Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post Reply
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#6276 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by archi_a »

Nekoliko porodica iz entiteta Republika Srpska, koje tvrde da su njihovi članovi preminuli u bolnicama zbog toga što je u liječenju korišten tehnički umjesto medicinskog kisika, podnijelo je tužbu protiv institucija, potvrdio je za Klix.ba advokat Duško Tomić.
Da vidimo, hoće li tužilaštvo BiH promptno reagovati po ovom pitanju, kao i u slučaju malinara i premijera FBiH?!? Šta kažu tadićka i direktor SIPA-e? Znal se šta? :D
Last edited by archi_a on 28/09/2021 15:34, edited 2 times in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6277 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

Thorgerson wrote: 28/09/2021 15:31
Škobo Habu wrote: 28/09/2021 15:27

Sa obzirom da su nam tadašnje "vođe" savjetovale da bacamo pepeo u oči četnicima i učimo kuluvallah, dobro i imamo glave na ramenima.
E pa ja o tome govorim. Ove vodje ti ne govore ni to. Sute. Ko zaliveni

Gledam kako su hrvati sjebali jna i kasarne cim je krneulo sranje to prvo zauzeli. Presjekli komunikacije itd.

Kad je nasima sefer predlagao da sruse mostove na drini, ismijali ga.

To nam se ne smije ponoviti. A kako se ponasamo moglo bi.
Kakve mi imamo kilave debile takvi su i na srpskoj strani. Mozes ti zamisliti debelog zadriglog laktaškog krmka kao nekog ko će predvoditi “VRS u osnivanju” kao glavnokomadujućeg?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6278 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mO k3 »

archi_a wrote: 28/09/2021 15:34
Nekoliko porodica iz entiteta Republika Srpska, koje tvrde da su njihovi članovi preminuli u bolnicama zbog toga što je u liječenju korišten tehnički umjesto medicinskog kisika, podnijelo je tužbu protiv institucija, potvrdio je za Klix.ba advokat Duško Tomić.
Da vidimo, hoće li tužilaštvo BiH promptno reagovati po ovom pitanju, kao i u slučaju malinara i premijera FBiH?!? Šta kažu tadićka i direktor SIPA-e? Znal se šta? :D
Bio je masu slucajeva u Bl na Paprikovcu gdje su ljudi izvrsili samoubistvo ... cak i jedan od mojih komsija
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6279 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

SaraFina wrote: 28/09/2021 15:34
Thorgerson wrote: 28/09/2021 15:31
E pa ja o tome govorim. Ove vodje ti ne govore ni to. Sute. Ko zaliveni

Gledam kako su hrvati sjebali jna i kasarne cim je krneulo sranje to prvo zauzeli. Presjekli komunikacije itd.

Kad je nasima sefer predlagao da sruse mostove na drini, ismijali ga.

To nam se ne smije ponoviti. A kako se ponasamo moglo bi.
Kakve mi imamo kilave debile takvi su i na srpskoj strani. Mozes ti zamisliti debelog zadriglog laktaškog krmka kao nekog ko će predvoditi “VRS u osnivanju” kao glavnokomadujućeg?
A zasto ne bih mogao???
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6280 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

palermo wrote: 28/09/2021 15:45
SaraFina wrote: 28/09/2021 15:34

Kakve mi imamo kilave debile takvi su i na srpskoj strani. Mozes ti zamisliti debelog zadriglog laktaškog krmka kao nekog ko će predvoditi “VRS u osnivanju” kao glavnokomadujućeg?
A zasto ne bih mogao???
Zato što lik cijeli cirkus pravi da prikrije svoj kriminal i ove zadnje afere. A da je sposoban komadovati lovačkim društvom? Nije.
Živi bili pa vidjeli. Eto.

Plus valja mobilizirati narod. Kao što rekoh nisu devedesete pa da šumadijski korpus navali braniti koridor. Morali bi semberijski Srbi. Bijeljina i okolica. Prvi. Pa potpora.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6281 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by daddy-kool »

SaraFina wrote: 28/09/2021 15:48
Plus valja mobilizirati narod. Kao što rekoh nisu devedesete pa da šumadijski korpus navali braniti koridor. Morali bi semberijski Srbi. Bijeljina i okolica. Prvi. Pa potpora.
Prvo treba osvojiti koridor da bi ga branili.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6282 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

SaraFina wrote: 28/09/2021 15:48
palermo wrote: 28/09/2021 15:45

A zasto ne bih mogao???
Zato što lik cijeli cirkus pravi da prikrije svoj kriminal i ove zadnje afere. A da je sposoban komadovati lovačkim društvom? Nije.
Živi bili pa vidjeli. Eto.
Pa to je samo tvoja pretpostavka. Ja ne vidim nikakav argument ili neku cinjenicu kojom to mozes potkrijepiti.

Kao da.je Karadzic bolji, uostalom i Raso i Mile su samo izvodaci.....a za to imaju dovoljno skole
TomANDJerry
Posts: 1148
Joined: 21/09/2012 18:23

#6283 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by TomANDJerry »

Thorgerson wrote: 28/09/2021 14:31
TomANDJerry wrote: 28/09/2021 13:05 Ali kako ce u toj drzavi doci iz Istocnog Sarajeva do Banja Luke ... ako moze sve mirno da uradi.

Kako ce preci granicu bilo tko iz te drzave u EU ako mu EU ne priznaje pasoš nego traži BiH koji se izdaje u Sarajevu.
Kako ce kamioni preko granice, ljudi, krediti sa druge strane itd.

Mnogi imaju istu autonomiju kao i Dodik, samo znaju da drzava nije puska + malo kvadratnih kilometara + nesto malo institucija.
Ja ne mogu da vjerujem sta pises.

IDDEEA, agencija zaduzena za izdavanje pasosa, licnih karti - sjediste Banja Luka.

Dakle, ako ce iko ostati bez pasosa, barem privremeno to ce biti samo bosnjaci.

Drugi, svi srbi imaju pasos Srbije. Oni tu agenciju mogu spalit komotno, koji ce im qrac. Ko ce to zabraniti da dobiju sve sta im treba iz Srbije?

Moramo li spominjati da hrvati imaju pasos hrvatske?

Ima vremena za ostalo.

Govorim o tome da 90% stvari koje su potrebne jednoj republici RS to ima.

Ne smijemo biti naivni. Oni imaju cilj, kako god nekome smijesan Dodik bio. On barem baljezga tu jednu mantru i to mu uspijeva. Veze izmedju rs i srbije nikad jace nisu bile. Drzava nikad slabija.
Ja ne mogu da vjerujem šta ti pises.

Kako ce firme iz RSa da posluju vani - hoce li i to preko Srbije.
I to sto obicni ljudi imaju drzavljanstva druge drzave i da ce im trebati govori da ta neka RS i nije drzava i nije priznata.

A drzavne agencije koje su u RSu ce se valjda zatvoriti jednom kada postanu "nezavisna drzava" ... i vracaju se u Sarajevo.
Pogledaj samo Kosovo i koliko problema oko tablica --- pa RS bi imala najmanje 1000 puta vise svih mogucih problema. Eto odmah tablice, odakle im tablice za automobile, odakle im valuta, odakle im svi ostali dokumenti (svaki put ici u Beograd kada nesto trebas), kako ce raditi bankarski sektor (kada je upotpunosti medjunarodni), avio saobracaj, vozovi, odakle nafta itd itd ---

Ne kazem ja da oni nisu dovoljno ludi da nesto pokusaju (a i zato im treba 90% podrske vlastitog naroda koju sada nemaju, jer malo tko je spreman rizikovati i ono malo zivota što ima zbog Dodika), ali da takvo nesto uspije u srcu evrope .... pa ode odmah Makedonija, pa dijelovi Grcke, pa Katalonija, pa Bavarska ako zeli ...
archi_a
Posts: 10356
Joined: 11/12/2011 18:11

#6284 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by archi_a »

- Visoki predstavnik, Christian Schmidt, naglašava da ni pod kojim okolnostima neće dozvoliti prekrajanje granica Bosne i Hercegovine, čiji je teritorijalni integritet zajamčen Općim okvirnim sporazumom za mir i međunarodnim pravom. On još jednom potvrđuje neupitnu opredijeljenost Upravnog odbora Vijeća za provedbu mira za očuvanje teritorijalnog integriteta i temeljne strukture države Bosne i Hercegovine kao jedinstvene, suverene države koja se sastoji od dva entiteta. On podsjeća da, prema Daytonskom mirovnom sporazumu, entiteti imaju svoju ustavnu poziciju unutar države Bosne i Hercegovine, nemaju pravo na otcjepljenje od Bosne i Hercegovine i da oni postoje samo na osnovu Ustava BiH
Eh, čuj, javio se i ovaj, gukno golub. :pisnuo:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6285 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

daddy-kool wrote: 28/09/2021 15:51
SaraFina wrote: 28/09/2021 15:48
Plus valja mobilizirati narod. Kao što rekoh nisu devedesete pa da šumadijski korpus navali braniti koridor. Morali bi semberijski Srbi. Bijeljina i okolica. Prvi. Pa potpora.
Prvo treba osvojiti koridor da bi ga branili.


Da, prvo osvojiti. Brčko je većinski bošnjački grad. Odlično povezan sa najmnogoljudnijim TK. Na putu prema Tuzli su pozicionirani (osim većinskih bošnjačkih sela) i Srebrenik, Gradačac. S druge strane Srbi su se bukvalno povukli prema Bijeljini. I drže sela u tom pravcu. Dio bijeljinski ceste i nekoliko prigradskih naselja koja bi bila odsječena u roku odmah. Granični prijelaz prema Gunji je u bošnjačkom dijelu. Tu nema ni 10% Srba. I od graničnog cijeli taj put koji vodi prema Tuzli i
račva se prema Orašju su Bošnjaci i Hrvati.
DonieBrasco
Posts: 15216
Joined: 31/08/2016 16:09

#6286 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

Ne bi me cudilo da je dobio instrukcije od šefova jer se opasno zairagro od kako je dosao i kakve je izjave davao.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6287 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

palermo wrote: 28/09/2021 15:52
SaraFina wrote: 28/09/2021 15:48

Zato što lik cijeli cirkus pravi da prikrije svoj kriminal i ove zadnje afere. A da je sposoban komadovati lovačkim društvom? Nije.
Živi bili pa vidjeli. Eto.
Pa to je samo tvoja pretpostavka. Ja ne vidim nikakav argument ili neku cinjenicu kojom to mozes potkrijepiti.

Kao da.je Karadzic bolji, uostalom i Raso i Mile su samo izvodaci.....a za to imaju dovoljno skole
Navela sam ti ja argumente. Čime će Mile sve i da je sposoban zauzeti entitetsku liniju i koridor?
Za tu akciju trebalo bi mu i ljudstvo i logistika iz Srbije. A navela sam ti i zašto Vučić neće komandovati ulaz srpskih tenkova preko Rače. Ja ne znam znaš ti kako taj teren izgleda i koje je vojne gubitke Srbija imala 92’ da zauzme dio koridora. U vrećama se ljudi vraćali.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6288 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Truba »

Vidim da nisi slusala sta prica
Jebiga vama dijasporcima samo rat u glavi
Covjek oce originalni dayton n
Jer ga prcate 15 hodina
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6289 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

Granični prijelaz u Brčkom je bukvalno udaljen 150 m od centra grada i 200m od HR. Odnosno početka EU. Trebalo bi opet doći do mosta i srušiti ga za potrebe zauzimanja koridora. A to bi značilo i medjunarodni incident.

Bas me zanima ko bi preuzeo odgovornost za tako što.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#6290 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by AtillaS »

U međuvremenu:
Christian Schmidt wrote: Prema Dejtonskom mirovnom sporazumu, entiteti imaju svoju ustavnu poziciju unutar države Bosne i Hercegovine, nemaju pravo na otcjepljenje od Bosne i Hercegovine i postoje samo na osnovu Ustava BiH.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6291 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

Black swan wrote: 28/09/2021 16:04 Vidim da nisi slusala sta prica
Jebiga vama dijasporcima samo rat u glavi
Covjek oce originalni dayton n
Jer ga prcate 15 hodina
Dobiće K. Da se ne izražavam. A on Bujrum pa neka zauzme entitetsku liniju i koridor.

U Posavini ti žive posavski Hrvati, ne hercegovački. Koji bi 100% takodjer stali u odbranu. I ne bi dozvolili da sela i grad Orašje ponovno stradaju.
Last edited by SaraFina on 28/09/2021 16:11, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#6292 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by palermo »

SaraFina wrote: 28/09/2021 16:02
palermo wrote: 28/09/2021 15:52

Pa to je samo tvoja pretpostavka. Ja ne vidim nikakav argument ili neku cinjenicu kojom to mozes potkrijepiti.

Kao da.je Karadzic bolji, uostalom i Raso i Mile su samo izvodaci.....a za to imaju dovoljno skole
Navela sam ti ja argumente. Čime će Mile sve i da je sposoban zauzeti entitetsku liniju i koridor?
Za tu akciju trebalo bi mu i ljudstvo i logistika iz Srbije. A navela sam ti i zašto Vučić neće komandovati ulaz srpskih tenkova preko Rače. Ja ne znam znaš ti kako taj teren izgleda i koje je vojne gubitke Srbija imala 92’ da zauzme dio koridora. U vrećama se ljudi vraćali.
Mile ce zauzeti vojskom. Dobit ce ljudstvo i logistiku iz Srbije
A vojni gubici....pa sjeti se sta je Bilja Plavsic izjavila....

Mislim, jel ti ovo ozbiljno pises...ja sve mislim, zajebavas se, jel de da zajebavas
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#6293 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by SaraFina »

palermo wrote: 28/09/2021 16:10
SaraFina wrote: 28/09/2021 16:02

Navela sam ti ja argumente. Čime će Mile sve i da je sposoban zauzeti entitetsku liniju i koridor?
Za tu akciju trebalo bi mu i ljudstvo i logistika iz Srbije. A navela sam ti i zašto Vučić neće komandovati ulaz srpskih tenkova preko Rače. Ja ne znam znaš ti kako taj teren izgleda i koje je vojne gubitke Srbija imala 92’ da zauzme dio koridora. U vrećama se ljudi vraćali.
Mile ce zauzeti vojskom. Dobit ce ljudstvo i logistiku iz Srbije
A vojni gubici....pa sjeti se sta je Bilja Plavsic izjavila....

Mislim, jel ti ovo ozbiljno pises...ja sve mislim, zajebavas se, jel de da zajebavas
Trebaće mu cijela vojska Srbije za tu akciju. A ja nešto ne vidim da je Vučić voljan riskirati i u kolevki srpstva Kosovu. A ne u BiH. S tobom se smijem kladiti.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#6294 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zilog »

Ovo sa kisikom sve ludje i ludje... :mrgreen:

Sve kontam zezaju se. Pa oni su mimo svakog zakona, bez dozvole, uvozili industrijski kisik. Sve i da im neko napise da je bio medicinski, opet nisu imali dozvolu.
Last edited by zilog on 28/09/2021 16:17, edited 1 time in total.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#6295 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by ¤ jelena ¤ »

Postoji li zakon u ovoj državi koji se tiče zabrane podsticanja na oružani sukob i zabrane i sankcionisanje širenja straha među stanovništvom BiH, uočenih na društvenim mrežama pa time i na ovom forumu?
DonieBrasco
Posts: 15216
Joined: 31/08/2016 16:09

#6296 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

zilog wrote: 28/09/2021 16:15 Ovo sa kisikom sve ludje i ludje... :mrgreen:

Sve kontam zezaju se. Pa oni su mimo svakog zakona, bez dozvole, uvozili industrijski kisik. Sve i da im neko napise da je bio medicinski, opet nisu imali dozvolu.
Zataskat ce se kao sve do sada, jos par dana dok dođe do suda i onda je gotovo.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#6297 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by zilog »

¤ jelena ¤ wrote: 28/09/2021 16:16 Postoji li zakon u ovoj državi koji se tiče zabrane podsticanja na oružani sukob i zabrane i sankcionisanje širenja straha među stanovništvom BiH, uočenih na društvenim mrežama pa time i na ovom forumu?
Je li pod podsticanjem smatras konstataciju da protivustavna secesija vodi u rat, ili mislis na samu najavu protivustavnih aktivnosti?
merk030
Posts: 668
Joined: 30/06/2018 18:31

#6298 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by merk030 »

Ista bi stvar bila i da je neko drugi iz RS na Dodikovom mjestu, to se vidi svakim danom. Vidimo, kad nije šta po volji, odmah blokada.

Da li je Bake usrao u Federaciji, jeste, ali ako promijeniš Baketa nećeš dobiti promjene na drugoj strani, na državnom nivou naravno.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#6299 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by L u c i f e r »

Podrska za proglasenje, jednom se zivi Mile
User avatar
House
Posts: 46619
Joined: 17/03/2010 15:36

#6300 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by House »

podrška precedniku
Post Reply