Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#11476 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

90minut wrote: 17/10/2021 19:14 Sve što je ikad radio je šupljiranje niti jedan zakon vrijedan pocetka pravih sukoba nije poništio jer zna na kojoj liniji smije hodati i to pišem od pocetka.

Do kraja novembra ce se znati hoce li se povuci i šta ce uraditi ovo ostalo sve šuplja.

Inace lijepo vidjeti šetnju mitropolita i da je prošlo bez bilo kakvog incidenta.
I ja govorim...samo prica.prica...nista konkretno nije uradio.
A uradi li, bice sklonjen vrlo brzo. On to zna...
NediM17
Posts: 21598
Joined: 05/11/2009 11:49

#11477 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by NediM17 »

@DonieBrasco Ja, i?
Last edited by NediM17 on 17/10/2021 19:48, edited 2 times in total.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#11478 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emigrazione »

statixx wrote: 17/10/2021 19:24 On se najvise boji implementacije ovih zakona jer nista ne vrijede ako sluzbenici umjesto Dodika odluce sacuvati radna mjesta. Ako ga budu slijedili onda je belaj.

A zakoni ce biti stavljeni van snage, kroz apelacije US ili reakcijom VP. No tada moze biti kasno.
Gdje da ga slijede, odakle ce im plate dati? Imas kredit 20 milja, das otkaz u SIPI i odes u Han Pijesak pod homaru da nesto cekas...
Ja bih im sutra omogucio u PS da se odvoje sto se tice PDV-a, cudi me da do sada ovo pitanje nije potegao neko iz Sarajeva
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#11479 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sportman1 »

;-)
DonieBrasco wrote: 17/10/2021 19:19 Rekao je do kraja oktobra a ovim nadleznostima, ukidanjem i napustanjem svega sto je nabrojao. Znaci sad ova sedmica i naredna, vjerovatno ide NSRS pa cemo vidjeti.

Opozicija podrzava stav da se vrate nadleznosti na RS, također vojska RS, drugim rijecima sto manje BiH ali na neki drugi nacin. Samo sto su glupi i jedni i drugi pa ne shvataju da nema vracanja sa drzave na entitete.

Nikad nece shvatiti da nece biti nezavisni niti drzava, nece biti granica i prelaza u BiH, ali badava prica i jednim i drugima.


Opozicija je na istoj liniji sto se tice BIH kao drzave ali su oni " protiv korupcije, nepotizma, svadje sa MZ, sankcija itd."

Sutra da dodju na vlast bilo bi opet svega toga, podjelili bi se oko kolaca koji su dobili, nastavili bi pricu u drugom obliku o nemogucoj BIH kao drzavi.
...
noviforumas
Posts: 2989
Joined: 12/08/2016 22:28

#11480 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by noviforumas »

skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 19:33
90minut wrote: 17/10/2021 19:14 Sve što je ikad radio je šupljiranje niti jedan zakon vrijedan pocetka pravih sukoba nije poništio jer zna na kojoj liniji smije hodati i to pišem od pocetka.

Do kraja novembra ce se znati hoce li se povuci i šta ce uraditi ovo ostalo sve šuplja.

Inace lijepo vidjeti šetnju mitropolita i da je prošlo bez bilo kakvog incidenta.
I ja govorim...samo prica.prica...nista konkretno nije uradio.
A uradi li, bice sklonjen vrlo brzo. On to zna...
Ko da ga skloni? Schmidt ga ne bi sklonio, ne znam ko bi mogao drugi. Ja nisam optimistican po tom pitanju, ocekujem apele i sl supljiranje od MZ.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#11481 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sportman1 »

Schmit ga skloni ,veci dio zapadnih zemalja ga nece priznavati i to je to.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#11482 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

noviforumas wrote: 17/10/2021 19:39
skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 19:33

I ja govorim...samo prica.prica...nista konkretno nije uradio.
A uradi li, bice sklonjen vrlo brzo. On to zna...
Ko da ga skloni? Schmidt ga ne bi sklonio, ne znam ko bi mogao drugi. Ja nisam optimistican po tom pitanju, ocekujem apele i sl supljiranje od MZ.
Pa sta, dopustit ce da drzavu dovede na ivicu rata ili ne daj Boze rat? Mislim , pitam se sta je realnije, to ili da ga se ukloni....? Sto da ne , Schmidt.... Ili MZ.... Mislim da je to realnije nego da se ne daj Boze sranja desavaju.

Ako izdrzi do izbora, bice uklonjen na izborima...zna on to, zato i radi ovo sve...
Leon16v
Posts: 5766
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#11483 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Leon16v »

“U ovom trenutku ne postoji nijedna konkretna radnja koja bi vezala Milorada Dodika za krivično djelo. Dal ćemo imati konkretne aktivnosti, one se tek najavljuju.”
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#11484 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by statixx »

emigrazione wrote: 17/10/2021 19:35
statixx wrote: 17/10/2021 19:24 On se najvise boji implementacije ovih zakona jer nista ne vrijede ako sluzbenici umjesto Dodika odluce sacuvati radna mjesta. Ako ga budu slijedili onda je belaj.

A zakoni ce biti stavljeni van snage, kroz apelacije US ili reakcijom VP. No tada moze biti kasno.
Gdje da ga slijede, odakle ce im plate dati? Imas kredit 20 milja, das otkaz u SIPI i odes u Han Pijesak pod homaru da nesto cekas...
Ja bih im sutra omogucio u PS da se odvoje sto se tice PDV-a, cudi me da do sada ovo pitanje nije potegao neko iz Sarajeva
Vjerujem da nece.

U svakom slucaju najteze je provesti ove zakone, NSRS je laksi dio posla. I moze on pozovati na mir koliko hoce, ali upravo njegovi funkcijoneri moraju krenuti s nasilnim akcijama i zabraniti rad drzavnih institucija koje se nalaze u RSu.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#11485 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sportman1 »

- Ne znam kako bi izgubio izbore?
Pa u Doboju je skinuo onog Obrena koji je bio sklon Bosnjacima.
Kazu namjesteno. Ne znam.

Kako bi izgubio izbore kada on govori ono sto je vecini Srba primarno. Raspad BIH.
noviforumas
Posts: 2989
Joined: 12/08/2016 22:28

#11486 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by noviforumas »

skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 19:42
noviforumas wrote: 17/10/2021 19:39

Ko da ga skloni? Schmidt ga ne bi sklonio, ne znam ko bi mogao drugi. Ja nisam optimistican po tom pitanju, ocekujem apele i sl supljiranje od MZ.
Pa sta, dopustit ce da drzavu dovede na ivicu rata ili ne daj Boze rat? Mislim , pitam se sta je realnije, to ili da ga se ukloni....? Sto da ne , Schmidt.... Ili MZ.... Mislim da je to realnije nego da se ne daj Boze sranja desavaju.

Ako izdrzi do izbora, bice uklonjen na izborima...zna on to, zato i radi ovo sve...
Schmidt otvoreno govori da su mu bonske ovlasti "u ladici." Ja zaista ne mislim da je realno da on bilo sta pozitivno za nas uradi. Covjek manje-vise otvoreno bira stranu. Zadnje sto iko normalan zeli je rat, ali Mile ce bez jake reakcije nastaviti da pritisce i ide u tom smjeru.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4965
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#11487 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by oldtajmer »

zaista mu se mora odati priznanje na energiji koju ima, sta li ovaj covjek uzima pa po citav dan samo sastanci, daje izjave od jutra do sutra, donosi odluke, hoda po raznoraznim veseljima, cas u bosni cas u srbiji, nema gdje ga nema, gigant
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#11488 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by statixx »

Leon16v wrote: 17/10/2021 19:42 “U ovom trenutku ne postoji nijedna konkretna radnja koja bi vezala Milorada Dodika za krivično djelo. Dal ćemo imati konkretne aktivnosti, one se tek najavljuju.”
Ni aktivnosti nisu vezane za Dodika vec NSRS a oni imaju imunitet. Ti zakoni se obaraju na US, a ljudi iz izvrsne vlasti RSa ako ih pokusaju provesti trebaju biti uhapseni. Dodik je sebe prilicno zastitio.
User avatar
BHCluster
Posts: 23344
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11489 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by BHCluster »

daddy-kool wrote: 17/10/2021 19:04
:thumbup:
Od 26. oktobra novi ustavni poredak!
geoxx
Posts: 1132
Joined: 08/08/2015 23:39

#11490 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by geoxx »

Jel skonto neko u kojoj formi misle oni donijeti ove odluke? U formi zakona? Jer ce se to vuci zbog vitalnog nacionalnog interesa koji mjesec do konacne odluke Ustavnog suda.

Ako ne bi i ovo Vijece naroda u kompletu ukinuli, sto se spominjalo.

Elem, sto neko napisa i da ovo prodje sve mirno, cak i uz neki najbolji moguci scenarij, ova politicka kriza ce uveliko pojacati odlazak ljudi iz zemlje. Zemlja gubi kako god okrenes. Davno je ekonomska situacija prestala biti glavni uzrok iseljavanja. Dzaba ti 2000 maraka plata kad upalis dnevnik i debatuje se se ocel se sutra zapucati. Kako god se ovo zavrsi, ostajes bure baruta.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#11491 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sportman1 »

- E sada mora da povuce potez. Loptica je na njegovoj strani.

Nakon 26 -og je loptica u Sarajevu.
Hoce li sarajevo da je vrati, fula ili smecira??
Vidjeti cemo ubrzo.
noviforumas
Posts: 2989
Joined: 12/08/2016 22:28

#11492 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by noviforumas »

Srbi bi na dva fronta izgleda
Sa teritorije Srbije bačena bomba na granični prijelaz Jarinje
https://www.klix.ba/vijesti/regija/sa-t ... /211017081
Last edited by noviforumas on 17/10/2021 19:56, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#11493 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mO k3 »

sportman1 wrote: 17/10/2021 19:53 - E sada mora da povuce potez. Loptica je na njegovoj strani.

Nakon 26 -og je loptica u Sarajevu.
Hoce li sarajevo da je vrati, fula ili smecira??
Vidjeti cemo ubrzo.
:thumbup: on saada misli da je loptica na Sa strani, Sa treba daaa on uradi konkretne poteze nikakve nagle situacije da ne bi poslije ispalo kao onda bosnjaci su poceli rati....


U zadnjem intervju bosnjake na zove vise muslimanima nego bosnjacima :mrgreen: zanimljivo
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#11494 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

srbi idu na svim frontovima. u cg će napraviti novi odnos snaga putem popisa i prava na glasanje
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#11495 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skafiskafsnjak »

daddy-kool wrote: 17/10/2021 19:57
skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 19:42

Pa sta, dopustit ce da drzavu dovede na ivicu rata ili ne daj Boze rat? Mislim , pitam se sta je realnije, to ili da ga se ukloni....? Sto da ne , Schmidt.... Ili MZ.... Mislim da je to realnije nego da se ne daj Boze sranja desavaju.

Ako izdrzi do izbora, bice uklonjen na izborima...zna on to, zato i radi ovo sve...
nece ga niko skloniti, situacija baulja prema sukobima. mile gura mup i tu novoformiranu vojsku u sukob sa drzavom
Da ti nisi slucajno SDA kadar ?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#11496 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GandalfSivi »

Jebo mater kada levat kaze da Srbi ne bi potpisali mir, kako se niko ne nadje da ga pita kako on to zna?
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#11497 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Porodice Foht »

oldtajmer wrote: 17/10/2021 19:47 zaista mu se mora odati priznanje na energiji koju ima, sta li ovaj covjek uzima pa po citav dan samo sastanci, daje izjave od jutra do sutra, donosi odluke, hoda po raznoraznim veseljima, cas u bosni cas u srbiji, nema gdje ga nema, gigant
Avion i heli uvijek spremni, imaju letova ko neka ozbiljnija drzava EU. Ima se, moze se. A i stigne se svuda.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#11498 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by 90minut »

skafiskafsnjak wrote: 17/10/2021 19:33
90minut wrote: 17/10/2021 19:14 Sve što je ikad radio je šupljiranje niti jedan zakon vrijedan pocetka pravih sukoba nije poništio jer zna na kojoj liniji smije hodati i to pišem od pocetka.

Do kraja novembra ce se znati hoce li se povuci i šta ce uraditi ovo ostalo sve šuplja.

Inace lijepo vidjeti šetnju mitropolita i da je prošlo bez bilo kakvog incidenta.
I ja govorim...samo prica.prica...nista konkretno nije uradio.
A uradi li, bice sklonjen vrlo brzo. On to zna...
Jasno je to on nije budala kako se neki ne sjecaju njegovih izjava šta misli o Karadzicu i Mladicu i krađi para iz Banke..
Samo i iskljucivo hoda po tankoj liniji i provocira istina više nego prije, al' je to i dalje beskičmenjak koji nema podršku.

Al' naravno da se nece ratovati zbog Dodika i Bakira kao što se tad nije zbog Alije i Radovana to su vece stvari od njih zato je i pitanje ovdje kad ce biti da li ce biti za par mjeseci ili za 20 godina to nije ni bitno.

Nama kao narodu je povoljna situacija vec sad, al' za 10 godina ce to biti povoljnije 10 puta.
User avatar
zeleni xy
Posts: 457
Joined: 22/03/2010 15:09
Location: Moja mahala tvojU jahala

#11499 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zeleni xy »

Image

Novinar Slobodan Vasković na svom blogu objavio je novi tekst u potpunosti posvećen Miloradu Dodiku i analizi njegovog lika i (ne)djela.

Ti si ZLO koje nema ni naciju ni vjeru… Činiš sve kako bi Srbi nestali iz BiH, kako bi im se svaki trag zatro!

Moraš da ideš. Već uveliko kasniš.

Ti si najveći neprijatelj Srba; Neprijatelj No 1! Gori od svakog srpskog neprijatelja u zadnjih 100 godina. Ti si Nemilosrdni, Beskrupulozni, Otrovni Istrebljivač Srpskog Naroda!

Svaki dan tvog boravka u BiH, Republici Srpskoj, je novi dan stradanja Srba, kao naroda i svakog Srbina pojedinačno. I svakog čovjeka, ma kako se zvao i koje vjere bio, koji živi u državi.

Svaki put kada ti pomeneš zaštitu Srba, oni su još ugroženiji; padnu nove srpske glave – bilo od bolesti, bilo od droga kojima ih tvoji saučesnici truju, bilo od nemaštine, bilo od terora koji nad Srbima sprovodiš, zajedno sa zločincima kojima si okružen.

Svaki put kada ti pomeneš Pravoslavlje, Pravoslavaca je sve manje; slamaju se kao pokošeno snoplje!

Svaki put kada lažno ustvrdiš da si ti Srbin i Pravoslavac – Bogohuliš, a tvoju blasfemičnost plaća narod Dankom u Dušama.

Ti si Najveće Prokletstvo za Srbe koje im se desilo u posljednjih 100 godina i koje je spremno da narod biološki uništi.

Svaki tvoj postupak je novi krug fizičkog nestanka dijela naroda; Svaka tvoja riječ je mač koja odsiječe novu srpsku glavu.

Trebaš da ideš, jer ti nisi Srbin, niti Pravoslavac. Ti si, jednostavno, Zlo, koje nema ni naciju ni vjeru; Zlo koje je spremno da uništi sve samo kako bi dokazalo da je Zlo, jer je to jedini način na koji se ostvaruješ – Zlom.

Već si vjekovno Zlo; Stogodišnje Prokletstvo koje nijedan narod nije zaslužio, ma kakav bio, makar najlošiji bio. Srbi nisu najbolji, ali ni najlošiji, a ti ih predstavljaš i činiš najmonstruoznijim.

Činiš sve da Prokletstvo bude potpuno, Zlo apsolutno ostvareno; činiš sve kako bi Srbi nestali iz BiH, kako bi im se svaki trag zatro, zameo, izbrisao i već si mnnogo na tom Projektu Istrebljenja učinio – otišlo je preko 300.000 Srba iz BiH, a ti nastavljaš da ih izgoniš, progoniš, tjerajući ih u duhovnu i svaku drugu bijedu, likvidiraš.

One koji o(p)staju u BiH ne prestaješ, sadistički, da mrcvariš, satireš – već si ogromnu većinu doveo u status apsolutnog siromaštva, od kojeg je tek mikron do nestanka.

Uništio si Izvore Nacije, teško ih zatrovao, trebaće vijek da se oporave. Ako uopšte ima nade da će Narod imati taj vijek, da neće nestati prije njegovog početka.

Taj vijek počinje tvojim odlaskom; svaki dan tvog ostanka u RS, Bakincima, bilo gdje na teritoriji BiH, je nova godina udaljavanja od početka tog Vijeka Oporavka Naroda.

Uništio si Zdravlje, Obrazovanje, Kulturu Nacije; Svaku Porodicu, kao matičnu ćeliju Nacije, ti si teško oštetio, skrunio do ivice nestanka.

Zlo je zarazno; zarazio si mnoge oko sebe, kako bi saučestvovali sa tobom u Istrebljenju kompletnog Naroda; Srpskog!

Gori si od svake pandemije, a ovu posljednju, virusnu, iskoristio si da se dodatno obračunaš sa Narodom – trujući ga na sve moguće načine.

Sada spremaš Konačno Rješenje za Srbe – namjeravaš ih zatvoriti u Gulag koji si od Republike Srpske napravio; Gulag, ograđen Zlom koje isijavaš; Izolovati i učiniti sve kako bi bili u Konclogoru, kojim komanduješ, poništeni; Natjerani da odu; Prisiljeni da umru; Kako bi zauvijek Nestali!

Ukoliko Narod želi da preživi, a ti ne odeš, moraće naći način da te otjeraju; Ako to Narod ne učini, počiniće Samoubistvo s predumišljajem; Što je nastavak Ubistva Naroda s predumišljajem, Zločina koji činiš iz dana u dan, iz sata u sat, iz minute u minutu!
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#11500 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sportman1 »

mO k3 wrote: 17/10/2021 19:56
sportman1 wrote: 17/10/2021 19:53 - E sada mora da povuce potez. Loptica je na njegovoj strani.

Nakon 26 -og je loptica u Sarajevu.
Hoce li sarajevo da je vrati, fula ili smecira??
Vidjeti cemo ubrzo.
:thumbup: on saada misli da je loptica na Sa strani, Sa treba daaa on uradi konkretne poteze nikakve nagle situacije da ne bi poslije ispalo kao onda bosnjaci su poceli rati....


U zadnjem intervju bosnjake na zove vise muslimanima nego bosnjacima :mrgreen: zanimljivo


- U Srbiji ih zove muslimanima, valjda zato sto smatra da dio Srbijanaca ne zna ko su uopce Bosnjaci.
Ili je to na tragu negiranja Bosne kao drzave.


A ne vjerujem da on ocekuje da Sarajevo povuce potez jer kada nije nakon njegovih 15.5 godina provokacija, nece ni sada.
Nije on naivan.

On je 15.5 godina na vlasti i od samo pocetka je ista prica.
Post Reply