Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Locked
RtrnOfSalisbury

#151 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by RtrnOfSalisbury » 03/05/2020 17:49

nije se ba krio sam je drzo na oku sadrzaj trezora a mozda ni bateriju nije imo :sad:

animus

#152 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by animus » 08/05/2020 23:27

Ne znam gdje je bio tacno u ratu. Oko Predsjednistva se muvao sigurno. To oko trezora je dobra fora koja se primila kod naroda.
Ali pitanje je sta treba da radi sin predsjednika drzave u ratu a pogotovo u ratu kao kod nas kad je neprijatelj 500 metara od predsjednistva.
Nije bas pametno da ide na liniju jer u slucaju zarobljavanja citavu državu dovodi u los polozaj. U slucaju pogibije isto veliki udar.
Koliko znam nisu ni djeca od drugih likova sa suprotnih strana u ratu bila sa puskama aktivna. To nebi jednostavno bilo pametno. Na stranu sto Bakir i nije taj tip za puske.
I ljudi pokazite ipak malo poštovanja prema rahm Aliji. Imao je gresaka velikih i nije bio savršen ali ipak to je nas prvi predsjednik i jedini pravi predsjednik. Jeste vrijeme demokratije gdje se sve dopusta (osim napisati nekom da je cetnik i kad je to ocito, jer se dobije ban) ali pokazimo malo mudrosti i samopostovanja.
Nakon Tite najznačajnija licnost za nas narod i ovu drzavu u proslom stoljecu ne smije se pljuvati. To ko radi neka dobro promisli sta čini.

Man of steel

#153 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Man of steel » 08/05/2020 23:32

U zgradi Narodne banke se nalazio Generalštab Armije RBiH pa odatle insinuacije da se krio u trezoru.

A oni koji mu to imputiraju uglavnom nisu bili ni na teritoriji BiH tokom rata.

Sultanahmed

#154 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Sultanahmed » 09/05/2020 00:01

Na kraju ce jos ispasti da je Bakir diverzant bio :lol: :lol: :lol: :lol:

MorningStar

#155 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by MorningStar » 09/05/2020 01:30

animus wrote:
08/05/2020 23:27
Ne znam gdje je bio tacno u ratu. Oko Predsjednistva se muvao sigurno. To oko trezora je dobra fora koja se primila kod naroda.
Ali pitanje je sta treba da radi sin predsjednika drzave u ratu a pogotovo u ratu kao kod nas kad je neprijatelj 500 metara od predsjednistva.
Nije bas pametno da ide na liniju jer u slucaju zarobljavanja citavu državu dovodi u los polozaj. U slucaju pogibije isto veliki udar.
Koliko znam nisu ni djeca od drugih likova sa suprotnih strana u ratu bila sa puskama aktivna. To nebi jednostavno bilo pametno. Na stranu sto Bakir i nije taj tip za puske.
I ljudi pokazite ipak malo poštovanja prema rahm Aliji. Imao je gresaka velikih i nije bio savršen ali ipak to je nas prvi predsjednik i jedini pravi predsjednik. Jeste vrijeme demokratije gdje se sve dopusta (osim napisati nekom da je cetnik i kad je to ocito, jer se dobije ban) ali pokazimo malo mudrosti i samopostovanja.
Nakon Tite najznačajnija licnost za nas narod i ovu drzavu u proslom stoljecu ne smije se pljuvati. To ko radi neka dobro promisli sta čini.
Najznacajnija u vidu ajmo referendum pa onda “bosnu samo narod moze obdraniti” pa onda kad je taj narod jedva opstao i nagrebusio jer je pola rata tandzarama se branio onda - sda branila bosnu. Is.

A za sina mu necu ni pocinjati osim da je ojadio bih i razvalio . Pokrao istu do te mjere da moze komotno da cetnicima se takmiciti po kolicini nanesene stete i razvaljivanja drzave.

RtrnOfSalisbury

#156 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by RtrnOfSalisbury » 09/05/2020 01:49

... vrlo tacno da je aljo bio prvi predsjednik ali drugi po broju glasova 8) kad je fikro kladuscanin misteriozno reko 'necu' mogo je vala i aljo, tek da se zakuha jos vise

Sultanahmed

#157 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Sultanahmed » 09/05/2020 03:01

animus wrote:

Ovaj lik se "ne smije" pljuvati?

Krajem septembra 1991:

Niko naš narod ne može nekažnjeno napasti, ko ne vjeruje nek proba ! Sila u Bosni neće proći. I zbog odnosa snaga unutra i zbog odnosa snaga napolju..." (matori se valjda uzdao da će doći amerikanci i NATO pa ratovat za njega)
Naš stav je da rasplet u Jugoslaviji treba ići mirnim putem...Moramo vjerovati da demokratija u Evropi koncem XX vijeka ne može izgubiti..." (naivni matori did)

Veliku polemiku izazvala njegova nova retardirna izjava data nakon mnogobrojnih kritika zbog nenoružanosti Bošnjaka i njihovih zahtjeva za nabavkom oružja radi odbrane:
"Muslimanski narod nismo naoružali i ja za to ne osjećam nikakvu odgovornost"

Ovo je naravno samo 0.8 posto Alijinih gluposti

PM72

#158 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by PM72 » 09/05/2020 09:27

Generalštab Armije BiH nikad nije bio u trezoru (mnogi i ne znaju gdje je trezor) a mora se priznati da ni Bakir nije bio u njemu.Bio je kod babe u kabinetu,vrzmao se oko njega i bio posrednik onima koji su htjeli do njegovog babe samo što je to ”koštalo”. :wink:

Slažem se da je Alija najznačajnija ličnost u Bošnjaka jer nam je on svima ”babo”-jebo nam je majku za sva vremena.
Uvalio nas u rat uzdajući se u božju pomoć,Tursku i Ameriku.Poslao nas je u svatove ne bez qrca nego i bez gaća.Samo zahvaljujući nekom neobjašnjivom inatu opstali smo a doprinos SDA odbrani je ravan nuli.
Gdje su se oni upleli sa organizacijom i naoružavanjem-tu Bošnjaka ima samo u masovnim grobnicama.

RtrnOfSalisbury

#159 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by RtrnOfSalisbury » 09/05/2020 16:50

... alji se ipak mora priznat da je sa velikim uspjehom napravio i organizovo jednu reakcionarnu, pseudodemokratsku, izgubljenu u vremenu i prostoru,
polu-privatnu i neugodnog mirisa stranku koja je evoluirala u cudoviste sposobno da se regenerise i obnavlja. mlade snage koje nadiru i koje moremo gledat na teveju nosaju iste lakovane cipale i tupe istu spiku prilagodjenu zvjezda moresbit ti pucanstvu. aljinu doktrinu nije lako shvatit, najpoznatije su mu teorije 'za rat je potrebno dvoje', spavajte mirno ... dok vas ne probude (ovo sam ja dodo), zrtvovo bi mir a ne bejha ... cudno je kako nije prepozno govnare koji su nahrupili u sarajvo i vjerovatno ga zauvijek i nepopravljivo zasrali, dobro, more se to finije rijet: stavio malo meda pa pcele doletile a ne vako: muhe na govna .... glede imena stranke, ustav nije dozvolio da se stranka zove: stranka muslimanske akcije, pa su metnuli demokratske akcije, pa neki i danas vjeruju da je esdeja demokratska stranka :-D , mogli su metnut i ime stranka trgovacke akcije: kalasnjikov sa dva sanzera 1200-1500 dojce mark ... kad se bejha raspadne nece biti lako odgovorit ko je odgovoran i utjeha je da ce hin bit vise, daklem nece aljo sa nasljednicima bit jedini krivac ...
aljina alternativa :?: pa evo, boookir, cuvar trezora

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#160 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by japin_mutapi » 11/05/2020 15:02

Sultanahmed wrote:
09/05/2020 00:01
Na kraju ce jos ispasti da je Bakir diverzant bio :lol: :lol: :lol: :lol:
To i nije daleko od istine. Pitanje je kakve diverzije je pravio, sa kojim ciljem i u ciju korist.
Djelovanje nakon rata daje odgovore.

tempuser

#161 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by tempuser » 11/05/2020 19:57

Ja glasam da ja proglasnimo za komadanta brigade... Ne mora odmah slavna, more prvo viteška, pa ćemo kasnije u to regulisat'...

Dozer

#162 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Dozer » 23/05/2020 22:53

Ja kada vidim da neko brani Aliju, Bakira i SDA, i da za njih pokusava naci nekakva opravdanja za bilo sta od njihovog postanka, automatski mi je jasno da se radi o nekome ko je ili vezan za stranku (bilo licno, bilo preko clana familije), ili je neki mladuljak koji zapravo nema stvarnog znanja o bilo cemu i vodi se iskljucivo principom "Bosnjaci-muslimani-SDA"...

Ljudi, dajte... sansu...vlastitom mozgu... Ako nesto ne znate, ako cak i iz svjedocenja mnogih ucesnika svega onoga onda (rat) koja se mogu procitati i na ovom forumu, ali i na mnogim drugim mjestima, a zatim i svega nakon rata, niste u stanju sloziti puzzle i vidjeti stvarnu sliku i stanje, onda...jbg... Do vas je...

Ali, najmanje sto ovakvi mogu jeste - da ne komentarisete stvari o kojima znate samo iz necije (tendenciozno opravdavajuce) price... :roll:

Na svakoj temi u kojoj se nadju likovi koji na neki nacin brane SDA i njihove pripadnike, pocev od Alije, ja uvijek imam jedno "jednostavno" pitanje:
- Navesti bar 3 pozitivne stvari koje je SDA uradila za BiH kao drzavu, a pogotovo na fonu najbitnije 4 kategorije - obrazovanje, ekonomija, zdravstvo i vladavina prava.
Kada sami sebi odgovorite na ovo, iskreno, automatski ce vam biti jasno koga i sta pokusavate braniti...

Sociolog

#163 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Sociolog » 23/05/2020 23:05

Dozer wrote:
23/05/2020 22:53
Ja kada vidim da neko brani Aliju, Bakira i SDA, i da za njih pokusava naci nekakva opravdanja za bilo sta od njihovog postanka, automatski mi je jasno da se radi o nekome ko je ili vezan za stranku (bilo licno, bilo preko clana familije), ili je neki mladuljak koji zapravo nema stvarnog znanja o bilo cemu i vodi se iskljucivo principom "Bosnjaci-muslimani-SDA"...

Ljudi, dajte... sansu...vlastitom mozgu... Ako nesto ne znate, ako cak i iz svjedocenja mnogih ucesnika svega onoga onda (rat) koja se mogu procitati i na ovom forumu, ali i na mnogim drugim mjestima, a zatim i svega nakon rata, niste u stanju sloziti puzzle i vidjeti stvarnu sliku i stanje, onda...jbg... Do vas je...

Ali, najmanje sto ovakvi mogu jeste - da ne komentarisete stvari o kojima znate samo iz necije (tendenciozno opravdavajuce) price... :roll:

Na svakoj temi u kojoj se nadju likovi koji na neki nacin brane SDA i njihove pripadnike, pocev od Alije, ja uvijek imam jedno "jednostavno" pitanje:
- Navesti bar 3 pozitivne stvari koje je SDA uradila za BiH kao drzavu, a pogotovo na fonu najbitnije 4 kategorije - obrazovanje, ekonomija, zdravstvo i vladavina prava.
Kada sami sebi odgovorite na ovo, iskreno, automatski ce vam biti jasno koga i sta pokusavate braniti...
Dozer jedno off pitanje...hoce li bitj novih prica/pisanja na Blogu? "Ponor"

Dozer

#164 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Dozer » 23/05/2020 23:15

Nemam pojma. To nije moj blog, a ne znam ni ciji jeste. Iskreno.

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#165 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by KatarinaKosaca » 24/05/2020 07:46

Izlazio je nekad do Predsjedništva i do Nemanjina čikme gdje su živjeli. Nego, ako se već ne treba spominjati ratna prošlost nekim političarima, ne treba ni njemu. Meni je samo žao što ga sad , i kad kažem sad mislim da period njegove POGUBNE vladavine ne vrate u trezor i dobro zaključaju

Tromblon

#166 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Tromblon » 24/05/2020 16:33

animus wrote:
Pljuc.

catelyn2

#167 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by catelyn2 » 24/05/2020 16:39

Tromblon wrote:
24/05/2020 16:33
animus wrote:
Pljuc.
pokenj, popiš i pljuc 3u1

Tempo

#168 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Tempo » 24/05/2020 16:40

animus wrote:
izdrk

ljevoruki

#169 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by ljevoruki » 24/05/2020 16:48

Man of steel wrote:
08/05/2020 23:32
U zgradi Narodne banke se nalazio Generalštab Armije RBiH pa odatle insinuacije da se krio u trezoru.

Stab Vrhovne Komande je bio u zgradi SDK, nije u NB.
Bakira sam vidio u ratu jednom ispred Pozorista, u periodu kad je bio otvoren “Plavi put” i nije se pucalo po gradu, bio je obucen poput Pakistanca, samo mu je falila haljina do ispod koljena.
Nisam siguran da se krio u trezoru, mislim da je vecinu vremena provodio u Predsjednistvu.

catelyn2

#170 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by catelyn2 » 24/05/2020 16:55

ljevoruki wrote:
24/05/2020 16:48
bio je obucen poput Pakistanca, samo mu je falila haljina do ispod koljena.
Image

Edin H.

#171 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Edin H. » 24/05/2020 16:57

ljevoruki wrote:
24/05/2020 16:48
Man of steel wrote:
08/05/2020 23:32

Stab Vrhovne Komande je bio u zgradi SDK, nije u NB.
Bakira sam vidio u ratu jednom ispred Pozorista, u periodu kad je bio otvoren “Plavi put” i nije se pucalo po gradu, bio je obucen poput Pakistanca, samo mu je falila haljina do ispod koljena.
Nisam siguran da se krio u trezoru, mislim da je vecinu vremena provodio u Predsjednistvu.
Nije se trebao izlagati, pa makar i prerusen u Pakistanca.

Strah me pomisliti u sta bi se pretvorila BiH da mu se nesto desilo. :shock:

Tromblon

#172 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Tromblon » 24/05/2020 18:22

Izetbegović otvorio dušu: Nisam bio u trezoru, a 1986. sam govorio da će biti rat u BiH
http://www.klix.ba/clanak/200524075

Objasnio čovjek. Ključaj majstore.

3,4 kilometra u neprijateljsku pozadinu. Bem ti sunce svi mu se trebamo sageti.

karanana

#173 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by karanana » 24/05/2020 18:55

Rambo.
Sve je uradio i kopo tunel i pravio peci i bunare i isao duboko u neprijateljsku teritoriju. I sta sam jos fulio sta je naveo da je uradio. A da.....njemacki vojni dzemperi.
I mjesao se kao privatno lice u poslove drzave i sa strane paralelno/odvojeno od drzavnih institucija pregovaro s cetnicima oslobadjanje baba na ustrb drzavnih interesa.
Last edited by karanana on 24/05/2020 18:57, edited 1 time in total.

Tromblon

#174 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Tromblon » 24/05/2020 18:56

Supermen pravi.

Logovan

#175 Re: Je li se Bakir tokom rata krio u trezoru?

Post by Logovan » 24/05/2020 19:11

Bakir spoj supermena, betmena, spidermena, x-mena, hulka, itd.

Locked