Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post Reply

Da li ce USA ukinuti entitete i diskriminatornu konstitutivnost naroda u BiH?

DA
55
31%
NE
123
69%
 
Total votes: 178

sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#76 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by sumirprimus »

u cemu tacno trolam? halo znate li definiciju trolanja? ja kazem svoj stav i za sta se zalazem, i onda napisem sta prizeljkujem da ce bajden uraditi.
i sad zamisli, ovako smo i u ratu i u diplomatiji promisljali, strateski, dubinski, indukcija dedukcija niks naja :lol: :-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#77 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by General War »

sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:04
BHCluster wrote: 15/12/2020 12:59 Kad se nakon rata trazila pravda govori li ste nije vrijeme ne talasaj, 25 godina kasnije kada ste vidjeli sta nedostatak pravda znaci onda daj pravdu. Evo samo sto nije. :lol:
alija nije htio/smio talasat i kockat se uoci dejtona, jedina cinjenica i historijski fakat. a moglo se. ako ikad, tad je bio najbolji trenutak, makar nam koju i bacili.
Sta nije htio/ smio talasat? Da se nije slucajno bojao rata? :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#78 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by sumirprimus »

pazi ovo ameri odustali pod pritiskom rusa, iako su se par godina kasnije trkali na kosovu, i na kraju ih skroz izbacili iako us ovi protestirali :lol: :-)
s tim da se mora uzeti u obzir cinjenica da ni rusi 95 i 99 nisu bili isti. 95 je bas bio raspasoj, zlatne godine liberalizacije trzista, americkih savjetnika, inspekcija i tako to :zzzz:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#79 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by Norm »

kritikos wrote: 15/12/2020 13:43

Nisam baš siguran da biramo kako biramo. Sam sistem glasanja je ispod svih standarda. U doba računara, uređaja, tableta i elektronskog glasanja, mi 2 miliona listića prebrojavamo ručno po mjesec dana. Mjesec dana treba da objavimo rezultate. Stotine hiljada mrtvih je na spiskovima, nek izlaze 2x glasati. Daleko smo mi od normalnog sistema izbora i zato nam jeste ovako kako jeste. Bio sam član biračkog ove izbore i nema čega se nisam nagledao. Pa to je ravno seoskoj pljački. D od demokratičnosti nema.
ali u BiH gdje je stanovnistvo generalno nepismeno (pukni zoro je himna solunskog fronta..hahahaha) a o informatickoj nepismenosti da i ne govorimo iluzija je ocekivati elektronsko glasanje...pa sta mislis kakvi bi rezultati bili i kakvi marifetluci sa svim glasovima nena i dida, i ostalih 'glasaca' u BejHa...
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#80 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by sumirprimus »

General War wrote: 15/12/2020 13:51
Sta nije htio/ smio talasat? Da se nije slucajno bojao rata? :mrgreen:
ne znam ja jel se bojo, cinjenica je da se nije kocko. nego se savio na prvu.da li je to bio dio veceg plana o podjeli ne znam i ne zelim o tome mantrati.
no fakat je da pozicija nikad nije bila povoljnija no tog mjesec apred banjalukom i dabogda ikad vise bude.
da li bi se isplatilo kockanje, necemo ni saznat. ja bi se kocko, pa makar koju i fasovali.
uzmes u obzir vec imas dignutu vojsku, njihove linije takve kakve su,strah, pad krajine, srebrenicu iza ledja, sve svjetske medije na svojoj strani.ovji te generali mole da im kupis vremena... :-) sta kaze da narod ne gine, pa u citavom ratu nije bilo ljepseg i povoljnijieg trenutka .a i ulog je bio nikad veci.
nevjreovatno sa ove tacke gledista da se nije probalo.pa kud puklo da puklo
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#81 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by LBVIEW »

Dozer wrote: 15/12/2020 12:20 Cuj "sto bi ukidali entitete"...
Postoji li igdje na planeti ovako ustrojena drzava? Ne.
Postoje li i u jednoj civilizovanoj demokratskoj drzavi ustavne kategorije "konstitutivni narodi"? Ne.
Postoji li ijedna civilizovana demokratska drzava u kojoj ne vazi princip "1 covjek - 1 glas"? Ne.
Postoji li ijedna civilizovana demokratka drzava koja ima 3 predsjednika? Ne.
Postoji li ijedna civilizovana demokratska drzava u kojoj postoji 14 vlada? Ne.

Da li BiH u ovakvom obliku i s ovakvim diskriminatornim Ustavom moze uci u EU? Ne.

Eto...par stvari zbog kojih su entiteti, i jos ponesto, visak u ovoj prici...
Cuj tebe, pa jasno je zasto ovaj "united" to govori.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66156
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#82 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by _BataZiv_0809 »

Nece.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#83 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by LBVIEW »

BHCluster wrote: 15/12/2020 12:59 Kad se nakon rata trazila pravda govori li ste nije vrijeme ne talasaj, 25 godina kasnije kada ste vidjeli sta nedostatak pravda znaci onda daj pravdu. Evo samo sto nije. :lol:
I to isti oni koji su govorili kako je "Siljadzic stvorio Dodicka". :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#84 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by Norm »

sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:52 pazi ovo ameri odustali pod pritiskom rusa, iako su se par godina kasnije trkali na kosovu, i na kraju ih skroz izbacili iako us ovi protestirali :lol: :-)
s tim da se mora uzeti u obzir cinjenica da ni rusi 95 i 99 nisu bili isti. 95 je bas bio raspasoj, zlatne godine liberalizacije trzista, americkih savjetnika, inspekcija i tako to :zzzz:
Tako je snage ARBiH i HV-a su stale pred Banja Lukom zato sto su to bile prije svega snage dobrote, humanizma i mira...zar neko misli da je Kosovo to sto jeste danas da nije bilo dogovora sa Rusima? samo je pitanje sta su im obecali zauzvrat...medjunarodni odnosi su mnogo komplikovaniji od onoga sto neko, ko bi mogao biti general, zamislja...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#85 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by General War »

sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:53
General War wrote: 15/12/2020 13:51
Sta nije htio/ smio talasat? Da se nije slucajno bojao rata? :mrgreen:
ne znam ja jel se bojo, cinjenica je da se nije kocko. nego se savio na prvu.da li je to bio dio veceg plana o podjeli ne znam i ne zelim o tome mantrati.
no fakat je da pozicija nikad nije bila povoljnija no tog mjesec apred banjalukom i dabogda ikad vise bude.
da li bi se isplatilo kockanje, necemo ni saznat. ja bi se kocko, pa makar koju i fasovali.
uzmes u obzir vec imas dignutu vojsku, njihove linije takve kakve su,strah, pad krajine, srebrenicu iza ledja, sve svjetske medije na svojoj strani.ovji te generali mole da im kupis vremena... :-) sta kaze da narod ne gine, pa u citavom ratu nije bilo ljepseg i povoljnijieg trenutka .a i ulog je bio nikad veci.
nevjreovatno sa ove tacke gledista da se nije probalo.pa kud puklo da puklo
Kako nije se kocko, ako se ko kocko onda se on kocko...na nesrecu lose po BiH, a dobro za fameliju
User avatar
BHCluster
Posts: 23403
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#86 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by BHCluster »

sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:39 pa sto vrijedjas? sta se nije moglo?kakvu ti tacno pronicljivost i dubinu ocekujes od nasih lidera? bog te ne vidio, nikad nisi imo vecu sansu i bolju poziciju od one tacno pred dejton.naravno tebalo se kockat. srbi su vec bili dobro ornjeni u svjetskim medijima, tu je i teret srebrenice.
nalet je bio e sad... rekli su da ne smijemo i da ce nas tuci :)
Kako sam ti vec napisa sa ove distance ili ti ga nakon bitke, hem sto nismo imali teskog oruzja, tanko razvuceni, itd, itd... Samo da znas kakav je pichvaz bio u Kljucu pitao bi se koji ja ovo filim gledam?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#87 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by bunk »

General War wrote: 15/12/2020 14:12
sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:53
General War wrote: 15/12/2020 13:51
Sta nije htio/ smio talasat? Da se nije slucajno bojao rata? :mrgreen:
ne znam ja jel se bojo, cinjenica je da se nije kocko. nego se savio na prvu.da li je to bio dio veceg plana o podjeli ne znam i ne zelim o tome mantrati.
no fakat je da pozicija nikad nije bila povoljnija no tog mjesec apred banjalukom i dabogda ikad vise bude.
da li bi se isplatilo kockanje, necemo ni saznat. ja bi se kocko, pa makar koju i fasovali.
uzmes u obzir vec imas dignutu vojsku, njihove linije takve kakve su,strah, pad krajine, srebrenicu iza ledja, sve svjetske medije na svojoj strani.ovji te generali mole da im kupis vremena... :-) sta kaze da narod ne gine, pa u citavom ratu nije bilo ljepseg i povoljnijieg trenutka .a i ulog je bio nikad veci.
nevjreovatno sa ove tacke gledista da se nije probalo.pa kud puklo da puklo
Kako nije se kocko, ako se ko kocko onda se on kocko...na nesrecu lose po BiH, a dobro za fameliju
Kakva gomila bedastoca.
Jarane kad te izaslanik predsjednika SAD pozove na sastanak i kaze STOP ili ces i ti upoznat Tomahawk kao i Srbija onda sta treba uraditi?
Ne poslusati?
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#88 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by detroit-mercy »

bunk wrote: 15/12/2020 14:20
General War wrote: 15/12/2020 14:12
sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:53

ne znam ja jel se bojo, cinjenica je da se nije kocko. nego se savio na prvu.da li je to bio dio veceg plana o podjeli ne znam i ne zelim o tome mantrati.
no fakat je da pozicija nikad nije bila povoljnija no tog mjesec apred banjalukom i dabogda ikad vise bude.
da li bi se isplatilo kockanje, necemo ni saznat. ja bi se kocko, pa makar koju i fasovali.
uzmes u obzir vec imas dignutu vojsku, njihove linije takve kakve su,strah, pad krajine, srebrenicu iza ledja, sve svjetske medije na svojoj strani.ovji te generali mole da im kupis vremena... :-) sta kaze da narod ne gine, pa u citavom ratu nije bilo ljepseg i povoljnijieg trenutka .a i ulog je bio nikad veci.
nevjreovatno sa ove tacke gledista da se nije probalo.pa kud puklo da puklo
Kako nije se kocko, ako se ko kocko onda se on kocko...na nesrecu lose po BiH, a dobro za fameliju
Kakva gomila bedastoca.
Jarane kad te izaslanik predsjednika SAD pozove na sastanak i kaze STOP ili ces i ti upoznat Tomahawk kao i Srbija onda sta treba uraditi?
Ne poslusati?
I Titu su upozoravali da ne ulazi u Austriju i Italiju ali Tito uleti u Trst pa kasnije ispregovara puno vise :wink:.
Ponekad treba imati osjecaj za povijesni trenutak, dedo ocito nije bio dorastao toj ulozi :skoljka:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#89 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by bunk »

detroit-mercy wrote: 15/12/2020 14:26
bunk wrote: 15/12/2020 14:20
General War wrote: 15/12/2020 14:12
Kako nije se kocko, ako se ko kocko onda se on kocko...na nesrecu lose po BiH, a dobro za fameliju
Kakva gomila bedastoca.
Jarane kad te izaslanik predsjednika SAD pozove na sastanak i kaze STOP ili ces i ti upoznat Tomahawk kao i Srbija onda sta treba uraditi?
Ne poslusati?
I Titu su upozoravali da ne ulazi u Austriju i Italiju ali Tito uleti u Trst pa kasnije ispregovara puno vise :wink:.
Ponekad treba imati osjecaj za povijesni trenutak, dedo ocito nije bio dorastao toj ulozi :skoljka:
Jarane,zasto lazes sebe ?
Kad znas da su to neuporedive stvari.
detroit-mercy
Posts: 16071
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#90 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by detroit-mercy »

bunk wrote: 15/12/2020 14:30
detroit-mercy wrote: 15/12/2020 14:26
bunk wrote: 15/12/2020 14:20
Kakva gomila bedastoca.
Jarane kad te izaslanik predsjednika SAD pozove na sastanak i kaze STOP ili ces i ti upoznat Tomahawk kao i Srbija onda sta treba uraditi?
Ne poslusati?
I Titu su upozoravali da ne ulazi u Austriju i Italiju ali Tito uleti u Trst pa kasnije ispregovara puno vise :wink:.
Ponekad treba imati osjecaj za povijesni trenutak, dedo ocito nije bio dorastao toj ulozi :skoljka:
Jarane,zasto lazes sebe ?
Kad znas da su to neuporedive stvari.
Nisu, ne bi Ameri tek tako okrenuli Tomahavke na nas, a par gradova vise bi razbilo velikosrpski san. Da ne pricamo o imenu Republika Srpska :mrgreen: tu ga je dobro smjestio.
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#91 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by sumirprimus »

General War wrote: 15/12/2020 14:12
sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:53
General War wrote: 15/12/2020 13:51
Sta nije htio/ smio talasat? Da se nije slucajno bojao rata? :mrgreen:
ne znam ja jel se bojo, cinjenica je da se nije kocko. nego se savio na prvu.da li je to bio dio veceg plana o podjeli ne znam i ne zelim o tome mantrati.
no fakat je da pozicija nikad nije bila povoljnija no tog mjesec apred banjalukom i dabogda ikad vise bude.
da li bi se isplatilo kockanje, necemo ni saznat. ja bi se kocko, pa makar koju i fasovali.
uzmes u obzir vec imas dignutu vojsku, njihove linije takve kakve su,strah, pad krajine, srebrenicu iza ledja, sve svjetske medije na svojoj strani.ovji te generali mole da im kupis vremena... :-) sta kaze da narod ne gine, pa u citavom ratu nije bilo ljepseg i povoljnijieg trenutka .a i ulog je bio nikad veci.
nevjreovatno sa ove tacke gledista da se nije probalo.pa kud puklo da puklo
Kako nije se kocko, ako se ko kocko onda se on kocko...na nesrecu lose po BiH, a dobro za fameliju
e hebemliga, ne moras me bar ti mezit, znas dobro na sta mislim, tacno odredjen vremenski period. kad se isplatilo kockat svim sto imas,all in.
ali nije.ja bih. njegovi tada generali bi. on nije. :)
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#92 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by sumirprimus »

BHCluster wrote: 15/12/2020 14:16
sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:39 pa sto vrijedjas? sta se nije moglo?kakvu ti tacno pronicljivost i dubinu ocekujes od nasih lidera? bog te ne vidio, nikad nisi imo vecu sansu i bolju poziciju od one tacno pred dejton.naravno tebalo se kockat. srbi su vec bili dobro ornjeni u svjetskim medijima, tu je i teret srebrenice.
nalet je bio e sad... rekli su da ne smijemo i da ce nas tuci :)
Kako sam ti vec napisa sa ove distance ili ti ga nakon bitke, hem sto nismo imali teskog oruzja, tanko razvuceni, itd, itd... Samo da znas kakav je pichvaz bio u Kljucu pitao bi se koji ja ovo filim gledam?
znam odlicno. pricam o sjevernom dijelu tog ratistakad se moglo i hrvatima sta ponudit konkretno da nastave. :)
sumirprimus
Posts: 81557
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#93 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by sumirprimus »

plus i prica je stojala bas na klimavim nogama. da ce se srbija otvoreno ukljucit na strani bosanskih srba. posto dotad nisu otvoreno isli preko grane sa svojim insignijama kao :lol:
a realno to bi nam bio jos jedan plus, otovrena oagresija od strane ionako vec agresora...jao jaoo
strateska dubina i mi :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#94 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by mirsek »

4-5 kantona ili regija i Sarajevo kao distrikt, nesto kao izmedju Svice i prijedloga Biskupske konferencije, mjera. :thumbup:
elk
Posts: 2800
Joined: 14/08/2006 12:03

#95 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by elk »

Hoce, dok je 6 flote u jadranu ne moramo da brinemo.
User avatar
BHCluster
Posts: 23403
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#96 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by BHCluster »

sumirprimus wrote: 15/12/2020 14:34
BHCluster wrote: 15/12/2020 14:16
sumirprimus wrote: 15/12/2020 13:39 pa sto vrijedjas? sta se nije moglo?kakvu ti tacno pronicljivost i dubinu ocekujes od nasih lidera? bog te ne vidio, nikad nisi imo vecu sansu i bolju poziciju od one tacno pred dejton.naravno tebalo se kockat. srbi su vec bili dobro ornjeni u svjetskim medijima, tu je i teret srebrenice.
nalet je bio e sad... rekli su da ne smijemo i da ce nas tuci :)
Kako sam ti vec napisa sa ove distance ili ti ga nakon bitke, hem sto nismo imali teskog oruzja, tanko razvuceni, itd, itd... Samo da znas kakav je pichvaz bio u Kljucu pitao bi se koji ja ovo filim gledam?
znam odlicno. pricam o sjevernom dijelu tog ratistakad se moglo i hrvatima sta ponudit konkretno da nastave. :)
Izetbegovic je cinio sve da ne dodje do rata sa Hrvatima i to na nasu stetu, znas i sam da je Alija nudio dva puta dijelove Hercegovine medjutim Tudjman odbio jer je dogovorio sa Slobom podjelu, a Washingtonski je bio maksimum sta su mogli dogovoriti sto se tice suradnje i pored istog nisu dali da se dopremi tesko oruzje a jedinice 5. korpusa Armije Bosne i Hercegovine ucestvovale u oslobadjanju Hrvatske. Sta su im trebali jos dati?
Last edited by BHCluster on 15/12/2020 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#97 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by Faruk »

Dodo ce putem Slobinog sina
majka Rusija
toliko mi magicna kugla dobacuhe u ovom trenutku :D
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#98 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by Romanija »

Ukrajinci skontali jos 2014 na primjeru Bosne kako ce im zapad 'pomoci' sa Krimom a u BiH i u 2020-oj je masta jako razvijena. Moj omiljeni lord je to objasnio ovako.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#99 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by freelancerusk »

Romanija wrote: 15/12/2020 15:10 Ukrajinci skontali jos 2014 na primjeru Bosne kako ce im zapad 'pomoci' sa Krimom a u BiH i u 2020-oj je masta jako razvijena. Moj omiljeni lord je to objasnio ovako.
Manji bosanskohercegovački entitet se može jedino ukinuti ratom, "bosanskom Olujom". Sve ostalo su zablude.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#100 Re: Da li ce USA ukinuti entitete u BiH?

Post by bunk »

Ma nema nikakvih ratova.
Stalno prisustvo USAF-a negdje na podrucju Brcko distrikta.
I licno cu financirati zabavu od 14 dana za 20 najblizih clanova porodice i prijatelja bez prekida.
Napravicemo Bunkovu slavu bez makljaze.
Treba biti realan.SAD ce pomoci da sva tri naroda i ostali zive bolje.
I u to samo dalabu moze sumnjati i podrivati njihove teznje(kao krishna onomad).
Na koji nacin ce pristupiti i nije bitno nego je bitno da to bude cim prije.
I da rijeci velikog Zeljka Komsica izucavaju djeca u skolama u buducnosti.
"Mi robovi rusofilski nikad biti necemo".
Post Reply