Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14701 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

TomANDJerry wrote: 25/10/2021 13:08
pici wrote: 25/10/2021 13:03

nije bit u indijancima nego u plemenskim zajednicama il su indijanci imali demokraticno drustvo, de prosvjetli nas...
Pa sigurno su imali vise demokraticno nego danas u BiH ... najbolji lovac je bio najbolji lovac, najhrabriji ratnik je bio najhrabriji ratnik ... evo recimo kao sto je Zahiragic najhrabriji ratnik u BiH --- kod indijanaca to nebi bio.

A plemenske zajednice ima i Svicarska --- pa ne vidim da im je to veliki problem.
nema... ima drzavu u kojoj svi odlucuju u koriste te drzave a ne plemena i poglavica, jedina plemenska zajednica na tlu europe je BiH, potpomognuta susedima sijuksima i šošonima sa istoka i zapada...
Seawolf
Posts: 7447
Joined: 14/06/2012 22:59

#14702 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Seawolf »

Mr.Sojic wrote: 25/10/2021 13:12 Pošto despoti nose na sebi BiH registarske oznake, pitam se, jesul prošli tehnički pregled ili je to samo ofrlje i koje osiguranje imaju u slučaju štete :lol:
Aura Osiguranje A.D. Banja Luka.
TomANDJerry
Posts: 1148
Joined: 21/09/2012 18:23

#14703 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TomANDJerry »

pici wrote: 25/10/2021 13:19
TomANDJerry wrote: 25/10/2021 13:08

Pa sigurno su imali vise demokraticno nego danas u BiH ... najbolji lovac je bio najbolji lovac, najhrabriji ratnik je bio najhrabriji ratnik ... evo recimo kao sto je Zahiragic najhrabriji ratnik u BiH --- kod indijanaca to nebi bio.

A plemenske zajednice ima i Svicarska --- pa ne vidim da im je to veliki problem.
nema... ima drzavu u kojoj svi odlucuju u koriste te drzave a ne plemena i poglavica, jedina plemenska zajednica na tlu europe je BiH, potpomognuta susedima sijuksima i šošonima sa istoka i zapada...
ja opet mislim i kazem da ima ... da se razumijemo, ja sam ljevicar koliko se moze biti po pitanju nacije i ostalog .... ali to ne znaci da po automatizmu vidim problem u tome.

Da sutra ukines dejton, da se iz Bosne isele SVI koji je ne vole, da svi okolo hodamo u majicama sa ljiljanima itd itd ....

Ti (i ostali) ne bi zivio 1% bolje .... i dalje bi potplatio policajca koji je platio svoje radno mjesto od cega su pare isle lopovima iznad njega a koje narod voli i glasa za njih.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14704 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

TomANDJerry wrote: 25/10/2021 13:23
pici wrote: 25/10/2021 13:19

nema... ima drzavu u kojoj svi odlucuju u koriste te drzave a ne plemena i poglavica, jedina plemenska zajednica na tlu europe je BiH, potpomognuta susedima sijuksima i šošonima sa istoka i zapada...
ja opet mislim i kazem da ima ... da se razumijemo, ja sam ljevicar koliko se moze biti po pitanju nacije i ostalog .... ali to ne znaci da po automatizmu vidim problem u tome.

Da sutra ukines dejton, da se iz Bosne isele SVI koji je ne vole, da svi okolo hodamo u majicama sa ljiljanima itd itd ....

Ti (i ostali) ne bi zivio 1% bolje .... i dalje bi potplatio policajca koji je platio svoje radno mjesto od cega su pare isle lopovima iznad njega a koje narod voli i glasa za njih.
nema... navedi zemlju na tlu europe sa ovim sistemom i ovim nacinom odlucivanja, ne postoji... davno receno EU NEĆE PRIMITI BiH sa ETNIČKIM načinom GLASANJA... to EU nesmije dozvoliti jer bi se raspala... dejton je MIROVNI SPORAZUM a ne kuran il biblija, znaci samo zaustavljanje rata i pocetak gradnje mirnodobskog drustva... svi hoce nesto a nista... prvo se uspostavlja sudski i ekonomski model a onda ide postepeno prema zeljama jednih, drugih, trecih... ako ugrozavas pravni i ekonomski subjektivitet drzave onda se moras nositi sa posljedicama koji taj potez nosi... zakon propisuje koruptivne radnje a drugo je sto sistem kojim upravljaju poglavice to ne sankcionise... ne odgovara im pravna i ekonomska drzava jer ih nema nidze tude...
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#14705 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tandmand »

jagugu wrote: 25/10/2021 13:04 Dodik se danas sastao sa Dacicem i opet nastavlja sa starim izjavama i najavama o tome kako ce narednih dana skupstina RS vratiti ustavnu poziciju manjem entitetu


Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik je nakon održanog sastanka sa predsjednikom Skupštine Srbije Ivicom Dačićem rekao da Republika Srpska ima snagu za samoodrživost, te da će Narodna skupština Srpske u narednim danima donositi odluke koje će vratiti ustavnu poziciju.

- Želim da sa ponosom istaknem, bez obzira kako će to opozicija shvatiti, da sam ja učestvovao na prvoj sjednici Skupštine srpskog naroda i kasnije bio uključen u donošenje svih važnih dokumenata kao što je Ustav RS i zakona o vojsci RS.

Dodik je rekao kako RS ima snagu za to bez obzira što joj mnogi to otimaju ili ne dopuštaju.

- Pokušavaju ajtidejtonskim djelovanjem da nam oduzmu sve nadležnosti, a naša Skupština će odgovoriti na sve to - poručio je Dodik, piše Oslobođenje.
To dodiče. A već me je bio razočarao kada se skahario prije odlaska Vučiću i one nakon sastanka neodređene izjave Vuka. Pomisio sam, evo rahat patnja se nastavlja, samo ovaj put još rahatnija.

Otcepi je Milija nek je ko avlija. :D
TomANDJerry
Posts: 1148
Joined: 21/09/2012 18:23

#14706 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TomANDJerry »

pici wrote: 25/10/2021 13:33
TomANDJerry wrote: 25/10/2021 13:23

ja opet mislim i kazem da ima ... da se razumijemo, ja sam ljevicar koliko se moze biti po pitanju nacije i ostalog .... ali to ne znaci da po automatizmu vidim problem u tome.

Da sutra ukines dejton, da se iz Bosne isele SVI koji je ne vole, da svi okolo hodamo u majicama sa ljiljanima itd itd ....

Ti (i ostali) ne bi zivio 1% bolje .... i dalje bi potplatio policajca koji je platio svoje radno mjesto od cega su pare isle lopovima iznad njega a koje narod voli i glasa za njih.
nema... navedi zemlju na tlu europe sa ovim sistemom i ovim nacinom odlucivanja, ne postoji... davno receno EU NEĆE PRIMITI BiH sa ETNIČKIM načinom GLASANJA... to EU nesmije dozvoliti jer bi se raspala... dejton je MIROVNI SPORAZUM a ne kuran il biblija, znaci samo zaustavljanje rata i pocetak gradnje mirnodobskog drustva... svi hoce nesto a nista... prvo se uspostavlja sudski i ekonomski model a onda ide postepeno prema zeljama jednih, drugih, trecih... ako ugrozavas pravni i ekonomski subjektivitet drzave onda se moras nositi sa posljedicama koji taj potez nosi... zakon propisuje koruptivne radnje a drugo je sto sistem kojim upravljaju poglavice to ne sankcionise... ne odgovara im pravna i ekonomska drzava jer ih nema nidze tude...
Belgija ti je skoro komplikovana kao BiH, Velika Britanija je takodjer stalno na ivici raspada, Spanija je otisla i dalje od nase situacije (Katalonija ustvari proglasila nezavisnost) itd itd .... USA ti je recimo komplikovanija i politicki teza zemlja od BiH, vise zajednickog imaju FBiH i RS, nego Kalifornija i Alabama ...

Pokusavate rijesiti problem, ali on nije ni Dejton niti nacionalizam ... ovo dvoje je dio problema, ali ne izvor.

Izvor problema jeste narod koji ovdje zivi i koji je po defaultu korumpiran i los ... zao mi je, ali je tako
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14707 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

TomANDJerry wrote: 25/10/2021 13:46
pici wrote: 25/10/2021 13:33

nema... navedi zemlju na tlu europe sa ovim sistemom i ovim nacinom odlucivanja, ne postoji... davno receno EU NEĆE PRIMITI BiH sa ETNIČKIM načinom GLASANJA... to EU nesmije dozvoliti jer bi se raspala... dejton je MIROVNI SPORAZUM a ne kuran il biblija, znaci samo zaustavljanje rata i pocetak gradnje mirnodobskog drustva... svi hoce nesto a nista... prvo se uspostavlja sudski i ekonomski model a onda ide postepeno prema zeljama jednih, drugih, trecih... ako ugrozavas pravni i ekonomski subjektivitet drzave onda se moras nositi sa posljedicama koji taj potez nosi... zakon propisuje koruptivne radnje a drugo je sto sistem kojim upravljaju poglavice to ne sankcionise... ne odgovara im pravna i ekonomska drzava jer ih nema nidze tude...
Belgija ti je skoro komplikovana kao BiH, Velika Britanija je takodjer stalno na ivici raspada, Spanija je otisla i dalje od nase situacije (Katalonija ustvari proglasila nezavisnost) itd itd .... USA ti je recimo komplikovanija i politicki teza zemlja od BiH, vise zajednickog imaju FBiH i RS, nego Kalifornija i Alabama ...

Pokusavate rijesiti problem, ali on nije ni Dejton niti nacionalizam ... ovo dvoje je dio problema, ali ne izvor.

Izvor problema jeste narod koji ovdje zivi i koji je po defaultu korumpiran i los ... zao mi je, ali je tako
jel ti mene zajebavas... ja u klin ti u ploču i opet se dodje do onog o cemu i pisem...
TomANDJerry
Posts: 1148
Joined: 21/09/2012 18:23

#14708 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TomANDJerry »

pici wrote: 25/10/2021 13:49
TomANDJerry wrote: 25/10/2021 13:46

Belgija ti je skoro komplikovana kao BiH, Velika Britanija je takodjer stalno na ivici raspada, Spanija je otisla i dalje od nase situacije (Katalonija ustvari proglasila nezavisnost) itd itd .... USA ti je recimo komplikovanija i politicki teza zemlja od BiH, vise zajednickog imaju FBiH i RS, nego Kalifornija i Alabama ...

Pokusavate rijesiti problem, ali on nije ni Dejton niti nacionalizam ... ovo dvoje je dio problema, ali ne izvor.

Izvor problema jeste narod koji ovdje zivi i koji je po defaultu korumpiran i los ... zao mi je, ali je tako
jel ti mene zajebavas... ja u klin ti u ploču i opet se dodje do onog o cemu i pisem...
Ne moraju ovi koje ti nazivas poglavicama biti na celu, i opet ce krasti ovi drugi.

Evo nek ti SDP dodje na vlast (njih definitivno ne mozes nazvati plemenskim poglavicama) i za 10 godina ce biti kao SDA .... jedini razlog zasto su manje ukrali jeste zato sto nisu imali sanse za vise.

Ja i dalje mislim da ove na vlasti treba mjenjati makar sa drugim lopovima, jer ovi trenutni su presli granicu lopovluka i poceli bukvalno ubijati ljude ... sto je ipak veci nivo zla, pa da je se barem vratiti na to da samo kradu kao prije 10 godina --- i to bi bio korak naprijer.

Ali plemenski mentalitet nema direktne veze za iskrivljenim moralnim kompasom pojedinca ..
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#14709 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zilog »

jagugu wrote: 25/10/2021 13:04 Dodik se danas sastao sa Dacicem i opet nastavlja sa starim izjavama i najavama o tome kako ce narednih dana skupstina RS vratiti ustavnu poziciju manjem entitetu
Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik je nakon održanog sastanka sa predsjednikom Skupštine Srbije Ivicom Dačićem rekao da Republika Srpska ima snagu za samoodrživost, te da će Narodna skupština Srpske u narednim danima donositi odluke koje će vratiti ustavnu poziciju.

- Želim da sa ponosom istaknem, bez obzira kako će to opozicija shvatiti, da sam ja učestvovao na prvoj sjednici Skupštine srpskog naroda i kasnije bio uključen u donošenje svih važnih dokumenata kao što je Ustav RS i zakona o vojsci RS.

Dodik je rekao kako RS ima snagu za to bez obzira što joj mnogi to otimaju ili ne dopuštaju.

- Pokušavaju ajtidejtonskim djelovanjem da nam oduzmu sve nadležnosti, a naša Skupština će odgovoriti na sve to - poručio je Dodik, piše Oslobođenje.
Dodik, a i Vucic, EU cinovnicima prodaju pricu o "izvornom" Dayton-u. Mogu, jer je tim birokratama siguno mrsko procitati DMS dalje od preambule.
Da vidimo kako ce sa tom pricom Escobar-u, Hill-u, a na kraju i Bidenu koji su em ucestvovali, em provodili DMS?
Znaju gdje je svaka tacka i zarez, a kamo li sta je "izvorni" Dayton.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14710 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

TomANDJerry wrote: 25/10/2021 13:53
pici wrote: 25/10/2021 13:49

jel ti mene zajebavas... ja u klin ti u ploču i opet se dodje do onog o cemu i pisem...
Ne moraju ovi koje ti nazivas poglavicama biti na celu, i opet ce krasti ovi drugi.

Evo nek ti SDP dodje na vlast (njih definitivno ne mozes nazvati plemenskim poglavicama) i za 10 godina ce biti kao SDA .... jedini razlog zasto su manje ukrali jeste zato sto nisu imali sanse za vise.

Ja i dalje mislim da ove na vlasti treba mjenjati makar sa drugim lopovima, jer ovi trenutni su presli granicu lopovluka i poceli bukvalno ubijati ljude ... sto je ipak veci nivo zla, pa da je se barem vratiti na to da samo kradu kao prije 10 godina --- i to bi bio korak naprijer.

Ali plemenski mentalitet nema direktne veze za iskrivljenim moralnim kompasom pojedinca ..
pa o cemu ja i pisem, ne znam sto kvotas me kad se 90% toga slazemo... niko se ne moze sloziti 100% al neku kompromis postoji... slazemo se da plemenske poglavice treba ukinuti a sad kakvo ce uredjenje biti to je poznato ako si u EU i NATO-u... 50% od ovoga sigurno bolje pa makar azerbedjanci vladali...
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#14711 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tandmand »

Treba Dejton 2. u kojem će BiH primiti u EU i euroatlanske integracije tako što će uzeti trokut i lenjir, te nacrtati znak mercedesa na karti BiH.
Tri okupacijske zone u trajanju od 50 godina. Sudstvo, Predsjedništvo, Parlament, sav politički sistem poništiti i rastjerat, zabraniti političke partije -Ostaviti samo nužnu administraciju. Okupator da se mijenja kako po zonama tako vremenski da ga ovaj narod ne bi pokvario, uvukao u korupciju.
Tako dok ne stasa jedna nova generacija Bosanaca i Hercegovaca koja će biti naučena na drugačija etička pravila.
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#14712 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

Za demokratsko sazrijevanje Balkana nije dovoljno nekoliko decenija nama treba nekoliko generacija. O vlasti nam najbolje kazuje ona narodna o šumi i zečevima... Kada čujete sve ove nebuloze na portalima da sami odlučujete o našem ulasku u EU dobro bi ste se zapitali jeli vrijeme i jeli sve ovo za EU?

Niko nije idealan ali mi smo baš, baš zagrdili.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#14713 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by detroit-mercy »

un1ted wrote: 25/10/2021 11:52
Piaty wrote: 25/10/2021 11:49 Ne ja. Nego Srbi koji su liberalnih shvatanja. Ne
Naravno, ne ti, vec kako sam i napisao. Vidis li da je skoro milion stanovnika RS-a iselilo? To ti je jasna pobuna, ali kada uzmu stvari u svoje ruke. Ide vani, gdje je zivot dostojan covjeka pa cak i kada je stranac.

Ostaju stari i djeca, oni koji imaju oraha u dzepovima, odnosno direktnu korist od vladajucih struktura, oni koji bi da ratuju i da profitiraju što nisu u 90tim, te oni koji su isprepadani i samo bi da prozive ovo malo zivota.

Naravno, imamo i one koji mjesecno primaju iznad 1.500KM i njih boli krasni qrac i za jedne, druge i trece. Namiriti do 2k i sve ravno.
Pa koliko su to stanovnika imali kad se je skoro milion iselilo :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#14714 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by detroit-mercy »

Sierra club wrote: 23/10/2021 02:25
seoBIH wrote: 22/10/2021 16:28 Sugradjani vam kopaju po kontejnerima jer nemaju sta jest, vi bi ratovali. To sto imate ora'a u dzepovima, ili biste da ih napunite, nije opravdanje da ovdje sirite paniku i pozivate na rat.

Hej ba, komsija ce ti veceras zaspati gladan! Je li te s tid?=
A da li je moguće da ti što kopaju po konteinerima su u prošlem ratu bile izdajice? Izbjegavali branit državu? ko će znat zašto kopaju po kontejnerima.

A baš ako je tačno śto ti kažeš, sigurno si svjestan da pola Srbije gladuje ali one neodustaju o svojih strtaeških ciljeva. Da izgubimo 60% ili 70% države svi bi mi jeli iz kontejnera.
Naravno da su ovi koji kopaju po kontejnerima izdajice, dok patriote uzivaju sve plodove borbe, pocev od Budnje, Malinara i punca mu, Baketa i mase drugih patriota koji nisu imali za Fice prije rata :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#14715 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by detroit-mercy »

oruzana_pobuna wrote: 25/10/2021 01:25 pred amerikom je po svemu sudeci neizbjezan kolaps.... bankrot su izbjegli i agoniju produzili do decembra.... uskurcili su se Shajnizi i Rujani a ocito znaju nesto vise nego sto mi znamo pa su digli nos.... zasad izgleda kao da se USA pozabavila sobom....

ostaje da se vidi.....
Eki poznavaoca :mrgreen: ista predstava oko bankrota svake godine u Oktobru, samo se mijenjaju igraci, jal nedaju Demokrati jal Republikanci :mrgreen:
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#14716 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

U Srbiji su iz dana u dan sve glasnije šprdnje sa bosandžerosom iz Laktaša. Nima čak ni ono bosanski Srbin nije prihvatljivo i jednostavno kažu taj bi i mater a ne srpstvo prodao. Uz bosandžerosa i Vučić je sve češće i sve masovnije na meti kritika. Ono
što spaja ovu dvojicu nagon za vlašću (diktaturom) i lopovluk. Treće ne postoji.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#14717 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

Muflon samo prijeti, već sada je jasno da kurca neće uraditi.

Jasno je da se USA uključila i da je muflon stao na kočnicu, no sada je nama interes da i dalje ovo gura i da ga se riješi već jednom.


Sankcije će itekako da idu.
Čim Vučić kao i Dodikova pudlica Čović kmeče kako sankcije nisu potrebne.

Tu su gdje su.


Ne trebaju mnogo jake sankcije, neka samo strane banke obustave kredite u RS.
Bit će opšta panika i haos
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#14718 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by seoBIH »

emmir1 wrote: 25/10/2021 14:54 Bit će opšta panika i haos
kako u rs, tako i u fbih, mozda 20% manje.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#14719 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tandmand »

Narednog mjeseca zajednička skupština Srbije i Republike Srpske u Beogradu

Narednog mjeseca održaćemo zajedničku skupštinu Srbije i Srpske u Beogradu, a povodom jubileja 30 godina od Parlamenta Srpske, poručio je Ivica Dačić, predsjednik Skupštine Srbije na konferenciji za novinare u Banjaluci.

On je rekao da su u Skupštini Srbije zainteresovani da čuju srpskog člana Predsjedništva BiH, Milorada Dodika i da su se u načelu dogovorili da jedan takav satanak organizuju idućeg mjeseca.

Srski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik rekao je nakon održanog sastanka sa predsjednikom Skupštine Srbije Ivicom Dačićem, da Republika Srpska ima snagu za samoodrživost, te da će Narodna skupština Srpske u narednim danima donositi odluke koje će vratiti ustavnu poziciju.

Naglasio je da Srbija i Srpska pokazuju da mogu u demokratiji samostalno da upravljaju svojim resursima.

- Srpska ima snagu za to. Pokušavaju ajtidejtonskim djelovanjem da nam oduzmu sve nadležnosti, a naša Skupština će odgovoriti na sve to - poručio je Dodik.
PM72
Posts: 17532
Joined: 30/04/2012 16:54

#14720 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by PM72 »

detroit-mercy wrote: 25/10/2021 14:38
un1ted wrote: 25/10/2021 11:52

Naravno, ne ti, vec kako sam i napisao. Vidis li da je skoro milion stanovnika RS-a iselilo? To ti je jasna pobuna, ali kada uzmu stvari u svoje ruke. Ide vani, gdje je zivot dostojan covjeka pa cak i kada je stranac.

Ostaju stari i djeca, oni koji imaju oraha u dzepovima, odnosno direktnu korist od vladajucih struktura, oni koji bi da ratuju i da profitiraju što nisu u 90tim, te oni koji su isprepadani i samo bi da prozive ovo malo zivota.

Naravno, imamo i one koji mjesecno primaju iznad 1.500KM i njih boli krasni qrac i za jedne, druge i trece. Namiriti do 2k i sve ravno.
Pa koliko su to stanovnika imali kad se je skoro milion iselilo :mrgreen:
:thumbup:

Možda se računaju svi oni koji su 1991 živjeli na području koje se sad zove RS, protjerani , pobijeni i raseljeni nakon rata.
toska
Posts: 2912
Joined: 26/09/2016 14:08

#14721 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by toska »

jagugu wrote: 25/10/2021 13:04 Dodik se danas sastao sa Dacicem i opet nastavlja sa starim izjavama i najavama o tome kako ce narednih dana skupstina RS vratiti ustavnu poziciju manjem entitetu
...
- Želim da sa ponosom istaknem, bez obzira kako će to opozicija shvatiti, da sam ja učestvovao na prvoj sjednici Skupštine srpskog naroda i kasnije bio uključen u donošenje svih važnih dokumenata kao što je Ustav RS i zakona o vojsci RS.
...
sve on zna od prvog dana priprema za rat, očito.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#14722 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by detroit-mercy »

PM72 wrote: 25/10/2021 15:32
detroit-mercy wrote: 25/10/2021 14:38
Pa koliko su to stanovnika imali kad se je skoro milion iselilo :mrgreen:
:thumbup:

Možda se računaju svi oni koji su 1991 živjeli na području koje se sad zove RS, protjerani , pobijeni i raseljeni nakon rata.
Jebi ga, to su dvije razlicitie kategorije, onda bi trebalo tako i kategorizirati/napisati.
Onda se cudimo sto nas vode nesposobni politicari :mrgreen: a jedna obicna informacija nije u stanju da se prenese na pravi nacin ili razlozi :-)
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14723 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

mishic wrote: 25/10/2021 14:37 Za demokratsko sazrijevanje Balkana nije dovoljno nekoliko decenija nama treba nekoliko generacija. O vlasti nam najbolje kazuje ona narodna o šumi i zečevima... Kada čujete sve ove nebuloze na portalima da sami odlučujete o našem ulasku u EU dobro bi ste se zapitali jeli vrijeme i jeli sve ovo za EU?

Niko nije idealan ali mi smo baš, baš zagrdili.


najbolje opisano i 100% toČno...
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#14724 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by oruzana_pobuna »

detroit-mercy wrote: 25/10/2021 14:49
oruzana_pobuna wrote: 25/10/2021 01:25 pred amerikom je po svemu sudeci neizbjezan kolaps.... bankrot su izbjegli i agoniju produzili do decembra.... uskurcili su se Shajnizi i Rujani a ocito znaju nesto vise nego sto mi znamo pa su digli nos.... zasad izgleda kao da se USA pozabavila sobom....

ostaje da se vidi.....
Eki poznavaoca :mrgreen: ista predstava oko bankrota svake godine u Oktobru, samo se mijenjaju igraci, jal nedaju Demokrati jal Republikanci :mrgreen:
nek si ti poznavaoc - poznavaoce nas detrojitski :lol: al eto volio bih da sam u krivu :thumbup:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#14725 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by invincible1921 »

mishic wrote: 25/10/2021 14:37 Za demokratsko sazrijevanje Balkana nije dovoljno nekoliko decenija nama treba nekoliko generacija. O vlasti nam najbolje kazuje ona narodna o šumi i zečevima... Kada čujete sve ove nebuloze na portalima da sami odlučujete o našem ulasku u EU dobro bi ste se zapitali jeli vrijeme i jeli sve ovo za EU?

Niko nije idealan ali mi smo baš, baš zagrdili.
Tesko da se ikad desi...preveliko je historijsko breme na ledjima. Imo si komunizam koji je odgojio dvije tri generacije na bratsvu i jedinstvu a nacionalizam smatrao herezom....preko noci sve je to palo u vodu
Post Reply