Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#6401 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by freelancerusk »

RtrnOfSalisbury wrote: 03/06/2020 17:46
freelancerusk wrote: 03/06/2020 14:42
Zijo77 wrote: 03/06/2020 14:31 Naravno, ukraden je ili bačen naš novac! Ali, bojim se da se sve previše vrti oko novca. Na taj način se olakšava pozicija SDA, Bakira, Sebije, Novalića, Solaka i Fikreta! Vidite šta oni lukavo rade! Nastoje dokazati da je to bila sasvim nenamjerna greška u onom ludilu, da se ti promašeni respiratori mogu koristiti i sl. Ono što je najbitnije se malo gubi iz vida. Ova afera je skroz-naskroz, do gola, razotkrila sistem vladanja u kojem rodbinska halka može što god hoće jer ima policiju, sudije, tužioce, medije u svojim rukama. Nema veze što je šef neke od tih institucija nebošnjak. Imaju oni svoje ljude koji mogu na različite načine da pomognu! Naravno, da to isto imaju SNSD i HDZ. U ovom slučaju kada HDZ ili SNSD nisu bili spremni direktno pomoći, SDA je postupila apsolutno isto kao i Dodik, Čović i ostali. Istupi Izetbegovića, Džaferovića i reisa Kavazovića su toliko sramotni i pogubni za BiH da normalan čovjek ostane bez daha. Sutra će se Dodik po istom modelu javiti i objaviti da je izvršen državni udar kod pokretanja svake istrage protiv nekog Srbina! I šta dobijemo na kraju? Dobijemo muslimaniju u kojoj je rodbinsko-stranačka halka ostvarila svoj san da vlada na komadu BiH teritorije bez "dosadnih" Dodika i Čovića! A taj komad se zna: trougao Tuzla-Zenica-Sarajevo!
Zaboravio si ostrvo Krajina, bosansku Gazu :mrgreen: gdje će poltroni familije Izetbeg dolaziti, preko srpske teritorije, do Sarajeva po instrukcije. Dok se vrate nazad u Bihać, morat će 4 puta pokazati pasoš Bošnjačke republike. :mrgreen:
za ovo nisam siguran jer ovo cose bi trebalo iskoristit blizinu rvatske i slovenije (naucit nesto od ovije govnara sto oce u ojropu) i vidjet sta se more nacinjet da se vise okrece na zapad ko suncokret 8) jedan covjek je to davno skonto al historija izabra drugi put u datom trenutku ... u slucaju raspada ovi cosak bi se moro zabavit sam o sebi. samo pobjec sto dalje od malina
J. ti taj čovjek mater :!:

A ti možeš slobodno uvijek biti 'rvatsko cviće, tvoj izbor. :wink:
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6402 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by sumirprimus »

:shock: :run:
Damn
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#6403 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Bobi »

freelancerusk mjesec out
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6404 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#6405 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

JThomas wrote: 03/06/2020 20:10 https://www.klix.ba/vijesti/bih/glavni- ... /200603063

nevolja rijetko dolazi sama.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Unfuckingbeliavable...država?????...nema je ni u tragovima a ovi se osilili toliko da ih boli kurac za istom i to otvoreno i pokazuju.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6406 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

:mrgreen: ja sam rekao nevolja, a ne država.
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6407 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by statixx »

JThomas wrote: 03/06/2020 20:10 https://www.klix.ba/vijesti/bih/glavni- ... /200603063

nevolja rijetko dolazi sama.
Kod Solaka nisu bili 5 godina. :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6408 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by zippoo87 »

jednom ce puci a kada pukne...cunami (sto bi rek'o Scepo) ce biti nezaustavljiv...ja se samo nadam da ce to biti za moga zivota,pa da na miru umrem :lol:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#6409 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Ma ni N od nevolje, može im se, kakva revizija kakvi bakrači, sutra da postaneš uspješan makar malkice eto ti odmah inspekcija i koječega jer si nekome počeo smetati. Gle sad kad se jave privrednici koji tvrde da nisu dio halke al' rade i privređuju normalno :D.

Hajmo svi:

Trud'te rad'te se pa prelaz na ovo je zemlja za nas...
winpin
Posts: 849
Joined: 16/05/2020 17:08

#6410 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by winpin »

Seoska varalica je puno prefriganija nego sto se misli
Premijer Novalić zamijenio garanciju za respiratore HCVE003

Tužilaštvo je tokom istrage došlo do informacije da su dvije pribavljene ponude došle 2. aprila, dan prije potpisivanja ugovora




Novalić: Sve znao



Tužilaštvo BiH kroz materijalne dokaze i iskaze saslušanih svjedoka vjeruje da su osumnjičeni u aferi „Respiratori“ Fadil Novalić, Fahrudin Solak i Fikret Hodžić unaprijed osmislili plan kako da uvezu 100 respiratora u BiH i da se, s ciljem pribavljanja protupravne imovinske koristi, „njihov umišljaj direktno vezao za korist u što većem iznosu“.

Prema dokazima Tužilaštva BiH koji su u posjedu ''Avaza“, pribavljena dva ugovora o kupoprodaji s datumom od 3. aprila, a prema ponudi potpisani 2. aprila, u svim sadržajnim članovima su potpuno identični jedan s drugim, osim što nose različite oznake tipa respiratora kao predmeta ugovora.

https://avaz.ba/vijesti/bih/573767/prem ... h3IpEmf6GI
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#6411 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Maraschino »

zippoo87 wrote: 03/06/2020 21:29 jednom ce puci a kada pukne...cunami (sto bi rek'o Scepo) ce biti nezaustavljiv...ja se samo nadam da ce to biti za moga zivota,pa da na miru umrem :lol:
Dok ne pukne na teritoriji cijele BiH ovdje nece biti promjena.
VSTV i Tuzilastvo BiH drze druga dva lidera. Dok se ne obracunamo sa tuzilastvom koje ne radi svoj posao, sudstvom sto ne radi svoj posao necemo nista parcijalno postici. Jedni ce otici a na njihovo mjesto ce doci drugi.
Nama su potrebne sistemske promjene a ne promjene jedne stranke.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#6412 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

winpin wrote: 03/06/2020 21:42 Seoska varalica je puno prefriganija nego sto se misli
Premijer Novalić zamijenio garanciju za respiratore HCVE003

Tužilaštvo je tokom istrage došlo do informacije da su dvije pribavljene ponude došle 2. aprila, dan prije potpisivanja ugovora

Novalić: Sve znao

Tužilaštvo BiH kroz materijalne dokaze i iskaze saslušanih svjedoka vjeruje da su osumnjičeni u aferi „Respiratori“ Fadil Novalić, Fahrudin Solak i Fikret Hodžić unaprijed osmislili plan kako da uvezu 100 respiratora u BiH i da se, s ciljem pribavljanja protupravne imovinske koristi, „njihov umišljaj direktno vezao za korist u što većem iznosu“.

Prema dokazima Tužilaštva BiH koji su u posjedu ''Avaza“, pribavljena dva ugovora o kupoprodaji s datumom od 3. aprila, a prema ponudi potpisani 2. aprila, u svim sadržajnim članovima su potpuno identični jedan s drugim, osim što nose različite oznake tipa respiratora kao predmeta ugovora.

https://avaz.ba/vijesti/bih/573767/prem ... h3IpEmf6GI
Za bošnjačku politiku bi bilo bolje da što prije uhiti Novalića i njegovu grupu varalica. Ovaj očiti kriminal u vrijeme epidemije, trošenje para koje nam kroničnio fale je u rangu Pogorelice kada su se neki pravili mutavi na upozorenja Amerike.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6413 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by zippoo87 »

Maraschino wrote: 03/06/2020 22:25
zippoo87 wrote: 03/06/2020 21:29 jednom ce puci a kada pukne...cunami (sto bi rek'o Scepo) ce biti nezaustavljiv...ja se samo nadam da ce to biti za moga zivota,pa da na miru umrem :lol:
Dok ne pukne na teritoriji cijele BiH ovdje nece biti promjena.
VSTV i Tuzilastvo BiH drze druga dva lidera. Dok se ne obracunamo sa tuzilastvom koje ne radi svoj posao, sudstvom sto ne radi svoj posao necemo nista parcijalno postici. Jedni ce otici a na njihovo mjesto ce doci drugi.
Nama su potrebne sistemske promjene a ne promjene jedne stranke.
bitno je da "pukne jedna noga" tronosca i on ce se urusiti sam od sebe
pa koja strana prva pukne,meni nebitno...mozemo poceti i od bosnjacke
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#6414 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by hamza_sa »

winpin wrote: 03/06/2020 16:15
joe_black wrote: 03/06/2020 15:30
Normalno da jesu, cak sta vise sumnjam da se ovakve stvari sa padanjem optuznica rade namjerno da ljudi uzmu basnosnovne odstete...
Vidjet cete samo cifre odstete koje ce trazit Fikret i kompanija...
Te izgubljena dobit, te materikalna i dusevna bol, te propala firma zbog medijske hajke...itd itd
Misljenja sam isto da su se svi procesi SDA, HDZ fukara u proslosti vodili po istoj matrici. Kada se vidjelo da je kriminal i pljacka ocigledan, da se vise ne moze prikriti, podizane su optuznice da bi se isti na sudjenjima redovno oslobadjali krivnje: zbog propusta tuzilastva, nestanka dokaznog materijala, zaboravnost ili izmjena iskaza svjedoka i more drugih smicalica. Svrha ovih procesa je bila iskljucivo, da ako nedaj boze drugi dodju na vlast, da se akteri vise ne mogu pozivati na odgovornost jer su po zakonu vec procesuirani. Mislim da ovakav kriminalni kartel , sa ovako uigranim kriminalcima na vlasti je tesko zabiljezen u blizoj historiji a jos dodatno i strani duznosnici (svjetski hohstapleri) koji su ovdje da pomognu da drzava stane na svoje noge zatvaraju oci ili izrazavaju blagu zabrinutost.
Mislim da ce od 25:00 do 31:30 objasniti sta se je desavalo na rocistu 3F. I to je jedno od rocista u nizu od nekoliko hiljada.

sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6416 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by sumirprimus »

osta dilfašu nick seoska varalica :lol:
fikro malinar
i mrlja od maline
trio fantastikus :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6417 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

NIkad od nas naroda kad pustamo da Mekticu sude :bih:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#6418 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

dr_Evil wrote: 04/06/2020 08:11 NIkad od nas naroda kad pustamo da Mekticu sude :bih:
Još kad Mekta zaplati k'o fol za primjer.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6419 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

Billy The Pljuc wrote: 04/06/2020 08:21
dr_Evil wrote: 04/06/2020 08:11 NIkad od nas naroda kad pustamo da Mekticu sude :bih:
Još kad Mekta zaplati k'o fol za primjer.
Da se mene pita komplet vlast u BiH Mekticu i Sarovicu. Nego de me podsjeti ono za sta je Sarovica smijenio visoki predstavnik ( a sada niski i celav)
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#6420 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

dr_Evil wrote: 04/06/2020 08:22
Billy The Pljuc wrote: 04/06/2020 08:21
dr_Evil wrote: 04/06/2020 08:11 NIkad od nas naroda kad pustamo da Mekticu sude :bih:
Još kad Mekta zaplati k'o fol za primjer.
Da se mene pita komplet vlast u BiH Mekticu i Sarovicu. Nego de me podsjeti ono za sta je Sarovica smijenio visoki predstavnik ( a sada niski i celav)
Meščini afera Orao, da se dopunim, natjerao ga da da ostavku.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6421 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by dr_Evil »

Billy The Pljuc wrote: 04/06/2020 08:25
dr_Evil wrote: 04/06/2020 08:22
Billy The Pljuc wrote: 04/06/2020 08:21

Još kad Mekta zaplati k'o fol za primjer.
Da se mene pita komplet vlast u BiH Mekticu i Sarovicu. Nego de me podsjeti ono za sta je Sarovica smijenio visoki predstavnik ( a sada niski i celav)
Meščini afera Orao.
E to je trgovac, donesi lovu u zemlju i pod sankcijama, a ne ko ovaj malinar samo njemu
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#6422 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Billy The Pljuc »

Ma i naš malinar je superuspješan trgovac, tuši maline po zapadu jel'no reče sam i nabroja 3-4 zemlje. Poslovanje - nula boba od pozitive, pisalo se već na temi, između ostalog i ja sam. Izađe u medije i priča a laže, kao da se danas ne može većina toga provjeriti, niđe veze.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6423 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by high_volume »

winpin wrote: 03/06/2020 12:43
high_volume wrote: 03/06/2020 12:08
"Malinar" je trgovac. Našao robu, ponudio, kupac odlučio, prenio novac, ovaj isporučio, zaradio....

Očito je da "boli" nešto drugo, ne kad "malinar kupuje respiratore". Da je nabavku "Fikretovih" respiratora izvršila neka druga firma, koja u svom nazivu ili praksi ima riječ "medicinski", niko ne bi ni slova napisao :-)
Kakav je to trgovac koji igra po tudjim notama, u ciji biznis je ukljuceno xxx "stranih" persona koja mu krce put do cilja, koji ni maline iz vocnjaka ne bi plasirao na trziste da mu nije tih istih. Ne, druze, nije on trgovac nego prevejana, pohlepna spodoba ukljucena u kriminalni kartel radi brzog bogacenja. Sto se njega samog tice njegov kapacitet uspjesnog trgovca je ravan nuli. Ovako mu se mnogo sto sta poklopilo, od mjesta rodjenja pa nadalje.
Ne postoji idealna trgovina, nikad i nije, ona "školska", teorijska, naročito u nas. Rijetko kad da su obje strane u trgovini zadovoljne, prva koja misli da je mogao nabaviti robu po nižim cijenama, druga koja misli da je mogao prodati po višim cijenama. Cilj svakog trgovca je da robu proda što skuplje, da ostvari što veći profit, sa što manje troškova i obaveza u takvoj transakciji. Sredstva se skoro i ne biraju. I - trgovina ne poznaje emocije!

Sve je ovo primjenio i Fikret u trgovini sa respiratorima. Nije njegova odgovornost ulazak "na mala vrata" u javne nabavke sa državom, nije njegova odgovornost pristajanje na transakciju od 10,5 mil.KM i prenos sredstava sa budžetskog računa na račun njegove firme, nije njegova odgovornost odluka o nabavci upravo ovih respiratora koje je dopremio i uručio Štabu CZ FBiH, nije njegova odgovornost sjednica Vlade FBiH na kojoj se raspravljalo o respiratorima. Nije njegova odgovornost ishođenje uvozne "medicinske" dozvole u roku 24 sata, bez koje respiratori ne bi mogli biti carinjeni, itd. Nigdje ne mogu da pronađem Fikretovu odgovornost u ovoj trgovini sa respiratorima. On jeste učesnik u svemu nabrojanom, ali bez prava na odlučivanje. O svemu su odlučivali drugi.

Ako neko zna u kojem dijelu trgovačke transakcije Fikret i njegova firma imaju odgovornost u nabavci 100 kd respiratora i budžetskoj uplati za njih od 10,5 mil. KM, a da se ne radi o emotivnim razlozima bilo koje vrste, neka napiše.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6424 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JThomas »

u dijelu udruživanja da se počini krivično djelo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6425 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Tomahawk11 »

high_volume wrote: 04/06/2020 09:07
Ako neko zna u kojem dijelu trgovačke transakcije Fikret i njegova firma imaju odgovornost u nabavci 100 kd respiratora i budžetskoj uplati za njih od 10,5 mil. KM, a da se ne radi o emotivnim razlozima bilo koje vrste, neka napiše.
Je li emotivni razlog da nam trebaju cipele broj 46, on uzeo 43?
Post Reply