Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#5877 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zilog »

Po ovome vidim da Srbi u Brcko Distriktu nisu ni relativna vecina, nego samo 34,6% naspram 42,4% Bosnjaka i 20,7% Hrvata.
Cak ni u samom gradu sa 48,7%, Srbi nisu u apsolutnoj vecini. Jos pri tome podrazumjevas da bi posavski Hrvati htjeli zivjeti u RS-u. :lol:

Cekam da vidim kuda se ta tvoja zamisljena srpska naselja (koja si sam spomenuo) protezu, da bi cinila prirodan koridor?
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5878 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bh.tornjak »

llull wrote: 24/09/2021 20:13 Samo kad si vec to spomenuo Srbi u Distriktu su vecina u naseljima kroz koja mogu napraviti koridor, Bosnjacka naselja su vezana na TK, dok Srbi bukvalno drze sve uz Savu do Zabara ili Pelagiceva ...
netacno...cista laz
Srbi nisu vecina ni u Distriktu (Srbi 28.800,Bosnjaci 35.400) ni u gradu ni u naseljima kroz koji mogu "napraviti koridor"

Ako misle praviti koridor kroz grad onda moraju kroz naselja:
Centar, Kolobara,Meraje, Mujkici I i II (varijanta 1)
ili kroz Brcko Novo, Klanac, Meraje (varijanta 2), Mujkici I i II a tu su Bosnjaci preko 90%

ako misle obilaznicom....onda moraju kroz Omerbegovacu pa izmedju Broda i Brke koji su opet Bosnjacki...
Last edited by bh.tornjak on 24/09/2021 21:32, edited 1 time in total.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5879 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bh.tornjak »

bh.tornjak wrote: 24/09/2021 21:25
llull wrote: 24/09/2021 20:13 Samo kad si vec to spomenuo Srbi u Distriktu su vecina u naseljima kroz koja mogu napraviti koridor, Bosnjacka naselja su vezana na TK, dok Srbi bukvalno drze sve uz Savu do Zabara ili Pelagiceva ...
netacno...cista laz
Srbi nisu vecina ni u Distriktu (Srbi 28.800,Bosnjaci 35.400) ni (u gradu) u naseljima kroz koji mogu "napraviti koridor" (Srbi 28.800,Bosnjaci 35.400)

Ako misle praviti koridor kroz grad onda moraju kroz naselja:
Centar, Kolobara,Meraje, Mujkici I i II (varijanta 1)
ili kroz Brcko Novo, Klanac, Meraje (varijanta 2), Mujkici I i II a tu su Bosnjaci preko 90%

ako misle obilaznicom....onda moraju kroz Omerbegovacu pa izmedju Broda i Brke koji su opet Bosnjacki...
ps.
samo ko Boga vas molim...ne pored ili ne daj Boze da probate kroz Brku....
zestoki momci....9 Z. Ljiljana iznjedrilo je to mjesto
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5880 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by NediM17 »

Dabogda vam koridor kroz kucu pravili.
Jebala vas diskusija. :bih:
User avatar
dulekrele
Posts: 3819
Joined: 10/04/2014 18:25

#5881 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by dulekrele »

bh.tornjak wrote: 24/09/2021 21:30
bh.tornjak wrote: 24/09/2021 21:25

netacno...cista laz
Srbi nisu vecina ni u Distriktu (Srbi 28.800,Bosnjaci 35.400) ni (u gradu) u naseljima kroz koji mogu "napraviti koridor" (Srbi 28.800,Bosnjaci 35.400)

Ako misle praviti koridor kroz grad onda moraju kroz naselja:
Centar, Kolobara,Meraje, Mujkici I i II (varijanta 1)
ili kroz Brcko Novo, Klanac, Meraje (varijanta 2), Mujkici I i II a tu su Bosnjaci preko 90%

ako misle obilaznicom....onda moraju kroz Omerbegovacu pa izmedju Broda i Brke koji su opet Bosnjacki...
ps.
samo ko Boga vas molim...ne pored ili ne daj Boze da probate kroz Brku....
zestoki momci....9 Z. Ljiljana iznjedrilo je to mjesto
pa ova @llull je patoloski lazov. Ko ga shvata zaozbiljno :lol:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5882 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bh.tornjak »

dulekrele wrote: 24/09/2021 21:33
bh.tornjak wrote: 24/09/2021 21:30

ps.
samo ko Boga vas molim...ne pored ili ne daj Boze da probate kroz Brku....
zestoki momci....9 Z. Ljiljana iznjedrilo je to mjesto
pa ova @llull je patoloski lazov. Ko ga shvata zaozbiljno :lol:
ja mislio da je to ON...momcina s ja*jima....kad ono ONA s jajn*icima :lol:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#5883 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by ¤ jelena ¤ »

Skijaš wrote: 24/09/2021 20:44
Blitz1 wrote: 24/09/2021 20:38 U centru Brčkog i čaršija u to sve su Bošnjaci uglavnom
Ima par kuca koje nisu a koje se naslanjaju na supu za drva ovog jednog Srbina sto ga ja znam. A odatle ... sve do Cela i Josave...
:lol: :lol:

Ta šupa je zaebana pravo, al iz pouzdanih izvora znam da je na prodaju...gazda seli pa će prodat i tu će nić zgrada....4 sprata, parking i naki pasaž, nešta...

nači, nek ne gube vrijeme ovi što bi da ratuju...lakše šupu, kolko god zaebana bila, zauzet, nego zgradu, menščini....al ta ja nam.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#5884 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Skijaš »

dulekrele wrote: 24/09/2021 21:33
bh.tornjak wrote: 24/09/2021 21:30

ps.
samo ko Boga vas molim...ne pored ili ne daj Boze da probate kroz Brku....
zestoki momci....9 Z. Ljiljana iznjedrilo je to mjesto
pa ova @llull je patoloski lazov. Ko ga shvata zaozbiljno :lol:
Moguce je da se raspolaze podacima iz razlicitih vremenskih perioda ali i da je posrijedi nesporazum oko toga na sta se misli kad kazemo "koridor". Kako god, ne vjerujem da ce u Brckom biti problema jer tek tu Dodik nema prostora za manevrisanje,
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#5885 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SuperSy »

Brcko je najjači grad znaci u razmaku od 100 metara zastava sa ljiljanima, rs i herceg bosne. Nikome ne smetaju. Nema krvne osvete. Ljudi su ludi koji bi se borili za neke ideale tj uhljebe.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#5886 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by studiorum_tuzlaensis »

SuperSy wrote: 24/09/2021 21:44 Brcko je najjači grad znaci u razmaku od 100 metara zastava sa ljiljanima, rs i herceg bosne. Nikome ne smetaju. Nema krvne osvete. Ljudi su ludi koji bi se borili za neke ideale tj uhljebe.
A ti se u Brčko razumiješ ko mara u kriv k***.

Tu se tačno i unaprijed zna gdje piša Bošnjak, sere Srbin ili prdi Hrvat. Od jasličke grupe u vrtiću do groblja.

I tamo to otvoreno svi govore bez glumatanja.

Nije džaba Distrikttl, tu se srbadija iz banjalučke enklave drži na povodcu i pod brnjicom. ;)
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#5887 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by ¤ jelena ¤ »

:roll:

U ćenifi svetroje, nadam se....
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#5888 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by studiorum_tuzlaensis »

¤ jelena ¤ wrote: 24/09/2021 21:50 :roll:

U ćenifi svetroje, nadam se....
Znaš dobro o čemu pričam. Tako je kako je, biće bolje....


Možda.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5889 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

llull wrote: 24/09/2021 20:13 Samo kad si vec to spomenuo Srbi u Distriktu su vecina u naseljima kroz koja mogu napraviti koridor, Bosnjacka naselja su vezana na TK, dok Srbi bukvalno drze sve uz Savu do Zabara ili Pelagiceva ...
Žabar (3.809 stanovnika) i Pelagićevo (7.865 stanovnika) je prije rata bilo jedno selo koje je pripadalo Gradačcu. Zar ta kozja staza nije preuska za spajanje Dodikove državetine? Gledam kartu i morali bi vi ovdje pored Brčkog preuzeti još nekoliko bošnjačkih i hrvatskih sela, a svaki rat duži od dva dana ne bi se mogao lokalizovati samo na koridor. Morali bi i preko pijace Arizona što usložnjava stvar.

Image
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#5890 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zilog »

¤ jelena ¤ wrote: 24/09/2021 21:38
Skijaš wrote: 24/09/2021 20:44

Ima par kuca koje nisu a koje se naslanjaju na supu za drva ovog jednog Srbina sto ga ja znam. A odatle ... sve do Cela i Josave...
:lol: :lol:

Ta šupa je zaebana pravo, al iz pouzdanih izvora znam da je na prodaju...gazda seli pa će prodat i tu će nić zgrada....4 sprata, parking i naki pasaž, nešta...

nači, nek ne gube vrijeme ovi što bi da ratuju...lakše šupu, kolko god zaebana bila, zauzet, nego zgradu, menščini....al ta ja nam.
Jelena, mi da smo htjeli ratovati, to bi uradili '99. kada je NATO poklopio Srbiju. Sada samo pusemo i na hladno, jer znamo kako ide sa mantrama o vecinskim naseljima, katastru, amebama... :roll:
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#5891 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Skijaš »

zilog wrote: 24/09/2021 21:54 Jelena, mi da smo htjeli ratovati, to bi uradili '99. kada je NATO poklopio Srbiju. Sada samo pusemo i na hladno, jer znamo kako ide sa mantrama o vecinskim naseljima, katastru, amebama... :roll:
Da, kolega llull kaze da demografski raspored stanovnistva omogucava raspad Distrikta i onda optuzi druge forumase za huskanje na rat.

:-D
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#5892 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by bh.tornjak »

vatrogasac wrote: 24/09/2021 21:53
llull wrote: 24/09/2021 20:13 Samo kad si vec to spomenuo Srbi u Distriktu su vecina u naseljima kroz koja mogu napraviti koridor, Bosnjacka naselja su vezana na TK, dok Srbi bukvalno drze sve uz Savu do Zabara ili Pelagiceva ...
Žabar (3.809 stanovnika) i Pelagićevo (7.865 stanovnika) je prije rata bilo jedno selo koje je pripadalo Gradačcu. Zar ta kozja staza nije preuska za spajanje Dodikove državetine? Gledam kartu i morali bi vi ovdje pored Brčkog preuzeti još nekoliko bošnjačkih i hrvatskih sela, a svaki rat duži od dva dana ne bi se mogao lokalizovati samo na koridor. Morali bi i preko pijace Arizona što usložnjava stvar.

Image
Pelagicevo je "opstina" sa pripadajucim naseljima: Blaževac, Donja Tramošnica, Donje Ledenice, Gornja Tramošnica, Gornje Ledenice, Njivak, Orlovo Polje, Pelagićevo, Porebrice, Samarevac i Turić.
2013. na popisu je imalo 5200 stanovnika od cega 34 % Hrvata

D. Zabar je takodje neka "opstina" i slicna je situacija kao sto je ima Pelagicevo...
3890 stanovnika (cijela opstina) sastavljena od nekoliko sela od kojih su neka cisto Hrvatima naseljeni
Last edited by bh.tornjak on 24/09/2021 22:12, edited 1 time in total.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5893 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

Povukli međuentitetsku liniju debelim flomasterom pa na terenu granica ispala široka 250 m, a duga 1150 km.
U Bosni i Hercegovini nikada nije zvanično definisana međuentitetska granica. Ona postoji samo kao rezultat u Dejtonu povučene linije debele jedan milimetar.
Milorad Dodik, predsednik RS kaže da zna za Plavu knjigu, ali da nije kod njega i da nepostojanje definisane granice između entiteta nije problem.
Problem međuentitetske linije razgraničenja još je veći od 2013. godine kada su predstavnici Republike Srpske u Sarajevu usvajanjem popisne Metodologije pristali na proširenje međuentitetske linije razgraničenja sa Dejtonskih 50 na 250 metara.
Međuentitetska linija razgraničenja dugačka je 1150 kilometara. U pojasu širine 250 metara nadležnost nemaju ni Republika Srpska ni Federacija BiH, već je ta teritorija poput Brčkog popisana kao zasebna celina.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#5894 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Skijaš »

vatrogasac wrote: 24/09/2021 22:09 Povukli međuentitetsku liniju debelim flomasterom pa na terenu granica ispala široka 250 m, a duga 1150 km.
U Bosni i Hercegovini nikada nije zvanično definisana međuentitetska granica. Ona postoji samo kao rezultat u Dejtonu povučene linije debele jedan milimetar.
Milorad Dodik, predsednik RS kaže da zna za Plavu knjigu, ali da nije kod njega i da nepostojanje definisane granice između entiteta nije problem.
Problem međuentitetske linije razgraničenja još je veći od 2013. godine kada su predstavnici Republike Srpske u Sarajevu usvajanjem popisne Metodologije pristali na proširenje međuentitetske linije razgraničenja sa Dejtonskih 50 na 250 metara.
Međuentitetska linija razgraničenja dugačka je 1150 kilometara. U pojasu širine 250 metara nadležnost nemaju ni Republika Srpska ni Federacija BiH, već je ta teritorija poput Brčkog popisana kao zasebna celina.
I tu ih zajeb'o Alija, oni kontali sto je linija deblja i uocljivija to bolje. E Slobodane koji si ti bio amater, da je to Milorad pregovarao, znalo bi se ciji je i najmanji kokosinjac.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#5895 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zilog »

Skijaš wrote: 24/09/2021 22:02
zilog wrote: 24/09/2021 21:54 Jelena, mi da smo htjeli ratovati, to bi uradili '99. kada je NATO poklopio Srbiju. Sada samo pusemo i na hladno, jer znamo kako ide sa mantrama o vecinskim naseljima, katastru, amebama... :roll:
Da, kolega llull kaze da demografski raspored stanovnistva omogucava raspad Distrikta i onda optuzi druge forumase za huskanje na rat.
To ja tumacim kao uvijenu najavu etnickog ciscenja.
Vazeca mantra za Opsadu Sarajeva, u Brlogu i Mordoru, je da opsade nije ni bilo, nego su se vecinska srpska naselja samoorganizovala u odbrani od Alijinih dzihadlija. Pa nam tako grah pao... :roll:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5896 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Gledam snimke govora Milorada u Budimpešti, pa onaj glavati bosanac je potpuno lud. Mumla, mlatara rukama, klati se za govornicom, a iz njega sipa nepatvoreni fašizam.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#5897 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Btw jeste li razradili strategiju? :mrgreen:

Hint br 1, Brčko se ne nalazi u šumskoj, niti podlieže njihovim odlukama.
Hint br 2, mirna secesija će biti mirna sedmicu dvije.
Hint br3, isceniraće se bježanje civila kao što je bilo kod Albanaca na Kosovu da bi se opravdalo ulazak vojske Srbije u BiH.

I naravno na kraju, neće ova i ovolika Bosna nigdje i mnogo bi bilo bolje da se mirno razgovara i dogovara.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#5898 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zilog »

daddy-kool wrote: 24/09/2021 22:43 Gledam snimke govora Milorada u Budimpešti, pa onaj glavati bosanac je potpuno lud. Mumla, mlatara rukama, klati se za govornicom, a iz njega sipa nepatvoreni fašizam.
Bio je i Mike Pence. Razgovor jr trkao ovako nekako:

- ... and they wanted to hang me,,,
- sta kaze sefe?
- htjeli su ga objesiti
- jesu li vas objesili gosn potpredsjednice?
- ?
- Mile suti, vidis da je covjek ziv
- ja bih njih sve nogom u guyice, meni nisu dali da vam dodjem na uguraciju
- Mile, to su bile Demokrate, a gosn Pensa su htjeli objesiti Republikanci
- ma sve su to ista govna, tako sam ja jednom prilikom americkom ambasa...
- Mile zacepi, ko boga te molim, trebao sam povesti Zeljka
- on je u UN-u
- ne tog Zeljka
:lol:
Image
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#5899 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by vatrogasac »

daddy-kool wrote: 24/09/2021 22:49 Btw jeste li razradili strategiju? :mrgreen:
Zafrkano je u svakoj verziji. Muharem je prvo iznio onaj gori scenario pa prešao na razne druge mogućnosti koje idu u korist Bosne. Ono o čemu sam pisao u više komentara je da Bošnjaci i ostali kojih je većina u zemlji su svjesni da ih čeka geto koji će biti pakao i zato imaju motivaciju da se dalje ne razvijaju planovi iz Beograda.
Može se desiti da rata ne bude, a država se raspadne! Posljedični geto koji će nam se desiti će biti pakao! I nakon usvajanja Zakona, on na snagu stupa kada ga PIC potvrdi! Može se proglasiti ustavna kriza i raspisati vanredni parlamentarni izbori! Za to ne trebaju entitetska glasanja! Mi se nalazimo u ustavnoj krizi! Parlament se treba raspustiti i raspisati vanredni izbori i da nova vlada radi u tehničkom mandatu! To je pravilo u svim parlamentarnim demokratijama! To ne mora da piše u Izbornom zakonu, to se podrazumijeva u svim zemljama! Denis Zvizdić može proglasiti ustavnu krizu i predložiti da se parlament raspusti. Dodik će sazvati novu sjednicu NSRS-a da potvrdi zaključke od ranije. Javna dobra, šume je Vlada RS u papirima prodavala na berzama.

Dodik je prodao tuđu robu, tuđu kuću. Ti papiri su završili u Srbiji! Imamo suptilni, dobro osmišljeni proces RS-a i Srbije. Srbija uzima vlasništvo BiH, postaje vlasnik teritorije i ovladava njome! Ova presuda je spašavanje Bosne u slobodnom padu ka njenom nestanku! Ukoliko se međunarodna zajednica, Schmidt i OHR ne budu involvirali u ovo i ukoliko Schmidt ne bude djelovao po bonskim mehanizmima, situacija u BiH će se pogoršati. Ovo je ugrožavanje Dejtona, a Schmidt ima mandat da pozove da Dejton bude poštovan, da pozove NATO da zaštiti Dejton! Može da se pozove na blokade institucija i nepoštivanje presuda Ustavnog suda! Zato Dodik žuri da zatvori vrata Visokom predstavniku.

sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#5900 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sportman1 »

- MZ ce reagovati ako zapuca ,jer da im je stalo do drzave barem bi eu uvela sankcije dodiku.
Koliki je nemar i sebicnost tkz.MZ prema BIH govori podatak da su i USA bili protiv Inzkovog zakona.
Inzko ga je ipak uveo kako ne bi otisao a radio nista nije, osim izvjestaja u UN- u.
Post Reply