Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5451 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

bhnapoleon1 wrote: 17/09/2021 12:39
daddy-kool wrote: 17/09/2021 12:09

Ako krenu u otcjepljenje vrlo brzo će doći do rata.
već su krenuli
Na koji način? Jesu li donijeli proglas kakav ili raspisali ferendum?
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#5452 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by manuchao91 »

daddy-kool wrote: 17/09/2021 12:40
bhnapoleon1 wrote: 17/09/2021 12:39

već su krenuli
Na koji način? Jesu li donijeli proglas kakav ili raspisali ferendum?
zamislite da NSRS donesu rezoluciju o nestanku EU i NATO snaga...Ne do Bog da se sjete toga ...ko bo nam onda pomogao je tako
Sve sto NSRS donese to mora znacit da je tako
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5453 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Hajvan wrote: 17/09/2021 12:31
bingov buraz wrote: 17/09/2021 12:27 Spasiće nas šesta flota,bez brige.

Isto ko 92.

Nema Bošnjo države bez krvi i znoja,mi se 92-95 nismo borili mi smo preživljavali pa kad smo ojačali da se borimo potkresali nam krila isti ovi u čiju se pomoć nadamo.
“slijedeci rat ce biti iznimno krvav i nece stati na bosanskim granicama”

Poslije mene potop frame of mind
Mislim da neće biti krvav kao prošli, ali će sigurno proizvesti više izbjeglica. Na svim stranama će nastati stampedo.
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#5454 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

Sta vam je ljudi kakav rat ? :lol:

Koje to snage ima RS za rat, ovaj MUP sto nije plate primio od kada ? :lol:
Last edited by DonieBrasco on 17/09/2021 12:44, edited 1 time in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5455 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

manuchao91 wrote: 17/09/2021 12:42
daddy-kool wrote: 17/09/2021 12:40

Na koji način? Jesu li donijeli proglas kakav ili raspisali ferendum?
zamislite da NSRS donesu rezoluciju o nestanku EU i NATO snaga...Ne do Bog da se sjete toga ...ko bo nam onda pomogao je tako
Sve sto NSRS donese to mora znacit da je tako
Ma ok, ako ima kakav proglas ili odluka to je već početak "dešavanja". Ima li?
Škobo Habu
Posts: 8987
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#5456 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

Pitar sa Kariba wrote: 17/09/2021 12:34 Ljudi krenuli svim silama u disoluciju drzave, Bosnjo pita Dze pecat! :lol:
Dobro napisa kolega, osjecaj nosaca titine slike.... :(
:roll:
U toku 2007/08. godine Dodik je dva puta najavio referendum i to pozivajući se 2007. godine na referendum Crne Gore i 2008. godine komentarišući proglašenje nezavisnosti Kosova.
Dodik je tim povodom rekao da će Republika Srpska u 2018. godini raspisati referendum o samostalnosti ukoliko se manjem bosanskohercegovačkom entitetu ne vrate nadležnosti koje su propisane Dejtonskim mirovnim sporazumom i Ustavom BiH.

"Ukoliko do 2017. ne bude vidljivih elemenata stabilizacije Republike Srpske u skladu sa Ustavom, a to znači da se mnoge otete nadležnosti moraju vratiti, da će u 2018. godini Republika Srpska provesti referendum o svom statusu i utvrditi svoj status. Prijedlog će biti - samostalna država", poručio je Milorad Dodik.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/milorad ... /150426044
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5457 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

DonieBrasco wrote: 17/09/2021 12:43 Sta vam je ljudi kakav rat ? :lol:

Koje to snage ima RS za rat, ovaj MUP sto nije plate primio od kada ? :lol:
"manji incident"
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#5458 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by spinel_ »

Ne treba se brinuti dokle god je Biden predsjednik. Stavise Biden ce ukinuti RS.








Al u qrc-u.

Idemo jedan krug oko Vijecnice za Bidena.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24752
Joined: 08/09/2005 20:08

#5459 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Haris.ba »

spinel_ wrote: 17/09/2021 12:44 Idemo jedan krug oko Vijecnice za Bidena.
Ja ocekujem prije projekciju zastave BiH na Vijecnici radi podrske teritorijalnom integritetu i pozivu na mir.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#5460 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bhnapoleon1 »

daddy-kool wrote: 17/09/2021 12:40
bhnapoleon1 wrote: 17/09/2021 12:39

već su krenuli
Na koji način? Jesu li donijeli proglas kakav ili raspisali ferendum?
Time što državni organi lagano gube ovlasti nad teritorijom rsa, proglašenje je zadnji čin do tada se žaba kuha lagano.
Isplaćivanje plata državnim službenicima je veliki korak.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5461 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

bhnapoleon1 wrote: 17/09/2021 12:46
Time što državni organi lagano gube ovlasti nad teritorijom rsa, proglašenje je zadnji čin do tada se žaba kuha lagano.
Isplaćivanje plata državnim službenicima je veliki korak.
Kako gubi ovlasti?

Ne treba poistovjećivati lične osjećaje pojedinaca sa pravnim stanjem. Kao da smo do sada vjerovali da je Milorad srcem i dušom za BiH.
Last edited by daddy-kool on 17/09/2021 12:50, edited 2 times in total.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5462 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

DonieBrasco wrote: 17/09/2021 12:43 Sta vam je ljudi kakav rat ? :lol:

Koje to snage ima RS za rat, ovaj MUP sto nije plate primio od kada ? :lol:
Vjeruješ li ti njemu u prvom dijelu rečenice, a u drugom kao da ublažava prvi dio. Ovdje je rat uvijek moguć. Ne možda 2022., ali ja ih više ne bih na pragu čekao kako idu sa bajracima, bradama i kalašnjikovima, a ja bez ičega kao u prošlom ratu. Mislim da je u Bosni mudro uvijek spavati sa jednim okom otvorenim.

Image
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5463 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bingov buraz »

daddy-kool wrote: 17/09/2021 12:34
bingov buraz wrote: 17/09/2021 12:31
Svi koji se uzdaju u Schmidta,Nato ili Bidena.
Pa trenutno je loptica kod njih. Blokada je uslijedila nakon Inzkovog zakona, nepriznavanja VP i dovođenja u pitanje DMS. Ako oni ne odgovore, sljedeći korak je rat.
Izvini al tvoj me odgovor podsjeća kad se dvojica posvađaju a jedan kaže haj me dirni ubiću te,ovaj prvi mu opali šamar a drugi kaže e sad me takni gotov si a ovaj opet šamar.
Primamo šamare na dnevnoj bazi.

Hajde da vidimo gdje je crvena linija,ni to ne znamo za početak.
Nema od rata ništa,čovjek piše ko će "braniti" istočnu Bosnu odnosno istok PC kako oni kažu.
Odgovor nema ko da je brani ali ne vidim da ima raspoloženih sa ove strane ni da je "napadnu"

Previše se dobro živi,Netflix,ljetovanje,zimovanje jebo bajte i zemunice,ko nije spreman da sam ide u rov na minus 20 ne bi trebao da piše o zauzimanju bilo čega.Ono,gloginje tuđa kara i to.

Do države se dolazi tako što jedna generacija odluči svjesno da se žrtvuje pa ko ostane živ dobro i jeste.Tu odlučnost kod Bošnjaka ne vidim.Dakle sjedi đe jesi.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#5464 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Palmalma »

bingov buraz wrote: 17/09/2021 12:30
Palmalma wrote: 17/09/2021 12:26

Olako baratas sa tim "zavrsena prica". Ako Dodik & ekipa odbace dejtonski sporazum, to ne znaci da BiH prestaje postojati. Nadam se da to razumijes.
Naravno da ne prestaje,ostaje BiH sa pola okupirane teritorije.
Bićemo u pravu pravno,de facto ostaće status quo,Abhazija i Gruzija nešto najbliže za poređenje.
Danas Bošnjaci čine između 53 i 55% stanovništva BiH (po zadnjim demografskim procjenama) i nastanjeni su na (za opstanak BiH) ključnim geopolitičkim područjima u BiH. To znači da nasuprot bošnjačkoj “povoljnoj” geopolitici, s druge strane stoji vrlo “nepovoljna” i nemoguća (u smislu održivosti i samostalnosti) srpska geopolitika, koja je i jedini razlog zašto se otcjepljenje RS-a ne može sprovesti u djelo. Zapravo, bošnjačka područja su jedina prirodna veza između zapadne i istočne Republike Srpske, što znači da bi RS bez Bosne uvijek bila u pat poziciji. Da budem krajnje precizan, Republika Srpska može postojati jedino u BiH, jer bez BiH njeno postojanje nije moguće. Treba se sjetiti da su prije Daytona bile lansirane razne ideje o razmjeni teritorija, koje su tada izgledale kao glasine i nebuloze, ali se sada vidi da je neko ipak razmišljao o geopolitici i geografiji kao ključnim pretpostavkama za neku buduću podjelu BiH. Naime, tada je kružila priča da će Republici Srpskoj pripasti Tuzla, a Federaciji Banja Luka, tj. da će doći do razmjene ljudi i teritorija. Ako zanemarimo činjenicu da su ovakve i slične ideje o “humanim” preseljenjima i razmještanjima stanovništva u SFRJ bile apsolutno neprihvatljive i fašističke, mora se odati priznanje tadašnjim planerima da su jako dobro znali šta govore. To jest, da kojim slučajem Tuzla pripada RS-u, a Banja Luka Federaciji (misli se na širu regiju, ne samo na gradove), BiH bi se raspala treći dan nakon kosovske nezavisnosti, jer bi se vrlo jednostavno istočna polovina države odvojila od zapadne najobičnijom odlukom Narodne skupštine RS-a. Ne postoji mirovni sporazum i ništa na svijetu što bi spriječilo takvu RS da se otcijepi. Dakle, BiH opstaje i opstaće samo iz razloga nemoguće geopolitike i geografije RS-a, a ne neke specijalne želje i neizmjerne ljubavi svijeta spram BiH.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#5465 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bhnapoleon1 »

daddy-kool wrote: 17/09/2021 12:49
bhnapoleon1 wrote: 17/09/2021 12:46
Time što državni organi lagano gube ovlasti nad teritorijom rsa, proglašenje je zadnji čin do tada se žaba kuha lagano.
Isplaćivanje plata državnim službenicima je veliki korak.
Kako gubi ovlasti?
Ne sprovode se državni zakoni na toj teritoriji, recimo zakon i negiranju genocida.
User avatar
jazzer
Posts: 7187
Joined: 20/12/2004 14:44

#5466 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by jazzer »

Stize na naplatu 30 godina vladavine SDA. Da su za 25 godina napravili normalan entitet FBiH u kojem je neupitna vladavina
prava, u kojem se za kradju i lopovluk ide na sud pa u zatvor, u kojem se u potpunosti postuju prava manjina, gdje bi entitet bio napravljen
po svim uzusima koje normalan svijet postuje, sada bi na svojoj strani imali i EU i SAD. Ovako, mi smo samo jedna strana ''u sukobu'', nista
bolja od one druge.
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#5467 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Blitz1 »

Pa ova situacija je nešto najbolje što se moglo desiti bošnjaćkom, pa hajde da kažemo tako i probosanskom​ korpusu u BiH poslije rata. Bošnje imaju taj fetiš da im neko drugi pravi državu ili ukine manji entitet. Sad im je Dodik naveo vodu na mlin maksimalno što je mogao. Dayton je zapakovan tako da nijedna velika promjena ne može doći bez njegovog raspakivanja. Pokušaj "disolucije​ BiH"​ je tačka ključanja i prvi korak prestanka postojanja manjeg entitieta, na nju treba gledati pozitivno. Zašto da se narod kojeg ima oko 60-65% zadovoljava teritorijom​ od​ nekih 35% ili minornom zastupljenošću u državnim institucijama. Dakle Bošnjaci trebaju da se okrenu svojim partnerima, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Makedoniji, Nato savezu , klincu palcu.​ Srbi u BiH više nisu ozbiljni partneri u bilo čemu. Oni su postali balast​ potkusiravanja i kao takvi nebitni su u pregovorima. Hrvati u BiH su previše minorni​ za bilo kakve saradnje, na ovom nivou samo zvanični Zg dolazi u obzir pa i uz određene ustupke.​ Vrijeme je da se Dayton prepakuje na način koji je napravedniji za sve. Ovo je idealan​ istorijski trenutak.​
Nikakvo spuštanje lopte više ne dolazi o obzir.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5468 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

bingov buraz wrote: 17/09/2021 12:50
Izvini al tvoj me odgovor podsjeća kad se dvojica posvađaju a jedan kaže haj me dirni ubiću te,ovaj prvi mu opali šamar a drugi kaže e sad me takni gotov si a ovaj opet šamar.
Primamo šamare na dnevnoj bazi.

Hajde da vidimo gdje je crvena linija,ni to ne znamo za početak.
Nema od rata ništa,čovjek piše ko će "braniti" istočnu Bosnu odnosno istok PC kako oni kažu.
Odgovor nema ko da je brani ali ne vidim da ima raspoloženih sa ove strane ni da je "napadnu"

Previše se dobro živi,Netflix,ljetovanje,zimovanje jebo bajte i zemunice,ko nije spreman da sam ide u rov na minus 20 ne bi trebao da piše o zauzimanju bilo čega.Ono,gloginje tuđa kara i to.

Do države se dolazi tako što jedna generacija odluči svjesno da se žrtvuje pa ko ostane živ dobro i jeste.Tu odlučnost kod Bošnjaka ne vidim.Dakle sjedi đe jesi.
Ne razumijem analogiju. Bošnjaci provociraju i izazivaju, a Srbi šamaraju? Kako to Bošnaci provociraju, a opet kako to Srbi šamaraju?

Trenutno postoji blokada u odlučivanju u PS BiH i predsjedništvu. Ako se blokada nastavi i OHR npr ne nametne privremeno finansiranje, kriza se produbljuje. Prijetnje i blefovi su nebitni, "sticks and stones", tek treba da vidimo konkretan potez iz šumske. Za sada slijede gandijevski tip otpora, "mi ćemo dolaziti na posao ali ćemo se praviti ludi". Testiraju odgovor MZ, interesantno nakon posjete Merkel Beogradu. Imaćemo nefunkcionalnu državu, imali smo je i do sada. Ali nisu napravili nijedan suštinski potez, bar još uvijek ne.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5469 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

jazzer wrote: 17/09/2021 12:52 Stize na naplatu 30 godina vladavine SDA. Da su za 25 godina napravili normalan entitet FBiH u kojem je neupitna vladavina
prava, u kojem se za kradju i lopovluk ide na sud pa u zatvor, u kojem se u potpunosti postuju prava manjina, gdje bi entitet bio napravljen
po svim uzusima koje normalan svijet postuje, sada bi na svojoj strani imali i EU i SAD. Ovako, mi smo samo jedna strana ''u sukobu'', nista
bolja od one druge.
:thumbup:
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#5470 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by jelleMania »

jazzer wrote: 17/09/2021 12:52 Stize na naplatu 30 godina vladavine SDA. Da su za 25 godina napravili normalan entitet FBiH u kojem je neupitna vladavina
prava, u kojem se za kradju i lopovluk ide na sud pa u zatvor, u kojem se u potpunosti postuju prava manjina, gdje bi entitet bio napravljen
po svim uzusima koje normalan svijet postuje, sada bi na svojoj strani imali i EU i SAD. Ovako, mi smo samo jedna strana ''u sukobu'', nista
bolja od one druge.
Jedino tacno u svom ovom laprdanju ... mi nemamo svoje bratske zemlje da stanu iza nas i poguraju kad treba ...bili smo zaduzeni sami za sebe da ojacamo tj, SDA koja je bila na vlasti...al njima u cilju je bilo kako sto vise ojaditi ovo malo bosnjackog dijela federacije ...i sutra da se zapuca ja prvi ne bih dao zivot za te debile ... radije bi ga sam sebi oduzeo ..
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5471 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bingov buraz »

jazzer wrote: 17/09/2021 12:52 Stize na naplatu 30 godina vladavine SDA. Da su za 25 godina napravili normalan entitet FBiH u kojem je neupitna vladavina
prava, u kojem se za kradju i lopovluk ide na sud pa u zatvor, u kojem se u potpunosti postuju prava manjina, gdje bi entitet bio napravljen
po svim uzusima koje normalan svijet postuje, sada bi na svojoj strani imali i EU i SAD. Ovako, mi smo samo jedna strana ''u sukobu'', nista
bolja od one druge.
Mi smo strana u sukobu postali onog momenta kad je Alija I. sjeo s teroristima Bobanom i Karadžićem za isti sto.Legalno izabrani predsjednik države članice UN i dvojica terorista i ratnih zločinaca.Političko sljepilo.Navukli ga europljani.

Svaka država koja drži do sebe ima pravilo,nema pregovora sa teroristima dok ne polože oružje.
Pri tom sjedanje Alije Izetbegovića sa teroristima nije ništa donijelo konkretno vrijedno te žrtve pa da se može bilo kako opravdati.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5472 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

jelleMania wrote: 17/09/2021 13:00 mi nemamo svoje bratske zemlje da stanu iza nas i poguraju kad treba ..
Kako nemamo, imamo BiH.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#5473 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bingov buraz »

daddy-kool wrote: 17/09/2021 12:59
bingov buraz wrote: 17/09/2021 12:50
Izvini al tvoj me odgovor podsjeća kad se dvojica posvađaju a jedan kaže haj me dirni ubiću te,ovaj prvi mu opali šamar a drugi kaže e sad me takni gotov si a ovaj opet šamar.
Primamo šamare na dnevnoj bazi.

Hajde da vidimo gdje je crvena linija,ni to ne znamo za početak.
Nema od rata ništa,čovjek piše ko će "braniti" istočnu Bosnu odnosno istok PC kako oni kažu.
Odgovor nema ko da je brani ali ne vidim da ima raspoloženih sa ove strane ni da je "napadnu"

Previše se dobro živi,Netflix,ljetovanje,zimovanje jebo bajte i zemunice,ko nije spreman da sam ide u rov na minus 20 ne bi trebao da piše o zauzimanju bilo čega.Ono,gloginje tuđa kara i to.

Do države se dolazi tako što jedna generacija odluči svjesno da se žrtvuje pa ko ostane živ dobro i jeste.Tu odlučnost kod Bošnjaka ne vidim.Dakle sjedi đe jesi.
Ne razumijem analogiju. Bošnjaci provociraju i izazivaju, a Srbi šamaraju? Kako to Bošnaci provociraju, a opet kako to Srbi šamaraju?

Trenutno postoji blokada u odlučivanju u PS BiH i predsjedništvu. Ako se blokada nastavi i OHR npr ne nametne privremeno finansiranje, kriza se produbljuje. Prijetnje i blefovi su nebitni, "sticks and stones", tek treba da vidimo konkretan potez iz šumske. Za sada slijede gandijevski tip otpora, "mi ćemo dolaziti na posao ali ćemo se praviti ludi". Testiraju odgovor MZ, interesantno nakon posjete Merkel Beogradu. Imaćemo nefunkcionalnu državu, imali smo je i do sada. Ali nisu napravili nijedan suštinski potez, bar još uvijek ne.
Ne izazivaju Bošnjaci,Srbi izazivaju.Bošnjaci su jelen pred farovima automobila.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5474 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Onda tvoja analogija o dvojici posvađanih nema smisla.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#5475 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by ProgramskiJezik »

opet kazem, kad ne znamo branit drzavu da li nam i treba? Da li je zasluzujemo?

kao Odbranili smo u ratu drzavu ali gledaj sad.. odbrani je diplomatski i dostojno isto, al jok, svako gazi i po nama i po drzavi i govori kako je nema i kako je ruglo.. pa dobro mozda su upravu ti ljudi?
Post Reply