Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6251 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

daddy-kool wrote: 28/09/2021 15:14
Zbog čega je Slovenac dolazio pitati da li je moguć miran raspad?
Kakav crni Slovenac? Zar ti misliš da Slovenci donose odluke o raspadu BiH?

Smiješan nivo rasprave.
Last edited by Škobo Habu on 28/09/2021 15:18, edited 1 time in total.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#6252 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

daddy-kool wrote: 28/09/2021 15:07
duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 14:54

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
1. odluku o otcjepljenju ne donosi BL nego BG
2. razum ne igra bitnu ulogu kod velikosrpske kalkulacije, čak ni narod nije bitan
3. samo je očišćena teritorija bitna, a bolje i malo nego ništa, tj bolje dio u Srbiji nego sve u nekoj drugoj državi
4. demografija ih požuruje, kao i pred onaj rat
5. možda i misle da su geopolitičke prilike povoljne za zakuhavanje
6. Srbija je otvorila sve moguće frontove: Kosovo, CG, BiH

Nije isključeno da im se učini da bi to oni mogli provesti, ali onda nije isključeno ni da sve izgube.
BG ne može podržati otcjepljenje a još uvijek se bori sa Kosovom. Možda i može, ali onda treba halaliti Srbe na Kosovu i postati saučesnik u kršenju međunarodnog mirovnog sporazuma te se staviti u istu poziciju kai i ta "nezavisna rs"
Bitan je narod, jer je narod najebao u prošlom ratu i nema više onog poleta kao nekad. I tada su imali problema sa ljudstvom, sad pogotovo.
Naravno, rat nije isključen kao opcija, kad se uzme u obzir sve vezano za velikosrbizam
DonieBrasco
Posts: 15263
Joined: 31/08/2016 16:09

#6253 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

daddy-kool wrote: 28/09/2021 15:10
pici wrote: 28/09/2021 15:09 bOkir like this :thumbup: :bih:
Ne bih rekao. Mislim da je svima već jasno da nije zajebancija.
SDA i Bakir se bave sobom silnim aferama i jos gledaju da ukradu gdje god ima, HDZ i Covic o sebi da dobiju IZ i sve sto pozele i idalje kradu, Dodik je makijavelista postao ide do kraja.

Ako mene pitate ovdje su glavni i jedini problem mrtvi stranci tj. EU, SAD oni su ti koji na ovo godinama žmire i cak oni ovo sve odobravaju i finansiraju.
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6254 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

Thorgerson wrote: 28/09/2021 15:16
Koliko znam Srbija nije nikad priznala Kosovo te i dalje smatraju to dijelom svoje drzave.
O tome i govorim, ako ćemo o prioritetima Vučićeve politike.

Dao je "ultimatum" NATO, pa ćemo da vidimo šta će nakon njega.

Krenuti sa "lazarima" i "milošima" na Kosovo Polje ili će prije na Banja Luku.
archi_a
Posts: 10365
Joined: 11/12/2011 18:11

#6255 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by archi_a »

Nema rata dok ne krenu seoske straže!!!!

Zašto sva ova priča, zašto talasanje?!? Jednostavno. Čika milorad dodik gubi sve adute, odlukama ustavnog suda, zakonima iz mjeseca u mjesec gubi sve ono na čemu je gradio svoju politiku, širio svoj uticaj, uduplavao svoje i bogatstvo svojih kompanjona! Lijevo je zakon i optužnice koje mu vise iznad glava, desno je pokušaj izazivanja sukoba uz nadanje da će se uz pomoć toga izvući neokrznut! Čika milorad ODLAZI sa političke scene! Dal u zatvor, dal u emigraciju, stvar je finesa. :wink:
MMM1977
Posts: 4455
Joined: 15/07/2009 12:56

#6256 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by MMM1977 »

Nikome ne bi smetala RS da ne glumi državu i da u potpunosti provodi zakone i primjeni civilizacijske norme. A doći će i taj dan.

Po meni se uopšte ne treba osvrtati na ove izjave nego samo ignorisati i insistirati da se implementira ono što je u cijeloj normalnoj Evropi već implementirano. Dodika nikako i ne spominjati, sami će to oni riješiti između sebe. Svako vanjsko uplitanje jača njegovu poziciju.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#6257 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

SAD zaboravite.

Ljudi su jasno to porucili nakon aprilskog paketa. Tada je jos receno da amerika dize ruke od Bosne.

Nisu to natukli, provukli - nego jasno rekli. Aprilski paket je bio americki plan, zadnja sansa. Necete. Ko vas jebe. Eto vam EU i nek vam ona pomaze.

Uostalom, pogledajte i sami hronologiju dogadjaja pa cete se sami uvjeriti.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6258 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:18
Thorgerson wrote: 28/09/2021 15:16
Koliko znam Srbija nije nikad priznala Kosovo te i dalje smatraju to dijelom svoje drzave.
O tome i govorim, ako ćemo o prioritetima Vučićeve politike.

Dao je "ultimatum" NATO, pa ćemo da vidimo šta će nakon njega.

Krenuti sa "lazarima" i "milošima" na Kosovo Polje ili će prije na Banja Luku.
Neće Vučko napadati BL. Nego mora transporterima i tenkovima ući dublje u teritoriju BiH. Recimo na entitetsku liniju se stacionirati kod Sarajeva.

Ako već misli podržati odcjepljenje. I obezbijediti Brčko odnosno upasti preko Rače i Bijeljine i osigurati koridor. Šta će u BL?
User avatar
ljevoruki
Posts: 4748
Joined: 20/05/2011 22:49

#6259 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by ljevoruki »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 14:54 Dakle, po mom mišljenju, 'vako stoje stvari:
Teoretski, kako su to pojedini "struĆnjaci" ovdje objasnili, nezavisnost entiteta RS samo što nije. Sve je spremno, samo još par formalnosti i to je to. U praksi, to bi ipak išlo malo teže:

1. Entitet RS nastao je kao proizvod DMS.Taj sporazum je neko potpisao i on ima svoje garante da će biti očuvan. Prema tom sporazumu, odnosno Ustavu, nijedan entitet nema pravo na otcjepljenje. Svaki jednostrani potez u tom pravcu predstavlja kršenje sporazuma, a onda moraju reagovati i države-garanti istog. Dakle, u samom startu, taj je potez protuzakonit i odmah imaš protiv sebe EU, USA, UN pa čak ni Srbija ne bi priznala tu 'državu'.

2. Šta poslije proglašenja nezavisnosti? Ulaziš u izolaciju, nastao si nezakonito, niko te ne priznaje, nemaš ni jednog saveznika (Rusija je varljiva i nikako nije pouzdana), ekonomski si u govnima do grla sa tendencijom totalnog gušenja...Gdje je izlaz?

3. Šta sa teritorijom? Brčko distrikt nije u sastavu RS, i vjerovatno bi u toj opciji bio pod kontrolom garanta DMS (odnosno NATO-a). Kako uvezati teritoriju?

4. Šta ako izbiju sukobi (za što postoji velika vjerovatnoća)? Kako očuvati onoliku granicu? Ko će ratovati? Imaju li materijalne pretpostavke za vođenje rata?
itd.

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
Netacno, od 1918, imaju BiH u posjedu. Prvo SHS, pa Kraljevina Yu, onda FNRJ i SFRJ, kroz sve ove drzave srbi su vladali BiH.
Zato su i ratovali, da ne bi bili ravnopravni sa ostalima, posebno Bosnjacima.
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6260 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 14:54 Dakle, po mom mišljenju, 'vako stoje stvari:
Teoretski, kako su to pojedini "struĆnjaci" ovdje objasnili, nezavisnost entiteta RS samo što nije. Sve je spremno, samo još par formalnosti i to je to. U praksi, to bi ipak išlo malo teže:

1. Entitet RS nastao je kao proizvod DMS.Taj sporazum je neko potpisao i on ima svoje garante da će biti očuvan. Prema tom sporazumu, odnosno Ustavu, nijedan entitet nema pravo na otcjepljenje. Svaki jednostrani potez u tom pravcu predstavlja kršenje sporazuma, a onda moraju reagovati i države-garanti istog. Dakle, u samom startu, taj je potez protuzakonit i odmah imaš protiv sebe EU, USA, UN pa čak ni Srbija ne bi priznala tu 'državu'.

2. Šta poslije proglašenja nezavisnosti? Ulaziš u izolaciju, nastao si nezakonito, niko te ne priznaje, nemaš ni jednog saveznika (Rusija je varljiva i nikako nije pouzdana), ekonomski si u govnima do grla sa tendencijom totalnog gušenja...Gdje je izlaz?

3. Šta sa teritorijom? Brčko distrikt nije u sastavu RS, i vjerovatno bi u toj opciji bio pod kontrolom garanta DMS (odnosno NATO-a). Kako uvezati teritoriju?

4. Šta ako izbiju sukobi (za što postoji velika vjerovatnoća)? Kako očuvati onoliku granicu? Ko će ratovati? Imaju li materijalne pretpostavke za vođenje rata?
itd.

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
Sudeći po razmišljanju većine klix forumaša, moglo bi se reči da su oni uvjereniji u secesiju RS i historijsko spajanje obje strane Drine, nego li većina građana RS-a.

Kao što već rekoh - paranoja. Svaka čast Dodiku na ovakvoj isprepadansti.

Dovoljno je da Dodik kaže: Bu!
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#6261 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

archi_a wrote: 28/09/2021 15:20 Nema rata dok ne krenu seoske straže!!!!

Zašto sva ova priča, zašto talasanje?!? Jednostavno. Čika milorad dodik gubi sve adute, odlukama ustavnog suda, zakonima iz mjeseca u mjesec gubi sve ono na čemu je gradio svoju politiku, širio svoj uticaj, uduplavao svoje i bogatstvo svojih kompanjona! Lijevo je zakon i optužnice koje mu vise iznad glava, desno je pokušaj izazivanja sukoba uz nadanje da će se uz pomoć toga izvući neokrznut! Čika milorad ODLAZI sa političke scene! Dal u zatvor, dal u emigraciju, stvar je finesa. :wink:
Sad evo mogu izvuci slican post iz 2012, 2014, 2016 itd itd. Isti. Dodike pada, ide u zatvor, gotovo.

Ne znam bas.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6262 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:16
daddy-kool wrote: 28/09/2021 15:14
Zbog čega je Slovenac dolazio pitati da li je moguć miran raspad?
Kakav crni Slovenac? Zar ti misliš da Slovenci donose odluke o raspadu BiH?

Smješan nivo rasprave.
Zašto je smiješno kada gledamo kako se planovi iz non papera uživo provode? Slovenac je tu bio samo glasnik, a ne bitan igrač. Očito je da (dio) EU misli da je to dobar način rješavanja balkanskih problema, i Vučić kojeg je podržala Merkel, naravno podržava Dodika i planski proizvodi krize u regionu. Možda je upravo i razlog svih ovih kriza taj kako bi se pažnja zapada otupila i podijelila, te kako bi stvarna agenda i najveća nagrada - šumska, bila sprovedena u djelo.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#6263 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

Thorgerson wrote: 28/09/2021 15:15
1. Kakav bolan sporazum ko to jos sljivi. Jel shvatas da ni dan danas citava poglavlja tog sporazuma nisu sprovedena. O cemu pricas. Shvatas li da je Republika Bosna i hercegovina isto tako imala Ustav, bila priznata od UN, od hrpu drzava i svi su zmirili 4 godine. Mozda ce SAD djelovati, ali mislis da ce se to desiti ekspresno? Nemoj molim te EU spominjati. Oni nemaju nikakvu snagu. Plus sto se radi o tako birokrataki nejedinstvenom tijelu da bi evo za bilo koju odluku u korist BiH imao npr Grcku, Madjarsku i vjerovatno Hrvatsku protiv. Mozda i najvjerovatnije Francusku.

2. Zasto izolacija? RS moze prezivjeti sa direktnom vezom sa Srbijom. Sa kojom bi dijelila 50% granice. Plus svi imaju pasose Srbije. Jedino da se onda i srbiji nametnu sankcije.

3. Gdje i u kojem svjetskom pravilu i zakonu pise da teritorija drzave mora biti kompaktna cjelina? Moram li da navodim primjere? Hmm...ukucajte na google images "hrvatska karta", eto da ne idemo dalje.

4. Ovo isto mozes pitati nas. Jer smo mi u 10x goroj situaciji. Jer iza ledja imamo hrvate.
1. Nije isto kad startaš sa pozicije prekršioca nekog međunarodnog sporazuma i sa pozicije onoga ko ga zastupa.
2. Izolacija tj sancije se uvode radi navedenog u prethodnoj tački. Srbija (odnosno SRJ) je potpisala DMS. Prekrši li ga, i njoj bi bile uvedene sankcije. Zašto ne?
3. U slučaju sukoba, kako bi se npr trupe iz BL prebacivale u Foču? Primjer sa Hrvatskom je promašaj, jer tu postoji morska veza. U slučaju RS, ne bi bilo ničega.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6264 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mO k3 »

moj duh ne uzdaj se u nikoga Bosna nema prijatelja toliko koliko mi smatramo... da smo imali ne bi pustili da nas kolju 4 godine
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#6265 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

ljevoruki wrote: 28/09/2021 15:22 Netacno, od 1918, imaju BiH u posjedu. Prvo SHS, pa Kraljevina Yu, onda FNRJ i SFRJ, kroz sve ove drzave srbi su vladali BiH.
Zato su i ratovali, da ne bi bili ravnopravni sa ostalima, posebno Bosnjacima.
Nisu mogli raditi ovo što rade danas u RS-u.
Ni blizu!
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6266 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

SaraFina wrote: 28/09/2021 15:22
Neće Vučko napadati BL. Nego mora transporterima i tenkovima ući dublje u teritoriju BiH. Recimo na entitetsku liniju se stacionirati kod Sarajeva.

Ako već misli podržati odcjepljenje. I obezbijediti Brčko odnosno upasti preko Rače i Bijeljine i osigurati koridor. Šta će u BL?
Suština je u tome da ovdašnji mudroseri govore napamet.

Niti znaju vojni kapacitet Vojske Srbije po pitanju jedne takve opcije, niti koliko ljudstva može angažovati, ni koliko je utrenirana ta vojska, a evo već vide u Lukavici granični prelaz sa zastavom Srbije.

Defetizam na entu.
Last edited by Škobo Habu on 28/09/2021 15:26, edited 1 time in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6267 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:23

Sudeći po razmišljanju većine klix forumaša, moglo bi se reči da su oni uvjereniji u secesiju RS i historijsko spajanje obje strane Drine, nego li većina građana RS-a.
*pokušaj secesije
archi_a
Posts: 10365
Joined: 11/12/2011 18:11

#6268 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by archi_a »

Thorgerson wrote: 28/09/2021 15:23
archi_a wrote: 28/09/2021 15:20 Nema rata dok ne krenu seoske straže!!!!

Zašto sva ova priča, zašto talasanje?!? Jednostavno. Čika milorad dodik gubi sve adute, odlukama ustavnog suda, zakonima iz mjeseca u mjesec gubi sve ono na čemu je gradio svoju politiku, širio svoj uticaj, uduplavao svoje i bogatstvo svojih kompanjona! Lijevo je zakon i optužnice koje mu vise iznad glava, desno je pokušaj izazivanja sukoba uz nadanje da će se uz pomoć toga izvući neokrznut! Čika milorad ODLAZI sa političke scene! Dal u zatvor, dal u emigraciju, stvar je finesa. :wink:
Sad evo mogu izvuci slican post iz 2012, 2014, 2016 itd itd. Isti. Dodike pada, ide u zatvor, gotovo.

Ne znam bas.
U pravu si! Pitanje je tajminga. Zato dugo i traje. Treba da se nakupi dovoljno validnih i sudu neoborivih dokaza kako bi govno što duže bilo smješteno u zatvor. Kako znam da se dosta toga nakupilo? Po količini kmečanja i rzanja od strane milorada i ono troje, četvero hudnika koji su natjerani da stoje iza njegovih leđa i klimaju glavom kada izobličen daje zapaljive izjave.
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6269 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

mO k3 wrote: 28/09/2021 15:25 moj duh ne uzdaj se u nikoga Bosna nema prijatelja toliko koliko mi smatramo... da smo imali ne bi pustili da nas kolju 4 godine
Sa obzirom da su nam tadašnje "vođe" savjetovale da bacamo pepeo u oči četnicima i učimo kuluvallah, dobro i imamo glave na ramenima.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#6270 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:23
duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 14:54 Dakle, po mom mišljenju, 'vako stoje stvari:
Teoretski, kako su to pojedini "struĆnjaci" ovdje objasnili, nezavisnost entiteta RS samo što nije. Sve je spremno, samo još par formalnosti i to je to. U praksi, to bi ipak išlo malo teže:

1. Entitet RS nastao je kao proizvod DMS.Taj sporazum je neko potpisao i on ima svoje garante da će biti očuvan. Prema tom sporazumu, odnosno Ustavu, nijedan entitet nema pravo na otcjepljenje. Svaki jednostrani potez u tom pravcu predstavlja kršenje sporazuma, a onda moraju reagovati i države-garanti istog. Dakle, u samom startu, taj je potez protuzakonit i odmah imaš protiv sebe EU, USA, UN pa čak ni Srbija ne bi priznala tu 'državu'.

2. Šta poslije proglašenja nezavisnosti? Ulaziš u izolaciju, nastao si nezakonito, niko te ne priznaje, nemaš ni jednog saveznika (Rusija je varljiva i nikako nije pouzdana), ekonomski si u govnima do grla sa tendencijom totalnog gušenja...Gdje je izlaz?

3. Šta sa teritorijom? Brčko distrikt nije u sastavu RS, i vjerovatno bi u toj opciji bio pod kontrolom garanta DMS (odnosno NATO-a). Kako uvezati teritoriju?

4. Šta ako izbiju sukobi (za što postoji velika vjerovatnoća)? Kako očuvati onoliku granicu? Ko će ratovati? Imaju li materijalne pretpostavke za vođenje rata?
itd.

Hoću reći sljedeće: Budite sigurni da su sve ove opcije oko osamostaljenja entiteta RS velikosrpski umovi već davno razradili i proučili, i došli su do zaključka da se ne isplati kockati i rizikovati da izgubiš i ono što si dobio prema DMS a to je najveći stepen autonomije koji su Srbi ikad imali zapadno od Drine.
Sudeći po razmišljanju većine klix forumaša, moglo bi se reči da su oni uvjereniji u secesiju RS i historijsko spajanje obje strane Drine, nego li većina građana RS-a.

Kao što već rekoh - paranoja. Svaka čast Dodiku na ovakvoj isprepadansti.

Dovoljno je da Dodik kaže: Bu!
Ko govori o isprepadanosti? Ako bi bilo sranje prvi koji bi bjezali su oni koji to mogu. A to su oni koji posjeduju pasose susjednih zemalja.

Ja nemam gdje. Mi bi bili sjerani u kut. A u tom slucaju vidjeli bi ko je jaci.

Bilo koje sranje znaci totalni egzodus hrvata i srba. Otice i bosnjaka, bosanaca ali ni priblizno kao njih.

Ja samo pisem da treba imati plan i biti spreman na sve. I to je to.

Jer mi nismo spremni na omanji pozar u jablanici. Zato kazem, barem se trebamo pretvarati da smo jaki, ako nista.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#6271 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

mO k3 wrote: 28/09/2021 15:25 moj duh ne uzdaj se u nikoga Bosna nema prijatelja toliko koliko mi smatramo... da smo imali ne bi pustili da nas kolju 4 godine
Ja sam to shvatio 1992.
Kad imaš ovakvo susjedstvo, rat nikad ne smiješ isključiti kao opciju.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6272 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mO k3 »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/09/2021 15:28
mO k3 wrote: 28/09/2021 15:25 moj duh ne uzdaj se u nikoga Bosna nema prijatelja toliko koliko mi smatramo... da smo imali ne bi pustili da nas kolju 4 godine
Ja sam to shvatio 1992.
Kad imaš ovakvo susjedstvo, rat nikad ne smiješ isključiti kao opciju.
Budimo spremni kao da ce sutra rat sa ovim susjed..... pljuc
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6273 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:25
SaraFina wrote: 28/09/2021 15:22
Neće Vučko napadati BL. Nego mora transporterima i tenkovima ući dublje u teritoriju BiH. Recimo na entitetsku liniju se stacionirati kod Sarajeva.

Ako već misli podržati odcjepljenje. I obezbijediti Brčko odnosno upasti preko Rače i Bijeljine i osigurati koridor. Šta će u BL?
Suština je u tome da ovdašnji mudroseri govore napamet.

Niti znaju vojni kapacitet Vojske Srbije po pitanju jedne takve opcije, niti koliko ljudstva može angažovati, ni koliko je utrenirana ta vojska, a evo već vide u Lukavici granični prelaz sa zastavom Srbije.

Defetizam na entu.
Ubijedjena sam da ne postoji ni 1% šanse da srpska vojska prodre toliko duboko u teritoriju BiH. I postavi se na entitetskoj granici te podrži Miloradove nebuloze. Plus braniti koridor i Brčko a TK pod nosom kao najmnogoljudniji je glupost na n-tu.
Hebe se nekom iz Šumadije i Begeša za Brčko. Dodik bi morao zrtvovati domaće Srbe za te akcije. To je valjda jasno.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#6274 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:27
mO k3 wrote: 28/09/2021 15:25 moj duh ne uzdaj se u nikoga Bosna nema prijatelja toliko koliko mi smatramo... da smo imali ne bi pustili da nas kolju 4 godine
Sa obzirom da su nam tadašnje "vođe" savjetovale da bacamo pepeo u oči četnicima i učimo kuluvallah, dobro i imamo glave na ramenima.
E pa ja o tome govorim. Ove vodje ti ne govore ni to. Sute. Ko zaliveni

Gledam kako su hrvati sjebali jna i kasarne cim je krneulo sranje to prvo zauzeli. Presjekli komunikacije itd.

Kad je nasima sefer predlagao da sruse mostove na drini, ismijali ga.

To nam se ne smije ponoviti. A kako se ponasamo moglo bi.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6275 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mO k3 »

Problem je sto su bosnje merhametli ne pokazuj zube ne talasaj neka nas gaze samo neka je mirna kuca .... dok ne pocnemo sami sebe da cijenimo do tada nas nece ni susjedi cijeniti
Post Reply