Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#15301 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Nivelacija »



Teritorija očišćena genocidom nad Bošnjacima Ce se braniti do kraja..pa valjda tu nema dileme
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#15302 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by tvojkomsija »

Ne znam stvarno koji je cilj MZ. Da su htjeli Srbima dopustiti nezavisnost RS, odmah u Daytonu bi FBiH i RS bile razlicite drzave.
Napravili su Brcko distrikt kao kombinaciju FBiH i RS i kao garanciju da drzi entitete skupa.

Sad kad imamo najjace udare na institucije i ustav, oni sute. Onda kazu, nema promjene granica, pa onda, da ne zele muslimansku drzavu itd. Stvarno se vise ne zna koji je "end game" velikih sila oko BiH.

A promjene, neke velike, ocito hitno trebaju. Ako se nastave ovi politicki cirkusi, nestabilnosti, blokiranje ovoga, onoga...mi cemo za 10 godina imati drzavu 2 miliona ljudi od kojih su milion penzioneri.

Najizglednija opcija mi je da je stav EU da se odrzava rahat patnja, dakle ni dobro ni lose, da nema napretka...a oni na tanjiru dobijaju radnu snagu i to je to.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#15303 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by biscanka2 »

palermo wrote: 28/10/2021 22:37
sherbett wrote: 28/10/2021 22:05

Koji Zoka?
Koji su veći igrači?
Na šta misliš?
Pa Zoka, jedan je Zoka
Kad smo kod Zoke (Milanovica) prica se kako mu je otac naisao pored radnika koji je cistio hodnik te mu je s ponosom dobacio da je on zokin otac.Kad je ovaj to cuo samo se uspravio i metlom ga odalamio. :lol:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#15304 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by llull »

Mr.Sojic wrote: 28/10/2021 18:29
llull wrote: 28/10/2021 16:33 Odmah svi djuture na BL i na Zvornik... jakoji moj ... Nema cekanja :D
Ej ej ejjjjjj, čuj to NA Banja Luku i NA Zvornik :oops:

Valjda ko' čoj'k U Banjaluku i U Zvornik :mrgreen:

Roditelji deCu džaBe slali u tzv. školu u tzv. JugosSlaviji sa tzv. TITO-m :mrgreen:

Nešto mi se ovo U sviđa, ha @Labude :lol:
Srbijanski bend Tap 011 ima pjesmu Moda od Labuda, ali na kraju kaze Muda od Labuda... :D
Elem, kada se nesto napada ne kaze se " Napad u Banja Luku " vec na ... Zato sam dobri moj pasa napisao tako... No dobro... ako ces dozivjeti tu erekciju zbog toga sto si nekoga ispravio, svaka cast ...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#15305 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by General War »

malo staro, ali dobar tweet
PATRIJARH PONIZIO DODIKA: "Ne znam kako da te oslovim – nisi predsjednik ničega ili jesi?

Bursać: Nije Porfirije ponizio Dodika nego je pokušao poniziti Bosnu i Hercegovinu, jebem vas glupave!
User avatar
argyle
Posts: 1853
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#15306 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by argyle »

Melisa84 wrote: 28/10/2021 20:44
Gusar-from-Riga wrote: 28/10/2021 20:25 Pa tu nas Evropa i ceka.. Ovo sto Dodik prica niko u Evropi ni svijetu ne cuje. Licno da sad opsuje mater Bidenu nebi se niko pocesao.. A da neki nas Bosnjacki politicar pa i spomene katolici pravoslavci mislis da bi prosli kao Dodik? Aha bi.. mi da smo glasni kao Dodik davno bi nam kraj bio, a i ovako nam rade o glavi. Evropi ne smeta podjela BiH izmedju Hr i Sr..
Ti si ocigledan primjer nekoga bez mu**.
Pod HITNO se treba osloboditi kukavičluka koji su nam pravoslavci “ugradili”. Ugledati se na kosovare. Zašto njima niko nista ne smije?! Zato sto ljudi imaju mu**, patriote su, nisu razjedinjeni, lobiraju po svijetu.. Sve to isto bi mogli i mi. Poser** se ja u naš merhamet! Bosnjaci trebaju vlast prepustiti Bosnjakinjama. Sigurno ne bi razocarale..
Mislim da su Bosnjaci velicinu muda dovoljno pokazali tokom 92-95 i nemaju sta nauciti od Kosovara.
Lahko je se kurciti i hop skok u sumu i Albaniju i cekaj povoljan trenutak kad ces opet napasti, a pored toga znas i da Nato ima mandat za intervenciju nakon rata u BiH. A nakon rata predas sve resurse tim istim strancima.
Kad na Kosovo udari sila sa istoka i zapada kao na Bosnjake 92-93, i kad im kosovari pokazu kurcine kao Bosnjaci, javi se ponovo.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#15307 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by invincible1921 »

argyle wrote: 29/10/2021 01:54
Melisa84 wrote: 28/10/2021 20:44
Ti si ocigledan primjer nekoga bez mu**.
Pod HITNO se treba osloboditi kukavičluka koji su nam pravoslavci “ugradili”. Ugledati se na kosovare. Zašto njima niko nista ne smije?! Zato sto ljudi imaju mu**, patriote su, nisu razjedinjeni, lobiraju po svijetu.. Sve to isto bi mogli i mi. Poser** se ja u naš merhamet! Bosnjaci trebaju vlast prepustiti Bosnjakinjama. Sigurno ne bi razocarale..
Mislim da su Bosnjaci velicinu muda dovoljno pokazali tokom 92-95 i nemaju sta nauciti od Kosovara.
Lahko je se kurciti i hop skok u sumu i Albaniju i cekaj povoljan trenutak kad ces opet napasti, a pored toga znas i da Nato ima mandat za intervenciju nakon rata u BiH. A nakon rata predas sve resurse tim istim strancima.
Kad na Kosovo udari sila sa istoka i zapada kao na Bosnjake 92-93, i kad im kosovari pokazu kurcine kao Bosnjaci, javi se ponovo.
Kosovari su nevisjene kukavice ..1998/99 ameri govorili da nisu nikad vidjeli da neki narod nema toliko zelje za svojom teritorijom...svi su zbrisali i kasnije se sa natom
vratili
jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#15308 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by jagugu »



Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#15309 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

ibizza wrote: 28/10/2021 21:32
palermo wrote: 28/10/2021 21:09 Apropo zena u politici, danas, dok sam se vracao sa puta, slusam Sabinu Cudic i njen intervju na federalnom radiju.
Malo je reci izvrsna, ma bas izvanredno je pricala.
Sabina je top, uz 2,3 iskusna savjetnika, mislim da bi bila odlična u Predsjedništvo.
Ma daj, a gdje ce Seka? :oops: :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#15310 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by problemnatravunu »

Image
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15311 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Styling »

jagugu wrote: 29/10/2021 03:17

Lahko je Bakiru palamuditi da je spreman za rat kada sa svojih 65 nije ratni obveznik. Ni on ni Covic. Sina nema da ga salje u rat a zet i scer ce da vode unosan biznis u Berlinu.

Salu na stranu, nema od rata nista. Dodiku dajem do nove godine da dodje pameti a onda vjerujem da slijede opasne sankcije od strne Amera.
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#15312 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by saimidin »

jagugu wrote: 29/10/2021 03:17

Pa brcko jeste kljuc to svi znaju, ali nije jedino, vidjeli smo gdje su bile cetnicke vjezbe, to je bila jasna poruka da prate I znaju I spremaju se

Bia radi prekovremeno :evil:

Meni jedino nije jasno da li je zoki spreman uletiti u do srednje bosne, ili ce se zadovoljiti sa hercegovinom

Hint, pazi sta medvjed rece jucer nakon zagreba, ne znam sta ce biti I kako ce se organizovati ostatak :bih:

Svi koji misle da su oni u zg I bg razgovarali o necemu drugom osim kako da rastale :bih: I ne udju u medjusobni sukob, vec je vrijeme da se pakujete I karta u jednom pravcu
:run:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15313 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by 90minut »

Styling wrote: 29/10/2021 06:30
jagugu wrote: 29/10/2021 03:17

Lahko je Bakiru palamuditi da je spreman za rat kada sa svojih 65 nije ratni obveznik. Ni on ni Covic. Sina nema da ga salje u rat a zet i scer ce da vode unosan biznis u Berlinu.

Salu na stranu, nema od rata nista. Dodiku dajem do nove godine da dodje pameti a onda vjerujem da slijede opasne sankcije od strne Amera.
Vece ti je ovo od Bakira i od bilo kojeg pojedinca i neimaštine za rat ima spremnih na hiljade i hiljade toliko pobijenih poklanih civila rijetko ko ima nekoga ko mu nije u ratu poginuo ovdje ne ubrajam sebe vec opcenito.
Kad krene a krenuce kad tad na liniji ce biti država životi onih koje voliš i mnoge druge stvari i budi sigurna da je na terenu druga prica forum nije mjerilo za bilo šta.
Sto kazes svakako ti stariji poput njih nece u rat, a ovdje što prosipaju defetizam su upravo ti stariji.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#15314 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Oglasio se Željko Komšić o Dodikovoj najavi: Odlučio je da žrtvuje mir u Republici Srpskoj

Komšić je kazao je da ukoliko se ispune najave njegovog kolege Dodika u vezi sa "povlačenjem saglasnosti" sa sporazuma o Oružanim snagama BiH to će značiti kako je lider SNSD-a "odlučio žrtvovati mir
Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić kazao je da ukoliko se ispune najave njegovog kolege Milorad Dodika u vezi sa "povlačenjem saglasnosti" sa sporazuma o Oružanim snagama BiH to će značiti kako je lider SNSD-a "odlučio žrtvovati mir u Republici Srpskoj".

Glavni odbor SNSD-a potvrdio je opredjeljenje Predsjedništva stranke da zajedno sa koalicionim partnerima rade na tome da set zakona o vraćanju prenesenih nadležnosti, prođu međustranačku koordinaciju kako bi bili razmatrani na posebnoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske 15., 16. i 17. novembra.

Dodik je rekao novinarima nakon sjednice Glavnog odbora SNSD-a da je razmotrena informacija i usvojeni zaključci u vezi sa aktuelnom političkom situacijom u državi, koja se referira prije svega na ono što se zove “prenos nadležnosti u Republici Srpskoj”.

On je naveo da će za nadležnosti koje je ovaj entitet “dao” biti “povučeni potpisani sporazumi sa Federacijom BiH”.

Komšić je u reakciji na ove najave Dodika zaključio kako je “odluči da žrtvuje mir u Republici Srpskoj”.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... koj-703138
palermo
Posts: 22359
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15315 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 29/10/2021 05:30
ibizza wrote: 28/10/2021 21:32
Sabina je top, uz 2,3 iskusna savjetnika, mislim da bi bila odlična u Predsjedništvo.
Ma daj, a gdje ce Seka? :oops: :D
Seka u predsjedništvo, Sabina za ministricu vanjskih poslova :D .....

al,zapravo uopšte n mislim da bi to loše bilo, ako se njih dvije ne bi međusobom pokrčumale
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3693
Joined: 23/04/2011 12:21

#15316 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

PrdCednik isti Pinokio :mrgreen:

Raste mu nos od lafine, a sa njim upravlja čika Vučko :mrgreen:

On je samo terenski radnik.
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15317 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

što pinokio
jel obećao 100 000 radnih mjesta :D
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3693
Joined: 23/04/2011 12:21

#15318 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Mr.Sojic »

Black swan wrote: 29/10/2021 08:44 što pinokio
jel obećao 100 000 radnih mjesta :D
I ostvario :oops:

Svih 100 000 radi ali u Deutschland :lol:
hd2000
Posts: 215
Joined: 29/10/2020 16:42
Location: Cijeli svijet zna da genocidna je.

#15319 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by hd2000 »

Mora se iskoristiti ova situacija. Ne smije se dozvoliti da se Dodik povuče, relaksira atmosferu i da bude, kako Riđobradi kaže, "Tresla se gora, rodio se miš."

Ako se sada relaksira, velikosrpski/hrvatski elementi če čekati povoljniju situaciju. Ovakvo uređenje države je rak koji je uništava. Ako se ne odstrani ranije, kasnije bude samo gore.
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15320 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mk ultra »

hd2000 wrote: 29/10/2021 09:07 Mora se iskoristiti ova situacija. Ne smije se dozvoliti da se Dodik povuče, relaksira atmosferu i da bude, kako Riđobradi kaže, "Tresla se gora, rodio se miš."

Ako se sada relaksira, velikosrpski/hrvatski elementi če čekati povoljniju situaciju. Ovakvo uređenje države je rak koji je uništava. Ako se ne odstrani ranije, kasnije bude samo gore.
pa slažem se
i šta je problem da hrvati biraju precjednika?

to usloviš ulaskom u EU i onda te boli tuki ko će i šta će :lol:
Bossona
Posts: 5272
Joined: 21/12/2020 03:28

#15321 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bossona »



Ameri pokrecu diplomatsku ofanzivu uz sankcije i ostale raspoložive alatke prema balkanu izazvani destabilizacijom regiona od strane balkanskih rusa,.....Bosna je prioritet zbog laktaškog vepra,..od 28 minute



Glavnokomandujući NATO snaga u vrijeme intervencije protiv Karadžićevaca i Miloševića.

Bivši general američke vojske i vrhovni komandant NATO snaga.

Devedesetih je bio aktivno involviran u NATO misijama u Bosni i Hercegovini i na Kosovu.

Trenutno je konsultant, vojni analitičar i politički komentator.

O političkoj i sigurnosnoj situaciji u Bosni i Hercegovini, ali i na prostoru Zapadnog Balkana, utjecaju Moskve, novom interesovanju američke administracije te pozivima na secesiju za Al Jazeeru govori general Wesley Clark.
hd2000
Posts: 215
Joined: 29/10/2020 16:42
Location: Cijeli svijet zna da genocidna je.

#15322 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by hd2000 »

mk ultra wrote: 29/10/2021 09:08
hd2000 wrote: 29/10/2021 09:07 Mora se iskoristiti ova situacija. Ne smije se dozvoliti da se Dodik povuče, relaksira atmosferu i da bude, kako Riđobradi kaže, "Tresla se gora, rodio se miš."

Ako se sada relaksira, velikosrpski/hrvatski elementi če čekati povoljniju situaciju. Ovakvo uređenje države je rak koji je uništava. Ako se ne odstrani ranije, kasnije bude samo gore.
pa slažem se
i šta je problem da hrvati biraju precjednika?

to usloviš ulaskom u EU i onda te boli tuki ko će i šta će :lol:
Recimo da nije problem, mada ja mislim da jeste, ali neka bude. Šta se nudi zauzvrat? Ne možeš nešto tražiti, a ne nuditi ništa. To nema nigdje.

Kako se to misli postići? Ovo je moguće samo daljom podjelom države, pa makar to bilo na izborne jedinice. Vremenom su ljudi prihvatili ovakvo uređenje države kao normalno, ali je ono proizvod agresije, genocida, masovnih zločina, UZP-ova i da ne nabrajam dalje. Dalja podjela je samo nastavak politike koja je proizvela zločine.
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15323 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mk ultra »

hd2000 wrote: 29/10/2021 09:14
mk ultra wrote: 29/10/2021 09:08

pa slažem se
i šta je problem da hrvati biraju precjednika?

to usloviš ulaskom u EU i onda te boli tuki ko će i šta će :lol:
Recimo da nije problem, mada ja mislim da jeste, ali neka bude. Šta se nudi zauzvrat? Ne možeš nešto tražiti, a ne nuditi ništa. To nema nigdje.

Kako se to misli postići? Ovo je moguće samo daljom podjelom države, pa makar to bilo na izborne jedinice. Vremenom su ljudi prihvatili ovakvo uređenje države kao normalno, ali je ono proizvod agresije, genocida, masovnih zločina, UZP-ova i da ne nabrajam dalje. Dalja podjela je samo nastavak politike koja je proizvela zločine.
koja dalja podjela?

hoće li to bošnjaci naseliti međugorje?
daj bogati

FBiH je finasirala povratak ko god je htio, ali slabo... donacija je bilo sve da se popravi a ima i dalje...
Bossona
Posts: 5272
Joined: 21/12/2020 03:28

#15325 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bossona »

Image
STRATEŠKI CILJEVI KARADŽIĆEVIH SDS SLJEDBENIKA SE NISU MOGLI OSTVARITI BEZ GENOCIDA NA ŠTO IH JE PRESUĐENI RATKO MLADIĆ UPOZORIO U MAJU 1992 GODINE.

Dan kada je najavljena agresija na RBiH i genocid nad Bošnjacima je 9 Januar 1992 godine.

Javnost treba da zna da je 9. Januar 1992 kao dan proglašenja tzv. "Srpske Republike BiH" kasnije "Republike Srpske" je naširoko raspravljan u optužnicama, međupresudama i presudama Radovanu Karadžiću i Ratku Mladiću kao i pravosnažnim presudama M. Krajišniku te "priznanju" krivice Biljani Plavšić.

U maju 1992, a na osnovu deklaracije od 9 januara 1992, Karadžić je zajedno s Krajišnikom, a kasnije su to potvrdili i ostali članovi novoosnovane skupštine pobunjenih Srba , zacrtao šest strateških ciljeva srpskog naroda u RBiH i to
Šest strateških ciljeva srpskog naroda koje je Karadžić izložio su:

1- Državno razgraničenje od druge dvije nacionalne zajednice,

2-Koridor između Semberije i Krajine,

3-Uspostavljanje koridora u dolini rijeke Drine, odnosonon eliminisanje Drine kao granice između srpskih država,

4-Uspostavljanje granice na rijekama Uni i Neretvi,

5-Podjela grada Sarajeva na srpski i bošnjačko muslimanski dio i uspostavljanje u svakom od dijelova efektivne državne vlasti.

6-Izlaz Republike Srpske na more.

– Odluka o šest strateških ciljeva srpskog naroda u BiH donesena je na 16. sjednici Skupštine srpskog naroda u BiH 12. maja 1992. godine. Jedan od njih je i treći strateški cilj “Uspostavljanje koridora u dolini rijeke Drine, odnosno eliminisanje Drine kao granice između srpskih država
Metodologija postizanja ciljeva je već hiljade puta opisana u mnogobrojnim presudama i po svjetskim medijima, pa da to ne ponavljamo.

Znači, kad se izađe na referendum i potvrdi 9 januar, danas nakon svih presuda i dokaza političko rukovidstvo tzv. RS-a samo lijepo potvrđuje da nastavlja stopama R.Karadžića, M. Krajišnika i ostalih, pri punoj svijesti i svim raspoloživim informacijama, ni od koga prisiljeni, bez mogućnosti da koriste izgovor da "štite goloruko srpsko stanovništvo." Nije da je baš nekome neophodna neka potvrda da se sve nastavlja ranijim stazama svih ratnih zločina i ostalog, ali za svaki slučaj nek se zna većinska volje današnjeg rukovodstva tzv. RS-a, ali i onih koji ih podržavaju glasanjem za njih.

Uglavnom, radiu se o nastavku velikosrpske politike po sistemu "mi ćemo poturiti narodnu volju, jer niko ne može protiv toga," pa se zaboravi da kad se narodna volja zasniva na nelegalnim zločinačko genocindnim metodama i sredstvima (pobij, protjeraj pa onda nek glasa novostvorena demokratska većina)

Samo poremećen čovjek se može ponositi svojim zločinima, genocidom i etničkim čišćenjem i slaviti to.
9. Januara 1992 godine je proglašena tzv. Srpska Republika Bose i Hercegovine tada su postavljeni njenih pet strateških ciljeva koji uključuju genocid da bi se ti ciljevi ostvarili.
Srbi to slave kao dan kada je počeo genocid nad svojim komšijama Bošnjacima i Hrvatima jer je genocidna tvorevina RS utemeljena na genocidu,
Sama činjenica da se ponose time a referndumom 25 Septembra 2016 godine su potvrdili i priznali da tu ideologiju i politiku podržavaju.
Glavnokomandujući tzv. VRS General Ratko Mladić je upozorio da je ostvarenje pet ratnih ciljeva nemoguće realizovati bez GENOCIDA, koji je načinjen nakon toga a sud UN u Hagu potrvrdio- pozivajući se na Izjavu Ratka Mladića iz zapisnika sa te sjednice.“Prema tome, mi ne možemo očistiti, niti možemo imati rešeto da prosijemo samo da ostanu Srbi ili propadnu Srbi, a ostali da odu... Pa, to je... to neće... Ja ne znam kako će gospodin (Radovan) Karadžić i gospodin (Momčilo) Krajišnik objasniti svijetu. To je, ljudi, genocid”,
Post Reply