Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
Robot231
Posts: 63
Joined: 19/10/2021 06:42

#12401 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Robot231 »

Posljednjih dana mediji pricaju o tome da postoji mogucnost novog rata u BiH. Cak sam gledao i neke videe gdje neki strani analiticari kazu da bi Dodikova politika mogla odvesti BiH u nove sukobe? U slucaju da dodje do rata sta mislite da li postoji mogucnost da se banke zatvore i obicni stanovnici ostanu bez pristupa svom novcu ili da znatno opadne vrijednost konvertibilne marke ili da cak konvertibilna marka postane potpuno bezvrijedna?

Ovo pitam jer me zanima u slucaju da dolazak novog rata postane ocigledna stvar da li bi bilo pametno podici sa banke sav novac i zamijeniti ga u eure,dolare ili neku drugu stabilnu valutu?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5639
Joined: 04/08/2020 19:22

#12402 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by -Chesterfield- »

Robot231 wrote: 19/10/2021 06:49 Posljednjih dana mediji pricaju o tome da postoji mogucnost novog rata u BiH. Cak sam gledao i neke videe gdje neki strani analiticari kazu da bi Dodikova politika mogla odvesti BiH u nove sukobe? U slucaju da dodje do rata sta mislite da li postoji mogucnost da se banke zatvore i obicni stanovnici ostanu bez pristupa svom novcu ili da znatno opadne vrijednost konvertibilne marke ili da cak konvertibilna marka postane potpuno bezvrijedna?

Ovo pitam jer me zanima u slucaju da dolazak novog rata postane ocigledna stvar da li bi bilo pametno podici sa banke sav novac i zamijeniti ga u eure,dolare ili neku drugu stabilnu valutu?
BAM = EUR
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#12403 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Capajebo »

Konvertibilna marka je sve samo ne konvertibilna :D
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#12404 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Seyfo »

Jajane konvertibilna marka je fiksno vezana za euro u iznosu 1,95583. Znaci kretanje i oscilacije vrijednosti eura je istovremeno i za KM. To da nije konvertibilna je samo ako je poneses u dzepu preko granice pa neko moze odbiti da je zamijeni,ali u BiH je mozes uvijek zamijeniti za neku drugu valutu. Narod jest isprepadan od rata i od gubitka novca koji se jeste desio, medjutim sad su tu strane banke,agencija za osiguranje depozita i citav finasijski sistem. Neko rece da kad se prva strana banka ovdje otvorila, vrata za strani kapital su se otvorila i mogucnost rata je tad nestala,jer oni nece dozvoliti da se njihov kapital ugrozi. Dok je sva imovina bila u rukama drzave,nije ih bilo briga. Ali ako kod pojedinaca postoji toliki strah od rata, fino sve pare u cash i bjezi vani. Sta ces drugo
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#12405 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GAU8 »

Robot231 wrote: 19/10/2021 06:49 Posljednjih dana mediji pricaju o tome da postoji mogucnost novog rata u BiH. Cak sam gledao i neke videe gdje neki strani analiticari kazu da bi Dodikova politika mogla odvesti BiH u nove sukobe? U slucaju da dodje do rata sta mislite da li postoji mogucnost da se banke zatvore i obicni stanovnici ostanu bez pristupa svom novcu ili da znatno opadne vrijednost konvertibilne marke ili da cak konvertibilna marka postane potpuno bezvrijedna?

Ovo pitam jer me zanima u slucaju da dolazak novog rata postane ocigledna stvar da li bi bilo pametno podici sa banke sav novac i zamijeniti ga u eure,dolare ili neku drugu stabilnu valutu?
Moguće je da se desi privremena nestašica iz nekih razloga tipa povećanje potražnje za gotovinom i slično. Ali novac ne bi ovaj put trebao propasti odnosno biti ukraden kako je to uradila Ljubljanska banka
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#12406 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

Robot231 wrote: 19/10/2021 06:49 Posljednjih dana mediji pricaju o tome da postoji mogucnost novog rata u BiH. Cak sam gledao i neke videe gdje neki strani analiticari kazu da bi Dodikova politika mogla odvesti BiH u nove sukobe? U slucaju da dodje do rata sta mislite da li postoji mogucnost da se banke zatvore i obicni stanovnici ostanu bez pristupa svom novcu ili da znatno opadne vrijednost konvertibilne marke ili da cak konvertibilna marka postane potpuno bezvrijedna?

Ovo pitam jer me zanima u slucaju da dolazak novog rata postane ocigledna stvar da li bi bilo pametno podici sa banke sav novac i zamijeniti ga u eure,dolare ili neku drugu stabilnu valutu?
Stvarno?
Koji.mediji? Gdje ?

:D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#12407 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by dustaban »

Bakir wrote: Rata morebit bidne, morebit nebidne bolimekuratz, al hvala budali sto me ucini drzavnikom, pricam opet o drzavi, Sebiju, respiratore i Osmicu niko ne spominje danima.
Hvala mu do neba
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12408 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Sierra club wrote: 19/10/2021 00:59
tramvajtrojka wrote: 19/10/2021 00:38 jos reci da sebija i osmica imaju validne diplome i bajkama nema kraja bolje ti je uzmi lopatu i krampu pa do prve avlije vidi kako je kopati rovove pa ti mozda dodje iz zicegu u vugla
Mene diplome i velikosprska propaganda neinteresuje. Ja samo znam kogą velikosrpska politika najviše mrzi. A to je SDA. Da sutra Naša stranka prestane glasat za HDZ-ovce u mostaru i pokrene koju fabriku naouružanja, volio bi i njih. Ali to nećeš nikad doživjet.
A gdje je to SDA pokrenula fabriku naoružanja? Ono sve što radi, čak i kadar koji je u ratu i iza rata stajao iza toga, sve Tito gradio, školovao i ostavio iza sebe narodu. :oops: Naravno da te diplome "neinteresuju" jer to je kod mladomuslimana nebitno, zato i jesi tu gdje jesi danas 19.10.2021 a Dodik ti svira harmonku., sutra možda i gusle.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3693
Joined: 23/04/2011 12:21

#12409 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Jutroooooo!

Bujrum na kaHvu dok je još ima, jer ako krene raTo valja nama obiĆnim ječam mljeti i piti :mrgreen:

Šta sam propustio, ko zadužuje, ko razdužuje, ko daje bRezRukavnike, đe su rovovi...

Molim za info :wink:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12410 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Evo Fikret će biti za logistiku, kaže ima jaka poznanstva. Predlažem da Sarajlića i Zukića stavimo kao oficire za vezu, recimo jedan u Berlin drugi u London, glavna centralada bude u "The Ritz", kada je maskembal nek i hala gori. Sreća pa smo onom mazluma sa Ilidže, je li ono biješe Memić, na vrijeme poslali u Katar ili gdje već, pa smo se na vrijeme spremili da osiguramo podršku i tog dijela umeta. Treba ponovo i Delimustafića rehabilitovati i amnestirati za sve podvale i da ponovo bude nešto oko policije, direktor ili načelnik nakav a Šaja da bude mentor Fikretu. Mislim da bi ovo bilo najpoštenije a i Bakiru bi bilo drago i milo.
Last edited by Milenkov buraz on 19/10/2021 08:18, edited 1 time in total.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3693
Joined: 23/04/2011 12:21

#12411 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Milenkov buraz wrote: 19/10/2021 08:14 Evo Fikret će biti za logistiku, kaže ima jaka poznanstva. Predlažem da Sarajlića i Zukića stavimo kao oficire za vezu, recimo jedan u Berlin drugi u London, glavna centralada bude u "The Ritz", kada je maskembal nek i hala gori. Sreća pa smo onom mazluma sa Ilidže, je li ono biješe Memić, na vrijeme poslali u Katar ili gdje već, pa smo se na vrijeme spremili da osiguramo podršku i tog dijela umeta. Treba ponovo i Delimustafića rehabilitovati i amnestirati za sve podvale i da ponovo da bude nešto oko policije, direktor ili načelnik nakav a Šaja da bude mentor Fikretu. Mislim da bi ovo bilo najpoštenije a i Bakiru bi bilo drago.
Ima li šanse da se ja utrpam da radim u pozadini sa naftom :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#12412 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Naslovnica »

Mr.Sojic wrote: 19/10/2021 08:09 Jutroooooo!

Bujrum na kaHvu dok je još ima, jer ako krene raTo valja nama obiĆnim ječam mljeti i piti :mrgreen:

Šta sam propustio, ko zadužuje, ko razdužuje, ko daje bRezRukavnike, đe su rovovi...

Molim za info :wink:
Image
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12413 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Eeee to se treba zaraditi druuug, dugogodišnja članska prvo, pa minimalno 3 krivične za vratom, minimalno jedna solidno simnjiva diploma (poželjno dvije imati u šteku) pa tek onda da te uzmu u razmatranje da vrtiš sa naftom...eeeeee drug moj, ti bi tako sa bez krivične, članske i solidno sumnjive diplome odmah u naftu...eeeee
Last edited by Milenkov buraz on 19/10/2021 08:21, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#12414 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

Naslovnica wrote: 19/10/2021 08:19
Mr.Sojic wrote: 19/10/2021 08:09 Jutroooooo!

Bujrum na kaHvu dok je još ima, jer ako krene raTo valja nama obiĆnim ječam mljeti i piti :mrgreen:

Šta sam propustio, ko zadužuje, ko razdužuje, ko daje bRezRukavnike, đe su rovovi...

Molim za info :wink:
Image
Nakbitnije, gdje su trezori :mrgreen:
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#12415 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

Većina na temi se na pomen rata šprda.

Ujedno i zamjere na bosnjackoj bezmudnoj politici, istovremno proziva ove na temi koje su za odlučnu akciju.

Tako je kod nas Bosnjaka.
Neka ne puca, neko će nam pomoći, eto Dzaferovic juče kaže da je Mile se malo odobrovoljio i da nije sve odbio.
Kao promjena u ponašanju, možda izadje na neki hajr.

Da ovako nešto urade Hrvatima ili Albancima, bile bi zolje i mitraljezi odmah, zato i treba da imaju državu.

Dodik se ismijava i šprda sa svima, naravno zahvaljujući SDA prije svega.

Svaka čast Čegaru pa mu jebo i majku i Goricu, tako treba da se radi sa smećem.

Gdje su ona SDA patriotska udruženja koja uzimaju i peru pare, gdje su oni koji navuku beretke kada je kakvo obilježavanje pa se treba slikat.

To je trebalo sve već da se digne i da pokaže jasno Dodiku i svima kako ćemo branit Bosnu
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3693
Joined: 23/04/2011 12:21

#12416 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Naslovnica wrote: 19/10/2021 08:19
Mr.Sojic wrote: 19/10/2021 08:09 Jutroooooo!

Bujrum na kaHvu dok je još ima, jer ako krene raTo valja nama obiĆnim ječam mljeti i piti :mrgreen:

Šta sam propustio, ko zadužuje, ko razdužuje, ko daje bRezRukavnike, đe su rovovi...

Molim za info :wink:
Image
Rano bolan za brlju :mrgreen:

SenGviči stižu tek oko 10 sati.

Rekli su danas umjesto parizera dobijamo hrenovku :lol: za zasluge jučer :mrgreen:

Navrati, hrenovku polovimo :lol:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3693
Joined: 23/04/2011 12:21

#12417 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

emmir1 wrote: 19/10/2021 08:24 Većina na temi se na pomen rata šprda.
Pa baš zato jer je Pomen :lol:

Kolega ni staru uniformi nisam još oprao, a ti kažeš da mi već treba novi bRezrukavnik.

PolaHko bolan.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#12418 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mO k3 »

Još ga nisu uhapsili ?
Glavesina
Posts: 18
Joined: 15/10/2021 20:45

#12419 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Glavesina »

emmir1 wrote: 19/10/2021 08:24 Većina na temi se na pomen rata šprda.

Ujedno i zamjere na bosnjackoj bezmudnoj politici, istovremno proziva ove na temi koje su za odlučnu akciju.

Tako je kod nas Bosnjaka.
Neka ne puca, neko će nam pomoći, eto Dzaferovic juče kaže da je Mile se malo odobrovoljio i da nije sve odbio.
Kao promjena u ponašanju, možda izadje na neki hajr.

Da ovako nešto urade Hrvatima ili Albancima, bile bi zolje i mitraljezi odmah, zato i treba da imaju državu.

Dodik se ismijava i šprda sa svima, naravno zahvaljujući SDA prije svega.

Svaka čast Čegaru pa mu jebo i majku i Goricu, tako treba da se radi sa smećem.

Gdje su ona SDA patriotska udruženja koja uzimaju i peru pare, gdje su oni koji navuku beretke kada je kakvo obilježavanje pa se treba slikat.

To je trebalo sve već da se digne i da pokaže jasno Dodiku i svima kako ćemo branit Bosnu
Ti si ratni huškač !!!
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#12420 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

emmir1 wrote: 19/10/2021 08:24 Većina na temi se na pomen rata šprda.

Ujedno i zamjere na bosnjackoj bezmudnoj politici, istovremno proziva ove na temi koje su za odlučnu akciju.

Svaka čast Čegaru pa mu jebo i majku i Goricu, tako treba da se radi sa smećem.
:lol:
A ti si kao za "odlučnu akciju" ? Koliko imaš godina?

A za Zoku...šta da ti kažem...sposoban,bezobrazan i drzak...kad usere motku onda pobjegne iz zemlje.Željan publiciteta i medija...šatro on sam uzeo opremu pa krenuo da hapsi. :lol: odakle njemu oprema a meščini da su ga penzionisali.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#12421 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by MorningStar »

emmir1 wrote: 19/10/2021 08:24 Većina na temi se na pomen rata šprda.

Ujedno i zamjere na bosnjackoj bezmudnoj politici, istovremno proziva ove na temi koje su za odlučnu akciju.

Tako je kod nas Bosnjaka.
Neka ne puca, neko će nam pomoći, eto Dzaferovic juče kaže da je Mile se malo odobrovoljio i da nije sve odbio.
Kao promjena u ponašanju, možda izadje na neki hajr.

Da ovako nešto urade Hrvatima ili Albancima, bile bi zolje i mitraljezi odmah, zato i treba da imaju državu.

Dodik se ismijava i šprda sa svima, naravno zahvaljujući SDA prije svega.

Svaka čast Čegaru pa mu jebo i majku i Goricu, tako treba da se radi sa smećem.

Gdje su ona SDA patriotska udruženja koja uzimaju i peru pare, gdje su oni koji navuku beretke kada je kakvo obilježavanje pa se treba slikat.

To je trebalo sve već da se digne i da pokaže jasno Dodiku i svima kako ćemo branit Bosnu
Pa ti rece sve spremno, svi spremni ima ko je sve organizovao i to tako... Sta je sad ovo



:lol:

Bjez kad djeca ulete da piskaraju nema tu spasa :D
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#12422 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

Prvo onoaj srpski oficir OS BiH preklinje Dodika da prestane sad evo se i Lukac buni protiv Dodika. Iako bi oni sugirno vise voljeli nezavisnost RS od Dodika. Klecaju koljena upravo onima koji su trebali na svojim ledjima iznijeti teret ove avanture. Cvijanovicka svako malo smiruje narod na ne panici.
plavi_E
Posts: 6548
Joined: 18/10/2021 19:47

#12423 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

Na kraju ce Dodiku ostati samo podrska sa ovog foruma.
:lol:
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#12424 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

MorningStar wrote: 19/10/2021 08:46
emmir1 wrote: 19/10/2021 08:24 Većina na temi se na pomen rata šprda.

Ujedno i zamjere na bosnjackoj bezmudnoj politici, istovremno proziva ove na temi koje su za odlučnu akciju.

Tako je kod nas Bosnjaka.
Neka ne puca, neko će nam pomoći, eto Dzaferovic juče kaže da je Mile se malo odobrovoljio i da nije sve odbio.
Kao promjena u ponašanju, možda izadje na neki hajr.

Da ovako nešto urade Hrvatima ili Albancima, bile bi zolje i mitraljezi odmah, zato i treba da imaju državu.

Dodik se ismijava i šprda sa svima, naravno zahvaljujući SDA prije svega.

Svaka čast Čegaru pa mu jebo i majku i Goricu, tako treba da se radi sa smećem.

Gdje su ona SDA patriotska udruženja koja uzimaju i peru pare, gdje su oni koji navuku beretke kada je kakvo obilježavanje pa se treba slikat.

To je trebalo sve već da se digne i da pokaže jasno Dodiku i svima kako ćemo branit Bosnu
Pa ti rece sve spremno, svi spremni ima ko je sve organizovao i to tako... Sta je sad ovo



:lol:

Bjez kad djeca ulete da piskaraju nema tu spasa :D

Hvala Bogu pa ima ljudi koji se organizuju i ne čekaju na SDA i njihove parazite
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#12425 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by VladaFBiH »

plavi_E wrote: 19/10/2021 08:50 Na kraju ce Dodiku ostati samo podrska sa ovog foruma.
:lol:
i portala :)
Post Reply