Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Locked
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#6176 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by moa »

Ovog vepra ce uhvatiti MUP sjeverne Bosne :D
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#6177 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

hd2000 wrote: 28/09/2021 11:35 Čović se (mudro?) ušutio - tek svremena na vrijeme zaprijeti kako BiH neće biti, ali zato zapadni agresor reži li reži.
Isti je Covic kao Dodik, sto manje BiH i bosnjaka za njih muslimana to bolje !

Daj mi sve ili nema BiH, malo je njemu IZ on hoce cijelu FBiH za sebe, hrvate i HDZ, na kraju Zagreb tj. Hrvatsku.
Last edited by DonieBrasco on 28/09/2021 11:58, edited 1 time in total.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#6178 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by preselio na ahiret »

ne zna se ko je veci cetnik covic ili dodick

sto ovaj pokretac teme ne promjeni naslov teme treba bit dodick
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#6179 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Škobo Habu »

DonieBrasco wrote: 28/09/2021 10:46 Sve ovo sto Dodik najavljuje i zeli da radi za to ima podrsku Beograda, vjerovatno i Rusije !

A u BiH sigurno ima podrsku i Covica tj. HZD-a - koji ima podrsku Zagreba, sto ce se jako brzo pokazati !
Pitanje je imali Srbija vojni i ekonomski kapacitet da od Kosova preko C.Gore do BiH pravi krizni prostor?

Vučić je svjestan da mu mnogo šta ne ide u prilog tako da sve ovo što imamo danas jeste pokušaj da Srbija izvuče što bolju poziciju u regionu.
Na Jarinju osluškuje reflekse EU i Amerike, tako da je to prvi test na osnovu koga će zaključiti šta su dalji koraci.
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#6180 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Haris033 »

preselio na ahiret wrote: 28/09/2021 11:58 ne zna se ko je veci cetnik covic ili dodick
:thumbup:
Čović je Vučićev igrač (udbaš) i naklonjen je više srbima nego hrvatima.
Čovjek sa onom spodobom minđušarem, ide na dan obilježavanja RS-a. Na obilježavanje dana entiteta, koji je nastao na klanju, progonu, silovanju hiljada hrvata!
Kako sebe možeš zvati hrvatom i kako ti može biti lider takav hrvat?! :-)
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6181 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

BURNA SJEDNICA
Vukanović u NSRS-u: Doktor Mengele vam nije ravan, za vas ljudski život ne vrijedi ništa

Današnja sjednica Narodne skupštine Republike Srpske počela je veoma burno, a nekoliko poslanika poteglo je pitanje afere "Kisik".

Poslanik Nebojša Vukanović imao je veoma buran nastup. Pozvao je predsjednika NSRS-a Nedeljka Čubrilovića i sve funkcionere u Vladi Republike Srpske da podnesu ostavke zbog afere "Kisik".

"Ne mogu da vjerujem da svi redom niste podnijeli ostavke, a da ste došli ovdje danas. Meni bliski ljudi nedavno su izgubili živote u trebinjskoj bolnici i ostao sam šokiran kada sam vidio da se u trebinjskoj bolnici koristi tehnički gas umjesto medicinskog i da je ministarstvo upozoreno o tome, a da vi šutite 24 sata. Svi morate podnijeti ostavke", rekao je Vukanović.



Kako je rekao, nedopustivo je da niko od nadležnih ne reaguje na ove navode.

"Sedam sati jučer zasjeda Vlada, da bi sastavila tri rečenice, sram vas bilo. Zdravstveni inspektor je napisao da ste trovali narod tehničkim gasom i još imate obraza da dođete ovdje. Sedam puta nam je veća smrtnost nego u Srbiji", rekao je Vukanović.

Kako je rekao, prema zakonima Republike Srpske "pola ih mora biti smijenjenio".

"Doktor Mengele vam nije ravan. Važno je za Narodnu skupštinu da svi vi podnesete ostavke, prvi vi gospodine Čubrilovću, pa do premijera. Jer nikad nas niko u prošlosti nije tako sistemski razorio iz temelja kao što to radite vi. Za vas ljudski život ne vrijedi ništa. Za vas ne vrijede zakoni. Mi smo postali svi vaši zamorčići", rekao je Vukanović u emotivnom istupu.

Čubrilović ga je više puta opominjao.

"Mogu vam nekako tolerisati da malo mućkate, da kraduckate, to me možda neće uzbuditi, jer smo navikli, ali poigravanje ljudskim životima je nedopustivo, i vaša šutnja je nedopustiva. Dosta je nasilja, terora, smrti, laži… uništili ste nas iz temelja. Izgubili smo trećinu stanovništva, zadužili ste pet generacija iza nas. To nijedan okupator ne bi radio", rekao je Vukanović.
:thumbup:
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6182 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Skijaš »

bh.tornjak wrote: 28/09/2021 01:27
Skijaš wrote: 28/09/2021 01:17

Pa eto nasao se lik da ulazi u dvoriste crkve i obara, a par kolega na forumu pocelo aplaudirati. Pa da malo smirimo tenzije :-D :thumbup:
onda ne diraj nista.....nek bode :lol:
:-D :sax:
User avatar
sinuhe
Posts: 11487
Joined: 03/06/2011 11:33

#6183 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sinuhe »

Ne postoji tehnicki kisik. Sportisti npr koriste taj 'tehnicki kisik' -30 eura na Amazonu.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6184 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

sinuhe wrote: 28/09/2021 12:28 Ne postoji tehnicki kisik. Sportisti npr koriste taj 'tehnicki kisik' -30 eura na Amazonu.
Ma ja, može i onaj za zavarivanje. :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6185 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Nego da li je Milorad popisao sve odluke VP, ja sam mislio da to on napamet zna?

Kada idu odluke za nepriznavanje VSTV I OS BiH?
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#6186 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

sinuhe wrote: 28/09/2021 12:28 Ne postoji tehnicki kisik. Sportisti npr koriste taj 'tehnicki kisik' -30 eura na Amazonu.
Kupi sebi pa kad isprobas javi nam kakav je :mrgreen:
User avatar
sinuhe
Posts: 11487
Joined: 03/06/2011 11:33

#6187 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sinuhe »

Mr.Sojic wrote: 28/09/2021 12:36
sinuhe wrote: 28/09/2021 12:28 Ne postoji tehnicki kisik. Sportisti npr koriste taj 'tehnicki kisik' -30 eura na Amazonu.
Kupi sebi pa kad isprobas javi nam kakav je :mrgreen:
Kupis umjesto energetske cokolade :D
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6188 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Skijaš »

zavrzlama wrote: 28/09/2021 02:52 Nista se bolje BIH ne bi desilo da dodik uradi ovo sto najavljuje...rs svakako negira BIH,ali ima legitimitet strane koja negira BIH kojoj je Dejton to omogucio...ako dodik srusi dejton,negiranje BIH ce biti od odmetnicke falange,stanje na terenu ce biti isto s tim da probih strana ce moci se okrenuti RBIH sa 100x bolje pozicije nego 92.
Postoji rizik da takva eskalacija dovede do krvoprolica. Puno je bolje da se nastavi politicko prepucavanje jos 10 godina nego da se izadje iz sistema i onda pocne ukopavati omladinu od 20 godina. Mislim, jeste pavijan dokurcio i bogu i narodu i shvatam da bi bilo olaksanje kada bi se ovo vec jednom rijesilo, ali stvari treba drzati u okviru sistema sto je moguce duze i nadati se da ce budalu ljudi oko njega zaustaviti na vrijeme.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#6189 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

daddy-kool wrote: 28/09/2021 12:35 Nego da li je Milorad popisao sve odluke VP, ja sam mislio da to on napamet zna?

Kada idu odluke za nepriznavanje VSTV I OS BiH?
Jeste popisao i popišao :lol:

Odluke za nepriznavanje tzv.BiH, tzv. VSTV, tzv. OS , tzv. DEJTONA su vec napisane :lol:

Sala na stranu ali brabonja i previse :-)
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6190 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Skijaš »

daddy-kool wrote: 28/09/2021 12:35 Nego da li je Milorad popisao sve odluke VP, ja sam mislio da to on napamet zna?

Kada idu odluke za nepriznavanje VSTV I OS BiH?
Mogu oni donijeti odluke i organizovati ankete, mene interesuje kako bi izgledala realizacija na terenu .... to suprotstavljanje drzavnim agencijama. Koja bi budala u entitetskom MUP-u, znajuci gdje to vodi, fizicki pokusala sprijeciti kretanje SIPA-e ili OS BIH na podrucju manjeg entiteta .... mislim, treba biti bas tele pa misliti da je njihovo djelovanje stvar necije dobre volje a ne drzavnog zakona.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6191 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Sanjarko »

Znaci ode *Sanjarko* u vojnike izgleda. Valjda me primi neka formacija. Sjbat ce mi zivot sestricne, kao i moj i mojih sto su. :(
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#6192 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Hocete li vec prestati sa ovim gifom sleepy joea, halo ba pogledajte u americi kako ga ismijavaju.

Znaci lik ne radi nista u svojoj zemlji i onda nekakav bosnjo ocekuje da ce eto bas Biden nesto uraditi ako ovdje bude sranja, hahaha. Dajte ba. Urazumite se.

Dodik ima strateski gledano dobru poziciju.

Nece ovdje biti rat, barem se nadam. Za njega je dovoljno da uradi nesto poput onih osetija i pajdasa. Dakle da proglasi nekakvu kvazi drzavu. Haman sve institucije ima. Policiju, parlament, sudove itd. Sve ima vec organizivano. Pa cak da i paralelno ucestvuje u vlasti u BIH jos neko vrijeme. Ne mozemo ga otjerati iz predsjednistva. Niti uhapsiti.

I to je realno da se desi. Da on kaze mi smo sad drzava. Jebo papire i to. Koga briga. Bitno je da se srbuje. Uostalom on se i ponasa vec tako, kada ide prica samo o RS. BiH u mrvicama u ako bas moooora.

I zasto je u prednosti. Pa zato jer smo mi onda na potezu. Evo uvede policiju na granice entiteta. Sta cemo uraditi? Vojska ne moze nista, treba joj saglasnost predsjednistva. I generalno vojska je namjenjena za vanjskog neprijatelja, ne da djeluje sta ja znam na Dobrinji.

Tu je onda zaduzena policija. Federalna policija ako predje u drugi entitet, to je vec problem. Isto vazi i za mup rs. Medjutim, oni i ne zele prelaziti van rs-a.

I kako bi evo vi onda razrijesili ovaj cvor?

Kazete nek radi, past ce Dejton. Hahaha. Pa dejton nikad nije provede, jeste li citali uopste sta tamo pise. Taj sporazum je davno pao. Cuj past ce i kao vraca se na ustab Republike Bosne i Hercegovine. Jeste li citali uopste taj ustav? Po tom ustavu jezik nam je srpskohrvatski i imamo 7 clanova predsjednistva.

Ne mora doci do eskalacije kao 90ih. Ali moze. Previse se olako shvata i prihvata ova situacija, a Dodik se ismijava. Nije ovo nimalo smijesno. Jer on ima veliku moc u svojim rukama, te trenutno i nekolicinu saveznika i evropi. A to nije bezazleno.

Sjetite se Bakira kad je ono bio izjavio nesto oko rata, svi su ga lupili po usima. Nije se javio vise. Od amerike pa nadalje. Ovaj baljezga evo godinama i niko mu nista ne smije.
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#6193 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zilog »

sinuhe wrote: 28/09/2021 12:28 Ne postoji tehnicki kisik. Sportisti npr koriste taj 'tehnicki kisik' -30 eura na Amazonu.
Kao sto tehnicka voda (za pranje ulica, vatrogasne hidrante...) moze biti gotovo ista kao i voda za pice, tako i kisik moze biti gotovo isti.
Razlika kod vode je u kontrolama i ponekad u tretmanu (hlor, fluor...).
Tako se isto i kisik za medicinsku upotrebu mora kontrolisati i garantovati da nema, za ljudsko zdravlje, stetnih primjesa.
Kisik za tehnicku/industrijsku upotrebu mora zadovoljiti znatno grublju specifikaciju i biti jeftin.

Proces proizvodnje moze biti isti, frakcionalna destilacija, molekularno sito... Samo nadzor nije nikako isti.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#6194 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

Skijaš wrote: 28/09/2021 12:47
daddy-kool wrote: 28/09/2021 12:35 Nego da li je Milorad popisao sve odluke VP, ja sam mislio da to on napamet zna?

Kada idu odluke za nepriznavanje VSTV I OS BiH?
Mogu oni donijeti odluke i organizovati ankete, mene interesuje kako bi izgledala realizacija na terenu .... to suprotstavljanje drzavnim agencijama. Koja bi budala u entitetskom MUP-u, znajuci gdje to vodi, fizicki pokusala sprijeciti kretanje SIPA-e ili OS BIH na podrucju manjeg entiteta .... mislim, treba biti bas tele pa misliti da je njihovo djelovanje stvar necije dobre volje a ne drzavnog zakona.
Zasto mislis da bi SIPA djelovala tako organizovano.

Ovo ti je isto prica, ko ce pokusati kretanje MUPa republike pocetkom 90ih. A kolege ujutro popile kafu, a poslijepodne se poklali medjusobno.

Zar vas onaj rat nicemu nije naucio jebote.

Pogledaj nadleznosti OS BiH.

P.S. Bas me zanima kakvo to SIPA ima naoruzanje, ljudstvo itd. I koliko su uvjezbani i koje vjezbe su radili u slucaju eskalacije. Ne budi naivan.
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#6195 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Skijaš »

Thorgerson wrote: 28/09/2021 12:52
Skijaš wrote: 28/09/2021 12:47

Mogu oni donijeti odluke i organizovati ankete, mene interesuje kako bi izgledala realizacija na terenu .... to suprotstavljanje drzavnim agencijama. Koja bi budala u entitetskom MUP-u, znajuci gdje to vodi, fizicki pokusala sprijeciti kretanje SIPA-e ili OS BIH na podrucju manjeg entiteta .... mislim, treba biti bas tele pa misliti da je njihovo djelovanje stvar necije dobre volje a ne drzavnog zakona.
Zasto mislis da bi SIPA djelovala tako organizovano.

Ovo ti je isto prica, ko ce pokusati kretanje MUPa republike pocetkom 90ih. A kolege ujutro popile kafu, a poslijepodne se poklali medjusobno.

Zar vas onaj rat nicemu nije naucio jebote.

Pogledaj nadleznosti OS BiH.

P.S. Bas me zanima kakvo to SIPA ima naoruzanje, ljudstvo itd. I koliko su uvjezbani i koje vjezbe su radili u slucaju eskalacije. Ne budi naivan.
Ja vas evo molim i kumim, nemojte. Ne hajcajte i stanite dok se moze stati.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#6196 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GAU8 »

dulekrele wrote: 28/09/2021 10:34
GAU8 wrote: 28/09/2021 06:12 Pustili su Afganistan niz vodu nakon silnih uloženih milijardi dolara i života, a da ne puste ovu šačicu jada. Treba biti svjestan da MZ boli ona stvar. Sve je do nas. A obzirom ko nas "vodi", ne piše nam se dobro.
Porediti Afganistan i BiH kao zemlju u Evropi moze samo diletant.
Ma ja, bolje je zabijati glavu u pijesak. Činjenica je, da je danas manje naklonosti prema BiH negoli 90-ih, a i 90-ih su pustili 4 godine da rade s nama šta hoće, i tek se k'o fol uključili kada se ploča okrenula...

Stoga, hebe se njima za nama...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#6197 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Thorgerson »

I ja ne kazem da ce Dodik ovo sprovesti, niti se bojim. Medjutim moramo biti spremni na sve situacije. Samo to. Moramo i mi imati steategiju koja NE UKLJUCUJE sljedece subjekte NATO, UN, SAD, MZ i EU. Ako pripomognu dobro dosli.

A ne da se ponasamo, haha buhu i da smijemo. Kao sto smo 92 dok su oni postavljali artiljeriju oko grada.

Ja ne zelim da se probudim i da me ceka policija entiteta ako krenem kroz rs. Jer tad je kasno, sta cu ja u tom slucaju ako mi kaze gospodine ovo je sad druga drzava pokazite pasos ili se vratite.

Sta?

Sta cete vi? Bit Rambo jel, namazat se ispod ociju i uletit sa mitraljezom. Hocete qrac. Okrenut cete se nazad i mirno se vratiti odakle si dosao.

Ja se nadam da mi imamo spreman odgovor na sve moguce i nemoguce situacije. Ne da se narod opet sam mora organizovati.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#6198 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by oruzana_pobuna »

User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#6199 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Vrijeme je da se ide kod tetke na vikendicu, ali u DojČeland :!:
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#6200 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by pici »

Thorgerson wrote: 28/09/2021 12:49 Hocete li vec prestati sa ovim gifom sleepy joea, halo ba pogledajte u americi kako ga ismijavaju.

Znaci lik ne radi nista u svojoj zemlji i onda nekakav bosnjo ocekuje da ce eto bas Biden nesto uraditi ako ovdje bude sranja, hahaha. Dajte ba. Urazumite se.

Dodik ima strateski gledano dobru poziciju.

Nece ovdje biti rat, barem se nadam. Za njega je dovoljno da uradi nesto poput onih osetija i pajdasa. Dakle da proglasi nekakvu kvazi drzavu. Haman sve institucije ima. Policiju, parlament, sudove itd. Sve ima vec organizivano. Pa cak da i paralelno ucestvuje u vlasti u BIH jos neko vrijeme. Ne mozemo ga otjerati iz predsjednistva. Niti uhapsiti.

I to je realno da se desi. Da on kaze mi smo sad drzava. Jebo papire i to. Koga briga. Bitno je da se srbuje. Uostalom on se i ponasa vec tako, kada ide prica samo o RS. BiH u mrvicama u ako bas moooora.

I zasto je u prednosti. Pa zato jer smo mi onda na potezu. Evo uvede policiju na granice entiteta. Sta cemo uraditi? Vojska ne moze nista, treba joj saglasnost predsjednistva. I generalno vojska je namjenjena za vanjskog neprijatelja, ne da djeluje sta ja znam na Dobrinji.

Tu je onda zaduzena policija. Federalna policija ako predje u drugi entitet, to je vec problem. Isto vazi i za mup rs. Medjutim, oni i ne zele prelaziti van rs-a.

I kako bi evo vi onda razrijesili ovaj cvor?

Kazete nek radi, past ce Dejton. Hahaha. Pa dejton nikad nije provede, jeste li citali uopste sta tamo pise. Taj sporazum je davno pao. Cuj past ce i kao vraca se na ustab Republike Bosne i Hercegovine. Jeste li citali uopste taj ustav? Po tom ustavu jezik nam je srpskohrvatski i imamo 7 clanova predsjednistva.

Ne mora doci do eskalacije kao 90ih. Ali moze. Previse se olako shvata i prihvata ova situacija, a Dodik se ismijava. Nije ovo nimalo smijesno. Jer on ima veliku moc u svojim rukama, te trenutno i nekolicinu saveznika i evropi. A to nije bezazleno.

Sjetite se Bakira kad je ono bio izjavio nesto oko rata, svi su ga lupili po usima. Nije se javio vise. Od amerike pa nadalje. Ovaj baljezga evo godinama i niko mu nista ne smije.
ausvajs bite... a ti bi da se setkas i izlazis...

Locked