Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6226 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 14:39
Milenkov buraz wrote: 28/09/2021 14:32
ja sam mislio da je dodik malo više pametniji ali on za sobom ruši sve mostove, ja njega shvatam vrlo, vrlo ozbiljno. Sada sam siguran da će pokrenuti sukob samo ako se ukaže prilika za to, ako Rusija i Srbija stanu iza toga, smijem se kladiti u to.
Paranojom se ništa ne riješeva, već racionalnim razmatranjem.

Sa obzirom da je Milorad Dodik ovdje većini nabio komplekse, pa svako malo strepe nad njegovom secesijom, može se zaključiti da je dobro pripremio teren.

Ono što ti sebi ne postavljaš kao pitanje jeste zašto bi Srbija podržala Dodika, a to ne radi u C.Gori ili, trenutno, na Kosovu?

Lakše je Srbiji sa Jarinja do Kosovske Mitrovice nego li sa Drine do Banja Luke.
Nakon svega ti postavljaš pitanje zašto bi Srbija i Vučić podržali Dodika. De barem ne postavljaj tako glupa pitanja, pitaj barem kakvo je vrijeme vani. :roll:
palermo
Posts: 22357
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6227 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 14:39
Milenkov buraz wrote: 28/09/2021 14:32
ja sam mislio da je dodik malo više pametniji ali on za sobom ruši sve mostove, ja njega shvatam vrlo, vrlo ozbiljno. Sada sam siguran da će pokrenuti sukob samo ako se ukaže prilika za to, ako Rusija i Srbija stanu iza toga, smijem se kladiti u to.
Paranojom se ništa ne riješeva, već racionalnim razmatranjem.

Sa obzirom da je Milorad Dodik ovdje većini nabio komplekse, pa svako malo strepe nad njegovom secesijom, može se zaključiti da je dobro pripremio teren.

Ono što ti sebi ne postavljaš kao pitanje jeste zašto bi Srbija podržala Dodika, a to ne radi u C.Gori ili, trenutno, na Kosovu?

Lakše je Srbiji sa Jarinja do Kosovske Mitrovice nego li sa Drine do Banja Luke.
Pa podržava ga......zar ga ne podržava ????
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#6228 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zavrzlama »

Skijaš wrote: 28/09/2021 14:05
hd2000 wrote: 28/09/2021 14:00
Sada su skontali da nemaju vremena da se žaba skuha ...
:thumbup:
Skontali da rahat patnja koju su namijenili BIH,je najvise stete nanijela njima samima....neki dan drasoi rece" srba u BIH je bilo 1,2 mil.,danas je 800 000 sa trendom pada"
Last edited by zavrzlama on 28/09/2021 15:00, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#6229 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 14:39
Milenkov buraz wrote: 28/09/2021 14:32
ja sam mislio da je dodik malo više pametniji ali on za sobom ruši sve mostove, ja njega shvatam vrlo, vrlo ozbiljno. Sada sam siguran da će pokrenuti sukob samo ako se ukaže prilika za to, ako Rusija i Srbija stanu iza toga, smijem se kladiti u to.
Paranojom se ništa ne riješeva, već racionalnim razmatranjem.

Sa obzirom da je Milorad Dodik ovdje većini nabio komplekse, pa svako malo strepe nad njegovom secesijom, može se zaključiti da je dobro pripremio teren.

Ono što ti sebi ne postavljaš kao pitanje jeste zašto bi Srbija podržala Dodika, a to ne radi u C.Gori ili, trenutno, na Kosovu?

Lakše je Srbiji sa Jarinja do Kosovske Mitrovice nego li sa Drine do Banja Luke.
Pa nije valjda da ovo fkt pitas?

Mozda zato sto je rs fakticki etnicki cista.

Daj mi jos jednu adiminstrativnu teritoriju u regiji da je tako "srpski cista"? Nema je. Pa cak ni Srbija nije takva i tamo je srba 82% a u u rs-u ih je 83% prema popisu.

Koji ce qrac na kosovu, 3 srbina ostala tamo. CG je u Nato, plus srbi nisu vecinam zasto to cackati.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#6230 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Nivelacija »

Sacekati neki potez Dodika u stvarnosti osim ovog laprdanja i ako uradi ga odmah sutra krenuti u ukidanje RS. Kakva MZ,s EU,Amerika to su posmatraci. Vrijeme je da se i to jednom zauvijek zavrsi. Veliki su nam duznici iz proteklog rata.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6231 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

zavrzlama wrote: 28/09/2021 14:43
Skijaš wrote: 28/09/2021 14:05

:thumbup:
Skontali da rahat patnja koju su namijenili BIH,je najvise stete banijela njima samima....beki dan draski rece" srba u BIH je bilo 1,2 mil.,danas je 800 000 sa trendom pada"
Cijelo I. Sarajevo sa okolinom nema 10.000 ljudi, do duše i Sarajevo je spalo sigurno na 260.000 ljudi ali opet je razlika ogromna. Generalno taj trend odlaska je katastrofalan za sva tri naroda, za 50 godina ako ovako nastavi nema nikog ovdje.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6232 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

hd2000 wrote: 28/09/2021 14:00 Sa druge strane, ima srpska propaganda o mirnoj disoluciji i stalno hrane ljude time - valjda idu na taktiku kuhane žabe. Ako imaš generaciju koja je odrasla na toj priču, onda će ta generacija to i prihvatiti kao nešto normalno. Barem se SANU nada da će to biti sa Bošnjacima. Ali zaboravljaju da Bošnjaci nemaju rezervnu državu.
Pogrešno, priča o mirnoj disoluciji je namijenjena Srbima u šumskoj. Da ih lakše nagovore.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#6233 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

Dakle, po mom mišljenju, 'vako stoje stvari:
Teoretski, kako su to pojedini "struĆnjaci" ovdje objasnili, nezavisnost entiteta RS samo što nije. Sve je spremno, samo još par formalnosti i to je to. U praksi, to bi ipak išlo malo teže:

1. Entitet RS nastao je kao proizvod DMS.Taj sporazum je neko potpisao i on ima svoje garante da će biti očuvan. Prema tom sporazumu, odnosno Ustavu, nijedan entitet nema pravo na otcjepljenje. Svaki jednostrani potez u tom pravcu predstavlja kršenje sporazuma, a onda moraju reagovati i države-garanti istog. Dakle, u samom startu, taj je potez protuzakonit i odmah imaš protiv sebe EU, USA, UN pa čak ni Srbija ne bi priznala tu 'državu'.

2. Šta poslije proglašenja nezavisnosti? Ulaziš u izolaciju, nastao si nezakonito, niko te ne priznaje, nemaš ni jednog saveznika (Rusija je varljiva i nikako nije pouzdana), ekonomski si u govnima do grla sa tendencijom totalnog gušenja...Gdje je izlaz?

3. Šta sa teritorijom? Brčko distrikt nije u sastavu RS, i vjerovatno bi u toj opciji bio pod kontrolom garanta DMS (odnosno NATO-a). Kako uvezati teritoriju?

4. Šta ako izbiju sukobi (za što postoji velika vjerovatnoća)? Kako očuvati onoliku granicu? Ko će ratovati? Imaju li materijalne pretpostavke za vođenje rata?
itd.

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#6234 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Milenkov buraz wrote: 28/09/2021 14:47
zavrzlama wrote: 28/09/2021 14:43

Skontali da rahat patnja koju su namijenili BIH,je najvise stete banijela njima samima....beki dan draski rece" srba u BIH je bilo 1,2 mil.,danas je 800 000 sa trendom pada"
Cijelo I. Sarajevo sa okolinom nema 10.000 ljudi, do duše i Sarajevo je spalo sigurno na 260.000 ljudi ali opet je razlika ogromna. Generalno taj trend odlaska je katastrofalan za sva tri naroda, za 50 godina ako ovako nastavi nema nikog ovdje.
Ovo nije tacno. Kako mozes lupiti ovakvu glupost. Istocno Sarajevo prema popisu 2013 ima 61000 stanovnika.

U zadnjih 10 godina tamo je niklo tri puta vise zgrada nego u Sarajevu. Cesto sam u Istocnom Sarajevu, ako se igdje prave zgrade to je tamo.

I ti sad hoces da kazes da je 50.000 ljudi odselilo.

Sarajevo je imalo 275000, sumnjam da je 15000 ljudi odselilo u odnosu na 2013. Prije ce biti suprotno.

Mislim, imas li neku analizu. Ili si ovo onako lupio. Pa sta bude.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#6235 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zavrzlama »

Skijaš wrote: 28/09/2021 12:38
zavrzlama wrote: 28/09/2021 02:52 Nista se bolje BIH ne bi desilo da dodik uradi ovo sto najavljuje...rs svakako negira BIH,ali ima legitimitet strane koja negira BIH kojoj je Dejton to omogucio...ako dodik srusi dejton,negiranje BIH ce biti od odmetnicke falange,stanje na terenu ce biti isto s tim da probih strana ce moci se okrenuti RBIH sa 100x bolje pozicije nego 92.
Postoji rizik da takva eskalacija dovede do krvoprolica. Puno je bolje da se nastavi politicko prepucavanje jos 10 godina nego da se izadje iz sistema i onda pocne ukopavati omladinu od 20 godina. Mislim, jeste pavijan dokurcio i bogu i narodu i shvatam da bi bilo olaksanje kada bi se ovo vec jednom rijesilo, ali stvari treba drzati u okviru sistema sto je moguce duze i nadati se da ce budalu ljudi oko njega zaustaviti na vrijeme.
Dodik je izasao iz sistema vec 15 godina....sjeti se mnogih odluka Ustavnog Suda BIH koje nisu ispostovane ni jedna...na sceni je drzavni udar,samo kad se sjetimo desavanja tokom agresije ovo sad od strane dodika dodje kao prepirka oko igracke izmedju dvoje djece pa se ne dize previse buke...

Velikosrbi ce ici do kraja i svako ko misli da nece je naivan i platit ce veliku cijenu...BIH i rs kako ga zele BIH srbi ne moze zajedno....rjesenjw je jednostavno,sve stranke u jedan blok za BIH, NI u tri smjene,bakira sklonit u kucni pritvor i cekat pogresan korak dodika...
palermo
Posts: 22357
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6236 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 14:54 Dakle, po mom mišljenju, 'vako stoje stvari:
Teoretski, kako su to pojedini "struĆnjaci" ovdje objasnili, nezavisnost entiteta RS samo što nije. Sve je spremno, samo još par formalnosti i to je to. U praksi, to bi ipak išlo malo teže:

1. Entitet RS nastao je kao proizvod DMS.Taj sporazum je neko potpisao i on ima svoje garante da će biti očuvan. Prema tom sporazumu, odnosno Ustavu, nijedan entitet nema pravo na otcjepljenje. Svaki jednostrani potez u tom pravcu predstavlja kršenje sporazuma, a onda moraju reagovati i države-garanti istog. Dakle, u samom startu, taj je potez protuzakonit i odmah imaš protiv sebe EU, USA, UN pa čak ni Srbija ne bi priznala tu 'državu'.

2. Šta poslije proglašenja nezavisnosti? Ulaziš u izolaciju, nastao si nezakonito, niko te ne priznaje, nemaš ni jednog saveznika (Rusija je varljiva i nikako nije pouzdana), ekonomski si u govnima do grla sa tendencijom totalnog gušenja...Gdje je izlaz?

3. Šta sa teritorijom? Brčko distrikt nije u sastavu RS, i vjerovatno bi u toj opciji bio pod kontrolom garanta DMS (odnosno NATO-a). Kako uvezati teritoriju?

4. Šta ako izbiju sukobi (za što postoji velika vjerovatnoća)? Kako očuvati onoliku granicu? Ko će ratovati? Imaju li materijalne pretpostavke za vođenje rata?
itd.

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
Dobro, ima logike.....al zašto onda ovolko talasaju.....mislim, država ne funkcioniše, šta god mi mislili....

Ili je samo predizborna ???
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#6237 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

palermo wrote: 28/09/2021 14:59 Dobro, ima logike.....al zašto onda ovolko talasaju.....mislim, država ne funkcioniše, šta god mi mislili....

Ili je samo predizborna ???
Mislim da je ova priča još jedino što je Dodiku preostalo da priča i pokuša ostati na vlasti.
Prema raspoloženju komentatora sa pojedinih portala u RS-u, i njima je dogorjelo do nokata. Ekonomski su na dnu (nije ni FBiH Bogzna šta, ali svakako bolja od njih), siti su i oni Dodika i njegovog režima. Dakle, grčevita borba za vlast, po cijenu rata! Zbog toga jeste opasno
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6238 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 14:54

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
1. odluku o otcjepljenju ne donosi BL nego BG
2. razum ne igra bitnu ulogu kod velikosrpske kalkulacije, čak ni narod nije bitan
3. samo je očišćena teritorija bitna, a bolje i malo nego ništa, tj bolje dio u Srbiji nego sve u nekoj drugoj državi
4. demografija ih požuruje, kao i pred onaj rat
5. možda i misle da su geopolitičke prilike povoljne za zakuhavanje
6. Srbija je otvorila sve moguće frontove: Kosovo, CG, BiH

Nije isključeno da im se učini da bi to oni mogli provesti, ali onda nije isključeno ni da sve izgube.
palermo
Posts: 22357
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6239 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 15:04
palermo wrote: 28/09/2021 14:59 Dobro, ima logike.....al zašto onda ovolko talasaju.....mislim, država ne funkcioniše, šta god mi mislili....

Ili je samo predizborna ???
Mislim da je ova priča još jedino što je Dodiku preostalo da priča i pokuša ostati na vlasti.
Prema raspoloženju komentatora sa pojedinih portala u RS-u, i njima je dogorjelo do nokata. Ekonomski su na dnu (nije ni FBiH Bogzna šta, ali svakako bolja od njih), siti su i oni Dodika i njegovog režima. Dakle, grčevita borba za vlast, po cijenu rata! Zbog toga jeste opasno
sve je moguće.....ali ne bih ja tu zanemarivao Srbiju i činjenicu da iza Dodika stoji Vučić....
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6240 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

bOkir like this :thumbup: :bih:
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#6241 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by p206 »

palermo wrote: 28/09/2021 14:59
duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 14:54 Dakle, po mom mišljenju, 'vako stoje stvari:
Teoretski, kako su to pojedini "struĆnjaci" ovdje objasnili, nezavisnost entiteta RS samo što nije. Sve je spremno, samo još par formalnosti i to je to. U praksi, to bi ipak išlo malo teže:

1. Entitet RS nastao je kao proizvod DMS.Taj sporazum je neko potpisao i on ima svoje garante da će biti očuvan. Prema tom sporazumu, odnosno Ustavu, nijedan entitet nema pravo na otcjepljenje. Svaki jednostrani potez u tom pravcu predstavlja kršenje sporazuma, a onda moraju reagovati i države-garanti istog. Dakle, u samom startu, taj je potez protuzakonit i odmah imaš protiv sebe EU, USA, UN pa čak ni Srbija ne bi priznala tu 'državu'.

2. Šta poslije proglašenja nezavisnosti? Ulaziš u izolaciju, nastao si nezakonito, niko te ne priznaje, nemaš ni jednog saveznika (Rusija je varljiva i nikako nije pouzdana), ekonomski si u govnima do grla sa tendencijom totalnog gušenja...Gdje je izlaz?

3. Šta sa teritorijom? Brčko distrikt nije u sastavu RS, i vjerovatno bi u toj opciji bio pod kontrolom garanta DMS (odnosno NATO-a). Kako uvezati teritoriju?

4. Šta ako izbiju sukobi (za što postoji velika vjerovatnoća)? Kako očuvati onoliku granicu? Ko će ratovati? Imaju li materijalne pretpostavke za vođenje rata?
itd.

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
Dobro, ima logike.....al zašto onda ovolko talasaju.....mislim, država ne funkcioniše, šta god mi mislili....

Ili je samo predizborna ???
nije ni predizborna nego je galamdžija iz Laktaša dobio zadatak da radi ono što radi najbolje, da galami da se stranci ne bi usudili da oduzmu dio autonomije, a to jednostavno mora da se uradi ako se hoće u EU! jer takve su regulative.. mora postojati poljoprivreda na nivou države itd. galamdžija preventivno galami ne bi li stranci spustili kriterije ili odustali od neizbježnog.. to je sva priča
zato ja kažem da je ovaj direktno kriv ne samo za plašenje investitora nego i za odlazak ko zna koliko mladih vani.. i samo za to mu treba suditi
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6242 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

pici wrote: 28/09/2021 15:09 bOkir like this :thumbup: :bih:
Ne bih rekao. Mislim da je svima već jasno da nije zajebancija.
Škobo Habu
Posts: 9030
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6243 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

Milenkov buraz wrote: 28/09/2021 14:42

Nakon svega ti postavljaš pitanje zašto bi Srbija i Vučić podržali Dodika. De barem ne postavljaj tako glupa pitanja, pitaj barem kakvo je vrijeme vani. :roll:
Ako nisi razumio pitanje, barem naglasiš šta ti je nejasno? :roll:

Znači zbog čega bi Vučić podržao Dodika u secesiji RS, a sve to je imao priliku da uradi na Kosovu ili C.Gori. Znači, da izazove eskalaciju sukoba.

Prosto pitanje. Ako ti je i ono nejasno, neće mi biti mrsko da obrazložim.
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6244 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

daddy-kool wrote: 28/09/2021 15:10
pici wrote: 28/09/2021 15:09 bOkir like this :thumbup: :bih:
Ne bih rekao. Mislim da je svima već jasno da nije zajebancija.
nOrovno ev u srbskoj villi mehmeda spahe ulici se odvijaju strateski planovi...


Image


cek dok nastancaju diploma...
Last edited by pici on 28/09/2021 15:13, edited 1 time in total.
MMM1977
Posts: 4607
Joined: 15/07/2009 12:56

#6245 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by MMM1977 »

p206 wrote: 28/09/2021 15:10
palermo wrote: 28/09/2021 14:59

Dobro, ima logike.....al zašto onda ovolko talasaju.....mislim, država ne funkcioniše, šta god mi mislili....

Ili je samo predizborna ???
nije ni predizborna nego je galamdžija iz Laktaša dobio zadatak da radi ono što radi najbolje, da galami da se stranci ne bi usudili da oduzmu dio autonomije, a to jednostavno mora da se uradi ako se hoće u EU! jer takve su regulative.. mora postojati poljoprivreda na nivou države itd. galamdžija preventivno galami ne bi li stranci spustili kriterije ili odustali od neizbježnog.. to je sva priča
zato ja kažem da je ovaj direktno kriv ne samo za plašenje investitora nego i za odlazak ko zna koliko mladih vani.. i samo za to mu treba suditi
Bravo, to je to :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6246 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:11
Milenkov buraz wrote: 28/09/2021 14:42

Nakon svega ti postavljaš pitanje zašto bi Srbija i Vučić podržali Dodika. De barem ne postavljaj tako glupa pitanja, pitaj barem kakvo je vrijeme vani. :roll:
Ako nisi razumio pitanje, barem naglasiš šta ti je nejasno? :roll:

Znači zbog čega bi Vučić podržao Dodika u secesiji RS, a sve to je imao priliku da uradi na Kosovu ili C.Gori. Znači, da izazove eskalaciju sukoba.

Prosto pitanje. Ako ti je i ono nejasno, neće mi biti mrsko da obrazložim.
Zbog čega je Slovenac dolazio pitati da li je moguć miran raspad?
Škobo Habu
Posts: 9030
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6247 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

Thorgerson wrote: 28/09/2021 14:46
Pa nije valjda da ovo fkt pitas?

Mozda zato sto je rs fakticki etnicki cista.

Daj mi jos jednu adiminstrativnu teritoriju u regiji da je tako "srpski cista"? Nema je. Pa cak ni Srbija nije takva i tamo je srba 82% a u u rs-u ih je 83% prema popisu.

Koji ce qrac na kosovu, 3 srbina ostala tamo. CG je u Nato, plus srbi nisu vecinam zasto to cackati.
I sjever Kosova je etnički čist. Plus pride kompaktna teritorija. Također, Srbija Kosovo smatra dijelom svoje države...

Historijski se smatra koljevkom srpske države - ako ćemo o historijskom kontekstu.

Eto ti primjera...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#6248 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 14:54 Dakle, po mom mišljenju, 'vako stoje stvari:
Teoretski, kako su to pojedini "struĆnjaci" ovdje objasnili, nezavisnost entiteta RS samo što nije. Sve je spremno, samo još par formalnosti i to je to. U praksi, to bi ipak išlo malo teže:

1. Entitet RS nastao je kao proizvod DMS.Taj sporazum je neko potpisao i on ima svoje garante da će biti očuvan. Prema tom sporazumu, odnosno Ustavu, nijedan entitet nema pravo na otcjepljenje. Svaki jednostrani potez u tom pravcu predstavlja kršenje sporazuma, a onda moraju reagovati i države-garanti istog. Dakle, u samom startu, taj je potez protuzakonit i odmah imaš protiv sebe EU, USA, UN pa čak ni Srbija ne bi priznala tu 'državu'.

2. Šta poslije proglašenja nezavisnosti? Ulaziš u izolaciju, nastao si nezakonito, niko te ne priznaje, nemaš ni jednog saveznika (Rusija je varljiva i nikako nije pouzdana), ekonomski si u govnima do grla sa tendencijom totalnog gušenja...Gdje je izlaz?

3. Šta sa teritorijom? Brčko distrikt nije u sastavu RS, i vjerovatno bi u toj opciji bio pod kontrolom garanta DMS (odnosno NATO-a). Kako uvezati teritoriju?

4. Šta ako izbiju sukobi (za što postoji velika vjerovatnoća)? Kako očuvati onoliku granicu? Ko će ratovati? Imaju li materijalne pretpostavke za vođenje rata?
itd.

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
1. Kakav bolan sporazum ko to jos sljivi. Jel shvatas da ni dan danas citava poglavlja tog sporazuma nisu sprovedena. O cemu pricas. Shvatas li da je Republika Bosna i hercegovina isto tako imala Ustav, bila priznata od UN, od hrpu drzava i svi su zmirili 4 godine. Mozda ce SAD djelovati, ali mislis da ce se to desiti ekspresno? Nemoj molim te EU spominjati. Oni nemaju nikakvu snagu. Plus sto se radi o tako birokrataki nejedinstvenom tijelu da bi evo za bilo koju odluku u korist BiH imao npr Grcku, Madjarsku i vjerovatno Hrvatsku protiv. Mozda i najvjerovatnije Francusku.

2. Zasto izolacija? RS moze prezivjeti sa direktnom vezom sa Srbijom. Sa kojom bi dijelila 50% granice. Plus svi imaju pasose Srbije. Jedino da se onda i srbiji nametnu sankcije.

3. Gdje i u kojem svjetskom pravilu i zakonu pise da teritorija drzave mora biti kompaktna cjelina? Moram li da navodim primjere? Hmm...ukucajte na google images "hrvatska karta", eto da ne idemo dalje.

4. Ovo isto mozes pitati nas. Jer smo mi u 10x goroj situaciji. Jer iza ledja imamo hrvate.
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6249 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

MMM1977 wrote: 28/09/2021 15:13
p206 wrote: 28/09/2021 15:10

nije ni predizborna nego je galamdžija iz Laktaša dobio zadatak da radi ono što radi najbolje, da galami da se stranci ne bi usudili da oduzmu dio autonomije, a to jednostavno mora da se uradi ako se hoće u EU! jer takve su regulative.. mora postojati poljoprivreda na nivou države itd. galamdžija preventivno galami ne bi li stranci spustili kriterije ili odustali od neizbježnog.. to je sva priča
zato ja kažem da je ovaj direktno kriv ne samo za plašenje investitora nego i za odlazak ko zna koliko mladih vani.. i samo za to mu treba suditi
Bravo, to je to :thumbup:
:thumbup:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#6250 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:14
Thorgerson wrote: 28/09/2021 14:46
Pa nije valjda da ovo fkt pitas?

Mozda zato sto je rs fakticki etnicki cista.

Daj mi jos jednu adiminstrativnu teritoriju u regiji da je tako "srpski cista"? Nema je. Pa cak ni Srbija nije takva i tamo je srba 82% a u u rs-u ih je 83% prema popisu.

Koji ce qrac na kosovu, 3 srbina ostala tamo. CG je u Nato, plus srbi nisu vecinam zasto to cackati.
I sjever Kosova je etnički čist. Plus pride kompaktna teritorija. Također, Srbija Kosovo smatra dijelom svoje države...

Historijski se smatra koljevkom srpske države - ako ćemo o historijskom kontekstu.

Eto ti primjera...
Koliko znam Srbija nije nikad priznala Kosovo te i dalje smatraju to dijelom svoje drzave.
Post Reply