Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#14926 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

Milenkov buraz wrote: 26/10/2021 19:42 A slušaj sada ovo kako se razvodnjava...
Palmer: Ako se ne može postići dogovor za domove naroda, treba se fokusirat na Predsjedništvo BiH
odjebaus i palmer
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#14927 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Ma kakve sankcije, sada mislim da nikakvih sankcija Dodiku neće biti, sve će se razvodniti i eto "uraditi ono što je moguće" a moguće je jedino kod Bakira dobiti pristanak na sve.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14928 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

daddy-kool wrote: 26/10/2021 19:45
zlajaBHF wrote: 26/10/2021 19:35

Sta ako Vucic nije na istim talasnim duzinama sa Dodikom i Rusima?

Sta ako njemu nesto mozemo ponuditi. Jer Rusi i Dodik bez Vucica su nemocni u BiH.
realnost je da iza milorada stoji vucic, a iza obojice rusi.

nijedan dogovor sa vucicem nije isao u korist bih, od onih vakcina koje izlaze na nos pa nadalje. vucica treba na strogi ignore, nista dobro ili iskreno nema od njega. ocito je da srbija pravi nestabilnost u regionu, to se vidi iz aviona. sad ici vucicu na noge i "razgovarati" da njim, te mu tako priznati da on igra najvazniju ulogu za buducnost bih, moze samo neko ko nema samopostovanja i dostojanstva. ama nek se nebo raspori, nek sve padne i nestane, mi ako necemo sami sebi pomoci od dzelata milost mi ne treba.
I babo mu je pregovaro sa teroristima i postadosmo dvije zaracene strane. Sve kredite ispucali i na kraju sa ratnim zlocincem krajišnikom u kafanu da održe sjednicu predsjedništva.
Ime entitetu posebna prica :-)
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#14929 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

ljudi provode otvorenu pravnu secesiju, poništavaju državne zakone, blokiraju institucije, ruse ustavni poredak. gdje je kicma da se kaze, dosta je, dok se to ne razrijesi nema razgovora ni o cemu drugom
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#14930 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

muha_sa wrote: 26/10/2021 19:48
I babo mu je pregovaro sa teroristima i postadosmo dvije zaracene strane. Sve kredite ispucali i na kraju sa ratnim zlocincem krajišnikom u kafanu da održe sjednicu predsjedništva.
Ime entitetu posebna prica :-)
Al' fakat meni to nije jasno takvi mazlumi, Izetbegović i Siladžić da su barem rekli ako može entitet da se zove "Republiak Srpska" može i BiH da nastavi da se zove "Republika BiH" iako to pravno-formalno nije. I Holbrook je to napisao u svojim memoarima da je očekivao sa bosanske strane tvrde pozicije oko imena entiteta ali da je to prošlo glat. E *ebem im mater obojici na 7 jezika. :oops:
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14931 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

Možda babin mali nije procitAo drugi memorandum.

https://balkans.aljazeera.net/opinions/ ... dar-na-bih
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18050
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#14932 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GandalfSivi »

daddy-kool wrote: 26/10/2021 19:49 ljudi provode otvorenu pravnu secesiju, poništavaju državne zakone, blokiraju institucije, ruse ustavni poredak. gdje je kicma da se kaze, dosta je, dok se to ne razrijesi nema razgovora ni o cemu drugom
Ali svi “pro-bosanski” politicari zajedno da izadju i da kazu, nece ni u Zagrebu ni u Beogradu nego ce ovdje u Sarajevu da se kroji buducnost Bosne i Hercegovine. Imamo milion i jedan nacin da ih dovedeno na to da korjenje jedu, ali niko ne mrda, bitnije su sujete i politicka prepucavanja…
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14933 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bossona »

zlajaBHF wrote: 26/10/2021 19:14
GandalfSivi wrote: 26/10/2021 19:01

Ne znas ti puno stvari, ocito…
Znas ti... Steta sto nije Pedja na celu drazavu, jelde? Da on sa svojim stranckim stratezima pronadje plan koji ce zadovoljiti sve, kao u Mostaru :twisted:
Image
Trogodišnja ahbabaska tradicija trgovine po uzoru na svog babuku, od građanske RBIH do feudalnog begovata. :mrgreen:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#14934 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Milenkov buraz »

Ma Zlaja je slijepac, ne mislim doslovno, ali politički svakako jeste.
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#14935 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by elcaliente »

GandalfSivi wrote: 26/10/2021 19:52
daddy-kool wrote: 26/10/2021 19:49 ljudi provode otvorenu pravnu secesiju, poništavaju državne zakone, blokiraju institucije, ruse ustavni poredak. gdje je kicma da se kaze, dosta je, dok se to ne razrijesi nema razgovora ni o cemu drugom
Ali svi “pro-bosanski” politicari zajedno da izadju i da kazu, nece ni u Zagrebu ni u Beogradu nego ce ovdje u Sarajevu da se kroji buducnost Bosne i Hercegovine. Imamo milion i jedan nacin da ih dovedeno na to da korjenje jedu, ali niko ne mrda, bitnije su sujete i politicka prepucavanja…
Jah i da nam djeda mraz donese ljepe paketice ove godine.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18050
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#14936 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by GandalfSivi »

elcaliente wrote: 26/10/2021 20:00
GandalfSivi wrote: 26/10/2021 19:52

Ali svi “pro-bosanski” politicari zajedno da izadju i da kazu, nece ni u Zagrebu ni u Beogradu nego ce ovdje u Sarajevu da se kroji buducnost Bosne i Hercegovine. Imamo milion i jedan nacin da ih dovedeno na to da korjenje jedu, ali niko ne mrda, bitnije su sujete i politicka prepucavanja…
Jah i da nam djeda mraz donese ljepe paketice ove godine.
Deda mraz nije dio nase tradicije 8-)
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14937 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

Ma ja mislim da to pitanje, hoće li Bake ići u Beograd ili neće je pogrešno pitanje. Pravo pitanje je šta će on reći tamo ako ode.

Nije uopšte problem da ode, pravi problem će biti onda ako ode i kaže krivu stvar. A da se to ne bi desilo, javnost BiH, proBih stranke, i intelektualci bi trebali znati šta može reći, i to mu poručiti. To se nažalost još uvijek nije desilo

I onda ispada, da dio forumaša (ali ne samo forumaša, nego i čitavog širokog spektra što političke što društvene scene) zapravo intimno navija da Bake ode u Beograd, napravi tamo kakvu pizdariju na račun BiH i da onda oni slavodobitno viču....jebo vas Bake., jesam li vam govorio.

Ja shvatam i to, sujeta, mržnja, ljubav i svašta nešto su iracionalne kategorije, ....al ne znam baš koliko nam koriste u ovoj političkoj priči
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#14938 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by elcaliente »

GandalfSivi wrote: 26/10/2021 20:02
elcaliente wrote: 26/10/2021 20:00

Jah i da nam djeda mraz donese ljepe paketice ove godine.
Deda mraz nije dio nase tradicije 8-)
Tu si u pravu.
Nasa tradicija je nesposobnost, lazi, prodaja spostvenih interesa, sitna kradza, prevare i otimanje.
Pogledaj nasu istoriju u zadnjih 700 godina i tu se vidi sva nasa tradicija.
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#14939 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by elcaliente »

palermo wrote: 26/10/2021 20:05 Ma ja mislim da to pitanje, hoće li Bake ići u Beograd ili neće je pogrešno pitanje. Pravo pitanje je šta će on reći tamo ako ode.

Nije uopšte problem da ode, pravi problem će biti onda ako ode i kaže krivu stvar. A da se to ne bi desilo, javnost BiH, proBih stranke, i intelektualci bi trebali znati šta može reći, i to mu poručiti. To se nažalost još uvijek nije desilo

I onda ispada, da dio forumaša (ali ne samo forumaša, nego i čitavog širokog spektra što političke što društvene scene) zapravo intimno navija da Bake ode u Beograd, napravi tamo kakvu pizdariju na račun BiH i da onda oni slavodobitno viču....jebo vas Bake., jesam li vam govorio.

Ja shvatam i to, sujeta, mržnja, ljubav i svašta nešto su iracionalne kategorije, ....al ne znam baš koliko nam koriste u ovoj političkoj priči
Svjedeno otisao ili ne, rekao tamo sta ili ne on se vise nista ne pita.
Propustio je momenat kada su se Bosnjaci mogli nesto pitati.
Sada nema niti sta da ponudi niti cime da prijeti.
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14940 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bossona »

muha_sa wrote: 26/10/2021 19:52 Možda babin mali nije procitAo drugi memorandum.

https://balkans.aljazeera.net/opinions/ ... dar-na-bih
Babin mali je kao i babuka mu su ralizatori memoranduma, jer bez njih oni te memorandume ne bi mogli realizovati...
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#14941 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by duh_sa_sjekirom »

Probosanski političari ne postoje...
Politika SDA je daleko od toga, a ostali su više onako promahalski usmjereni...Debela skupštinska hladovina i sigurica u nekom upravnom ili nadzornom odboru i to je to...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14942 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bloo »

palermo wrote: 26/10/2021 20:05 Ma ja mislim da to pitanje, hoće li Bake ići u Beograd ili neće je pogrešno pitanje. Pravo pitanje je šta će on reći tamo ako ode.

Nije uopšte problem da ode, pravi problem će biti onda ako ode i kaže krivu stvar. A da se to ne bi desilo, javnost BiH, proBih stranke, i intelektualci bi trebali znati šta može reći, i to mu poručiti. To se nažalost još uvijek nije desilo

I onda ispada, da dio forumaša (ali ne samo forumaša, nego i čitavog širokog spektra što političke što društvene scene) zapravo intimno navija da Bake ode u Beograd, napravi tamo kakvu pizdariju na račun BiH i da onda oni slavodobitno viču....jebo vas Bake., jesam li vam govorio.

Ja shvatam i to, sujeta, mržnja, ljubav i svašta nešto su iracionalne kategorije, ....al ne znam baš koliko nam koriste u ovoj političkoj priči
Predstavnik jedne stranke u BiH ide na sastanak sa predsjednikom jedne drzave ili sa predsjednikom jedne stranke u drugoj drzavi?
Vucic generalno ima problem da razdvoji funkciju predsjednika republike i predsjednika stranke, sto je vidljivo u njegovim izjavama, te nebulozama njegovih parlamentaraca/skupstinara.
Naprednjaci to sam ja sam republika..
Bez obzira sto mu Ustav ne daje ovlastenja, on zadire u sve pore i nivoe republike. Mozda je to i Bakirov mokri san, samo mu smetaju ostali etnodiktatori slicnih pretenzija.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#14943 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

palermo wrote: 26/10/2021 20:05 Ma ja mislim da to pitanje, hoće li Bake ići u Beograd ili neće je pogrešno pitanje. Pravo pitanje je šta će on reći tamo ako ode.

Nije uopšte problem da ode, pravi problem će biti onda ako ode i kaže krivu stvar. A da se to ne bi desilo, javnost BiH, proBih stranke, i intelektualci bi trebali znati šta može reći, i to mu poručiti. To se nažalost još uvijek nije desilo

I onda ispada, da dio forumaša (ali ne samo forumaša, nego i čitavog širokog spektra što političke što društvene scene) zapravo intimno navija da Bake ode u Beograd, napravi tamo kakvu pizdariju na račun BiH i da onda oni slavodobitno viču....jebo vas Bake., jesam li vam govorio.

Ja shvatam i to, sujeta, mržnja, ljubav i svašta nešto su iracionalne kategorije, ....al ne znam baš koliko nam koriste u ovoj političkoj priči
po meni niti treba ići niti treba sa vucicem nesto "razgovarati". jer taj razgovor je ustvari pregovor. niti on niti iko drugi. sta bi po tebi trebao kazati?
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14944 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bossona »

palermo wrote: 26/10/2021 20:05 Ma ja mislim da to pitanje, hoće li Bake ići u Beograd ili neće je pogrešno pitanje. Pravo pitanje je šta će on reći tamo ako ode.

Nije uopšte problem da ode, pravi problem će biti onda ako ode i kaže krivu stvar. A da se to ne bi desilo, javnost BiH, proBih stranke, i intelektualci bi trebali znati šta može reći, i to mu poručiti. To se nažalost još uvijek nije desilo

I onda ispada, da dio forumaša (ali ne samo forumaša, nego i čitavog širokog spektra što političke što društvene scene) zapravo intimno navija da Bake ode u Beograd, napravi tamo kakvu pizdariju na račun BiH i da onda oni slavodobitno viču....jebo vas Bake., jesam li vam govorio.

Ja shvatam i to, sujeta, mržnja, ljubav i svašta nešto su iracionalne kategorije, ....al ne znam baš koliko nam koriste u ovoj političkoj priči


Milorad Dodik nakon kafanskog zasjedanja i dogovora sa Bakirom slavljenički kaže : Ovakvi poslovi se završavaju u kafani!
Image

Bakir nastavo kao i Babuka mu ali i Tihić umjesto u Parlamentu BiH sve dogovarati van državnih institucija u kafanama sa rušiteljima BIH,..
Sjetite se spašavanja Dodika i brloga od bankrota, kad je s njim dogovorio koordinaciona tijela i obesmislio državu i Parlament BiH na račun jačanja genocidnog (bl)entiteta i čak kantona.

Evo šta je izdajnik Bakir dogovorio sa Dodikom 2016 u Kafani u Istočnom Sarajevu prije nekoliko godina i to proguirali kroz domove naroda.
(1) Kolegij za europske integracije je najviše političko tijelo u sustavu koordinacije procesa europskih
integracija u Bosni i Hercegovini, koje osigurava usuglašenost stajališta o ključnim, strateškim i
političkim pitanjima u području europskih integracija te, u krajnjoj instanciji, otklanja evenutalne
zastoje u ispunjavanju obveza iz procesa integracije Bosne i Hercegovine u Europsku uniju.
(2) Kolegij za europske integracije uspostavlja se na konstituirajućoj sjednici koju saziva predsjedatelj
Kolegija za europske integracije u dogovoru sa zamjenicima predsjedatelja Kolegijuma za europske
integracije, najkasnije u roku od 20 dana od dana stupanja na snagu ove Odluke.
(3) Članovi Kolegija za europske integracije su:
a) predsjedatelj Vijeća ministara Bosne i Hercegovine
b) zamjenici predsjedatelja Vijeća ministara Bosne i Hercegovine
c) predsjednik Vlade Federacije Bosne i Hercegovine
d) dva člana Vlade Federacije Bosne i Hercegovine
e) predsjednik Vlade Republike Srpske
f) dva člana Vlade Republike Srpske
g) gradonačelnik Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine
h) predsjednici vladā kantona.
(4) Predsjedatelj Vijeća ministara Bosne i Hercegovine, predsjednici vlada entiteta i kantona i
gradonačelnik Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine, u slučaju spriječenosti, mogu ovlastiti člana Vijeća
ministara Bosne i Hercegovine odnosno člana vlada entiteta, kantona i Brčko Distrikta Bosne i
Hercegovine da u punom kapacitetu sa punim pravima i obvezama sudjeluje na sastanku Kolegija,
izuzev prava predsjedanja. U slučaju zastupanja, predsjedatelj Vijeća ministara Bosne i Hercegovine,
predsjednici vladā entiteta i kantona i gradonačelnik Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine dužni su o
tome izvijestiti sve članove Kolegija za europske integracije u pisanom obliku najkasnije 24 sata prije
održavanja sjednice Kolegija za europske integracije. https://www.kurir.rs/region/bosna-i-her ... 7Py25BEAsY
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14945 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

daddy-kool wrote: 26/10/2021 20:11
palermo wrote: 26/10/2021 20:05 Ma ja mislim da to pitanje, hoće li Bake ići u Beograd ili neće je pogrešno pitanje. Pravo pitanje je šta će on reći tamo ako ode.

Nije uopšte problem da ode, pravi problem će biti onda ako ode i kaže krivu stvar. A da se to ne bi desilo, javnost BiH, proBih stranke, i intelektualci bi trebali znati šta može reći, i to mu poručiti. To se nažalost još uvijek nije desilo

I onda ispada, da dio forumaša (ali ne samo forumaša, nego i čitavog širokog spektra što političke što društvene scene) zapravo intimno navija da Bake ode u Beograd, napravi tamo kakvu pizdariju na račun BiH i da onda oni slavodobitno viču....jebo vas Bake., jesam li vam govorio.

Ja shvatam i to, sujeta, mržnja, ljubav i svašta nešto su iracionalne kategorije, ....al ne znam baš koliko nam koriste u ovoj političkoj priči
po meni niti treba ići niti treba sa vucicem nesto "razgovarati". jer taj razgovor je ustvari pregovor. niti on niti iko drugi. sta bi po tebi trebao kazati?
Trebao bi kazati, Vule skloni Mileta ili ga primiri.....i što je najvažnije prestani ti misliti da smo mi mutavi....

eto, zovnuo si me, popili smo kahvu, malo ćemo i narod sa ovime smiriti.....al ako Baja nastavi kako je pošao, jebi ga Vule....nemoj mene tada zvati....


Eto, ja bih mu tako rekao.....
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#14946 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bossona »

Login7777 wrote: 26/10/2021 19:40 Pogodi li kad šta ovaj profa Serwer?
"ta će Amerikanci,https://www.youtube.com/watch?v=CrF-6BX-jR0
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#14947 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by hipija »

Pa kad čovjek malo bolje promisli,Bošnjaci i ne zaslužuju ništa bolje od Bakira.
Naš narod je lijen, indolentan, neobrazovan, poglup i korumpiran i Bakir je samo projekcija naroda koga navodno predstavlja.
Da je drugačije, Bakir i slični njemu ne bi dočekali drugi mandat u bilo kojem obliku i nivou vlasti.
Zato čuvajte živce jer rahat patnji se ne nazire kraj.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#14948 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Login7777 »

hipija wrote: 26/10/2021 20:23 Pa kad čovjek malo bolje promisli,Bošnjaci i ne zaslužuju ništa bolje od Bakira.
Naš narod je lijen, indolentan, neobrazovan, poglup i korumpiran i Bakir je samo projekcija naroda koga navodno predstavlja.
Da je drugačije, Bakir i slični njemu ne bi dočekali drugi mandat u bilo kojem obliku i nivou vlasti.
Zato čuvajte živce jer rahat patnji se ne nazire kraj.
Bakir je super kakav je narod. Vidi se i po forumskoj temi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14949 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

palermo wrote: 26/10/2021 20:21
daddy-kool wrote: 26/10/2021 20:11

po meni niti treba ići niti treba sa vucicem nesto "razgovarati". jer taj razgovor je ustvari pregovor. niti on niti iko drugi. sta bi po tebi trebao kazati?
Trebao bi kazati, Vule skloni Mileta ili ga primiri.....i što je najvažnije prestani ti misliti da smo mi mutavi....

eto, zovnuo si me, popili smo kahvu, malo ćemo i narod sa ovime smiriti.....al ako Baja nastavi kako je pošao, jebi ga Vule....nemoj mene tada zvati....


Eto, ja bih mu tako rekao.....
Vule-kako mu tepaš :D ce mu takvu carlamu svezat da ce ovaj tek nakon pola godine skontat kako ga je naguzio
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#14950 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

muha_sa wrote: 26/10/2021 20:24
palermo wrote: 26/10/2021 20:21

Trebao bi kazati, Vule skloni Mileta ili ga primiri.....i što je najvažnije prestani ti misliti da smo mi mutavi....

eto, zovnuo si me, popili smo kahvu, malo ćemo i narod sa ovime smiriti.....al ako Baja nastavi kako je pošao, jebi ga Vule....nemoj mene tada zvati....


Eto, ja bih mu tako rekao.....
Vule-kako mu tepaš :D ce mu takvu carlamu svezat da ce ovaj tek nakon pola godine skontat kako ga je naguzio
možda hoće, možda neće :D , al ja ne bih baš Baketa potcjenjivao.....

Osnovno pitanje nije (po meni naravno) je li Bake sposoban, jeste sposoban je....

osnovno pitanje je, da li on tumači istinske izraze želje pro Bih stanovništva i jesmo li mi ( a prevashodno oni koji se bave politikom i intelktualna elita) to formulirali na jasan način i poslali poruku Bakiru
Post Reply