Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#14126 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by llull »

Ne brini za brlog, nece on nigdje :D prije ces se ti navici na njega nego on sto ce nestati.
kontrasviju
Posts: 34
Joined: 02/03/2018 21:35

#14127 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by kontrasviju »

Činjenice:

1. Nikada ovako nije izgledao kao večeras

2. Uporediti izjave prije samo 2 ili 3 dana i ovo večeras - nebo i zemlja

3. Već se počeo kriti iza narodne skupštine

4. Samo odsustvovanje sa sjednice nsrs prije par dana je u najmanju ruku "čudno", kao ni na jednoj od ovih vježbi danas

5. Šarović priča o smjeni

6. Kruže priče da mu najjači igrači iz stranke okreću leđa

Da li je ovo sve blef i neka nova igra, ostaje da se vidi. Ali lično mislim da je ipak dobio informacije i da je svjestan šta ga čeka.
Last edited by kontrasviju on 01/05/2022 12:26, edited 1 time in total.
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#14128 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by archi_a »

archi_a wrote: 19/10/2021 16:16
archi_a wrote: 14/10/2021 00:03 I Jope..... "ovo sranje" je zato što znaju, a informisani su, rečeno im je da u Bosni i Hercegovini dolazi do REFORMI kojima će biti ukinuto pravo entiteta da blokiraju razvoj države, veto se neće moći koristiti iz objesti, svaki građanin će moći biti biran, nacionalni predznak neće biti presudan, vjerovatno i nazivi entiteta će morati biti promjenjeni, Ustavni sud će morati biti ispoštovan po svakoj ocjeni ustavnosti, zakoni VP-a, oni koji su donešeni neće se povući, moraju biti formirane i sve one institucije koje su neophodne BiH na njenom euroatlanskom putu, pravo na referendum zadržava država na cijelom teritoriju, a ne pojedinci koji u njoj žive. On nema kud dalje, osim ovog što arlauče.
Živi bili, vidjet ćemo.
:wink:
:wink:
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#14129 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by saimidin »

kontrasviju wrote: 23/10/2021 00:14 Činjenice:

1. Nikada ovako popišan nije izgledao kao večeras

2. Uporediti izjave prije samo 2 ili 3 dana i ovo večeras - nebo i zemlja

3. Već se počeo kriti iza narodne skupštine

4. Samo odsustvovanje sa sjednice nsrs prije par dana je u najmanju ruku "čudno", kao ni na jednoj od ovih vježbi danas

5. Šarović priča o smjeni

6. Kruže priče da mu najjači igrači iz stranke okreću leđa

Da li je ovo sve blef i neka nova igra, ostaje da se vidi. Ali lično mislim da je ipak dobio informacije i da je svjestan šta ga čeka.
mislim da je u teskoj situaciji, i da pokusava naci izlaz, malo se primiriti, pa ce za par mjeseci nastaviti jos zesce

uglavnom cerat cemo se jos

:bih:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#14130 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

zavrzlama wrote: 22/10/2021 22:54 Za goricom vodica,na gorici dvojica :lol:


:thumbup:


...na ZaGorici dvojica. :oops: :D
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#14131 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sehohari »

Ne bih ja rekao da on išta popušta, samo je malo smanjio retoriku, da ne isprovicira. Ali grabi dalje
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#14132 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

archi_a wrote: 23/10/2021 00:18
archi_a wrote: 19/10/2021 16:16
:wink:
:wink:

@archi, amin za sve ovo iznad. 8-)
User avatar
argyle
Posts: 1839
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#14133 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by argyle »

DonieBrasco wrote: 22/10/2021 22:29 Kako god bilo Dodik mora da odgovara na sudu za citav niz (ne)djela ! Ne moze da ode u penziju i nikome nista, silne pare i opet kazem (ne)djela i da sve prođe da se zaboravi Dodik preko noci.
Onako da se zna
Spisak firmi koje se dovode u vezu sa porodicom Dodik i njima bliskim ljudima
izvor: BN

Ovo je spisak 60 firmi, koji je dostavljen našoj redakciji, koje se dovode u vezu sa porodicom Milorada Dodika i ljudi bliskih njima. Neke od ovih firmi, u emisiji ATV-a, sinoć je otkrio i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković...

1. Kaldera

2. GP krajina

3. Grand trade

4. Red Box media

5. Eco Group (Vico Zeljković) - Infiniti internacional group

6. Moja apoteka

7. Euphoria marketing

8. DL plakat (bilbordi)

9. ATV elevizija i radio

10. BL - portal

11. Infiniti ADS

12. EP mobile

13. Infinity Energy and ITSS

14. RK Boska

15. Delta Planet

16. Prointer

17. Igre na srecu EVL

18. Sirius

19. Energetika

20. Austrijska firma lutrija

21. Marković Invest

22. FZO

23. Agrovoće

24. Global liberti

25. G and S CO MAX

26. agrodestil

27. Đedova rakija

28. Agape 1 i 2

29. FK Borac i FSRS

30. Povrat podsticaja za mlijeko Imlek (10 mil)

31. Bazeni laktaši

32. Hotel San

33. Igokea

34. Sektor ADS (arhiviranje dokumenata)

35. Alfa

36. Alfa plus

37. Alumina

38. Naša banka

39. Hotel Bistrica Jahorina

40. Banja vrućica

41. Euroekspres

42. Klinika kostić (50%)

43. Tesla Elekrik laktaši

44. Niskogradnja

45. Homologacija vozila i tehnicki pregledi

46. Aeroput (privatni avion)

47. Galeb internešnal

48. Fruit eco

49. Green line

50. Spasen Zeljković (izvor ne zna naziv)

51. Mega IT

52. RM

53. Buisness inteligents

54. Iskra Trade

55. N City

56. KBV data.com

57. Global star

58. Parking garaže UKC

59. Lokacija hirurgija

60. Quantum

Kako BN saznaje iz izvora bliskih vladi, nastupio je veliki metež kod vladajućih u Republici Srpskoj zbog informacija iznesenih u javnosti o 60 firmi koje se u vlasništvu porodice Dodik ili ljudima bliskim njima.

Takođe, kako nam je rekao izvor iz poslovnog svijeta u Banjaluci, ogorčenje kod privrednika je veliko, jer kada naprave neki biznis primorani su, kako tvrde, prodati firmu pod raznim prtiscima ili "složna porodica" pravi konkurentsko preduzeće i otima im posao...

Da je to tako potvrdio je i gradonačelnik Stanivuković, koji je sinoć gostujući u emisiji "1 na 1" ATV, rekao da su mu banjalučki privrednici rekli da će im "puno pomoći ako od njih ne bude tražio ništa".

"Veliki problem ovog sistema i nedolaska investitora ovdje je reket, koji se uzima", kazao je Stanivuković, koji je za kratko vrijeme od kada je na funkciji prvog čovjeka Banjaluke došao do brojnih saznanja o kriminalu koji je činila SNSD vlast u najvećem gradu Republike Srpske.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#14134 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Billy The Pljuc wrote: 22/10/2021 23:08
Hakiz wrote: 22/10/2021 12:03

Nije BiH nefunkcionalna. Drugo pitanje je koliko njeno funkcionisanje pati njene stanovnike.
Ne bih se složio s tobom, da ti ne obrazlažem, mislim da si i sam svjestan toga, mi jesmo izuzetno nefunkcionalna država u svakom pogledu.
Druze, ti shvatas da Dodik dolazi iz naroda. Bakir isto. Covic isto.

Drzava nije nesto imaginarno sto eto stoji negdje. Drzava to smo mi. Drzava je ogledalo naroda. Prljava drzava, takav narod. Npr. Kad sam vani pa vidim sve cisto lijepo, kazu kod nas eh jes al kazne im visoke, pa cisto. Ma nije. Nema to veze. Jednostavno ljudi vole da im je cisto, uredno. Pa im i drzave uredne.

Kod nas. Od 10 kuca, njih 9 je uzas nad uzasima. Govorim o kucama obicnih ljudi. 5 ih nem fasadu. Ograda od 10 razlicitih materijala, jedno istruhlo auto min mora bit pred kucom, blato, trava nikakva itd. Ko ne vjeruje neka proseta Stupom, Azicima, Buca potokom itd. Pa cete vidjeti na sta to lici. E takva nam je i drzava.

Nije tu kriv Dodik. Sta je evo Dodik kriv da mi u Sarajevu uredimo sebi sistem? Pa kanton ima autonomiju haman kao entitet. Kantoni su kod nas bukvalno male drzave. Pa?

Ne kazem ja, ima i do sveukupne politicke situacije. Ali niko nas u KS iz RS ne sprjecava da gradimo puteve, nije dodik kriv sto je gras 200mil u gubitku.

Nas narod, mi...smo stoka. Zao mi je, tako je. I ko god misli da ce promjenom ustava, nekim zakonom, pa cak da nas sutra prime u EU ovdje bit med i mlijeko taj se GRDDNOOOO VARA.

Sta je rjesenje? Za nas ga nema. Mi mozemo sada samo poceti ulagati sve, sve sto imamo u obrazovanje mladih, osoba, odgoj i kulturu. Da napravimo nove, bolje ljude. I ako sad to pocnemo, za 30 godina cemo imati normalne ljude, a samim tim i normalnu drzavu.

I rjesavati korupciju. Al od one najmanje do najvece. Jesi ti spreman odustati da das cvaju na kafu drotu i da pruhvatis kaznu koja te sleduje? 90% ljudi ce podmititi policajca. I o cemu mi onda pricamo? Sta smo mi onda bolji od ovih? Jedan da cvaju drotu, drugi da stoju sumaru, treci da milju granicnom, cetvrti da 10k da mu se zaposli sin, peti da 100.000 da mu prodje tender, sesti da 500.000 itd. I sve ijedan seru kako drzava ne valja, pa isto ko da je drzava neki vanzemaljski entitet, neka druga vasiona...
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#14135 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sierra club »

seoBIH wrote: 22/10/2021 16:28 Sugradjani vam kopaju po kontejnerima jer nemaju sta jest, vi bi ratovali. To sto imate ora'a u dzepovima, ili biste da ih napunite, nije opravdanje da ovdje sirite paniku i pozivate na rat.

Hej ba, komsija ce ti veceras zaspati gladan! Je li te s tid?=
A da li je moguće da ti što kopaju po konteinerima su u prošlem ratu bile izdajice? Izbjegavali branit državu? ko će znat zašto kopaju po kontejnerima.

A baš ako je tačno śto ti kažeš, sigurno si svjestan da pola Srbije gladuje ali one neodustaju o svojih strtaeških ciljeva. Da izgubimo 60% ili 70% države svi bi mi jeli iz kontejnera.
Sierra club
Posts: 736
Joined: 17/04/2011 11:52

#14136 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sierra club »

Daft Haruki wrote: 22/10/2021 17:00 J.baji ga jaro . Ja ti objasnim da nisam velkosrbin ti opet isto.Nebudi nacinalist
Pa ako nisi velikosrbin, probaj onda manje širit njihovu propagandu.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#14137 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by oruzana_pobuna »

otice onaj ridji krmak u bg ko i onomad kad se sjetim Munib Usranovic....

mi jednostavno imamo previse olosa koji nam rade o glavi u vlastitim redovima :(
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#14138 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Billy The Pljuc »

detroit-mercy wrote: 22/10/2021 22:51
Milenkov buraz wrote: 22/10/2021 22:27

Sve su to intelektuialni patuljci naspram jednog Sarajlića, Novalića, Zukića i Malinara. A tek Osmica, pa on ih sam može "žik" dok si rek'o keks, drugi saf mladi lavovi i gazije intelektualne a bgm i fizičke, Zahiragić, sunce nas je ogrijalo kada ga je mati rodila. Tati je ba...

P.S A vidjet ćeš da će debil otići i dogovriti nešto na svoju ruku debilno gdje će zapadu izbiti argument za djelovanje, evo upamti šta sam rekao. :oops:
Mislio sam da smo dotakli dno sa hadzijom Cengicem kao logisticaremu proslom ratu, mogu mislit kako bi tek najebali sa Malinarom :mrgreen:.
Već mi slika pred očima, bošnjaci obučeni k'o onomad hitlerjugend, kratke tolice a napolju minus upeko dok iz džepova vire praćke, malinar vrti ručicama k'o onomad kod Senada i tru'te se rad'te se, biće uniformi i puški, jbga porasla cijena zbog potražnje na tržištu, nabavio je najbolje što je mogao.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#14139 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Billy The Pljuc »

@Thorgerson i @Hakiz, nemam vremena da vam odgovorim trenutno jer moram na posao, javim se prvom prilikom.

:thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14140 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

Thorgerson wrote: 23/10/2021 01:41
Billy The Pljuc wrote: 22/10/2021 23:08

Ne bih se složio s tobom, da ti ne obrazlažem, mislim da si i sam svjestan toga, mi jesmo izuzetno nefunkcionalna država u svakom pogledu.
Druze, ti shvatas da Dodik dolazi iz naroda. Bakir isto. Covic isto.

Drzava nije nesto imaginarno sto eto stoji negdje. Drzava to smo mi. Drzava je ogledalo naroda. Prljava drzava, takav narod. Npr. Kad sam vani pa vidim sve cisto lijepo, kazu kod nas eh jes al kazne im visoke, pa cisto. Ma nije. Nema to veze. Jednostavno ljudi vole da im je cisto, uredno. Pa im i drzave uredne.

Kod nas. Od 10 kuca, njih 9 je uzas nad uzasima. Govorim o kucama obicnih ljudi. 5 ih nem fasadu. Ograda od 10 razlicitih materijala, jedno istruhlo auto min mora bit pred kucom, blato, trava nikakva itd. Ko ne vjeruje neka proseta Stupom, Azicima, Buca potokom itd. Pa cete vidjeti na sta to lici. E takva nam je i drzava.

Nije tu kriv Dodik. Sta je evo Dodik kriv da mi u Sarajevu uredimo sebi sistem? Pa kanton ima autonomiju haman kao entitet. Kantoni su kod nas bukvalno male drzave. Pa?

Ne kazem ja, ima i do sveukupne politicke situacije. Ali niko nas u KS iz RS ne sprjecava da gradimo puteve, nije dodik kriv sto je gras 200mil u gubitku.

Nas narod, mi...smo stoka. Zao mi je, tako je. I ko god misli da ce promjenom ustava, nekim zakonom, pa cak da nas sutra prime u EU ovdje bit med i mlijeko taj se GRDDNOOOO VARA.

Sta je rjesenje? Za nas ga nema. Mi mozemo sada samo poceti ulagati sve, sve sto imamo u obrazovanje mladih, osoba, odgoj i kulturu. Da napravimo nove, bolje ljude. I ako sad to pocnemo, za 30 godina cemo imati normalne ljude, a samim tim i normalnu drzavu.

I rjesavati korupciju. Al od one najmanje do najvece. Jesi ti spreman odustati da das cvaju na kafu drotu i da pruhvatis kaznu koja te sleduje? 90% ljudi ce podmititi policajca. I o cemu mi onda pricamo? Sta smo mi onda bolji od ovih? Jedan da cvaju drotu, drugi da stoju sumaru, treci da milju granicnom, cetvrti da 10k da mu se zaposli sin, peti da 100.000 da mu prodje tender, sesti da 500.000 itd. I sve ijedan seru kako drzava ne valja, pa isto ko da je drzava neki vanzemaljski entitet, neka druga vasiona...
:thumbup: :thumbup:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#14141 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GAU8 »

pici wrote: 22/10/2021 22:52 ridjem govnetu treba oduzeti svaku vrstu ovlasti ako ode u beograd na sastanak sa dodikom i vucicem... i pticama na grani je jasno da je to izdajnik, varalica, lopov i mesetar koji za begovat prodaje i ono malo dostojanstva kojeg smo stekli kroz hiljade mrtvih, osakacenih, silovanih, raseljenih, mucenih... zabranit mu povratak u sarajevo pa nek sve ide u qurac...
Treba.. Ali KAKO?
User avatar
mayab
Posts: 27015
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14142 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mayab »

minvajl u brlogu.....Industrijska proizvodnja u Republici Srpskoj povećana za 14 posto

i ko je za to zaslužan, pa naravno gazda, veliki vođa, on stalno radi od rane zore do kasno u noć, i vikendom :lol:

.
.
.

.
Kritični je momenat, naglašava Ćurak, da se u Republici Srpskoj pojavi treći politički blok srpskih stranaka koji bi suočio građane sa stvarnošću. Problem sa višedecenijskom politikom u RS-u bilo koje političke opcije, kako tvrdi, je nešto što naziva „literalnom koncepcijom historije“.

Narod se dvije i po decenije uvjerava da je Republika Srpska ono što nije, država.

I onda kada Ustavni sud nekoliko puta donese odluke koje potvrde da je Republika Srpska jedan egzistirajući entitet u Bosni i Hercegovini nastupi šok u Republici Srpskoj.

Jer su uvjeravani i u politici i u medijima i u obrazovanju da je RS država.

Proizvedena je literalna, bajkovita koncepcija države i kada se desi realni politički odgovor na određenu političku agendu onda nastupi jedna vrsta katastrofe koja se rješava na način da se Ustavni sud BiH samo apriori proglasi neprijateljskim spram Republike Srpske
“, kaže profesor FPN-a , Nerzuk Ćurak za BHRT.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#14143 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

MoRel se ležat?

CrEvca za dudlanje su dezinfikovana, stigla je nova aroma :mrgreen:

Dudlaš jedno, dobiješ drugo džabe :lol:
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#14144 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zrakomlat »

Login7777 wrote: 22/10/2021 20:43


Sav nekakav...popišan.
Hebeni trbuhozborac
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#14145 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

milorad ne odustaje, ide do kraja
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#14146 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by morelSeLezat »

Mr.Sojic wrote: 23/10/2021 07:40 MoRel se ležat?

CrEvca za dudlanje su dezinfikovana, stigla je nova aroma :mrgreen:

Dudlaš jedno, dobiješ drugo džabe :lol:
Pala aroma na granici :sad:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#14147 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Gandalf »

odlazi nam baya, u trezoru panika
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3664
Joined: 23/04/2011 12:21

#14148 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Gandalf wrote: 23/10/2021 08:44 odlazi nam baya, u trezoru panika
Đeće :mrgreen:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#14149 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Gandalf »

na traktor :lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#14150 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GAU8 »

Odlazio je baja i zbog ikone, pa ništa...
Post Reply