Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10226 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by drndalo »

DonieBrasco wrote: 03/11/2021 13:01 Ovo ce se jos barem godinu dana vuci po sudu, nema sanse da se ovo okonca u 2022. ne smiju radi izbora.
Neka mashala, neka dolaze stalno na sud, nek' ne gledaju na red... O sebi se zabavili da Bog da !
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#10227 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RtrnOfSalisbury »

fike d pizdun ce proc bez ogrebotine, gledaj sad kad mu ponude nagodbu: u zamjenu za oslobadzanje od svih optuzbi da preko svojije veza sredi plin za bejundha :zzzz:
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10228 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

RtrnOfSalisbury wrote: 03/11/2021 16:35 fike d pizdun ce proc bez ogrebotine, gledaj sad kad mu ponude nagodbu: u zamjenu za oslobadzanje od svih optuzbi da preko svojije veza sredi plin za bejundha :zzzz:
Nema potrebe da se covjeku bilo sta budi kada u dosadasnjem dijelu sudjenja je nije dokazana bili sta sto je navedebi u optuznici izuzev jednog prekrsaja za koji je predjrna novcana kazna...
Hajde nek se ovo vuce do izbora nek barem neko ima kakvog hajra od ove safunice od sudjenja.
Novak20
Posts: 13930
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#10229 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Kaže isti respirator sa dvije oznake. :lol:

Ili različiti respiratori sa istom cijenom ?

Tko bi to više pohvatao što je što ?

https://www.fokus.ba/vijesti/bih/svjedo ... a/2186553/
Svjedok Hrapović kazao je da su u FUCZ sredstva za borbu protiv korona virusa trošena na osnovu odluka Federalnog štaba Civilne zaštite.

Potvrdio je da su u toku marta i aprila bile tri takve odluke, te da su u prve dvije bila navedena sredstva koja će se nabavljati, dok u trećoj odluci koja se odnosila na potrošnju oko 10,5 miliona KM, nisu bila pobrojana pojedinačno sredstva koja će biti kupljena, nego je samo navedeno “medicinska sredstva”.

Na pitanje tužitelja Mirze Hukeljića kako je u Odjelu za javne nabavke sačinjen prijedlog za izuzeće za tu treću odluku u kojoj nije bilo spiska sredstava za kupovinu, Hrapović je kazao da je taj prijedlog inicirala Sanita Alagić, šefica Sektora za finansije u FUCZ-u.

Dalje, Hrapović je ispričao da je Sanita Alagić, njegova pretpostavljena, došla kod njega u kancelariju kada je sačinjavan prijedlog za izuzeće od Zakona za nabavku 100 respiratora i to onih tipa HCVE 003, ukupne vrijednosti oko 10,5 miliona KM.

Svjedok je potvrdio da on nije bio za ovakav način nabavke respiratora.


– Ja sam rekao da na ovaj način ne bih radio, ali nisam rekao da se ne radi. Odluka je bila na njoj (Saniti Alagić, op.a.). Rekao sam svoje mišljenje, iako me niko nije pitao. Mislio sam to zbog transparentnosti. Troši se javni novac, a ne primjenjuje se Zakon, iako nije bilo zabranjeno ne primijeniti član 10. Zakona o javnim nabavkama. Od mene je traženo da primjenim i ja sam sačinio takav prijedlog. U razgovoru sa šeficom rekao sam da od ovog neću ništa parafirati i da ja to ne bih tako radio – kazao je Hrapović koji je pojasnio da on nije parafirao taj, ali ni druge prijedloge jer je smatrao da je to nebitno i da bez obzira na to da li potpisao ili ne potpisao prijedlog, to nije moglo utjecati na one koji su odlučivali, a to, kazao je svjedok, nije bio on.

Hrapović je potvrdio i da je on u prisustvu Sanite Alagić sačinio i ugovor o kupovini respiratora od “FH Srebrena malina”, a na osnovu ponude koju je dostavila ta firma.

U ugovoru je kako je ustvrdio ovaj svjedok bila navedena kupovina respiratora HCVE003, a taj podatak unesen je na osnovu ponude od “Maline”. No, da li je ponuda i protokolisana, Hrapović se nije mogao sjetiti.


PREPRAVLJANJE DOKUMENATA

Na pitanje tužitelja Hukeljića je li bilo prepravljana naziva respiratora u dokumentaciji i ko je to tražio Hrapović je pojasnio da je to od njega tražila Sanita Alagić uz obrazloženje da je u pitanju tehnička greška i da umjesto tipa respiratora HCVE 003 treba napisati ACM812 A.

S obzirom na to da s svjedok nije mogao sjetiti kada je Alagić tražila ispravku naziva respiratora u dokumentaciji, kao ni šta je tačno tada rekla, tužitelj Hukeljić je Hrapovića podsjetio šta je on rekao tokom istrage u julu prošle godine.

Prema pročitanom dijelu zapisnika iz tog perioda, Hrapović je kazao da ga je otprilike tri sedmice nakon prvobitno sačinjenog prijedloga pozvala Sanita Alagić u kancelariju i da mu je rekla da ispravi prijedlog odluke o izuzeću.

U naziv oznake za respiratore umjesto HCVE003 trebalo je unijeti ACM812 A. Mislim da mi je Sanita Alagić dala napisanu oznaku na papiriću. Ona mi je rekla da se radi o istim respiratorima s dvije oznake – kazao je u julu prošle godine Hrapović, koji se danas pak nije mogao sjetiti da li mu je Alagić tada kazala “da je riječ o istim respiratorima”.

Iz ovog svjedočenja je vidljivo da se u dokumentaciji u FUCZ-e za nabavku vrijednu 10,5 miliona KM naknadno promijenila oznaka respiratora, a da cijena nije mijenjana.

Podsjećamo, respiratori HCVE003 su prema nezvaničnom tumačenju Aide Čorbeg, anesteziologinje koju je prošle godine u aprilu kontaktirala Bahra Džaka, sekretarica Fadila Novalića bili primjenjivi za intenzivnu njegu i kvalitetniji od ACM812 A.

Međutim, to prema ocjenama nadležnih u FUCZ-e nije zahtijevalo provjeru da li je i cijena respiratora trebala biti drugačija.
Izmijenjeni prijedlog odluke Hrapović je, kako je danas ispričao, isprintao i predao Saniti Alagić, a kako je danas kazao, pretpostavlja da je kompletan predmet o nabavci respiratora dao Saniti Alagić.

Svjedok je kazao i da “ne zna je li i ugovoru izvršena izmjena naziva respiratora, da on to nije radio, te da je on na traženje Alagić dostavio joj putem e-maila ugovor prvo u “pdf” formatu, a potom i u “wordu”.

Svjedok Adnan Hrapović na pitanje tužitelja Mirze Hukeljića je li mu se ikada u period od oko 15 godina koliko radi na poslovima javnih nabavki desilo da mijenja nešto u prijedlogu odluke kao što se to desilo s izmjenom tipa respiratora iz HCVE 003 u ACM 812 A, a da je podvedeno pod “tehnička greška”, odgovorio je da mu se to nije nikada desilo.

Na pitanje predsjedavajuće Sudskog vijeća Džemile Begović da li se on saglasio sa svojom šeficom Sanitom Alagić da je on pogriješio kod unosa oznake respiratora, svjedok Hrapović kazao je da nije.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10230 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Iako totalno nebitno za sudjenje i dokazivanje bilo cega svjedocenje o tehnickoj pogreski iz licnog iskustva znam da ugovorni organi prilikom priprrmanja tenderske dokumentacije i kod sklapanja ugovora rade na principu da postoji fiksni dio i dio koji se mijenja u zavisnosti od predmeta dokumentacije...
Interesantono je to danavedeni VE..... respiratori uopste ne postoje nego koliko sam uspio pogledati to je rijec o odredjenom tipu kvalitetnijih zastitnih maski i predpostavljam da se vec radila dokumentacija gdje je prefmet nabavke bila navedena maska i da se sami radila izmjena koja se odnisila na respiratore AM....
Uvijek me kopkalo to dali postoje VE.... respiratori i dali su kvalitetniji i skuplji od ovih respiratora koje je malinar nabavljao...
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10231 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

UVOZ RESPIRATORA IZ KINE
Novalić i drugi optuženi stigli na novo ročište, nastavlja se svjedočenje Sanite Alagić


Image

Image

Image
dok baja podgrijava, dotlena kriminalci sa zenmskinjama na sud ko na kaHvu... glOpa nOroda nema na dunjaluku... ipak stoji ona, glupi bosanac...
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#10232 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Ja sam ubjeđen da oni uzimaju dnevnice i plate sto dolaze na ova rocista.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#10233 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

DonieBrasco wrote: 10/11/2021 11:22 Ja sam ubjeđen da oni uzimaju dnevnice i plate sto dolaze na ova rocista.
Normalno da uzimaju, svaki svjedok ima pravo na dnevnicu i putbe troskove:) Pametni bisnjo se hinjaka crevelji...nek su se zabavili o sebi.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3575
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#10234 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RtrnOfSalisbury »

malo sam analiziro ovu aferu transpiratori i iznenadzeno sam zakljucio da je sanita prije bila kanda ljepsa :o prilikom davanja izjava na sudu, nekako se usmine, pogotovo gornja izvitoperila, ko u lososa prije parenja. jel do dotrajalosti silikona, nervoze ... zar je to ona sanita :?: :run:
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10235 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by drndalo »

Jel to ona s bazenom? Da joj nije hloru istekao rok?
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10236 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

NASTAVAK SKANDALOZNOG SVJEDOČENJA
Solakova pomoćnica opet promijenila iskaz: Alagić sada tvrdi da Hodžić nije donio ponudu za respiratore
jel ova isla u skolu...
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#10237 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Johnny_x »

Ova afera bi mogla i razruziti nekoliko brakova, prvo Novalic sekretarku zove "bebo", pa sad evo pitaju Sunitu jel u prisnom odnosima sa Solakom.
Novalic, optuzenik za teski kriminal, nas sada zeli i oporezovati, pa kad dobijete 53 KM za prevoz, morat ce te dati 13% drzavi, tj. 6.9 KM,a grasov kupon kosta 53 KM, tako da ce te iz svog dzepa morati nadoknaditi tih 6.9 KM.
Zasto nam Novalic podize poreze, pa upravo zbog "bebe", Sunite i ostalih uhljeba, njima se trebaju povecati plate, kako bi bili odani u oktobru 2022.
Volio bih da mi neko moze potvrditi, nisam 100 % siguran, ali cuo sam da je malinar otvorio kafic u Ilijasu, tj. nargilhanu u kojoj se naravno ne sluzi alkohol, ako neko ima iz Ilijasa da nam potvrdi ovo ili da demantuje? Kafic je naravno otvoren poslije afere u vrijeme pandemije kada ugostitelji jedva sastavljaju kraj sa krajem.
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10238 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by muha_sa »

Jebo sve apsurdistane kakav smo mi apsurdistan a bogme i vukojebina :(
Premijer prije podne na klupi za optužene za teški kriminal popodne u kabinetu premijera :-) :lol:
Na sudjenje dolazi kao na bal da ide :-)
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#10239 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Capljina74 »

Sve sa picokama.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#10240 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by meridiyan »

Sta bi sa bazenom? Zavrsen? :D
Senka Nožica dokazala da Sanita Alagić nije govorila istinu
https://www.fokus.ba/vijesti/bih/senka- ... x8q75Tulm8

Ko su ovi?
Suđenje u ovom predmetu se nastavlja 23. novembra kada su da svjedoče pozvani Haris Pepeljak, Meliha Glavinić i Selma Hadžić.
grozdana
Posts: 136
Joined: 07/09/2018 07:46

#10241 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by grozdana »

Đenan Salčin na suđenju Novaliću i ostalima: Sebija ... - Žurnalhttps://zurnal.info › clanak › sebija...
Prevedi ovu stranicu
19. mar 2021. — Sebija Izetbegović je govorila da odmah može nabaviti respiratore! ... "oni ne mogu čekati sutra, već da se sve mora rješavati danas i da će ...

đe ba nesta ova ,niko je više nespominje
User avatar
jazzer
Posts: 7153
Joined: 20/12/2004 14:44

#10243 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by jazzer »

Ziku Solaka, frajer nema vrata nikako.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10244 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by drndalo »

DonieBrasco wrote: 08/12/2021 10:45 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nakon-k ... /211208025

Dosla gospoda po dnevnice na sud.
Pa i trebaju mu, koliko cuh od RZB Lizinga, moradose mu zajmiti JaNuara iz posjeda... Nije puno ali covjeka razveseli malo...
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#10245 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by deogest »

Hahahhhaahh cuj Bebo
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#10246 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/biznis/srebrena-mal ... /211220101

Srebrena malina uzgajivačima dužna 200 hiljada KM, morali zatvoriti hladnjaču
McGradySA
Posts: 786
Joined: 24/02/2021 11:25

#10247 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by McGradySA »

Šša ono Allah kaže kada se duguje radnicima :?
ajdamo
Posts: 1035
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#10248 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by ajdamo »

McGradySA wrote: 20/12/2021 19:33 Šša ono Allah kaže kada se duguje radnicima :?
Oduzmu ti Jaguara
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65598
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10249 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by _BataZiv_0809 »

McGradySA wrote: 20/12/2021 19:33 Šša ono Allah kaže kada se duguje radnicima :?
Olaksajmo, ne otezajmo, samo Allah zna istinu
ajdamo
Posts: 1035
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#10250 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by ajdamo »

Sam je sebi otežao, jbt život bio je uspješan voditelj i donekle uspješan biznismen i njemu je i to malo bilo pa se morao utaliti u priču sa respiratorima.

Donekle bi to razumio da mu je to struka ili core business,ali nije.

Zaslužio je ismijavanje i sve što mu se trenutno dešava.
Post Reply