Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9726 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by tempuser »

high_volume wrote: 25/04/2021 13:01
tempuser wrote: 25/04/2021 12:58
high_volume wrote: 25/04/2021 12:54

Šta piše u ugovoru o radu Fahrudina Solaka za CZ FBiH za ovakve situacije? Postoji li kolektivni ugovor u CZ?

Ko je nadležan i odgovoran u CZ FBiH za promjenu odredaba ugovora o plaći radnika dok mu traje suspenzija?
Moja je pretpostavka da je nadležan osnivač, odnosno vlada FBiH.
Generalno, za doprinose i poreze je bitna neto plata!
Da, ili Vlada FBiH ili Parlament FBiH. Treba provjeriti ovu nadležnost i sadržaj ugovora radnika o plaći i naknadama dok mu traje suspenzija
Vlada jer je to izvršna vlast.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9727 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/hilj ... /210425044

a u nas ih grofica poreda po prostorijama i zovne ratnoprofitersku režimsku tv da ih mahsuz uslika. i to je još puna šaka brade ako je ostalo na tome, ako nisu stvarno spajali ljude, a što bi trebali (naglašeno - trebali) utvrditi organi.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#9728 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by karanana »

Pa dobro, ali evo i dokaz za fikrinu stranu da nije bilo cjenovnog manipulisanja i da je to bila ta cijena.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9729 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by _BataZiv_0809 »

Taman se pitam dje si ovih dana Tomase. Jesi dobar?
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#9730 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by zubi »

karanana wrote: 25/04/2021 15:37 Pa dobro, ali evo i dokaz za fikrinu stranu da nije bilo cjenovnog manipulisanja i da je to bila ta cijena.
Koja cijena??

a prema informacijama do kojih su došli cijena jednog uređaja je iznosila 26 hiljada dolara (oko 42.000 KM) tokom najveće potrebe za respiratorima prošlog proljeća.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#9731 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by karanana »

U zajebo sam se. fikrina cijena je prekoo 100 hiljada po komadu jelde? Sto sam ja konto da je ovo potvrda cijene? Mozda sam u eurima racuno.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9732 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by konektovan »

Ovaj video ce tuzilaštvu doći ko kec na desetku.... :lol:
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9733 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »



Prije samo nekoliko dana u američkoj državi Floridi uništen je veliki broj kineskih respiratora ACM812A, u Bosni i Hercegovini poznatijih kao "Malina respiratori". Razlog? Nisu na američkoj listi odobrenih medicinskih aparata za hitnu upotrebu.

Video uništavanja respiratora ACM812A, koje proizvodi kineska kompanija Aerospace Changfeng, identičnih koje je kupila i Vlada FBiH preko firme "Srebrena malina", snimljen je prošle sedmice u Miamiju dok su istovarani na odlagalište otpada u South Dadeu. Mještane su zapanjile palete potpuno novih respiratora koji su bačeni u smeće, među dušeke, gume i ostalo smeće.

"Pozdrav sa deponije South Dade, gdje su bačeni i uništeni milioni dolara i vidu potpuno novih medicinskim ventilatora...“, rekla je novinarka Glenna Milberg koja je izvještavala o ovom slučaju.

Na snimku su prikazani respiratori vrijedne milione dolara, a mještanin koji je napravio snimak kazao je kako su bačene hiljade i hiljade medicinskih aparata, što mu je privuklo pažnju.

Novinarima "Local 10 News" rečeno je da se radi o aparatima proizvođača "Beijing Aerospace Changfeng Ltd." iz Pekinga, a prema informacijama do kojih su došli cijena jednog uređaja je iznosila 26 hiljada dolara (oko 42.000 KM) tokom najveće potrebe za respiratorima prošlog proljeća.

Međutim, Beijing Aerospace ChangFeng Ltd, model ACM812A, nije bio na listi od 86 modela respiratora koje je FDA (Američka agencija za lijekove i hranu) odobrila za hitnu upotrebu.

"Mogu razumjeti ako su korišteni ili oštećeni, ali to su bili potpuno novi aparati koji su još uvijek u ambalaži", rekao je stanovnik koji je otkrio deponiju. Na snimcima se vidi i kamion iz kojeg se istovaraju i bacaju na deponiju.
Novinari su željeli doći do specifikacija o carinjenju, ali nisu uspjeli jer se radi o informacijama koje nisu javne.

"Budući da smo mi carinski posrednik, koji carinimo onoga ko je stvarni uvoznik, ne možemo dati te podatke bez prethodnog odobrenja uvoznika", rekao je Sergio Lozano, potpredsjednik Alpha Brokers Corp.

FDA kaže da se bilo koji medicinski uređaj bez odobrenja ne smije koristiti, pa su mogućnosti ili ga iznijeti iz zemlje ili odnijeti na uništavanje. Zaključak je da je jeftinije bilo uništiti respiratore ACM812A.

"Misteriozno" uništavanje respiratora je preraslo u svojevrsni skandal o kojem izvještavaju lokalniji mediji u Miamiju.

Slučaj u Federaciji BiH

Zbog nabavke istih respiratora, tačnije 100 komada koji su plaćeni 10,5 miliona KM pred Sudom BiH u toku je suđenje premijeru FBiH Fadilu Novaliću, suspendovanom direktoru FUCZ-a Fahrudinu Solaku, direktoru firme "Srebrena malina" Fikretu Hodžiću i ministri finansija FBiH Jelki Milićević.

Novalić, Solak i Hodžić optuženi su za udruživanje radi činjenja krivičnih djela u vezi s djelima zloupotrebe položaja ili ovlasti, primanja nagrade ili drugog oblika koristi za trgovinu utjecajem.

Njih optužnica tereti i za pranje novca, falsifikovanje ili uništenje poslovnih ili trgovačkih knjiga ili isprava, falsifikovanje službene isprave i povredu obaveze vođenja trgovačkih ili poslovnih knjiga i sastavljanja finansijskih izvještaja i njihovo falsifikovanje ili uništavanje.

Milićević je optužena za nesavjestan rad u službi.
ovi ih makarunistavaju, unaske je sebija prikljucivala bolesne od korone na njiHa i ubijala ljude... samo da bi prikrila kriminal, 42000 km puta 100, kolko je to para, 4,2 miliona, dze ostatak od 10,5 miliona, tacnije 6,3 miliona km... pojela maca, pa da je i pojela al ovo neradi govno, ljudi bacaju na otpad...
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9734 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

karanana wrote: 25/04/2021 15:44 U zajebo sam se. fikrina cijena je prekoo 100 hiljada po komadu jelde? Sto sam ja konto da je ovo potvrda cijene? Mozda sam u eurima racuno.
maznuli su na ovom smeču 6,3 milona KM-ova...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#9735 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Capljina74 »

pici wrote: 25/04/2021 15:55
karanana wrote: 25/04/2021 15:44 U zajebo sam se. fikrina cijena je prekoo 100 hiljada po komadu jelde? Sto sam ja konto da je ovo potvrda cijene? Mozda sam u eurima racuno.
maznuli su na ovom smeču 6,3 milona KM-ova...
Kao da nije za vješanje i to što su kanuli tolike pare za govna?
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#9736 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Sigma90 »

pici wrote: 25/04/2021 15:55
karanana wrote: 25/04/2021 15:44 U zajebo sam se. fikrina cijena je prekoo 100 hiljada po komadu jelde? Sto sam ja konto da je ovo potvrda cijene? Mozda sam u eurima racuno.
maznuli su na ovom smeču 6,3 milona KM-ova...
Ljiljan nas, kao hOnk. :bih:
Image
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#9737 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by meridiyan »

Sta znaju ameri? :-D
Ovdje se voda zamutila.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... rke-594223
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#9738 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by spinel_ »

enrique83 wrote: 24/04/2021 01:35 Evo dje su u Americi završavali ganc novi ventilatori kojima su u Bosni lječili/ubijali ljude...na otpadu

Svaka cast na objavi :thumbup: nakon tebe su i portali objavili
enrique83
Posts: 190
Joined: 25/02/2012 14:24

#9739 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by enrique83 »

spinel_ wrote: 25/04/2021 16:50
enrique83 wrote: 24/04/2021 01:35 Evo dje su u Americi završavali ganc novi ventilatori kojima su u Bosni lječili/ubijali ljude...na otpadu

Svaka cast na objavi :thumbup: nakon tebe su i portali objavili
neku noc naletih na telegramu u jednoj grupi, kad malo bolje vidjeh jebote pa ovo su isti oni malina respiratori :-D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9740 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2021 15:37 Taman se pitam dje si ovih dana Tomase. Jesi dobar?
dobar. onako se manje bavio...
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9741 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici »

Sigma90 wrote: 25/04/2021 16:31
pici wrote: 25/04/2021 15:55
karanana wrote: 25/04/2021 15:44 U zajebo sam se. fikrina cijena je prekoo 100 hiljada po komadu jelde? Sto sam ja konto da je ovo potvrda cijene? Mozda sam u eurima racuno.
maznuli su na ovom smeču 6,3 milona KM-ova...
Ljiljan nas, kao hOnk. :bih:
Image
to su ti mladi muslimani, postenjacine, uzdanice,mumini, pamet i patriJote... nama dusmani ni netrebaju, imamo sdO i MOSSadovce...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#9742 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

meridiyan wrote: 25/04/2021 16:39 Sta znaju ameri? :-D
Ovdje se voda zamutila.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... rke-594223
Da, ali to je priopćenje za javnost iz Mehmeda Spahe, kad pitaš u ambasadi Kine odgovori su više nego jasni, ne znamo ništa, nije preko nas išlo, nismo učestvovali itd.itd. Najviše me straJ da nas Kina ne tuži kako to vole reći Sebka i Vaska, tek smo ga ondaK najebali. U normalnim zemljama normalno je da ovo kino od respiratora, kako to ameri vele, ne bude odobreno kao medicinski aparat za hitnu upotrebu i na kraju bude uništeno bez obzira koliko je bilo plaćeno. Mada je to tek "informacija" koju su oni tamo iskopali ova cijena od 26.000 $ po komadu je takođe prenapuhana, ja iskreno vjerujem da se radi o daleko većem hajrovanju na ovom kinu od 6 i nešto miliona KM kojom se kalkuliše.

Šteta fakat što se nije reagovalo, Biserka je svojim uticajem bezbeli mogla dobiti iste za DŽ i nekako bismo već platili prevoz, dalje je već poznato, istovare se na adresi Mehmeda Spahe 14. i oni se pobrinu za ostalo.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#9743 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by meridiyan »

Billy The Pljuc wrote: 25/04/2021 18:05
meridiyan wrote: 25/04/2021 16:39 Sta znaju ameri? :-D
Ovdje se voda zamutila.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... rke-594223


Da, ali to je priopćenje za javnost iz Mehmeda Spahe, kad pitaš u ambasadi Kine odgovori su više nego jasni, ne znamo ništa, nije preko nas išlo, nismo učestvovali itd.itd. Najviše me straJ da nas Kina ne tuži kako to vole reći Sebka i Vaska, tek smo ga ondaK najebali. U normalnim zemljama normalno je da ovo kino od respiratora, kako to ameri vele, ne bude odobreno kao medicinski aparat za hitnu upotrebu i na kraju bude uništeno bez obzira koliko je bilo plaćeno. Mada je to tek "informacija" koju su oni tamo iskopali ova cijena od 26.000 $ po komadu je takođe prenapuhana, ja iskreno vjerujem da se radi o daleko većem hajrovanju na ovom kinu od 6 i nešto miliona KM kojom se kalkuliše.

Šteta fakat što se nije reagovalo, Biserka je svojim uticajem bezbeli mogla dobiti iste za DŽ i nekako bismo već platili prevoz, dalje je već poznato, istovare se na adresi Mehmeda Spahe 14. i oni se pobrinu za ostalo.
Nije Bake toliko naivan ma koliko svojim istupima izgledao. Mislim da se ovdje islo da se preduprijedi bilo kakva izjava ili trazena pomoc od Kineza koja bi mogla pogorsati ionako im nezavidnu situaciju. Ono, molim te, ne talasajte i ne mjesajte se u ovo nase a mi cemo zakivati u zvjezde robu koju smo dobili. Jasno je i jednim i drugim da to nisu respiratori za namjenu kakvim ih hoce i kakvim su ih prikazali na KCUS-u. Onda standardno, sto se ovdje naglasilo u tekstu ("Ambasador Ping je istaknuo da se ova vrsta respiratora koju je nabavila bh strana u velikom broju koristi širom Kine te da se pokazala veoma efikasnom kada su u pitanju tretmani pacijenata oboljelih od virusa Covid-19. On je naglasio da zamjerke na ovu vrstu respiratora nisu imale desetine drugih zemalja širom Evrope i svijeta koje su ovaj proizvod uvezle").
Nakon ovog susreta mnogo sto sta se promijenilo i krenulo ka pripremi za ubacivanje smeca u pogon, kako od Badnjevica, FUCZ-a, podobnih novinara itd..

Jedan komentar sa FB na ovaj klix tekst https://www.klix.ba/vijesti/svijet/hilj ... /210425044
Sefik Ceric
Ovi respiratori nisu mogli proci verifikaciju od Verlaba ali su prosli. Zaista se ne mogu nacuditi da je dr Almir Badnjevic ih odobrio. Neznam sta lezi iza toga ali mogu sumnjati da ima nesto "ispod stola" sto je Verlab dobio da bi se na taj nacin Novalic,Solak i Malina spasili optuzbe. Respiratori nemaju TUF odobrenje. Ima fabrika TUF odobrenje ali NE produkt tj proizvod sa svojim serijskim brojem NEMA i kao takav se nemoze plasirati na trziste EU. Utvrdjeno je ACM812A da neki od njih (a ja sumnjam svi) su imali gresku a neki cak i da nisu radili. Takvi medicinski produkti izvadjeni iz kartona NE IDU NA SERVIS vec se VRACAJU PROIZVODJACU da bi se utvrdilo je li to sistemska greska pri dizajnu ili je nesto drugo: Servis ne moze to da utvrdi. Servis samo moze da popravlja nesto sto je radilo i bilo u funkciji. Tu je tacka! DR. ALMIR BADNJEVIC bi to TREBAO DA ZNA i zato mi ON ostavlja sumnju u mutne radnje (dil sa politicarima od kojeg ce Verlab imati korist a i on kao vd firme). Gledao sam njegove intervju na FACU, njegovi komentari mi vise lice na prebacivanje odgovornosti na ljekare, ne razmisljajuci da je i ON jedna karika u procesu odobravanja. Ako je znao da se ne smiju upotrebljavati na Intezivnoj trebao je i da udari zabranu ili stavi ogranicenje za upotrebu.Ovaj text gore mene uopste ne cudi. FDA nije pustila u promet jer SIGURNO ima nesto sto ne fercera sa tim ,najvjerovatnije da FDA nije nikad odobrila ACM812A za koristenje. Ovi respiratori su namjenjeni (ako imaju sve certifikate a nemaju, i ako rade (a ne rade kao novi)) su namjenjeni za invazivnu upotrebu tj upotrebu od mjesta nesrece do bolnice/doma zdravlja/ambulante i tu je STOP sa upotrebom a zasto je to tako, da ne ulazIm sad u detalje. Ovi respiratori ne smiju da budu na Intenzivnoj ni u kom slucaju. Oni mogu biti samo instalisani u ambulantnim kolima ili pri transportu pacijenta na neki drugi nacin (npr helikopterom). Puno pitanja i puno logike koja ukazuje na korupciju i biznis "ispod stola".
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9744 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by tempuser »

pici wrote: 25/04/2021 17:54
Sigma90 wrote: 25/04/2021 16:31 Ljiljan nas, kao hOnk. :bih:
Image
to su ti mladi muslimani, postenjacine, uzdanice,mumini, pamet i patriJote... nama dusmani ni netrebaju, imamo sdO i MOSSadovce...
Kategorija aerodinamični papak sa beretkom nategnutom preko ušiju! :D
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9745 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Maloprije citam tekst koji govori o tome kako je optuznica pala i prije nego je podignuta...Dio otuznice koji se odnosi na pranje novca ce definitivno biti odbijen jer upit koji je SIPA i Tuzilastvo uputilo na adrese sve i jedne od banaka u BiH, a vezano za povrat novca o kom se predpostavljalo da je postojao definitivno nije izvrsen na ime optuzenih...
Dosloovice se navodi da bi afera respiratori morala obavezno da se uvede u program izucavanja pravnih fakulteta kao fenomen gdje za nesto sto je protuzakonito je nemoguce dokazati elemente krivicnog djela...
"POLITICKA OPRUZNICA" Definitivno
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#9746 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Maloprije citam tekst koji govori o tome kako je optuznica pala i prije nego je podignuta...Dio otuznice koji se odnosi na pranje novca ce definitivno biti odbijen jer upit koji je SIPA i Tuzilastvo uputilo na adrese sve i jedne od banaka u BiH, a vezano za povrat novca o kom se predpostavljalo da je postojao definitivno nije izvrsen na ime optuzenih...
Dosloovice se navodi da bi afera respiratori morala obavezno da se uvede u program izucavanja pravnih fakulteta kao fenomen gdje za nesto sto je protuzakonito je nemoguce dokazati elemente krivicnog djela...
"POLITICKA OPRUZNICA" Definitivno
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#9747 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

meridiyan wrote: 25/04/2021 19:56 Nije Bake toliko naivan ma koliko svojim istupima izgledao. Mislim da se ovdje islo da se preduprijedi bilo kakva izjava ili trazena pomoc od Kineza koja bi mogla pogorsati ionako im nezavidnu situaciju. Ono, molim te, ne talasajte i ne mjesajte se u ovo nase a mi cemo zakivati u zvjezde robu koju smo dobili. Jasno je i jednim i drugim da to nisu respiratori za namjenu kakvim ih hoce i kakvim su ih prikazali na KCUS-u. Onda standardno, sto se ovdje naglasilo u tekstu ("Ambasador Ping je istaknuo da se ova vrsta respiratora koju je nabavila bh strana u velikom broju koristi širom Kine te da se pokazala veoma efikasnom kada su u pitanju tretmani pacijenata oboljelih od virusa Covid-19. On je naglasio da zamjerke na ovu vrstu respiratora nisu imale desetine drugih zemalja širom Evrope i svijeta koje su ovaj proizvod uvezle").
Nakon ovog susreta mnogo sto sta se promijenilo i krenulo ka pripremi za ubacivanje smeca u pogon, kako od Badnjevica, FUCZ-a, podobnih novinara itd..

Jedan komentar sa FB na ovaj klix tekst https://www.klix.ba/vijesti/svijet/hilj ... /210425044
Sefik Ceric
Ovi respiratori nisu mogli proci verifikaciju od Verlaba ali su prosli. Zaista se ne mogu nacuditi da je dr Almir Badnjevic ih odobrio. Neznam sta lezi iza toga ali mogu sumnjati da ima nesto "ispod stola" sto je Verlab dobio da bi se na taj nacin Novalic,Solak i Malina spasili optuzbe. Respiratori nemaju TUF odobrenje. Ima fabrika TUF odobrenje ali NE produkt tj proizvod sa svojim serijskim brojem NEMA i kao takav se nemoze plasirati na trziste EU. Utvrdjeno je ACM812A da neki od njih (a ja sumnjam svi) su imali gresku a neki cak i da nisu radili. Takvi medicinski produkti izvadjeni iz kartona NE IDU NA SERVIS vec se VRACAJU PROIZVODJACU da bi se utvrdilo je li to sistemska greska pri dizajnu ili je nesto drugo: Servis ne moze to da utvrdi. Servis samo moze da popravlja nesto sto je radilo i bilo u funkciji. Tu je tacka! DR. ALMIR BADNJEVIC bi to TREBAO DA ZNA i zato mi ON ostavlja sumnju u mutne radnje (dil sa politicarima od kojeg ce Verlab imati korist a i on kao vd firme). Gledao sam njegove intervju na FACU, njegovi komentari mi vise lice na prebacivanje odgovornosti na ljekare, ne razmisljajuci da je i ON jedna karika u procesu odobravanja. Ako je znao da se ne smiju upotrebljavati na Intezivnoj trebao je i da udari zabranu ili stavi ogranicenje za upotrebu.Ovaj text gore mene uopste ne cudi. FDA nije pustila u promet jer SIGURNO ima nesto sto ne fercera sa tim ,najvjerovatnije da FDA nije nikad odobrila ACM812A za koristenje. Ovi respiratori su namjenjeni (ako imaju sve certifikate a nemaju, i ako rade (a ne rade kao novi)) su namjenjeni za invazivnu upotrebu tj upotrebu od mjesta nesrece do bolnice/doma zdravlja/ambulante i tu je STOP sa upotrebom a zasto je to tako, da ne ulazIm sad u detalje. Ovi respiratori ne smiju da budu na Intenzivnoj ni u kom slucaju. Oni mogu biti samo instalisani u ambulantnim kolima ili pri transportu pacijenta na neki drugi nacin (npr helikopterom). Puno pitanja i puno logike koja ukazuje na korupciju i biznis "ispod stola".
Ma da, odgovornost Verlaba i Badnjevića svakako postoji, već sam pisao na temi da je on takođe SDA ali jedna druga linija. Nisam iskreno bio siguran kako će isti reagovati ali očito je tražio maksimalnu zaštitu da bi im ovo odradio, bilo je za naslutiti da će im on učiniti uslugu jer jednostavno nije imao ko drugi, znači samo se pregovaralo i dogovaralo oko realizacije.

Da se vratim opet na ovo saopštenje iz centrale u Mehmeda Spahe br. 14, njima nije za vjerovati. Koliko je meni poznato a što ne znači da sam 100% u pravu, ambasada se oglasila šturo povodom ove posjete i nigdje nije istakla na svojoj oficijelnoj stranici ovo što tvrde ovi iz SDA. Eto neka me neko razuvjeri i posta dokaz kontra ovoga, ono što se sa sigurnošću zna jesu zvanični stavovi ambasade na upite o spornoj nabavci spornih respiratora i što je ne jednom isticano u javnosti, mi nismo učestvovali u tome i niko nam nikada nije zatražio pomoć u nabavci medicinske opreme i aparata. Kasnije su još izlazila saopštenja da su voljni pomoći i obezbjediti direktne kontakte ako se ne varam. O čemu je zaista razgovarano taj dan u centrali znaju ovi iz centrale i ambasador, čak i da je izrekao to što oni tvrde vrlo je "glupo" ponašanje istog i ambasade nakon hiljada natpisa i istupa u javnosti kontra kineskih respiratora. Znači nijednom nisu čak ni pokušali da demantuju isto i brane svoj proizvod i državu na kraju, nekakve prijetnje tužbom su kreirane i plasirane iz centrale dok se ambasador i ambasada nijednom nisu oglasili u ovom smislu.

Sve u svemu znamo da su krivi i da svi snose odgovornost što se nabavke i forsiranja upotrebe tiče, ogroman je broj ljudi uključen u isto i većina njih je u direktnoj ili indirektnoj vezi sa SDA, ima tu naravno i pojedinaca "strateških partnera" koji su odrađivali ono što im je naređivano sa viših nivoa.
Novak20
Posts: 13964
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#9748 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

joe_black wrote: 25/04/2021 22:10 Maloprije citam tekst koji govori o tome kako je optuznica pala i prije nego je podignuta...Dio otuznice koji se odnosi na pranje novca ce definitivno biti odbijen jer upit koji je SIPA i Tuzilastvo uputilo na adrese sve i jedne od banaka u BiH, a vezano za povrat novca o kom se predpostavljalo da je postojao definitivno nije izvrsen na ime optuzenih...
Dosloovice se navodi da bi afera respiratori morala obavezno da se uvede u program izucavanja pravnih fakulteta kao fenomen gdje za nesto sto je protuzakonito je nemoguce dokazati elemente krivicnog djela...
"POLITICKA OPRUZNICA" Definitivno
Naše kompletno sudstvo i tužiteljstvo bi trebalo uvesti u programe izučavanja pravnih fakulteta širom svijeta ako dopuste da nekažnjeno prođe ovaj primjer organizirane pljačke budžeta siromašne sadaka države u (iz)vanrednom stanju uzrokovanom pandemijom virusa.

Optužnica nije politička ali jeste politički i bog zna kakav još pritisak na Sud ono što su izjavama i djelima uradili čelni ljudi SDA + IVZ BiH (samo izjave). Pa ovdje je pokrenut čitav stranački i paradržavni mehanizam da nas ubijedi da su ti kineski respiratori koje Amerika baca neotpakovane na otpad dobri samo da protagoniste ove priče oslobodi bilo kakve odgovornosti.

Čemu se uopće mi obični građani onda imamo nadati ako "nabavka" ovih respiratora prođe nekažnjeno ???
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9749 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

e danas je parni dan i danas ima djela ali je nedokazivo. a sutra je dan hahahha respiratori rade čujete li šta advokati kažu...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9750 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Sanjarko »

Dok god se neuvede :fazlija: za razne zlocine, nema pomaka u drustvu, i nazalost ovo ce se samo ponavljati i slicno.
Post Reply