Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
PM72
Posts: 17622
Joined: 30/04/2012 16:54

#14626 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

Nemoj više Alllah te nagradio...Monika i Bosna,Miteran u maju 1995...
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14627 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by cyprus »

oruzana_pobuna wrote: 25/10/2021 04:21u tom je dosta udjela imala i planetarna afera sa Monikicom koja je trazila da nekako zakrpi svoj imidz....
Is this for real? :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#14628 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Droog wrote: 25/10/2021 03:36
O embargu ne treba ni pričati.
Skoro sve što nam je doslo, došlo je jer su ameri zazmirili. Nisu direktno te naoruzavali ali su puštali da ti drugi dostave.
Amerikanci su direktno učestvovali u naoružavanju ARBiH od 93. Al nije tema.
iz zadnje klupe
Posts: 916
Joined: 27/07/2012 18:10

#14629 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by iz zadnje klupe »

Ja trajno ostajem faciniran količinom discipliniranosti i uniformisanosti Srba te 92 godine, u ponedeljak normalno piješ kafu s njim sve u redu, u utorak samo vidiš komšije nema,
Bošnjaci da su imali tu vrstu vojne snage i podrške nikad ne bi mogli izvesti takav stepen organizacije, jer su nespovratno razdijeljeni na zelene, titoiste i bog zna koliko frakcija, takav vrsta uvezanosti oko nekog cilja i realizacije nikad nećemo imati
Baš se nasmijao postu o zauzimanju brda oko Brčkog, to je Posavina :-)
Inače sam čitao dosta literature oko dešavanja u Brčkom prije rata, zvanična statistika o bošnjačkoj skoro dvotrecinskoj vecini, iz nekog razloga nije se osjetila na terenu, jer su Srbi imali tu neku blagu političku prevlast u samom Brčkom kroz političke, ekonomske i druge poluge, nevezano za JNA garnizon u gradu,
PM72
Posts: 17622
Joined: 30/04/2012 16:54

#14630 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

Mene to ne čudi...Srbi su inače uvijek voljeli uniformu,bilo oficirska,milicijska,šumarska...pa makar i portirska.Kad na to dodaš uticaj crkve,nosanje moštiju,prekopavanje grobnica iz onog rata,prepadanje ustašama i zelenim beretkama kao i strah od gubljenja rukovodećih pozicija...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#14631 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Nema to veze sa uniformom, nego životni prijatelji i komšije su tako postupile. To je već neko drugo pitanje, svakako nije normalno ponašanje.
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#14632 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by toska »

Da je neko 1990. u Americi pričao da će ubrzo bombardovati ciljeve u sred Europe i to sa nosača aviona, gledali bi ga kao lujku.
Oni su normalno imali informacije o Jugoslaviji, kao i o svakoj sličnoj državi, ali o BiH kao republici, njenim posebnostima i na kraju, šta se sve to tačno dešava od 1991. u Yu i kako postupiti trebalo je dosta rada.

mislim da nije daleko od istine da je njima i Sarajevo 92. bilo špansko selo.
znaju li mlađi da do 92. u Sarajevu i BiH nije bilo ni jedne strane ambasade ili neke međunarodne institucije? sve je bilo u Beogradu i nešto Zagreb.

teško ih je kriviti za nedjelovanje odmah po zločinima, zato je lekcija naučena i barem je Kosovo imalo koristi od te lekcije, US je reagovala brzo i efikasno.
Amere za prijatelje i svaki glas protiv odmah po ušima.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#14633 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Nikada neću zaboraviti situaciju kad moj stari zove komšiju i kućnog prijatelja srbina na jedno zeleno.
Jedno zeleno je u to vrijeme bilo flaširano tuzlansko pivo, jer je u gajbama osim smeđeg stakla dolazilo i poneko zeleno.

Da napomenem da je vrijeme pred prijeratne izbore.

Stari se i prije ovako šalio sa komšijom.Ali tog dana odgovara mom starom i kaže, ako bude zelena boja neće biti dobro i računaj na to.
Mislim da je bio rezervni major ili tako nešto.

Poslije rata javljao se starom telefonom iz Doboja i zvao ga da dođe u Doboj.
Stari odgovorio ti znaš gdje ja stanujem, a ja ne znam gdje ti stanuješ. :mrgreen:

A prije rata stanovao je zgradi preko puta, a završio na Ozrenu u artiljeriji. Tako sam čuo.

Nestali su samo preko noći.Kod starog pred zgradom komsije srbe vojni pincgaueri iseljavali i govore da su prodali namještaj :-)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#14634 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by 90minut »

toska wrote: 25/10/2021 08:17 Da je neko 1990. u Americi pričao da će ubrzo bombardovati ciljeve u sred Europe i to sa nosača aviona, gledali bi ga kao lujku.
Oni su normalno imali informacije o Jugoslaviji, kao i o svakoj sličnoj državi, ali o BiH kao republici, njenim posebnostima i na kraju, šta se sve to tačno dešava od 1991. u Yu i kako postupiti trebalo je dosta rada.

mislim da nije daleko od istine da je njima i Sarajevo 92. bilo špansko selo.
znaju li mlađi da do 92. u Sarajevu i BiH nije bilo ni jedne strane ambasade ili neke međunarodne institucije? sve je bilo u Beogradu i nešto Zagreb.

teško ih je kriviti za nedjelovanje odmah po zločinima, zato je lekcija naučena i barem je Kosovo imalo koristi od te lekcije, US je reagovala brzo i efikasno.
Amere za prijatelje i svaki glas protiv odmah po ušima.
Koliko sam ja ovo puta napisao brate..
Tolike godine u SFRJ i nikad nije bošnjacima dlaka s glave pala i ameri fol trebali znati ko je dobar ko nije naravno da ce uvesti embargo.
Isto za Kosovo bukvalno naša stradanja su im dala državu gdje pazi sad 2% srba ima tako nešto.. :lol:

A to što smo prepuštali oruzje srbima bez borbe što se nismo naoruzali na vrijeme zna se ko je kriv.
PM72
Posts: 17622
Joined: 30/04/2012 16:54

#14635 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

toska wrote: 25/10/2021 08:17 Da je neko 1990. u Americi pričao da će ubrzo bombardovati ciljeve u sred Europe i to sa nosača aviona, gledali bi ga kao lujku.
Oni su normalno imali informacije o Jugoslaviji, kao i o svakoj sličnoj državi, ali o BiH kao republici, njenim posebnostima i na kraju, šta se sve to tačno dešava od 1991. u Yu i kako postupiti trebalo je dosta rada.

mislim da nije daleko od istine da je njima i Sarajevo 92. bilo špansko selo.
znaju li mlađi da do 92. u Sarajevu i BiH nije bilo ni jedne strane ambasade ili neke međunarodne institucije? sve je bilo u Beogradu i nešto Zagreb.

teško ih je kriviti za nedjelovanje odmah po zločinima, zato je lekcija naučena i barem je Kosovo imalo koristi od te lekcije, US je reagovala brzo i efikasno.
Amere za prijatelje i svaki glas protiv odmah po ušima.
Bila je libijska ambasada na Bjelavama u vili koja je pravljena za Branka Mikulića.U Zagrebu nije bila nijedna ambasada stranih zemalja.
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#14636 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by toska »

PM72 wrote: 25/10/2021 08:55
toska wrote: 25/10/2021 08:17...
mislim da nije daleko od istine da je njima i Sarajevo 92. bilo špansko selo.
znaju li mlađi da do 92. u Sarajevu i BiH nije bilo ni jedne strane ambasade ili neke međunarodne institucije? sve je bilo u Beogradu i nešto Zagreb.
...
Bila je libijska ambasada na Bjelavama u vili koja je pravljena za Branka Mikulića.U Zagrebu nije bila nijedna ambasada stranih zemalja.
ne znam za libijsku ambasadu, ali to opet ništa ne znači, Zagreb je imao konzulate barem i razna predstavnišva iz svijeta.
Sarajevo ništa, periferija za sva dešavanja, vidjeti stranca, a da nije neki student arap, bilo je rijetkost.
ti znaš o čemu pišem (ako izbacimo Yu romantizam), mlađi to ne mogu ni pojmiti.
daddy-kool wrote: 25/10/2021 08:15 Nema to veze sa uniformom, nego životni prijatelji i komšije su tako postupile. To je već neko drugo pitanje, svakako nije normalno ponašanje.
ne bih ni to generalizovao, pogoto ne na samom početku rata.
SDS oružano krilo je počinilo previše zla u samom početku i time uništilo svaku nadu normalnih ljudi sa svih strana koji su se našli u neobranom grožđu.
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14637 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by drndalo »

PM72 wrote: 25/10/2021 08:55
toska wrote: 25/10/2021 08:17 Da je neko 1990. u Americi pričao da će ubrzo bombardovati ciljeve u sred Europe i to sa nosača aviona, gledali bi ga kao lujku.
Oni su normalno imali informacije o Jugoslaviji, kao i o svakoj sličnoj državi, ali o BiH kao republici, njenim posebnostima i na kraju, šta se sve to tačno dešava od 1991. u Yu i kako postupiti trebalo je dosta rada.

mislim da nije daleko od istine da je njima i Sarajevo 92. bilo špansko selo.
znaju li mlađi da do 92. u Sarajevu i BiH nije bilo ni jedne strane ambasade ili neke međunarodne institucije? sve je bilo u Beogradu i nešto Zagreb.

teško ih je kriviti za nedjelovanje odmah po zločinima, zato je lekcija naučena i barem je Kosovo imalo koristi od te lekcije, US je reagovala brzo i efikasno.
Amere za prijatelje i svaki glas protiv odmah po ušima.
Bila je libijska ambasada na Bjelavama u vili koja je pravljena za Branka Mikulića.U Zagrebu nije bila nijedna ambasada stranih zemalja.
Neke Ambasade imaju Konzulate u drugim gradovima, ili neke druge poluge, Americke Centre, Stiftunge, itd...
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#14638 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Gandalf »

toska wrote: 25/10/2021 08:17 Da je neko 1990. u Americi pričao da će ubrzo bombardovati ciljeve u sred Europe i to sa nosača aviona, gledali bi ga kao lujku.
Oni su normalno imali informacije o Jugoslaviji, kao i o svakoj sličnoj državi, ali o BiH kao republici, njenim posebnostima i na kraju, šta se sve to tačno dešava od 1991. u Yu i kako postupiti trebalo je dosta rada.

mislim da nije daleko od istine da je njima i Sarajevo 92. bilo špansko selo.
znaju li mlađi da do 92. u Sarajevu i BiH nije bilo ni jedne strane ambasade ili neke međunarodne institucije? sve je bilo u Beogradu i nešto Zagreb.

teško ih je kriviti za nedjelovanje odmah po zločinima, zato je lekcija naučena i barem je Kosovo imalo koristi od te lekcije, US je reagovala brzo i efikasno.
Amere za prijatelje i svaki glas protiv odmah po ušima.
u sridu :thumbup:

svi su zaplašeni kinezima a niko ne komentariše uzdrmanost njihovog državnog kapitalizma padom Evergrandea koji će oštetiti državu za stotine milijardi dolara

i ko zna koliko još takvih državnih projekata je tamo pred kolapsom, ali mediji pišu ono što gazda kaže, tako da loše vijesti sa dalekog istoka gotovo da ne postoje, sve je fantastično i bajkovito, a sa druge strane prosipa se priča da se USA raspada, ma svakako, kako da ne

Evropu hvali, ali se drži Amerike
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#14639 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by invincible1921 »

Problem je sto mi sve gledamo iz nase perspektive, misle da ako mi znamo da svi znaju sta se desava..

Banalan primjer sirije..pocetak rata tamo per strana svak svakog napada...bas je neko od vas znao ko je tu prava/kriva strana
TomANDJerry
Posts: 1148
Joined: 21/09/2012 18:23

#14640 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TomANDJerry »

Dobra stvar je ta psiholosko-bolesna opsesija Rusijom kod Srba ... nema srbovanja bez Rusije --- sto ih po automatizmu svrstava na tu stranu. Stranu koja ce uvijek biti protiv ako ne EU, onda sigurno USA.

To na neki nacin garantuje da ce USA uvijek biti na strani BiH, ali problem je sto oni mogu cekati do tacke kada se ruski tenkovi budu na granici na Drini da djeluju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#14641 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by 90minut »

TomANDJerry wrote: 25/10/2021 09:37 Dobra stvar je ta psiholosko-bolesna opsesija Rusijom kod Srba ... nema srbovanja bez Rusije --- sto ih po automatizmu svrstava na tu stranu. Stranu koja ce uvijek biti protiv ako ne EU, onda sigurno USA.

To na neki nacin garantuje da ce USA uvijek biti na strani BiH, ali problem je sto oni mogu cekati do tacke kada se ruski tenkovi budu na granici na Drini da djeluju.
Zadnja recenica ti je baš u stilu tvog nick-a. :lol:

Bolan rusi ne smiju prismrditi balkanu odsječeni su totalno.
Ne stojimo mi kao prepreka samo. :lol:
PM72
Posts: 17622
Joined: 30/04/2012 16:54

#14642 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

Ne bih ja rekao da su sasvim odsječeni.Rusko oružje dolazi do Srbije bez ikakvih problema,od raketnih sistema do MIG-ova i helikoptera.Nisam čuo za slučaj da su mađari,rumuni jal bugari blokirali neku isporuku do Srbije.A radi se o zemljama koje su u NATO-u.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#14643 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by 90minut »

pricamo o vojsci logicno mogu njima svo naoruzanje svijeta poslati to NATO riješi za sedmicu.
TomANDJerry
Posts: 1148
Joined: 21/09/2012 18:23

#14644 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TomANDJerry »

90minut wrote: 25/10/2021 09:48
TomANDJerry wrote: 25/10/2021 09:37 Dobra stvar je ta psiholosko-bolesna opsesija Rusijom kod Srba ... nema srbovanja bez Rusije --- sto ih po automatizmu svrstava na tu stranu. Stranu koja ce uvijek biti protiv ako ne EU, onda sigurno USA.

To na neki nacin garantuje da ce USA uvijek biti na strani BiH, ali problem je sto oni mogu cekati do tacke kada se ruski tenkovi budu na granici na Drini da djeluju.
Zadnja recenica ti je baš u stilu tvog nick-a. :lol:

Bolan rusi ne smiju prismrditi balkanu odsječeni su totalno.
Ne stojimo mi kao prepreka samo. :lol:
Mozda nisam bio najjasniji, kada kazem Ruski tenkovi, ne mislim da vojsku Rusije ... nego vojska Srbije i njihovo naoruzanje koje je vecinski rusko, i politika Srbije koja je pro-ruska.

Tako ce USA to gledati, boli njih briga i za Bosnjacima i Srbima ... ali Srbi su za njih mali rusi (što realno i jesu) i to je jedino bitno.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#14645 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by 90minut »

TomANDJerry wrote: 25/10/2021 10:08
90minut wrote: 25/10/2021 09:48

Zadnja recenica ti je baš u stilu tvog nick-a. :lol:

Bolan rusi ne smiju prismrditi balkanu odsječeni su totalno.
Ne stojimo mi kao prepreka samo. :lol:
Mozda nisam bio najjasniji, kada kazem Ruski tenkovi, ne mislim da vojsku Rusije ... nego vojska Srbije i njihovo naoruzanje koje je vecinski rusko, i politika Srbije koja je pro-ruska.

Tako ce USA to gledati, boli njih briga i za Bosnjacima i Srbima ... ali Srbi su za njih mali rusi (što realno i jesu) i to je jedino bitno.
:thumbup:

Ma srbi su smiješni ni 92 nisu smjeli otvoreno agresiju vršiti vec je sve bilo pod plaštom Jugoslavije zna se danas šta u modernom svijetu to znaci za zemlju poput Srbije.

Nisu oni ni Ameri ni Rusi ni Izraelci pa da im ne može niko suditi.
PM72
Posts: 17622
Joined: 30/04/2012 16:54

#14646 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

Da su na našem mjestu albanci,makedonci,mađari...odavno bi amerikanci slupali i RS i Srbiju.U stvari,završili bi to 1995.Ono što yebe amerikance jeste da ovdje imaju skoro 2 miliona muslimana koji su podobro zagazili u talibanske vode i kao takvi možemo im služit samo kao tas na balkanskoj vagi.Nikad nam neće dati državu niti će srbi dobiti po prstima.Dok je svijeta i vijeka podgrijavaće prepucavanje manjeg i većeg intenziteta - otvorenog rata i sukoba neće biti.Još deset godina i mi nećemo imati omladine,sve će asimilirati EU a ovdje će ostati đuturumi i prazna sela na svim stranama.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#14647 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Na temi o Baji vi o odnosima Hamerike, Hrusije, Hsrbije Hhrvatske.... :-)

Baja je PrdCednik cijele Kugle čak i one za vidovitost :mrgreen:

Đe je ova PutzŠefica :oops:
plavi_E
Posts: 6376
Joined: 18/10/2021 19:47

#14648 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

I na ovom forumu mainstream da je amerika za sve kriva i da se do petka raspada.
TomANDJerry
Posts: 1148
Joined: 21/09/2012 18:23

#14649 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TomANDJerry »

PM72 wrote: 25/10/2021 10:18 Da su na našem mjestu albanci,makedonci,mađari...odavno bi amerikanci slupali i RS i Srbiju.U stvari,završili bi to 1995.Ono što yebe amerikance jeste da ovdje imaju skoro 2 miliona muslimana koji su podobro zagazili u talibanske vode i kao takvi možemo im služit samo kao tas na balkanskoj vagi.Nikad nam neće dati državu niti će srbi dobiti po prstima.Dok je svijeta i vijeka podgrijavaće prepucavanje manjeg i većeg intenziteta - otvorenog rata i sukoba neće biti.Još deset godina i mi nećemo imati omladine,sve će asimilirati EU a ovdje će ostati đuturumi i prazna sela na svim stranama.
Istina, ali to nije americka greska ... to je nasa.

Tko glasa za SDA, tko mase turskim zastavama, kome je Erdogan naj-naj ... itd itd ....

Za 20 godina ce se desiti univerzalna pravda, svaki glas za Bokira i svaka turska zastava ce biti naplaceni sa kamatama .... :thumbup: , ali to je zelja ovog naroda, i pravedno je da mu se ispuni
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#14650 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by un1ted »

PM72 wrote: 25/10/2021 10:18 Ono što yebe amerikance jeste da ovdje imaju skoro 2 miliona muslimana
Image

A kosovu ce "dozvoliti"?
Post Reply