Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#6551 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

Novak20 wrote: 24/01/2022 12:45 Vjerovao sam u "građansku" BiH do momenta kada su u koaliciju ušli SDP, skoro povaljena SDA, Lijanovići i HSP crnokošuljaši. Sada, nakon 30 godina mrcvarenja jednostavno ne vjerujem da je građanska i sekularna država kakvu je ti zamišljaš moguća zbog sve sile malih i krupnih stvari koje vidim i osjetim na svojoj koži.

Zato sikter, nisam ti ja kriv nizašto. Skini SDA sa vlasti pa se onda javi.
Jedan si od rijetkih forumasa kojem je uspjelo vlastitu predhodnu recenicu negirati narednom.
Bila je SDA skinuta sa vlasti pa ti je to bio veci problem nego dok je SDA bila na vlasti. Evo lijepo gore pise.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6552 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

mo-town wrote: 24/01/2022 12:58
Novak20 wrote: 24/01/2022 12:55

Prije će biti da se to njegovo zove laž ili neistina.



Super ste. Kad smo kod neistina.
Kako ovaj izborni zakon koji predlaze HNS tj. HDZ tj. Covic rjesava pitanja izbora legitimnih Hrvata u Vijece naroda RS?
To da rjesava pitanje izbora Covica u Predsjednistvo BiH je jasno ali mene zanima ovo drugo.
Isto kao i izbor Bošnjaka u Vijeće naroda RS.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6553 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

mo-town wrote: 24/01/2022 13:02
Novak20 wrote: 24/01/2022 12:45 Vjerovao sam u "građansku" BiH do momenta kada su u koaliciju ušli SDP, skoro povaljena SDA, Lijanovići i HSP crnokošuljaši. Sada, nakon 30 godina mrcvarenja jednostavno ne vjerujem da je građanska i sekularna država kakvu je ti zamišljaš moguća zbog sve sile malih i krupnih stvari koje vidim i osjetim na svojoj koži.

Zato sikter, nisam ti ja kriv nizašto. Skini SDA sa vlasti pa se onda javi.
Jedan si od rijetkih forumasa kojem je uspjelo vlastitu predhodnu recenicu negirati narednom.
Bila je SDA skinuta sa vlasti pa ti je to bio veci problem nego dok je SDA bila na vlasti. Evo lijepo gore pise.
Ništa ja nisam pogriješio.
SDA je na vlasti i u vlasti stalno i svugdje. Može u nekom dijelu zakonodavne, izvršne i sudske vlasti privremeno da izleti ali oni koji su već uglavljeni u sistem, institucije i lokalnu samoupravu kompenziraju privremene gubitke.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6554 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by seln »

Novak20 wrote: 24/01/2022 00:35

Mislim da Izborni zakon i Ustav BiH treba mijenjati što prije ne bi li se ova agonija zaustavila.
Slazem se... ali ne onako kako vas bjeloglavi bog prizeljkuje.
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#6555 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by DonieBrasco »

Pozivaju se na eu vrijednosti a ne zele drzavu urediti po istima.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6556 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by seln »

Novak20 wrote: 24/01/2022 12:45
Sada, nakon 30 godina mrcvarenja jednostavno ne vjerujem da je građanska i sekularna država kakvu je ti zamišljaš moguća zbog sve sile malih i krupnih stvari koje vidim i osjetim na svojoj koži.

Isti smo.
I ja sam bio za gradjansku, sad sam za bosnjacku BiH.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6557 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by seln »

Novak20 wrote: 24/01/2022 13:18
mo-town wrote: 24/01/2022 12:58
Super ste. Kad smo kod neistina.
Kako ovaj izborni zakon koji predlaze HNS tj. HDZ tj. Covic rjesava pitanja izbora legitimnih Hrvata u Vijece naroda RS?
To da rjesava pitanje izbora Covica u Predsjednistvo BiH je jasno ali mene zanima ovo drugo.
Isto kao i izbor Bošnjaka u Vijeće naroda RS.
Ili izbor ovog Hrvata.

Image
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#6558 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by vee-jay »

Novak20 wrote: 24/01/2022 00:43
vee-jay wrote: 24/01/2022 00:30

Ne kontam to "strancica" :?
Pa tvoja HDZ i njeni klonovi su upravo "strancice".
Care, nemam ja veze sa HDZ-om, a imao sam nažalost sa SDP-om.

Evo vidi kako ti je Ivo Komšić propao u minornoj hrvatskoj strančici.
https://hr2.wiki/wiki/Republican_Party_ ... rzegovina)
Republikanska stranka (Bosanska : Republikanska stranka, RP) bila je politička stranka u Bosni i Hercegovini . Usvojila je sekularnu politiku, ali nije dobila podršku mnogih Bošnjaka .

Povijest
Stranka se borila kao dio saveza Zajednička lista zajedno s Socijaldemokratskom partijom , Savez socijaldemokrata , Muslimansko-bošnjačka organizacija i Hrvatska seljačka stranka . Zajednička lista predložila je Seada Avdića kao svog kandidata za bošnjačkog člana Predsjedništva , ali je završio na četvrtom mjestu sa samo 0,9% glasova. Njegov kandidat za hrvatskog člana Ivo Komšić završio je drugi, ali daleko iza pobjedničkog kandidata Krešimir Zubak . Wikipedia site:hr2.wiki
Ma nikada ti nisi imao nista sa SDPom.
Ni sa idejom ni ideologijom.
Vjerovatno si tek jedan od onih koji su se nadali budzetskom stolicom po nacionalnoj kvoti.
U to vrijeme je SDP bila perfektno utociste za takve.
Prepuna kandidata za premalo stolica.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6559 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

vee-jay wrote: 24/01/2022 13:55
Novak20 wrote: 24/01/2022 00:43
Care, nemam ja veze sa HDZ-om, a imao sam nažalost sa SDP-om.

Evo vidi kako ti je Ivo Komšić propao u minornoj hrvatskoj strančici.
https://hr2.wiki/wiki/Republican_Party_ ... rzegovina)
Ma nikada ti nisi imao nista sa SDPom.
Ni sa idejom ni ideologijom.
Vjerovatno si tek jedan od onih koji su se nadali budzetskom stolicom po nacionalnoj kvoti.
U to vrijeme je SDP bila perfektno utociste za takve.
Prepuna kandidata za premalo stolica.
Jeste da. Eto ti znaš što sam ja imao s kim. :D

Što se tiče SDP davno sam vidio da tu nema ni mrva ideologije. Ideje još manje.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6560 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Ko je imo veze sa sdpom tomi ni pakao nece tesko pasti
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#6561 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

Novak20 wrote: 24/01/2022 13:24
mo-town wrote: 24/01/2022 13:02
Jedan si od rijetkih forumasa kojem je uspjelo vlastitu predhodnu recenicu negirati narednom.
Bila je SDA skinuta sa vlasti pa ti je to bio veci problem nego dok je SDA bila na vlasti. Evo lijepo gore pise.
Ništa ja nisam pogriješio.
SDA je na vlasti i u vlasti stalno i svugdje. Može u nekom dijelu zakonodavne, izvršne i sudske vlasti privremeno da izleti ali oni koji su već uglavljeni u sistem, institucije i lokalnu samoupravu kompenziraju privremene gubitke.
Ah ti zlocesti Bosnjaci, kako god vlast da okrenes "...već uglavljeni u sistem, institucije i lokalnu samoupravu kompenziraju privremene gubitke."
Nema druge nego treci entitet (i pripajanje RH samo ne smijem javno reci).
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#6562 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

Novak20 wrote: 24/01/2022 13:18
mo-town wrote: 24/01/2022 12:58
Super ste. Kad smo kod neistina.
Kako ovaj izborni zakon koji predlaze HNS tj. HDZ tj. Covic rjesava pitanja izbora legitimnih Hrvata u Vijece naroda RS?
To da rjesava pitanje izbora Covica u Predsjednistvo BiH je jasno ali mene zanima ovo drugo.
Isto kao i izbor Bošnjaka u Vijeće naroda RS.
Al' tamo su vec svi legitimni.
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#6563 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Buli6 »

https://youtu.be/JZRyEBHMLP8

Savjetnik iz prikrajka
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#6564 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

Buli6 wrote: 24/01/2022 15:20 https://youtu.be/JZRyEBHMLP8

Savjetnik iz prikrajka
Samo ime TV stanice dovoljno govori. Ne mora covjek niti jedan prilog pogledati da shvati o cemu se radi.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#6565 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by no_sekirli »

Novak20 wrote: 24/01/2022 12:45

Dok je Mesić rušio Jugoslaviju i pričao viceve o Jasenovcu, ja sam branio R BiH, a ne HB.

Vjerovao sam u "građansku" BiH do momenta kada su u koaliciju ušli SDP, skoro povaljena SDA, Lijanovići i HSP crnokošuljaši. Sada, nakon 30 godina mrcvarenja jednostavno ne vjerujem da je građanska i sekularna država kakvu je ti zamišljaš moguća zbog sve sile malih i krupnih stvari koje vidim i osjetim na svojoj koži.

Zato sikter, nisam ti ja kriv nizašto. Skini SDA sa vlasti pa se onda javi.
Prava je steta sto nisi rekao i razlog ulaska Lijana i HSPa u tu vlast, a to je da je Covic inzistirao da HDZ popuni 100% mjesta u cjelokupnoj vlasti koji su po svojoj vokaciji hrvatske pozicije. Od ministara, do lozaca u seoskoj skoli.

Kao da Lijani (uz pomoc direktne kupovine glasova) i HSP sa svojih par ruku nisu bili izabrani na izborima? Ili ni oni nisu bili legalni, po mjerama vas is HDZa?

Na stranu to sto je Zlaja prokockao svoju priliku, jer je krkan.

S vremena na vrijeme stvarno se izgubis i pocnes prosipati. Steta sto te SDP nije prepoznao kao potencijal, ali zato HDZ jeste :thumbup:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6566 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

mo-town wrote: 24/01/2022 12:44
Kolinda wrote: 24/01/2022 12:43

Znači bošnjački predstavnici su zadovoljni s radom VN u RS u, ajde super da i to znamo...
Pa sa bosnjacke strane i dolaze neki prigovori a sa hrvatske ni mukajet.
Ništa mi ne odgovori, kako to da ste kako sam kažeš u RS-u protiv VN ali bi uredno u FBIH uveli "VN" :lol: :lol: :lol:

Ili ti je slučajno izletjelo :lol: :lol:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6567 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

no_sekirli wrote: 24/01/2022 15:38
Novak20 wrote: 24/01/2022 12:45

Dok je Mesić rušio Jugoslaviju i pričao viceve o Jasenovcu, ja sam branio R BiH, a ne HB.

Vjerovao sam u "građansku" BiH do momenta kada su u koaliciju ušli SDP, skoro povaljena SDA, Lijanovići i HSP crnokošuljaši. Sada, nakon 30 godina mrcvarenja jednostavno ne vjerujem da je građanska i sekularna država kakvu je ti zamišljaš moguća zbog sve sile malih i krupnih stvari koje vidim i osjetim na svojoj koži.

Zato sikter, nisam ti ja kriv nizašto. Skini SDA sa vlasti pa se onda javi.
Prava je steta sto nisi rekao i razlog ulaska Lijana i HSPa u tu vlast, a to je da je Covic inzistirao da HDZ popuni 100% mjesta u cjelokupnoj vlasti koji su po svojoj vokaciji hrvatske pozicije. Od ministara, do lozaca u seoskoj skoli.

Kao da Lijani (uz pomoc direktne kupovine glasova) i HSP sa svojih par ruku nisu bili izabrani na izborima? Ili ni oni nisu bili legalni, po mjerama vas is HDZa?

Na stranu to sto je Zlaja prokockao svoju priliku, jer je krkan.

S vremena na vrijeme stvarno se izgubis i pocnes prosipati. Steta sto te SDP nije prepoznao kao potencijal, ali zato HDZ jeste :thumbup:
Ajde da je sve istina što si napisao a znamo da nije zanima me otkud velikih antifašista sa ustašama iz hsp-a????
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6568 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Novak20 »

Opet će Neum zasjati starim sjajem.
https://www.klix.ba/vijesti/eichhorst-i ... /220124113
Do kraja sedmice, tačnije od 28. do 30. januara, Palmer i Eichhorst će u Neumu nastaviti posredovati u pregovorima o ključnim političkim pitanjima. To se prije svega odnosi na izmjene Izbornog zakona.
Na "mjestu zločina" od prije četiri - pet godina okupiti će se međunarodna i domaća politička "krema", novinari, analitičari i špijuni. :lol:

otvoreno-etnicko-ciscenje-fbih-sprovode ... 47819.html
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#6569 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by no_sekirli »

Kolinda wrote: 24/01/2022 15:43
no_sekirli wrote: 24/01/2022 15:38

Prava je steta sto nisi rekao i razlog ulaska Lijana i HSPa u tu vlast, a to je da je Covic inzistirao da HDZ popuni 100% mjesta u cjelokupnoj vlasti koji su po svojoj vokaciji hrvatske pozicije. Od ministara, do lozaca u seoskoj skoli.

Kao da Lijani (uz pomoc direktne kupovine glasova) i HSP sa svojih par ruku nisu bili izabrani na izborima? Ili ni oni nisu bili legalni, po mjerama vas is HDZa?

Na stranu to sto je Zlaja prokockao svoju priliku, jer je krkan.

S vremena na vrijeme stvarno se izgubis i pocnes prosipati. Steta sto te SDP nije prepoznao kao potencijal, ali zato HDZ jeste :thumbup:
Ajde da je sve istina što si napisao a znamo da nije zanima me otkud velikih antifašista sa ustašama iz hsp-a????
Klasicna retorika sljedbenika Susnjara sa Poskoka.

Od kud tebi ili bilo kome pravo da clanove i simpatizere HSPa nazivas ustasama i(li) crnokosuljasima?
Moze li se po istoj toj logici onda i sve clanove i simpatizere stozerne partije u Hrvata nazvati skojevcima, komunistima, staljinistima, jer je dobar dio vodstva iste, obnasalo politicke funkcije u SKJ?

Bas kako je Zriki presao cijeli krug od borca protiv jednoumlja i kriminala u HDZu, do njegovog megafona, tako se iz demokratskog i slobodarskog HDZa, svi koji nisu s njima proglasavaju za fasiste, naciste i diskreditiraju najcrnjim rijecima.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#6570 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by no_sekirli »

Novak20 wrote: 24/01/2022 16:17 Opet će Neum zasjati starim sjajem.
https://www.klix.ba/vijesti/eichhorst-i ... /220124113
Do kraja sedmice, tačnije od 28. do 30. januara, Palmer i Eichhorst će u Neumu nastaviti posredovati u pregovorima o ključnim političkim pitanjima. To se prije svega odnosi na izmjene Izbornog zakona.
Na "mjestu zločina" od prije četiri - pet godina okupiti će se međunarodna i domaća politička "krema", novinari, analitičari i špijuni. :lol:

otvoreno-etnicko-ciscenje-fbih-sprovode ... 47819.html
Samo neka se razgovara, ali se nadam da ce razgovori konacno donijeti neki pomak. Mislim i da je sada lijepo i suncano u Nemu, ni pregovaraci se nece buniti :D

Za mene osobno, bilo koji rezultati pregovora koji nece modernizirati sam glasacki proces (kamere, skeneri, sredivanje izbornih popisa, sprecavanje kradje preko dopisnih glasova, sprecavanje trgovanja mjestima u komisijama, i slicno), ce biti debeli promasaji.
Meni se nekako cini da se najmanje o tome prica u mozebitnim izmjenama, a sve dok se ovo ne rijesi, izbore ce dobijati brojaci, a ne glasaci. Bez obzira kakav IZ bio na snazi.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#6571 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

Kolinda wrote: 24/01/2022 15:41
mo-town wrote: 24/01/2022 12:44
Pa sa bosnjacke strane i dolaze neki prigovori a sa hrvatske ni mukajet.
Ništa mi ne odgovori, kako to da ste kako sam kažeš u RS-u protiv VN ali bi uredno u FBIH uveli "VN" :lol: :lol: :lol:

Ili ti je slučajno izletjelo :lol: :lol:
Naravno da nije slucajno izletjelo ali je tebi brzo uletjelo.
Obzirom da vam ne smeta kako se bira VN u RS trebalo bi isto primjeniti u Federaciji i mirna Bosna.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#6572 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Gandalf »

I sva ova polemika se svede na ovu poslijeratnu: ćeraćemo se još

S palmerom ili bez njega, šmitom ili bez njega, 3.liga političara iz zapadnih zemalja neće promijeniti baš ništa pogotovo ako se zna da su svi povezani sa nekim lobističkim grupama i da tu zastupaju tek svoje finansijske interese

Zapad nam je poslao svoje korumpirane birokrate koji bi trebali sa domaćim korumpiranim birokratama donijeti novi IZ izgrađen po diktatu Legitimnog, to čak ni slunto el bake ne može prihvatiti, a ni opravdati javnosti

Za to vrijeme baya radi šta hoće, ko fol pod nekim je sankcijama, država gori, a zapad se češlja i bavi se muzičkim željama bjeloglavog

Ćeraćemo se još
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#6573 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Kolinda »

mo-town wrote: 24/01/2022 17:22
Kolinda wrote: 24/01/2022 15:41

Ništa mi ne odgovori, kako to da ste kako sam kažeš u RS-u protiv VN ali bi uredno u FBIH uveli "VN" :lol: :lol: :lol:

Ili ti je slučajno izletjelo :lol: :lol:
Naravno da nije slucajno izletjelo ali je tebi brzo uletjelo.
Obzirom da vam ne smeta kako se bira VN u RS trebalo bi isto primjeniti u Federaciji i mirna Bosna.
Dosljednost ti je srednje ime.....pa ovo nigdje nema, građanski model bi pravili u FBIH ali građanski ne može u Mostaru, VN u RS se osporava od osnutka ali bi uveli pandan u FBIH.....što reći osim :lol: :lol:
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#6574 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Bossona »

Novak20 wrote: 24/01/2022 12:45
Bossona wrote: 24/01/2022 09:59

Svi smo mi prolazni a svako svojim djelima govori o sebi,....

Ti koji si na liniji Čovića i njegovih UZP ovaca, koji zagovaraju IZ koji je u biti etno segregacijsko fašisodini apartheid i diskriminaciju u 21 stoljeću bi da morališu o onima koji su ostali dosljedni građanskoj i sekularnoj RBIH, za koju su glasali i koju su branili.

Za vas je građanska i sekularno uređena država problem ali ne i opstanak genocidnog apartheida, umjesto njegovog rušenja i demontaže ti i takvi bi da oživite još jedan kojem je presuđeno u Hagu.

Mesić se suprostavio ideologiji koju slijepo gurate i njega jednako mrzite i prezirete jer vam je rekao istinu u oči a gle čuda dva puta su ga birali za predsjednika i za čijeg je mandata Hrvatska njaviše uradila na putu člnastva u EU i NATO-,.....

Sjećam se jako dobro njegovog sukoba i razlaza s Tuđmanom zbog njegove politike prema Bosni, kako reče falio im je jedan glas da ga spriječe u njegovim nakanama kojih se očito ne odriču njegovi sljedbenici a ti si samo jedan od njih.
Dok je Mesić rušio Jugoslaviju i pričao viceve o Jasenovcu, ja sam branio R BiH, a ne HB.

Vjerovao sam u "građansku" BiH do momenta kada su u koaliciju ušli SDP, skoro povaljena SDA, Lijanovići i HSP crnokošuljaši. Sada, nakon 30 godina mrcvarenja jednostavno ne vjerujem da je građanska i sekularna država kakvu je ti zamišljaš moguća zbog sve sile malih i krupnih stvari koje vidim i osjetim na svojoj koži.

Zato sikter, nisam ti ja kriv nizašto. Skini SDA sa vlasti pa se onda javi.
Čekaj ko je rušio Jugoslaviju Mesić ili Zloba sa Tuđmanom kojeg slijediš kao razočarani ex. SDP ovac i Jevrej u RBIH koju si kako reče branio??. :mrgreen:

Mesić je samo rekao istinu da je Yugoslavija ubijena od njenih branilaca u ime nove u granicama koje je najavio Zlobin glasnogovornik Šešelj.

Nema razliku u ideologijama između Starčevićevog dodrinaškog HSP-a i Tuđmanovog doneretvanskog HDZ-a, prvima je trebalo hrvatsko cvijeće za ostvarenje NDH granice do Drine a Tuđmanovi i Bobanovi su za etnički čistu Banovnu do Neretve.

Mora se priznati da su ovi drugi bili i ostali podliji, glasali za nezavisnu RBiH pa je onda sa Karadžićevcima krčmili da bi se na Neretvi bratski razgraničili.

Tvoja kako kažeš nekadašnja borba za građansku RBIH je spin i šminka.

Izetbegovići i SDA su velikosrpska podvala Bosni i Bošnjacima i partneri razbijača RBiH, da bi pravdali svoje zločinačko agresorske pohode i ostvarili svoje ciljeve na RBIH skupa sa Tuđmanom, čiju si ideologiju kao razočarani ex. SDP-ovac poput Vlajkija zagrlio,.... :mrgreen:

To se neće dogoditi, to se ne može dogoditi! Svi ti iluzionisti koji pokušavaju da se vrate na politiku Miloševića, to su izgubljene stvari. Ako se BiH nije mogla 'razbucati' i nakon stotinu hiljada mrtvih, za vrijeme rata, pa kako će sada?", poručio je u Pressingu na N1 posljednji predsjednik Predsjedništva nekadašnje Jugoslavije, Stjepan Mesić.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#6575 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mo-town »

Kolinda wrote: 24/01/2022 17:32
mo-town wrote: 24/01/2022 17:22
Naravno da nije slucajno izletjelo ali je tebi brzo uletjelo.
Obzirom da vam ne smeta kako se bira VN u RS trebalo bi isto primjeniti u Federaciji i mirna Bosna.
Dosljednost ti je srednje ime.....pa ovo nigdje nema, građanski model bi pravili u FBIH ali građanski ne može u Mostaru, VN u RS se osporava od osnutka ali bi uveli pandan u FBIH.....što reći osim :lol: :lol:
Ljepojko, pometi prvo svoju avliju sto se dosljednosti. Ne mozes u RH (ciji si drzavljanin) praviti gradjansku drzavu a konsocijaciju u BiH.
Ili jedno ili drugo - i tamo i ovamo.
Ako ti VN ne smeta ni u RS, nece ti smetati ni u FBiH.
Post Reply