Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1 Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Fair Life »

Visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak potužio se u razgovorima
s predstavnicima državnog vrha u Zagrebu da teško može kontrolirati
Milorada Dodika


Image

ZAGREB - Milorad Dodik sve manje suzdržano prijeti naoružavanjem
vlastitih postrojbi i odcjepljenjem od BiH. Stajališta Republike Srpske
najviše zabrinjavaju Miroslava Lajčaka jer najavljuju nove napetosti
i mogućnost oružanih incidenata, Jutarnji list.

Dodik kroči u pravcu osamostaljenja, a osobito zabrinjavaju njegovi
potezi usmjereni prema stvaranju naoružanih trupa, po uzoru na
Sloveniju i Hrvatsku prije raspada Jugoslavije. Formirao je Ured za
osiguranje koji podsjeća na jedinicu za specijalne namjene.

Diplomatski krugovi bliski State Departmentu u više su navrata
upozoravali OHR na neprihvatljive odnose policije RS-a s MUP-om
i tajnim službama Republike Srbije. Paraobavještajna struktura
RS-a proteklih je dana tako aktivno djelovala protiv američkog
predstavnika u BiH, Raffija Gregoriana, kojega smatraju najvećim
kritičarem Milorada Dodika.

Prema izvorima bliskima OHR-u, medijske napade koji Gregoriana
povezuju s korupcijom naručio je Dodik upravo u vrijeme kada je
u službeni posjet BiH stigao zamjenik američkog ministra obrane
Gordon England. Na odvojenom sastanku sa zamjenikom američkog
ministra našao se i Milorad Dodik, koji se uglavnom žalio na
“neprimjereno i nediplomatsko ponašanje” Raffija Gregoriana.
Gregorian je u više navrata upozoravao na stvaranje paradržavnih
struktura vlasti u RS-u, koje pripremaju klimu za odcjepljenje.

Stalnim “službenim obilascima” Srbije, Slovenije i ostalih susjednih
država te pokušajem otvaranja konzulata RS-a u Zagrebu, Dodik
radi i na stvaranju vlastite diplomacije.

Ulozi OHR-a u BiH, sve češće prigovara ruska diplomacija koja
smatra da je misija Visokog predstavnika odavno ispunila svoju
svrhu. Ta su stajališta produkt dugoročne ruske strategije u regiji,
gdje najjaču potporu ima upravo u kabinetu Milorada Dodika,
nekad vrlo biskog State Departmentu. Osim što je kontroverzni
premijer RS-a u nekoliko godine uspio promijeniti strane, sada
može biti i kamen spoticanja u odnosima SAD-a i Rusije. Time
se doista ostvaruje njegov davni san o velikoj političkoj karijeri.

tportal.hr
ponedjeljak, 6.10.2008.
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#2 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zrakomlat »

2321 godina, ljudi privatnim letjelicama posjećuju rodbinu na Marsu.

2321.godina, Mitar tuče brlju ispred ispred prodavnice i pjevuši ja sam rođen đe džamije nema.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#3 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

zrakomlat wrote: 15/02/2021 21:55 2321 godina, ljudi privatnim letjelicama posjećuju rodbinu na Marsu.

2321.godina, Mitar tuče brlju ispred ispred prodavnice i pjevuši ja sam rođen đe džamije nema.

Nema ništa ljepše! :lol: :lol: :lol:
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#4 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by House »

zrakomlat wrote: 15/02/2021 21:55 2321 godina, ljudi privatnim letjelicama posjećuju rodbinu na Marsu.

2321.godina, Mitar tuče brlju ispred ispred prodavnice i pjevuši ja sam rođen đe džamije nema.
:lol:
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#5 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

escobar__ wrote: 15/02/2021 21:30 Zamisli kakva fašistička, umobolna spodoba moraš bit da kolegici iz firme zviždućeš fašistički proljev u 21. vijeku. Nakot bolesni 1/1, lijepi zid...
Slušaj ti fašizma i primitivizma najgore sorte u toj nazovi pjesmi :cry: :cry: :shock:

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

mayab wrote: 16/02/2021 06:52
escobar__ wrote: 15/02/2021 21:30 Zamisli kakva fašistička, umobolna spodoba moraš bit da kolegici iz firme zviždućeš fašistički proljev u 21. vijeku. Nakot bolesni 1/1, lijepi zid...
Slušaj ti fašizma i primitivizma najgore sorte u toj nazovi pjesmi :cry: :cry: :shock:

Osmaci su novo nastala opstina na teritoriji shumadije inace su ranije bili pod opstinom Kalesija,to par sela i zove se opstina ,jedva zive ali zato imaju mrznje za izvoz
Last edited by spreca on 20/02/2021 09:25, edited 1 time in total.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

Jel tu ima ona velika pijaca?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#8 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by banjaluka078 »

horkesh wrote: 15/02/2021 21:08
Ja tebi skidam kapu.
Oguglala. Da se trznem na svaku rečenicu, nešto između redova i grafit u gradu, davno bih završila na psihijatriji. Ima sasvim dovoljno ugodnih i prijaznih ljudi, on je raritet.
Druga stvar, najbolje je kad im ne dam povoda da misle da me to dira ili da su me povrijedili, ne dam da se naslađuju.
To "đe džamije nema" je redovno neka zveka uzbrdo, bez tekuće vode, kanalizacije, a asfalt imaju možda tek 10-15 godina. Tako da, veća sam gospođa nego što taj goljo ikad može zamisliti (većina ljudi ima babe i djedove na selima, ja ne, većina je prva generacija u urbanoj sredini i ponosno nose to selo u svojim glavama...nije selo loše, ali taj mentalitet i zatucanost, horor). Ovom konkretnom skotu brat služi za ratne zločine, pa me i ne iznenađuje, čujem se da je na glas ne pjeva, to je taj neki mentalni sklop Jagara ili Rekavica Gornjih, BL raja će znati o kakvim seljačinama govorim.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#9 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by TDK-90 »

banjaluka078 wrote: 15/02/2021 12:47



To meni u prolazu kolega iz firme redovno odzvižduće kad se sretnemo. Radimo u firmi tako blizu Ferhadije da se ezan čuje kroz zatvorene prozore i pored upaljenog radija u kancelariji. Svaki put na podne se nacerekam i pomislim kako li mu je to slušati. :D
1982 prvi razred Filip Macura , kad mene jedan (novogradjan sa Pobrdja iza Pobrdja.. ne poznajem bas) iz vedra neba upita : Sta si po nacionalnosti :-) :-) :-)
hebote skola se oko mene okrenula , nikad me to niko nije pitao od gradske raje ...Prvi osnovne :shock:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#10 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by banjaluka078 »

TDK-90 wrote: 16/02/2021 21:20
1982 prvi razred Filip Macura , kad mene jedan (novogradjan sa Pobrdja iza Pobrdja.. ne poznajem bas) iz vedra neba upita : Sta si po nacionalnosti :-) :-) :-)
hebote skola se oko mene okrenula , nikad me to niko nije pitao od gradske raje ...Prvi osnovne :shock:
Ja sam tih nekih spominjanja nacionalnosti u školi imala poslije 4. (1986.-1987.) osnovne kad su nam u više razrede dolazila djeca iz Motika, Šargovca...bilo prozivanja "šokci" i pravoslavci, mi iz Rosulja gledali prilično nekontajući. Valjda je gore u tim naseljima bilo netrpeljivosti još od onog rata, a nas "u dolini" niko nije obavijestio o tome. Onda me jedan od dječaka nešto prozvao za Turke, neko od nastavnika čuo, ja nisam ni skontala šta to znači, pa nastala frka s pedagogom, razrednikom, direktorom, roditeljima...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15395
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#11 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by problemnatravunu »

JAKA KATEDRA: "Džaba ti diploma beogradskog fakulteta ako nisi član SNSD-a"
Na nedavno završenom konkursu za prijem asistenta na katedri za politikologiju i novinarstvo Filozofskog fakulteta Univerziteta Istočno Sarajevo prošao je kandidat koji je i po mišljenju Komisije bilo slabiji kandidat. Najbolji kandidat nije dobio mjesto asitenta, jer mu je rečeno da je prekvalifikovan za taj posao.
To je zaista neshvatljivo i kosi se sa svim zakonima i sa Ustavom ove zemlje', ističe Salatić.

Salatić tvrdi da se na ovom primjeru jasno potvrđuje poruka Milorada Dodika od prije nekoliko godina da nije važno da li ste najbolji ako niste u sistemu vlasti
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#13 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 88Sioux »

Image

Image

EL ovo ista Alan Ford ekipa ili ste slikari naivci, bušni ka rešeto. :mrgreen:

Hočete da vam iz zezanja razbucam profile 'nisam za SDA ali... sam za HDZ' ?

Ka beba zvečku. :chmoljava:
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#14 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 88Sioux »

Prijavljeno 2.100 zdravstvenih radnika iz Srpske za vakcinaciju u Srbiji

Vakcinacija u Srbiji zaposlenih u zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj počinje danas na tri lokacije - u Loznici, Sremskoj Mitrovici i Šapcu, a do sada se za ovaj proces imunizacije prijavilo 2.100 "bijelih mantila" iz Srpske.

Ova imunizacija realizuje se u skladu sa dogovorom predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i srpskog člana i predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Milorada Dodika, te u saradnji dvije vlade.

U skladu sa planom vakcinacije protiv virusa korona, napravljenim u saradnji sa Vladom Srbije, više zdravstvenih ustanova iz Srpske danas je organizovalo prevoz do pomenutih lokacija za prvu grupu svojih zaposlenih, koji su prethodnih dana izrazili interesovanje za vakcinaciju u Srbiji.

- Među njima su bolnice u Bijeljini, Foči, Modriči, kao i više domova zdravlja u Srpskoj. Prema posljednjim informacijama, za vakcinaciju protiv virusa korona u Srbiji prijavljeno je oko 2.100 zaposlenih u zdravstvenim ustanovama Srpske, te je planirano da se vakcinacija u Srbiji nastavi i u narednim danima u toku ove sedmice - rečeno je Srni u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite.

Iz resornog ministarstva podsjećaju da je, u skladu sa činjenicom da je Srbija za vakcinaciju zaposlenih iz Srpske stavila na raspolaganje vakcine za ukupno 5.000 ljudi, dodatno usaglašena mogućnost da se za vakcinaciju u Srbiji prijave i zaposleni u privatnim zdravstvenim ustanovama, kao i u privatnim i javnim ustanovama kolektivnog smještaja iz oblasti socijalne zaštite iz Srpske, a sve s ciljem da se što je prije moguće zaštite najugroženiji radnici u zdravstvu i socijalnoj zaštiti.

I u Vladi Srbije Srni je rečeno da vakcinacija zdravstvenih radnika iz Republike Srpske protiv virusa korona počinje danas u tri grada - Šapcu, Loznici i Sremskoj Mitrovici.
Last edited by 88Sioux on 17/02/2021 12:29, edited 1 time in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#15 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by un1ted »

Svaka cast Srbiji na vakcinaciji ljudi u entitetu rs. Tako se to radi :thumbup:
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#16 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Q_Line »

User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#17 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hemel »

88Sioux wrote: 17/02/2021 11:35
Prijavljeno 2.100 zdravstvenih radnika iz Srpske za vakcinaciju u Srbiji

Vakcinacija u Srbiji zaposlenih u zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj počinje danas na tri lokacije - u Loznici, Sremskoj Mitrovici i Šapcu, a do sada se za ovaj proces imunizacije prijavilo 2.100 "bijelih mantila" iz Srpske.

Ova imunizacija realizuje se u skladu sa dogovorom predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i srpskog člana i predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Milorada Dodika, te u saradnji dvije vlade.

U skladu sa planom vakcinacije protiv virusa korona, napravljenim u saradnji sa Vladom Srbije, više zdravstvenih ustanova iz Srpske danas je organizovalo prevoz do pomenutih lokacija za prvu grupu svojih zaposlenih, koji su prethodnih dana izrazili interesovanje za vakcinaciju u Srbiji.

- Među njima su bolnice u Bijeljini, Foči, Modriči, kao i više domova zdravlja u Srpskoj. Prema posljednjim informacijama, za vakcinaciju protiv virusa korona u Srbiji prijavljeno je oko 2.100 zaposlenih u zdravstvenim ustanovama Srpske, te je planirano da se vakcinacija u Srbiji nastavi i u narednim danima u toku ove sedmice - rečeno je Srni u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite.

Iz resornog ministarstva podsjećaju da je, u skladu sa činjenicom da je Srbija za vakcinaciju zaposlenih iz Srpske stavila na raspolaganje vakcine za ukupno 5.000 ljudi, dodatno usaglašena mogućnost da se za vakcinaciju u Srbiji prijave i zaposleni u privatnim zdravstvenim ustanovama, kao i u privatnim i javnim ustanovama kolektivnog smještaja iz oblasti socijalne zaštite iz Srpske, a sve s ciljem da se što je prije moguće zaštite najugroženiji radnici u zdravstvu i socijalnoj zaštiti.

I u Vladi Srbije Srni je rečeno da vakcinacija zdravstvenih radnika iz Republike Srpske protiv virusa korona počinje danas u tri grada - Šapcu, Loznici i Sremskoj Mitrovici.
Lazu

u prvoj grupi jedva nafatali 70.

Ostaje da vidimo koliko ce ih tamo otici da se vakcinisu kada su dosle i kod njih a za sedmicu dolazi jos.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#18 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hemel »

un1ted wrote: 17/02/2021 12:11 Svaka cast Srbiji na vakcinaciji ljudi u entitetu rs. Tako se to radi :thumbup:
Idi i ti nece te odbiti. Nisu ni Ciru.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#19 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by banjaluka078 »

Hemel wrote: 17/02/2021 16:19 Lazu

u prvoj grupi jedva nafatali 70.

Ostaje da vidimo koliko ce ih tamo otici da se vakcinisu kada su dosle i kod njih a za sedmicu dolazi jos.
U Univerzitetsko kliničkom centru Republike Srpske od petka je vakcinisano ukupno 300 zdravstvenih radnika. Vakcinacija je nastavljena i u bolnicama. Stputnik V prvog dana vakcinacije u Bijeljini, primilo je 40 je radnika bolnice Sveti Vračevi, dok je u Prijedoru taj broj 35.

Danas je u Šapcu otpočela vakcinacija prvih medicinara iz Republike Srpske koji će biti vakcinisani u Srbiji.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ika-631200
Danas je počela vakcinacija u i Zavodu za fizikalnu rehabilitaciju, zatim idu centri za dijalizu, a ponudu da idu za BG su dobile i privatne stomatološke ordinacije.
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#20 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

MiloKrade, da nije bilo SAD i marinaca RS bi još 1996 nestala i platila bi cijenu po kojoj je i nastala!!!
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#21 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zemomak »

mishic wrote: 17/02/2021 18:20 MiloKrade, da nije bilo SAD i marinaca RS bi još 1996 nestala i platila bi cijenu po kojoj je i nastala!!!
još da dodam da je više on srba raselio nego li izetbegovic i krajisnik skupa :D
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#22 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Hemel »

i jos ce
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#23 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

On dok ima bracu Bakira i Covica uz sebe on je miran, mirni su njih tri dok imaju jedni druge. Stariji, jaci i sve bogatiji, sve drze, sve institucije i poslusnici rade kako oni hoce.

Njega i njih samo mogu kazniti, skinuti, rijesiti stranci i iskljucivo oni, niti bilo kakva opozcija, ujedinjena ili ne, a pogotovo ne građani ili nazvoi glasaci. Kao sto sam napisao imaju para, mogu da kupe svakoga i sve, sigurno i mnoge korumpirane strance kupuju.

Pa hajde da vidimo hoce li se oglusiti na ovo Inckovo vezano za ratne zlocince i odlikovanja.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#24 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Evenine »

DonieBrasco wrote: 17/02/2021 20:27 On dok ima bracu Bakira i Covica uz sebe on je miran, mirni su njih tri dok imaju jedni druge. Stariji, jaci i sve bogatiji, sve drze, sve institucije i poslusnici rade kako oni hoce.

Njega i njih samo mogu kazniti, skinuti, rijesiti stranci i iskljucivo oni, niti bilo kakva opozcija, ujedinjena ili ne, a pogotovo ne građani ili nazvoi glasaci. Kao sto sam napisao imaju para, mogu da kupe svakoga i sve, sigurno i mnoge korumpirane strance kupuju.

Pa hajde da vidimo hoce li se oglusiti na ovo Inckovo vezano za ratne zlocince i odlikovanja.


Bakir sa Dodikovim secesionizmom, koji je glavni problem drzave, ima veze koliko i Bogic Bogicevic sa vojnim pucem u Myanmaru.

To je razmisljanje nivo Semso iz Nase male klinike.

Slazem se da se BH politicka kriza nece raspetljati bez angazmana vanjskog faktora.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#25 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

Hoces da kazes da ne paze jedni drugima leđa ?

To su tri ljubavi, jedna kada nestane drug dvije ce biti u velikom problemu.
Post Reply