Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Bossona
Posts: 5243
Joined: 21/12/2020 03:28

#35751 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Bossona »

halo_ba wrote: 04/02/2023 10:24 Dvorsi list Konakovicevog relaksiranog partnera (nezavisne novine) donosi interesantan clanak o zlim mulimanima koji su po ulici hvatali i klali Srbe.
Cak i u gradovima koji su od prvpg dana rata bili u rukama SDS i duboko u srpskoj teritoriji. U vlasenici zli mulimani hvatali i klali Srbe.
BANJALUKA - Mapirana su 322 mjesta u 15 opština i gradova u BiH u kojima su tokom rata sredinom devedesetih godina prošlog vijeka tamničeni i mučeni vojnici i civili srpske nacionalnosti.

"Ljudi su hvatani po ulicama, odvođeni iz svojih domova, mučeni glađu i žeđu, tjerani da jedu čak i vlastite dijelove tijela te zatvarani su u kaveze sa životinjama", pričaju za "Nezavisne novine" logoraši koji su preživjeli ove strašne torture.

Lista mjesta na kojima su bili logori nije potpuna, kazali su iz Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica, a ono što je do sada preliminarno targetirano na bazi svjedočenja zatvorenika te podataka zvaničnih institucija jesu prijeratne opštine Bihać, Bosanska Krupa, Bratunac, Brod, Vlasenica, Derventa, Doboj, Zvornik, Modriča, Orašje, Odžak, Srebrenica, Ugljevik i Šamac, te pet gradskih i pet prigradskih opština u Sarajevu.

Anđelko Nosović, predsjednik Saveza logoraša Republike Srpske, kaže da su, prema podacima Saveza, u BiH tokom proteklog rata bila ukupno 523 logora u kojima su zatvarani i mučeni Srbi, a da će slično pokazati i podaci koje na kraju budu prikupile i druge institucije i udruženja.

"U bivšoj Jugoslaviji je bilo 778 logora za Srbe. U BiH su bila 523 logora, a od toga samo u Sarajevu, u samom gradu, 126. To pokazuje kolika je bila mržnja prema srpskom narodu te koliko je bilo volje i želje da se naš narod protjera s ovih prostora i da se narod zatvori i uništi. Samo kroz logor 'Tarčin' je prošlo 600 ljudi, sve civili, djeca i starci koji su uhvaćeni u svojim kućama", poručuje Nosović, koji je posebno ogorčen što je rijetko ko odgovarao za stradanje srpskog naroda.

"Bili smo osuđeni čim smo identifikovani kao Srbi. Oni sada prave alibije za to što su uradili, poput slučaja 'Mahmuljin', jer je sud dozvolio da taj čovjek koji je optužen ode u Tursku i da se ne vrati. Ili ih samo osude na godinu ili dvije kako bi okajali grijehe", kaže Nosović.

Iz Udruženja žena žrtava rata Republike Srpske navode da je kompletan plan zatočeništva unaprijed pripreman od strane Armije RBiH, te HVO-a.

"U BiH sada postoji 130 opština pa podijelite broj logora po tome. Zamislite, to praktično znači da je u svakoj opštini bilo po pet-šest logora za Srbe. Mi se trudimo našim svjedočenjima, knjigama, da bar bilo šta dokažemo o tim mjestima. Koliko znam, samo u tuzlanskoj regiji je bilo 127 mjesta za mučenje, što u Živinicama, Lukavcu... Nikad niko to nigdje ne spominje. Unaprijed je pripremljeno ko će biti krivac, ko genocidan, a ko heroj, odnosno žrtva", poručuje za "Nezavisne novine" Božica Živković Railić, predsjednica Udruženja.

Ona navodi da je ovakva "pravda" neodrživa.

"Decenije prolaze, mnoge istine se neće nikad saznati. Mnoga mjesta mučenja su zatrpana, kao da niko nikada tu nije bio", navodi Živković Railićeva.

Uskoro bi trebalo da krene i mapiranje ostalih poznatih lokacija, koje će obuhvatiti mjesta zatočenja u banjalučkoj Krajini, zapadnoj Krajini, sjeveroistočnoj Bosni, srednjoj Bosni, gornjem Podrinju, kao i u Hercegovini.

"Sve lokacije su identifikovane i mapirane na osnovu svjedočanstava preživjelih zatočenika, te prema službenim izvještajima, izjavama svjedoka, medicinskoj dokumentaciji, dokumentaciji Crvenog krsta, kao i podacima neprijateljskih snaga Armije RBiH, Hrvatskog vijeća odbrane i Hrvatske vojske, kao i presudama pred domaćim pravosuđem", kazao je Milorad Kojić, direktor Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica.

Kojić je istakao da je Centar došao i do podatka o postojanju takozvanih pokretnih logora, kao što je to bio slučaj u selu Žeravac, opština Derventa, gdje su logoraši držani u kamionima i autobusima, kao i u naselju Hrasnica, opština Ilidža, gdje su bili zatvoreni u kontejneru za skladištenje južnog voća.

Preliminarna lista logora za Srbe:
Gradovi Broj Lokacija
Bihać 18
Bosanska Krupa 13
Brod/Bosanski Brod 13
Derventa 6
Doboj 3
Modriča 2
Orašje 6
Odžak 10
Sarajevo 214
Šamac 5
Srebrenica 21
Bratunac 3
Ugljevik 1
Zvornik 5
Vlasenica 2
Image

Izdavačka kuća "Čarobna knjiga" je objavila knjigu Srpske narodne bajke za djecu 21. vijeka".
Kao pravdanje za mitomansku propagandu ispiranja mladih mozgova nastala je iz kako kažu potrebe da se osavremene domaće bajke i mitovi, s ciljem da se prilagode estetskim i moralnim normama savremenog građanskog društva uz savremeni jezik pripovedanja.
Bajke i mitove su priredili David Albahari, Dragan Velikić, Darko Tuševljaković, Aleksandar Glovacki i Oto Oltvanji.
Da bi bajkovita mitomanija bila ubjedljivija po tvrdanjama autora oni su kao sačuvali literarnu vrijednost izvornog teksta, ali su izmjenili stavove koji se kose sa savremenim moralnim načelima i upotpunile su ilustracije koje oživljavaju priče, podstiču na razmišljanje i uveseljavaju čitaoce.
Image

Stoga se ne traba čuditi što ste u sukobu sa svima u okruženju, pa i sa samim sobom, što žive u negaciji istine , što ih je civilizirani svijet bombarodvao a najveći sud UN sud osudio za najveća zlodjela čovječanstva ukljućujući i genocid na pragu 21 vijeka,....
Evo šta kažu Srbi o Srbima:
“Srbi su bolesno zaljubljeni u svoje laži.”
Milan Panić, srbijanski ex-premije
“Srpski su intelektualci i to nažalost u velikoj većini, nacionalisti.”
Mirko Kovač, srpski književnik
„...čitavog života unesrećen našom srpskom stvarnošću. Sada, na kraju te drame,
nisam uveren da sam mogao drugim putem da stignem do srpske propasti.
A time i do svoje propasti sa idejama koje sam zastupao.“
Nacionalizam ovde sam sebe raskrinkava kao sistem u kojem nacionalista,
ne mogavši da odagna zlu slutnju da će nacija neminovno propasti,
igra ulogu njenog branioca od tog permanentnog raspada u koji ju je upleo sopstvenim
idejama. On mrzi sopstvenu naciju, jer ona, svojom propašću, upropašćuje njegove ideje.
To je sistem projekcija gde strah (u kojem su velike oči) vodi u zaslepljujuću mržnju"
1871. Srpski književnik Milan Milicević napisa: "Ne mogu naši potomci znati istinu o nama, jer je mi i ne kazujemo, nego izlažemo što nam podmiruje racun"

mishic
Posts: 6248
Joined: 28/04/2011 16:29

#35752 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

O DODIKOVOJ PRIČI DA PROBLEM SRBA TREBA RJEŠAVATI NA REGIONALNOM NIVOU: "Povezivanje Kosova sa RS je neozbiljno i veoma opasno"
"Koliko je to opasna igra, ni sami nisu svjesni oni koji to predlažu", upozoravaju ovdašnji poznavaoci poliitčkih prilika.


Politika Srba je identična onoj ruskoj i i jednu i drugu treba rješavati na isti način. Prvo zemlje Balkana bi mogle nešto naučiti od Baltičkih zemalja i ne ponašati se kao rogovi u vreći nego bi trebale uskladiti svoj nastup prema Srbiji i Srbima sa jasnim stavom da nemože biti različitih standarda i principa i da svaki narod na ovim prostorima ima jednaka prava.

Nakon toga mora se prema međunarodnoj zajednici zajednički nastupiti sa tim zahtjevom i tačno na svakom kvadratnom kilometru Balkana reći ovo je standard i princip i ma ko tamo živio od njega se ne može odstupiti. Veliku šansu da se to konačno uradi i završi pruža i ovo satjerivanje Rusije u realne okvire izvan kojih je ona bila još od WW2.

Još tokom rastakanja Jugoslavije neprihvatanje jednakih standarda i principa na svim dijelovima te države odvelo nas je u sukobe i potpuno je jasno da se tenzije i sukobi ne mogu suzbiti sve dok jednom ne kažemo ovo je standard i princip koji važi i za Srbina i za Hrvata i za Bošnjaka i za Albanca i bilo koga slijedečeg koji živi bilo gdje na prostoru bivše Jugoslavije. Dok god su jedni povlašteni u odnosu na druge mir nije moguć.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#35753 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by svi u napad »

Mishicu svaka ti cast. vec sam te ranije hvalio i zaista je lijepo citati tvoje komentare koji sadrze izvanredne analize i jako dobre zakljucke. Ziv i zdrav bio.
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#35754 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Benjaminsky »

Vučić jednom rečenicom u Skupštini Srbije “otpilio” Dodika

https://n1info.ba/vijesti/vucic-jednom- ... io-dodika/
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#35755 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Haris033 »

Veprova današnja izjava

"Lažni visoki predstavnik na obilježavanju lažima opisanog zločina. Jedina istina Markala su nevine žrtve, čije ubice će biti poznate kad-tad. Markale su zločin za koji su dva puta lažno optuženi Srbi i upotrijebljene su kao povod za NATO bombardovanje Republike Srpske", sramna je današnja tvrdnja Milorada Dodika, predsjednika bh. entiteta Republika Srpska. N1

Nažalost, sa ovakvim krmcima mi živimo, a što je najžalosnije, pravoslavci iz BiH su svjesni da su to uradili i većini je drago što je pobijeno toliko civila…
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#35756 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by ibizza »

Sjetim ti se familije.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#35757 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by sajber87 »

Koliko god zvucalo nelogicno trenutno zbog situacije u svijetu u svjetlu ruske agresije na ukrajinu ovakav proruski bahati koruptivni dodik je korisniji za bosnu nego neki cetnicki prikriveni sds i pdp. Sabur, doci ce sve na svoje, vazno je da se tkz probosanska snaga okrece zapadu
User avatar
Rothmans
Posts: 2861
Joined: 21/11/2019 21:32

#35758 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Rothmans »

I onda babetine grle Draska po Bascarsiji :roll: Ma proklet narod pa haj, ne pomaze tu 10 Markala
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4222
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#35759 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skrbavi-admin »

trcite i dalje kupovat stanove u I Seljajvu od cetnickih mafijasa - hajmo..... jen dva.... potpisivacete vi te stanove cetnicima opet..... i opet se nadat da ce bit neki Kemo Ademovic da vadi iz govana......

ober cetnici poslije rata nisu smjeli ovako da se izivljavaju ni ober ustase poslije hercegovacke banke a sad pisaju seru povracaju po bosnjacima ko prema smetljistu....

ja mislim - zasluzeno.... kad moze Serbija ubijat - sto ne bi i Velibor Ostojic.....
User avatar
manuchao91
Posts: 1365
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#35760 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by manuchao91 »

skrbavi-admin wrote: 05/02/2023 18:01 trcite i dalje kupovat stanove u I Seljajvu od cetnickih mafijasa - hajmo..... jen dva.... potpisivacete vi te stanove cetnicima opet..... i opet se nadat da ce bit neki Kemo Ademovic da vadi iz govana......

ober cetnici poslije rata nisu smjeli ovako da se izivljavaju ni ober ustase poslije hercegovacke banke a sad pisaju seru povracaju po bosnjacima ko prema smetljistu....

ja mislim - zasluzeno.... kad moze Serbija ubijat - sto ne bi i Velibor Ostojic.....
haj ne seri ba ,ako ti se zivi samo u fildzanu svom zivi al pusti druge da kupuju dje hoce,ja sam u fazi kupovine stana u Doboju npr
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#35761 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Droog »

:thumbup: :bih:
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#35762 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by DonieBrasco »

1. Bosnjaci su dobili zakon o negiranju koji kao i da ne postoji

2. Hrvati su dobili IZ i isporucena ima je FBiH fakticki

3. Srbi ce dobiti imovinu, a vec odavno su drzava u drzavi

...

Zasto je tako, zato sto su tako stranci i zapad odlucili, takozvani prijatelji BiH.
Last edited by DonieBrasco on 05/02/2023 18:44, edited 1 time in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4222
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#35763 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by skrbavi-admin »

manuchao91 wrote: 05/02/2023 18:08
skrbavi-admin wrote: 05/02/2023 18:01 trcite i dalje kupovat stanove u I Seljajvu od cetnickih mafijasa - hajmo..... jen dva.... potpisivacete vi te stanove cetnicima opet..... i opet se nadat da ce bit neki Kemo Ademovic da vadi iz govana......

ober cetnici poslije rata nisu smjeli ovako da se izivljavaju ni ober ustase poslije hercegovacke banke a sad pisaju seru povracaju po bosnjacima ko prema smetljistu....

ja mislim - zasluzeno.... kad moze Serbija ubijat - sto ne bi i Velibor Ostojic.....
haj ne seri ba ,ako ti se zivi samo u fildzanu svom zivi al pusti druge da kupuju dje hoce,ja sam u fazi kupovine stana u Doboju npr
kmek kmek baljezg baljezg.... jebo fildJan - samo trpajte cetaljima pare u dzepove
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#35764 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Kat »

Haris033 wrote: 05/02/2023 16:53 Veprova današnja izjava

"Lažni visoki predstavnik na obilježavanju lažima opisanog zločina. Jedina istina Markala su nevine žrtve, čije ubice će biti poznate kad-tad. Markale su zločin za koji su dva puta lažno optuženi Srbi i upotrijebljene su kao povod za NATO bombardovanje Republike Srpske", sramna je današnja tvrdnja Milorada Dodika, predsjednika bh. entiteta Republika Srpska. N1

Nažalost, sa ovakvim krmcima mi živimo, a što je najžalosnije, pravoslavci iz BiH su svjesni da su to uradili i većini je drago što je pobijeno toliko civila…
Moze li se ovaj krmak i za sta prijaviti.
Kad mogu nekog hodzu peglati sto se on ne moze.
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#35765 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

Kat wrote: 05/02/2023 19:00
Haris033 wrote: 05/02/2023 16:53 Veprova današnja izjava

"Lažni visoki predstavnik na obilježavanju lažima opisanog zločina. Jedina istina Markala su nevine žrtve, čije ubice će biti poznate kad-tad. Markale su zločin za koji su dva puta lažno optuženi Srbi i upotrijebljene su kao povod za NATO bombardovanje Republike Srpske", sramna je današnja tvrdnja Milorada Dodika, predsjednika bh. entiteta Republika Srpska. N1

Nažalost, sa ovakvim krmcima mi živimo, a što je najžalosnije, pravoslavci iz BiH su svjesni da su to uradili i većini je drago što je pobijeno toliko civila…
Moze li se ovaj krmak i za sta prijaviti.
Kad mogu nekog hodzu peglati sto se on ne moze.
Prijavit ga glavnom državnom tužiocu--njegovom covjeku Kajganicu
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#35766 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Student_u_Ostavci »

Haris033 wrote: 05/02/2023 16:53 Veprova današnja izjava

"Lažni visoki predstavnik na obilježavanju lažima opisanog zločina. Jedina istina Markala su nevine žrtve, čije ubice će biti poznate kad-tad. Markale su zločin za koji su dva puta lažno optuženi Srbi i upotrijebljene su kao povod za NATO bombardovanje Republike Srpske", sramna je današnja tvrdnja Milorada Dodika, predsjednika bh. entiteta Republika Srpska. N1

Nažalost, sa ovakvim krmcima mi živimo, a što je najžalosnije, pravoslavci iz BiH su svjesni da su to uradili i većini je drago što je pobijeno toliko civila…
Treba relaksirati, ne odgovarati na ovo.

Pišaj Milorade po njima kad su ti se namjestili.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5349
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#35767 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Slo Burner »

manuchao91 wrote: 05/02/2023 18:08
skrbavi-admin wrote: 05/02/2023 18:01 trcite i dalje kupovat stanove u I Seljajvu od cetnickih mafijasa - hajmo..... jen dva.... potpisivacete vi te stanove cetnicima opet..... i opet se nadat da ce bit neki Kemo Ademovic da vadi iz govana......

ober cetnici poslije rata nisu smjeli ovako da se izivljavaju ni ober ustase poslije hercegovacke banke a sad pisaju seru povracaju po bosnjacima ko prema smetljistu....

ja mislim - zasluzeno.... kad moze Serbija ubijat - sto ne bi i Velibor Ostojic.....
haj ne seri ba ,ako ti se zivi samo u fildzanu svom zivi al pusti druge da kupuju dje hoce,ja sam u fazi kupovine stana u Doboju npr
Tako se to radi, odes u pokupujes im imovinu :thumbup:
mishic
Posts: 6248
Joined: 28/04/2011 16:29

#35768 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

Negiranje zločina i genocida je novi zločin i genocid koji je ujedno i priprema za novi. Dodik u tome prednjači i iako nije jedini to nam daje za pravo da ih zovemo genocidašima, genocidnom tvorevinom i genocidnom prijetnjom. Dakle baš onako kako sami sebe deklariraju!
mishic
Posts: 6248
Joined: 28/04/2011 16:29

#35769 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mishic »

muha_sa wrote: 05/02/2023 19:02 Prijavit ga glavnom državnom tužiocu--njegovom covjeku Kajganicu
I Kajganić ne radeći svoj posao se pridružuje svima onima koje s pravom nazivamo genocidaši...
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#35770 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

Koga je ovo iznenadilo taj je prespavo prethodnih 30 godina

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zastras ... /230205089
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#35771 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by mirsek »

mishic wrote: 05/02/2023 20:11 Negiranje zločina i genocida je novi zločin i genocid koji je ujedno i priprema za novi. Dodik u tome prednjači i iako nije jedini to nam daje za pravo da ih zovemo genocidašima, genocidnom tvorevinom i genocidnom prijetnjom. Dakle baš onako kako sami sebe deklariraju!
Upravo tako, brane i slave presudjene zlocince, negiraju presudjeni genocid, negiraju pravo na jezik jednom narodu.
Zlocinacko genocidna aparthejdna tovrevina nazvana po prici i djelovanju njenih predstavnika a koje je njihov narod izabrao.
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#35772 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Dimu1927 »

tako je milorade, svaki dan nas jedino ti podsjetis da ova drzava postoji samo na papiru

ne mogu ti nista osim na twitteru reagovat na tvoje izjave
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#35773 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by muha_sa »

https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja ... ium=Uvod_3

Bursać: Nečovjek Dodik opet sramno pljunuo po Markalama!

Eto vam sad "umivenog" Dodika! Eto vam (ne)čovjeka koji za 68 ubijenih Sarajlija i 142 ranjena kaže da su stradali kako? Da su se samoubili i samoranili. Da su se samogranatirali?

Da ih je pogodila neka viša sila, a eto samo nije vojska bosanskih Srba, koja je držala grad u okruženju i svakodnevno ubijala njegove stanovnike?

"Lažni visoki predstavnik na obilježavanju lažima opisanog zločina. Jedina istina Markala su nevine žrtve, čije ubice će biti poznate kad-tad. Markale su zločin za koji su dva puta lažno optuženi Srbi i upotrijebljene su kao povod za NATO bombardovanje Republike Srpske", izjavio je bez i da je trepnuo Milorad Dodik, pljujući po ko zna koji put po ubijenim ljudima na pijaci Markale!

Po Dodiku je ubijanje Sarajlija, dakle, "lažima opisan zločin"? Po njemu su kosti, meso i sudbine ljudi 2lažima opisan zločin"?

Po njemu su prekinute životne priče i početak užasa "lažima opisan zločin"?

Bestijalno vrijeđanje

I naravno, Dodik neće odgovarati NIKOME za svoje laži i bestijalno vrijeđanje ubijenih, preživjelih i njihovih porodica! I naravno, neće Dodik odgovarati nikome za svoje nakaradne teze da su se Sarajlije samogranatirale!
Neće Dodik odgovarati kao što nikad nikome nije ni odgovarao kada je kazao da banjalučki imam "arlauče" ili da su tabuti u Srebrenici “lagani i prazni“ ili kada je izjavio da su Potočari "vojno groblje". Naravno da će nastaviti da sablažnjava moralne i normalne ljude u Bosni i Hercegovini, ali je ovdje ponajmanje stvar o Miloradu Dodiku, koliko god to vama sada čudno zvučalo.

Došli smo do toga da je ovaj nečovjek najpoželjnija politička udavača u BiH, kome niko ništa ne može, niti smije, pa ni kada ovako vrijeđa.

Sjećate li se izjava pojedinih sarajevskih građanista, analitičara ili NVO ublehaša koji su pravdali koaliranje Osmorke sa ovim ultranacionalistom govoreći kako je ovo jedno "novo lice umivenog Dodika", koji postate "reformista"?
Eto vam sad “reformiste“ Dodika! Eto vam (ne)čovjeka koji za 68 ubijenih Sarajlija i 142 ranjena kaže da su stradali kako? Da su se samoubili i samoranili. Da su se samogranatirali? Da ih je pogodila neka viša sila, a eto, samo nije vojska bosanskih Srba, koja je držala grad u okruženju i svakodnevno ubijala njegove stanovnike?

Ako nekome još nije jasna istina, da se zna-Vojska Republike Srpske, prije tačno 29 godina granatirala je pijacu Markale. To je više puta potvrđeno od svih relevantnih sudova i istražitelja. U masakru je ubijeno 68 ljudi, a ranjeno 142 čovjeka.

Slike užasa

Ja vas podsjećam, za zlo na Markalama osuđen je komandant Sarajevsko-romanijskog korpusa Stanislav Galić. Nakon njega, Dragomir Milošević je 2009. osuđen zbog terora nad civilima glavnog grada Bosne i Hercegovine, a nakon njih su pravosnažno osuđeni i bivši predsjednik Republike Srpske Radovan Karadžić i komandant glavnog štaba Vojske RS-a Ratko Mladić i to na doživotni zatvor zbog teroriziranja građana Sarajeva.


Ali meni pada na pamet ona rečenica iz memorije bivšeg Vrhbosanskog nadbiskupa kardinala Vinka Puljića.

"Čiko zaboravio si moju nogu,"

Eto ove riječi je izgovorio ranjeni dječak na Markalama i ove riječi su se urezale u pamet svakom ljudskom biću. Dijete bez noge, razmislite samo malo, u agoniji, u paklu u svoj toj krvi ljudskoj, e da bi neko skoro tri decenije poslije negirao i porijeklo ubice i njegov položaj i način ranjavanja djeteta!

Razmišljam cijeli dan o ovim riječima, o ovim slikama užasa.

Ne, to ne može biti, a bilo je. Ne, to se ne dešava ljudima, a desilo se. Ne, nemoguće da su neki ljudi tolike zvijeri, a jesu.

Pa se sjetim kako je neko (optimistično) napisao jutros da se u RS-u danas neće pričati o Markalama. O kako je taj neko pogriješio, jer bolje bi bilo da se ćutalo!

Jer je prvi u entitetu progovorio i to ovako sramno! Bez stida, bez etike, bez morala, bez osjećaja za žrtve. Uvjeren u svoju laž ili samo lažov koji manipuliše svojim lažima, tek nebitno je.

Ono što je važno, je fakat da je Dodik i dalje nekažnjen, ponavljam i da radi sve što radi jer mu se može, pa se u to "može" strpalo i njegovo sprdanje sa žrtvama Markala. Po ko zna koji put!

A taj četnički narativ o samogranatiranju Sarajlija živi samo sekund kraće od bljeska četničke granate koje je ubila 68 ljudi. I u taj katalog zla se uklapaju i one bljuvotine o "sarajevskim logorima za Srbe", o "srpskoj djeci koja su bacana lavovima u sarajevskom ZOO vrtu" …i čitav jedan katalog laži, koji je sablažnjavao svako ljudsko biće.

I danas, prvi u zapadnih Srba, nesporni komandanti gruntovni vlasnik entiteta RS, sa svoje pozicije moći, dok mu je lagodnije nego ikad sprda se sa kostima ubijenih Sarajlija.

Ponavljam, po ko zna koji put.

Poluprazno pozorište
Nije li to onaj "novi Dodik", nije li to onaj "uljuđeni Dodik", nije li to onaj "reformisani Dodik"…? Je li to onaj koji određuje u kom pravcu će ploviti BiH politički brod? Jeste! Baš to je on.


Pa treba razmisliti, hoćemo li mi sa broda ili će on!?

Ali, možda je i do nas. Baš, baš do svih nas. Eto, na današnjoj Komemoraciji ubijenima na Markalama, sarajevsko Narodno pozorište bilo je poluprazno.

Izostali su pojedini kantonalni ministri, izostao je najveći broj kantonalnih zastupnika… Izostao je sve i jedan čelnik političkih partija. Izostali smo svi mi...

I onda ne treba da se čudimo kako vrag ne spava. A vrag je oličen u Dodiku, koji nije izostao, nego se lešinarski obrušio na Markale, na mrtve koji ne mogu da se brane i na žive koji šute.

Upamtite, svako ignorisanje, prećutkivanje, zataškavanje i okretanje glave nad zločinom jednako je SAUČESNIŠTVU u istom. Svako, pak, izvrtanje i istine i pokušaj optužbe "da su sami sebe granatirali", opasan je psihološki poremećaj, koji treba liječiti i ali još važnije-krivično djelo!

Na Markalama su prije 29 godina ubijeni: Senad Arnautović, Ibrahim Babić, Mehmed Baručija, Ćamil Begić, Emir Begović, Vahida Bešić, Gordana Bogdanović, Vaskrsije Bojinović, Muhamed Borovina, Faruk Brkanić, Sakib Bulbul, Jelena Čavriz, Almasa Čehajić, Zlatko Čosić, Alija Čukojević, Verica Ćilimdžić, Smilja Delić, Ifet Drugovac, Dževad Durmo, Fatima Durmo, Kemal Džebo, Ismet Fazlić, Vejsil Ferhatbegović, Dževdet Fetahović, Muhamed Fetahović, Ahmed Fočo, Majda Ganović, Isma Gibović, Rasema Hasanović, Alija Hurko, Mirsada Ibrulj, Mustafa Imanić, Rasema Jažić, Razija Junuzović, Hasija Karavdić, Mladen Klačar, Marija Knežević, Selma Kovač, lbro Krajčin, Sejda Kunić, Jozo Kvesić, Numo Lakača, Ruža Malović, Jadranka Minić, Safer Musić, Nura Odžak, Mejra Orman, Hajrija Oručević, Seid Prozorac, Smajo Rahić, Igor Rehar, Rizvo Sabit, Zahida Sablja, Nedžad Salihović, Hajrija Smajić, Emina Srnja, Džemo Subašić, Šaćir Suljević, Hasib Šabanović, Ahmed Šehbajraktarević, Bejto Škrijelj, Junuz Švrakić, Pašaga Tihić, Munib Torlaković, Ruždija Trbić, Džemil Zečić, Muhamed Zubović i Senad Žunić.

Da se ne zaboravi!
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#35774 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by Anquilla »

sajber87 wrote: 05/02/2023 17:51 Koliko god zvucalo nelogicno trenutno zbog situacije u svijetu u svjetlu ruske agresije na ukrajinu ovakav proruski bahati koruptivni dodik je korisniji za bosnu nego neki cetnicki prikriveni sds i pdp. Sabur, doci ce sve na svoje, vazno je da se tkz probosanska snaga okrece zapadu
Skoro godinu dana traje agresija Rusije na Ukrajinu, skoro godinu dana Dodik javno iznosi proruske stavove, skoro godinu dana to radi bez ikakvih konsekvenci.

U tih godinu dana smo dobili od MZ izmjene izbornog zakona u FBiH, koji je zacementirao pozicije etničkih stranaka, te kandidatski status (nakon ratom zahvaćene Ukrajine i Moldavije), koji će trajati decenijama.
Nikakve koristi ova država nema od Dodika na vlasti.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#35775 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT (Vol 2 )

Post by hatemondays »

manuchao91 wrote: 05/02/2023 18:08
skrbavi-admin wrote: 05/02/2023 18:01 trcite i dalje kupovat stanove u I Seljajvu od cetnickih mafijasa - hajmo..... jen dva.... potpisivacete vi te stanove cetnicima opet..... i opet se nadat da ce bit neki Kemo Ademovic da vadi iz govana......

ober cetnici poslije rata nisu smjeli ovako da se izivljavaju ni ober ustase poslije hercegovacke banke a sad pisaju seru povracaju po bosnjacima ko prema smetljistu....

ja mislim - zasluzeno.... kad moze Serbija ubijat - sto ne bi i Velibor Ostojic.....
haj ne seri ba ,ako ti se zivi samo u fildzanu svom zivi al pusti druge da kupuju dje hoce,ja sam u fazi kupovine stana u Doboju npr
Sjetim se svog tetka 91 kupi kafanu od Srbina, isti taj ga sa ekipom rokne u maju 92 sa sinom zajedno i naravno tivra kafanu u svoje vlasnistvo. Platis jedan dobijes (ubijes) dva. Niti fildzana, niti glave ,kafana stoji i novi (stari) vlasnik ziv i zdrav.
Post Reply