Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post Reply
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#251 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Milenkov buraz »

joe_black wrote: 28/04/2020 19:53 Milenkov buraz ...
Npr u firmi zajedno je bio i jedan kolega koji je isto imao ogromno iskustvno u tenderskim poslovima i koji je imao nesto sfoje ustedjevine ali je bio "kratkovidan".
Pokusao covjek otvoriti firmu da se bavi istim poslom...Upadne u gazdin kokosinjac koji je bio pod Zvizdicevom i Camparinom ingerencijom...
Zamisli lik propao kroz 2 mjeseca posla...hahahaah
Radio sam i taj posao nekad davno baš na tenderima i pisanju specifikacija za tendere tako da sam upoznat. To je najgori dio moje poslovne karijere kada skontaš sa kakvim lopovima i prevarantima radiš. :oops: Nedugo nakon toga sam napustio tu branšu u počeo se baviti sasvim drugim poslom.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#252 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Milenkov buraz »

joe_black wrote: 28/04/2020 20:03
Milenkov buraz wrote: 28/04/2020 20:00
General War wrote: 28/04/2020 19:56
Boze sacuvaj :-) kako nece biti odgovoran, neko mu nesto da sto je i budali jasno da je protivzakonito.
Fikret jeste odgovoran ali mislim da Joe pokušava reći da je Fikretova odgovornost manja u odnosu na one koju su mu to dozvolili i organizovali i tu se slažem. Plus nemojte zaboraviti da je ovo ravno ratnom profiterstvu i strogo kažnjivo u normalnim društvima.

P.S Fikret je tu samo poslušnik i izvršilac
Na kraju krajeva Fikret ce ako vec sutra dodje do suda reci samo da nista nije znao. hahahah
Može on reći šta hoće ali ga to "nije znao" ne oslobađa odgovornosti.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#253 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Milenkov buraz wrote: 28/04/2020 20:04
joe_black wrote: 28/04/2020 19:53 Milenkov buraz ...
Npr u firmi zajedno je bio i jedan kolega koji je isto imao ogromno iskustvno u tenderskim poslovima i koji je imao nesto sfoje ustedjevine ali je bio "kratkovidan".
Pokusao covjek otvoriti firmu da se bavi istim poslom...Upadne u gazdin kokosinjac koji je bio pod Zvizdicevom i Camparinom ingerencijom...
Zamisli lik propao kroz 2 mjeseca posla...hahahaah
Radio sam i taj posao nekad davno baš na tenderima i pisanju specifikacija za tendere tako da sam upoznat. To je najgori dio moje poslovne karijere kada skontaš sa kakvim lopovima i prevarantima radiš. :oops: Nedugo nakon toga sam napustio tu branšu u počeo se baviti sasvim drugim poslom.
naravno bilo je pi ja sam upravo oz tog razloga promjenio bransu...Bilo je poslova gdje Boss zaradi ciste dobiti 100 000Km, a tebi kao cuku baci 100KM na platu, veli pocaasti se...hahahah
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#254 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by General War »

Milenkov buraz wrote: 28/04/2020 20:04
joe_black wrote: 28/04/2020 19:53 Milenkov buraz ...
Npr u firmi zajedno je bio i jedan kolega koji je isto imao ogromno iskustvno u tenderskim poslovima i koji je imao nesto sfoje ustedjevine ali je bio "kratkovidan".
Pokusao covjek otvoriti firmu da se bavi istim poslom...Upadne u gazdin kokosinjac koji je bio pod Zvizdicevom i Camparinom ingerencijom...
Zamisli lik propao kroz 2 mjeseca posla...hahahaah
Radio sam i taj posao nekad davno baš na tenderima i pisanju specifikacija za tendere tako da sam upoznat. To je najgori dio moje poslovne karijere kada skontaš sa kakvim lopovima i prevarantima radiš. :oops: Nedugo nakon toga sam napustio tu branšu u počeo se baviti sasvim drugim poslom.
Tender, pismo namjere...sve do aplikaci na zaposlenje ima svoje "minimalne kriterijume"...ne mozes se izvaciti da nisi znao da nesto nije uredu da dobije posao direktora sa VS ali ces fakultet naknadno zavrsiti. To koji "ne znaju" su psihijatrijski slucajevi.
Škobo Habu
Posts: 9034
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#255 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Škobo Habu »

joe_black wrote: 28/04/2020 19:14

Fikret je vjerovatno tehnicku specivikaciju i ostalo vezano za ovu opremu dostavio uz ponudu koju je dostavio ugovornom organu...Fikret nista nije uradio protuzakonito. Jer njegova obaveza je bila dostaviti trazenu dokumentaciju, a onaj ko je njegovu ponudu ocijenio kao prihvatljivu i tko je odlucio da respiratori koje on nudi su uskladu sa trazenim...To je glavni krivac
Jer na kraju krajeva Fikret je mogao naci u Kini i replike iste opreme i ponuditi stabu CZ koji bi ocijeno da je to oprema koju oni traze i nista on ne bi ucinio prtuzakonito.
Fikret bi mogao biti ugrozen samo ako je ponudio jedno, a isporucio drugo.
Sa transakcijskog aspekta plaćanja Fikro nije nimalo suspektivan?
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#256 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

Škobo Habu wrote: 28/04/2020 20:10
joe_black wrote: 28/04/2020 19:14

Fikret je vjerovatno tehnicku specivikaciju i ostalo vezano za ovu opremu dostavio uz ponudu koju je dostavio ugovornom organu...Fikret nista nije uradio protuzakonito. Jer njegova obaveza je bila dostaviti trazenu dokumentaciju, a onaj ko je njegovu ponudu ocijenio kao prihvatljivu i tko je odlucio da respiratori koje on nudi su uskladu sa trazenim...To je glavni krivac
Jer na kraju krajeva Fikret je mogao naci u Kini i replike iste opreme i ponuditi stabu CZ koji bi ocijeno da je to oprema koju oni traze i nista on ne bi ucinio prtuzakonito.
Fikret bi mogao biti ugrozen samo ako je ponudio jedno, a isporucio drugo.
Sa transakcijskog aspekta plaćanja Fikro nije nimalo suspektivan?

Sta ce biti, predpostavljam ponudu koju je poslao Solaku i Novalicu je bilo sigurno navedeno placanje unaprijed...Covjek cist ko suza.
Nit mu se trazila garancija za izvrsenje posla, niti mu se trazila referentna lista, predpostavljam da je tehnicku specifikaciju skuno sa stranice dobavljaca...
Sada tko je istom odobrio da se uveze data oprema...pa daj nismo djeca, prijatelj mi pokusao uves dijagnostiku malo skuplju za peugeota i cireoena...kada su ga nazvali iz carine... vele nisi ovlasten da je uvezes i imas opciju ili vrati dobavljacu ili da je unistimo
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#257 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by rocco_siffredi »

Fikret ne zna reci respirator, a da zna tehničke specifikacije. :-)
Mislite da se ovaj posao planirao 7 dana? Ovo se razglabalo na minder sijelima prije najmanje mjesec dana. Onda se dogovorili i narucili respiratore. Kad je dosao 20 april, kobejagi se u uslove konkursa stavilo da se respiratori moraju dostaviti do kraja aprila, sasvim slučajno je to mogao odraditi samo Fikret.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#258 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

rocco_siffredi wrote: 28/04/2020 20:18 Fikret ne zna reci respirator, a da zna tehničke specifikacije. :-)
Mislite da se ovaj posao planirao 7 dana? Ovo se razglabalo na minder sijelima prije najmanje mjesec dana. Onda se dogovorili i narucili respiratore. Kad je dosao 20 april, kobejagi se u uslove konkursa stavilo da se respiratori moraju dostaviti do kraja aprila, sasvim slučajno je to mogao odraditi samo Fikret.
Pa to se tako i radi. Vrlo vjerovatno da je plan nabavke bio vec sa prvim danom ovih uvedenih mjera...Vrlo vjerovatno se kontaktirao dobavljac unaprijed i obezbjedila narudba uz dogovor da se nikome drugom ta oprema nece nuditi...vjerovatno uz neki minimalan avans ili rezervaciju...Zatim se obezbjedile 3 ponude od bratski firmi...2 koje su samo proforme radi i Fikretova...
Posao zavrsen, sit vuk ovce na broju ...zakonska drzava ne postoji ...bit ca malo halabuke nekoliko dana i dovidjena raja idemo u nabavku novi respiratora....
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#259 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by SpecialOffer »

joe_black wrote: 28/04/2020 19:01
Škobo Habu wrote: 28/04/2020 18:57
joe_black wrote: 28/04/2020 18:50
Sve to realnost jedna, da vidis samo situaciju kada bolnica u Mostaru trazi elektro opremu sa rokom isporuke 2 sata, kada termoelektrana Kakanj raspise tender za nabavku kuhinjske opreme 100 000KM koja je u specivikaciji opisana u 1 milimetar, kada MUP Ze Do kantona stima tender Shotu koji je zastupnik za nabvku opreme i SAD a i na koji se niko drugi ne moze prijavit...
To je sex...umjetnost sta ljudi rade
Između svega ostalog, realnost je da smo uvezli i gomilu kineskog tehnološkog otpada kojeg evropske zemlje ni doniranog neće.
Pa naravno da jesmo ali Fikret ovdje nije kriv ni jedne sekunde...Da se ozbiljno prisupilo ovome, trazio bi se dobavljac sa iskustvom u nabavci ovakve opreme, odredila bi se relana procijenjena vrijednost te opreme i tehnickim dijelom bi se izbacila mogucnost nabavke smeca...
Kako moze biti da Fikret nije kriv kad je namjesten tender + sve ostale nepravilnosti?
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#260 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

SpecialOffer wrote: 28/04/2020 20:34
joe_black wrote: 28/04/2020 19:01
Škobo Habu wrote: 28/04/2020 18:57

Između svega ostalog, realnost je da smo uvezli i gomilu kineskog tehnološkog otpada kojeg evropske zemlje ni doniranog neće.
Pa naravno da jesmo ali Fikret ovdje nije kriv ni jedne sekunde...Da se ozbiljno prisupilo ovome, trazio bi se dobavljac sa iskustvom u nabavci ovakve opreme, odredila bi se relana procijenjena vrijednost te opreme i tehnickim dijelom bi se izbacila mogucnost nabavke smeca...
Kako moze biti da Fikret nije kriv kad je namjesten tender + sve ostale nepravilnosti?
Da si ti ili bilo tko drugi imao saznanje da se traze respiratori i da si imao mogucnost iste da uvezes...Normalno da bi i ti sam dao ponudu.
Ovo je kriminal u reziji vlasti, a Fikret je samo kolateralna steta...
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#261 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by SpecialOffer »

joe_black wrote: 28/04/2020 20:38
SpecialOffer wrote: 28/04/2020 20:34
joe_black wrote: 28/04/2020 19:01

Pa naravno da jesmo ali Fikret ovdje nije kriv ni jedne sekunde...Da se ozbiljno prisupilo ovome, trazio bi se dobavljac sa iskustvom u nabavci ovakve opreme, odredila bi se relana procijenjena vrijednost te opreme i tehnickim dijelom bi se izbacila mogucnost nabavke smeca...
Kako moze biti da Fikret nije kriv kad je namjesten tender + sve ostale nepravilnosti?
Da si ti ili bilo tko drugi imao saznanje da se traze respiratori i da si imao mogucnost iste da uvezes...Normalno da bi i ti sam dao ponudu.
Ovo je kriminal u reziji vlasti, a Fikret je samo kolateralna steta...
Nije on kolateralna steta, on je pijun ali sa predumisljajem, velika razlika.
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#262 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by The BEN10 »

Joj lopovluka, pa sve su amaterski uradili - nevjerovatno.
Ovo da je čestita država i tužilaštvo: komotno da presuda bude gotova za 2 hefte maksimalno. :-)
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#263 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by rocco_siffredi »

Fikret nije kolateral, on je saucesnik!
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#264 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by PM72 »

papak iz okoline Rogatice dogovorio dil sa papkom iz okoline Srebrenice.Rogatičanin je dobro izvagao preko koga da uzme lovu.Mlad,lijep,radio na Hajatu,ugurao se u ”balijsku elitu”,šatro povratnik,bavi se malinama a voza Jaguara.A bio na hadzu...

Papak iz okoline Rogatice mutnim radnjama se poceo baviti jos dok se uvalio u vozni park opstine Centar...
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#265 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

rocco_siffredi wrote: 28/04/2020 20:41 Fikret nije kolateral, on je saucesnik!
drug ja se njemu divim kolika muda ima da se upusta u ovakve stvari...zamisli samo da ovi respiratori ubiju nekoga a sto je vrlo moguce.
Ne treba uopce gledati u Fikreta, on je ovdje skoro pa nebitan lik...jedino sta moze biti koristan svjedok u koliko krenu kola nizbrdo za Novalica , Solaka i kompaniju, a sto je malo vjerovatno.
Sko ro pa nevjerovatno koliko je posao odradjem amaterski...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#266 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by exliberal-ex »

Jel vi stvarno mislite da ce neko najebat zbog ovog....pa fakat mi nije jasna vasa naivnost i zaludjenost.... :skoljka:
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#267 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by PM72 »

:-)
exliberal-ex wrote: 28/04/2020 20:45 Jel vi stvarno mislite da ce neko najebat zbog ovog....pa fakat mi nije jasna vasa naivnost i zaludjenost.... :skoljka:
Kad je neko u ovoj dzamahiriji najebao sem ako je mazno 3 metra drva?
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2598
Joined: 16/05/2015 12:49

#268 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by SpecialOffer »

PM72 wrote: 28/04/2020 20:43 papak iz okoline Rogatice dogovorio dil sa papkom iz okoline Srebrenice.Rogatičanin je dobro izvagao preko koga da uzme lovu.Mlad,lijep,radio na Hajatu,ugurao se u ”balijsku elitu”,šatro povratnik,bavi se malinama a voza Jaguara.A bio na hadzu...

Papak iz okoline Rogatice mutnim radnjama se poceo baviti jos dok se uvalio u vozni park opstine Centar...
Ko je iz okoline Rogatice?
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#269 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by PM72 »

Solak
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#270 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by rocco_siffredi »

joe_black wrote: 28/04/2020 20:45
rocco_siffredi wrote: 28/04/2020 20:41 Fikret nije kolateral, on je saucesnik!
drug ja se njemu divim kolika muda ima da se upusta u ovakve stvari...zamisli samo da ovi respiratori ubiju nekoga a sto je vrlo moguce.
Ne treba uopce gledati u Fikreta, on je ovdje skoro pa nebitan lik...jedino sta moze biti koristan svjedok u koliko krenu kola nizbrdo za Novalica , Solaka i kompaniju, a sto je malo vjerovatno.
Sko ro pa nevjerovatno koliko je posao odradjem amaterski...
:lol: Jel de da se zajebavas :lol:
Nema tu nista sa mudima.
Obraza nemaju, guzici se ne boje.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#271 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

rocco_siffredi wrote: 28/04/2020 20:53
joe_black wrote: 28/04/2020 20:45
rocco_siffredi wrote: 28/04/2020 20:41 Fikret nije kolateral, on je saucesnik!
drug ja se njemu divim kolika muda ima da se upusta u ovakve stvari...zamisli samo da ovi respiratori ubiju nekoga a sto je vrlo moguce.
Ne treba uopce gledati u Fikreta, on je ovdje skoro pa nebitan lik...jedino sta moze biti koristan svjedok u koliko krenu kola nizbrdo za Novalica , Solaka i kompaniju, a sto je malo vjerovatno.
Sko ro pa nevjerovatno koliko je posao odradjem amaterski...
:lol: Jel de da se zajebavas :lol:
Nema tu nista sa mudima.
Obraza nemaju, guzici se ne boje.
Pa u kontekstu je jebanje...Boji se ko fol Boga ali se neboji da ce nekoga ubit sa ovim respiratorima :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#272 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by irac300 »

Sta je baHnova na prethodnoj stranici. :D Daj ljudi nemojte se pecati na SDA botove, pa ljudi su placeni da brane dinastiju i njihove aparatcike.
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#273 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by PM72 »

U Titin vakat...za pronevjeru u granapu poslovođe su robijale u Zenici.A koliko si mogao pronevjeriti u jednom granapu? Pa možda 10 hiljada maraka.
Samo,tada se nisu bojali Boga ali jesu Golog otoka i Zenice.Ovi se ne boje ni Zenice ni Boga.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#274 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by joe_black »

PM72 wrote: 28/04/2020 21:00 U Titin vakat...za pronevjeru u granapu poslovođe su robijale u Zenici.A koliko si mogao pronevjeriti u jednom granapu? Pa možda 10 hiljada maraka.
Samo,tada se nisu bojali Boga ali jesu Golog otoka i Zenice.Ovi se ne boje ni Zenice ni Boga.
Ma znas u cemu je stvar, ovi sad na vlasti su svjetski prvaci u kradji, varanju naroda...ali vjeruj tko god da ih naslijedi to ce biti samo razlika u nijansama
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#275 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by PM72 »

joe_black wrote: 28/04/2020 21:04
PM72 wrote: 28/04/2020 21:00 U Titin vakat...za pronevjeru u granapu poslovođe su robijale u Zenici.A koliko si mogao pronevjeriti u jednom granapu? Pa možda 10 hiljada maraka.
Samo,tada se nisu bojali Boga ali jesu Golog otoka i Zenice.Ovi se ne boje ni Zenice ni Boga.
Ma znas u cemu je stvar, ovi sad na vlasti su svjetski prvaci u kradji, varanju naroda...ali vjeruj tko god da ih naslijedi to ce biti samo razlika u nijansama
Ovoj zemlji je jedini spas kakav berlinski kongres i da tamo odluče da nas anektira Austrija,kao 1878 i da ovdje dovedu svoje činovnike,bankare,inžinjere,oficire,sudije,načelnike,arhitekte i direktore a bosanska marva da im irgeti i da se nauče kulturi,redu i poretku.
Post Reply