Mali Šengen

Post Reply
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#601 Re: Mali Šengen

Post by Tanqueray »

Totalni je apsurd da se lider nacionalne stranke se zalaze za gradjansku drzavu. Bilo koji lider, bilo koje nacionalne stranke koji bi se zaista zalagao za gradjansku drzavu bi prije svega trebao da se zalaze za ukidanje svoje stranke, pa onda sve ostalo.

Ovo je pitanje ko je za progres, a ko za nazadovanje. Ekonomija ne moze da funkcionise normalno ako se insistira na izolaciji, na cemu insistiraju mahom nacionalisti, jer drukcije ni ne znaju. Ipak ovo je 2021, ljudi su poceli da idu turisticki u svemir, a ovde se naguzuju oko svega zivog.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#602 Re: Mali Šengen

Post by ¤ jelena ¤ »

Sarajmen wrote: 20/07/2021 14:02

Ne znam da li se ovaj ''problem'' u međuvremenu riješio i na koji način, pa ako neko ima informaciju više bio bih zahvalan.
Nadam se da će ti odgovoriti neko ko zna nešto o ovome.

Moje pitanje se odnosilo na probleme koji su riješeni za vrijeme trajanja mandata ove trojice aktuelnih.

Stalno ponavljamo kako se prvo moraju rješavati aktuelni problemi, država ojačati, stabilizovati, srediti..pa tek onda ćemo nešto... da li ući u EU ili u neki ovakvu mini varijantu zajednice, nebitno...
Mene sad samo zanima šta se to od navedenog uradilo, šta konkretno i konačno riješilo od decembra 2018. do jula 2021...i time ovu zemlju približilo članstvu u EU.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#603 Re: Mali Šengen

Post by sehohari »

Sarajmen wrote: 20/07/2021 14:02
¤ jelena ¤ wrote: 20/07/2021 09:05 Riješeni problemi?

Dajte neke primjere....nešto....
Ne znam je li najbolji primjer al' eto, da pokušam sa njim da u fokus stavimo pojmove kojih su se drugi doticali, tipa protok roba na graničnim prijelazima ali iz našeg bosanskohercegovačkog ugla. Ovaj se odnosi na susjednu Republiku Hrvatsku, sa kojom odnosi nisu baš na najboljem nivou. Ispod je ''Karta javnih cesta koje čine tranzitne koridore po kojima se tranzitni promet teretnih vozila mora odvijati kroz Republiku Hrvatsku'', izvor: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/slu ... _1039.html
Image
Prigovor dijela privrednika:
''Cestovni saobraćaj za teretna vozila zabranjen je samo iz onih dijelova BiH u kojima većinski žive Bošnjaci. Unsko-sanski kanton je najpogođeniji odlukom Vlade Hrvatske zbog zabrane teretnog saobraćaja cestom koja od Graničnog prelaza Maljevac kod Velike Kladuše vodi dalje u unutrašnjost te države. Takvom odlukom cijeli USK, kao jedini kanton sa bošnjačkom većinom koji izlazi na vanjske granice države, sveden je na jedan granični prijelaz – Izačić kod Bihaća. Tako sada od Graničnog prelaza Kamensko kod Livna pa sve Dvora na Uni (teritorija Republike Srpske) prevoznicima iz BiH je na raspolaganju samo jedan granični prelaz, onaj kod Bihaća. Istovremeno, od Dvora na Uni do Gradiške (RS), duž granice sa Hrvatskom, prevoznicima su na raspolaganju tri graniča prelaza i to – Dvor na Uni, Donja Gradina i Gradiška.
Image

Ova karta iznad najbolje dokazuje stratešku operaciju Republike Hrvatske. Zelenom bojom zaokružen je Granični prelaz Izačić preko kojeg je dozvoljen tereti saobraćaj. Crnom bojom su zaokruženi prelazi koji se nalaze na teritoriji Republike Srpske preko kojih se može odvijati teretni saobraćaj, dok su plavom bojom zaokruženi prelazi koji se nalaze u kantonima sa hrvatskom većinom preko kojih iz BiH mogu prelaziti teretna vozila na teritoriju Republike Hrvatske. Ono što baca dodatnu sjenu na ovu odluku hrvatskih vlasti je zabrana teretnog saobraćaja preko graničnog prelaza Brčko koji se nalazi u distriktu. Evo šta to znači u praksi.

Prema izračunu poduzetnika iz, recimo, Velike Kladuše troškovi transporta po jednoj turi poskupjet će za oko 500 maraka, jer dolazi do povećanja broja pređenih kilometara, odnosno produženja rute sa dosadašnjih 40 kilometara na 200 kilometara.

“Navedeno ima za posljedicu povećanje troškova goriva (trošak 150 eura), duplih terminala, dnevnica, potrebe za drugim vozačima, gubitka vremena, vožnji, stvaranja gužvi, kašnjenja isporuka, jer općepoznato je da GP Ličko Petrovo Selo (Izačić), nema tolike kapacitete, a u otežanim uslovima u zimskom periodu i zatvaranju te dionice da i ne govorimo”, navedeno je u pismu koje je Udruženje privrednika iz Velike Kladuše uputilo Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture Republike Hrvatske.

Ali osim ekonomskih posljedica, ova odluka Vlade RH sigurno će izazvati i one političke. Jer, gledajući dostupne karte, nemoguće je ne primijetiti su kantoni sa većinskim hrvatskim stanovništvom, ne uključujući Neum, dobili četiri granična prijelaza za transportni saobraćaj, od čega i jedan u Posavskom kantonu (Orašje). Na teritoriji RS-a se nalazi pet takvih prijelaza između BIH i Hrvatske, dok je na području USK-a registriran samo jedan takav prijelaz. I to onaj koji je tokom zimskog perioda uglavnom zatvoren.

Ne znam da li se ovaj ''problem'' u međuvremenu riješio i na koji način, pa ako neko ima informaciju više bio bih zahvalan.
To je riješeno ima jedno mjesec dana. To je bilo kada su špediteri počeli izlaziti na granične prelaze i tkd.

I koliko god mi ovo smatrali političkom odlukom, problem je i do nas. Oni sigurno imaju neke motive, ali ako si ikad išao preko Maljevca, znati ćeš da Zagreb nama čini veliku uslugu što ga ostavlja otvoren za teretni promet. Onaj put kojim se ide nije ni za putnike, a neteli za teretna vozila.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#604 Re: Mali Šengen

Post by sehohari »

¤ jelena ¤ wrote: 20/07/2021 19:17
Sarajmen wrote: 20/07/2021 14:02

Ne znam da li se ovaj ''problem'' u međuvremenu riješio i na koji način, pa ako neko ima informaciju više bio bih zahvalan.
Nadam se da će ti odgovoriti neko ko zna nešto o ovome.

Moje pitanje se odnosilo na probleme koji su riješeni za vrijeme trajanja mandata ove trojice aktuelnih.

Stalno ponavljamo kako se prvo moraju rješavati aktuelni problemi, država ojačati, stabilizovati, srediti..pa tek onda ćemo nešto... da li ući u EU ili u neki ovakvu mini varijantu zajednice, nebitno...
Mene sad samo zanima šta se to od navedenog uradilo, šta konkretno i konačno riješilo od decembra 2018. do jula 2021...i time ovu zemlju približilo članstvu u EU.
Urađeno je jedno veliko NIŠTA

Samo afera nije manjkalo
Kako su se pare krale po tenderima
pare po respiratorima
pare po vakcinama
i pare preko još milion stvari.

Ove četiri godine će proći bez ikakvog pomaka, sve zbog poznatog trojca koji ni na jednom nivou ništa nije uradio po ovim pitanjima. Država je u blokadi, a nacionalističke priče zamagluju to da je i onaj puž kojem smo išli prema EU stao.

Zato ja Kikija i mogu da razumijem. Ova zemlja nije nigdje makla u ovo zadnje par godina, i sada svaka inicijativa, pa čak i ako ne obećava toliko dobrobiti za BiH, predstavlja slamku spasa da će se nešto pokrenuti.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#605 Re: Mali Šengen

Post by daddy-kool »

Capljina74 wrote: 20/07/2021 17:29

Izgleda da su mnogi jos glavama u 1974. godini.

Jebale nas granice.
Onaj ko misli da mu granice ne trebaju neka proba ostavljati otvorena kućna vrata pa nas izvjestite kako to funkcioniše. Ako analogija ne odgovara, onda neka probiju zidove prema komšijama da se mogu nesmetano kretati po stanovima, piti kahve kako se kome prohtije, sarađivati, sijeliti i šta već ne. Što bi Radovan III rekao: zašto da se otuđujemo jedni od drugih?
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#606 Re: Mali Šengen

Post by muha_sa »

Capljina74 wrote: 20/07/2021 17:29

Izgleda da su mnogi jos glavama u 1974. godini.

Jebale nas granice.

Neko u 1974. neko u 1389. godini :(
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#607 Re: Mali Šengen

Post by Tanqueray »

daddy-kool wrote: 20/07/2021 19:52 Onaj ko misli da mu granice ne trebaju neka proba ostavljati otvorena kućna vrata pa nas izvjestite kako to funkcioniše. Ako analogija ne odgovara, onda neka probiju zidove prema komšijama da se mogu nesmetano kretati po stanovima, piti kahve kako se kome prohtije, sarađivati, sijeliti i šta već ne. Što bi Radovan III rekao: zašto da se otuđujemo jedni od drugih?
Interesantno da drzave koje su osnovale EU, inace najrazvijenija drustva u svijetu, nisu se vodile takvim razmisljanjima. Nije ni cudo jer porediti slobodan protok ljudi, roba i kapitala sa ispijanjem kahve po stanovima je nidje veze.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#608 Re: Mali Šengen

Post by daddy-kool »

Tanqueray wrote: 20/07/2021 20:18
daddy-kool wrote: 20/07/2021 19:52 Onaj ko misli da mu granice ne trebaju neka proba ostavljati otvorena kućna vrata pa nas izvjestite kako to funkcioniše. Ako analogija ne odgovara, onda neka probiju zidove prema komšijama da se mogu nesmetano kretati po stanovima, piti kahve kako se kome prohtije, sarađivati, sijeliti i šta već ne. Što bi Radovan III rekao: zašto da se otuđujemo jedni od drugih?
Interesantno da drzave koje su osnovale EU, inace najrazvijenija drustva u svijetu, nisu se vodile takvim razmisljanjima. Nije ni cudo jer porediti slobodan protok ljudi, roba i kapitala sa ispijanjem kahve po stanovima je nidje veze.
Protok ljudi se može porediti, niko nije rekao da je idealna analogija. Poenta je da granice imaju itekakvu važnost, one osiguravaju dobre i poštene odnose.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#609 Re: Mali Šengen

Post by ¤ jelena ¤ »

sehohari wrote: 20/07/2021 19:28
¤ jelena ¤ wrote: 20/07/2021 19:17

Nadam se da će ti odgovoriti neko ko zna nešto o ovome.

Moje pitanje se odnosilo na probleme koji su riješeni za vrijeme trajanja mandata ove trojice aktuelnih.

Stalno ponavljamo kako se prvo moraju rješavati aktuelni problemi, država ojačati, stabilizovati, srediti..pa tek onda ćemo nešto... da li ući u EU ili u neki ovakvu mini varijantu zajednice, nebitno...
Mene sad samo zanima šta se to od navedenog uradilo, šta konkretno i konačno riješilo od decembra 2018. do jula 2021...i time ovu zemlju približilo članstvu u EU.
Urađeno je jedno veliko NIŠTA

Samo afera nije manjkalo
Kako su se pare krale po tenderima
pare po respiratorima
pare po vakcinama
i pare preko još milion stvari.

Ove četiri godine će proći bez ikakvog pomaka, sve zbog poznatog trojca koji ni na jednom nivou ništa nije uradio po ovim pitanjima. Država je u blokadi, a nacionalističke priče zamagluju to da je i onaj puž kojem smo išli prema EU stao.

Zato ja Kikija i mogu da razumijem. Ova zemlja nije nigdje makla u ovo zadnje par godina, i sada svaka inicijativa, pa čak i ako ne obećava toliko dobrobiti za BiH, predstavlja slamku spasa da će se nešto pokrenuti.
Potpuno isto mislim.

Sve ovo što si napisao potpisujem i stvarno se nadam da mi nešto nismo upratili, da nam je nešto važno ipak promaklo i da će nas neko demantovati kakvim-takvim nabrajanjem urađenog za ove tri godine.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#610 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

muha_sa wrote: 20/07/2021 19:58
Capljina74 wrote: 20/07/2021 17:29

Izgleda da su mnogi jos glavama u 1974. godini.

Jebale nas granice.

Neko u 1974. neko u 1389. godini :(
Jebale vas obe.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#611 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

Tanqueray wrote: 20/07/2021 20:18
daddy-kool wrote: 20/07/2021 19:52 Onaj ko misli da mu granice ne trebaju neka proba ostavljati otvorena kućna vrata pa nas izvjestite kako to funkcioniše. Ako analogija ne odgovara, onda neka probiju zidove prema komšijama da se mogu nesmetano kretati po stanovima, piti kahve kako se kome prohtije, sarađivati, sijeliti i šta već ne. Što bi Radovan III rekao: zašto da se otuđujemo jedni od drugih?
Interesantno da drzave koje su osnovale EU, inace najrazvijenija drustva u svijetu, nisu se vodile takvim razmisljanjima. Nije ni cudo jer porediti slobodan protok ljudi, roba i kapitala sa ispijanjem kahve po stanovima je nidje veze.
I to države koje su vEkovima puštale krv jedne drugima.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#612 Re: Mali Šengen

Post by daddy-kool »

Capljina74 wrote: 20/07/2021 20:40
Tanqueray wrote: 20/07/2021 20:18

Interesantno da drzave koje su osnovale EU, inace najrazvijenija drustva u svijetu, nisu se vodile takvim razmisljanjima. Nije ni cudo jer porediti slobodan protok ljudi, roba i kapitala sa ispijanjem kahve po stanovima je nidje veze.
I to države koje su vEkovima puštale krv jedne drugima.
Ali te države nisu samo uklonile granice, nego su napravile regulatorna tijela koja će upravljati tim "zajedničkim" poslovima. Da li mi zaista želimo neka zajednička regulatorna tijela sa Srbijom, Albanijom, Makedonijom, Kosovom?

A da nije sve med i mlijeko svjedoči i Brexit.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#613 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

daddy-kool wrote: 20/07/2021 20:59
Capljina74 wrote: 20/07/2021 20:40

I to države koje su vEkovima puštale krv jedne drugima.
Ali te države nisu samo uklonile granice, nego su napravile regulatorna tijela koja će upravljati tim "zajedničkim" poslovima. Da li mi zaista želimo neka zajednička regulatorna tijela sa Srbijom, Albanijom, Makedonijom, Kosovom?

A da nije sve med i mlijeko svjedoči i Brexit.
Niko ne traži ukidanje granica. Buducnost i jeste u EU.

Kosovo nije država.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#614 Re: Mali Šengen

Post by daddy-kool »

Capljina74 wrote: 20/07/2021 21:03
daddy-kool wrote: 20/07/2021 20:59

Ali te države nisu samo uklonile granice, nego su napravile regulatorna tijela koja će upravljati tim "zajedničkim" poslovima. Da li mi zaista želimo neka zajednička regulatorna tijela sa Srbijom, Albanijom, Makedonijom, Kosovom?

A da nije sve med i mlijeko svjedoči i Brexit.
Niko ne traži ukidanje granica. Buducnost i jeste u EU.

Kosovo nije država.
Slobodan protok ljudi, kapitala, usluga i roba jeste djelomično ukidanje granica, a ono se ne može izvesti bez nekih zajedničkih regulatornih tijela. Opet stoji gore postavljeno pitanje.

Po čemu Kosovo nije država?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#615 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

daddy-kool wrote: 20/07/2021 21:08
Capljina74 wrote: 20/07/2021 21:03

Niko ne traži ukidanje granica. Buducnost i jeste u EU.

Kosovo nije država.
Slobodan protok ljudi, kapitala, usluga i roba jeste djelomično ukidanje granica, a ono se ne može izvesti bez nekih zajedničkih regulatornih tijela. Opet stoji gore postavljeno pitanje.

Po čemu Kosovo nije država?
Po tome što je i BIH nedjeljiva.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#616 Re: Mali Šengen

Post by daddy-kool »

Capljina74 wrote: 20/07/2021 21:12
Po tome što je i BIH nedjeljiva.
Nemam problem sa principom, čak šta više i podržavam, ali ne vidim da Srbija želi Kosovo, tj Albance na Kosovu u Srbiji.
Ja sam se uvijek zalagao za Kosovo u okviru Srbije, ali sa svim pravima i zaštitama koje npr RS ima u okviru BiH.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#617 Re: Mali Šengen

Post by sehohari »

¤ jelena ¤ wrote: 20/07/2021 20:37
sehohari wrote: 20/07/2021 19:28

Urađeno je jedno veliko NIŠTA

Samo afera nije manjkalo
Kako su se pare krale po tenderima
pare po respiratorima
pare po vakcinama
i pare preko još milion stvari.

Ove četiri godine će proći bez ikakvog pomaka, sve zbog poznatog trojca koji ni na jednom nivou ništa nije uradio po ovim pitanjima. Država je u blokadi, a nacionalističke priče zamagluju to da je i onaj puž kojem smo išli prema EU stao.

Zato ja Kikija i mogu da razumijem. Ova zemlja nije nigdje makla u ovo zadnje par godina, i sada svaka inicijativa, pa čak i ako ne obećava toliko dobrobiti za BiH, predstavlja slamku spasa da će se nešto pokrenuti.
Potpuno isto mislim.

Sve ovo što si napisao potpisujem i stvarno se nadam da mi nešto nismo upratili, da nam je nešto važno ipak promaklo i da će nas neko demantovati kakvim-takvim nabrajanjem urađenog za ove tri godine.
Pravi se most preko Save kod B. Gradiške sa oooooogromnin graničnim prelazom.
Od 1. augusta se carinski postupci obavljajuju digitalno - projekat koji je trebao biti završen još 2015., ali od sada više neće biti papirologije

Ovo su neke stvari koje sam se sjetio, ovako na prvu. Ima toga još, nekih sitnica, ali jednostavno se SISTEMATSKI ništa nije uradilo. To su neke male stvari koje se opet, manje-više, mogu pomnožiti sa nulom.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#618 Re: Mali Šengen

Post by ¤ jelena ¤ »

sehohari wrote: 20/07/2021 21:55
¤ jelena ¤ wrote: 20/07/2021 20:37

Potpuno isto mislim.

Sve ovo što si napisao potpisujem i stvarno se nadam da mi nešto nismo upratili, da nam je nešto važno ipak promaklo i da će nas neko demantovati kakvim-takvim nabrajanjem urađenog za ove tri godine.
Pravi se most preko Save kod B. Gradiške sa oooooogromnin graničnim prelazom.
Od 1. augusta se carinski postupci obavljajuju digitalno - projekat koji je trebao biti završen još 2015., ali od sada više neće biti papirologije

Ovo su neke stvari koje sam se sjetio, ovako na prvu. Ima toga još, nekih sitnica, ali jednostavno se SISTEMATSKI ništa nije uradilo. To su neke male stvari koje se opet, manje-više, mogu pomnožiti sa nulom.
Baš ću pratiti. Brzo će 1. avgust.

Što se sistema tiče, tu sam pesimista, ali nema svrhe širiti ga.

Hvala. :thumbup:
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#619 Re: Mali Šengen

Post by belfy »

high_volume wrote: 20/07/2021 00:20
Kikibombona wrote: 20/07/2021 00:14 Laze Svjetska banka, laze Edi Rama. A laze i Ali Dzazira koja prenosi..
Posao mi je takav, radno mjesto, da stalno komuniciram s takvim trgovcima iz Albanije, Makedonije i Turske. Skoro napamet znam...
A to sa zapadnom Jugom je nesto poput Zapadne Njemacke koju je Slucajni prolaznik najavio prije 20 godina za vrijeme cuvene Alijanse za promjene. :D
To sa Istočnom i Zapadnom jugoslavijom je prijeratni prijedlog. Granica Drina...

Niko se ne otima za BiH. Mi vazda mislimo da smo bitni i da se neko oko nas sekira. Tako smo mislili u ratu da ce nas neko spasiti, a tako smo mislili i nakon rata da ce nam neko napraviti drzavu. Malo nam je 25 godina da skontamo da nam niko nece pomoci.
Bisli bismo najsretniji da se niko ne otima za BiH. Ali, avaj... :lol:
Zaev i Rama su ocigledno budale a Fadil Novalic i Bakir Izetbegović super pametni. Opet cemo kasno skontati koliko smo se zajebali.
Nisu problem Zaev i Rama, problem je Vučić :-)
ti si ekonomske struke?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#620 Re: Mali Šengen

Post by spreca »

Capljina74 wrote: 20/07/2021 21:12
daddy-kool wrote: 20/07/2021 21:08

Slobodan protok ljudi, kapitala, usluga i roba jeste djelomično ukidanje granica, a ono se ne može izvesti bez nekih zajedničkih regulatornih tijela. Opet stoji gore postavljeno pitanje.

Po čemu Kosovo nije država?
Po tome što je i BIH nedjeljiva.
BiH nije izvrsila agresiju na Srbiju niti je napravila Genocid u nekom pogranicnom mjestu Srbiji niti je Kosovo izvrsilo agresiju na srbiju a Srbija jeste na ove dvije drzave i plus genocid prakticno u obje drzave
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#621 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

spreca wrote: 21/07/2021 07:06
Capljina74 wrote: 20/07/2021 21:12

Po tome što je i BIH nedjeljiva.
BiH nije izvrsila agresiju na Srbiju niti je napravila Genocid u nekom pogranicnom mjestu Srbiji niti je Kosovo izvrsilo agresiju na srbiju a Srbija jeste na ove dvije drzave i plus genocid prakticno u obje drzave

Spreča, jarane, da budem najblaži što mogu, mijne patetike i ne rise!
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#622 Re: Mali Šengen

Post by spreca »

Capljina74 wrote: 21/07/2021 09:34
spreca wrote: 21/07/2021 07:06

BiH nije izvrsila agresiju na Srbiju niti je napravila Genocid u nekom pogranicnom mjestu Srbiji niti je Kosovo izvrsilo agresiju na srbiju a Srbija jeste na ove dvije drzave i plus genocid prakticno u obje drzave

Spreča, jarane, da budem najblaži što mogu, mijne patetike i ne rise!
Tebi se sve nesto pricinjava,a sta u izrecenom nije istina,Kosovo nije Srbija i to zna svaki Srbin koji razmislja svojom glavom,ako nije tako zasto se Vucic sastaje sa Kosovskim duznosnicima?o povratku kosova u okrilje Srbije,malo morgen kako bi reko Slobo.Vucic samo proba da u Kosovskoj vladi izdejstvuje bilo sta cime bi srbi kosova mogli praviti blokade,to se nece desiti nikada a ti vjeruj da je Kosovo srbija :lol:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#623 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

spreca wrote: 21/07/2021 10:57
Capljina74 wrote: 21/07/2021 09:34


Spreča, jarane, da budem najblaži što mogu, mijne patetike i ne rise!
Tebi se sve nesto pricinjava,a sta u izrecenom nije istina,Kosovo nije Srbija i to zna svaki Srbin koji razmislja svojom glavom,ako nije tako zasto se Vucic sastaje sa Kosovskim duznosnicima?o povratku kosova u okrilje Srbije,malo morgen kako bi reko Slobo.Vucic samo proba da u Kosovskoj vladi izdejstvuje bilo sta cime bi srbi kosova mogli praviti blokade,to se nece desiti nikada a ti vjeruj da je Kosovo srbija :lol:
:zzzz:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#624 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

Jesi završio sa šupljom?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#625 Re: Mali Šengen

Post by spreca »

Capljina74 wrote: 21/07/2021 12:28 Jesi završio sa šupljom?
Tebi su genocid i ratni zlocini od Slovenije do Kosova suplja?ovo vam nikad necemo zaboraviti i vjecito cemo vam ovo gurati pod nos, uvjek cemo vas podsjecati na vasa "erojstva i junastva" nad golorukim zenama,djecom i starcima, vjerovatno ti je suplja i Jasenovac?
Post Reply