Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#7876 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Ima li vece osude sada kada trebaju ovi nazovi uređaji, a nisu to sto treba da budu jos ne rade. :-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#7877 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by General War »

Billy The Pljuc wrote: 27/10/2020 21:11 Mogli su nam kolege forumaši koji se razumiju u ove mašine dati fakat svoj sud na osnovu ovih fotografija sa "mjesta zločina" ako je ikako moguće. Na šta je ovo nalik, djeluje li makar da ima neke funkcije za intenzivne njege, ja fakat ne znam i uglavnom pretpostavljam. Ima nakih puljki i crijeva, meni kao laiku ne djeluje ni totalno bezveze, ima točkiće a nešto i display svijetli na prvoj fotografiji, bezbeli da se može napojiti strujom ali funkcije su haman out.
Ovo sam pokupio sa interneta, valjda je to eti..

HOME / VENTILATORS
T7 portable invasive non-invasive ICU medical ventilator LCD front rack system Non-Invasive BT-S700B2 Medical Portable ICU Ventilator
Sale!
Invasive ACM812A Ventilator (CE Certificate)
$46,910.00 $39,850.00

Global CNF Shipping included. As of October 27, 2020 we can provide 50 ACM812A units every 10 days. Always in stock.

The ACM812A ICU invasive ventilator is suitable for adults and children. Used for various treatment environments including, emergency room, operating theater, ambulances, patient transfers and first-aids. Can be portable with an oxygen cylinder. Perfect combination of three invasive, non-invasive and manual ventilation functions. Pneumatic electric control, providing AC, DC, and vehicle power supply.

Invasive ACM812A Ventilator (CE Certificate) quantity
20
ADD TO CART
SKU: 435
Category: Ventilators
Tags: Equipment, ICU, invasive, machinery, Medical, portable, ventilator
DESCRIPTION
ADDITIONAL INFORMATION
ACM812 Overview
The ACM812A ICU invasive ventilator is light and easy to carry, moisture-proof, shock-proof, and anti-salt, fog.
Perfect combination of three invasive, non-invasive and manual ventilation functions,
The ACM812 features capacity control, pressure limit mode, time switching, fully embody lung protection strategy
Inhalation pause facilitates sputum suction and prevents cross infection
Scope of application: different groups of adults, children, etc.
Pneumatic electric control, providing AC, DC and vehicle power supply

ACM812 Breathing Mode
Capacity control: (All modes achieve capacity and pressure dual control)
Auxiliary / control: A / C, synchronous intermittent instruction: SIMV, A / C + sigh: A / C + SIGH,
Manual ventilation: MANUAL Spontaneous breathing: SPONT, Noninvasive ventilation: NIPPV

ACM812 Controls
Tidal volume: (VT): 50 ~ 1500ml
Minute ventilation: 0-20 liters / minute
Breathing ratio (I: E): 1: 0.3, 1: 0.5, 1: 0.7, 1: 1, 1: 1.5, 1: 2, 1: 2.5, 1: 3, 1: 3.5, 1: 4
Respiratory frequency (f): 4 times / minute to 80 times / minute
Limit pressure: 2-6kpa
Trigger pressure adjustment: -2Kpa ~ 2Kpa
Continuous airflow: 3-5LPM
Manual inspiration pause: 20s
Inhaled oxygen concentration: 48%-100% adjustable
Pressure limit of safety valve: 5.1-6kpa
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#7878 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by spreca »

Situacija sa Covidom je nazalost svakim danom sve slozenija i slozenija,daj boze da nikome ne zatrebaju(pogotovo ovi koji ni novi ne rade),ali druga stvar je puno gora i opsanija a to je sudstvo i tuzilastvo...Narod treba izaci na ulicu i pred sud i tuzilastvo koji su osnovni rusitelji sistema i drzave i od tuda ih istjerati kao pacove a na njihova mjesta dovesti one koji ce da rade posteno,odnosno po slovu zakona...omoguciti sudijama i tuziocima dobre uslove za rad i dobre plate ali isto tako im obecati zakonski dugu robiju za nesavjestan rad i korupciju uz vracanje zaradjenih plata
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7879 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by nosara »

spreca wrote: 27/10/2020 21:32 Situacija sa Covidom je nazalost svakim danom sve slozenija i slozenija,daj boze da nikome ne zatrebaju(pogotovo ovi koji ni novi ne rade),ali druga stvar je puno gora i opsanija a to je sudstvo i tuzilastvo...Narod treba izaci na ulicu i pred sud i tuzilastvo koji su osnovni rusitelji sistema i drzave i od tuda ih istjerati kao pacove a na njihova mjesta dovesti one koji ce da rade posteno,odnosno po slovu zakona...omoguciti sudijama i tuziocima dobre uslove za rad i dobre plate ali isto tako im obecati zakonski dugu robiju za nesavjestan rad i korupciju uz vracanje zaradjenih plata
Daj... :-)
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#7880 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by General War »

spreca wrote: 27/10/2020 21:32 Situacija sa Covidom je nazalost svakim danom sve slozenija i slozenija,daj boze da nikome ne zatrebaju(pogotovo ovi koji ni novi ne rade),ali druga stvar je puno gora i opsanija a to je sudstvo i tuzilastvo...Narod treba izaci na ulicu i pred sud i tuzilastvo koji su osnovni rusitelji sistema i drzave i od tuda ih istjerati kao pacove a na njihova mjesta dovesti one koji ce da rade posteno,odnosno po slovu zakona...omoguciti sudijama i tuziocima dobre uslove za rad i dobre plate ali isto tako im obecati zakonski dugu robiju za nesavjestan rad i korupciju uz vracanje zaradjenih plata
KuCes na patriote i gazije? :shock:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#7881 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

@General War hvala na trudu kolega, mene ipak interesuje mišljenje ljudi koji su radili i znaju oko respiratora a ima forumaša sa tim iskustvom.

@spreča, mislim da smo davno apsolvirali da nam reset treba, institucije su nam i više nego pune nekompetentnih i korumpiranih "kadrova" koji su posao dobijali isključivo po stranačko-rodbinskim vezama. I dalje sam skeptik da ćemo nekim izborima uspjeti promijeniti trenutno stanje, dok se ne desi narod i ne upotrebe govnjive motke ovakve stvari poput ovog slučaja će biti sasvim normalne.
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#7882 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by statixx »

Tru'te se, rad'te se, pa mozda i vi dobijete 10 miliona da uvezete neispravnu robu.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7883 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by nosara »

Trutese ratese!

Dobar predizborni slogan. :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#7884 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by General War »

Billy The Pljuc wrote: 27/10/2020 21:45 @General War hvala na trudu kolega, mene ipak interesuje mišljenje ljudi koji su radili i znaju oko respiratora a ima forumaša sa tim iskustvom.

@spreča, mislim da smo davno apsolvirali da nam reset treba, institucije su nam i više nego pune nekompetentnih i korumpiranih "kadrova" koji su posao dobijali isključivo po stranačko-rodbinskim vezama. I dalje sam skeptik da ćemo nekim izborima uspjeti promijeniti trenutno stanje, dok se ne desi narod i ne upotrebe govnjive motke ovakve stvari poput ovog slučaja će biti sasvim normalne.
Dabogda da iko ima iskustva sa tim "strojem" :mrgreen:
Razlog sto sam postavio su specifikacije, trebao bi da radi posao sa navedenim..a nisam nigdje vidio sta se na njemu tacno obotalilo...gefufna, cincolator...
Znam sta trazis, hajd da vidimo ima li ko sta za rekti :thumbup:
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#7885 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by statixx »

Gdje nam je joe black, je li to centrala zakazala. :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7886 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Dozer »

RagibUzoriti wrote: 27/10/2020 15:38
Dozer wrote: 27/10/2020 15:33
RagibUzoriti wrote: 27/10/2020 15:22
Evo ti jedan "ozbiljan" transportni ventilator, koji je cjenovno 4 puta nize od Fikrinih a tehnoloski 10 puta iznad.

Frisko uslikan 😁

Image
To je to. Oni za JIN izgledaju, ipak, nesto drugacije i ozbiljnije :D
Mislis ovako 😁


Image
Tako nekako. Razlika je ocigledna, zar ne :D

Cekam da vidim ove Fikretove... Nisam ih jos upratio. Ako imas njihovu sliku, sibni.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7887 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Dozer »

channel10 wrote: 27/10/2020 15:54 Srbi zelenim zavrsavaju lopovluk zvani respiratori, a zeleni njima zavrsavaju Srebrenicu ovim brzim upisom genocidasa na izborni spisak... :izet:

Haman im prodase Srebrenicu za lopovluk tri cetiri covjeka...
Kako smo nakaradan narod...
Ne znam sta je tu nekome jos uvijek cudno... Pa zelembaci su Srebrenicu obecali Srbima jos '93, a onda im je i predali '95, sve po dogovoru. Sad to samo treba zabetornirati, ali ne do kraja, jer uvijek moraju imati par stvari oko kojih ce dizati tenzije i ovce drzati na broju pred svake izbore.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#7888 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

@Dozer, eto Hin na prethodnoj strani, dvije slike imaju ako ti šta može pomoći.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7889 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Dozer »

Billy The Pljuc wrote: 27/10/2020 21:11 Mogli su nam kolege forumaši koji se razumiju u ove mašine dati fakat svoj sud na osnovu ovih fotografija sa "mjesta zločina" ako je ikako moguće. Na šta je ovo nalik, djeluje li makar da ima neke funkcije za intenzivne njege, ja fakat ne znam i uglavnom pretpostavljam. Ima nakih puljki i crijeva, meni kao laiku ne djeluje ni totalno bezveze, ima točkiće a nešto i display svijetli na prvoj fotografiji, bezbeli da se može napojiti strujom ali funkcije su haman out.
Pa eno prije dvije stranice @RagibUzoriti postavio slike transportnog i onog za JIN (Jedinica Intenzivne Njege).
Sa slika iz Gorazda sasvim je jesno o kakvim se respiratorima radi, tj. kakvi su FFF/SDA respiratori za 10.500.000 KM (slovima: desetmilionaipetstotinahiljadakonvertibilnihmaraka).

Klepili su na njima bukvalno 9x vise nego sto zaista vrijede, a da se mogu koristiti u JNI - to je najbezocnija laz kojom sad pred izbore pokusavaju umiriti svoje glasace (citaj: odavno osisane ovce).
Ali, nije ni to najtragicnije, sto lazu.. Najtragcnije je sto ce tim respiratorima pobiti ko zna koliko ljudi, ili je mozda najbolje reci - sve koje spoje na njih.

Ja sam s tim prtljao davno, ali ostalo mi je u sjecanju kako koji izgleda. Sad kad vidim ove slike, vidim da se tu nista znacjano nije promijenilo. Najveca, ako ne i jedina razlika su digitalnni ekrani. Velicine i namjene su ocito ostale iste.
Last edited by Dozer on 27/10/2020 22:16, edited 1 time in total.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#7890 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RagibUzoriti »

Kineska kopija Draegerovih Oxyloga 2000 plus/3000

😂 😂 😂

Image
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#7891 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RagibUzoriti »

Ili ako cemo vec malo ozbiljniju ligu ventilatora koji podrzavaju svasta nesto, onda je to ovo :

Image
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7892 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Dozer »

RagibUzoriti wrote: 27/10/2020 22:16 Kineska kopija Draegerovih Oxyloga 2000 plus/3000

😂 😂 😂

Image
Da li neko zaista misli da ovo moze drzati intubiranog pacijenta satima, i danima? Da ne govorimo o 2 pacijenta spojena na ovo kino... I odrzati ga u zivotu? Izgleda kao da je kupljen u Joombu, jbt... Izgleda kao inhalator za djecu... Naspi Ventolina i destilovane vode, i disi 15 min. da dodjes sebi...

Ovako izgledaju moderni ventilatori za Intenzivnu njegu, pa uporedite:

Image
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7893 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

znači dva od dva, k'o slobodna bacanja kad je izvođač dobar i smiren. a oni se napeli k'o žabe da pokažu da mogu... :roll: :lol:
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#7894 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by statixx »

Isto Komodor 64... :lol:
User avatar
Sanabija
Posts: 1554
Joined: 13/03/2019 21:53

#7895 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Sanabija »

statixx wrote: 27/10/2020 22:27 Isto Komodor 64... :lol:
Oplakah... :lol: :lol: :lol:
Gdje se tog sjeti
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#7896 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by RagibUzoriti »

Dozer wrote: 27/10/2020 22:15
Billy The Pljuc wrote: 27/10/2020 21:11 Mogli su nam kolege forumaši koji se razumiju u ove mašine dati fakat svoj sud na osnovu ovih fotografija sa "mjesta zločina" ako je ikako moguće. Na šta je ovo nalik, djeluje li makar da ima neke funkcije za intenzivne njege, ja fakat ne znam i uglavnom pretpostavljam. Ima nakih puljki i crijeva, meni kao laiku ne djeluje ni totalno bezveze, ima točkiće a nešto i display svijetli na prvoj fotografiji, bezbeli da se može napojiti strujom ali funkcije su haman out.

Ja sam s tim prtljao davno, ali ostalo mi je u sjecanju kako koji izgleda. Sad kad vidim ove slike, vidim da se tu nista znacjano nije promijenilo. Najveca, ako ne i jedina razlika su digitalnni ekrani. Velicine i namjene su ocito ostale iste.
Ne znam koje godine si ti dijelio respiratore sa japancima, ali u zadnjih 15 godina se promjenilo dosta toga.

I glavne odlike uopste dobrog respiratora/medicinskog ventilatora jeste pouzdanost i modovi ventilacije.
To je ono sto cini jedan respirator bolji od drugog. Preciznost prilikom ventiliranja takodje jako bitna stavka.
Vjeruj mi, svake godine tehnika ide naprijed da je jako tesko ici u korak sa tim, i zbog toga su potrebne konstantne edukacije po pitanju iste.

Sada da o tome pisem, mogao bih do ujutro, i smatram da bi bilo presipanje iz supljeg u prazno. Jezio sam se citajuci izjave kojekakvih strucnjaka, kada je bila ova afera u fokusu.
Dovodili su kojekakve fol strucnjake po kojekakvim tv emisijama da lupaju gluposti i samo jos vise zbunjujuci obicnu raju,a "strucnjaci" izvaljivali gluposti da lokomotiva ne bi mogla povući...

Uglavnom, Fikrini ventilatori su u biti prenosni ventilatori, koji su iskljucivo namjenjeni za kratkotrajno ventiliranje pacijenta sa nekim osnovnim modovima ventilacije. I ništa vise od toga.

Ljudi uzeli pare, i hajmo dalje.

Pojeo vuk magarca 🤣🤣🤣
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#7897 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by statixx »

I pored toga opet neispravni.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#7898 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by meridiyan »

Mislim da je ova skalamerija vec davno isprobana i ustanovljeno je da su nefunkcionalni. Nemojte misliti da su oni skrstenih ruku sjedili i cekali neku profesionalnu firmu da se javi na tender. Cekao se pogodan trenutak da se to javno i obznani i izabrali su najpogodniji trenutak u vrijeme vrhunca pandemije i izbornoj trci. Moralo se kad tad izaci sa cinjenicom da su ventilatori neupotrebljivi i zato je izabran ovaj trenutak dok se narod bori sa ovom posasti i dok traje predizborna kampanja. Par dana ce se talasati i opet ce zavladati tajac. I "PONUDU" firme Profesional Medic iz Beograda da ce besplatno montirati moze se takodjer staviti pod lupu. Sta i kako je iza kulisa dogovoreno znaju samo oni koji su u ovo upetljani.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7899 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Dozer »

@RagibUzoriti Ma naravno da je sve napredovalo za ovih 20 godina otkad ja radih s tim, ali nisam ni mislio da nisu razlike u tome. Mislio sam da se i onda znalo koja masina je za sta, a izgledom su i danas tu negdje.

Izgled, naravno, sasvim zorno pokazuje i namjenu i kapacitet uredjaja.

I mislim da ne treba ici dalje, nego da ovo treba istjerati do kraja. Sad kad smo sve vidjeli, jasno ti je kao i meni da ce ovim igrackama pobiti ljude....
User avatar
sime_cipol
Posts: 16326
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#7900 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by sime_cipol »

Billy The Pljuc wrote: 27/10/2020 20:49

Image

Post Reply