Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#13626 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

DonieBrasco wrote: 21/10/2021 13:40 Na ovoj temi par pojedinaca ili bolje reci botova na zadatku pise "rat, rat, rat, bice rata, pripremite se, oruzije, odbrana/napad, bjezanje, migaraice...itd."

Kako vas nije stid prvo i osnovno, koja je cijena toga sto unosite nemir i zbog ili za koga ?


Da li su u EP botovi?
Evo danas u izjavi kažu da je veliki rizik od rata.

Stvarno ti je glup komentar ili ne pratiš društvene i politicke prilike.

Jel stvarno misliš da neko pisanjem na forumu može da izazove nemir kod ljudi?

Da li bi mi uopšte pisali ovdje o ratu da nismo zabrinuti jer čitamo šta se piše i govori.

Pisanje na forumu je posljedica, komentarišu se društveno politicke situacije, a one nažalost nisu dobre.

Mislim da su ljudi ozbiljno zabrinuti.

Mislim da smo na korak do toga da ljudi krenu u panično kupovanje po marketima.

I dalje se nadam 95 posto da nema rata.

Ako probosanska politika odgovori čvrsto i oštro već danas, onda se šanse za sukob drastično smanjuju .

Vrlo pogrešna politika je čekati da se stvari iskomplikuju pa tada da reguju, kao do tada ćemo čekati hoće li se neko smilovati.

Kada se situacija zategne onda svaka reakcija može dovesti do pucanja.
Zato je vrijeme sad i odmah da se postavi čvrsto i načinom odvraćanja da se spriječi najgore.
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#13627 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by detroit-mercy »

DonieBrasco wrote: 21/10/2021 13:40 Na ovoj temi par pojedinaca ili bolje reci botova na zadatku pise "rat, rat, rat, bice rata, pripremite se, oruzije, odbrana/napad, bjezanje, migaraice...itd."

Kako vas nije stid prvo i osnovno, koja je cijena toga sto unosite nemir i zbog ili za koga ?
Vidjet ces kad stranka stanje valjat kalase ko onda, samo sto su onda pili par tisuca maraka a sad ce biti par tisuca ojra :mrgreen:.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13628 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by un1ted »

emmir1 wrote: 21/10/2021 14:13 Ako probosanska politika odgovori čvrsto i oštro već danas, onda se šanse za sukob drastično smanjuju .
Ne politika, vec institucije. Tuzilastvo ---> Sud ---> Policija. To se zove drzava.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13629 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Billy The Pljuc »

Black swan wrote: 21/10/2021 12:47
Tempo wrote: 21/10/2021 12:45

Bitno je da poglavnik pociva u miru.
Jebem mu pleme koje ga izrodi na grobnici od zlata
:lol: :lol: :lol:

Solidan dio života provedoh sa Hrvatima (inače namjerno pišem malim slovom kad pišem o "narodima" kod naske) i uvijek me oduševljavalo to bogatstvo psovke koju isti znaju konstruisati.

:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13630 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

kupovali smo brašno i ulje u koroni

i?

dođe nova pošiljka
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#13631 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

Evo Smhidt prva ozbiljna izjava


Ovo što radi Dodik je ozbiljan napad na integritet države.
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#13632 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sid the sloth »

emmir1 wrote: 21/10/2021 14:13
DonieBrasco wrote: 21/10/2021 13:40 Na ovoj temi par pojedinaca ili bolje reci botova na zadatku pise "rat, rat, rat, bice rata, pripremite se, oruzije, odbrana/napad, bjezanje, migaraice...itd."

Kako vas nije stid prvo i osnovno, koja je cijena toga sto unosite nemir i zbog ili za koga ?


Da li su u EP botovi?
Evo danas u izjavi kažu da je veliki rizik od rata.

Stvarno ti je glup komentar ili ne pratiš društvene i politicke prilike.

Jel stvarno misliš da neko pisanjem na forumu može da izazove nemir kod ljudi?

Da li bi mi uopšte pisali ovdje o ratu da nismo zabrinuti jer čitamo šta se piše i govori.

Pisanje na forumu je posljedica, komentarišu se društveno politicke situacije, a one nažalost nisu dobre.

Mislim da su ljudi ozbiljno zabrinuti.

Mislim da smo na korak do toga da ljudi krenu u panično kupovanje po marketima.

I dalje se nadam 95 posto da nema rata.

Ako probosanska politika odgovori čvrsto i oštro već danas, onda se šanse za sukob drastično smanjuju .

Vrlo pogrešna politika je čekati da se stvari iskomplikuju pa tada da reguju, kao do tada ćemo čekati hoće li se neko smilovati.

Kada se situacija zategne onda svaka reakcija može dovesti do pucanja.
Zato je vrijeme sad i odmah da se postavi čvrsto i načinom odvraćanja da se spriječi najgore.
A gdje su to tacno rekli da postoji veliki rizik od rata? Jesi li ti procitao to sto su napisali uopste? Pise na kraju jedna recenica - sto bi mozda potencijalno moglo dovesti i do sukoba. Da ti prevedem:
to ne znaci "veliki rizik od rata", nego postoji negdje tamo u nekim minornim procentima i ludim okolnostima sansa da mozda bude i rata.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#13633 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sierra club »

PM72 wrote: 21/10/2021 09:50 Sad mi mi trebali da njih napadnemo u razjebemo genocidnu tvorevinu.S obzirom na stepen pripravnosti,spremnosti,količinu i vrstu naoružanja...možemo samo puniti stranice po forumima i srati ...sve se nadamo da će OHR,Šmit,EU,Američka ambasada... uletjeti pa išamarati loše momke a mi smo kao "dobri" pa će nas pomaziti...
Ja nevidim razlog da mi ikoga trebamo da napadnemo. zašto? Ako eventualno SIPA nekoga mora hapsit, neka to ona uradi.
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#13634 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

un1ted wrote: 21/10/2021 14:23
emmir1 wrote: 21/10/2021 14:13 Ako probosanska politika odgovori čvrsto i oštro već danas, onda se šanse za sukob drastično smanjuju .
Ne politika, vec institucije. Tuzilastvo ---> Sud ---> Policija. To se zove drzava.


Nažalost tu ne možemo očekivat jer u tim strukturama su ljudi koji imaju za cilj velikosrpske i velikohrvatske projekte
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#13635 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tandmand »

Željka Cvijanović
Gledam ovu dvojicu bošnjačkih članova Predsjedništva BiH. Šta su njihove poruke? Daćemo vas na pravosuđe ili poslaćemo vam neke „državne snage“. Kakve državne snage? Ako imaju državne snage, pa tamo sjede i Srbi. Šta vi hoćete, da šaljete Srbe da idu maltretirati Srbe? Pa neće ih ići maltretirati. Digli su galamu oko toga kakva je anketa provedena u OS BiH. Pa ko će njima reći kakva je anketa provedena!? Ne misle valjda da će im Srbi to reći!?

Da li Republika Srpska ima novca da osnuje svoju vojsku, obavještajnu službu i druge institucije?

Republika Srpska može to podnijeti finansijski. Naučili smo se tokom ovih godina da ne moramo da zavisimo od volje tamo neke SDA, niti moramo da zavisimo od onih koji kažu “prenesite nadležnosti da vam mi damo pare”. Nećemo da prenesemo nadležnosti, a vi nam nemojte dati novac. Biće novca. Stabilnost Srpske nije ugrožena, kao što nije ugrožena ni bezbjednost. Nikoga ne ugrožavamo, nemamo pretenzije da nekome nešto oduzimamo, niti narušavamo teritorijalni integritet. To i jeste njihov problem, jer znaju da se borimo samo za Ustav i ustavnost.
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#13636 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

Sid the sloth wrote: 21/10/2021 14:27
emmir1 wrote: 21/10/2021 14:13



Da li su u EP botovi?
Evo danas u izjavi kažu da je veliki rizik od rata.

Stvarno ti je glup komentar ili ne pratiš društvene i politicke prilike.

Jel stvarno misliš da neko pisanjem na forumu može da izazove nemir kod ljudi?

Da li bi mi uopšte pisali ovdje o ratu da nismo zabrinuti jer čitamo šta se piše i govori.

Pisanje na forumu je posljedica, komentarišu se društveno politicke situacije, a one nažalost nisu dobre.

Mislim da su ljudi ozbiljno zabrinuti.

Mislim da smo na korak do toga da ljudi krenu u panično kupovanje po marketima.

I dalje se nadam 95 posto da nema rata.

Ako probosanska politika odgovori čvrsto i oštro već danas, onda se šanse za sukob drastično smanjuju .

Vrlo pogrešna politika je čekati da se stvari iskomplikuju pa tada da reguju, kao do tada ćemo čekati hoće li se neko smilovati.

Kada se situacija zategne onda svaka reakcija može dovesti do pucanja.
Zato je vrijeme sad i odmah da se postavi čvrsto i načinom odvraćanja da se spriječi najgore.
A gdje su to tacno rekli da postoji veliki rizik od rata? Jesi li ti procitao to sto su napisali uopste? Pise na kraju jedna recenica - sto bi mozda potencijalno moglo dovesti i do sukoba. Da ti prevedem:
to ne znaci "veliki rizik od rata", nego postoji negdje tamo u nekim minornim procentima i ludim okolnostima sansa da mozda bude i rata.

Zastupnici strahuju da će takva politika RS-a ugroziti stabilnost na cijelom Zapadnom Balkanu, što može uzrokovati čak i oružane sukobe u nekim područjima.

Nelegitimno povlačenje iz institucija BiH je direktna prijetnja miru u BiH, naglašava se u pismu.
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#13637 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

I opet samo pricaju i pricaju, a nigdje akcije !

Nijedna instiutucija u BiH nista nece uraditi povodom Dodikovog divljanje jer ih sve ON drzi zajedno sa Covicem, kao ni SDA koja ga jednostavno ne smije dirati.
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#13638 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by lotPi »

dječak sa šibicama wrote: 21/10/2021 13:20 Ide se sa premisom da kao treba nesto braniti, ali Srbi ne namjeravaju napasti, oni se zele otcijepiti. Realno, to bi bilo samo legaliziranje stanja na terrenu, ili ce me neko uvjeravati da
Pale, Sokolac, Lukavica, Banjaluka ili Celinac, danas izgledaju kao da su BiH gradovi.

Uostalom niti ne razumijem sta Dodik serenda, njegova RS je de facto srpska republika i u imenu i u reali. To sto su dinari ili marke konvertibilne, sto nema vojsku i sta mu jos fali, to je besmisleno. RS je tvrda srpska jazbina, potrudili su se da je takvom naprave i napravili su je.

Dakle, za sta bi se ratovalo, da Pale ne budu vise srpske? smijesno. Niti mi trebaju, niti me zanimaju, kome trebaju eno mu bujrum pa juris.

Vec je jasno da bi i iz toga rata izasli sa istim pozicijama kao i iz proslog, mafija bi napravila jos 50 novih vila na Poljinama eventualno bi mogli i na oslobodjenim Palama graditi vile, a ja da ostanem bez dijela tijela ili zivota. Zajebite.
Ovo ako gledas i iz perspektive stanovnika Sarajeva, Tuzle, Zenice ili Bihaca.
Al' ebiga ima nas i koji nismo iz tih gradova vec u toj tvrdoj jazbini i jos nas jako zanima i jako nam treba.
Ne pricam o ratu vec o mainstream razmisljanju: "neka im, to nije nase".
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3693
Joined: 23/04/2011 12:21

#13639 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Pripreme su počele

ČETKE I FENOVI U RUKAMA
Pogledajte kako Buba Corelli i Jala Brat feniraju brade
:mrgreen:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#13640 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tandmand »

DonieBrasco wrote: 21/10/2021 14:32 I opet samo pricaju i pricaju, a nigdje akcije !

Nijedna instiutucija u BiH nista nece uraditi povodom Dodikovog divljanje jer ih sve ON drzi zajedno sa Covicem, kao ni SDA koja ga jednostavno ne smije dirati.
Sarajske stranke imaju plan B.
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#13641 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

Realno ovo danas iz EP i izjava Smhidta je najozbiljnije što se uradilo.

Tanko je to i mlitavo, ali ima veću težinu od svega do sada povodom ove krize

Nije do sada uradjeno ništa, ovo je bar nešto.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#13642 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

Naučni panel...

User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#13643 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

Zazvonilu i u EP:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gahler- ... /211021087

Ovdje još treba dodati i to potencirati da i HDZ BiH daje bezrezervnu podršku potezima Milorada Dodika, te ih je shodno tome potrebno uključiti u cijelu priču kao saučesnike Dodika u protivustavnom djelovanju

https://www.klix.ba/vijesti/bih/cavara- ... /211021027
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#13644 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tandmand »

emmir1 wrote: 21/10/2021 14:35 Realno ovo danas iz EP i izjava Smhidta je najozbiljnije što se uradilo.

Tanko je to i mlitavo, ali ima veću težinu od svega do sada povodom ove krize

Nije do sada uradjeno ništa, ovo je bar nešto.
Samo 1992. godine nakon priznanja Republike BiH, UN su donijele 10 rezolucija zbog stanja u BiH.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#13645 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sierra club »

Naslovnica wrote: 21/10/2021 10:53 Ja kao roditelj mislim da cijela Bosna i Hercegovina nije vrijedna suze jednog djeteta.
A vi pravite strategije, ratujte, oslobađajte, ginite, čuvaje čast i dostojanstvo.
BTW, probajte doći do roditelja ove djece, pa pitajte i njih za mišljenje.
Da te ispravim, Vraćanje nadležnosti RS-u nije vrijedno suze ijedndog srpskog djeteta.

Nezavisna RS nije vrijedna ni jedne srpske majke zamotano u crno.
artur morgan
Posts: 2839
Joined: 30/04/2020 19:47

#13646 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by artur morgan »

Koliko samo u njihovim izjavama ima mržnje, omalovažavanja i huškanja. Čisti fašizam na djelu. To rade namjerno da bi animirali Srbe da je vrijeme za " srbovanje ", kao devedesetih godina, da su im
" muslimani " i Bosna najveći neprijatelji i opasnost. Samo tako mogu dobiti njihovu podršku. Međutim, oni koji su to radili 90-tih imali su puno bolju poziciju, zbog čega su stvorili etnički čiste teritorije paradržave - RS i RSK, od kojih je zadnja srećom nestala. Ovi danas ovo rade da bi sebe spašavali i ako ne bude neke konkretne akcije i rekacije prije svega međunarodne zajednice spasit će se i dobit će iduće izbore. Neće dobiti nezavisnost ali će napraviti ogromnu štetu državi, koju prave već 20 godina. Sad je vrijeme za obračun sa ovim rušiteljima države. Pri tome ne mislim na rat i nasilje. Ovome se mora stati u kraj jednom za sva vremena.
toska
Posts: 2985
Joined: 26/09/2016 14:08

#13647 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by toska »

dječak sa šibicama wrote: 21/10/2021 13:20 Ide se sa premisom da kao treba nesto braniti, ali Srbi ne namjeravaju napasti, oni se zele otcijepiti. Realno, to bi bilo samo legaliziranje stanja na terenu...
da, to je kao plan.
glavno pitanje, kako bi to bilo moguće izvesti tj. stvoriti novu državu ?

ako zanemarimo i Brčko, kako bi mogli doći do države, a ne statusa bivšeg Nagorno-Karabaha ?
plan gotovo sigurno predviđa da Rs ima privremeno taj status do MZ priznanja.

koliko je realno to priznanje MZ i koliko godina bi to tražilo bez pristanka B-H-Ostali komponente ?
te godine života izolovanosti od civilizacije (kako Lukač reče: bez dokumenata, registracije vozila itd.) bi učinile život faktički nemogućim, sve bi se svelo na finansiranje od Srbije u mjeri koliko mogu i bitnije koliko smiju.

za samo godinu-dvije Rs bi bila 10 puta siromašnija, a tim i slabija, a izgledi da postane država i dalje nikakvi.

u tom slučaju naše je čuvati institucije države kao da se ništa ne dešava, uostalom tako je rađeno i 92-95.
ostalo je na MZ prvenstveno USA i nešto EU.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13648 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by un1ted »

toska wrote: 21/10/2021 14:46 u tom slučaju naše je čuvati institucije države
Mnogi idu protiv ovoga. Nadam se da je neznanje i kratkovidnost, a ne lična korist u pozadini.

Bilo kakava akcija koja nije legalna "s nase strane" njima samo daje opravdanje za sve postupke.

TUZITELJSTVO SUD POLICIJA!
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13649 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Evo šta kažu ljudi u SA i Lukavici

User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13650 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by un1ted »

Milenkov buraz wrote: 21/10/2021 14:49 Evo šta kažu ljudi u SA i Lukavici
Ovaj s naslovne video zapisa je forumas, 100% :lol:
Post Reply