Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#3126 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Project Ashe »

zavrzlama wrote: 30/07/2021 13:38 Danasnja antibosanska postava je kao nikad jaka,s jedne strane vucic sa srbijom a sa druge strane hrvatska sa plenkovicem i milanovicem..zbog te cinjenice su dvojac dodik-covic ovoliko kidisali na rusenju BIH,jer znaju da vucic i hrvatska ce kad tad promijeniti ljude i politike prema BIH,pa zele da iskoriste ovo srbijansko-hrvatsko saveznistvo protiv BIH....

Ne treba se uzdat u MZ,velikosrbi ce ici do kraja...
Kad su tuđman i milošević htjeli rasparčat Bosnu nisu mogli a imali su i oružje, misliš da će ova šaka jada političara iz RS nešto moći uraditi. Mogu samo sanjati, Bosna ti je nešto kao evropski afganistan.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3127 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

Login77777 wrote: 30/07/2021 13:37 https://www.klix.ba/vijesti/bih/granicn ... /210730083

Jedno vozilo za naseg mileta.
Sattler poslao Shmidtu. Uz novog Visokog i marice Sipi za hapšenja. To je ta koordinacija što je jutros Schmidt najavio u intervjuu. Mislim da je za početak psihološki efekat, ali neka samo pošalju desetak vozila od 64 koja su danas dobili u jedan grad pa da vidimo srce junačkog onih debelih brka što sjede po stanicama entitetskih MUP-ova koliko će braniti Milorada.

I NATO nam je posao vozila za vježbe Oružanih snaga. Vraća se Bosna u fokus MZ.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3128 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

spreca wrote: 30/07/2021 12:10
Odluke Smidta se nece svidjeti ni Bosnjacima,ni Srbima ni Hrvatima...
To sam i ja napisao prije nekoliko dana. Sigurno je da će Schmidt djelovati onda kada se mi ne mognemo dogovoriti i u tom kalkulisanju nekada će Bošnjaci zatezati da izvuku što više i on da rok od dvije sedmice ili mjesec dana i nema rezultata i donosi Odluku u kojoj Bošnjaci ne dobiju što su unijeli kao zahtjev i onda će biti nezadovoljstva. U konačnici nije ni bitno ako ide cilju uređene države koja će onda moći i u NATO i u EU i neće nam susjedi i komšije sa visoka slati poruke. Možda će Bošnjaci prvu gorku pilulu popiti na izbornom, ali neće moći ni Hrvati likovati, On jutros najavljuje nešto između....
Međutim, moramo paziti na jedno: Ako želimo teritorijalni integritet BiH, kakav je zacrtan u Dejtonskom sporazumu, ako želimo BiH transformirati u zemlju sposobnu za pristup EU, u jednu demokratsku zemlju, onda ne smijemo imati jednu čisto etničku orijentaciju birača i njihovih glasova. Jer, to je poput kvadrature kruga. Mislim da je to stvar koju moramo vrlo pažljivo razmotriti u svom radu.

To znači da bi reforma izbornog zakona s vaše tačke gledanja imala smisla ukoliko bi se polako odustalo od etnizacije (etničkog principa) i time razriješio osnovni problem države, u kojoj je sve uređeno prema etničkim kriterijima.

Ne želim građankama i građanima BiH propisivati, da tako kažem, unitarnu državu. To nemamo ni mi u Njemačkoj. Inače, i sam pripadam franačko-luteranskoj manjini u katoličkoj ultramontanskoj Bavarskoj (op. red.: struja katoličkog klera koja je težila većoj centralizaciji crkve i snaženju pape). To datira iz vremena Napoleona. Trebalo nam je puno vremena da postignemo mir.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3129 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by seoBIH »

Ako ce djelovanje VP dovesti do integracije u NATO i mozda u EU, Bošnjaci ne moraju ništa dobiti.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#3130 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Haris.ba »

vatrogasac wrote: 30/07/2021 14:37 To sam i ja napisao prije nekoliko dana. Sigurno je da će Schmidt djelovati onda kada se mi ne mognemo dogovoriti i u tom kalkulisanju nekada će Bošnjaci zatezati da izvuku što više i on da rok od dvije sedmice ili mjesec dana i nema rezultata i donosi Odluku u kojoj Bošnjaci ne dobiju što su unijeli kao zahtjev i onda će biti nezadovoljstva. U konačnici nije ni bitno ako ide cilju uređene države koja će onda moći i u NATO i u EU i neće nam susjedi i komšije sa visoka slati poruke. Možda će Bošnjaci prvu gorku pilulu popiti na izbornom, ali neće moći ni Hrvati likovati, On jutros najavljuje nešto između....
Daćemo i njemu dva miliona. :lol:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3131 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by deogest »

vatrogasac wrote: 30/07/2021 14:37
spreca wrote: 30/07/2021 12:10
Odluke Smidta se nece svidjeti ni Bosnjacima,ni Srbima ni Hrvatima...
To sam i ja napisao prije nekoliko dana. Sigurno je da će Schmidt djelovati onda kada se mi ne mognemo dogovoriti i u tom kalkulisanju nekada će Bošnjaci zatezati da izvuku što više i on da rok od dvije sedmice ili mjesec dana i nema rezultata i donosi Odluku u kojoj Bošnjaci ne dobiju što su unijeli kao zahtjev i onda će biti nezadovoljstva. U konačnici nije ni bitno ako ide cilju uređene države koja će onda moći i u NATO i u EU i neće nam susjedi i komšije sa visoka slati poruke. Možda će Bošnjaci prvu gorku pilulu popiti na izbornom, ali neće moći ni Hrvati likovati, On jutros najavljuje nešto između....
Međutim, moramo paziti na jedno: Ako želimo teritorijalni integritet BiH, kakav je zacrtan u Dejtonskom sporazumu, ako želimo BiH transformirati u zemlju sposobnu za pristup EU, u jednu demokratsku zemlju, onda ne smijemo imati jednu čisto etničku orijentaciju birača i njihovih glasova. Jer, to je poput kvadrature kruga. Mislim da je to stvar koju moramo vrlo pažljivo razmotriti u svom radu.

To znači da bi reforma izbornog zakona s vaše tačke gledanja imala smisla ukoliko bi se polako odustalo od etnizacije (etničkog principa) i time razriješio osnovni problem države, u kojoj je sve uređeno prema etničkim kriterijima.

Ne želim građankama i građanima BiH propisivati, da tako kažem, unitarnu državu. To nemamo ni mi u Njemačkoj. Inače, i sam pripadam franačko-luteranskoj manjini u katoličkoj ultramontanskoj Bavarskoj (op. red.: struja katoličkog klera koja je težila većoj centralizaciji crkve i snaženju pape). To datira iz vremena Napoleona. Trebalo nam je puno vremena da postignemo mir.
Nikad BiH u ovom sistemu nece uci u EU. Apsolutno im ne trebamo. Uzimaju nam intelektualce i jeftinu radnu snagu, citave porodice cak i starije odlaze. Zbog cega bi onda oni htjeli zemlju punu muslimana u srcu Europe? Pa da onda ova 3 debila imaju pravo veta u Europi i da predsjedaju? Pa i laiku je jasno da se to NIKADA nece dogoditi. :lol:
User avatar
donnie_darko
Posts: 998
Joined: 11/11/2017 22:49

#3132 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by donnie_darko »

vatrogasac wrote: 30/07/2021 14:21
Login77777 wrote: 30/07/2021 13:37 https://www.klix.ba/vijesti/bih/granicn ... /210730083

Jedno vozilo za naseg mileta.
Sattler poslao Shmidtu. Uz novog Visokog i marice Sipi za hapšenja. To je ta koordinacija što je jutros Schmidt najavio u intervjuu. Mislim da je za početak psihološki efekat, ali neka samo pošalju desetak vozila od 64 koja su danas dobili u jedan grad pa da vidimo srce junačkog onih debelih brka što sjede po stanicama entitetskih MUP-ova koliko će braniti Milorada.

I NATO nam je posao vozila za vježbe Oružanih snaga. Vraća se Bosna u fokus MZ.
Nije se vratila Bosna u fokus MZ vec u fokus Amerike. Amerika je poslala vozila oruzanim snagama, Amerika je namignula Schmitu i europejcima da je dosta sa trpljenjem fasisticko cetnicke/ustaske politike u BiH, i sutra da dodje do oruzanih sukoba Americki vojnici ce biti ti koji ce opet rjesavati situaciju jer europejci su i dalje sterilni poput onih holandskih vojnika u Srebrenici.

I hvala Bogu samo sto se Bosna vratila u fokus Americi, jer ovo je samo pocetak. Ozbiljnije, radikalnije i koordiranije poteze cemo gledati tek kad dodje novi Americki ambasador u Sarajevo! Jer taj ambasador ce da bude veca riba i od herr Scmidta.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3133 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

znaci opet ce neko drugi ginuti za vase interese :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3134 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by seoBIH »

deogest wrote: 30/07/2021 14:40 Zbog cega bi onda oni htjeli zemlju punu muslimana u srcu Europe?
S ovim ste toliko dosadni, da je to jadno. Nemate pojma šta pišete i da nema nikakve veze broj muslimana u BIH. Trenutno u Evropi imaš 45 miliona muslimana, pa ne prave problem. Neće vala ni milion-dva sigurno, a posebno jer ti "zli" muslimani vlast dijele s ostalim narodima.

Prema tome, kad skontate da nije do naše vjere, već našeg kompletnog poganluka, možda i krenemo prema EU.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3135 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Hajvan »

Black swan wrote: 30/07/2021 14:43 znaci opet ce neko drugi ginuti za vase interese :D
Meni nije problem poginut za vlastite, te interese mojeg potomstva ali ne na nacin kako smo ranije ginuli- od noza, malja, vatre, bez mogucnosti pruzanja otpora

Ali poginut, prethodno roknivsi 666 s intereesima poput tvojih, eh to mi je sasma u redu. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3136 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

tipkovnica jaka vidim na okidaču
User avatar
donnie_darko
Posts: 998
Joined: 11/11/2017 22:49

#3137 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by donnie_darko »

Black swan wrote: 30/07/2021 14:43 znaci opet ce neko drugi ginuti za vase interese :D
Amerikanci ne ginu za tudje interese, u to budi siguran. :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3138 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

donnie_darko wrote: 30/07/2021 14:41
vatrogasac wrote: 30/07/2021 14:21

Sattler poslao Shmidtu. Uz novog Visokog i marice Sipi za hapšenja. To je ta koordinacija što je jutros Schmidt najavio u intervjuu. Mislim da je za početak psihološki efekat, ali neka samo pošalju desetak vozila od 64 koja su danas dobili u jedan grad pa da vidimo srce junačkog onih debelih brka što sjede po stanicama entitetskih MUP-ova koliko će braniti Milorada.

I NATO nam je posao vozila za vježbe Oružanih snaga. Vraća se Bosna u fokus MZ.
Nije se vratila Bosna u fokus MZ vec u fokus Amerike. Amerika je poslala vozila oruzanim snagama, Amerika je namignula Schmitu i europejcima da je dosta sa trpljenjem fasisticko cetnicke/ustaske politike u BiH, i sutra da dodje do oruzanih sukoba Americki vojnici ce biti ti koji ce opet rjesavati situaciju jer europejci su i dalje sterilni poput onih holandskih vojnika u Srebrenici.

I hvala Bogu samo sto se Bosna vratila u fokus Americi, jer ovo je samo pocetak. Ozbiljnije, radikalnije i koordiranije poteze cemo gledati tek kad dodje novi Americki ambasador u Sarajevo! Jer taj ambasador ce da bude veca riba i od herr Scmidta.
amerika ne mrzi srbe :D

a ni njemačka :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3139 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Hajvan »

Black swan wrote: 30/07/2021 14:50 tipkovnica jaka vidim na okidaču
Da
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3140 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

donnie_darko wrote: 30/07/2021 14:50
Black swan wrote: 30/07/2021 14:43 znaci opet ce neko drugi ginuti za vase interese :D
Amerikanci ne ginu za tudje interese, u to budi siguran. :bih:
opet će vam neko drugi praviti državu po vašoj mjeri?

jel ti zaista u to vjeruješ

pa eto uklonjen je npr poplašen nikola... jel išta bolje?
User avatar
Kamper
Posts: 616
Joined: 22/12/2019 18:32

#3141 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Kamper »

Black swan wrote: 30/07/2021 14:52
donnie_darko wrote: 30/07/2021 14:50

Amerikanci ne ginu za tudje interese, u to budi siguran. :bih:
opet će vam neko drugi praviti državu po vašoj mjeri?

jel ti zaista u to vjeruješ

pa eto uklonjen je npr poplašen nikola... jel išta bolje?
A ta drzava ne bi bila po tvojoj mjeri?
Koja je to tvoja mjera drzave ako nije tajna?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#3142 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Da sumiramo...

Dodiku i njegovoj politici Bošnjaci su Turci i ostatak otomanske imperije koji nema nikakva prava, Nijemci su nacističke falange koje rade uvijek protiv Srba ali mu je u isto vrijeme OK lizati se sa Austrijskim polu-fašistima, potomcima onih koji su palili i žarili Kozarom. Amerilkanci "odlazeće administracije" su zli jer su bombardovali Srbiju i Srbe u BiH, osim Trumpa sa kojim je dijelio iste vrijednosti kao i Dodik iako nije jasno zašto ga je stavio na crnu listu. Turci iz Turske su nužno zlo jer su dobri sa Vučićem, pa hajde mogu ih pretrpjeti dok su u posjeti. Hrvati, pogotovo ovi iz Hercegovine, su im OK, a i Milanović je od ustaše postao "dobar Hrvat" i onaj koji "razumije srpsku stvar". Jevreji, njih par, su prijatelji Srba (Dodika i njegove svite) jer se bore isto kao i Srbi protiv muslimana.

Tako nekako izgleda, pomalo karikirano, percepcije prosječnog stanovnika RS-a. Jesam li šta fulio?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3143 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

moja drzava je po mjeri sva tri naroda u bih

realnost iz toga je da je dayton nešto najgore od čega nema boljeg isto ko demokracija

ps.

komunikacija s vama je uvijek kao da si u policijskoj postaji :roll: stalno nešto moraš dokazivati pravdati se



dajte malo realnosti... poslije dode će doći još gori dodo

sjetite se svih uklonjenih političara iz RS
User avatar
donnie_darko
Posts: 998
Joined: 11/11/2017 22:49

#3144 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by donnie_darko »

Black swan wrote: 30/07/2021 14:52
donnie_darko wrote: 30/07/2021 14:50

Amerikanci ne ginu za tudje interese, u to budi siguran. :bih:
opet će vam neko drugi praviti državu po vašoj mjeri?

jel ti zaista u to vjeruješ

pa eto uklonjen je npr poplašen nikola... jel išta bolje?
Ti si decko zalutao... Pa ko napravi ovu trenutnu drzavu? S obzirom da vidim da ne znas gdje udaras reci cu ti - Amerikanci.
Ko je zaustavio rat 95-e? Reci cu ti i to - Amerikanci
Ko je ginuo do 95-e da bi opstala drzava Bosna i Hercegovina? I to cu ti rec a neces vjerovat nisu Amerikanci, vec Bosnjaci.

Tvoja mrznja i sav ovaj razvoj politicke situacije ti ne dopusta da imas nesto drugo u mozgu osim "svi mrze srbe".
Niko vas ne mrzi vec prezire jer optuzujete njemce za holokaust, njemce koji su se pokajali i priznali gresku, a istovremeno ne priznajete svoju gresku i zelite nastaviti ono sto trenutni zatvorenici i presudjeni ratni zlocinci zapocese.
Govorite o drzavi po mjeri svih naroda a tu vlastitu drzavu ne priznajete...

E pa iznenadjenje za vas, Amerikanci su tu da isprave gresku koju napravise u Daytonu.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3145 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

ništa vam od toga nema... dodo može biti uklonjen i čitav snsd uskače u vakum neka druga stranka
i opet isto
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#3146 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 30/07/2021 14:58 moja drzava je po mjeri sva tri naroda u bih

realnost iz toga je da je dayton nešto najgore od čega nema boljeg isto ko demokracija

ps.

komunikacija s vama je uvijek kao da si u policijskoj postaji :roll: stalno nešto moraš dokazivati pravdati se



dajte malo realnosti... poslije dode će doći još gori dodo

sjetite se svih uklonjenih političara iz RS
Jao floskula i napamet naučenih fraza. Kažeš po mjeri sva tri naroda? A ta mjera je "pravo na negiranje zločina i genocida"? Bgm. neće tako moći pa da se na glavu nasadiš. Nego, Milorade, jesi li to ti? :mrgreen:
User avatar
donnie_darko
Posts: 998
Joined: 11/11/2017 22:49

#3147 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by donnie_darko »

Black swan wrote: 30/07/2021 15:04 ništa vam od toga nema... dodo može biti uklonjen i čitav snsd uskače u vakum neka druga stranka
i opet isto
Znaci priznajes da ste svi isti? qovno-qovno?

Ima rjesenja i za to no sikiriki. :bih: :bih:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#3148 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=440232
Један од закључака је и да представници политичких странака из Републике Српске одбацују свако наметање одлука у БиХ те констатују да високи представник није легално изабран у складу са предвиђеном процедуром.
Haman će biti dobar ovaj novi VP, čim ga ovako dočekuju, :bih:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#3149 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

deogest wrote: 30/07/2021 14:40
Nikad BiH u ovom sistemu nece uci u EU. Apsolutno im ne trebamo. Uzimaju nam intelektualce i jeftinu radnu snagu, citave porodice cak i starije odlaze. Zbog cega bi onda oni htjeli zemlju punu muslimana u srcu Europe? Pa da onda ova 3 debila imaju pravo veta u Europi i da predsjedaju? Pa i laiku je jasno da se to NIKADA nece dogoditi. :lol:
Da si 1984 rekao nekome da će Hrvatska, Crna Gora i Bugarska biti u NATO, prasnuo bi u smijeh i gledao u tebe kao u budalu. A zato Schmidt najavljuje niz reformi, a juče njegova prethodnica Schwarz-Schilling da se koncentrišemo na Program 5+2. U ovakvom stanju i ne možemo pa zato se radi ovo veliko pospremanje. Ništa nije ovaj zakon o negiranju genocida šta dolazi, ali zato i jeste galama na ovaj zakon što dolaze te krupnije stvari i da se pokušaju usporiti ili šta već oni kontaju. Ali ne mogu zaustaviti jer je očito pokrenuto i već nekoliko mjeseci traje.

U Schmidtovoj već broje 7 miliona muslimana pa šta je Bosna sa svoja samo 2.

Ne reci NIKADA....NIKADA. :mrgreen:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3150 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by deogest »

seoBIH wrote: 30/07/2021 14:44
deogest wrote: 30/07/2021 14:40 Zbog cega bi onda oni htjeli zemlju punu muslimana u srcu Europe?
S ovim ste toliko dosadni, da je to jadno. Nemate pojma šta pišete i da nema nikakve veze broj muslimana u BIH. Trenutno u Evropi imaš 45 miliona muslimana, pa ne prave problem. Neće vala ni milion-dva sigurno, a posebno jer ti "zli" muslimani vlast dijele s ostalim narodima.

Prema tome, kad skontate da nije do naše vjere, već našeg kompletnog poganluka, možda i krenemo prema EU.
Imas u Francuskoj, pa nije muslimanska drzava. Shvati da nigdje u Europi nemas ovako malu drzavu, a da 3 naroda+ ostali zive na ovako malo prostora. To Europi ne treba, cak da smo nauredjeniji. Pa Bosna nikad sama nije pocinjala rat, nikad u historiji, vec su to pocinjali iz Beograda i Zagreba.

Naravno da je do naseg poganluka, tu se potpuno slazem, nema goreg, poganijeg i letargicnijeg naroda u Europi.

Neki se pitaju kako to da je Slovenija usla jos davno a mi nismo ni blizu, pa dovoljno je znati tj pogledati da Slovenija granici jedino sa najboljom drzavom na Balkanu, Hrvatskom, plus sa Austrijom, Italijom i Madjarskom. A skim ti granicis? Sa najvecom stokom. Dakle, ni geografski polozaj nam nije dobar.

Pa mi bolan jedino imamo malo nesto jezera u Neumu, dali nam, i nismo bili u stanju napravit normalan put ima 30 godina, da se ko covjek moze doc, a ne da ti auto bude ko da si isao kroz sumu. Nisu nam trebali ni to dat, nek uzmu i to pa nek naprave kako Bog zapovijeda. Al' ne, ono bi u Europu. Hoces, hoces, prekosutra.
Post Reply