Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Locked
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#501 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Dozer »

@TheCitizen Blento ti je onaj tata-babo M., znas :D

Elem, drago mi je da sam dobro prognozirao u startu. Hadzikadic je opalio sljagu komplet opoziciji ovim pozivom na ulice, a sto ih je ponukalo da se prikljuce. Po ovome maloprije na Face-u, gdje Pedja nikad nije ovako energicno pricao (valjda se muda probudila), i gdje je Dino na kraju rekao zaista kljucnu stvar - borba politickim, ali i drugim metodama ako treba (dakle - demonstracije, a to je = nasilni protesti), meni se cini da se SDA crno pise. Ali ne samo njima, nego da ce u paketu tu biti i HDZ i SNSD, jer - ako rikne samo jedna noga tronosca, tronozac se prevrce. A kad se prevrne, onda ljudi obicno nogama zapinju za njega, neki jace, neki slabije, ali ga u sustini - sutaju.

Drago mi je i sto je danasnje desavanje i preko 15.000 ljudi na ulici, s transparentima koji su bili usmjereni zaista samo na postojece probleme u drzavi koji se ticu svih nas, i bez ikakvih ENV pamfleta i sl., udarilo zestoku samarcinu svim pljuvacima na ovoj i drugim temama ovog foruma, ali i drustvenih mreza generalno, tj. SDA i generalno ENV botovima - pusite se, ovo je pocetak vaseg kraja.

Takodjer, na danasnjim protestima je bilo ljudi svih generacija, i prosjek je bio prilicno ispod 50, kako to neki "slavodobitno" ovdje pokusavaju poredstaviti kao negativnost. Da, trebalo je biti puno vise mladjih od 40, pogotovo onih mladjih od 30, ali posto su to vecinski lobotomizirane generacije koje uopste ni ne razumiju zasto se danas izaslo na ulicu, opravdan im je izostanak. Nadoci cete nekad. Mozda. Valjda...

Moje predvidjanje za dalje je ovakvo:
PzP, NS, NiP, a mozda i SDP (oni su teske prelivode i smrde iz vise pravaca, a muda su im odavno zakrzljala, pa sumnjam da ce se revitalizirati), kao i jos neke manje stranke, te gomila nestranackih gradjana, od sada ce krenuti na ulice. Odlicna stvar je sto je sve najavljeno za oba blentiteta.

Odgovor ENV matricara ce biti jedini moguci, tj. desavace se odavno oprobana matrica po kojoj oni jedino i znaju funkcionisati. SDA je vec pocela vezano za Fadilja, i to je klasicni spin koji koriste uvijek, tj. okretanje stvari s kriminala, neposobnosti i pljacke na ento-nacional-vjerske ugrozenosti, napade na drzavu i nebuloze o imaginarnim neprijateljima.
HDZ ce sad poceti opet o majorizacijama, izbornom zakonu i ugrozenosti Hrvata u BiH, a Dodik ce vrlo brzo poceti s prijetnjama da ce se bilo kakvo prelijevanje protesta iz Federacije u RS zestoko sanskcionisati i sprijeciti, a nakon toga ide standardna prica o otcjepljenju, jedinstvu srpskog naroda, blablabla.

Moja poruka svima - NE NASJEDAJTE na ove odavno isprane floskule, jer oni njima samo pokusavaju utjerati strah u "svoje" narode od onih drugih, i trecih. Ovo je sve NAJKLASICNIJI moguci SPIN. Oni nemaju snage ni za sta, i sve sto ce moci uraditi kada ljudi izadju na ulice jeste - bjezati.

P.S. Pricam danas na protestima s nekom rajom iz murije, svi redom govore - ovo je odlicno, da ne radim i ja bih hodao s tobom.
Dakle, tesko da oni mogu racunati toliko na policijsku podrsku, jer su dodijali i njima, i dobar dio policajaca nece dici ruku na one koji protestuju jer je u toj gomili puno onih koje poznaju, i s kojima dijele misljenje. Posao je posao, naravno, ali i zivot je zivot.
Last edited by Dozer on 30/05/2020 21:30, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#502 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Banksy »

neon-x wrote: 30/05/2020 19:38
Banksy wrote: 30/05/2020 18:33
Arachnoidea wrote: 30/05/2020 12:45
SDA satelit se postavi kao lider opozicije :izet:

:thumbup: :lol:

Prije ovog nije imao dva procenta, ne znam ima li i ured u Bosni,

A onda mu opozicija, ničim izazvana, zapravo izazvana sopstvenom ljenošću i neinventivnošću, namakne bar pet procenata, nako :lol:

Umjesto da grade svoj priču, jaku i sad već stabilnu, da povedu proteste, oni grade SDA pajaca, postavljajući ga na čelo kolone, a da metka nije ispalio dvije godine :lol:

SDA koja ima ovakvu opoziciju, ne treba da brine za svoju budućnost :thumbup:
Svaka cast na ucestalim ukljucivanjem na ovim Mirsinim temama u skorije vrijeme.

Gebels bi stosta imao nauciti.

Post ti je prijavljen.

I biće prijavljen svaki naredni u kojem me neko iz vaše male sekte ponovo pokuša etiketirati. Dosta je bilo.

A sad sikter.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#503 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus »

Jbo strah. Da je jos jednom postene batine popit pa makar i na demonstracijama :lol: :bih:
Kacemo se bit?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#504 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Banksy »

zippoo87 wrote: 30/05/2020 20:46
evo Konakovic sada rece mozda i najbitniju istinu,koja je kljucna za skidanje ove gamadi sa vlasti

kaze,kada su biliprotesti 2014. oni su se najvise bojali da narod ne dodje da im unistava licnu imovinu,koju su ukrali od naroda


Odličan je bio, odlične poruke. "Profesor" je priču, logično, pokušao odvući od prijetnji silom današnjoj vlasti, no Konaković se nije dao. Odličan, zaista.
Last edited by Banksy on 30/05/2020 21:40, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#505 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by zateznistub »

Dozer wrote: 30/05/2020 21:21

P.S. Pricam danas na protestima s nekom rajom iz murije, svi redom govore - ovo je odlicno, da ne radim i ja bih hodao s tobom.
Ovo mi je danas Čegar rekao. I reče :nismo ovje da vršimo presiju nego da vas čuvamo.
Da nisi ti onaj sto je došao da se pozdravi dok sam stajao sa njim?
Last edited by zateznistub on 30/05/2020 21:34, edited 1 time in total.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#506 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by MarlboroGold »

zippoo87 wrote: 30/05/2020 21:20 ne bih se bas slozio sa ovom zadnjom recenicom...meni vise djeluje da mladi ocekuju da penzioneri rjesavaju njihove probleme...zato i jeste na svim protestima 80% penzionera i 20% ostalih a kafici i baste pune...pa nisu valjda pune penzionera,nego upravo mladih

gori od nasih politicara su samo mladi generalno...totalno nezainteresovani za svoj zivot i svoje okruzenje...ali njima ne zamjerim nista,jer su se rodili i odrasli u unistenom sistemu i kriviti njih nije uredu
Znaš ono kad stariji kažu mlađima djeco na vama je budućnost? E to ti je klasično prebacivanje loptice i odgovornosti, u ovom primjeru, tim generacijama da riješavaju probleme koje su starije generacije sistemski nagomilale direktno i indirektno u zadnjih skoro 30 godina. Zato i masovno napuštaju državu čim se stvori prilika za time. Šta ima od patriotizma kad od njega nema šta da jede osim eventualno djece uhljeba?

Gospodin Hadžikadić je prepoznao to kao veliki problem i upravo on najviše radi na animiranju mlađih ljudi koliko toliko putem društvenih mreža i slično, jer je svjestan da te generacije nisu nikome ni krive ni dužne niti se ponaša kao ostale starije generacije koji su već digle ruke i očekuju da mlađi sve riješe.
Last edited by MarlboroGold on 30/05/2020 21:33, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#507 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus »

Mogo bi dino povest. Najdirektniji je.
Imas osjecaj da bi i zafunto.

P.s ne vjerujte drotovima ni kad fino pricaju.rezimski batinasi bili i ostali
Last edited by sumirprimus on 30/05/2020 21:33, edited 1 time in total.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#508 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by agent_zero »

Učestovao u protestnoj šetnji, mada iskreno mislim da je profesor još uvijek koketira ili se pravi naivan, pa ne zna s kim ima posla.

Idući put treba pred stranačku centralu mafijaške organizacije SDA!
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#509 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Dozer »

zateznistub wrote: 30/05/2020 21:32
Dozer wrote: 30/05/2020 21:21

P.S. Pricam danas na protestima s nekom rajom iz murije, svi redom govore - ovo je odlicno, da ne radim i ja bih hodao s tobom.
Ovo mi je danas Čegar rekao. I reče :nismo ovje da vršimo presiju nego da vas čuvamo.
Isto rece i meni. A i onaj sapun s njim :lol:
Imam osjecaj da su mislili da ce se pojaviti neki "borci" iz neke Minhenske ili Sidnejske jurisne, i napraviti problem.
Last edited by Dozer on 30/05/2020 21:38, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#510 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by zateznistub »

Dozer wrote: 30/05/2020 21:34
zateznistub wrote: 30/05/2020 21:32
Dozer wrote: 30/05/2020 21:21

P.S. Pricam danas na protestima s nekom rajom iz murije, svi redom govore - ovo je odlicno, da ne radim i ja bih hodao s tobom.
Ovo mi je danas Čegar rekao. I reče :nismo ovje da vršimo presiju nego da vas čuvamo.
Isto rece i meni. A i onaj sapun s njim :lol:
Znaci, stajali jedan pored drugog a i ne znadosmo ko je ko :lol:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#511 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus »

A od koga da vas cuvaju? Od vas samih? Jamte zvizge i lafine.da li ste krenuli na rezimske institucije i lopovsku sda vidili bi s kim su .ko i uvijek.
Jednom acab uvijek acab dok ne otkazu poslusnost i ne stanu otvoreno uz narod!
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#512 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Dozer »

Rekoh gore. Mislim da su ocekivali "elemente". Danas ih nije bilo, ali garantujem da ce se na sljedecim protestima pojaviti.
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#513 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Tambure »

Zbor ateista i lgbt populacije danas :koluta:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#514 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by sumirprimus »

Bolje i ateista i ovi lbt, nego supak i nacionalista.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#515 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by zateznistub »

Tambure wrote: 30/05/2020 21:42 Zbor ateista i lgbt populacije danas :koluta:
Sta je pisac htio kazati
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#516 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by MarlboroGold »

zateznistub wrote: 30/05/2020 21:47
Tambure wrote: 30/05/2020 21:42 Zbor ateista i lgbt populacije danas :koluta:
Sta je pisac htio kazati
qme qme udar na Bošnjake qme qme
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#517 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Prpa.ba »

Banksy wrote: 30/05/2020 21:30 Odličan je bio, odlične poruke. "Profesor" je priču, logično, pokušao odvući od prijetnji silom današnjoj vlasti, no Konaković se nije dao. Odličan, zaista.
Pedja i Dino izvlace maksimum iz situacije koja im, striktno politicki gledano, i nije bas naklonjena (javnost ne uzimam u obzir, ona se za dva dana promijeni). Bez obzira da li ce na kraju Hadzikadic potvrditi nase sumnje ili ne, ako nista malo sam mirniji nakon veceras. Znaju se igrati politike, a to nam je bitno za period koji dolazi. :thumbup:
Last edited by Prpa.ba on 30/05/2020 21:51, edited 1 time in total.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#518 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by deny_s »

sumirprimus wrote: 30/05/2020 21:33 Mogo bi dino povest. Najdirektniji je.
Imas osjecaj da bi i zafunto.

P.s ne vjerujte drotovima ni kad fino pricaju.rezimski batinasi bili i ostali
Drago mi je da se slažemo u vezi drotova..nosi drotine u mp3
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#519 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Samprotivsviju »

MarlboroGold wrote: 30/05/2020 21:47
zateznistub wrote: 30/05/2020 21:47
Tambure wrote: 30/05/2020 21:42 Zbor ateista i lgbt populacije danas :koluta:
Sta je pisac htio kazati
qme qme udar na Bošnjake qme qme
:lol: :lol:
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#520 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by zippoo87 »

MarlboroGold wrote: 30/05/2020 21:32
zippoo87 wrote: 30/05/2020 21:20 ne bih se bas slozio sa ovom zadnjom recenicom...meni vise djeluje da mladi ocekuju da penzioneri rjesavaju njihove probleme...zato i jeste na svim protestima 80% penzionera i 20% ostalih a kafici i baste pune...pa nisu valjda pune penzionera,nego upravo mladih

gori od nasih politicara su samo mladi generalno...totalno nezainteresovani za svoj zivot i svoje okruzenje...ali njima ne zamjerim nista,jer su se rodili i odrasli u unistenom sistemu i kriviti njih nije uredu
Znaš ono kad stariji kažu mlađima djeco na vama je budućnost? E to ti je klasično prebacivanje loptice i odgovornosti, u ovom primjeru, tim generacijama da riješavaju probleme koje su starije generacije sistemski nagomilale direktno i indirektno u zadnjih skoro 30 godina. Zato i masovno napuštaju državu čim se stvori prilika za time. Šta ima od patriotizma kad od njega nema šta da jede osim eventualno djece uhljeba?

Gospodin Hadžikadić je prepoznao to kao veliki problem i upravo on najviše radi na animiranju mlađih ljudi koliko toliko putem društvenih mreža i slično, jer je svjestan da te generacije nisu nikome ni krive ni dužne niti se ponaša kao ostale starije generacije koji su već digle ruke i očekuju da mlađi sve riješe.
meni bi bilo super da bilo ko animira omladinu...jer ce sutra ta omladina da vodi drzavu i firme a mi cemo ostariti...pa ako od omladine ne bude nista,nece biti ni od nas kasnije

problem danasnje omladine je sto se nisu naucili boriti ni za sta...naucili su da im roditelji sve obezbjede...ako ne ide u skoli,"zavrsi" otac sa profesorom dvicu...pa ako ne ide upis na fax,zavrsi babo i to preko "poznanika",zakiti kojom miljom,pa kasnije ako ne ide posao...onda da mito da se dijete ubaci negdje u administraciju
sloziti ces se da svi mi znamo barem po 10ak ovakvih u svom okruzenju

ovi roditelji sto imaju firme...oni djecu ne uce da rade i vode firme,oni njima kupe bijesna auta i daju para koliko zele,pa ta djeca postanu drogerasi ili ubice na tockovima,pa onda opet roditelji placaju mito,da ne ode u zatvor,da kazna bude sto manja i tako

fazon je sto prilike u zivotu ne dolaze bas same od sebe,priliku moras izgraditi...a zivot je konstantna borba...zato kod nas imas ove sto kradu i dobro zive i ove druge,sto ne kradu i odlaze iz drzave...ali evo i tome je dosao kraj,barem na 1-2 godine,zbog ove korone...tako da je sada vrijeme da se svi usprave i zasucu rukave i ukljuce u vlastiti zivot i pocnu donositi odluke i odlucivati sami za sebe
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#521 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote: 30/05/2020 21:50
Banksy wrote: 30/05/2020 21:30 Odličan je bio, odlične poruke. "Profesor" je priču, logično, pokušao odvući od prijetnji silom današnjoj vlasti, no Konaković se nije dao. Odličan, zaista.
Pedja i Dino izvlace maksimum iz situacije koja im, striktno politicki gledano, i nije bas naklonjena (javnost ne uzimam u obzir, ona se za dva dana promijeni). Bez obzira da li ce na kraju Hadzikadic potvrditi nase sumnje ili ne, ako nista malo sam mirniji nakon veceras. Znaju se igrati politike, a to nam je bitno za period koji dolazi. :thumbup:

Da, isto sam pomislila.
Sultanahmed
Posts: 421
Joined: 03/01/2020 12:29

#522 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Sultanahmed »

Hadzikadic mi se cini kao ozbiljniji politicar od Konakovica
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#523 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by zateznistub »

MarlboroGold wrote: 30/05/2020 21:47
zateznistub wrote: 30/05/2020 21:47
Tambure wrote: 30/05/2020 21:42 Zbor ateista i lgbt populacije danas :koluta:
Sta je pisac htio kazati
qme qme udar na Bošnjake qme qme
Ah too :lol:
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#524 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by zippoo87 »

Sultanahmed wrote: 30/05/2020 21:56 Hadzikadic mi se cini kao ozbiljniji politicar od Konakovica
ma kakvi...profa uopste nije politicar ali to je mozda i dobro u ovoj situaciji

obzirom da ne djeluje na prvu kao pokvaren covjek i neko ko ce izdati prvom prilikom,onda to dobro dodje za neke buduce dogovore i saradnje,jer je kod nas jako bitno da li ce osoba drzati dogovora ili ce nas sve prodati za saku dukata,kao recimo Zeljko Komsic nedavno
Benjo34
Posts: 1998
Joined: 21/01/2018 00:49

#525 Re: Prof. Hadzikadic - Poziv na masovne proteste 30.05.!

Post by Benjo34 »

Meni je ova ekipa koja je večeras gostovala kod Senada ok, zašto im ne dati priliku, ako ništa bar galame, ako bude izbora zašto ne, imat će fin broj glasova, ali mi nešto govori da ovi neće dopustit da siđu sa vlasti. Pogotovo ako se pojavi neka normalna opozicija u hrvatskom korpusu, nema šanse da će otić na smetljište historije bez ulične borbe
Locked