Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post Reply
Milenkov buraz

#101 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Milenkov buraz » 21/11/2020 13:58

Podržavam izbor Bogićevića i duboko poštovanje prema toj osobi gajim. Znam da je bolestan u zadnje vrijeme i znam da se prihvatio mjesta gradonačelnika jer ne želi da iznevjeri i zato mislim da bi iz ovih razloga bilo bolje da je neko mlađi. Siguran sam da će imati podršku svih i da će dobro obavljati tu funkciju.

LBVIEW

#102 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by LBVIEW » 21/11/2020 14:42

pici wrote:
20/11/2020 17:43
karanana wrote:
20/11/2020 16:33
ne, nego je pomogao slovencima i hrvatima da se lakse oslobode jna a odmogao je bih jer se sva ta silna oprema i tehnika nakon ovog slila u BiH. da je glasao za, rat bi buknuo istovremeno na 5-6 mjesta i BiH ga ne bi ovoliko ispushila na racun slovenaca i hrvata.
normalno da hrvati i slovenci sad onanisu na njega ali ne vidim da su mu se ikad formalno zahvalili. a bih, bogami i nije joj nesto njegov glas protiv pomogo.
Digla bi se mobilizacija, vecinom bi se srbi odazvali, naoruzali i krenuli u obracun sa svima, ko bi tu izvuko najdeblji kraj niko ne zna, najveca vjerovatnost da bi JNA izasla na zacrtane granice velike srbije, Karlovac-Karlobag-Virovitica... BiH bi bila u sastavu iste, dosta makedonaca, bosanaca, hercegovaca, hrvata, slovenaca , albanaca itd bi bilo poslano u JNA na silu... dosta mojih prijatelja je bilo poslano na Vukovar, po mene je kuci dosao vojni dzip da me prisilno mobilise i posalje boga pitaj gdje... a sve bi bilo legalizovano da je Bogicevic reka DA, mjesto NE... BiH nebi prosla tako lako, desio bi se scenario ko na Kosovu 1999... Bosnjaci bi bili statisticka greska.
:thumbup:

Kikibombona

#103 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Kikibombona » 21/11/2020 14:51

pici wrote:
20/11/2020 20:52

:bih:
Jedan od SDA-ovaca kaze 'vako :D
Hoce li Banja Luka i Mostar docekati da im bude gradonacelnik Hrvat, Jevrej ili Bosnjak? Srbi trebaju dati najvece odlikovanje Elmedinu Konakovicu. Svaka vrata imaju svoj kljuc, a kljuc sarajevskih vrata je velik dva metra. Ova Srdjanova izjava jeste sve, ali nije sala.
:lol: :lol: :lol: :lol:

A kakve tek slicice prave, sramota me postavljati...

drndalo

#104 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by drndalo » 21/11/2020 15:19

Kikibombona wrote:
21/11/2020 14:51
pici wrote:
20/11/2020 20:52

:bih:
Hoce li Banja Luka i Mostar docekati da im bude gradonacelnik Hrvat, Jevrej ili Bosnjak? Srbi trebaju dati najvece odlikovanje Elmedinu Konakovicu. Svaka vrata imaju svoj kljuc, a kljuc sarajevskih vrata je velik dva metra. Ova Srdjanova izjava jeste sve, ali nije sala.
:lol: :lol: :lol: :lol:

A kakve tek slicice prave, sramota me postavljati...
Mogu svirat’ kurcu. Kako im koalicioni partner, isto 2 metra visok, samo jedno 30 kila tezi, koji bivolju glavu ima, rece par minuta nakon izbora, “ko gubi ima pravo da se ljuti”... Mislio je na Doboj i SDS, a onda su mu poceli stizati rezultati iz BL i Bijeljine... Pa znamo kako to zavrsi...

adelkam

#105 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by adelkam » 21/11/2020 15:28

Kikibombona wrote:
21/11/2020 14:51

mnogima nije drago...ja sam se sinoc svakakvih nacionalistickih gluposti nacitao...i s jedne i s druge, a bogme i sa trece strane. :-D

Image

Kikibombona

#106 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Kikibombona » 21/11/2020 19:43

Bogic kod Senada. Genijalna razmisljanja. Posebno poruka Dodiku je jaka. :thumbup:

Krokodajl

#107 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Krokodajl » 21/11/2020 20:30

Sretno Bogiću, ne očekujem ništa, zato me neće ni razočarati.

L u c i f e r

#108 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by L u c i f e r » 21/11/2020 20:37

Ne sjecam se pametnijih i covjecnijih rijeci politicara

adelkam

#109 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by adelkam » 22/11/2020 00:46

Bogic Bogicevic po ko zna koji puta pokazuje kakva je ljudska velicina.
Nerado govori o dogadjajima iz 1991.
Prihvatio sam da budem gradonačelnik kao radnu obavezu, ovo je vandredna situacija. Kad je vandredno stanje nema hoćeš ili nećeš! Sarajevo mi nije ništa dužno, u ovom gradu živim 50 godina! U njemu sam završio školu i stekao porodicu! U ovom gradu sam proživio i najteže dane! Dva puta sam predstavljao BiH u Jugoslaviji iz ovog grada! Ne možete zaslužiti da budete gradonačelnik!

Ne treba samo pamtiti prošlost, trebamo nuditi rješenja za sadašnjost!
a ranije je vec govorio
to su neke odluke koje su moje, i samo moje. Slusao sam svoju savjest.
Onaj idiot iz Laktasa je sarajevske Srbe nazvao konvertitima u CD.... Dan te yebo koji nacionalista i dokle ide taj nacionalizam....
Pitam se ima li granice uopste?

Bogicu se javio telefonski i Nanad Canak na dan kada je prihvatio kandidaturu a za medije je dao zanimljivu izjavu
Nenad Čanak: Bogićević je primjer da ima Srba koji žele normalan život
Dijeliti Bosnu na narode i vjere je, vjerovatno, jedan od najpodmuklijih poslova kojim se čovjek može baviti i Bogić Bogićević bi to, sasvim sigurno, potpuno deklasirao i pokazao kako izgleda kada čovjek koji je Sarajlija i Bosanac u Sarajevu u Bosni govori svim Sarajlijama i svim ljudima koji žive u Bosni jezikom koji svi razumiju o problemima koji sve muče

Ovo je izjavio predsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak komentarišući mogućnost da vijećnici četiri gradske opštine za gradonačelnika Sarajeva izaberu Bogića Bogićevića, koji je danas prihvatio tu ponudu.

Čanak je u izjavi za RTS istakao da Bogić Bogićević, kao posljednji bosanskohercegovački član SFRJ, svojim glasom protiv nije dozvolio uvođenje vanrednog stanja koje bi suštinski bila vojna hunta pod Slobodanom Miloševićem na teritoriji od Vardara do Triglav“.

"Neko sada može izvući iz činjenice da je Bogić Bogićević sticajem okolnosti Srbin i da je ovaj mladić koji je predsjednik opštine Centar u Sarajevu, također, po nacionalnosti Srbin nekakve zaključke kako je to pomak ovakav ili onakav. Ne. Tu nije u pitanju ko je šta po nacionalnosti, nego je poenta da se Sarajevo vraća sebi, svojoj multikulturalnosti i multinacionalnosti koja ga je krasila kao nekada i Vojvodinu", istakao je Čanak.

Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine je dodao da "Sarajevo nikada ne može biti gdje je nekada bilo jer se dešavaju migracije stanovništva i promjena sastava stanovništva, promjene okolnosti".
"Bogić Bogićević može da pokaže ono što se suštinski stalno krije od ljudi koji žive u Srbiji i ne samo u Srbiji, a to je da postoje Srbi van Republike Srpske, da postoje Srbi i ispod Ibra, da postoje Srbi i neki koji bi, možda, da žive normalno sa ljudima sa kojima su išli u osnovnu, srednju školu, dijelili prve ljubavi i sve probleme koje život nosi. I upravo ti i takvi ljudi su ono što daje nadu da će se na ovim prostorima kad tad pristojno živjeti", završio je Nenad Čanak.
Nesto kontam i Canak je konvertit vjerovatno...

ainiman

#110 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by ainiman » 22/11/2020 01:01

adelkam wrote:
22/11/2020 00:46
Bogic Bogicevic po ko zna koji puta pokazuje kakva je ljudska velicina.
Nerado govori o dogadjajima iz 1991.
Prihvatio sam da budem gradonačelnik kao radnu obavezu, ovo je vandredna situacija. Kad je vandredno stanje nema hoćeš ili nećeš! Sarajevo mi nije ništa dužno, u ovom gradu živim 50 godina! U njemu sam završio školu i stekao porodicu! U ovom gradu sam proživio i najteže dane! Dva puta sam predstavljao BiH u Jugoslaviji iz ovog grada! Ne možete zaslužiti da budete gradonačelnik!

Ne treba samo pamtiti prošlost, trebamo nuditi rješenja za sadašnjost!
a ranije je vec govorio
to su neke odluke koje su moje, i samo moje. Slusao sam svoju savjest.
Onaj idiot iz Laktasa je sarajevske Srbe nazvao konvertitima u CD.... Dan te yebo koji nacionalista i dokle ide taj nacionalizam....
Pitam se ima li granice uopste?

Bogicu se javio telefonski i Nanad Canak na dan kada je prihvatio kandidaturu a za medije je dao zanimljivu izjavu
Nenad Čanak: Bogićević je primjer da ima Srba koji žele normalan život
Dijeliti Bosnu na narode i vjere je, vjerovatno, jedan od najpodmuklijih poslova kojim se čovjek može baviti i Bogić Bogićević bi to, sasvim sigurno, potpuno deklasirao i pokazao kako izgleda kada čovjek koji je Sarajlija i Bosanac u Sarajevu u Bosni govori svim Sarajlijama i svim ljudima koji žive u Bosni jezikom koji svi razumiju o problemima koji sve muče

Ovo je izjavio predsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak komentarišući mogućnost da vijećnici četiri gradske opštine za gradonačelnika Sarajeva izaberu Bogića Bogićevića, koji je danas prihvatio tu ponudu.

Čanak je u izjavi za RTS istakao da Bogić Bogićević, kao posljednji bosanskohercegovački član SFRJ, svojim glasom protiv nije dozvolio uvođenje vanrednog stanja koje bi suštinski bila vojna hunta pod Slobodanom Miloševićem na teritoriji od Vardara do Triglav“.

"Neko sada može izvući iz činjenice da je Bogić Bogićević sticajem okolnosti Srbin i da je ovaj mladić koji je predsjednik opštine Centar u Sarajevu, također, po nacionalnosti Srbin nekakve zaključke kako je to pomak ovakav ili onakav. Ne. Tu nije u pitanju ko je šta po nacionalnosti, nego je poenta da se Sarajevo vraća sebi, svojoj multikulturalnosti i multinacionalnosti koja ga je krasila kao nekada i Vojvodinu", istakao je Čanak.

Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine je dodao da "Sarajevo nikada ne može biti gdje je nekada bilo jer se dešavaju migracije stanovništva i promjena sastava stanovništva, promjene okolnosti".
"Bogić Bogićević može da pokaže ono što se suštinski stalno krije od ljudi koji žive u Srbiji i ne samo u Srbiji, a to je da postoje Srbi van Republike Srpske, da postoje Srbi i ispod Ibra, da postoje Srbi i neki koji bi, možda, da žive normalno sa ljudima sa kojima su išli u osnovnu, srednju školu, dijelili prve ljubavi i sve probleme koje život nosi. I upravo ti i takvi ljudi su ono što daje nadu da će se na ovim prostorima kad tad pristojno živjeti", završio je Nenad Čanak.
Nesto kontam i Canak je konvertit vjerovatno...
Idiot iz Laktasa i Bogic Bogicevic nemaju nista zajednicko. Jedan je idiot koji je vidio mogucnost da se obogati na prici, drugi je odlucio biti covjek. Bogicevica ce se ljudi sjecati a Idiota iz laktasa je vec tesko probavljati godinama. Kad nestane, bit ce kao da ga nije ni bilo.

Palmalma

#111 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Palmalma » 22/11/2020 01:20

karanana wrote:
ne, nego je pomogao slovencima i hrvatima da se lakse oslobode jna a odmogao je bih jer se sva ta silna oprema i tehnika nakon ovog slila u BiH. da je glasao za, rat bi buknuo istovremeno na 5-6 mjesta i BiH ga ne bi ovoliko ispushila na racun slovenaca i hrvata.
normalno da hrvati i slovenci sad onanisu na njega ali ne vidim da su mu se ikad formalno zahvalili. a bih, bogami i nije joj nesto njegov glas protiv pomogo.
Zar je moguce da se ne zna da je Bogic svojim NE sprijecio legalizaciju vojnog udara. koji je trebao uslijediti.
U vojnom udaru, koji bi sproveo zvanicni Beograd, nije valjda upitno kako bi prosli.
Vojni udar sam po sebi znaci da bi svo tadasnje politicko rukovodstvo BiH bilo uhapseno ili likvidirano i da bi se donio zakon kojim BiH ostaje u sastavu Velike Srbije.

General War

#112 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by General War » 22/11/2020 01:26

Palmalma wrote:
22/11/2020 01:20
karanana wrote:
Zar je moguce da se ne zna da je Bogic svojim NE sprijecio legalizaciju vojnog udara. koji je trebao uslijediti.
U vojnom udaru, koji bi sproveo zvanicni Beograd, nije valjda upitno kako bi prosli.
Vojni udar sam po sebi znaci da bi svo tadasnje politicko rukovodstvo BiH bilo uhapseno ili likvidirano i da bi se donio zakon kojim BiH ostaje u sastavu Velike Srbije.
Dobro je sad pa nismo

HomeSweetHome

#113 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by HomeSweetHome » 22/11/2020 01:30

Za gostovanje kod Senada samo dvije rijeci: intelektualac i gospodin! :thumbup:

Palmalma

#114 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Palmalma » 22/11/2020 01:33

General War wrote:
22/11/2020 01:26
Palmalma wrote:
karanana wrote:
Dobro je sad pa nismo

Da jesmo, danas bi bili nesto kao Vojvodina u sastavu Srbije.

karanana

#115 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by karanana » 22/11/2020 01:48

Palmalma wrote:
karanana wrote:
A sta bi bilo sa slovenijom i hrvatskom?

Palmalma

#116 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Palmalma » 22/11/2020 01:51

karanana wrote:
22/11/2020 01:48
Palmalma wrote:
karanana wrote:
A sta bi bilo sa slovenijom i hrvatskom?
Ne, kao sa BiH.
To je sigurno.
Milosevic i Tudjman su imali zeleno svijetlo da uskrate muslimanima drzavu na tlu Europe. To je sigurno.

General War

#117 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by General War » 22/11/2020 02:09

Palmalma wrote:
22/11/2020 01:33
General War wrote:
Palmalma wrote:

Dobro je sad pa nismo

Jel ti poznat ovaj covjek? Ako da, Kakvu funkciju obnasa?
Image

Thorgerson

#118 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Thorgerson » 22/11/2020 02:23

Nosi sliku ovog goveda sa ove teme. Brisi to molim te.

Palmalma

#119 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Palmalma » 22/11/2020 02:32

General War wrote:
22/11/2020 02:09
Palmalma wrote:
22/11/2020 01:33
General War wrote:

Dobro je sad pa nismo

Jel ti poznat ovaj covjek? Ako da, Kakvu funkciju obnasa?
Image
Da.

Predsjedavajuci Predsjednistva BiH.

P. S. Da Bogic nije rekao NE, ta funkcija, kao ni BiH, ne bi ni postojala.

General War

#120 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by General War » 22/11/2020 02:41

Thorgerson wrote:
22/11/2020 02:23
Nosi sliku ovog goveda sa ove teme. Brisi to molim te.
Jbg govedo morao sam staviti da bi poentu predstavio a ne da kvarim pozitivu.

General War

#121 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by General War » 22/11/2020 02:43

Palmalma wrote:
22/11/2020 02:32

Da.

jbg, to ti rekla vidovita Dzemila...Kako onda u crnoj gori kasnije postade a nisu jos ni rekli NE?

Palmalma

#122 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by Palmalma » 22/11/2020 02:49

General War wrote:
22/11/2020 02:43
Palmalma wrote:
22/11/2020 02:32

Da.

jbg, to ti rekla vidovita Dzemila...Kako onda u crnoj gori kasnije postade a nisu jos ni rekli NE?
Jer je Slobo kapitulirao u Kumanovu.

lissaly_manny

#123 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by lissaly_manny » 22/11/2020 07:38

I ako bog da da ga zdravlje posluzi / da dozivi da bude opet Predsjednik RBIH i da nas uvede u NATO i EU meni dosta....

Bogic vec ima glas od mene unaprijed za sve drzavne funkcije

sinuhe

#124 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by sinuhe » 22/11/2020 08:53

Lakse bi uveo BIH u NATO da je za 25 zadnjih godina otisao u Skupstinu RS nego sa pozicije gradonacelnika Sarajeva . :-)

muha_sa

#125 Re: Bogić Bogićević - Gradonačelnik Sarajeva

Post by muha_sa » 22/11/2020 08:57

lissaly_manny wrote:
22/11/2020 07:38
I ako bog da da ga zdravlje posluzi / da dozivi da bude opet Predsjednik RBIH i da nas uvede u NATO i EU meni dosta....

Bogic vec ima glas od mene unaprijed za sve drzavne funkcije
Dok je god dejtonske ludjacke košulje na ovoj zemlji nema šanse da bude ni clan predsjedništva a kamli predsjednik :(

Post Reply