Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#6001 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login7777 »

Ev sve gledam Trenerka i Kiflu kako brane integritet :-)
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#6002 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by basar »

Treba ovo zaustaviti dok nije kasno. Ako neko misli da će ignoriranjem nešto postići, grdno se vara. Iz dana u dan ideja srpskog sveta je sve agresivnija i pravi ozbiljan sigurnosni problem.

Ovo nije dobro, al nikako. Puno je ozbiljnije nego što to javnost i narod shvata.
mishic
Posts: 6236
Joined: 28/04/2011 16:29

#6003 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

Među 120 milijardera i preko 600 milionera u Bosni i Hercegovini među kojima su u samom vrhu Dodik i njegovi tajkuni, raste panika. Svjesni su da je porijeklo njihove imovine ratno-profitersko i kriminalno-pljačkaško te da je pored međunarodne zajednice koja to ističe i sve veći broj građana koji shvataju da su ih opljačkali i pokrali „ njihovi“.
Narod je stezao kaiš i bio spreman „jesti i korijenje“ kako bi u inat onima drugim s one strane pokazo koliko je čvrsto i neranjivo njihovo jedinstvo. Oni koji su građane ubjeđivali da su za njihovo stradanje i bijedu krivi oni s „druge strane“ servirali su im tu priču zabavivši ih njome kako bi oni u miru mogli zgrtati milione.
Narodu je dodijalo, ne može više trpiti strah, bijedu i prijetnje; dodijale su im laži, nerad i primitivizam onih koji su ih gurnuli u to, dok su sami nemilice zgrtali milijarde i milione uzimajući njima i njihovoj djeci zalogaj iz usta. To pokradeno dijelio je uzak krug ljudi zbog čega se tako nemilosrdno bore na izborima; kradu, otimaju glasove, i spremni su da ginu za to, jer znaju da kada izgube vlast na red dolazi polaganje računa za višedecenijski kriminal.
To je i razlog zbog kojeg Dodik sada shvata da je „voda do grla“ i slamku spasa pokušava naći vrišteći o „slovu Dejtona“. Zaboravlja da po slovu Dejtona nacionalna struktura i RS i BiH nebi bila ni nalik ovoj koja je posljedica izigravanja Dejtona. Zato bi Dodik ukinuo i srušio sve do Dejtona, zaboravljajući pri tome da je Dejton mirovni ugovor kojim je samo prekinut rat, što automatski znaći povratak u rat.
Dodik je učinio sve da osigura svoje milijarde, da njima obezbijedi sebi trajnu vlast a time i izbjegne tužilaštvo i sud pa makar opet došlo do rata. U ostalom on je pokazao da se u ratu dobro snalazio, zna da opet nebi ginuo ni on ni njegovi nego samo oni kojima on duguje i koje je opljačkao.
Ništa drugačije nije ni u ostala dva nacionalna tora. Oni na vrhu su milijarderi, rasipaju se novcem i prkose građanima, priređuju svadbe, rođendane, prave fešte, bahate se i jedni drugima čuvaju leđa. A narod u sva tri tora šuti i trpi.
No, na svu sreću, stiže nova crna lista. Osvježena. Upotpunjena. I uz listu i ferman. I što je najvažnije, ferman donosi onaj ko će ga i provesti. Otuda ova vriska. Otuda ovi potezi očajnika. Prijetnje, ultimatumi, pozivanje na narode, nacionalne interese, Skupštine, vlasti susjednih država...
Strah i vriska iz sveg glasa, radikaliziranje timova poslušnika, pozivanje na uzbunu, nema šta se ne koristi da se milijarde nekako ograde i zaštite. Dugo se zgrtalo, kralo, rizikovalo... A sada umjesto uživanja u pokradenom, zatvor postaje daleko izvjesniji.
Poljine, Hacijenda i ranč u Laktašima se tresu. A spiskovi onih ispod, znatno su se produžili. Sa privatnih bankovnih računa moglo bi se dosta pokradenog vratiti zdravstvu, privredi, građanima.
A i sami građani kada shvate ko ih je u crno zavijao i ko ih je pljačkao i u strahu držao, ko im je bez razloga i povoda prijetio, djecu im iz države otjerao, kada progledaju shvatit će da su glasali i štitili onoga ko im je najviše zla nanio.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6004 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

Naravno da je ozbiljno. Problem je sto mi i sad na vlasti imamo iste nesposobne nehljebe....
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#6005 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login7777 »

Uh opet neki tekst ko nas bre zavadi, svi smo isti...etc
120 milijardera :zoka:
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6006 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

mishic wrote: 25/09/2021 21:05 Među 120 milijardera i preko 600 milionera u Bosni i Hercegovini među kojima su u samom vrhu Dodik i njegovi tajkuni, raste panika. Svjesni su da je porijeklo njihove imovine ratno-profitersko i kriminalno-pljačkaško te da je pored međunarodne zajednice koja to ističe i sve veći broj građana koji shvataju da su ih opljačkali i pokrali „ njihovi“.
Narod je stezao kaiš i bio spreman „jesti i korijenje“ kako bi u inat onima drugim s one strane pokazo koliko je čvrsto i neranjivo njihovo jedinstvo. Oni koji su građane ubjeđivali da su za njihovo stradanje i bijedu krivi oni s „druge strane“ servirali su im tu priču zabavivši ih njome kako bi oni u miru mogli zgrtati milione.
Narodu je dodijalo, ne može više trpiti strah, bijedu i prijetnje; dodijale su im laži, nerad i primitivizam onih koji su ih gurnuli u to, dok su sami nemilice zgrtali milijarde i milione uzimajući njima i njihovoj djeci zalogaj iz usta. To pokradeno dijelio je uzak krug ljudi zbog čega se tako nemilosrdno bore na izborima; kradu, otimaju glasove, i spremni su da ginu za to, jer znaju da kada izgube vlast na red dolazi polaganje računa za višedecenijski kriminal.
To je i razlog zbog kojeg Dodik sada shvata da je „voda do grla“ i slamku spasa pokušava naći vrišteći o „slovu Dejtona“. Zaboravlja da po slovu Dejtona nacionalna struktura i RS i BiH nebi bila ni nalik ovoj koja je posljedica izigravanja Dejtona. Zato bi Dodik ukinuo i srušio sve do Dejtona, zaboravljajući pri tome da je Dejton mirovni ugovor kojim je samo prekinut rat, što automatski znaći povratak u rat.
Dodik je učinio sve da osigura svoje milijarde, da njima obezbijedi sebi trajnu vlast a time i izbjegne tužilaštvo i sud pa makar opet došlo do rata. U ostalom on je pokazao da se u ratu dobro snalazio, zna da opet nebi ginuo ni on ni njegovi nego samo oni kojima on duguje i koje je opljačkao.
Ništa drugačije nije ni u ostala dva nacionalna tora. Oni na vrhu su milijarderi, rasipaju se novcem i prkose građanima, priređuju svadbe, rođendane, prave fešte, bahate se i jedni drugima čuvaju leđa. A narod u sva tri tora šuti i trpi.
No, na svu sreću, stiže nova crna lista. Osvježena. Upotpunjena. I uz listu i ferman. I što je najvažnije, ferman donosi onaj ko će ga i provesti. Otuda ova vriska. Otuda ovi potezi očajnika. Prijetnje, ultimatumi, pozivanje na narode, nacionalne interese, Skupštine, vlasti susjednih država...
Strah i vriska iz sveg glasa, radikaliziranje timova poslušnika, pozivanje na uzbunu, nema šta se ne koristi da se milijarde nekako ograde i zaštite. Dugo se zgrtalo, kralo, rizikovalo... A sada umjesto uživanja u pokradenom, zatvor postaje daleko izvjesniji.
Poljine, Hacijenda i ranč u Laktašima se tresu. A spiskovi onih ispod, znatno su se produžili. Sa privatnih bankovnih računa moglo bi se dosta pokradenog vratiti zdravstvu, privredi, građanima.
A i sami građani kada shvate ko ih je u crno zavijao i ko ih je pljačkao i u strahu držao, ko im je bez razloga i povoda prijetio, djecu im iz države otjerao, kada progledaju shvatit će da su glasali i štitili onoga ko im je najviše zla nanio.
Da, i sve ovo je jedan od najbitnijih razloga za sve ovo sto se desava.
Nema to veze ni sa srpstvom, ni hrvatstvom, ni bosnjastvom, a ni s pripadajucim vjerama.
Sve se svodi na pare, i kriminal i pljacku kojima su "stecene".
Bakiru, Covicu i Dodiku se zivo jebe za Bosnjake, Hrvate i Srbe. I ovo ponavljam godinama.
Njih te kategorije zanimajju samo onoliko koliko im omogucavaju zgrtanje miliona s njihovih ledja.

I hladno ce zrtvovati svaki svoj narod samo kako bi sacuvali pokradeno, i nastavili krasti i otimati.
Last edited by Dozer on 25/09/2021 21:18, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6007 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

Login7777 wrote: 25/09/2021 21:07 Uh opet neki tekst ko nas bre zavadi, svi smo isti...etc
120 milijardera :zoka:
Ocito nisi shvatio.. Elem, tekst nema veze s tim. Upravo suprotno. I, da - u BiH ima toliko milijardera i milionera, vjerovao ti to ili ne.

Prije 12 godina smo imali 90 multimilionera (to su oni sto imaju vise od jednog miliona).
Od tada do danas pokradeno je jos oko 10-12 milijardi iz budzeta, i ko zna koliko iz donacija.
A od '96 do 2010 pokradeno je preko 8 milijardi ino donacija koje su zavedene u MIP, zvanicno.
Pored toga je pokradeno skoro isto toliko iz budzeta u istom periodu.
Tim parama su otvarane razne firme koje su onda opet crpile budzete u multimilionskim iznosima, i tako vec 25 godina.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#6008 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login7777 »

Baš me interesuje ko vodi evidenciju o 120 milijardera i odakle taj podatak, čime je to potkrijepljeno, ko su ti ljudi
giovanni galli
Posts: 426
Joined: 05/01/2012 21:30

#6009 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by giovanni galli »

laik1981 wrote: 25/09/2021 16:42 Odvajace se do izbora, bas kao sto ce Bakir ukidati RS..
Sta bola izjednacavas jebo te Bakir. Dookle trpiš poniženju i tražiš opravdanja, koja ti je granica. Evo ja jedva čekam da proglasi nezavisnost i da se zapuca, radju ću pucati nego da me debeli tor vrijedja arlaukanjem sa munara pljuvanjem Srebrenice, vrijeđanjem na svaki vanljudski način. Daj bola rat, bolje umrijeti kao čovjek nego živjeti kao ameba.sto je rekao Beslagic neka je rat i neka je.
User avatar
Point.
Posts: 27715
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#6010 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Point. »

Čuj 120 milijardera u BiH, šta lik lupa.

Teško da ima 5.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4132
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#6011 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

llull wrote: 25/09/2021 12:20
dulekrele wrote: 24/09/2021 21:33

pa ova @llull je patoloski lazov. Ko ga shvata zaozbiljno :lol:
Ja sam dao link na zvanicni sajt zavoda za statistiku, a ti malo citaj. Citati, citati i samo citati... Ne skodi vjeruj mi.

I da se osvrnem na koridor, kraljevi ste spinovanja i laganja ... 10 strana se prica o ratu nekom ( ako vam se ratuje mars u neke pripizdine tipa Sirija ili Afganistan pa ratujte kao da vam nije dosta krvi jebem vas debilne ) , kako je RS presjecena u Brckom, ja samo kazem da u Brckom u gradu imaju vecinu ( ne apsolutnu ali je imaju ) i slagao nisam. A vi laprdajte iz svoje dijaspore i mantrajte. I opet cu ponoviti, kakav crni rat i kakve gluposti.
Ima vas par kojima se dize cuna na pomisao da ce se Bosnjaci, Srbi i Hrvati u BIH opet poklati a vi iz dijaspore da navijate i da glumite patriote.
Pa to reci Vucicu, Vulinu, Dodiku i drugim velikosrbima, jer su oni ti koji destabiliziraju ove prostore. Reci im da odjebu u neke pripizdine u Rusiju, a sa upisima koje imas na ovom portalu, mogao bi da im budes i pratnja. 8-)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6012 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Guadalajara »

Dozer wrote: 25/09/2021 21:06 Naravno da je ozbiljno. Problem je sto mi i sad na vlasti imamo iste nesposobne nehljebe....
Misliš da su nesposobni ? :D Oklen milioni avioni :? :lol:
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#6013 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by laik1981 »

giovanni galli wrote: 25/09/2021 21:21
laik1981 wrote: 25/09/2021 16:42 Odvajace se do izbora, bas kao sto ce Bakir ukidati RS..
Sta bola izjednacavas jebo te Bakir. Dookle trpiš poniženju i tražiš opravdanja, koja ti je granica. Evo ja jedva čekam da proglasi nezavisnost i da se zapuca, radju ću pucati nego da me debeli tor vrijedja arlaukanjem sa munara pljuvanjem Srebrenice, vrijeđanjem na svaki vanljudski način. Daj bola rat, bolje umrijeti kao čovjek nego živjeti kao ameba.sto je rekao Beslagic neka je rat i neka je.
Koliko ti je godina?
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6014 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

Login7777 wrote: 25/09/2021 21:20 Baš me interesuje ko vodi evidenciju o 120 milijardera i odakle taj podatak, čime je to potkrijepljeno, ko su ti ljudi
Dovoljno je da neko iz banaka samo kaze broj ovih i onih. Iskopaju to novinari. Imena nece reci, logicno, ali nije to tesko ni ovako sabrati.
Svi vlasnici gradjevinskih firmi su milioneri, a neki poput Dodikovog Stankovica, ili Butmira, ili Euroasfalta, itd. milijarderi.
Dodik je milijarder, kao i Covic i Bakir. Fadil je multimilioner, kao i jos gomila njih iz SDA, SNSD, SDS, HDZ itd.
Imas fudbalera koji imaju racune u BiH radi manjeg poreza, a sve multimilioneri.
Imas auto dealere koji su svi milioneri.
Itd.itd.

To sto tebi ili nekome neke stvari zvuce kao nemoguce, ne znaci da one nisu takve.
Last edited by Dozer on 25/09/2021 21:45, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6015 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

Guadalajara wrote: 25/09/2021 21:26
Dozer wrote: 25/09/2021 21:06 Naravno da je ozbiljno. Problem je sto mi i sad na vlasti imamo iste nesposobne nehljebe....
Misliš da su nesposobni ? :D Oklen milioni avioni :? :lol:
Nesposobni za upravljanje i odbranu drzave, ne za pljacku
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#6016 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login7777 »

Dozer wrote: 25/09/2021 21:41
Login7777 wrote: 25/09/2021 21:20 Baš me interesuje ko vodi evidenciju o 120 milijardera i odakle taj podatak, čime je to potkrijepljeno, ko su ti ljudi
Dovoljno je da neko iz banaka samo kaze broj ovih i onih. Iskopaju to novinari. Imena nece reci, logicno, ali nije to tesko ni ovako sabrati.
Svi vlasnici gradjevinskih firmi su milioneri, a neki poput Dodikovog Stankovica, ili Butmira, ili Euroasfalta, itd. milijarderi.
Dodik je milijarder, kao i Covic i Bakir. Fadil je multimilioner, kao i jos gomila njih iz SDA, SNSD, SDS, HDZ itd.
Imas fudbalera koji imaju racune u BiH radi manjeg poreza, a sve multimilioneri.
Imas auto dealere koji su svi milioneri.
Itd.itd.

To sto tebi ili nekome neke stvari zvuce kao nemoguce, ne znaci da one nisu takve.
Izvini, za navedeni broj milionera okay, znam lično nekoliko takvih. Za te ljude se zna, ono mahala zna da imaju pare, vidi se to.
Ali milijardera 120.... milion i milijarda su ko nebo i zemlja. Pa eto ko su tih 20 milijardera u BiH, nek je ostalih 100 samozatajno, koji dobro skrivaju lovu?

Moskva ima taj neki broj oko 100 milijardera, a to se vidi, ti ljudi imaju uticaj, grade prave trose zna se, al kako se u BiH o njima nista ne zna...nije mi jasno. Milijarda je ozbiljna para za London, a kamoli za BiH, takvi likovi bi drmali drzavom da ih je petorica kamoli 120. Nije mi taj broj jasan, mislim da nije ni izbliza tačan.


P.s. Evo Euro Asfalt 2018 neto dobit 1.000.000, 2019 2.200.000 2020 2.686.000
Kapital firme u 2020 12.000.000
Sumnjam da je nakupio 1000 miliona.
I 2 su vlasnika, Suvad i Hamed.
Last edited by Login7777 on 25/09/2021 22:04, edited 2 times in total.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6017 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Guadalajara »

Dozer wrote: 25/09/2021 21:44
Guadalajara wrote: 25/09/2021 21:26

Misliš da su nesposobni ? :D Oklen milioni avioni :? :lol:
Nesposobni za upravljanje i odbranu drzave, ne za pljacku
To jeste
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6018 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

Login7777 wrote: 25/09/2021 21:50
Dozer wrote: 25/09/2021 21:41
Dovoljno je da neko iz banaka samo kaze broj ovih i onih. Iskopaju to novinari. Imena nece reci, logicno, ali nije to tesko ni ovako sabrati.
Svi vlasnici gradjevinskih firmi su milioneri, a neki poput Dodikovog Stankovica, ili Butmira, ili Euroasfalta, itd. milijarderi.
Dodik je milijarder, kao i Covic i Bakir. Fadil je multimilioner, kao i jos gomila njih iz SDA, SNSD, SDS, HDZ itd.
Imas fudbalera koji imaju racune u BiH radi manjeg poreza, a sve multimilioneri.
Imas auto dealere koji su svi milioneri.
Itd.itd.

To sto tebi ili nekome neke stvari zvuce kao nemoguce, ne znaci da one nisu takve.
Izvini, za navedeni broj milionera okay, znam lično nekoliko takvih. Za te ljude se zna, ono mahala zna da imaju pare, vidi se to.
Ali milijardera 120.... milion i milijarda su ko nebo i zemlja. Pa eto ko su tih 20 milijardera u BiH, nek je ostalih 100 samozatajno, koji dobro skrivaju lovu?

Moskva ima taj neki broj oko 100 milijardera, a to se vidi, ti ljudi imaju uticaj, grade prave trose zna se, al kako se u BiH o njima nista ne zna...nije mi jasno. Milijarda je ozbiljna para za London, a kamoli za BiH, takvi likovi bi drmali drzavom da ih je petorica kamoli 120. Nije mi taj broj jasan, mislim da nije ni izbliza tačan.
Pa nabrojah ti vec neke. A trose oni, pogotovo ovi politicki. Samo sto trose preko drugih. Drugi im vode poslove kako bi oni ostali u sjeni. A poslovi se pokrecu parama poklepanim iz budzeta.

Vidim ja da je tebi to nevjerovatno. I nije to nista cudno. Tesko je obicnom covjeku pojmiti da neko ima milione, a ne 1000 i vise miliona.

Ali, skontaj to ovako.... Od 96 do danas u BiH je uslo preko 20 milijardi EUR donacija. Bukvalno pola toga je pokradeno. I ovo ti grantujem da je tacno. O stotinama miliona ratnih donacija suvisno je bilo sta pricati.
Za isti period, sto moze lako provjeriti, godisnji budzet na svim nivoima je u prosjeku 7-8 milijardi KM. Od toga svake godine klepe u prosjeku 20%, a to je 1.6 milijardi godisnje. Pomnozi to s 25 godina, i dobijes 40 milijardi KM.
To znaci da je u BiH za 25 godina opljackano bar 80 milijardi KM.
Na sve ovo onda dodaj stotine miliona koji su oprani kroz njihove firme, i eto ti gomile milijardera.

Imas onda i gomilu milionera koji su zaradili pare po Afganu i Iraku. Znam ovakvih licno 15-ak. A poznajem i neke koji su milione stekli posteno kroz svoje firme, mahom softwarske.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#6019 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login7777 »

Dozer wrote: 25/09/2021 22:06
Login7777 wrote: 25/09/2021 21:50
Izvini, za navedeni broj milionera okay, znam lično nekoliko takvih. Za te ljude se zna, ono mahala zna da imaju pare, vidi se to.
Ali milijardera 120.... milion i milijarda su ko nebo i zemlja. Pa eto ko su tih 20 milijardera u BiH, nek je ostalih 100 samozatajno, koji dobro skrivaju lovu?

Moskva ima taj neki broj oko 100 milijardera, a to se vidi, ti ljudi imaju uticaj, grade prave trose zna se, al kako se u BiH o njima nista ne zna...nije mi jasno. Milijarda je ozbiljna para za London, a kamoli za BiH, takvi likovi bi drmali drzavom da ih je petorica kamoli 120. Nije mi taj broj jasan, mislim da nije ni izbliza tačan.
Pa nabrojah ti vec neke. A trose oni, pogotovo ovi politicki. Samo sto trose preko drugih. Drugi im vode poslove kako bi oni ostali u sjeni. A poslovi se pokrecu parama poklepanim iz budzeta.

Vidim ja da je tebi to nevjerovatno. I nije to nista cudno. Tesko je obicnom covjeku pojmiti da neko ima milione, a ne 1000 i vise miliona.

Ali, skontaj to ovako.... Od 96 do danas u BiH je uslo preko 20 milijardi EUR donacija. Bukvalno pola toga je pokradeno. I ovo ti grantujem da je tacno. O stotinama miliona ratnih donacija suvisno je bilo sta pricati.
Za isti period, sto moze lako provjeriti, godisnji budzet na svim nivoima je u prosjeku 7-8 milijardi KM. Od toga svake godine klepe u prosjeku 20%, a to je 1.6 milijardi godisnje. Pomnozi to s 25 godina, i dobijes 40 milijardi KM.
To znaci da je u BiH za 25 godina opljackano bar 80 milijardi KM.
Na sve ovo onda dodaj stotine miliona koji su oprani kroz njihove firme, i eto ti gomile milijardera.

Imas onda i gomilu milionera koji su zaradili pare po Afganu i Iraku. Znam ovakvih licno 15-ak. A poznajem i neke koji su milione stekli posteno kroz svoje firme, mahom softwarske.
Ovo bi imalo logike kad bi istih 120 ljudi imalo pristup svim tim novcem i da niko drugi nije u zadnjih 30 godina bio "pri budžetu" i donacijama. Tim donacijama "raspolagale" su na hiljade ljudi.
Uzimajući da su ove brojke koje navodiš tačne, a iste se ne mogu pobit jer su neprovjerljiive.


Za Euro Asfalt sam ti na FIA provjerio, nisu oni prema zvanicnim podacima ni blizu milijardera, ta dva vlasnika. Morali bi imat jos 10 firmi poput Euro Asfalta da bi namaknuli 1000 miliona i kad uzmeš aktivu i na kraju kapital firme.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6020 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dozer »

Login7777 wrote: 25/09/2021 22:16
Dozer wrote: 25/09/2021 22:06
Pa nabrojah ti vec neke. A trose oni, pogotovo ovi politicki. Samo sto trose preko drugih. Drugi im vode poslove kako bi oni ostali u sjeni. A poslovi se pokrecu parama poklepanim iz budzeta.

Vidim ja da je tebi to nevjerovatno. I nije to nista cudno. Tesko je obicnom covjeku pojmiti da neko ima milione, a ne 1000 i vise miliona.

Ali, skontaj to ovako.... Od 96 do danas u BiH je uslo preko 20 milijardi EUR donacija. Bukvalno pola toga je pokradeno. I ovo ti grantujem da je tacno. O stotinama miliona ratnih donacija suvisno je bilo sta pricati.
Za isti period, sto moze lako provjeriti, godisnji budzet na svim nivoima je u prosjeku 7-8 milijardi KM. Od toga svake godine klepe u prosjeku 20%, a to je 1.6 milijardi godisnje. Pomnozi to s 25 godina, i dobijes 40 milijardi KM.
To znaci da je u BiH za 25 godina opljackano bar 80 milijardi KM.
Na sve ovo onda dodaj stotine miliona koji su oprani kroz njihove firme, i eto ti gomile milijardera.

Imas onda i gomilu milionera koji su zaradili pare po Afganu i Iraku. Znam ovakvih licno 15-ak. A poznajem i neke koji su milione stekli posteno kroz svoje firme, mahom softwarske.
Ovo bi imalo logike kad bi istih 120 ljudi imalo pristup svim tim novcem i da niko drugi nije u zadnjih 30 godina bio "pri budžetu" i donacijama. Tim donacijama "raspolagale" su na hiljade ljudi.
Uzimajući da su ove brojke koje navodiš tačne, a iste se ne mogu pobit jer su neprovjerljiive.


Za Euro Asfalt sam ti na FIA provjerio, nisu oni prema zvanicnim podacima ni blizu milijardera, ta dva vlasnika. Morali bi imat jos 10 firmi poput Euro Asfalta da bi namaknuli 1000 miliona i kad uzmeš aktivu i na kraju kapital firme.
Pa zvanicni podatak je o 15 milijardi USD donacija u periodi 96-10, i to je ono sto je zavedebo u MIP-u.
Imas jos vise od toga sto je islo direktno na projekte, ne kroz MIP. Zna se sve ovo ba.

Naravno da su stotine ljudi imale pristup tom novcu, ali nisu stotine mogle poklepati. Zna se ko je baja u svakoj sredini.

EuroAsfalt, i slicni - ti fakat mislis da oni prijavljuju sve? Koliko ti je godina, fakat pitam...?
Znas li da je onaj prculjak Esko, ili kako vec, onaj narandzasti sto voza narandzastog Lamborginija, godinama isao u Monte Carlo i svaki mjesec lupao 1M KM u kockarnicama...? Inace, Ahidron gradjenje firma.
I onda EA prijavi 2M dobiti godisnje, a odrade posla vrijednosti 400-500M

Zamisli koliko ima Stankovic, Integral Inzinjering, Dodikov pajdo...A ima jos 4-5 firmi-kcerki, i ekskluzivu za gradjenje svega i svacega po RS, a ima ga i u Srbiji.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6021 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Guadalajara »

Dobro sve to...al kako to da nikoga ne interesuje NVO...Biti neka kita a da te ne interesuje...NVO...avion, dron, ovo-ono...Mislim...Gledaj pickoustog...te malo-malo..kupe dronove, te borbene avione, te nove tenkove, te samohodne haubice, te helikoptere iz Njemacke, te borbene helikoptere iz Rusije...te izgradi fabriku topova...Ovdje kod nas sve neke sisice i šonje... :D
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#6022 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login7777 »

Dozer wrote: 25/09/2021 22:26
Login7777 wrote: 25/09/2021 22:16

Ovo bi imalo logike kad bi istih 120 ljudi imalo pristup svim tim novcem i da niko drugi nije u zadnjih 30 godina bio "pri budžetu" i donacijama. Tim donacijama "raspolagale" su na hiljade ljudi.
Uzimajući da su ove brojke koje navodiš tačne, a iste se ne mogu pobit jer su neprovjerljiive.


Za Euro Asfalt sam ti na FIA provjerio, nisu oni prema zvanicnim podacima ni blizu milijardera, ta dva vlasnika. Morali bi imat jos 10 firmi poput Euro Asfalta da bi namaknuli 1000 miliona i kad uzmeš aktivu i na kraju kapital firme.
Pa zvanicni podatak je o 15 milijardi USD donacija u periodi 96-10, i to je ono sto je zavedebo u MIP-u.
Imas jos vise od toga sto je islo direktno na projekte, ne jroz MIP. Zna se sve ovo ba.

Naravno da su stotine ljudi imale pristup tom novcu, ali nisu stotine mogle poklepati. Zna se ko je vaja u svakoj sredini.

EuroAsfalt, i slicni - ti fakat mislis da oni prijavljuju sve? Koliko ti je godina, fakat pitam...?
Znas li da je onaj prculjak Esko, ili kako vec, onaj narandzasti sto voza narandzastog Lamborginija, godinama isao u Monte Carlo i svaki mjesec lupao 1M KM u kockarnicama...? Inace, Ahidron gradjenje firma.
I onda EA prijavi 2M dobiti godisnje, a odrade posla vrijednosti 400-500M :D
Pa da izvuku 5 miliona čiste dobiti, a prijave 2 opet ne mogu namaknut 1000 miliona u zadnje dvije decenije. A ne grade intenzivno u zadnje cijele dvije decenije. Ko ima firmu zna kako je teško izvući pare iz firme, ne mozes ti izvuc 50 miliona dobiti, a prijavit 2 tek tako lako. To što imaju 500 miliona posla ne znaci nista kad imaju i troskova priblizno toliko. Plus dva su vlasnika.

Plus to "koliko mi je godina", mani me toga, imam firmu, bio sam u NO više privatnih firmi, zavrsio ekonomiju, s toga znam ja sta pričam.
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#6023 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by kanguru »

Zapamtite jedno zauvijek. Ne postoje "zajedničke institucije". Ne postoje dvije države koje su se, eto tek tako, spojile i zajedno odlučuju u "zajedničkim institucijama". Postoje samo institucije države Bosne i Hercegovine. Republika Srpska nije država niti će ikada biti. Shvatite to konačno i biće nam svima puno lakše.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6024 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bloo »

Login7777 wrote: 25/09/2021 22:36 imam firmu, bio sam u NO više privatnih firmi, zavrsio ekonomiju, s toga znam ja sta pričam.
I ja sam bila Miss Gluhe Bukovice '96....
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6025 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Guadalajara »

Kakve troškove? i ti troškovi prodju kroz opet neku blisku firmu...Samo da se podsjetimo kako su Gulenovci funkcionisali...i kako su imali zatvoren finansijski krug...
Post Reply