Ovakva BiH nikom ne treba

muha_sa

#51 Re: Ovakva BiH nikom ne treba

Post by muha_sa » 04/08/2020 08:40

escobar__ wrote:
04/08/2020 08:29
Uvijek kada mi neko počne držat predavanje na temu života ovdje i mog pesimizma samo zamolim da mi se nabroji pet stvari koje u ovoj zemlji funkcionišu besprijekorno ili vrlo dobro i u kojima se zna ko pije, a ko plaća.

Tad nastaje muk.
-lopovluk

-zapošljavanje podobnih

-uhljebljenje uže i šire rodbine

-sve manje i manje kucnog odgoja

Treba li još :?

Nadzorna_ploca

#52 Re: Ovakva BiH nikom ne treba

Post by Nadzorna_ploca » 04/08/2020 09:13

muha_sa wrote:
04/08/2020 08:40
escobar__ wrote:
Uvijek kada mi neko počne držat predavanje na temu života ovdje i mog pesimizma samo zamolim da mi se nabroji pet stvari koje u ovoj zemlji funkcionišu besprijekorno ili vrlo dobro i u kojima se zna ko pije, a ko plaća.

Tad nastaje muk.
-lopovluk

-zapošljavanje podobnih

Muha jebem ti uciteljicu, to su 4 stvari. :kiss:

redhat

#53 Re: Ovakva BiH nikom ne treba

Post by redhat » 04/08/2020 09:13

escobar__ wrote:
04/08/2020 06:13
Floskule o nedjeljivosti Bosne, nezavisnosti i fore poput "ako ti se ne sviđa idi" više niko ne yebe ni 2%.

25 je godina prošlo od kraja rata i mi tapkamo u mjestu, obrazujemo se u štalama sa polupismenim kadrom, liječimo se u institucijama koje nemaju jebenu gazu, vozimo se cestama starim pet, šest decenija (jedva održavanim) i nakon svakog većeg problema prosimo pomoć po svijetu i tražimo sadaku.

U 2/3 zemlje njeni zakoni se ne poštuju i ne sprovode, u 1/3 ti naseljavaju likove sa sumnjivom prošlošću i još sumnjivijom sadašnjošću...25 godina poslije rata mi ovdje preživljavamo dok normalan svijet živi život i uživa u njemu.

Takva Bosna meni ne treba. Mahanje ljiljanima i pjevanje Jedna i jedina više ne pali, ja sam lično umoran od svega toga i svoj sam fokus usmjerio na neke totalno druge stvari.
Vrlo površan i prilično primitivan način gledanja na dešavanja u zemlji u kojoj živiš NHF. Po načinu na koji si iznio sve navedeno rekao bih da si isfrustiran i da te druge stvari na koje si tobože fokus usmjerio ne postoje ili barem ne daju rezultate kakvima se nadaš jer ovo je mišljenje čovjeka koji nema čemu da se raduje ujutru kad otvori oči. Također bez želje da ovo pređe u ličnu analizu mislim da si dobro mlad, osrednje ili prosječno obrazovan a "tare" te to što misliš da ti svijet i život nešto duguju jer eto ti si tu a rado bi svašta nešto samo ne znaš kako.
Svijet i život ti ne duguju ništa sem onoga za šta se sam izboriš. Da ne bude da se referiram samo na tebe, odgovorit ću ti konkretno na temu - taksativno.
1. Nisi uopšte svjestan šta znači imati svoju državu kakva god da je, malo pročitaj o narodima koji se po 100-150 godina bore da zaokruže komad teritorije i nazovu to svojom državom.
2. Nisi uopšte svjestan da je u jednom trenutku protiv tebe, odnosno ne protiv tebe jer bih rekao da si po godinama milenijalac tako da te sve mašilo za šta su drugi lili krv i bukvalno ginuli. Znači u jednom trenutku sve je bilo protiv tebe ili nekog tvog i taj tvoj se borio za goli opstanak - i izborio. Bez želje da odem u patetiku, neko je sahranjem pod tim ljiljanima koje ti pljuckaš i za tu ideju od koje si umoran.
3. Evropa stara kurva ti ne duguje ništa kao ni meni, čisto sumnjam da uopšte znaš ko su Kurdi, ko su Rohinje, ko su Tutsi i Hutu, šta Baski pokušavaju....ako i znaš onda je to površno i na nivou crtice koju si negdje čuo.
4. Niko ne uživa i niko ne živi sem onih koji su taj život sebi izgradili svojim trudom, svojim znojem i sad ga žive. To je pravilo koje važi bilo gdje u svijetu, instagram i snapchat nije svijet nisu odraz istog.
5. Ne vidim opsežno obrazovanje s tvoje strane niti dubinu tako da čini mi se da si baš ti produkt obrazovanja koje kudiš - misliš da bi bolje prošao u "titinom" obrazovnom sistemu? Ili opet misliš da ti koji te obrazuju su dužni da te obrazuju pa da bi bio bolji, obrazuješ se sam kao i sve u životu što sam za sebe radis.
Da me ne shvatiš pogrešno nisam uopšte patriota niti fan ove i ovakve Bosne ali od svega što navodiš kao problem ove Bosne takvi kao ti sa ovakvim načinom razmišljanja su možda čak i najveći problem te iste Bosne. Odgovornosti nemaš, jaz između želja i mogućnosti je čini mi se ogroman a neko te ubijedio da samo treba da jako poželiš i da će ti se samo dati - jer zašto ne bi, ti si tu i čekaš svojih pet minuta.
Kad pročitaš sve ovo gore navedeno i kad mi se sjetiš ženskih pokoljenja do šestog koljena, zapitaj se šta si tačno ti uradio u zadnjih 25 godina na koje se pozivaš da popraviš stanje u državi u kojoj živiš, koliko puta si glasao, za koga si glasao, koliko poslova si radio, koliko si se educirao itd itd.
Gdje si ti u svemu tome sem što si pravo ljut i što misliš da neko treba da ti riješi tvoje frustracije?

P.S.
@Kiki Musampa poznat mi je ovaj nick i tukne na jednog drugog kikija koji je "briljirao" na mnogim temema.

:D
Last edited by redhat on 04/08/2020 09:15, edited 1 time in total.

muha_sa

#54 Re: Ovakva BiH nikom ne treba

Post by muha_sa » 04/08/2020 09:14

Nadzorna_ploca wrote:
04/08/2020 09:13
muha_sa wrote:
04/08/2020 08:40
escobar__ wrote:

Tad nastaje muk.
-lopovluk

-zapošljavanje podobnih

Muha jebem ti uciteljicu, to su 4 stvari. :kiss:
:lol:

Namjerno zakocih--jer ako krenem nabrajat po dana cu zijanit :D

pemanapemani

#55 Re: Ovakva BiH nikom ne treba

Post by pemanapemani » 04/08/2020 09:21

Prvo što bi trebali napokon usvojiti jeste preuzimanje odgovornosti.

Mi smo samo preuzeli ponašanje vlastodržaca i prenijeli ga u svoj mikro svijet. Tako je uvijek neko drugi kriv, neobrazovan, seljačina, lopov..., a ja sam nevino dobro čeljade koje se bori protiv vjetrenjača. :-)

Svi smo krivi u određenom omjeru. Seremo na vlast i tajkune, a puno nam srce kad podmitimo policajca sa 20 KM da ne piše kaznu za pojas. Presretni smo kada nas poznanica iz općine uvde preko reda i ovjeri dokumente... Jednostavno, mislimo da mi to zaslužujemo i da je to samo mala zadovoljština, jer drugi klepaju milione.

Rođak otišao u petak u Njemačku. Kaže ne može više seljakluka.
On završio trogodišnju školu, a radio solidan posao za fakultetski obrazovanu osobu (posao dobio preko štele). Nikad nije ušao u pozorište, kino, muzej... Turbo folk i kladionica svakodnevica. Smijao mi se kada sam išao na proteste. Glasao za HDZ na višim i SDA na nižim pozicijama, jer tamo ima jarane i uvjek je izvlačio neke sitne beneficije.
I ono sad ne može seljakluka u čijoj je izgradnji sudjelovao. :?

Skresao sam mu sve na kamaru. Mislim da će čitav život okretati glavu od mene.

Takvim ne bih dao da mrdnu dok ne očiste što su ukakili.

detroit-mercy

#56 Re: Ovakva BiH nikom ne treba

Post by detroit-mercy » 04/08/2020 17:47

muha_sa wrote:
03/08/2020 18:40
Ali sto je najjadnije u svemu ovome, smece je vec u kanti, komunalno ce pokupit ako ne danas onda sutra :mrgreen: Al jok, naviklo ono da baca u rijeku i dzabe ti sve.
I onda kazu kriv ustav, stranci, CIA, Dodo, masoni, Bill Gates i da ne nabrajam dalje :skoljka:

Locked