Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
RajaJA
Posts: 114
Joined: 07/09/2021 15:57

#11101 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by RajaJA »

Joe Bidenu salji nam salate. :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11102 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

GAU8 wrote: 16/10/2021 16:57
daddy-kool wrote: 16/10/2021 16:43

zivis li ti u bosni?
Srećom već neko vrijeme ne.
onda se dzaba sekiras, i govoris da nećeš ratovati
noviforumas
Posts: 3000
Joined: 12/08/2016 22:28

#11103 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by noviforumas »

U pravu si kox.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#11104 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

Tanqueray wrote: 16/10/2021 17:04
emmir1 wrote: 16/10/2021 16:55 Naravno da niko ne želi rat.
Po pisanju ovjde ne bih rekao. Ima jos dosta ljudi koji misle da bi rat rjesio nesto. Ovi stari nacionalisti, koji bi rado gurnuli mlade da ginu za njihove bolesne ideje, kao i ovi mladi koji nemaju pojma sta je rat, kako neko rece misle da je to PS4.
emmir1 wrote: 16/10/2021 16:55No šta je rješenje?
Cim tako pitas, znaci da mislis da je rat jedino rjesenje :oops:

Rjesenje je prosto, treba se dogovoriti kako zivjeti zajedno na niciju stetu, traziti zajednicke interese, a ne razlike, prestati sa sibicarskom politikom, preglasavanjem itd. jednostavno postati normalno drustvo, medjutim treba jos najmanje 20 godina mira, inace nema nista od toga.

Svi oni koji su protiv raspada BiH, moraju biti svjesni da se najvise moraju angazovati da sacuvaju mir po svaku cijenu, jer to predstavlja najvecu sigurnost za cjelovitost BiH.
pa šta onda kažeš drug, hoćemo li pustiti Dodika da razvali ove državne institucije ili nećemo. Šta ti misliš?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#11105 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by exliberal-ex »

palermo wrote: 16/10/2021 16:36
exliberal-ex wrote: 16/10/2021 16:30

Sta sam to pogresno rekao , de pojasni ako nije problem
pa gdje si ti vidio poziv na rat ? Je li poziv na rat spremnost da braniš državu.....jel to Bošnjaci nemaju pravo da imaju osjećaj da imaju svoju državu, jel to jedino glupo kad Bošnjaci odnosno svi oni koji osjećaju ovu državu svojom kažu branit ćemo je.....a za sve ostale je normalno.....

Hoćeš da budeš protiv rata? Pa jednostavno je, pošalji poruku da je vrijeme da se mijenja srpska politika u BiH....inače odosmo u belaj
Prvo kazes niko nepoziva na rat a onda spreman sam da branim drzavu...ok cime mislis branit drzavu .... cvijecem ?
Drugo ako gledas i citas izjave bosnjackih politicara svi govore o ratu, ovdje se razmahali sa idejama o napadima, kud ce ici pravci napada, koje i koliko oruzja treba...samo sto nisu poceli slat pozive za mobilizaciju.

U realnom svijetu bosnjacki lideri nisu spremni niti sposobni politicki da se izbore sa srbima i hrvatima ( a realno gledajuci niti zele jer im odgovara ovaj status gdje oni imaju svoju privatnu drzavu na relaciji SA-ZE-TZ).
Da bi prikrili tu svoju nesposobnost i nebrigu ( ali i pljacku koja nije stala od 92) podizu tenzije da bi ispalo eto nismo mi krivi...kao sto sam vec napisao vec je uhodana matrica da se srbi ili hrvati krive za sve...neradi tramvaj u Sarajevu, kriv Dodik.

Sa druge strane jel mislis da je svijet isto tako slijep i gluh, jel ti mislis da EU ili Turska u koju se mnogi ovdje kunu naivni toliko da povjeruju u ove price koje se plasiraju ?
Vidis koja je frka ispala kad je novi vp rekao da hrvati nemaju svog predstavnika u predsjednistvu, i ko je za to kriv...srbi i hrvati opet?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#11106 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

kox wrote: 16/10/2021 17:05
noviforumas wrote: 16/10/2021 16:55 Dzaba. Koliko god se trudis, nemoguce objasniti ljudima razliku izmjedu prizivanja rata i upozoravanja da je moguc. Nije prosli rat poceo prije 150, nego 30 godina. Rat je stvar izbora za agresora, ali nije za zrtvu. Je li moguce da ljudi ne kontaju tako jednostavne stvari? Je li mislite da su ljudi 92 izabrali da se brane jer su htjeli da se skole po njima zovu? Nisu, prosto su se branili jer su morali. Ko ne ode morace da se brani.
To ti je obrambeni mehanizam, ljudi se boje rata, negiraju bilo sta s njim vezano i to je normalno.
Isto je bilo 91-92, vjeruj da ja u tim postovima prepoznajem rečenice koje su ljudi izgovarali masovno prije 30 godina.
Ma isto ti je i sa Covid19, ljudi nisu u stanju prihvatiti realnost pa onda kao ma nema toga, to je zavjera, ovo-ono...farmaceuti...Gejc na truje...itd.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11107 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

šumska je truhla
emmir1
Posts: 4490
Joined: 07/06/2013 15:28

#11108 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

Tanqueray wrote: 16/10/2021 17:04
emmir1 wrote: 16/10/2021 16:55 Naravno da niko ne želi rat.
Po pisanju ovjde ne bih rekao. Ima jos dosta ljudi koji misle da bi rat rjesio nesto. Ovi stari nacionalisti, koji bi rado gurnuli mlade da ginu za njihove bolesne ideje, kao i ovi mladi koji nemaju pojma sta je rat, kako neko rece misle da je to PS4.
emmir1 wrote: 16/10/2021 16:55No šta je rješenje?
Cim tako pitas, znaci da mislis da je rat jedino rjesenje :oops:

Rjesenje je prosto, treba se dogovoriti kako zivjeti zajedno na niciju stetu, traziti zajednicke interese, a ne razlike, prestati sa sibicarskom politikom, preglasavanjem itd. jednostavno postati normalno drustvo, medjutim treba jos najmanje 20 godina mira, inace nema nista od toga.

Svi oni koji su protiv raspada BiH, moraju biti svjesni da se najvise moraju angazovati da sacuvaju mir po svaku cijenu, jer to predstavlja najvecu sigurnost za cjelovitost BiH.


Svima je jasno da je Dodik uz podršku Rusije krenuo u secesiju.

On neće pristati na ništa manje.

Ovo je ruski plan i njih zaboli kurac za srpske žrtve i za cijenu svega.

On će da ide do kraja.

Mi imamo dvije opcije.

Ili pustit da uzmu pola BIH
Ili branit BIH oružjem


Sve to naravno ako USA ne reaguje
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#11109 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by General War »

exliberal-ex wrote: 16/10/2021 17:08
palermo wrote: 16/10/2021 16:36

pa gdje si ti vidio poziv na rat ? Je li poziv na rat spremnost da braniš državu.....jel to Bošnjaci nemaju pravo da imaju osjećaj da imaju svoju državu, jel to jedino glupo kad Bošnjaci odnosno svi oni koji osjećaju ovu državu svojom kažu branit ćemo je.....a za sve ostale je normalno.....

Hoćeš da budeš protiv rata? Pa jednostavno je, pošalji poruku da je vrijeme da se mijenja srpska politika u BiH....inače odosmo u belaj
Prvo kazes niko nepoziva na rat a onda spreman sam da branim drzavu...ok cime mislis branit drzavu .... cvijecem ?
Drugo ako gledas i citas izjave bosnjackih politicara svi govore o ratu, ovdje se razmahali sa idejama o napadima, kud ce ici pravci napada, koje i koliko oruzja treba...samo sto nisu poceli slat pozive za mobilizaciju.

U realnom svijetu bosnjacki lideri nisu spremni niti sposobni politicki da se izbore sa srbima i hrvatima ( a realno gledajuci niti zele jer im odgovara ovaj status gdje oni imaju svoju privatnu drzavu na relaciji SA-ZE-TZ).
Da bi prikrili tu svoju nesposobnost i nebrigu ( ali i pljacku koja nije stala od 92) podizu tenzije da bi ispalo eto nismo mi krivi...kao sto sam vec napisao vec je uhodana matrica da se srbi ili hrvati krive za sve...neradi tramvaj u Sarajevu, kriv Dodik.

Sa druge strane jel mislis da je svijet isto tako slijep i gluh, jel ti mislis da EU ili Turska u koju se mnogi ovdje kunu naivni toliko da povjeruju u ove price koje se plasiraju ?
Vidis koja je frka ispala kad je novi vp rekao da hrvati nemaju svog predstavnika u predsjednistvu, i ko je za to kriv...srbi i hrvati opet?
Jedno je bosnjacka nesposobnost da brane drzavu a drugo je SRB-HR sposobnost da je podriivaju...jedno drugo ne iskljucuje.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#11110 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by amko761 »

PM72 wrote: 16/10/2021 16:19
amko761 wrote: 16/10/2021 16:09 Pade mi na pamet, taman kad oslobodimo istočno sarajevo uvalim se u kakav fin stan iz onih novogradnji,taman.

Sreća pa uskoro kreće akcija :bih: :bih: :bih:
:lol:
Kako smo sposobni daj bože da nam ostane i ovo što sad imamo...
Čuj oslobađamo istočno Sarajevo :lol:
Pa nego? :?

Čim stigne naredba vrhovnog komandanta Bakira Izetbegovića :bih:

I odmah po oslobođenju bolnicu Srbija preimenovati u Sebija.

Sve je razrađeno, Bošnjaci su naoružani, obučeni i spremni :bih: :bih: :bih:
emmir1
Posts: 4490
Joined: 07/06/2013 15:28

#11111 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

exliberal-ex wrote: 16/10/2021 17:08
palermo wrote: 16/10/2021 16:36

pa gdje si ti vidio poziv na rat ? Je li poziv na rat spremnost da braniš državu.....jel to Bošnjaci nemaju pravo da imaju osjećaj da imaju svoju državu, jel to jedino glupo kad Bošnjaci odnosno svi oni koji osjećaju ovu državu svojom kažu branit ćemo je.....a za sve ostale je normalno.....

Hoćeš da budeš protiv rata? Pa jednostavno je, pošalji poruku da je vrijeme da se mijenja srpska politika u BiH....inače odosmo u belaj
Prvo kazes niko nepoziva na rat a onda spreman sam da branim drzavu...ok cime mislis branit drzavu .... cvijecem ?
Drugo ako gledas i citas izjave bosnjackih politicara svi govore o ratu, ovdje se razmahali sa idejama o napadima, kud ce ici pravci napada, koje i koliko oruzja treba...samo sto nisu poceli slat pozive za mobilizaciju.

U realnom svijetu bosnjacki lideri nisu spremni niti sposobni politicki da se izbore sa srbima i hrvatima ( a realno gledajuci niti zele jer im odgovara ovaj status gdje oni imaju svoju privatnu drzavu na relaciji SA-ZE-TZ).
Da bi prikrili tu svoju nesposobnost i nebrigu ( ali i pljacku koja nije stala od 92) podizu tenzije da bi ispalo eto nismo mi krivi...kao sto sam vec napisao vec je uhodana matrica da se srbi ili hrvati krive za sve...neradi tramvaj u Sarajevu, kriv Dodik.

Sa druge strane jel mislis da je svijet isto tako slijep i gluh, jel ti mislis da EU ili Turska u koju se mnogi ovdje kunu naivni toliko da povjeruju u ove price koje se plasiraju ?
Vidis koja je frka ispala kad je novi vp rekao da hrvati nemaju svog predstavnika u predsjednistvu, i ko je za to kriv...srbi i hrvati opet?

Bosnjaci govore o ratu?

Jesi ti malouman??
Kakva su ovo rezenovanja pobogu.


Evo mi hoćemo da uzmemo pola Italije ili pola Hrvatske.
Ako bude neko reagovao onda on poziva na rat.

Mi to hoćemo mirnim putem i mi smo za mir i stabilnost

Eto.
Jel ok?
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#11112 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

exliberal-ex wrote: 16/10/2021 17:08

U realnom svijetu bosnjacki lideri nisu spremni niti sposobni politicki da se izbore sa srbima i hrvatima
odnosno, kakav narod takva vlast.....ili da pojednostavim, nesposobni ste bre, i dobro je dok vas puštamo da ste živi....

nego, hoćeš pisati Miletu da nas vodi u belaj, ili ćeš opet adresovati krivicu meni i ovakvima kao ja.......znaš ono, da ne ubiste onog svata na čaršiji ništa ne bi bilo....
RajaJA
Posts: 114
Joined: 07/09/2021 15:57

#11113 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by RajaJA »

emmir1 wrote: 16/10/2021 17:12
Tanqueray wrote: 16/10/2021 17:04
Po pisanju ovjde ne bih rekao. Ima jos dosta ljudi koji misle da bi rat rjesio nesto. Ovi stari nacionalisti, koji bi rado gurnuli mlade da ginu za njihove bolesne ideje, kao i ovi mladi koji nemaju pojma sta je rat, kako neko rece misle da je to PS4.


Cim tako pitas, znaci da mislis da je rat jedino rjesenje :oops:

Rjesenje je prosto, treba se dogovoriti kako zivjeti zajedno na niciju stetu, traziti zajednicke interese, a ne razlike, prestati sa sibicarskom politikom, preglasavanjem itd. jednostavno postati normalno drustvo, medjutim treba jos najmanje 20 godina mira, inace nema nista od toga.

Svi oni koji su protiv raspada BiH, moraju biti svjesni da se najvise moraju angazovati da sacuvaju mir po svaku cijenu, jer to predstavlja najvecu sigurnost za cjelovitost BiH.


Svima je jasno da je Dodik uz podršku Rusije krenuo u secesiju.

On neće pristati na ništa manje.

Ovo je ruski plan i njih zaboli kurac za srpske žrtve i za cijenu svega.

On će da ide do kraja.

Mi imamo dvije opcije.

Ili pustit da uzmu pola BIH
Ili branit BIH oružjem


Sve to naravno ako USA ne reaguje

Ovo sto Dodik radi upravo radi jer USA zeli da to radi. To je cijela sustina Dodika. Ameri imaju rusenje rezima u malom prstu zajedno sa Britancima. Oni su njega psihicki slomili u zadnjih 10 godina. Sjetimo se samo onih demonstracija u Banja Luci. Pa onda na crnu listu, pa onda otvaranje fronta na Kosovu i CrnoJ Gori. Sve je to Americka skola i tjeranje plijena u smjeru u kojem lovac zeli da plijen bude.

Zadnja faza je regime change ili neka vrsta intervencije. Ameri takve projekte planiraju decenijama unaprijed.

Ista stvar je i sa ISILom. Oni su usli u Irak kako bi od Iraka napravili povoljnu bazu za napad na Iran. Krearali su ISIL. Samo ih je malo zajebalo sto su Rusi intervenisali.

Na balkanu Rusi nemogu intervensisati jer nemaju pristup avionima. Svaki vojni avion mora proci NATO nebo.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#11115 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by hipija »

Interesantno je promišljanje forumaša.
Svih prethodnih godina govore, ma Dodik samo priča, zašto ne krene odmah u secesiju i nezavisnost, šta više čeka, šta samo priča

a kada je kao postao malo konkretniji, onda ide zapomaganje forumaša tipa, ko će ga zaustaviti, što svi šute, help NATO, help EU, biće rata, krenula online mobilizacija

a kada sve ovo padne u vodu a hoće, biće opet ono prvo, ma Dodik samo talasa i blefira, što nije išao do kraja kada je toliki baja, hajde više proglasi nezavisnost...
emmir1
Posts: 4490
Joined: 07/06/2013 15:28

#11116 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

RajaJA wrote: 16/10/2021 17:19
emmir1 wrote: 16/10/2021 17:12



Svima je jasno da je Dodik uz podršku Rusije krenuo u secesiju.

On neće pristati na ništa manje.

Ovo je ruski plan i njih zaboli kurac za srpske žrtve i za cijenu svega.

On će da ide do kraja.

Mi imamo dvije opcije.

Ili pustit da uzmu pola BIH
Ili branit BIH oružjem


Sve to naravno ako USA ne reaguje

Ovo sto Dodik radi upravo radi jer USA zeli da to radi. To je cijela sustina Dodika. Ameri imaju rusenje rezima u malom prstu zajedno sa Britancima. Oni su njega psihicki slomili u zadnjih 10 godina. Sjetimo se samo onih demonstracija u Banja Luci. Pa onda na crnu listu, pa onda otvaranje fronta na Kosovu i CrnoJ Gori. Sve je to Americka skola i tjeranje plijena u smjeru u kojem lovac zeli da plijen bude.

Zadnja faza je regime change ili neka vrsta intervencije. Ameri takve projekte planiraju decenijama unaprijed.

Ista stvar je i sa ISILom. Oni su usli u Irak kako bi od Iraka napravili povoljnu bazu za napad na Iran. Krearali su ISIL. Samo ih je malo zajebalo sto su Rusi intervenisali.

Na balkanu Rusi nemogu intervensisati jer nemaju pristup avionima. Svaki vojni avion mora proci NATO nebo.


Daj Bože da je tako.

Ja sam optimista za reakciju USA jedno 10 posto
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#11117 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by exliberal-ex »

General War wrote: 16/10/2021 17:12
exliberal-ex wrote: 16/10/2021 17:08

Prvo kazes niko nepoziva na rat a onda spreman sam da branim drzavu...ok cime mislis branit drzavu .... cvijecem ?
Drugo ako gledas i citas izjave bosnjackih politicara svi govore o ratu, ovdje se razmahali sa idejama o napadima, kud ce ici pravci napada, koje i koliko oruzja treba...samo sto nisu poceli slat pozive za mobilizaciju.

U realnom svijetu bosnjacki lideri nisu spremni niti sposobni politicki da se izbore sa srbima i hrvatima ( a realno gledajuci niti zele jer im odgovara ovaj status gdje oni imaju svoju privatnu drzavu na relaciji SA-ZE-TZ).
Da bi prikrili tu svoju nesposobnost i nebrigu ( ali i pljacku koja nije stala od 92) podizu tenzije da bi ispalo eto nismo mi krivi...kao sto sam vec napisao vec je uhodana matrica da se srbi ili hrvati krive za sve...neradi tramvaj u Sarajevu, kriv Dodik.

Sa druge strane jel mislis da je svijet isto tako slijep i gluh, jel ti mislis da EU ili Turska u koju se mnogi ovdje kunu naivni toliko da povjeruju u ove price koje se plasiraju ?
Vidis koja je frka ispala kad je novi vp rekao da hrvati nemaju svog predstavnika u predsjednistvu, i ko je za to kriv...srbi i hrvati opet?
Jedno je bosnjacka nesposobnost da brane drzavu a drugo je SRB-HR sposobnost da je podriivaju...jedno drugo ne iskljucuje.

Da je bosnjacka politika uspjela uradit makar 50% od onog sto je propagirala od kraja rata Dodik i COvic nebi imali toliko manevarskog prostora.
Davno sam napisao koliko je ekonomskih sredstava doslo kao pomoc mogli su napravit mnogo funkcionalniju drzavu ( ili barem dio) koje bi privuklo srbe i hrvate ( narod).
Politicari bi onda bi onda morali promjenit retoriku jer nema osnove prodavat patriotizam na prazan stomak ako ti je kod komsije mnogo bolje . Ovako se sve svelo na bezobraznu pljacku i da bi se to prikrilo podigni retoriku ne samo da zaustavis neko priblizavanje nego da zgadis zajednicki zivot i onom malo broju nebosnjaka koji su ostali da zive tu.
To Dodiku i Covicu odgovara jer je sa tom pricom koja dolazi iz Sarajeva mnogo lakse sakrit kriminal koji se desava kod njih.
emmir1
Posts: 4490
Joined: 07/06/2013 15:28

#11118 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »



Pa Mile kaže da nema Srba u Sarajevu.

Kao Bakir je mogao skupit u BL Bosnjaka jer ih ima, a on ne može Srba u Sarajevu jer ih nema
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#11119 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zavrzlama »

Previse lupetanja ....dodik ne moze podijeliti BIH i nece nikad uci u otvoreni sukob...krajnji cilj dodika je da svojim izjavama izazove po njemu i sefovima u srbiji dva pozeljna efekta..

Prvi je da bosnjaci ucine prvi pogresan korak i budu optuzeni za sukobe,sto bi po zeljama velikosrba rezultiralo stavljanjem EUFOR izmedju entiteta uz obavezno prisustvo i ruskih mirovnjaka sto bi defakto rs obezbijedilo nezavisnost od institucija BIH...


Drugi cilj je da se MZ prepadne novog rata i da kao usluga dodiku se obeca zaustavljanje svih reformi koje su u korist BIH i plus vracanje pojedinih nadleznosti rs...


Dodik blefira praznom puskom,ceka da probih strana napravi kakvu glupost..dodiku treba razlog da se legalno pod UN uvedu ruski mirovnjaci u BIH i to bi bio kraj BIH..
Last edited by zavrzlama on 16/10/2021 17:29, edited 1 time in total.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#11121 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by asker »

Tanqueray wrote: 16/10/2021 17:04 Rjesenje je prosto, treba se dogovoriti kako zivjeti zajedno na niciju stetu, traziti zajednicke interese, a ne razlike, prestati sa sibicarskom politikom, preglasavanjem itd. jednostavno postati normalno drustvo, medjutim treba jos najmanje 20 godina mira, inace nema nista od toga.
Znaci da se dogovorimo jel' bio genocid il' nije? Ono, jebo sudske presude, daj da se dogovorimo. Mi bi da negiramo i redovno ismijavamo, ponizavamo zrtve i prezivjele, a Bosnjaci se kao ljute, sto znaci da nisu za dogovor.
Sume vlasnistvo drzave, al hajde da se dogovorimo da nisu, jer sve drugo je preglasavanje u ustavnom sudu. Dan RSa neustavan, hajde da se dogovorimo da nije. Sve drugo je preglasavanje.
Kad smo vec tu, hajde sa se dogovorimo smijemo li kroz crveno na raskrsnici, jel ok silovati nekoga, treba li placati racune za struju, jer ako nema dogovora onda je preglasavanje.

Mi bi sad unistili OS BiH, SIPAu i OSAu, postavili vam granice pred haustor, a vi se kao ljutite i kazete, jebiga, nije to bas ok, mozda vuce na rat.

Umjesto da se dogovorimo, onako kako Dodik zeli.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#11122 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bh.tornjak »

I sve kao slucajno.... :run:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#11123 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by General War »

exliberal-ex wrote: 16/10/2021 17:23
General War wrote: 16/10/2021 17:12
Jedno je bosnjacka nesposobnost da brane drzavu a drugo je SRB-HR sposobnost da je podriivaju...jedno drugo ne iskljucuje.

Da je bosnjacka politika uspjela uradit makar 50% od onog sto je propagirala od kraja rata Dodik i COvic nebi imali toliko manevarskog prostora.
Davno sam napisao koliko je ekonomskih sredstava doslo kao pomoc mogli su napravit mnogo funkcionalniju drzavu ( ili barem dio) koje bi privuklo srbe i hrvate ( narod).
Politicari bi onda bi onda morali promjenit retoriku jer nema osnove prodavat patriotizam na prazan stomak ako ti je kod komsije mnogo bolje . Ovako se sve svelo na bezobraznu pljacku i da bi se to prikrilo podigni retoriku ne samo da zaustavis neko priblizavanje nego da zgadis zajednicki zivot i onom malo broju nebosnjaka koji su ostali da zive tu.
To Dodiku i Covicu odgovara jer je sa tom pricom koja dolazi iz Sarajeva mnogo lakse sakrit kriminal koji se desava kod njih.
Retoriku ne mjenja ekonomija vec jaka toljaga...nisam ja izmislio da se ljubav ne moze kupiti., al je zato kurvaluk zagarantovan...i to se dogadja ovdje, samo je dozvoljeno " svoje" pljackati.
emmir1
Posts: 4490
Joined: 07/06/2013 15:28

#11124 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

zavrzlama wrote: 16/10/2021 17:28 Previse lupetanja ....dodik ne moze podijeliti BIH i nece nikad uci u otvoreni sukob...krajnji cilj dodika je da svojim izjavama izazove po njemu i sefovima u srbiji dva pozeljna efekta..

Prvi je da bosnjaci ucine prvi pogresan korak i budu optuzeni za sukobe,sto bi po zeljama velikosrba rezultiralo stavljanjem EUFOR izmedju entiteta uz obavezno prisustvo i ruskih mirovnjaka sto bi defakto rs obezbijedilo nezavisnost od institucija BIH...


Drugi cilj je da se MZ prepadne novog rata i da kao usluga dodiku se obeca zaustavljanje svih reformi koje su u korist BIH i plus vracanje pojedinih nadleznosti rs...


Dodik blefira praznom puskom,ceka da probih strana napravi kakvu glupost..dodiku treba razlog da se legalno pod UN uvedu ruski mirovnjaci u BIH i to bi bio kraj BIH..

Ok

A šta uraditi nakon što Dodik proglasi ništavnim zakone države BIH na njezinoj teritoriji?

Pisati apelacije US
RajaJA
Posts: 114
Joined: 07/09/2021 15:57

#11125 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by RajaJA »

emmir1 wrote: 16/10/2021 17:21
RajaJA wrote: 16/10/2021 17:19


Ovo sto Dodik radi upravo radi jer USA zeli da to radi. To je cijela sustina Dodika. Ameri imaju rusenje rezima u malom prstu zajedno sa Britancima. Oni su njega psihicki slomili u zadnjih 10 godina. Sjetimo se samo onih demonstracija u Banja Luci. Pa onda na crnu listu, pa onda otvaranje fronta na Kosovu i CrnoJ Gori. Sve je to Americka skola i tjeranje plijena u smjeru u kojem lovac zeli da plijen bude.

Zadnja faza je regime change ili neka vrsta intervencije. Ameri takve projekte planiraju decenijama unaprijed.

Ista stvar je i sa ISILom. Oni su usli u Irak kako bi od Iraka napravili povoljnu bazu za napad na Iran. Krearali su ISIL. Samo ih je malo zajebalo sto su Rusi intervenisali.

Na balkanu Rusi nemogu intervensisati jer nemaju pristup avionima. Svaki vojni avion mora proci NATO nebo.


Daj Bože da je tako.

Ja sam optimista za reakciju USA jedno 10 posto
Tako je. Cijeli balkan je Americko dvoriste. Amerikanci su tu glavne baje. Ruski uticaj se moze samo gledati kroz prizmu talasanja kako bi se svetili za Ukrajinu. NATO pakt je dosao pred Moskvu onog momenta kada je Ukrajina pala pod NATO sfery uticaja. Ruje zele malo sada za uzvrat da talasaju na balkanu.

Nasa sreca je sto su Srbi totalno retardiran narod i politicki jedan od glupljih naroda na svijetu. Dodiku treba pozeliti samo dug zivot i cak mu jedan zlatni ljiljan dodijeliti posthumano. Vise je uradio za Bosnu zajedno sa Vucicem nego 10 Alija.

Napravili su od Srba najvecu NATO metu u evropi. Sto je sa Bosansku stvar super.

Dodatna dobra okolnost je ta sto je se Dodik odavno totalno poceo da se gubi i panicno se bori da ostane na vlasti. Jer ako ode sa vlasti Bog zna sta ga ceka. Ovako ima tu policiju sto ga cuva i zato se ovako panicno dernja.
Last edited by RajaJA on 16/10/2021 17:36, edited 1 time in total.
Post Reply