Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#1601 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Billy The Pljuc wrote: 09/06/2021 02:37
Sociolog wrote: 09/06/2021 01:59
Billy The Pljuc wrote: 09/06/2021 01:51 Nadam se da će predati zahtjev za vraćanje i srpske vile iz Mehmeda Spahe 14.

Bez zajebancije ali trebaju poćerati sve za što smatraju da im je oteto, valjda isto konačno osvjesti bošnjake i hrvate i počnu neke tužbe i procesi da se odvijaju kontra zvaničnih institucija RS-a. S obzirom da su bošnjacima i hrvatima SDA i HDZ određivali prioritete svih ovih godina malo sam skeptičan u pogledu istog tako da ću sve nazvati naprđivanjem.
Ne vjerujem da bi se Saud brukao na Alipasinom, a ko zna.
Nista nije nemoguce 100%

Kazu za onu u Rakovicu da je milion posto na srpskoj zemlji, gdje nisu dali dozvolu.

Spominju neke vojne stanove, JNA koje su dobili u Strazburu i oni prije 4 godine u " Hrvatskom dijelu", Mostara, kazu niko nista. Nece niko da implementira.

Spominju neku dzamiju u Vrapcicima, nece neka srpska porodica da tuzi.

Emisija se zvala " Oko".

Po meni gdje je god napravljena na privatnoj svojini i zemlji nije Halal.

Zamisli dobiju protiv Kralja Fajda :roll: :lol: :bih:
Svi znamo da srbi vole pretjerivati u svemu ali postoji realna mogućnost da je nekome od njih nešto oteto i od istog ne treba bježati. Da smo bogdom pravna država pa da se iste stvari mogu rješavati pred našim sudovima ali ni ova eventualna mogućnost započinjanja procesa vani nije uopšte loša. Generalno takav uzročno-posljedični razvoj situacije sa otetim zemljištem, objektima i slično opet na kraju njima samima ne bi odgovarao jer realno mnogo više toga se odigralo u RS-u nego na području FBiH.

Konkretno za Rakovicu znam da je bilo nekog govora a srbi su imali posjede tamo, ja sam svoj komad zemlje kupio upravo od njih, takođe i još neki ljudi koje poznajem. Ista stvar je i sa Nišićima i na još mnogo područja u FBiH gdje su srbi regularno prodali zemlju. Kao što napisah, postoji mogućnost da nekom srbinu koji se možda iz straha ili nekog drugog razloga nije pojavljivao a napustio je svoje recimo na kraju rata ili je možda umro u međuvremenu, neki bošnjak ili hrvat uvalio na kompletan posjed ili zaposjeo dio istog. U RS-u je već drugačija situacija, mnogo ljudi je pobijeno i protjerano i ima i previše mjesta koja su etnički očišćena i gdje je zaposjedanje dijela ili ulazak u kompletan posjed nečijeg vlasništva bio sasvim normalna pojava, čak su i zvanične institucije RS-a regularno uknjižavale privatne posjede na kojima se niko nije pojavljivao decenijama kao svoje.

Što se mene lično tiče neka se ruši sve i jedan sporan objekat ma o čemu se radilo ako postoje dokazi da je sagrađen na otetoj zemlji ili bez pristanka vlasnika ili živućih naslijednika kao i da se se vrate u posjed svi kojima je oteto nešto.
Ocekujte da ce za 50 godina njhovi unuci govoriti tvojim unicim da je to "srpska zemlja". :lol:
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1602 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mayab »

TAKOE :mrgreen:

8) to jeste srpska zemlja, samo što su je prodali za pare :izet:

ali da je srpska, jeste, nema dalje :oops:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#1603 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

mayab wrote: 09/06/2021 06:20 TAKOE :mrgreen:

8) to jeste srpska zemlja, samo što su je prodali za pare :izet:

ali da je srpska, jeste, nema dalje :oops:
Za vijeke vijekova, nema dalje. :oops:
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1604 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mayab »

"Dodik je razbojnik poput Mladića.
Taj istovremeno ne priznaje presude suda Ujedinjenih nacija i piše Vijeću sigurnosti UN-a s ciljem da spriječi obraćanje ambasadora BiH na sjednici Vijeća sigurnosti", poručio je Komšić
:thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#1605 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

I sta bi jel preCednik zabranio govor pred UN? :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1606 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

I komsic krivotvori pisma iz vatikana
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#1607 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

Znaci ako neko skoci s mosta i ti skaces. Zanimljivo labudane…
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1608 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

samoubojstvo je zakonom zabranjeno
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#1609 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

Image
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#1610 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

Čudne neke diskusuje o legalitetu i legitimiteru

To da RS nečiji PRIVATNI posjed legalno uknjiži na entitet ne postoji ni u jednom pravnom sistemu na svijetu pa nije i ne može biti legalno ni u RS.
Kroz historiju su to činile i čine mnoge zemlje, režimi, sistemi, diktature i diktarori, čini se svakodnevno i pokriva nekim kvazizakonima i to se može nazivati kakvim hoćete imenima i "pravdati" kakvim hoćete razlozima, može biti šta hoćete samo nikada i nigdje legalno i legitimno.

Još kada je nekoga taj režim, sistem ili vlast ubila, zatvorila ili protjerala da bi mu "legalno" prisvojila PRIVATNU imovinu, to nije ništa drugo do zločin, kriminal i sila koja može biti sve samo nikada i nigdje legalna i legitimna.Juče smo u presudi slušali o onima koji su "polagali pravo" ili "smatrali da njima pripada" neki prostor, mjesto, grad, kraj itd., čak gradili objekte (da, da, baš objekte jer se nikako crkvom ne mogu navati tako sagrađeni objekti ma gdje, ma čiji i ma kakvi bili) pa smo vidjeli kako to pravo i pravnici kvalifikuju.

FNRJ i SFRJ su to takođe radile pa je i danas restitucija te inovine krupan problem. Naravno pod PRIVATNA i LIČNA imovina ne smatram onu koja je kriminalom, pljačkom i otimačinom stečena kao što je imovina porodice i famikije Dodik. I naravno ni IKONU ne smatram njegovom.
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#1611 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

Borci za Veliku Srbiju izboriše Veliku Britaniju. To se zove premija nad premijma
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#1612 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

Znaju Srbi da je oteto prokleto. A to prokleto zvati bogomoljom je vrhunski cinizam. Pitam se na šta to spade Nebeski narod?

Izgleda da više ni nebesa više nisu gdje su nekad bila. A o narodu da se i ne govori... Zločini, pljčke, otimačine, ubistva, UZP-i...

I smo mali zanemariv procenat izvan toga. Jad i čemer... Desetine puta više kukolja nego žita. Sada neka se sami razabiru i identifikuju

Ko s kim hoće. Što bi to mi radili? Genocidaši, UZP-ovci, ratni zločinci, koljaći, ubice i fašisti su oni koji se od toga ne distanciraju.

Kratko i jasno, pa bujrum!!!
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#1613 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bossona »

Dodik Bidenove sankcije političarima sa Zapadnog Balkana okarakterisao kao nemoć Amerike
Predsjedavajući Predsjedništva BiH i lider SNSD-a Milorad Dodik komentirao je najave SAD-a o produženju sankcija političarima na Zapadnom Balkanu te je naglasio kako su ovakvi potezi izraz nemoći
. :mrgreen:
09. 06. 2021.

Govoreći o najavama američkog predsjednika Joea Bidena o setu sankcija za Zapadni Balkan, Dodik je rekao da se "moć nekada izražava kao nemoć", te je dodao da je to više dokaz njihove nemoći.

"Sada se naravno, prijeti silom. To je, kako smo čuli, zaustavljanje čitavog demokratskog procesa u zemljama Zapadnog Balkana i potpuna okupacija političkog života", naveo je on i izrazio uvjerenje da demokratski svijet oličen u EU neće pratiti takav napad.

Kako je istaknuo Dodik, Amerika je duboko podijeljeno društvo i veoma je jasno da dolazak Bidena i vraćanje stare ekipe ljudi, Clintonovih sljedbenika, koji su bili neposredni učesnici i značajno su doprinijeli raspadu bivše Jugoslavije, sada pokušavaju svojim pravilima da modeliraju sve ovdje, piše klix.

"Oni istovremeno za sebe prave izuzeće pa njihov vojnik, ma šta učinio bilo gdje u svijetu, ne može da odgovara, taman počinio ratni zločin ili zločin protiv čovječnosti. To nije fer, to nije svijet ravnopravnih nacija, naroda. To nije demokratski svijet za koji oni pokušavaju da prodaju priču cijelom svijetu", rekao je Dodik.

Amerikanci, kaže Dodik, iz nervoze u rješavanju problema sa Kinom ili nekim drugim velikim zemljama, onda u "malima" kao što su zemlje Zapadnog Balkana traže poslušnike, "klimoglavce" i samo sljedbenike njihove politike. :mrgreen:


"Kod njih to nikada nije sistematski sređeno putem nekih pravila. Da jeste tako, kako onda objasniti da širom svijeta podržavaju razne nedemokratske i diktatorske režime kada je to njima u interesu, a ovdje bi uobičajenu političku borbu počeli da kvalifikuju na način kako njima treba", kaže Dodik.
Image
:mrgreen:
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#1614 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TDK-90 »

mishic wrote: 09/06/2021 22:54 Čudne neke diskusuje o legalitetu i legitimiteru

Jedan od "legalnih nacina" je taj da su propisali porez na imovinu, iako cesto simbolican. I posto ljudi tamo ne zive ili su pobijeni i protjerani ne plate te dazbine .
Onda stupa na snagu prisilna naplata duga , na koju opet niko ne reaguje i dug se drzavi naplati iz "mase" ..... prodajom na bubanj imovine na koju porez glasi.

Je li ovo realizirano i je li legitimno/pravno ispravno ne znam.

Znam sa su u B.L. davno poceli sa praksom oporezivanja, cak salju uplatice i na adresu u federaciju :-)
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1615 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Billy The Pljuc »

Mali osvrt na dalju i bližu prošlost:

"U svim agrarnim reformama od 1919. do 1939. godine, ukupno je u Bosni i Hercegovini od nekadašnjih zemljoposjednika (uglavnom Bošnjaka) oduzeto takozvane beglučke zemlje u iznosu 400.072 hektara i takozvanih kmetskih selišta 775.233 hektara, što ukupno iznosi 1.175.305 hektara zemlje koja je Bošnjacima trajno oteta. U posljednja tri stoljeća smanjena je teritorija na kojoj su Bošnjaci nekada živjeli za 90 posto. Nakon agresije na BiH od 1991. do 1995. godine dio bosanskohercegovačke teritorije na kojoj su Bošnjaci živjeli smanjen je od 94,5% na oko 22%. Na osnovu istih političkih planova samo sa drugim akterima i danas traje sistematsko otimanje bošnjačke zemlje. Ovaj put tiho i skoro bez vidljivog suprotstavljanja. Naime, vlasti Republike Srpske donijele su Zakon o premjeru i katastru koji je ove godine počeo sa primjenom. Ovim zakonom predviđeno je uspostavljanje nove zemljišne evidencije dok će stara evidencija biti izbrisana, a kao glavni, navodni razlog donošenja ovog Zakona navedeni su neujednačenost i nesređenost zemljišne dokumentacije.

Ovaj Zakon je višestruko štetan i veoma opasan po interese Bošnjaka u manjem BH entitetu, jer naši očevi i djedovi nažalost, nekada zbog objektivnih, a ponekad iz subjektivnih razloga, nisu vodili urednu zemljišno-vlasničku dokumentaciju. Osim toga, kako evidentirati i sačuvati vlasništvo nad zemljom onih hiljada pobijenih i širom svijeta protjeranih Bošnjaka? Kako na blagovremen i potpun način informirati Bošnjake koji posjeduju zemlju u RS kada se o ovom pomenutom Zakonu u javnosti zna jako malo i nedovoljno?

Ono što nam svima mora biti kristalno jasno je jednostavna činjenica da je Zakon legalno donesen i izvjesno je da se neće poništiti. Međutim, mi ne smijemo ostati nijemi i pasivni posmatrači pred još jednom okrutnom pljačkom naše zemlje koja je vješto i besramno pravnički zamaskirana. Bez obzira što pokazatelji broja povratnika u Republiku Srpsku nisu ohrabrujući mi ne smijemo dozvoliti da se otimanjem zemlje legaliziraju najteži zločini, da se dodatno mijenja demografska slika i prekraja historija naše domovine."

Sreća pa nam je naša SDA svojom dalekovidnom i dalekosežnom politikom još odavno obezbijedila povratak i održivi opstanak, zaštitila prava i osigurala svaku vrstu pomoći.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#1616 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sportman1 »

- Obesmislio je Dejton sto mu je i bio cilj i da nema USA kao tvorca Dejtona, cime se oni hvale i isticu, pitanje je kakav bi kurs prema BIH zauzela EU.
Jer EU nije drzava vec skupina drzava od kojih svaka gura svoj interes.
Da je EU stalo do BIH i Dejtona , odavno bi uveli Mili sankcije. EU to ne radi , za razliku od USA.
User avatar
p206
Posts: 7940
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1617 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by p206 »

sportman1 wrote: 10/06/2021 06:24 - Obesmislio je Dejton sto mu je i bio cilj i da nema USA kao tvorca Dejtona, cime se oni hvale i isticu, pitanje je kakav bi kurs prema BIH zauzela EU.
Jer EU nije drzava vec skupina drzava od kojih svaka gura svoj interes.
Da je EU stalo do BIH i Dejtona , odavno bi uveli Mili sankcije. EU to ne radi , za razliku od USA.
uveli bi i oni kao što su Rusima i sad Bjelorusima jer ih ne vide u EU u budućnosti
za Srbe još uvijek imaju strpljenja da će od njih napraviti civilizovan narod, bolje rečeno njihove vođe.. do kada vidjet ćemo
da je Srbija bila geografski gdje je npr Sirija sravnili bi je sa zemljom i Miloševića ubili ko Sadama jer je bio u tom rangu 1999,ovako još uvijek imaju nade za njih ali i to će proći kad mi uđemo u NATO i kad shvate da Vučić nije ni za EU
Maliodmene
Posts: 2145
Joined: 10/01/2020 13:36

#1618 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Maliodmene »

Jel realno da su napravili sve zenske bot profile iz Banjaluke? Hahah

Kakva masta
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#1619 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sportman1 »

p206 wrote: 10/06/2021 08:09
sportman1 wrote: 10/06/2021 06:24 - Obesmislio je Dejton sto mu je i bio cilj i da nema USA kao tvorca Dejtona, cime se oni hvale i isticu, pitanje je kakav bi kurs prema BIH zauzela EU.
Jer EU nije drzava vec skupina drzava od kojih svaka gura svoj interes.
Da je EU stalo do BIH i Dejtona , odavno bi uveli Mili sankcije. EU to ne radi , za razliku od USA.
uveli bi i oni kao što su Rusima i sad Bjelorusima jer ih ne vide u EU u budućnosti
za Srbe još uvijek imaju strpljenja da će od njih napraviti civilizovan narod, bolje rečeno njihove vođe.. do kada vidjet ćemo
da je Srbija bila geografski gdje je npr Sirija sravnili bi je sa zemljom i Miloševića ubili ko Sadama jer je bio u tom rangu 1999,ovako još uvijek imaju nade za njih ali i to će proći kad mi uđemo u NATO i kad shvate da Vučić nije ni za EU


- Sankcije Rusiji i Bjelorusiji nisu zato sto ih ne vide u EU, vec zato sto ne zele da se otvore za njihov kapital tj. prije svega da im prodaju monopolisticka poduzeca na trzistu kao sto je nafta, gas, banke, farmacija itd.
U tome je bit. CIJE JE STO.
Ostalo su floskule i izlike.
U pozadini je sukob kapitala(mnozina).

Za Srbiju koliko znam, da sjedi na 2 stolice i EU ne zeli da ih stisne jer se plase da inatljivi Srbi ne bi postali velika ruska vojna baza.
Plase se Rusa mnogo.
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#1620 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

Jel ovo opet srpska opozicija radi preCedniku iza ledza.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izvjest ... /210610071
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1621 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

TDK-90 wrote: 09/06/2021 23:59
mishic wrote: 09/06/2021 22:54 Čudne neke diskusuje o legalitetu i legitimiteru

Jedan od "legalnih nacina" je taj da su propisali porez na imovinu, iako cesto simbolican. I posto ljudi tamo ne zive ili su pobijeni i protjerani ne plate te dazbine .
Onda stupa na snagu prisilna naplata duga , na koju opet niko ne reaguje i dug se drzavi naplati iz "mase" ..... prodajom na bubanj imovine na koju porez glasi.

Je li ovo realizirano i je li legitimno/pravno ispravno ne znam.

Znam sa su u B.L. davno poceli sa praksom oporezivanja, cak salju uplatice i na adresu u federaciju :-)
a ko je ciljna skupina ovog poreza... i ja sam čuo da ovo postoji međutim nikad nisam dobio nikakav račun
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1622 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by i agree »

User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#1623 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login77777 »

On je odgovorio na uvrede koje mu je jučer putem medija uputio Dodik.

- Vjerovatno ga je moje obraćanje, i pored njegove zabrane, natjeralo da pojede i papir i slova kojima je to napisao i potpisao. Mislim da je bio u bijesu zbog nemoći i zbog toga što na nivou države Bosne i Hercegovine ne može da mu prođe ono što prolazi u RS. Ovo je ipak država BiH, a UN je institucija koja ne dozvoljava da neko bude siledžija i da prosipa jeftine i primitivne fazone koje je on pokušao. Dodik je već poznat kao primitivac i divljak, a imao je priliku da u to uvjeri i UN, gdje je imao izlaganje uz podršku Rusije. Nakon tog njegovog obraćanja ljudi su me zvali i pitali da li je moguće da ovakav primitivac vodi vašu državu - ispričao je Alkalaj.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8548
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#1624 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Pitar sa Kariba »

Image
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1625 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by LBVIEW »

Login77777 wrote: 10/06/2021 14:23 On je odgovorio na uvrede koje mu je jučer putem medija uputio Dodik.

- Vjerovatno ga je moje obraćanje, i pored njegove zabrane, natjeralo da pojede i papir i slova kojima je to napisao i potpisao. Mislim da je bio u bijesu zbog nemoći i zbog toga što na nivou države Bosne i Hercegovine ne može da mu prođe ono što prolazi u RS. Ovo je ipak država BiH, a UN je institucija koja ne dozvoljava da neko bude siledžija i da prosipa jeftine i primitivne fazone koje je on pokušao. Dodik je već poznat kao primitivac i divljak, a imao je priliku da u to uvjeri i UN, gdje je imao izlaganje uz podršku Rusije. Nakon tog njegovog obraćanja ljudi su me zvali i pitali da li je moguće da ovakav primitivac vodi vašu državu - ispričao je Alkalaj.
Unisti Alakalaj laktaskog medjeda. :izet:
Post Reply