Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#12426 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

Plenkovic i Milanovic šute na divljanje Dodika.

Za mnogo manje situacije su se oglašavali.
Jednako kao i Vučić koji takodjer šuti.
plavi_E
Posts: 6475
Joined: 18/10/2021 19:47

#12427 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

Dzaba ovo prepucavanje oko rata na forumu. Niko se ne informise na ovom forumu hoce li biti rata ili nece. Oni koji vjeruju da ce biti rata u BiH sigurno ne vise na ovom forumu.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12428 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

jos malo i nezavisnost... ziveo veciti prdCenik mile...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12429 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by un1ted »

emmir1 wrote: 19/10/2021 09:10 Hvala Bogu pa ima ljudi koji se organizuju i ne čekaju na SDA i njihove parazite
To je rusenje ustavnog poretka, nista manje nego dodickovo. Sve sto se uradi, mora biti zakonski propraceno! Dodick za sada nista nije uradio sto je van zakona, nigdje njegovog potpisa, moze uvijek reci da je to predizborna etc...dok ne bude potpis, sjedi i šuti.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#12430 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

plavi_E wrote: 19/10/2021 09:18 Dzaba ovo prepucavanje oko rata na forumu. Niko se ne informise na ovom forumu hoce li biti rata ili nece. Oni koji vjeruju da ce biti rata u BiH sigurno ne vise na ovom forumu.
Oni koji znaju ili pretpostavljaju već provjeravaju rok važenja pasoša :lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#12431 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Gandalf »

House wrote: 18/10/2021 23:12 zamišljam kako lukač hapsi dodika

:lol:
nemoj se ni iznenadit ako se to desi, lukač bi mogao napraviti deal da se povuče nekažnjeno, ako mirno bude posmatrao sunovrat baye

neka vrsta nedogađanja mupa u koji se baya toliko zaklinje
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#12432 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

pici wrote: 19/10/2021 09:19 jos malo i nezavisnost... ziveo veciti prdCenik mile...
Auuuuu kolega, onolikaČki prdCednik, a malim milence :lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#12433 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Gandalf »

Bloo wrote: 18/10/2021 23:16
Emiremir33 wrote: 18/10/2021 23:14 Sjećaš prije par mjeseci da je priča bila da ga je Lukač udario,e sad jeli šuplja ili ne Dodik se pravdao da nije bilo ništa
TRebalo bi to animirati... Crouching međed, hidden Lukač... :mrgreen: sve sa slow motion i efektima...
:mrgreen: :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#12434 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

Mr.Sojic wrote: 19/10/2021 09:22
pici wrote: 19/10/2021 09:19 jos malo i nezavisnost... ziveo veciti prdCenik mile...
Auuuuu kolega, onolikaČki prdCednik, a malim milence :lol:
kad bidne neovisnost od mrskijeh turaKa ondaK cemo velkim...
plavi_E
Posts: 6475
Joined: 18/10/2021 19:47

#12435 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

Ma ko planira za Srbiju njemu i ne treba pasos.
TomANDJerry
Posts: 1153
Joined: 21/09/2012 18:23

#12436 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TomANDJerry »

Sierra club wrote: 19/10/2021 01:43
noviforumas wrote: 18/10/2021 17:07 Ne dao Bog rata nikad vise, ali i ja na ovoj temi nedavno pitam i niko da odogovori, kako ljudi kontaju da bi to islo uopste? Ne znam, kao da su mnogi pod dojmom da je rat neki demokratski izbor. Ono, kazes "ja necu da ratujem" i to je to. Stavi ti cetnik noz pod vrat, ti kazes "ja ne volim Bakira, ovo nije moj rat," a on ti se izvine, "do mene je, halali." Kraj price. Onda mozes u Njemacku, Ameriku bez ikakvih problema, jer svi jedva cekaju da im dodju muslimani iz ratom zahvacenih podrucja. Logika za predskolski uzrast.
Pa baš tako. Ove poruke koje čuješ "nebi ja ratovo za profitere" to je tipična ratna propaganda od druge strane. To su njemci radili sa britancima kad su im bacali poruke da im amerikanci spavaju sa curama u londonu dok oni ratuju u francuskoj. To je normalni dio vojne propagande.

Samo bi poručio da onima koji stvarno nevole ratovat, vrijeme za naputit državu je sad! Ali onda daš otkaz na poslu i dodješ u njemačku i pitaju te za dokumente, šta onda. Samo te vrate jer nema rata. Džaba si dao otkaz. Sad nemaš ni posla u Bosni. I ako zarati kažu "pa nemaš ni posla bolji ti je na liniji. makar ćeš dobit hrane".

Opet ima opcije da bježiš preko punktova, dodješ u HR i oni postupaju sa tobom kao sa afganistancima. Batine, i povratak u BiH.
Ratuj ti ....

Vidimo se 2026 kad budes jadnik sa PTSP-om na protestima za prva boraca ispred kabineta premijera Zahiragica. Imat ces podrsku mnogih iz Njemacke.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#12437 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mO k3 »

Toliko je novih trolova na ovoj temi da je tesko skontati ko je ko
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#12438 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

pici wrote: 19/10/2021 09:24
Mr.Sojic wrote: 19/10/2021 09:22

Auuuuu kolega, onolikaČki prdCednik, a malim milence :lol:
kad bidne neovisnost od mrskijeh turaKa ondaK cemo velkim...
Pa već su neovisni od mrskiJeh turKi ali nisu od mrsKijeh Bošnjaka :lol:
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3681
Joined: 23/04/2011 12:21

#12439 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

mO k3 wrote: 19/10/2021 09:28 Toliko je novih trolova na ovoj temi da je tesko skontati ko je ko
:thumbup: :lol: :lol:

I ja sam to primijetio.
User avatar
zigubigule
Posts: 601
Joined: 03/08/2016 00:26

#12440 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zigubigule »

Rat moze prizeljkivati samo neko ko nije ostvaren u zivotu pa mu to dodje kao svojevrsni restart i prilika.
Ili neko nedovoljno zreo da shvati koliki je rat minus za sve.

Nisam ucesnik u proslom, bio sam mlad ali sam kao neko koga interesuje tematika precesljao 90te kroz dokumentarce i svjedocenja ljudi koji su zaista branili BiH vidio da je to najgora stvar na svijetu.

Jebo sve korone, pandemije, probleme u zivotu i nesrecu koliko rat moze da donese prave realne nesrece i problema. Gledajuci i uzu i siru sliku svega.

Tako da, ko god prizeljkivao bilo kakve oruzane sukobe nek se naflauta svim mojim istomisljenicima.

Sramota je da mlad insan u Bosni pored svih prilika koje zivot pruza ima na umu alfu, ranac i pusku.
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#12441 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Naslovnica »

TomANDJerry wrote: 19/10/2021 09:27
Sierra club wrote: 19/10/2021 01:43

Pa baš tako. Ove poruke koje čuješ "nebi ja ratovo za profitere" to je tipična ratna propaganda od druge strane. To su njemci radili sa britancima kad su im bacali poruke da im amerikanci spavaju sa curama u londonu dok oni ratuju u francuskoj. To je normalni dio vojne propagande.

Samo bi poručio da onima koji stvarno nevole ratovat, vrijeme za naputit državu je sad! Ali onda daš otkaz na poslu i dodješ u njemačku i pitaju te za dokumente, šta onda. Samo te vrate jer nema rata. Džaba si dao otkaz. Sad nemaš ni posla u Bosni. I ako zarati kažu "pa nemaš ni posla bolji ti je na liniji. makar ćeš dobit hrane".

Opet ima opcije da bježiš preko punktova, dodješ u HR i oni postupaju sa tobom kao sa afganistancima. Batine, i povratak u BiH.
Ratuj ti ....

Vidimo se 2026 kad budes jadnik sa PTSP-om na protestima za prva boraca ispred kabineta premijera Zahiragica. Imat ces podrsku mnogih iz Njemacke.
Pikaju li se papiri da sam lud od prošlog rata, ili moram ponovo vaditi nove?
(pita komšija, vrata do vrata).
:gunjastajl:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#12442 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Jel' ti Nakaš potpis'o? :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27884
Joined: 20/03/2013 15:38

#12443 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Naslovnica »

Vi ratujte, ja ću se baviti logistikom i privatizacijom (ako je još šta ostalo).
poyy
plavi_E
Posts: 6475
Joined: 18/10/2021 19:47

#12444 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

Pa ne pocinje rat tako sto ga neko prizeljkuje na nekom forumu.
:-)
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#12445 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Gandalf »

Mr.Sojic wrote: 19/10/2021 09:30
mO k3 wrote: 19/10/2021 09:28 Toliko je novih trolova na ovoj temi da je tesko skontati ko je ko
:thumbup: :lol: :lol:

I ja sam to primijetio.
i to to ti je zapravo ta podrška dodiku, 2-3 ratna huškača, 2-3 lika koji prosipaju defetizam i onda sve to neki padobranac zaokruži sa ko nas bre zavadi
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#12446 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Leon16v »

plavi_E wrote: 19/10/2021 09:41 Pa ne pocinje rat tako sto ga neko prizeljkuje na nekom forumu.
:-)
Pa vidiš da su već okupirali neka brda u Brčkom :D
plavi_E
Posts: 6475
Joined: 18/10/2021 19:47

#12447 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by plavi_E »

Neki dizu toliku galamu oko rata kao da se odluka o pocetku ili sprijecavanja rata donosi na ovoj temi.
lajkujMe
Posts: 12248
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#12448 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by lajkujMe »

Niko ne postavlja najbitnije pitanje bar ne direktno.

Da li je istina da Dodik vec raspolaze paravojnim obucenin i organizovanim jedinicama?

Da li Bosnjacka strana ima odgovor takvim jedinicama.

Volio bih reci da me Dodik najvise nervira ali ne, mene nervira pasivnost i lazni osjecaj sigurnosti kod Bosnjaka.

Ponajvise jer nas narod ocigledno ne razumije metodike ratovanja i politickog djelovanja.
Par ljudi je krajem 91 to shvatilo i uspjelo se u zadnjoj sekundi organizovati kakav takav otpor.

Vidim da se ovdje na forumu vodi demagogija nas je vise demografija je neupitna.

Je li vas moram podsjecati da brojnost nije najbitnija pogotovo ne danas.

Svi vi mislite ima ko braniti Bosnu, e nema, bar ne dovoljno.
Racunajuci sve sto imamo obuceno to je otprilike 2000 specijalaca i oko 3000 vojnika od kojih su 2000 logistika i potpora vojnim pjesadijskim jedinicama.

Znaci u najboljem slucaju 3000 do 5000 obucenih boraca.
I da napomenem, policija pa cak ni specijalne jedinice nisu obucene za rat nego za borbu protiv kriminala, racije, hapsenja i eventualno protiv teroristicke jedinice.


Evenutalnom obistinjenju obecanja Dodika drzava BIH ima mogucnosti odbrane Federacije ali ne i mogucnosti odbrane suveriniteta i zakona drzave BIH na 49% teritorije.

Pocetak sukova bi izgledao ovako.

Srbi zauzmu kasarne i policijske ispostave Sipe.
Uspostave checkpointove na granicama entiteta, uspostave strateske polozaje na kotama i gradovima.
Zandamerija se transformise u Vojsku.
U roku od mjesec dana imaju par hiljada naoruzanih vojnih lica obucenih i organizacijski potkovani s solidnim kapacitetom za odbranu.
Imaju zracne snage (helikopteri mupa, helikopterskog servisa i eventualno helikoptera OS u Laktasima) .
Imaju borbene transportere i tesko puscano oruzje.
Srbija im tajno dodjeli lako PVO i Protiv oklopna sredstva.
I to je to nista im vise ne treba.

A s Bosnjacke snage?
Imas kantonalne policijske snage koje nisu povezane i organizovane na vecem nivou.
Vojska osakacena jer komanda vise ne postoji.
Politicki nismo organizovani.
Kako i na koji nacin politicki i legitimno djelovati?
Dejton ne predvidja secionizam i samim tim je nedjelotvoran za takvu krizu.

Neki ce reci povratak RBiH, e ne moze ni to, danas nemamo mnogo pravnika i politicara koji znaju kako je RBIH uopste funkcionisala kako je bila organizovana.
Tu trebaju mjeseci i mjeseci da se dodje do bilo kakve kohezivne drzavne vlasti.

Sta nazalost zelim reci standardim drzavnim institucijama su vezane ruke.
Jedini nacin djelovanja protiv Dodika i RS je postojanje paradrzavne organizacije.
Znaci u tajnosti okupiti najbitnije pro Bosanske politicke, vojne, sigurnosne, diplomatske i ekonomske grupe.
U tajnosti poceti organizovati otpor i plan djelovanja.
Obuciti veci broj ljudi za borbu, naoruzati i raspodjeliti sve to i pokusati stvoriti jedinstvenu silu protiv anti bosananskih snaga.

Zelim da vas napomenem, Hrvatskoj je trebalo 4 godine da se dovoljno pripremi za Oluju, sve sto su radili 4 godine sem pocetnog otpora agresoru je priprema za oluju.
Politicku
Vojnu
Diplomatsku
Obavjestajnu
Zakonsku
Materijalno tehnicku
I sve ostalo da bi Drzava Hrvatska mogla da proba da odradi Oluju.

Ako vec nemamo jasnu organizaciju, postavljene ljude i slicno u najboljem slucaju trebace nam 4 godine da pokrenemo bilo kakav odgovor prema Dodiku i RSu

Da sutra Dodik proglasi nezavisnost, pro Bosanske snage ne mogu nista da urade kratkrorocno sem da osiguraju svoje granice entiteta.

I Mislim da Dodik na to cilja, dok se mi pripremamo on moze 4 godine da lobira za svoj cilj, da stekne prijatelje u svijetu i da u kljucnim stvarima politicki sabotira BIH u vracanju svoje teritorije.
Slicno kao sto je Kosovo to odradilo.
Dodik ne treba US i EU iza sebe.
Dovoljno je Rusija i Sateliti podrze nezavisnost, dovoljno je da 5 zemalja EU podrzi nezavisnost, i jos 10 do 20 saveznika Srbije i RSa.

Time bi politicki bili vezane ruke pro Bosanskim snagama.
EU ne bi mogla reagovati na bilo kakav nacin sem pozivima za mir.
Srbija bi mogla otvoreno pomagati RSu zajedno s Rusijom

I time bi se fakticki stvorilo novo Kosovo na podrucju Balkana.
Nije clan UNa i stranih organizacija ali ima dovoljno pozadinsku moc da ih niko ne dira.

Tu bi nam jedino pomogli da Amerika kaze, batalite EU mi cemo vam pomoci, dati nam oruzje i opremu i obuku od najviseg do najnizeg nivoa i reci Bosanci evo dali smo vam sve, podrzacemo vas na medjunarodnom nivou i cuvati vam ledja.

Eto toliko od mene

Ps jedna personalna od mene.
Ne prizeljkujem rat, vrlo dobro znam sta on donosi narodu, smrt, siromastvo, glad, gubitak krova, gubitak buducnosti apsolutno nista dobro ne moze donijeti.
Ne prizeljkujem rat i apsolutno sam protiv njega.
Ali ko mene ili vas uopste pita? Ko ga uopste zeli?

Nazalost rat je samo jos jedan instrument politike.
Za rat je potrebno jedno a ne dvoje.
Nazalost svijet je ustrojen tako da ako nemas mogucnost ocuvanja svojih interesa kroz vojsku i politiku da si niko i nista i u biti propali narod s propalom drzavom to je cinjenica.

Najjace drzave u svijetu su tu na tom mjestu jer imaju mogucnost cuvanja svojih interesa.
To ukljucuje i jednu Svicarsku.

I da nadodam, rat je opravdan ako nas unutar drzave pokusaju svesti na jednu nepovezanu Palestinu.
Mi nemamo gdje otici, nama su vezane ruke i nemamo luksuz da biramo svoju domovinu.
Proklet bio ako postanem Palestinac i specijalni slucaj u maloj Bosni gdje me strah velike Srbije i Velike Hrvatske da mi oduzmu sloboda i prava Bosanca.
Moja sloboda je nazalost vrijedna moje smrti i tako se svi mi moramo voditi.
Sloboda se placa krvlju a ne davanjem guzice prvom koji naidje sto nazalost radimo vec 25 godina.
Radije cu umrijeti slobodan nego kao rob Lakstasenka i Prvog u Hrvata i to trebaju svi da znaju
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#12449 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by studiorum_tuzlaensis »

:shock:
Post Reply