MALI Šengen

Locked
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#801 Re: MALI Šengen

Post by Bascarsija1 »

Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 04:30
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 03:36
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 00:21

Pa eto zapadna sekularna evropa neprihvati tursku iako je ispunjavala sve uslove. Prihvatise grcku koja nije uopste ispunjavala uslove pa su je morali spasavati da ne bankrotira. Ali to jasno govori o nasim zabludama o evropi (koje ti upravo pokazujes).

Nisam ja srbe natjero da pocine genocid. Ja jedino zamijeram sto ne priznaju da su ista lose uradili. Tek kad svi srbi prihvate sta su uradili mozemo poceti obiljezavati godisnjice. Dok se to ne desi mi trebamo nastaviti svakodnevno (a ako treba I svakonocno) govoriti sta su uradili. Jer su nijemci prihvatili da su pocinili genocid. Znaju da je to sto su uradili neprihvatljivo. Tu je razlika imedju Nijemca I Srbijanca. Poenta je da ja nevjerujem da Srbijanici nebi sve to ponovili jer je to sto su uradili njima prihvatljivo. Jos usvjek se slave ratni zlocinci. Ja nevidim napredak.

Mi se moramo okreniti sebi I sta mi mozemo sami da uradimo. Vjerujte mi ljudi sve ostale drzave uglavnom gledaju da nas na neki nacin iskoriste.

Moj savjet bi bio da kupujemo sta je proizvedeno u Bosni a ako toga nema da gledamo kako da to sami napravimo. To vazi za sve 3 nacije.
Turska ispunjavala sve uslove??

To je nesto najbizarnije sto sam cuo odavno. Cuj Turska ispunjavala sve uslove, hahaha
Pa dobro bar nemas opaski na ostalo sto sam napisao.

https://www.google.com/search?client=fi ... ntry+to+eu
Turkey signed a Customs Union agreement with the EU in 1995 and was officially recognised as a candidate for full membership on 12 December 1999, at the Helsinki summit of the European Council. Negotiations for full membership were started on 3 October 2005.

Ovo je evropski razlog zasto nisu primljeni: In December 2009, the Republic of Cyprus blocked 6 chapters of Turkish accession negotiations.

Znaci 600.000 ljudi je zabranilo ulazak u eu 81 Miliona ljudi. Demokracija nema sta. Kad su to turci vidjeli shvatili su da idu u pogresnom pravcu.

To je potvdjeno u 2013 kad im kroz sve te godine nisu ni opisali sta treba da se odradi:
In February 2013, Turkish Deputy Undersecretary of the Ministry for EU Affairs, Burak Erdenir, claimed that the EU had yet to communicate to Turkey the benchmark criteria for opening chapters 23 and 24, Judiciary & Fundamental Rights and Justice, Freedom & Security, which was to be done after screening of the chapters was completed in 2006, thus making it impossible to comply with them. He also suggested this was a deliberate attempt to slow their accession process

Tako da ja iskreno ne osijecam da je evropa bila bas sekularna i demokratska. Ne mislim da su turci bili tretirani na pravedan nacin.
S druge strane Grcka je nekom magijom bez problema uletila u Europu. Niko ne prigovara, sve ko podmazano. I onda Grcka ekonomska katastrofa pokazuje jeli grcka bas trebala uci ili ne.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#802 Re: MALI Šengen

Post by Duka Dizel II »

Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 02:43 Eto meni nije bas najasnije sta BiH dobija ovdije.

BiH - Kosovo vize? Koliko Bosanaca hoce da ide raditi na kosovu?
Priznanje diploma? Koga briga. Ko hoce vani ide na zapad ako ima imalo mozga.
Lakse trgovati? Pa hocemol mi to izvoziti ajvar u Srbiju? Sta mi imomo da izvozimo pa da olaksamo izvoz. Jeli nas izvoz veci nego uvoz?

Na kraju sva se prica svodi na politicku igru ali ja nevidim da BiH ce biti u plusu ovdije ekonomski. Pare ce se izvuci lakse iz BiH i to je kraj price.

Imal ko da objasni pozitivu za BiH a da nije na nacionalistickoj nego ekonomskoj osnovi?

https://oec.world/en/profile/country/bih#trade-products

Nas export Total: $7.83B
Nas imports Total: $11.6B

Znaci samo bi olaksali da uvozimo lakse unistavajuci nasu privredu. Ova 4 Biliona ili se zaduzujemo ili dolaze pare iz emigracije.
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 00:21
Mi se moramo okreniti sebi I sta mi mozemo sami da uradimo. Vjerujte mi ljudi sve ostale drzave uglavnom gledaju da nas na neki nacin iskoriste.

Moj savjet bi bio da kupujemo sta je proizvedeno u Bosni a ako toga nema da gledamo kako da to sami napravimo. To vazi za sve 3 nacije.
Još bolji predlog za jačanje domaće proizvodnje: uvodjenje visokih carinskih stopa na uvoznu robu i potpuno zatvaranje BiH privrede.
:bih: :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#803 Re: MALI Šengen

Post by spreca »

Duka Dizel II wrote: 13/09/2020 08:30
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 02:43 Eto meni nije bas najasnije sta BiH dobija ovdije.

BiH - Kosovo vize? Koliko Bosanaca hoce da ide raditi na kosovu?
Priznanje diploma? Koga briga. Ko hoce vani ide na zapad ako ima imalo mozga.
Lakse trgovati? Pa hocemol mi to izvoziti ajvar u Srbiju? Sta mi imomo da izvozimo pa da olaksamo izvoz. Jeli nas izvoz veci nego uvoz?

Na kraju sva se prica svodi na politicku igru ali ja nevidim da BiH ce biti u plusu ovdije ekonomski. Pare ce se izvuci lakse iz BiH i to je kraj price.

Imal ko da objasni pozitivu za BiH a da nije na nacionalistickoj nego ekonomskoj osnovi?

https://oec.world/en/profile/country/bih#trade-products

Nas export Total: $7.83B
Nas imports Total: $11.6B

Znaci samo bi olaksali da uvozimo lakse unistavajuci nasu privredu. Ova 4 Biliona ili se zaduzujemo ili dolaze pare iz emigracije.
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 00:21
Mi se moramo okreniti sebi I sta mi mozemo sami da uradimo. Vjerujte mi ljudi sve ostale drzave uglavnom gledaju da nas na neki nacin iskoriste.

Moj savjet bi bio da kupujemo sta je proizvedeno u Bosni a ako toga nema da gledamo kako da to sami napravimo. To vazi za sve 3 nacije.
Još bolji predlog za jačanje domaće proizvodnje: uvodjenje visokih carinskih stopa na uvoznu robu i potpuno zatvaranje BiH privrede.
:bih: :thumbup:
Ti ovo ozbiljno?
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#804 Re: MALI Šengen

Post by Duka Dizel II »

spreca wrote: 13/09/2020 08:58
Ti ovo ozbiljno?
Vidim da čovek razmišlja u tom smeru, pa da ga poguram.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#805 Re: MALI Šengen

Post by spreca »

Duka Dizel II wrote: 13/09/2020 09:16
spreca wrote: 13/09/2020 08:58
Ti ovo ozbiljno?
Vidim da čovek razmišlja u tom smeru, pa da ga poguram.
Cini mi se da ga nisi bas dobro razumio,njegovo je misljenje da treba proizvoditi sve sta se moze proizvesti kod sebe i da se sto manje zavisi od uvoza,nije mislio na zatvaranje trzista
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#806 Re: MALI Šengen

Post by Duka Dizel II »

spreca wrote: 13/09/2020 10:13
Duka Dizel II wrote: 13/09/2020 09:16
spreca wrote: 13/09/2020 08:58
Ti ovo ozbiljno?
Vidim da čovek razmišlja u tom smeru, pa da ga poguram.
Cini mi se da ga nisi bas dobro razumio,njegovo je misljenje da treba proizvoditi sve sta se moze proizvesti kod sebe i da se sto manje zavisi od uvoza,nije mislio na zatvaranje trzista
Domaća proizvodnja mora se ili stimulisati ili zaštititi carinskim barijerama.

Ako ne misliš uvoditi carine, čime je onda misliš stimulisati da bi bila konkurentna na otvorenom tržištu?

Poenta je da oni koji su protiv mini-šengena...ipak treba da poentiraju na političkim razlozima i da se njih drže.
Jer nijedan logičan ekonomski neće naći.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#807 Re: MALI Šengen

Post by spreca »

Duka Dizel II wrote: 13/09/2020 11:18
spreca wrote: 13/09/2020 10:13
Duka Dizel II wrote: 13/09/2020 09:16

Vidim da čovek razmišlja u tom smeru, pa da ga poguram.
Cini mi se da ga nisi bas dobro razumio,njegovo je misljenje da treba proizvoditi sve sta se moze proizvesti kod sebe i da se sto manje zavisi od uvoza,nije mislio na zatvaranje trzista
Domaća proizvodnja mora se ili stimulisati ili zaštititi carinskim barijerama.
Ako ne misliš uvoditi carine, čime je onda misliš stimulisati da bi bila konkurentna na otvorenom tržištu?
Totalno pogresno,jer ces dobiti kontra barijere a domace trziste je premalo da se od njga zivi u odnosu na trziste koje bi izgubio a ono je mnogo vece,da ,treba stimulisati proizvodjace na sve dozvoljene nacine
Poenta je da oni koji su protiv mini-šengena
Mini sengen je prazna prica,pogotovu sto ce to vise biti politicki koristen od nekih krugova a ekonomski nikakve fajde,ekonomski imamo ceftu i to je vise nego sto nam svima treba,greska je da se prjentisemo jedni na druge umjesto da se orjentisemo evropsko trziste od 500 miliona,a sto je najgore evropa bi nas zatvorila u taj krug i na ovaj dio Balkana totalno zaboravila,i kakvi smo to znamo ,nebi dugo potrajalo da se Balkan ponovno zapali,licno sam protiv mini sengena jer je to podvala svima nama
...ipak treba da poentiraju na političkim razlozima i da se njih drže.
Jer nijedan logičan ekonomski neće naći.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#808 Re: MALI Šengen

Post by Capljina74 »

Sve je to šuplja.

Odavno postoji CEFTA, lajete na pogrešnu prugu...
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#809 Re: MALI Šengen

Post by VMxxx37 »

Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 04:35
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 04:30
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 03:36

Turska ispunjavala sve uslove??

To je nesto najbizarnije sto sam cuo odavno. Cuj Turska ispunjavala sve uslove, hahaha
Pa dobro bar nemas opaski na ostalo sto sam napisao.

https://www.google.com/search?client=fi ... ntry+to+eu
Turkey signed a Customs Union agreement with the EU in 1995 and was officially recognised as a candidate for full membership on 12 December 1999, at the Helsinki summit of the European Council. Negotiations for full membership were started on 3 October 2005.

Ovo je evropski razlog zasto nisu primljeni: In December 2009, the Republic of Cyprus blocked 6 chapters of Turkish accession negotiations.

Znaci 600.000 ljudi je zabranilo ulazak u eu 81 Miliona ljudi. Demokracija nema sta. Kad su to turci vidjeli shvatili su da idu u pogresnom pravcu.

To je potvdjeno u 2013 kad im kroz sve te godine nisu ni opisali sta treba da se odradi:
In February 2013, Turkish Deputy Undersecretary of the Ministry for EU Affairs, Burak Erdenir, claimed that the EU had yet to communicate to Turkey the benchmark criteria for opening chapters 23 and 24, Judiciary & Fundamental Rights and Justice, Freedom & Security, which was to be done after screening of the chapters was completed in 2006, thus making it impossible to comply with them. He also suggested this was a deliberate attempt to slow their accession process

Tako da ja iskreno ne osijecam da je evropa bila bas sekularna i demokratska. Ne mislim da su turci bili tretirani na pravedan nacin.
S druge strane Grcka je nekom magijom bez problema uletila u Europu. Niko ne prigovara, sve ko podmazano. I onda Grcka ekonomska katastrofa pokazuje jeli grcka bas trebala uci ili ne.
Turska nije primljena jer je vjerska drzava. Pretvaraju se da su sekularno drustvo ali 99% ljudi se izjasnjavaju kao vjernici. Naravno da ne pripadaju u sekularnoj Evropi.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#810 Re: MALI Šengen

Post by Bascarsija1 »

VMxxx37 wrote: 13/09/2020 16:07
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 04:35
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 04:30

Pa dobro bar nemas opaski na ostalo sto sam napisao.

https://www.google.com/search?client=fi ... ntry+to+eu
Turkey signed a Customs Union agreement with the EU in 1995 and was officially recognised as a candidate for full membership on 12 December 1999, at the Helsinki summit of the European Council. Negotiations for full membership were started on 3 October 2005.

Ovo je evropski razlog zasto nisu primljeni: In December 2009, the Republic of Cyprus blocked 6 chapters of Turkish accession negotiations.

Znaci 600.000 ljudi je zabranilo ulazak u eu 81 Miliona ljudi. Demokracija nema sta. Kad su to turci vidjeli shvatili su da idu u pogresnom pravcu.

To je potvdjeno u 2013 kad im kroz sve te godine nisu ni opisali sta treba da se odradi:
In February 2013, Turkish Deputy Undersecretary of the Ministry for EU Affairs, Burak Erdenir, claimed that the EU had yet to communicate to Turkey the benchmark criteria for opening chapters 23 and 24, Judiciary & Fundamental Rights and Justice, Freedom & Security, which was to be done after screening of the chapters was completed in 2006, thus making it impossible to comply with them. He also suggested this was a deliberate attempt to slow their accession process

Tako da ja iskreno ne osijecam da je evropa bila bas sekularna i demokratska. Ne mislim da su turci bili tretirani na pravedan nacin.
S druge strane Grcka je nekom magijom bez problema uletila u Europu. Niko ne prigovara, sve ko podmazano. I onda Grcka ekonomska katastrofa pokazuje jeli grcka bas trebala uci ili ne.
Turska nije primljena jer je vjerska drzava. Pretvaraju se da su sekularno drustvo ali 99% ljudi se izjasnjavaju kao vjernici. Naravno da ne pripadaju u sekularnoj Evropi.
Sa tobom se nemoze pricati argumentima. Ja sam ti dao argumente. Ti si odgovorio jednom recenicom bez argumenata.
I ako je to kao sto kazes onda je evropa trebala otvoreno reci da za ulazak treba da se odreknu islama. Bilo bi postenije.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#811 Re: MALI Šengen

Post by Bascarsija1 »

Ja tvrdim da je BiH izvoz puno manji nego uvoz. Znaci ako olaksas medjunarodnu trgovinu jos ce lakse pare otici iz zemlje.
To znaci ako nema para onda privreda slabi. Ako privreda slabi narod ode u inostranstvo jer nema posla.

S druge strane:

Ako kupujes domace I proizvodis domace onda pare cirkulisu unutar tvog sistema. Ako ima para privreda funkcionise bolje.
Ako ima privrede ima vise posla I ljudi rade .. zadovojni su. Nemaju razloga za odlazak.

Jeli ima negdije da ja grijesim ovdije?

Da bosna izvozi vise nego sto uvozi onda bi nam mali sengen odgovarao. Bilo bi nam jos lakse izvesti robu sto proizvodimo i tok para bi se poboljsao prema nama. U evropskoj uniji recimo Njemacka je veliki dobitnik dok Grcka nije. Ukratko u tom malom sengenu mi bi bili Grcka.

Recimo primjer je Srbija: Mi njima prodajemo 10% dok od njih kupujemo 13%. Znaci to 3% godisnje Bosna gubi svake godine. Te pare ne ostaju u nasem sistemu da se obrcu. To netreba da se jos bolje podmaze malim sengenom pa da pare jos brze cure izvan sistema.

BiH izvozi u Srbiju $836M
BiH uvozi iz Srbije $1.51B
Razlika je 674 Miliona kojih vise nikad necemo vidjeti (osim u vidu naoruzanja u slucaju da nas opet napadnu)
Last edited by Bascarsija1 on 13/09/2020 17:27, edited 1 time in total.
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#812 Re: MALI Šengen

Post by VMxxx37 »

VMxxx37 wrote: 13/09/2020 16:07
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 04:35


Sa tobom se nemoze pricati argumentima. Ja sam ti dao argumente. Ti si odgovorio jednom recenicom bez argumenata.
I ako je to kao sto kazes onda je evropa trebala otvoreno reci da za ulazak treba da se odreknu islama. Bilo bi postenije.

Sta je tebi argument. Znaci Turska napadne Kipar otme im pola zemlje, I Kiprani su supci. Ali zato su Srbi genocidni u Bosni.Ti si samo apologeta islamizma cija je sustina da su muslimani uvijek zrtve a krscani genocidni. To nije argument, to je vjerski fanatizam.

I da, ako je tebi bitnije vjerovati u bajke iz 7 vijeka nego biti u EU onda ti nije mjesto u EU. Evropa nije samo ekonomija to je prosvjetljenje.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#813 Re: MALI Šengen

Post by Bascarsija1 »

VMxxx37 wrote: 13/09/2020 17:04
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 16:07
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 04:35


Sa tobom se nemoze pricati argumentima. Ja sam ti dao argumente. Ti si odgovorio jednom recenicom bez argumenata.
I ako je to kao sto kazes onda je evropa trebala otvoreno reci da za ulazak treba da se odreknu islama. Bilo bi postenije.

Sta je tebi argument. Znaci Turska napadne Kipar otme im pola zemlje, I Kiprani su supci. Ali zato su Srbi genocidni u Bosni.Ti si samo apologeta islamizma cija je sustina da su muslimani uvijek zrtve a krscani genocidni. To nije argument, to je vjerski fanatizam.

I da, ako je tebi bitnije vjerovati u bajke iz 7 vijeka nego biti u EU onda ti nije mjesto u EU. Evropa nije samo ekonomija to je prosvjetljenje.
Pa ti si sam reko da Turska nije primljena zato sto je islamska zemlja.

Pogledaj rezloge zasto je se Turska umijesala u kipru.
The coup had been ordered by the military Junta in Greece and staged by the Cypriot National Guard in conjunction with EOKA-B. It deposed the Cypriot president Archbishop Makarios III and installed Nikos Sampson.[35][36] The aim of the coup was the union (enosis) of Cyprus with Greece, and the Hellenic Republic of Cyprus to be declared.
Pred medjunarodnim sudom je dokazano da su Srbi pocinili genocid.

U RS se slave ratni zlocinci kao heroji.

Sekularna zemlja neznaci da su ljudi nevjeruju u boga nego da je Drzava i Crkva/Djamija odvojena od drzave. I to je u turskoj slucaj. To sto 99% ljudi vjeruje u boga nebi trebalo uticati. Problem je u tome sto vjeruju u pogresnog boga za ulazak u EU.
Last edited by Bascarsija1 on 13/09/2020 18:48, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#814 Re: MALI Šengen

Post by spreca »

VMxxx37 wrote: 13/09/2020 17:04
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 16:07
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 04:35


Sa tobom se nemoze pricati argumentima. Ja sam ti dao argumente. Ti si odgovorio jednom recenicom bez argumenata.
I ako je to kao sto kazes onda je evropa trebala otvoreno reci da za ulazak treba da se odreknu islama. Bilo bi postenije.

Sta je tebi argument. Znaci Turska napadne Kipar otme im pola zemlje, I Kiprani su supci. Ali zato su Srbi genocidni u Bosni.Ti si samo apologeta islamizma cija je sustina da su muslimani uvijek zrtve a krscani genocidni. To nije argument, to je vjerski fanatizam.

I da, ako je tebi bitnije vjerovati u bajke iz 7 vijeka nego biti u EU onda ti nije mjesto u EU. Evropa nije samo ekonomija to je prosvjetljenje.
Bijeljina,Zvornik,Srebrenica ,Prijedor,opsada Sa je trajala duze od opsade Lenjigrada,Pola biH je pod okupacijom po ugledu na Kipar kako to ti navodis.Ovo se je sve desilo pod pravoslavnim fanatizmom ili nas je neko zavadio ?
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#815 Re: MALI Šengen

Post by VMxxx37 »

Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 18:06
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 17:04
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 16:07



Sa tobom se nemoze pricati argumentima. Ja sam ti dao argumente. Ti si odgovorio jednom recenicom bez argumenata.
I ako je to kao sto kazes onda je evropa trebala otvoreno reci da za ulazak treba da se odreknu islama. Bilo bi postenije.

Sta je tebi argument. Znaci Turska napadne Kipar otme im pola zemlje, I Kiprani su supci. Ali zato su Srbi genocidni u Bosni.Ti si samo apologeta islamizma cija je sustina da su muslimani uvijek zrtve a krscani genocidni. To nije argument, to je vjerski fanatizam.

I da, ako je tebi bitnije vjerovati u bajke iz 7 vijeka nego biti u EU onda ti nije mjesto u EU. Evropa nije samo ekonomija to je prosvjetljenje.
Pa ti si sam reko da Turska nije primljena zato sto je islamska zemlja.

Pogledaj rezloge zasto je se Turska umijesala u kipru.
The coup had been ordered by the military Junta in Greece and staged by the Cypriot National Guard in conjunction with EOKA-B. It deposed the Cypriot president Archbishop Makarios III and installed Nikos Sampson.[35][36] The aim of the coup was the union (enosis) of Cyprus with Greece, and the Hellenic Republic of Cyprus to be declared.
Pred medjunarodnim sudom je dokazano da su Srbi pocinili genocid.

U RS se slave ratni zlocinci kao heroji.

Islamska zemlja ne zadovoljava uslove za prijem u EU. Uslov za prijem je da si sekularna zemlja. Moze li Češka biti primljena u konferenciju islamskih zemalja?

Turska je počinila genocid nad Jermenima. Tada nije bilo Haga da o tome odlučuje. Ali naravno tebi zrtva ako nije musliman, I nije zrtva. Sa takvim mentalnim sklopom I ne pripaš u Evropi.

Nije priblem Evropi da se neko zove Mujo ako je ateista I demonstrira sekularizam kroz bacin zivota, ali je definitivno problem kad si vjerski fanatik. Zasto bi uopste aplicirao za clanstvu u udruzenje s kojim ne dijelis vrijednosti.
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#816 Re: MALI Šengen

Post by VMxxx37 »

spreca wrote: 13/09/2020 18:46
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 17:04
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 16:07



Sa tobom se nemoze pricati argumentima. Ja sam ti dao argumente. Ti si odgovorio jednom recenicom bez argumenata.
I ako je to kao sto kazes onda je evropa trebala otvoreno reci da za ulazak treba da se odreknu islama. Bilo bi postenije.

Sta je tebi argument. Znaci Turska napadne Kipar otme im pola zemlje, I Kiprani su supci. Ali zato su Srbi genocidni u Bosni.Ti si samo apologeta islamizma cija je sustina da su muslimani uvijek zrtve a krscani genocidni. To nije argument, to je vjerski fanatizam.

I da, ako je tebi bitnije vjerovati u bajke iz 7 vijeka nego biti u EU onda ti nije mjesto u EU. Evropa nije samo ekonomija to je prosvjetljenje.
Bijeljina,Zvornik,Srebrenica ,Prijedor,opsada Sa je trajala duze od opsade Lenjigrada,Pola biH je pod okupacijom po ugledu na Kipar kako to ti navodis.Ovo se je sve desilo pod pravoslavnim fanatizmom ili nas je neko zavadio ?
Zato je bila stetna odluka Alije da se cijepa od Jugoslavije I neko blizak njemu je trebao da mu se suprotstavo. Zasto je narod dao podrsku autoru Islamske deklaracije da sprovodi svoje ideje preko lesja nevinih civila to treba da bude predmet socioloskog istrazivanja. Sve to ne abolira srpsku stranu koja je bila predvodjena genocidnom partijom. Ali postojale su 2 krive strane, ne jedna kako se danas predstavlja.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#817 Re: MALI Šengen

Post by Banksy »

I, šta je novo?

Idemo li u Krnju Jugoslaviju i je li se zaista džaba ratovalo i ginulo?

Srbija nas je pokorila medijima, turbofolk kulturom, umjetnošću, duhovno i intelelktualno, red je i da nas poklope i politički.

Velika Srbija i mi, dobrovoljno i trčeći, u njoj.

Zar je neko i zaista, i u jednom trenutku, pomislio da SDA ološ, s Izetbegovićima već trideset godina na čelu, želi BiH u Evropskoj uniji.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#818 Re: MALI Šengen

Post by spreca »

VMxxx37 wrote: 13/09/2020 18:57
spreca wrote: 13/09/2020 18:46
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 17:04


Sta je tebi argument. Znaci Turska napadne Kipar otme im pola zemlje, I Kiprani su supci. Ali zato su Srbi genocidni u Bosni.Ti si samo apologeta islamizma cija je sustina da su muslimani uvijek zrtve a krscani genocidni. To nije argument, to je vjerski fanatizam.

I da, ako je tebi bitnije vjerovati u bajke iz 7 vijeka nego biti u EU onda ti nije mjesto u EU. Evropa nije samo ekonomija to je prosvjetljenje.
Bijeljina,Zvornik,Srebrenica ,Prijedor,opsada Sa je trajala duze od opsade Lenjigrada,Pola biH je pod okupacijom po ugledu na Kipar kako to ti navodis.Ovo se je sve desilo pod pravoslavnim fanatizmom ili nas je neko zavadio ?
Zato je bila stetna odluka Alije da se cijepa od Jugoslavije I neko blizak njemu je trebao da mu se suprotstavo. Zasto je narod dao podrsku autoru Islamske deklaracije da sprovodi svoje ideje preko lesja nevinih civila to treba da bude predmet socioloskog istrazivanja. Sve to ne abolira srpsku stranu koja je bila predvodjena genocidnom partijom. Ali postojale su 2 krive strane, ne jedna kako se danas predstavlja.
Znaci Alijinu odluku da se odcEpi vi ste kaznili sa Genocidom dokazanim i presudjenim na medjunarodnom sudu u Hagu,i ti nekog nazivas islamskim fanatikom,dok si sam jedan truhli shovinista kome smetaju muslimani i koji bi ponovio sva djela tvojih junaka i heroja iz 'Aga......imas li ti i trunku obraza ,ocito da ti neznas ni sta to znaci,citavu bivsu drzavu ste zavili u crno,jesul Slovenci,Hrvati,Bosanci i Kosovari napadali Beograd ,Sabac,Valjevo,Nis,Pirot i jesul negdje u srbiji napravili pokolj,silovanje etnicko ciscenje a da ne govorim o Genocidu,toliko bezobrazluka odavno nije neko iznio na ovom forumu a sta bi tek radio da ti se san ostvari
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#819 Re: MALI Šengen

Post by VMxxx37 »

Banksy wrote: 13/09/2020 19:09 I, šta je novo?

Idemo li u Krnju Jugoslaviju i je li se zaista džaba ratovalo i ginulo?

Srbija nas je pokorila medijima, turbofolk kulturom, umjetnošću, duhovno i intelelktualno, red je i da nas poklope i politički.

Velika Srbija i mi, dobrovoljno i trčeći, u njoj.

Zar je neko i zaista, i u jednom trenutku, pomislio da SDA ološ, s Izetbegovićima već trideset godina na čelu, želi BiH u Evropskoj uniji.
Oni koji su izasli na referendum 1 Marta 1992 su ga ocito smatrali legitimnim. Glupani.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#820 Re: MALI Šengen

Post by Banksy »

VMxxx37 wrote: 13/09/2020 19:15
Banksy wrote: 13/09/2020 19:09 I, šta je novo?

Idemo li u Krnju Jugoslaviju i je li se zaista džaba ratovalo i ginulo?

Srbija nas je pokorila medijima, turbofolk kulturom, umjetnošću, duhovno i intelelktualno, red je i da nas poklope i politički.

Velika Srbija i mi, dobrovoljno i trčeći, u njoj.

Zar je neko i zaista, i u jednom trenutku, pomislio da SDA ološ, s Izetbegovićima već trideset godina na čelu, želi BiH u Evropskoj uniji.
Oni koji su izasli na referendum 1 Marta 1992 su ga ocito smatrali legitimnim. Glupani.
Sikter.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#821 Re: MALI Šengen

Post by spreca »

Banksy wrote: 13/09/2020 19:09 I, šta je novo?

Idemo li u Krnju Jugoslaviju i je li se zaista džaba ratovalo i ginulo?

Srbija nas je pokorila medijima, turbofolk kulturom, umjetnošću, duhovno i intelelktualno, red je i da nas poklope i politički.

Velika Srbija i mi, dobrovoljno i trčeći, u njoj.

Zar je neko i zaista, i u jednom trenutku, pomislio da SDA ološ, s Izetbegovićima već trideset godina na čelu, želi BiH u Evropskoj uniji.
Kakva je situacija u drzavi, zbog ovih govana SDAovskih ,izgleda da se nece imati ko prikljuciti ,narod ce do tada otici pa neka se SDA shiri,a sto se tice malog shengena ,pa imam ja gdje pishati.....ali se iskreno nadam da ce secijasi na izborima zviznuti od ledinu i da ih tamo treba zatabati da se vise nikada ne probude
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#822 Re: MALI Šengen

Post by VMxxx37 »

Pa sad rece dal je iko pomislio da SDA hoce u EU, a bez SDA ne bi bilo referendum :lol:

EU je postojala 92, samo sto je tad fraza bila "Idemo u Evropu". Heh, SDA hoce u Evropu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#823 Re: MALI Šengen

Post by Banksy »

spreca wrote: 13/09/2020 19:22
Banksy wrote: 13/09/2020 19:09 I, šta je novo?

Idemo li u Krnju Jugoslaviju i je li se zaista džaba ratovalo i ginulo?

Srbija nas je pokorila medijima, turbofolk kulturom, umjetnošću, duhovno i intelelktualno, red je i da nas poklope i politički.

Velika Srbija i mi, dobrovoljno i trčeći, u njoj.

Zar je neko i zaista, i u jednom trenutku, pomislio da SDA ološ, s Izetbegovićima već trideset godina na čelu, želi BiH u Evropskoj uniji.
Kakva je situacija u drzavi, zbog ovih govana SDAovskih ,izgleda da se nece imati ko prikljuciti ,narod ce do tada otici pa neka se SDA shiri,a sto se tice malog shengena ,pa imam ja gdje pishati.....ali se iskreno nadam da ce secijasi na izborima zviznuti od ledinu i da ih tamo treba zatabati da se vise nikada ne probude
Prije nego zviznu o ledinu, a zviznuće, mogli bi nam još jednom dobro, jako naškodit'.
Dodik ovaj put u Predsjedništvu ima dva saveznika.
Vidjećemo šta će biti u parlamentu...
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#824 Re: MALI Šengen

Post by Bascarsija1 »

VMxxx37 wrote: 13/09/2020 18:52
Bascarsija1 wrote: 13/09/2020 18:06
VMxxx37 wrote: 13/09/2020 17:04


Sta je tebi argument. Znaci Turska napadne Kipar otme im pola zemlje, I Kiprani su supci. Ali zato su Srbi genocidni u Bosni.Ti si samo apologeta islamizma cija je sustina da su muslimani uvijek zrtve a krscani genocidni. To nije argument, to je vjerski fanatizam.

I da, ako je tebi bitnije vjerovati u bajke iz 7 vijeka nego biti u EU onda ti nije mjesto u EU. Evropa nije samo ekonomija to je prosvjetljenje.
Pa ti si sam reko da Turska nije primljena zato sto je islamska zemlja.

Pogledaj rezloge zasto je se Turska umijesala u kipru.
The coup had been ordered by the military Junta in Greece and staged by the Cypriot National Guard in conjunction with EOKA-B. It deposed the Cypriot president Archbishop Makarios III and installed Nikos Sampson.[35][36] The aim of the coup was the union (enosis) of Cyprus with Greece, and the Hellenic Republic of Cyprus to be declared.
Pred medjunarodnim sudom je dokazano da su Srbi pocinili genocid.

U RS se slave ratni zlocinci kao heroji.

Islamska zemlja ne zadovoljava uslove za prijem u EU. Uslov za prijem je da si sekularna zemlja. Moze li Češka biti primljena u konferenciju islamskih zemalja?

Turska je počinila genocid nad Jermenima. Tada nije bilo Haga da o tome odlučuje. Ali naravno tebi zrtva ako nije musliman, I nije zrtva. Sa takvim mentalnim sklopom I ne pripaš u Evropi.

Nije priblem Evropi da se neko zove Mujo ako je ateista I demonstrira sekularizam kroz bacin zivota, ali je definitivno problem kad si vjerski fanatik. Zasto bi uopste aplicirao za clanstvu u udruzenje s kojim ne dijelis vrijednosti.

Sekularna drzava znaci da je drzava odvojena od religije. U turskoj je drzava odvojena od religije. Po cem su turci vjerski fanatici? Ceska nemoze na islamsku konferenciju (zasada a ako bog da moci ce). Ali evropa se predstavlja kao da nije vazno koje si vjere (sve dok si kriscanske ok si).

Po tebi Mujo treba da postane ateista da bi usao u EU. To je upravo moja poenta. EU je kriscanska organizacija koja nije pristala da primi tursku jer nije krscanska. To ustvari pokazuje da EU nije sekularna i da religija ima velikog uticaja na njena edluke.

Turska se ponudila da se ujedini jer su mislili da bi bilo dobro za ekonomiju. Ali ja mislim da bi oni prosli u EU kao i Grcka ako ne i gore. Njiova proizvodnja i Izvoz se nemogu mijeriti sa Njemackim. Turska bi lose prosla u toj organizaciji.

Da Bosna udje u EU danas samo bi se brze ispraznila. Mi bi uglavnom bili resource za sirovine (sirovina vise vrsti :) ). Pa to smo imali kad smo bili pod Austro-Ugarskom pa nam se nije svidjalo.
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#825 Re: MALI Šengen

Post by VMxxx37 »

Ni u Turskoj ni u Bosni religija nije odvojena od drzave. Pogledaj kako se to radi u Francuskoj. U francuskoj se mozes popisati na Isusa I na katolicku crkvu. Kad objavite karikaturu Muhameda u Oslobodjenju, umjesto sto dajete Dezulovicu otkaz za neku nebulozu tipa vrijedja osjecanja vjernika, onda cu povjerovati u to.

Sve satro sekularno a ne smijes pisnuti protiv islama. Sekularno znaci sloboda da kritikujes I da omalovazavas religiju.
Last edited by VMxxx37 on 13/09/2020 19:37, edited 1 time in total.
Locked