Mali Šengen

Post Reply
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#376 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Faik_ wrote: 10/10/2020 02:37
Bascarsija1 wrote: 08/10/2020 21:26
Duka Dizel II wrote: 08/10/2020 20:51 Varhelji: Na stolu ogroman investicioni plan za Zapadni Balkan

Paket od bespovratnih devet milijardi evra

"Za Srbiju će taj plan značiti bolju povezanost putevima i železnicom, bolje puteve i pruge, tako što će povezati bolje sve prestonice u regionu međusobno i sa EU"

:thumbup:

https://biznis.telegraf.rs/info-biz/324 ... dni-balkan
Bravo eto uzmite pare i povezujte se sa onim ko hoce da se sa vama povezuje. BiH vas netreba. Idite na Istok, uvijek vam je drazi bio. Mozda hoce Bugarska? I neka vam je sa srecom a nas pustite na miru.
Sta je to BiH? Ko je to BiH?
https://www.youtube.com/watch?v=CpLXiJtSKms
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#377 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

escobar__ wrote: 10/10/2020 06:05
Faik_ wrote: 10/10/2020 02:39 Sva sranja u BiH su pocela sa idejom da se izadje iz Jugoslavije. Sva sranja jedino mogu prestati sa ulaskom u novi vid zajednice.
:lol:

Opusti se, salonac. Zajendica s vama nalik Jugoslaviji nikad više, to dobro upamti.
Jarane mi vise volimo ova sranja nego ici u Srboslaviju. Nikad u zadnjih 150 godina Bosnjaci nisu bili srecniji.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#378 Re: Mali Šengen

Post by Država »

Svi su pobjegli od Srba. Jedino nas guraju njima u zagrljaj... :run:
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#379 Re: Mali Šengen

Post by belfy »

Duka Dizel II wrote: 08/10/2020 20:37
daddy-kool wrote: 08/10/2020 13:39
Duka Dizel II wrote: 08/10/2020 10:14 taj blok koji bi imao 20 miliona stanovnika, kada bi govorili jednim glasom bio bi mnogo kredibilniji pregovarač sa, uslovno rečenom, Briselom ili Berlinom, ili bilo kime.
Pa jel to olakšavanje ekonomskog poslovanja ili politička integracija?
Šta tačno sada ne može a bilo bi olakšano tim "malim, najmanjim šengenom"? Sa kojim vrhunskim ekonomijama da se povezujemo, sve je to bazirano na keksu, mlijeku i pivu, sirotinja na kvardrat.

Da ne spominjem samu odvratnost ideje bilo kakvog povezivanja sa Srbijom.
Pravo da ti kažem, ni BiH nije neka poželjna udavača ni dobra prilika.

Realno, to je najnefunkcionalnija država u Evropi, sa unutrašnjim protivrečnostima koje nikom ne trebaju.
Nema čak ni status kandidata za EU i u tom pogledu za Srbijom i Crnom Gorom kasni 10 godina.

Dakle, nije ni nama pravo što nas EU politički gledano, gura u isti koš sa BiH.

Nije da ovaj projekat ne može funkcionisati bez BiH. Ali očigledno da medjunarodna zajednica, odnosno SAD i EU žele da se i Bosna malo pošlepa, da ne ostane na začelju u nekakvoj izolaciji.
na EU putu smo bili ispred dok kocenja nisu pocela. sasvim je jasno i zasto su pocela i zasto smo sada tu gdje jesmo. ako vec BiH nije pozeljna udavaca zasto bi se onda "zenili"? ovdje bi se samo uslo u jedan savez gdje bi se samo jos vise, na ekonomskom planu, moglo kociti. kome to treba?

ti stalno pricas da je to povoljnije, ali niti jednom, nikome, nisi objasnio zasto je to povoljnije, nego se izvlacis na floskule. proberi bilo koju bransu ili firmu barem iz BiH koja bi profitirala Malim Sengenom i objasni kako. mozes li?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#380 Re: Mali Šengen

Post by Prpa.ba »

Prekodrinski pravoslavci, domaca pravoslavna manjina i stanovnistvo zateceno na teritoriji BiH a koje toliko mrzi bosnjacku politiku da bi radije u Veliku Srbiju.

Divna druzina, pravi zalog za Mali Sengen a Srbiju Veliku. :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#381 Re: Mali Šengen

Post by Kikibombona »

Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 07:15
escobar__ wrote: 10/10/2020 06:05
Faik_ wrote: 10/10/2020 02:39 Sva sranja u BiH su pocela sa idejom da se izadje iz Jugoslavije. Sva sranja jedino mogu prestati sa ulaskom u novi vid zajednice.
:lol:

Opusti se, salonac. Zajendica s vama nalik Jugoslaviji nikad više, to dobro upamti.
Jarane mi vise volimo ova sranja nego ici u Srboslaviju. Nikad u zadnjih 150 godina Bosnjaci nisu bili srecniji.
Ovo kaze covjek koji zivi u dijaspori. :o
Faik_
Posts: 61
Joined: 22/09/2020 01:20

#382 Re: Mali Šengen

Post by Faik_ »

escobar__ wrote: 10/10/2020 06:05
Faik_ wrote: 10/10/2020 02:39 Sva sranja u BiH su pocela sa idejom da se izadje iz Jugoslavije. Sva sranja jedino mogu prestati sa ulaskom u novi vid zajednice.
:lol:

Opusti se, salonac. Zajendica s vama nalik Jugoslaviji nikad više, to dobro upamti.
Pa ovo je vec nalik. :thumbup:
Faik_
Posts: 61
Joined: 22/09/2020 01:20

#383 Re: Mali Šengen

Post by Faik_ »

Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 07:13
Faik_ wrote: 10/10/2020 02:37
Bascarsija1 wrote: 08/10/2020 21:26

Bravo eto uzmite pare i povezujte se sa onim ko hoce da se sa vama povezuje. BiH vas netreba. Idite na Istok, uvijek vam je drazi bio. Mozda hoce Bugarska? I neka vam je sa srecom a nas pustite na miru.
Sta je to BiH? Ko je to BiH?
https://www.youtube.com/watch?v=CpLXiJtSKms
Josip Pejakovic je BiH?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#384 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Kikibombona wrote: 10/10/2020 16:27
Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 07:15
escobar__ wrote: 10/10/2020 06:05

:lol:

Opusti se, salonac. Zajendica s vama nalik Jugoslaviji nikad više, to dobro upamti.
Jarane mi vise volimo ova sranja nego ici u Srboslaviju. Nikad u zadnjih 150 godina Bosnjaci nisu bili srecniji.
Ovo kaze covjek koji zivi u dijaspori. :o
Covijece prvi put poslije 150 godina imamo svoju drzavu. Ja zivim u inostranstvu jer je tako ispalo. Sve dok nije Bosna u Srboslavi ja se imam gdije vratiti.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#385 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Faik_ wrote: 10/10/2020 16:28
Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 07:13
Faik_ wrote: 10/10/2020 02:37

Sta je to BiH? Ko je to BiH?
https://www.youtube.com/watch?v=CpLXiJtSKms
Josip Pejakovic je BiH?
Jeste i on je BiH totalno. A video ti je sve rekao.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#386 Re: Mali Šengen

Post by Lincoln-Burrows »

Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 17:06 Covijece prvi put poslije 150 godina imamo svoju drzavu. Ja zivim u inostranstvu jer je tako ispalo. Sve dok nije Bosna u Srboslavi ja se imam gdije vratiti.
Koju si to svoju državu imao prije 150 godina?
Faik_
Posts: 61
Joined: 22/09/2020 01:20

#387 Re: Mali Šengen

Post by Faik_ »

Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 17:10
Faik_ wrote: 10/10/2020 16:28
Josip Pejakovic je BiH?
Jeste i on je BiH totalno. A video ti je sve rekao.
Monodrama je odgovor nekome ko tvrdi da nema Bosne. Gdje sam ja tvrdio da nema Bosne?
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#388 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Lincoln-Burrows wrote: 10/10/2020 17:18
Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 17:06 Covijece prvi put poslije 150 godina imamo svoju drzavu. Ja zivim u inostranstvu jer je tako ispalo. Sve dok nije Bosna u Srboslavi ja se imam gdije vratiti.
Koju si to svoju državu imao prije 150 godina?
I to sto kazes. Nismo imali I duze ali nas barem nisu mogli loviti po sumama ko zivotinje. Nismo bili priznati kao nacija. Tako da u sustini ovo je prvi put da Bosnjaci imaju neku svoju drzavu poslije dugo vremena. Tokom pobune Husejn Kapatana bilo nesto je dok turska nije ponovo osvojla.
Faik_
Posts: 61
Joined: 22/09/2020 01:20

#389 Re: Mali Šengen

Post by Faik_ »

Ne znas ni istoriju Bosne, ni bosanski jezik a kamoli da znas sta je dobro za Bosnu. Jedimo za sto ti znas je mrznja.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#390 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Faik_ wrote: 10/10/2020 21:44 Ne znas ni istoriju Bosne, ni bosanski jezik a kamoli da znas sta je dobro za Bosnu. Jedimo za sto ti znas je mrznja.
Pa ko je za tu mrznju zasluzan? To su me najbolje naucili. Imao sam najbolje nastavnike mrznje direkt sa Durmitora.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#391 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 23:20
Faik_ wrote: 10/10/2020 21:44 Ne znas ni istoriju Bosne, ni bosanski jezik a kamoli da znas sta je dobro za Bosnu. Jedimo za sto ti znas je mrznja.
Pa ko je za tu mrznju zasluzan? To su me najbolje naucili. Imao sam najbolje nastavnike mrznje direkt sa Durmitora. POcinite genocid pa ocekujete da vas neko voli. Bas si budala.

Srbi pokazuju mrznju na svakom koraku ali to ne primjetis. Ne primjetis navijace kad vicu "noz zica srebrenica" na utakmicama. Ne primjetis kad se ponosno nose majice ratnih zlocinaca. Ko te moze volit takvog smradu jedan. Samo poslusah dodika pa ces cuti mirznju. Ali to je tebi normalno. tebi nije normalno kad se neko drugi ponasa kao i ti. Tu se ti nadjes zacudzen ... "kako to da me ovaj mrzi a ja njega mrzim".

Mrzis ti mene ...mrzim ja tebe. Posteno. Al se nemoj cuditi kad je tako.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#392 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

A sto se tice istorije koju smo ucili i vjerodostojnosti mozes najbolje vidjeti koliko se to moze izvitipertiti u RS-u gdije djeca uce da nije bilo genocida.
Tako je vrlo diskutabilno sta ti smatras za istoriju. Mi se tu mozemo prilicno neslagati.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#393 Re: Mali Šengen

Post by Duka Dizel II »

belfy wrote: 10/10/2020 15:31
Duka Dizel II wrote: 08/10/2020 20:37
daddy-kool wrote: 08/10/2020 13:39

Pa jel to olakšavanje ekonomskog poslovanja ili politička integracija?
Šta tačno sada ne može a bilo bi olakšano tim "malim, najmanjim šengenom"? Sa kojim vrhunskim ekonomijama da se povezujemo, sve je to bazirano na keksu, mlijeku i pivu, sirotinja na kvardrat.

Da ne spominjem samu odvratnost ideje bilo kakvog povezivanja sa Srbijom.
Pravo da ti kažem, ni BiH nije neka poželjna udavača ni dobra prilika.

Realno, to je najnefunkcionalnija država u Evropi, sa unutrašnjim protivrečnostima koje nikom ne trebaju.
Nema čak ni status kandidata za EU i u tom pogledu za Srbijom i Crnom Gorom kasni 10 godina.

Dakle, nije ni nama pravo što nas EU politički gledano, gura u isti koš sa BiH.

Nije da ovaj projekat ne može funkcionisati bez BiH. Ali očigledno da medjunarodna zajednica, odnosno SAD i EU žele da se i Bosna malo pošlepa, da ne ostane na začelju u nekakvoj izolaciji.
na EU putu smo bili ispred dok kocenja nisu pocela. sasvim je jasno i zasto su pocela i zasto smo sada tu gdje jesmo. ako vec BiH nije pozeljna udavaca zasto bi se onda "zenili"? ovdje bi se samo uslo u jedan savez gdje bi se samo jos vise, na ekonomskom planu, moglo kociti. kome to treba?

ti stalno pricas da je to povoljnije, ali niti jednom, nikome, nisi objasnio zasto je to povoljnije, nego se izvlacis na floskule. proberi bilo koju bransu ili firmu barem iz BiH koja bi profitirala Malim Sengenom i objasni kako. mozes li?
Da bi se uopšte došlo do toga da vam se pokuša objasniti , ekipa mora da prespoji u glavi neke druge stvari.

Kao prvo, niko iz Srbije vama ništa ne nudi , niti vas moli, niti vas vuče za rukav.
Potpuno pogrešno to shvatate.

Doduše, izvorno ideja jeste potekla od Rame i Vučića (nije se odnosilo tada na BiH), ali inicijativu su potpuno preuzeli Vašington i Brisel, iz svojih razloga i interesa.
Oni vide i BiH u tom projektu.

Tako da , opirite se i odupirite njima. Koprcajte se i pevajte borbene, što se mene tiče.

Samo što se meni čini da su vaši lideri nakon posete Briselu, legli na rudu.
Verovatno im je tamo rečeno da drugog izbora nemaju.
Eto, juče ste dobili i šargarepu u vidu najave da bi BiH mogla dobiti status kandidata sledeće godine.

Ja vas u stvari tešim, da vam i neće toliko loše biti.

Nemojte to pogrešno razumeti.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#394 Re: Mali Šengen

Post by Bascarsija1 »

Duka Dizel II wrote: 11/10/2020 01:17
belfy wrote: 10/10/2020 15:31
Duka Dizel II wrote: 08/10/2020 20:37

Pravo da ti kažem, ni BiH nije neka poželjna udavača ni dobra prilika.

Realno, to je najnefunkcionalnija država u Evropi, sa unutrašnjim protivrečnostima koje nikom ne trebaju.
Nema čak ni status kandidata za EU i u tom pogledu za Srbijom i Crnom Gorom kasni 10 godina.

Dakle, nije ni nama pravo što nas EU politički gledano, gura u isti koš sa BiH.

Nije da ovaj projekat ne može funkcionisati bez BiH. Ali očigledno da medjunarodna zajednica, odnosno SAD i EU žele da se i Bosna malo pošlepa, da ne ostane na začelju u nekakvoj izolaciji.
na EU putu smo bili ispred dok kocenja nisu pocela. sasvim je jasno i zasto su pocela i zasto smo sada tu gdje jesmo. ako vec BiH nije pozeljna udavaca zasto bi se onda "zenili"? ovdje bi se samo uslo u jedan savez gdje bi se samo jos vise, na ekonomskom planu, moglo kociti. kome to treba?

ti stalno pricas da je to povoljnije, ali niti jednom, nikome, nisi objasnio zasto je to povoljnije, nego se izvlacis na floskule. proberi bilo koju bransu ili firmu barem iz BiH koja bi profitirala Malim Sengenom i objasni kako. mozes li?
Da bi se uopšte došlo do toga da vam se pokuša objasniti , ekipa mora da prespoji u glavi neke druge stvari.

Kao prvo, niko iz Srbije vama ništa ne nudi , niti vas moli, niti vas vuče za rukav.
Potpuno pogrešno to shvatate.

Doduše, izvorno ideja jeste potekla od Rame i Vučića (nije se odnosilo tada na BiH), ali inicijativu su potpuno preuzeli Vašington i Brisel, iz svojih razloga i interesa.
Oni vide i BiH u tom projektu.

Tako da , opirite se i odupirite njima. Koprcajte se i pevajte borbene, što se mene tiče.

Samo što se meni čini da su vaši lideri nakon posete Briselu, legli na rudu.
Verovatno im je tamo rečeno da drugog izbora nemaju.
Eto, juče ste dobili i šargarepu u vidu najave da bi BiH mogla dobiti status kandidata sledeće godine.

Ja vas u stvari tešim, da vam i neće toliko loše biti.

Nemojte to pogrešno razumeti.
Imamo jako losa iskustva sa vama I mi mislimo da ce lose biti.
Ja mislim da ti mnogo citas iz toga sto je neko otisao u Brisel.

Ni Briselu Bosnjaci nebi bas trebali puno vjerovati jer su nas nekoliko puta dobro zajebali.

Bas mi je smijesno sto kazes da drugog izbora nemamo nego da idemo u Srboslaviju.
Ja nebi tamo pa kad bi nam rekli sutradan smo u EU.

Svima da bude jasno ni EU nam nikome jako dobra osim sto ce mladi moci lakse da idu iz BiH.
Mi cemo i u toj zajednici biti Izvor sirovina ko i tokom Austro Ugarske.

Mi treba da rjesiomo unitarnje probleme (pritom ne mislim na nacionalne).
Problemi su: tesko otvoriti kompaniju, sporo papirologija, korupcija, blacenje ljudi samo sto su druga partija, bahatost. Sve tri nacije boluju od ovog. Kad se ovo rjesi I kad budu stomaci puniji onda mozemo gledat kako dalje.
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#395 Re: Mali Šengen

Post by mayab »

Sinoć na FACE TV Svetlana Cenić jako dobro mišljenje iznijela glede tog "malog schengena"....
Evo

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#396 Re: Mali Šengen

Post by spreca »

mayab wrote: 11/10/2020 08:23 Sinoć na FACE TV Svetlana Cenić jako dobro mišljenje iznijela glede tog "malog schengena"....
Evo

:thumbup: Cenicka kao i uvijek,bez dlake na jeziku i pravo u glavu
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#397 Re: Mali Šengen

Post by Capljina74 »

Kikibombona wrote: 10/10/2020 16:27
Bascarsija1 wrote: 10/10/2020 07:15
escobar__ wrote: 10/10/2020 06:05

:lol:

Opusti se, salonac. Zajendica s vama nalik Jugoslaviji nikad više, to dobro upamti.
Jarane mi vise volimo ova sranja nego ici u Srboslaviju. Nikad u zadnjih 150 godina Bosnjaci nisu bili srecniji.
Ovo kaze covjek koji zivi u dijaspori. :o
Treća MinKenska brdska?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#398 Re: Mali Šengen

Post by Bloo »

nosara wrote: 08/10/2020 09:52 Koga boli kurac. Sjasi.
Mene.
7 dana odmora.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24884
Joined: 08/09/2005 20:08

#399 Re: Mali Šengen

Post by Haris.ba »

Kazu ispunice uslove EU, a vise od desetljeca Mostar bio bez izbora, Sejdic Finci se ukiselili, dobijemo kredit ne povucemo pare jer ih ne znamo potrositi...

Ja sam protiv mini sengena jer vise minusa nego pluseva vidim. Ali, se ne sekiram. I da hoce, nasi su nesposobni ista uraditi.

Ne znam sjecate li se price koja se pustila prije ulaska Hrvatske u EU da udju u neku ceftu plus sa zemljama kandidatima u EU kao predvorje EU. Sa kolikim gnusanje su to odbili. :D

I strancima je jasno da ne postoji sergarepa kojom mogu natjerati politicare vise na ista. Zovnu nas, mi im u oci slazemo. Bitno je samo da krede uzimamo i iste vracamo, te da nema sukoba. Sve ostalo su sitnice.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3382
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#400 Re: Mali Šengen

Post by Billy The Pljuc »

mayab wrote: 11/10/2020 08:23 Sinoć na FACE TV Svetlana Cenić jako dobro mišljenje iznijela glede tog "malog schengena"....
Evo

Žena, majka, kraljica....sve što su forumaši napisali protiv - ona sumirala i javno "podebljala"....kakav mali šengen kakve pm-e.

Kao što napisah ranije, nas obične ljude tzv. sitnu buraniju niko ništa pitati neće, nije meni što se Dodiku ili možebitno Čoviću šupak raširio na pomenute pare, ovaj prvi već poodavno održava RS upravo "donacijama" tzv. MZ do kojih mu put omogućavaju strateški partneri - SDA, što je da se razumijemo činjenica koja mene lično raspizdi. Naravno svi skupa nas sad guraju u mali šengen za koji iskreno niko od njih nema pojma ni šta je ni kako bi eventualno BiH mogla prosperirati u istom.

Da ne palamudim, dovoljno je poslušati Cenićku.
Post Reply