Fikret (srebrena malina) i respiratori

archi_a

#6751 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by archi_a » 05/06/2020 15:05

geralt wrote:
05/06/2020 14:56
Moze li mi neko objasniti na koji tacno nacin "neselektivno" hapsenje lopova koji pripadaju bosnjackom narodu narusava prava ili negativno utice na prosjecnog Bosnjaka koji nije dio tala?

Valjda je sprjecavanje kradje para iz poreske kase pozitivna stvar za svakoga ko u tu kasu uplacuje?

Na mene negativno utiče spoznaja da mogu danas sutra naHebati a da to neće biti po pravdi i pravu već po drugim aršinima! I ove dvije afere koje nisu isto tretirane govore tome u korist! I ove dvije slične afere koje se različito tretiraju su mi pokazatelj da se ništa ne mijenja i da će danas sutra jedan od dvojice koji su "ukrali pare iz porezne kase" biti možda selektivno gonjen a drugi proći neokrznut! Puno bi mi lakše bilo i vratilo povjerenje u sudske instance to, da vidim da se afere, kriminal isto tretiraju prema svakom počiniocu! Tebi ne, ili?
Last edited by archi_a on 05/06/2020 15:07, edited 1 time in total.

archi_a

#6752 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by archi_a » 05/06/2020 15:06

geralt wrote:
05/06/2020 15:01
Ili hajmo ovako postaviti stvari. Imamo opcije:

1. Da se niko ne procesuira.

2. Da se selektivno procesuiraju "nasi", a ne i "njihovi"

3. Da se procesuiraju i "nasi" i "njihovi"

Svako normalan bi najvise volio #3, ali valjda cemo se svi sloziti da je i #2 bolje od #1? Ne kontam mentalni sklop nekoga ko brani kriminalca (s kojim nije u talu, Baketa mogu razumjeti) samo na osnovu zajednicke etnicke pripadnosti.
A skonto si da neko, osim "baketa" i baketovih brani novalića?!? :roll:

dr_Evil

#6753 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil » 05/06/2020 15:10

archie, nista vec vidjeno da se stranke i njezini clanovi poistovjecuju sa citavim narodom prema nacionalnosti, tako je postavljeno da ako dirnes u sda da si dirnuo u kompet jedan narod. Tako da je ovde ista prica, rekli diraju bosnjake, a nas niko nije ni dirnuo, nego 3 clana sda. Isto meni i sa Novalicem i bez njega, ionako samo kradu i nista ne rade

Ako hoces primjer, kao kada nekog cetnika (prava rijec, ako citate dalje) koji je u ratu klao djecu uhapse, pa kazu na rtrs-u oov je napad na komplet sprski narod, ovde mi ne mozemo zivjeti,
Last edited by dr_Evil on 05/06/2020 15:11, edited 1 time in total.

geralt

#6754 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by geralt » 05/06/2020 15:10

archi_a wrote:
05/06/2020 15:05
geralt wrote:
05/06/2020 14:56
Moze li mi neko objasniti na koji tacno nacin "neselektivno" hapsenje lopova koji pripadaju bosnjackom narodu narusava prava ili negativno utice na prosjecnog Bosnjaka koji nije dio tala?

Valjda je sprjecavanje kradje para iz poreske kase pozitivna stvar za svakoga ko u tu kasu uplacuje?

Na mene n egativno utiče spoznaja da mogu danas sutra naHebati a da to neće biti po pravdi i pravu već po drugim aršinima! I ove dvije afere koje nisu isto tretirane govore tome u korist! I ove dvije slične afere koje se različito tretiraju su mi pokazatelj da se ništa ne mijenja i da će danas sutra jedan od dvojice koji su "ukrali pare iz porezne kase" biti možda selektivno gonjen a drugi proći neokrznut! Puno bi mi lakše bilo i vratilo povjerenje u sudske instance to, da vidim da se afere, kriminal isto tretiraju prema svakom počiniocu! Tebi ne, ili?
Jesi li ti ukrao pare iz poreske kase? Ako nisi, zasto se suosjecas sa onima koji jesu, odnosno zasto brines da ces naHebati?

Valjda bi trebao da slavis sto ce sutra neko ko dodje u iskusenje barem nakratko zastati i zamisliti se da li je stvarno nedodirljiv, i sto ce tvoje pare i pare tvoje djece biti upotrijebljene za nesto korisno a ne zavrsiti u necijem dzepu.

Palmalma

#6755 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Palmalma » 05/06/2020 15:13

geralt wrote:
05/06/2020 15:01
Ili hajmo ovako postaviti stvari. Imamo opcije:

1. Da se niko ne procesuira.

2. Da se selektivno procesuiraju "nasi", a ne i "njihovi"

3. Da se procesuiraju i "nasi" i "njihovi"

Svako normalan bi najvise volio #3, ali valjda cemo se svi sloziti da je i #2 bolje od #1? Ne kontam mentalni sklop nekoga ko brani kriminalca (s kojim nije u talu, Baketa mogu razumjeti) samo na osnovu zajednicke etnicke pripadnosti.
Ocito da "problem" i prozivka selektivnog procesuiranja dolazi iz samog vrha SDA, jer veliki broj afera u zadnje vrijeme nagovjestava i moguci gubitak podrske kod glasaca. Vrh stranke, Bakir & co, tako svojim sljedbenicima daje instrukcije sta raditi i kako se postaviti u mogucem slucaju Asim, one curice Nadin protiv Klinickog centra, presude Zukicu....

Dno dna, i ljudskog i svakog drugog, je da ubistvo Memica nije ni pomenuto iz SDA stranke nikada a ovaj lopina Fadil i ekipa su udar na Bosnjake! FUJ!

dr_Evil

#6756 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil » 05/06/2020 15:14

I svi zaboravimo da su onoga pedofila postavili za direktora doma za nezbrinutu djecu, nema veze nek guzi, vazno je da je nas

plonker

#6757 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by plonker » 05/06/2020 15:15

Nakon svega pročitanog predlažem da se našem Fiki dodjeli počasni doktorat na Ekonomskom fakultetu zbog ekonomskih postignuća i novog pristupa ekonomiji.
Molim moderatore na KLIX-u da ovu temu prebace sa podforuma "Politika" na podforum "Ekonomija"
Hvala!

archi_a

#6758 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by archi_a » 05/06/2020 15:24

@geralt
Neće druže zastati, samo će se raspitati "ko ima kontrolu" nad procesom! :wink: Naše sudstvo i tužilaštvo nisu nezavisni! To potvrđuju i svi međunarodni faktori i institucije, zato i reforma pravosuđa jeste među prvim stvarima na kojima sa insistira u procesu euroatlanskih integracija!
A što se tiče mene, ne brinem se zbog krađe, ali mogu sutra naHebati ako jebem mater smradu, javno, i da zbog toga budem procesuiran, a on može izvesti policiju na paradu presuđenog neustavnog "dana republike" i nikom ništa! Ili reći javno u program da sa džamije "arlauču" i da zbog toga ne dobije ni mandatnu kaznu! O kriminalu da ne pričamo. Ili da, evo uzmem kao primjer amirovo "sređivanje". Njemu prolazi to a ja bi naHebao zbog neplaćene žvake! Nema to veze sa bošnjaštvom, sudovi nisu nezavisni, vidi se to i iz već navedenih primjera na posljednjih par strana i u posljednjim aferama. Selektivna pravda je najgora pravda, mnogo gora i od toga da pravde nikako nema. Mogli bi do sutra ovako. U pricipu je nebitno, vidim da su razlike nepremostive. :wink:

dr_Evil

#6759 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil » 05/06/2020 15:27

archi_a wrote:
05/06/2020 15:24
@geralt
Neće druže zastati, samo će se raspitati "ko ima kontrolu" nad procesom! :wink: Naše sudstvo i tužilaštvo nisu nezavisni! To potvrđuju i svi međunarodni faktori i institucije, zato i reforma pravosuđa jeste među prvim stvarima na kojima sa insistira u procesu euroatlanskih integracija!
A što se tiče mene, ne brinem se zbog krađe, ali mogu sutra naHebati ako jebem mater smradu, javno, i da zbog toga budem procesuiran, a on može izvesti policiju na paradu presuđenog neustavnog "dana republike" i nikom ništa! Ili reći javno u program da sa džamije "arlauču" i da zbog toga ne dobije ni mandatnu kaznu! O kriminalu da ne pričamo. Ili da, evo uzmem kao primjer amirovo "sređivanje". Njemu prolazi to a ja bi naHebao zbog neplaćene žvake! Nema to veze sa bošnjaštvom, sudovi nisu nezavisni, vidi se to i iz već navedenih primjera na posljednjih par strana i u posljednjim aferama. Selektivna pravda je najgora pravda, mnogo gora i od toga da pravde nikako nema. Mogli bi do sutra ovako. U pricipu je nebitno, vidim da su razlike nepremostive. :wink:
Ja se slazem sa tvojim postom, a hoces li se ti sloziti da na podrucju gdje zive Bosnjaci vecinom, SDA je glavni i jedini krivac za takvo stanje i da su oni razlog zasto 25 godina iza rata je situacija u pravosudju gora nego u ratu?

Palmalma

#6760 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Palmalma » 05/06/2020 15:35

archi_a wrote:
@geralt
Glupost.
Jasno je u BiH da Srbi ne zele cak ni drzavu BiH, ali PROBLEM je sto je i SDA objelodanila svoju poziciju – ne želi pravnu državu. A to ti je u biti isto. Ciljevi su danas jasniji nego ikada.

geralt

#6761 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by geralt » 05/06/2020 15:39

archi_a wrote:
@geralt
Svaka pravda je bolja od nikakve pravde. Cesto se pravi poredjenje sa predratnom aferom "Agrokomerc", a zaboravlja se da su ljudi koji su tada osudjeni, prema svim javno iznesenim dokazima, bili krivi.

Ja sam dosao u fazu gdje u domacoj politici potpuno ignorisem ideologiju, i samo zelim cestu smjenu vlasti. Pa neka bude 4 godine SDA / 4 SDP, 4 SNSD / 4 SDS, 4 HDZ / 4 HDZ 1990. I neka svaka nova vlast nakon sto preuzme Tuzilastvo detaljno pretrese prethodnu i procesuira svaku i neplacenu zvaku ako treba - nema veze sto je selektivno, i "njihovi" ce nekad doci na red.

dr_Evil

#6762 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil » 05/06/2020 15:44

geralt wrote:
05/06/2020 15:39
archi_a wrote:
@geralt
Svaka pravda je bolja od nikakve pravde. Cesto se pravi poredjenje sa predratnom aferom "Agrokomerc", a zaboravlja se da su ljudi koji su tada osudjeni, prema svim javno iznesenim dokazima, bili krivi.

Ja sam dosao u fazu gdje u domacoj politici potpuno ignorisem ideologiju, i samo zelim cestu smjenu vlasti. Pa neka bude 4 godine SDA / 4 SDP, 4 SNSD / 4 SDS, 4 HDZ / 4 HDZ 1990. I neka svaka nova vlast nakon sto preuzme Tuzilastvo detaljno pretrese prethodnu i procesuira svaku i neplacenu zvaku ako treba - nema veze sto je selektivno, i "njihovi" ce nekad doci na red.
A aferi Agrokomerc se da raspravljat, upravo je ta afera oborila bosnjacke komuniste u vrhu, a dovela SDA. Ali se slazem, jesul naletili ili ne tako sto su vjerovali Abdicu na rijeci, bili su krivi, to sto su bili prvi osudjeni za takvo nesto ne znaci da su nevini. To je ono sto je bitno

pici

#6763 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici » 05/06/2020 15:53

REAKCIJA MVP-A BIH
|
Gluhi telefoni: Kome je pomoć iz UAE namijenjena - BiH ili Crnoj Gori?
Image

dr_Evil

#6764 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil » 05/06/2020 16:01

pici wrote:
05/06/2020 15:53
REAKCIJA MVP-A BIH
|
Image
Predmetnom notom Ambasade UAE u Podgorici, iz koje se nerezidentno pokriva Bosna i Hercegovina,

Zbog cetiri prsta i muslimanskog bratstva, tuljan nije u stanju ni ambasadu da dovede u Sarajevo

Image

archi_a

#6765 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by archi_a » 05/06/2020 16:15

@dr_Evil slažem se da su odgovorni i nisu jedini. Moglo sa na 30 % teritorije BiH (najpotentnije, industrijalizirane i najmnogoljudnije teritorije) na kojoj imaju faktičku vlast napraviti malu švicarsku. Mogli smo imati, lupam, pozlaćene pješačke staze. Mogli su tu urediti sistem koji je ustavom, budžetom i zakonima države spušten na kantone i općine i tu ni čović ni milorad ne mogu imati uticaj. To im ne mogu nikad oprostiti, ni njima, ni sdp-u u njihovom mandatu.

@Palmalma daaa, sda ne želi pravnu državu, svi ostali žele. Ali, interesantno, jedina sda izađe i javno kaže:"želimo nezavisno pravosuđe i pozivamo sve partnere, EU da nam pomognu da nezavisno pravosuđe profunkcionira, i sudske presude se MORAJU poštovati, dok svi ostali kažu:" ne priznajemo sud BiH i presude, to je tamnica za srbe, to je majorizacija hrvata. " srbi još, pride dodaju:"BiH ne postoji kao država, to je vještačka tvorevina, nema granice na Drini, itd" Sankcija i krivičnog gonjenja zbog urušavanja institucija i nepoštivanja ustava ili presuda nema. Ali naravno sda je najgora. :-)

@geralt nikad selektivna pravda ne može biti bolja od nikakve, jer selektivna pravda ili pravda koju vode "novi" koji dođu na vlast vodi ka "osvetoljubivosti", kažnjavanju neistomišljenika, u konačnici pravnoj anarhiji!

dr_Evil

#6766 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil » 05/06/2020 16:17

archi_a wrote:
05/06/2020 16:15
@dr_Evil slažem se da su odgovorni i nisu jedini. Moglo sa na 30 % teritorije BiH (najpotentnije, industrijalizirane i najmnogoljudnije teritorije) na kojoj imaju faktičku vlast napraviti malu švicarsku. Mogli smo imati, lupam, pozlaćene pješačke staze. Mogli su tu urediti sistem koji je objektivno spušten na kantone i općine i tu ni čović ni milorad ne mogu imati uticaj. To im ne mogu nikad oprostiti, ni njima, ni sdp-u u njihovom mandatu.

@Palmalma daaa, sda ne želi pravnu državu, svi ostali žele. Ali, interesantno, jedina sda izađe i javno kaže:"želimo nezavisno pravosuđe i pozivamo sve partnere, EU da nam pomognu da nezavisno pravosuđe profunkcionira, i sudske presude se MORAJU poštovati, dok svi ostali kažu:" ne priznajemo sud BiH i presude, to je tamnica za srbe, to je majorizacija hrvata. " srbi još, pride dodaju:"BiH ne postoji kao država, to je vještačka tvorevina, nema granice na Drini, itd" Sankcija i krivičnog gonjenja zbog urušavanja institucija i nepoštivanja ustava ili presuda nema. Ali naravno sda je najgora. :-)

@geralt nikad selektivna pravda ne može biti bolja od nikakve, jer selektivna pravda ili pravda koju vode "novi" koji dođu na vlast vodi ka "osvetoljubivosti", kažnjavanju neistomišljenika, u konačnici pravnoj anarhiji!
SDA je poznata po tome sto jedno radi, drugo prica, a trece misli, kazu oni svasta, a konstanta je uvijek pun dzep, i Covic je sampion integracija i pravde pa nikad nista, i dodik je samo za ustav i dejton, pa znamo kako to ide.

Uvijek ista prica, nisam za SDA, ali!

archi_a

#6767 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by archi_a » 05/06/2020 16:20

Majstore, ja tebe ne vidim da ovako žustro pišeš, raspravljaš i napadaš na temama milorada, secesionizma ili trećeg. To mi dovoljno govori. A izgleda da nikad nećemo ni biti sunarodnjaci, GRAĐANI Bosne i Hercegovine. :wink:

dr_Evil

#6768 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil » 05/06/2020 16:24

archi_a wrote:
05/06/2020 16:20
Majstore, ja tebe ne vidim da ovako žustro pišeš, raspravljaš i napadaš na temama milorada, secesionizma ili trećeg. To mi dovoljno govori. :wink:
Ma i na to sam navikao, 155-ka me proziva cetnikom ima 10 mjeseci. Uredu je to.

Nisam jer iskreno to od njih ocekujem, i oni ne kriju motive, Dodik otvoreno kaze da je protiv bosne, suda bih, os bih i svega ostalog.

Od SDA koji se kunu u RBiH, ljudska prava, pravosudje, domovinu, naciju, vjeru, upravo su oni odgovorni za dobro i lose. Kad bude dobrog dobit ce od mene veliki lajk, do tada samo vidim da prave po 5km autoputa, a cijena izgradnje veca nego u Norveskoj. IZvodjac firme od erdogana i izetbegovica

A ti me smatraj cetnikom, bolje i to nego izdajica svoje domovine i nacije. Ko god moze krasti ovaj napaceni narod za mene je gori od karadzica i mladica. Karadzic je rekao otvoreno sta hoce
Last edited by dr_Evil on 05/06/2020 16:25, edited 1 time in total.

pici

#6769 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by pici » 05/06/2020 16:25

dr_Evil wrote:
05/06/2020 16:01
pici wrote:
05/06/2020 15:53
REAKCIJA MVP-A BIH
|
Image
Predmetnom notom Ambasade UAE u Podgorici, iz koje se nerezidentno pokriva Bosna i Hercegovina,

Zbog cetiri prsta i muslimanskog bratstva, tuljan nije u stanju ni ambasadu da dovede u Sarajevo

Image
veze oni blage nemaju sta rade, okruzeni femilijom koja je na budjetu i koju boli qurac za narod i pare... nesposobna zelena banda...

OTKRIVAMO Ko je i zašto prevario javnost da je donacija opet namijenjena BiH

Skandal: Avion iz Emirata ipak je sletio u Sarajevo, ali je pomoć namijenjena Crnoj Gori
Razlog otkazivanja je, kako je ministrica Turković tokom dana rekla za medije, nemogućnost preuzimanja donacije zbog kompliciranog sistema

jutros na N1 slusam doktora jal iz zavidovica il zivinica, nije bitno, kaze za ovih 10,5 pokradenih miliona su mogli da opreme kompletnu BiH sa aparatima za dijalizu cak da imaju i rezervnih... da ne pricam dalje o medicinskoj aparaturi sta su zeleni termiti mogli uzeti ukradenim parama... mumini...

dr_Evil

#6770 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil » 05/06/2020 16:25

odoh cujemo se u ponedjeljak.

winpin

#6771 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by winpin » 05/06/2020 16:26

Na zapadu nista novo.... :-)

Sud BiH uvažio žalbu Tužilaštva BIH - Novalić, Solak i Hodžić nikako ne smiju kontaktirati, Novalić može obavljati funkciju evo i kako?

Sud BiH uvažio je djelomično žalbu Tužilaštva BIH u predmetu Novalić i drugi vezanu za međusobno komuniciranje optuženih i njihovim kontaktiranjem sa svjedocima.

Žalba Tužilaštva odnosila se na kontakt optuženih te obavljanje funkcije premijera Federacije BiH Fadila Novalića. Sud BiH djelomično je uvažio žalbu te zabranio bilo kakav kontakt optuženih Novalića, Solaka i Hodžića. Takođe im je zabranjen i prilazak svjedocima u postupku. No, Fadil Novalić to može učiniti zbog prirode obavljanja posla ali o svakom kontaktu mora obavijestiti postupajućeg tužioca, te mu je zabranjeno komunicirati o predmetu, stoji u odluci Suda BiH.
Image

Billy The Pljuc

#6772 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc » 05/06/2020 17:20

Oj joj joj joj joj.....

Image

Komentar:

"Bilbord maloprije vidjeh kod Narodnog. Prvo, ko se kome zahvaljuje? On nama ili mi njemu? Drugo, ako mi njemu, što? Ko je platio ovo i što se neko (i u) moje ime zahvaljuje? Je li ovo onaj što je donirao "registratore" koje je Pakistan prethodno odbio?"

Nemojte mi samo reći da je i Pakistan odbio donaciju istih respiratora k'o i Fikrini.

Novak20

#6773 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 » 05/06/2020 17:50

Jbg, najgore je što mogu kontaktirati sa Osmicom. :lol:

starii

#6774 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by starii » 05/06/2020 17:51

kad bude treći val korone onda ce fikret izvaditi svoje respiratore i spasiti nas od opakog virusa i mi cemo mu biti zahvalni jer nas je spasio....
bice AVE, Fadil..AVE, Fikret..AVE, SOLAK :D

JThomas

#6775 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas » 05/06/2020 17:51

sda se prema pravosuđu odnosi potpuno isto kao i snsd i hdz - a i ono prema njima. u miru i u ovim pričama nema apsolutno nikakve razlike. njih zanima samo šta se može "završiti". i ovdje im je jedini problem što su (trenutno) malo slabiji tu i što ovaj proces nemaju (potpuno) pod kontrolom. sad skontali da nije nezavisno. neki forumaši možda i žele da se procesuiraju svi jednako, a sda želi da se NE procesuiraju svi jednako.

Post Reply