Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
korisnicki
Posts: 171
Joined: 13/03/2021 12:12

#19926 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by korisnicki »

LSD wrote: 26/11/2021 10:17
korisnicki wrote: 26/11/2021 10:10
Nećemo mi bosanci ništa poduzeti po tom pitanju jer bosanac Dodik i hercegovac Čović koji prestavljaju bosance, su protiv naoružavanja svoje države BiH, t.j.smatraju (u ovom slučaju opravdano) da je to bacanje para. Jedino se mogu pokušati naoružavati selektivno političke i etničke falange što bih bilo krivično djelo i protuustavno djelovanje a to bi BiH odvelo u pakao a mnogo bosanaca u nestanak.
Pa nista onda.
Sageti se jenkijima na donju pipu, dudlati m dobro
prangiju :nargila: pa.mozda se smiluju da nas malo zastite, kao sto su to 1995 uradili, nakon 4.godine rata.
Da neki Dejvid iz suncane kalifornije dodje u Brcko i izadje na Drinu, da nam cuva guzove.
Ocito, mi smo nesposobni da sami sebe zastitimo, ali smo zato verbalno najjace patriote na svijetu :lol: :bih:
I šta poslije toga? Evo držali su jenkiji hrvate i srbe na uzdi 30 godina, neće moći vječno.
Jedino riješenje ti je "moj bosanac" razuman pošteni dogovor između svih bosanaca bez šibicarenja, laži i prevara. Bojim se da bosanci nisu kapacitet za to.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#19927 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tataćusak »

LSD wrote: 26/11/2021 10:17
korisnicki wrote: 26/11/2021 10:10
Nećemo mi bosanci ništa poduzeti po tom pitanju jer bosanac Dodik i hercegovac Čović koji prestavljaju bosance, su protiv naoružavanja svoje države BiH, t.j.smatraju (u ovom slučaju opravdano) da je to bacanje para. Jedino se mogu pokušati naoružavati selektivno političke i etničke falange što bih bilo krivično djelo i protuustavno djelovanje a to bi BiH odvelo u pakao a mnogo bosanaca u nestanak.
Pa nista onda.
Sageti se jenkijima na donju pipu, oralno ih zadovoljavati, dudlati im dobro prangiju :nargila: pa mozda se smiluju da nas malo zastite, kao sto su to 1995 uradili, nakon 4.godine rata.
Da neki Dejvid iz suncane kalifornije dodje u Brcko i izadje na Drinu, da nam cuva guzove.
Ocito, mi smo nesposobni da sami sebe zastitimo, ali smo zato verbalno najjace patriote na svijetu :lol: :bih:

Vidim ono baš si se okomio ma našu stranu pa šta misliš da trrbamo uraditi. Ne lažem da ja i ti moramo imati rješenje mi vidimo da nešto ne valja. Ali ti baš pljuješ po nama pa mora biti nešto očito što mi ne vidimo da bi se pljuvalo. Evo meni je zasmetalo što bakir uopšte hoće da priča o zakonu o negiranju genocida i još ga naziva inckov zakon. Mislim da o tome ne trrba ni da razgovara a ne da spašava doDicka. Šta ti misliš kako probocanska snaga treba da se naoruža? Usput i tu se može ugraditi nije ti to argument za nenaoružavanje
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#19928 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Project Sejuani »

korisnicki wrote: 26/11/2021 10:30
LSD wrote: 26/11/2021 10:17

Pa nista onda.
Sageti se jenkijima na donju pipu, dudlati m dobro
prangiju :nargila: pa.mozda se smiluju da nas malo zastite, kao sto su to 1995 uradili, nakon 4.godine rata.
Da neki Dejvid iz suncane kalifornije dodje u Brcko i izadje na Drinu, da nam cuva guzove.
Ocito, mi smo nesposobni da sami sebe zastitimo, ali smo zato verbalno najjace patriote na svijetu :lol: :bih:
I šta poslije toga? Evo držali su jenkiji hrvate i srbe na uzdi 30 godina, neće moći vječno.
Jedino riješenje ti je "moj bosanac" razuman pošteni dogovor između svih bosanaca bez šibicarenja, laži i prevara. Bojim se da bosanci nisu kapacitet za to.
Prvo nas ucijenite nestankom pa onda tražite nekakav dogovor. Pa nismo ni mi više veslo sisali jbt. Velikosrbi i velikohrvati su to koji nemaju kapaciteta za pregovore, malo si pomiješao neke stvari.
User avatar
LSD
Posts: 27251
Joined: 24/07/2007 08:26

#19929 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by LSD »

korisnicki wrote: 26/11/2021 10:30

I šta poslije toga? Evo držali su jenkiji hrvate i srbe na uzdi 30 godina, neće moći vječno.
Jedino riješenje ti je "moj bosanac" razuman pošteni dogovor između svih bosanaca bez šibicarenja, laži i prevara. Bojim se da bosanci nisu kapacitet za to.
Super si sve rekao, skoro 30 godina.

30 godina pasive, 30 godina ne micanjem qrcem, 30 godina nerada, 30 godina korupcije....za 30 godina smo se mogli naoruzati i ne moljakati danas u 2021 amerikance da nam cuvaju državu....30 godina prosutih niz vodu.

Da se podsjetimo nekih cinjenica iz 1997:
Za razliku od drugih zemalja regiona čiji se vojni kapaciteti baziraju na opremu tzv. istočnog porijekla, BiH nema tih problema, jer je kroz program modernizacije "Opremi i obuči" iz 1997. godine dobila donaciju naoružanja i vojne opreme uglavnom zapadnog porijekla u vrijednosti od 250 miliona dolara.
Ameri su nas naoruzali jos 1997 kroz program Opremi i Obuci, ali mi smo veliki frajeri, mi vise necemo da ratujemo, mi necemo vojsku, mi smo sami sebi ukinuli vosjku, pozatvarali kasarne, ukinuli vojni rok, sami sebi unistili oruzje :-) jel tako bilo - jest.... pravimo se budale :lol: kao da nismo susjedi i komšije sa dvije neprijateljske države....yebes vojsku, mi hocemo pare od Evrope, hocemo u EU, daj da zivimo, dosta nam je rata, to je bila prica...i evo sad, skoro 30 godina poslije, nakon sto je velikosrpski uhranjeni medjed ponovo krenuo u belaj - sad ide kukanje :place1: pomozite nam braco amerikanci, viditi kako se hrvati i srbi naoruzavaju :lol: bas jadno i bijedno.
Last edited by LSD on 26/11/2021 10:44, edited 1 time in total.
korisnicki
Posts: 171
Joined: 13/03/2021 12:12

#19930 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by korisnicki »

Project Sejuani wrote: 26/11/2021 10:38
korisnicki wrote: 26/11/2021 10:30

I šta poslije toga? Evo držali su jenkiji hrvate i srbe na uzdi 30 godina, neće moći vječno.
Jedino riješenje ti je "moj bosanac" razuman pošteni dogovor između svih bosanaca bez šibicarenja, laži i prevara. Bojim se da bosanci nisu kapacitet za to.
Prvo nas ucijenite nestankom pa onda tražite nekakav dogovor. Pa nismo ni mi više veslo sisali jbt. Velikosrbi i velikohrvati su to koji nemaju kapaciteta za pregovore, malo si pomiješao neke stvari.
Pod bosance spadaju i velikosrbi i velikohrvati i velikobošnjaci (pardon patrijoti).
User avatar
jazzer
Posts: 7188
Joined: 20/12/2004 14:44

#19931 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by jazzer »

@ LSD :thumbup:

30 godina se samo gleda kako ukrasti i nista drugo. Da li se lobiralo svih ovih godina, da li su se gradili dobri
odnosi sa bitnim zemljama? Zasto nisu od prihoda BHT, EP godinama izdvajali pare na neki poseban racun koje bi nam bile od
koristi upravo sada? Zato sto ih je bolje ukrasti nego ih pametno uloziti.

I sta onda preostaje? Kmeci po cijeli jebeni dan, samo kmeci i pozivaj se na nekakvu pravdu. Koliko ima pravde
u svijetu mogli su se uvjeriti do sada.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#19932 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Porodice Foht »

LSD wrote: 26/11/2021 10:41
korisnicki wrote: 26/11/2021 10:30

I šta poslije toga? Evo držali su jenkiji hrvate i srbe na uzdi 30 godina, neće moći vječno.
Jedino riješenje ti je "moj bosanac" razuman pošteni dogovor između svih bosanaca bez šibicarenja, laži i prevara. Bojim se da bosanci nisu kapacitet za to.
Super si sve rekao, skoro 30 godina.

30 godina pasive, 30 godina ne micanjem qrcem, 30 godina nerada, 30 godina korupcije....za 30 godina smo se mogli naoruzati i ne moljakati danas u 2021 amerikance da nam cuvaju državu....30 godina prosutih niz vodu.

Da se podsjetimo nekih cinjenica iz 1997:
Za razliku od drugih zemalja regiona čiji se vojni kapaciteti baziraju na opremu tzv. istočnog porijekla, BiH nema tih problema, jer je kroz program modernizacije "Opremi i obuči" iz 1997. godine dobila donaciju naoružanja i vojne opreme uglavnom zapadnog porijekla u vrijednosti od 250 miliona dolara.
Ameri su nas naoruzali jos 1997 kroz program Opremi i Obuci, ali mi smo veliki frajeri, mi vise necemo da ratujemo, mi necemo vojsku, mi smo sami sebi ukinuli vosjku, pozatvarali kasarne, ukinuli vojni rok, sami sebi unistili oruzje :-) jel tako bilo - jest.... pravimo se budale :lol: kao da nismo susjedi i komšije sa dvije neprijateljske države....yebes vojsku, mi hocemo pare od Evrope, hocemo u EU, daj da zivimo, dosta nam je rata, to je bila prica...i evo sad, skoro 30 godina poslije, nakon sto je velikosrpski uhranjeni medjed ponovo krenuo u belaj - sad ide kukanje :place1: pomozite nam braco amerikanci, viditi kako se hrvati i srbi naoruzavaju :lol: bas jadno i bijedno.
Vecina pobrojanoga je upravo bio diktat Amera i tzv.medjunarodne zajednice a sve kao posljedica ludjacke kosulje iz Daytona. Da se moglo vise, moglo se, ali je prostor bio jako uzak. Pa nama su zbog par instruktora iz Irana navukli ozbiljan problem isti Ameri jer nasi htjeli i s Uncle Sam i Rafsandzanijem, e oni to ne daju! Kako smo se to mogli militarizovati a da te ne bi SAD, o Evropejcima da ne govorimo, ne poklope kroz mjesec dana?
User avatar
LSD
Posts: 27251
Joined: 24/07/2007 08:26

#19933 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by LSD »

jazzer wrote: 26/11/2021 10:51 @ LSD :thumbup:

30 godina se samo gleda kako ukrasti i nista drugo. Da li se lobiralo svih ovih godina, da li su se gradili dobri
odnosi sa bitnim zemljama? Zasto nisu od prihoda BHT, EP godinama izdvajali pare na neki poseban racun koje bi nam bile od
koristi upravo sada? Zato sto ih je bolje ukrasti nego ih pametno uloziti.

I sta onda preostaje? Kmeci po cijeli jebeni dan, samo kmeci i pozivaj se na nekakvu pravdu. Koliko ima pravde
u svijetu mogli su se uvjeriti do sada.
Pa to je taj sindrom viktimizacije, kojeg koristimo preko 30 godina.
Mi smo žrtve i svijet mora nama pomoci, imaju obavezu i duznost :lol: kako da ne...evo sve trce da nam pomognu od srama i stida.

Onaj Eskobar samo što ne kaže - debili jedni nesposobni, yebala vas viktimizacija i kukanje na sve strane :place1: , pomozite sami sebi.
Grob te ne yebo - u diplomatskom smislu se ponašamo kao ona hendikepirana djeca sa specijalnim potrebama, i sad treba ciko iz Amerika da dodje da nam pomogne.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4813
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#19934 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

"Velikobošnjaci" je izmišljotina susjednih i komšijskih propagandnih govnara koje vrlo rado u usta uzimaju isti takvi...
Nikada niti jedna bošnjačka stranka, vojnik ili političar nije zagovarao proširenje BiH na susjedne države.
Sa druge strane, postojali su čitavi projekti akademske zajednice i država, postoje i presude međunarodnih sudova za UZP, genocid, etničko čišćenje itd.
I zato ubuduće, kad god napišeš "velikobošnjački" znaj da si pojeo domaćinsko govno...
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#19935 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Project Sejuani »

LSD wrote: 26/11/2021 10:58
jazzer wrote: 26/11/2021 10:51 @ LSD :thumbup:

30 godina se samo gleda kako ukrasti i nista drugo. Da li se lobiralo svih ovih godina, da li su se gradili dobri
odnosi sa bitnim zemljama? Zasto nisu od prihoda BHT, EP godinama izdvajali pare na neki poseban racun koje bi nam bile od
koristi upravo sada? Zato sto ih je bolje ukrasti nego ih pametno uloziti.

I sta onda preostaje? Kmeci po cijeli jebeni dan, samo kmeci i pozivaj se na nekakvu pravdu. Koliko ima pravde
u svijetu mogli su se uvjeriti do sada.
Pa to je taj sindrom viktimizacije, kojeg koristimo preko 30 godina.
Mi smo žrtve i svijet mora nama pomoci, imaju obavezu i duznost :lol: kako da ne...evo sve trce da nam pomognu od srama i stida.

Onaj Eskobar samo što ne kaže - debili jedni nesposobni, yebala vas viktimizacija i kukanje na sve strane :place1: , pomozite sami sebi.
Grob te ne yebo - u diplomatskom smislu se ponašamo kao ona hendikepirana djeca sa specijalnim potrebama, i sad treba ciko iz Amerika da dodje da nam pomogne.
Sadaka politika. Tražili smo gledamo.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#19936 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Project Sejuani »

duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:00 "Velikobošnjaci" je izmišljotina susjednih i komšijskih propagandnih govnara koje vrlo rado u usta uzimaju isti takvi...
Nikada niti jedna bošnjačka stranka, vojnik ili političar nije zagovarao proširenje BiH na susjedne države.
Sa druge strane, postojali su čitavi projekti akademske zajednice i država, postoje i presude međunarodnih sudova za UZP, genocid, etničko čišćenje itd.
I zato ubuduće, kad god napišeš "velikobošnjački" znaj da si pojeo domaćinsko govno...
Na sve načine pokušavaju da nas izjednače. Koji umobolnici.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4813
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#19937 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

Danas ubiremo plodove koje su naši vrli političari sadili prethodnih 30 godina-daj nam sadake, tendera, donacija, upravnih i nadzornih odbora i drugih lezihljebovičkih organa...
A država? Ma Ameri će nam to srediti
:D
User avatar
LSD
Posts: 27251
Joined: 24/07/2007 08:26

#19938 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by LSD »

duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:10 Danas ubiremo plodove koje su naši vrli političari sadili prethodnih 30 godina-daj nam sadake, tendera, donacija, upravnih i nadzornih odbora i drugih lezihljebovičkih organa...
A džava? Ma Ameri će nam to srediti
:D
Podsjeca li te to malo na Afganistan :mrgreen:
Ameri su isto tako, tamo 20 godina pomagali afganistansku vladu, naoružali ih, dimpomatski podržavali (naravno sve iz svojih interesa), i gledali kako ovi 20 godina ne micu qrcem za svoju državu :lol: mislili levati da ce to vjecno tako trajati :lol:

Nakon 20 godina se ovi pokupili i eno sad odmah upali oni indijanci talibani i zauzeli im državu.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#19939 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Project Sejuani »

duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:10 Danas ubiremo plodove koje su naši vrli političari sadili prethodnih 30 godina-daj nam sadake, tendera, donacija, upravnih i nadzornih odbora i drugih lezihljebovičkih organa...
A država? Ma Ameri će nam to srediti
:D
SDA ako se ne skine sa vlasti će sahraniti BiH. Ponavlja nam se situacija kao sa JMO i Spahom. Ovim u SDA su samo bitne vlastite pare i imovina, šta će biti sa Bosnom je u drugom planu, otuda i ovo podilaženje konstantno uvredama, verbalnom i pravnom nasilju.
Lug
Posts: 2506
Joined: 09/02/2009 15:27

#19940 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Lug »

Svi nesto prijete raspadom BiH. Ok!
Onako hipoteticki, nemojte me odmah napadati, jer ja nisam za to u sustini. Sta bi se desilo kad bi bosnjacka i bosanska komponenta rekla medjunarodnoj zajednici, kad vec otvaramo Dejton, eto i mi smo za podjelu BiH, ali po nekim normalnim procentima i granicama. Pa eto nek oni, Hrvatska i evropske zemlje, a bogami i USA vide sta ce sa Rusima kad im dodju u komsiluk, na brda i planine Bosne, koja je strateski veoma vazna za Evropu. Ili tako ili pomozite da napravimo funkcionalniu drzavu, trece nema! Oni (zapadne sile) bi da im mi cuvamo granice, kao tampon zona, da mi non stop ginemo, a da oni udovoljavaju tim silama na racun nas i nase mladosti, stotinama godina i jos nas ismijavaju, da smo nazadna plemena i itd. Mi smo tampon zona jos od 395. godine kad su proglasili Drinu granicom izmedju zap. i ist. rimskog carstava, pa tampon zona od osmanskog carstava, pa tampon zona od ruskog carstva.. Ovo mozda djeluje cudno, ali moramo i mi naci neki adut u pregovorima. Svi nesto, kao ako se ne ispune njihove zelje, oni ce rasturiti, podijeliti BiH. Siguran sam da bi Zapadne sile drugacije se postavile prema nasoj komponenti u ovakvim situacijama kad raspakuju mirovne sporazume, jer kao sto napisah, BiH je jako vazna strateska tacka, ne zaboravite, ne zovu je djaba "Vrata Evrope".
Ovo je samo pokusaj pronalaska rjesenja, glasno razmisljanje iz ocaja u koji su nas doveli, Eskobari i drugi u koje smo najvise polagali nade, za nas narod i nasu mladost. Zar mora svaka nasa generacija dozivjeti rat ili dva rata. Kao sto rekoh nisam za to, ali u nuzdi se moraju povuci i neki nepopularni potezi. Bakir nije definitivno taj. Moramo i mi imati s necim zaprijetiti.
korisnicki
Posts: 171
Joined: 13/03/2021 12:12

#19941 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by korisnicki »

duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:00 "Velikobošnjaci" je izmišljotina susjednih i komšijskih propagandnih govnara koje vrlo rado u usta uzimaju isti takvi...
Nikada niti jedna bošnjačka stranka, vojnik ili političar nije zagovarao proširenje BiH na susjedne države.
Sa druge strane, postojali su čitavi projekti akademske zajednice i država, postoje i presude međunarodnih sudova za UZP, genocid, etničko čišćenje itd.
I zato ubuduće, kad god napišeš "velikobošnjački" znaj da si pojeo domaćinsko govno...
Kažu psihološka istraživanja da nacionalšovinisti imaju iskrivvljeno logičko rasuđivanje, takvi ne mogu uočiti da je velikobošnjački šovinizam trenutno najagresivniji. Po kojem logičkom zaključivanju srbi i hrvati koji su građani BiH ne smiju odlučivati o uređenju BiH.Po kojem logičkom zaključivanju muslimani trebaju određivati pravila u većinskim hrvatskim i srpskim mjestima.
User avatar
Styling
Posts: 12585
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#19942 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Styling »

korisnicki wrote: 26/11/2021 11:18
duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:00 "Velikobošnjaci" je izmišljotina susjednih i komšijskih propagandnih govnara koje vrlo rado u usta uzimaju isti takvi...
Nikada niti jedna bošnjačka stranka, vojnik ili političar nije zagovarao proširenje BiH na susjedne države.
Sa druge strane, postojali su čitavi projekti akademske zajednice i država, postoje i presude međunarodnih sudova za UZP, genocid, etničko čišćenje itd.
I zato ubuduće, kad god napišeš "velikobošnjački" znaj da si pojeo domaćinsko govno...
Kažu psihološka istraživanja da nacionalšovinisti imaju iskrivvljeno logičko rasuđivanje, takvi ne mogu uočiti da je velikobošnjački šovinizam trenutno najagresivniji. Po kojem logičkom zaključivanju srbi i hrvati koji su građani BiH ne smiju odlučivati o uređenju BiH.Po kojem logičkom zaključivanju muslimani trebaju određivati pravila u većinskim hrvatskim i srpskim mjestima.
Mislis, osim sto imaju sve alate za blokadu drzave kad god im se cefne.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#19943 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Project Sejuani »

korisnicki wrote: 26/11/2021 11:18
duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:00 "Velikobošnjaci" je izmišljotina susjednih i komšijskih propagandnih govnara koje vrlo rado u usta uzimaju isti takvi...
Nikada niti jedna bošnjačka stranka, vojnik ili političar nije zagovarao proširenje BiH na susjedne države.
Sa druge strane, postojali su čitavi projekti akademske zajednice i država, postoje i presude međunarodnih sudova za UZP, genocid, etničko čišćenje itd.
I zato ubuduće, kad god napišeš "velikobošnjački" znaj da si pojeo domaćinsko govno...
Kažu psihološka istraživanja da nacionalšovinisti imaju iskrivvljeno logičko rasuđivanje, takvi ne mogu uočiti da je velikobošnjački šovinizam trenutno najagresivniji. Po kojem logičkom zaključivanju srbi i hrvati koji su građani BiH ne smiju odlučivati o uređenju BiH.Po kojem logičkom zaključivanju muslimani trebaju određivati pravila u većinskim hrvatskim i srpskim mjestima.
Problem je što srbi i hrvati ne odlučuju o uređenju BiH nego o uređenju Srbije i Hrvatske to jest vodu mmose na taj mlin po osnovu toga automatski nisu više adresa za razgovor. Prestanite mislite glavama iz Beograda i Zagreba, pa ćeš vidjeti kako ćemo se lako dogovoriti oko svega.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4813
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#19944 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

korisnicki wrote: 26/11/2021 11:18
duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:00 "Velikobošnjaci" je izmišljotina susjednih i komšijskih propagandnih govnara koje vrlo rado u usta uzimaju isti takvi...
Nikada niti jedna bošnjačka stranka, vojnik ili političar nije zagovarao proširenje BiH na susjedne države.
Sa druge strane, postojali su čitavi projekti akademske zajednice i država, postoje i presude međunarodnih sudova za UZP, genocid, etničko čišćenje itd.
I zato ubuduće, kad god napišeš "velikobošnjački" znaj da si pojeo domaćinsko govno...
Kažu psihološka istraživanja da nacionalšovinisti imaju iskrivvljeno logičko rasuđivanje, takvi ne mogu uočiti da je velikobošnjački šovinizam trenutno najagresivniji. Po kojem logičkom zaključivanju srbi i hrvati koji su građani BiH ne smiju odlučivati o uređenju BiH.Po kojem logičkom zaključivanju muslimani trebaju određivati pravila u većinskim hrvatskim i srpskim mjestima.
Veze ti nemaš sa logikom...
Sve vas velikosrpske i velikohrvatske govnare pozivam da nam javno predočite dokaze tih svojih propagandnih fekalija. Dakle, neki bošnjački projekat osvajanja teritorija susjednih država, neku presudu za UZP, izjavu nekog relevantnog političara o teritorijalnim pretenzijama Bošnjaka na susjedne države itd. Dajte nešto, bilo šta?
Last edited by duh_sa_sjekirom on 26/11/2021 11:28, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#19945 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

LSD wrote: 26/11/2021 11:15
duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:10 Danas ubiremo plodove koje su naši vrli političari sadili prethodnih 30 godina-daj nam sadake, tendera, donacija, upravnih i nadzornih odbora i drugih lezihljebovičkih organa...
A džava? Ma Ameri će nam to srediti
:D
Podsjeca li te to malo na Afganistan :mrgreen:
Ameri su isto tako, tamo 20 godina pomagali afganistansku vladu, naoružali ih, dimpomatski podržavali (naravno sve iz svojih interesa), i gledali kako ovi 20 godina ne micu qrcem za svoju državu :lol: mislili levati da ce to vjecno tako trajati :lol:

Nakon 20 godina se ovi pokupili i eno sad odmah upali oni indijanci talibani i zauzeli im državu.
pa ne vidim ti ja ovdje baš neku sličnost. Zapravo, i može se naći sličnost. Talibani su pobijedili zato što su više željeli pobjedu i bilo im važnije nego drugima. Ako velikosrpska politika bude više željela pobjedu od nas, onda će i oni pobijediti. A željeti pobjedu znači biti spreman i na neke žrtve, odricanja i slično.

Zato je prvo pitanje koje sebi moramo postaviti je, koliko mi je važno i čega sam se ja spreman odreći da bih došao do onoga što mi je važno..
emmir1
Posts: 4483
Joined: 07/06/2013 15:28

#19946 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by emmir1 »

LSD wrote: 26/11/2021 10:04
emmir1 wrote: 26/11/2021 09:59

Pa evo Hrvati su okrenuli sve na svoju stranu zbog člana predsjednistva
Drže u blokadi sve, imaju sve poluge vlasti a stranci misle da se njih ovdje maltretira i obespravljuje.


Alo eto Bosnjo konta ne treba pričat i lobirat.

A te poluge blokade su hrvatima gatant dali amerikanci, pa se sad treba njima zaliti i kukuati zbog toga :lol: nikako bosnjacki izdajnici :lol: vazda si bio najpametniji u razredu :thumbup:

Mozgu

Veliki argument u razgovorima jeste navesti 10 puta.

Srbija traži da rusko oružje što prije bude isporučeno, a u zadnje vrijeme se pretjerano naoružavaju.

U isto vrijeme Dodik traži da se smanje OS jer je on kao za mir.

Jel ne treba o tome pričat pred strancima?

Treba blejat kao ovca jer tamo neka CIA to treba da zna.

Mi samo treba da ležimo i da nam stranci naprave državu.

E zato i jesmo tu gdje jesmo
korisnicki
Posts: 171
Joined: 13/03/2021 12:12

#19947 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by korisnicki »

korisnicki wrote: 26/11/2021 11:18
duh_sa_sjekirom wrote: 26/11/2021 11:00 "Velikobošnjaci" je izmišljotina susjednih i komšijskih propagandnih govnara koje vrlo rado u usta uzimaju isti takvi...
Nikada niti jedna bošnjačka stranka, vojnik ili političar nije zagovarao proširenje BiH na susjedne države.
Sa druge strane, postojali su čitavi projekti akademske zajednice i država, postoje i presude međunarodnih sudova za UZP, genocid, etničko čišćenje itd.
I zato ubuduće, kad god napišeš "velikobošnjački" znaj da si pojeo domaćinsko govno...
Kažu psihološka istraživanja da nacionalšovinisti imaju iskrivvljeno logičko rasuđivanje, takvi ne mogu uočiti da je velikobošnjački šovinizam trenutno najagresivniji. Po kojem logičkom zaključivanju srbi i hrvati koji su građani BiH ne smiju odlučivati o uređenju BiH.Po kojem logičkom zaključivanju muslimani trebaju određivati pravila u većinskim hrvatskim i srpskim mjestima.
Nemaš potrebe lajati i vrijeđati.

Usporedi popis stanovništva 1991 i 2013. Više srba i hrvata nedostaje gdje su sada bošnjaci nego obrnuto. Znam otišli su od dobra i zato što su ludi.
User avatar
Altsa
Posts: 7336
Joined: 19/03/2004 18:31

#19948 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Altsa »

korisnicki wrote: 26/11/2021 11:35
korisnicki wrote: 26/11/2021 11:18

Kažu psihološka istraživanja da nacionalšovinisti imaju iskrivvljeno logičko rasuđivanje, takvi ne mogu uočiti da je velikobošnjački šovinizam trenutno najagresivniji. Po kojem logičkom zaključivanju srbi i hrvati koji su građani BiH ne smiju odlučivati o uređenju BiH.Po kojem logičkom zaključivanju muslimani trebaju određivati pravila u većinskim hrvatskim i srpskim mjestima.
Nemaš potrebe lajati i vrijeđati.

Usporedi popis stanovništva 1991 i 2013. Više srba i hrvata nedostaje gdje su sada bošnjaci nego obrnuto. Znam otišli su od dobra i zato što su ludi.
Iskrivljujes stvarnost. Bosnjaci su se najvise vratili na svoja prijeratna stanista. Sto to drugi nisu pitaj njih. A znas i sam da je to generalna politika dodika i hdz da se ne vracaju vec da nasele njihove feude.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#19949 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bh.tornjak »

Pouceni iskustvom iz rata i "diplomatskim ofanzivama" da se "problemi rijese" pregovorima,razgovorima i ostalim ublehama medjunarodne zajednice, covjek se ne moze nacuditi tupavom Bosnji.
Jos uvijek tupko misli da je kao nesto vazan. Nikako da skonta da je on "strano tijelo" u "srcu Europe" koje treba odstraniti:
Hirurski, kako to izvode specijalisti iz komsiluka.....ili
Antibioticima, kako to rade diplomate iz jebene medjunarodne zajednice.

Bosnji jos nije jasno da kimanjem glavom nece dobiti nikad nista....da njegovo kimanje glOvom pristaje na sve manje drzave koju ce na kraju izgubiti.

Polako stvari postaju jasnije:
EU a i Americka administracija ide (a i prije je isla) politikom "krmka niz dlaku".
Sve ovo sto Dodik hoce na kraju ce i dobiti...isto kao i Covic.
Bosnjo ce dobiti qurcom u celo, nogu u gu*zicu i bit ce otjeran u kolibu da ne skevce dok je jagnje na stolu.
Last edited by bh.tornjak on 26/11/2021 11:44, edited 1 time in total.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#19950 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Project Sejuani »

korisnicki wrote: 26/11/2021 11:35
korisnicki wrote: 26/11/2021 11:18

Kažu psihološka istraživanja da nacionalšovinisti imaju iskrivvljeno logičko rasuđivanje, takvi ne mogu uočiti da je velikobošnjački šovinizam trenutno najagresivniji. Po kojem logičkom zaključivanju srbi i hrvati koji su građani BiH ne smiju odlučivati o uređenju BiH.Po kojem logičkom zaključivanju muslimani trebaju određivati pravila u većinskim hrvatskim i srpskim mjestima.
Nemaš potrebe lajati i vrijeđati.

Usporedi popis stanovništva 1991 i 2013. Više srba i hrvata nedostaje gdje su sada bošnjaci nego obrnuto. Znam otišli su od dobra i zato što su ludi.
Najbitnije je da ih niko nije otjerao, za razliku od Bošnjaka iz RS, ljudi sami otišli, rečenno im je tada da će se za par dana vratiti. Međutim šipak, malo se preračunali provodioci velikosprske i velikohrvatske ideje.
Post Reply