Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

General War

#551 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by General War » 02/10/2019 23:24

insomnia78 wrote:Srecom nemam nista sa Sarajevom. Niti planiram imati
...nije valjda da imas veze sa tuzlom, sjecas se da su pljeskali srbijanskoj himni na tusnju...pupupu

Kikibombona

#552 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Kikibombona » 02/10/2019 23:28

hAZNADAR wrote:...
Evo jedan video o onome sto sam govorio.

https://m.youtube.com/watch?v=qiRw92QyZdQ

Ultra nacionalista, narodni poslanik i clan Vuciveve stranke, govori o beogradskoj FGR. U Beogradu FGR nazivaju 'krug dvojke' - potpuno ista stvar. On kaze da nema problem kada o Srbima lose govore Bosnjaci, ali osjeca prezir i mrznju prema srpskoj FGR. Jos kaze da je njima krivo sto su Srbi i da bi voljeli da su nesto drugo.

Princip nacionalizma je svugdje isti. Cilj je disciplinovati narod, utjerati u torove, suzbiti misljenje suprotno dominantnom narativu.

Srpski nacionalisti svoju FGR nazivaju najgorim imenima poput ustase, siptari itd.

Svaki nacionalizam je bolestan i davno prevazidjen. Posto mi na Balkanu uvijek kasnimo 50-100 godina za razvijenim svijetom, trebat ce jos dosta vremena da shvatimo...

insomnia78

#553 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by insomnia78 » 02/10/2019 23:30

Pa i u Tuzli je ostalo najboljih kolko hoces.

cyprus

#554 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by cyprus » 03/10/2019 03:10

Kikibombona wrote:Evo jedan video o onome sto sam govorio.

Ultra nacionalista, narodni poslanik i clan Vuciveve stranke, govori o beogradskoj FGR. U Beogradu FGR nazivaju 'krug dvojke' - potpuno ista stvar. On kaze da nema problem kada o Srbima lose govore Bosnjaci, ali osjeca prezir i mrznju prema srpskoj FGR. Jos kaze da je njima krivo sto su Srbi i da bi voljeli da su nesto drugo.

Princip nacionalizma je svugdje isti. Cilj je disciplinovati narod, utjerati u torove, suzbiti misljenje suprotno dominantnom narativu.

Srpski nacionalisti svoju FGR nazivaju najgorim imenima poput ustase, siptari itd.

Svaki nacionalizam je bolestan i davno prevazidjen. Posto mi na Balkanu uvijek kasnimo 50-100 godina za razvijenim svijetom, trebat ce jos dosta vremena da shvatimo...
Jest offtopic al :thumbup: :thumbup:

Ovo što je kod nas FGR, u Beogradu krug dvojke, u Hrvatskoj su komunjare i orjunaši, na zapadu 'leftardi' itd... Zajedničko za sve njih je prvenstvenoi to da predstavljaju pismeniji dio populacije... Na drugom polu se nalazi desničarska zatucana bagra, koja je svugdje bagra :)

PS Ovaj post nema apsolutno nikakve veze sa slučajem Pelidija, i ne pravim nikakve aluzije niti na nju, niti na one koji je kritikuju, već se samo nadovezujem na kikijev post...

jeza u ledja

#555 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by jeza u ledja » 03/10/2019 06:09

Sta onda koji kurac pametujes Sarajlijama o Sarajevu? I ti i haznadar, a i par ostalih. Nit ste iz Sarajeva, nit ste uopste u Bosni, al zato prvi na temi. :oops:

hAZNADAR

#556 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 03/10/2019 07:03

cyprus wrote:
Kikibombona wrote:Evo jedan video o onome sto sam govorio.

Jest offtopic al :thumbup: :thumbup:

Ovo što je kod nas FGR, u Beogradu krug dvojke, u Hrvatskoj su komunjare i orjunaši, na zapadu 'leftardi' itd... Zajedničko za sve njih je prvenstvenoi to da predstavljaju pismeniji dio populacije... Na drugom polu se nalazi desničarska zatucana bagra, koja je svugdje bagra :)

PS Ovaj post nema apsolutno nikakve veze sa slučajem Pelidija, i ne pravim nikakve aluzije niti na nju, niti na one koji je kritikuju, već se samo nadovezujem na kikijev post...
Vise puta sam ti rekao kiki i opet ponavljam da postoji velika razlika izmedju naseg i drugih fgr posebno u definisanju svog identiteta. I zagrebacki fgr purgeri i praaaavi Beogradjani su defakto Hrvati i Srbi. Sta vise sebe smatraju relevantnijim predstavnikom hrvatstva ili srpstva od desnice.
Za razliku od nase Bosanac vs Bosnjak,... i koja uz Bosnjak veze mnogo negativnog. Jedan prosjecan fgr u Zagrebu i Beogradu nece ni u snu uz hrvatstvo ili srpstvo vezati etikete kao sto nasi to rade za bosnjastvo. A hrvatska ljevica se ne veze na tradiciju YU i zato i jeste relevantnija ljevica od nase. Osim toga - tesko da bi beogradski fgr nosio ustasko znakovlje na sebi iz sale, ironije,.. na FB,... ili da bi hrvatski zvao Hrvate pokatolicenim Srbima.
Al nek su nasi pametniji od njih,....

I nemoj mjesati ponovo nacionalizam i tek nacionalni identitet. Kladim se da i ovdje na forumu ne mozes niti jednim citatom, niti jednim primjerom,... dokazati da je vecina provikanih bosnjackih nacionalista to sto mislis da jesu.
Last edited by hAZNADAR on 03/10/2019 08:55, edited 1 time in total.

hAZNADAR

#557 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 03/10/2019 07:12

jeza u ledja wrote:
Sta onda koji kurac pametujes Sarajlijama o Sarajevu? I ti i haznadar, a i par ostalih. Nit ste iz Sarajeva, nit ste uopste u Bosni, al zato prvi na temi. :oops:
Rekao sam na samom pocetku javljanja na ovoj temi da ce ovaj slucaj samo pokazati pogubnost i perverziju crvene i zelene krajnosti na koje je drustvo podijeljeno. Gdje pravda, racionalnost, objektivnost, etika,... nista ne znaci i gdje se gleda samo ko je nas a ko njihov. Tvoja zadnja javljanja to upravo potvrdjuju.

Dijanine objave o pokrivenima i bivsim Srbima pokazuju nesto sto je mnogo vece i bitnije od njenog IQ. Jos ce na kraju teme kako je krenulo pobrati i priznanja hrabre heroine protiv povamirenih ratnohuskackih dijasporskih, ultrabosnjackih , SDA turkofilnih,... sila mraka.

Istina je da jeste pogrijesila i istina je da to sto je pogrijesila nije njen izum vec prica dijela carsije. I to nije u pitanju samo Sarajevo,.. hebo vas vise taj sarajevski snobizam,... iskreno receno bi i volio da se ko Vatikan politicki omedjite i nastupate samo za sebe.

insomnia78

#558 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by insomnia78 » 03/10/2019 07:15

Jes eno im Predrag pa nek po vazdan na klupi spavaju

Rampage

#559 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Rampage » 03/10/2019 07:51

Forumski FGR ima veze sa stvarniim sarajevskim FGR k" o ja s Klingoncima.

Na forumu gotovo po pravilu sve go salonac, ogrnuli se FGR plastom ali opet gusle provire s vremena na vrijeme.

arzuhal

#560 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by arzuhal » 03/10/2019 07:58

General War wrote:
...nije valjda da imas veze sa tuzlom, sjecas se da su pljeskali srbijanskoj himni na tusnju...pupupu
Tuzla je osnivanjem PL i rješavanjem kasarne sebi napravila prostora da aplaudira srpskoj himni, boli hin falus slani... Gračanica je to uradila s Lendićima i još par tačaka...

Kikibombona

#561 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Kikibombona » 03/10/2019 08:21

hAZNADAR wrote:[ Osim toga - tesko da bi beogradski fgr nosio ustasko znakovlje na sebi iz sale, ironije,.. na FB,... ili da bi hrvatski zvao Hrvate pokatolicenim Srbima.
A da li bosanski/bosnjacki FGR nosi cetnicko/ustasko znakovlje i da li fura pricu o poturicama?

Izuzmi ovu budalu Dijanu iz price.

Ja nikad ni cuo ni vidio. Dijana je prvi takav primjer da se sa tim salila.

Njenu budalastinu pripisati sarajevskoj 'FGR' je uvreda za zdrav razum.

General War

#562 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by General War » 03/10/2019 08:30

arzuhal wrote:
General War wrote:
Tuzla je osnivanjem PL i rješavanjem kasarne sebi napravila prostora da aplaudira srpskoj himni, boli hin falus slani... Gračanica je to uradila s Lendićima i još par tačaka...
Napomena, U tuzli je PL bila zabranjena, u tuzli je bila policija i TO.
A ovo zezam insomniju.

General War

#563 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by General War » 03/10/2019 08:34

Kikibombona wrote:
hAZNADAR wrote:[ Osim toga - tesko da bi beogradski fgr nosio ustasko znakovlje na sebi iz sale, ironije,.. na FB,... ili da bi hrvatski zvao Hrvate pokatolicenim Srbima.
A da li bosanski/bosnjacki FGR nosi cetnicko/ustasko znakovlje i da li fura pricu o poturicama?

Dijana je usrala i Ok, hAZNADAR i forumski talibani koriste evo danima Dijanu da prosipaju gnoj sa prozivkama foruma...i nikom nista.

Bodkin

#564 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Bodkin » 03/10/2019 08:34

Kikibombona wrote:

Haznadar kao i uvijek projecting sto bi ameri rekli. A i ima tu neku viziju sta je fgr i sta je bosanac iako u zivotu licno jednog nije upoznao

CPT

#565 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by CPT » 03/10/2019 08:38

General War wrote:
Kikibombona wrote:

Dijana je usrala i Ok, hAZNADAR i forumski talibani koriste evo danima Dijanu da prosipaju gnoj sa prozivkama foruma...i nikom nista.
Pravda za Dijanu :lol: :-)

General War

#566 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by General War » 03/10/2019 08:42

CPT wrote:
Samo kamenovanje to rjesava :thumbup:

arzuhal

#567 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by arzuhal » 03/10/2019 08:46

General War wrote: Napomena, U tuzli je PL bila zabranjena, u tuzli je bila policija i TO.
A ovo zezam insomniju.
Eh, TO, TO :mrgreen:

CPT

#568 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by CPT » 03/10/2019 08:47

General War wrote:
CPT wrote:
tako to ide kad se "ne pita jel to primjereno?"

LBVIEW

#569 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by LBVIEW » 03/10/2019 08:47

General War wrote:
LBVIEW wrote:
dr socrates wrote:Ova žena ima veze sa četnicima i srpskim nacionalizmom koliko i navijači Čelika koji psuju Markale i pjevaju o Zenici koja je srce Srbije,njima međutim
koliko znam niko nije ni pokušao makar da zabrani ulaz na stadion zbog tog skandiranja.
Postati četnik u Sarajevu je lagan zadatak,dovoljno je samo o nekim događajima iz bliže i dalje prošlosti imat suprotno mišljenje agresivnoj ksenofobičnoj većini i eto ti šubare i kokarde na glavi, a bh.patriota za vratom.
Dijanu su zbog njenih ranijih objava skoro sigurno vrijeđali nazivajući je četnikušom pa je ona vjerovatno svoj boravak u Beogradu iskoristila da se fotografiše sa šajkačom želeći da se tim našali u krugu prijatelja iz svoje grupe,a dogodilo se to da joj je ova nesmotrena šala napravila pakao od života.
Mogu samo zamisliti kako se osjeća dok šeta ulicom, kupuje u samoposluzi,na pijaci itd.
Ako mislite da ćete postati zdravija sredina i bolji ljudi time što ćete je otjerati iz Sarajeva samo tako nastavite, bar ste po tome poznati.Oni najbolji su Sarajevo zbog toga već odavno napustili.
Koji najbolji, ceto?
Da pogodim - Nele, Kusta, ili onaj cetnicic Bacanovic sto mu smeta obiljezavanje genocida u Srebrenici?
Nije ba ...ti, Haznadar, Insomnia... :D
Ni blizu, vec sam ti jednom rekao kako su Haznadari, Insomnie i ini izlazili, ako su uopce izasli :oops: , a kako oni sto su izvaljivali stokove iz stanova , ako prije nisu zdimili iz Sarajeva avionima za Beges(oko 40000). :wink: Pa onda iz istog kmece kako su ih mrske balije - njih najbolje, mos' mislit :D - proterale. :D
Tako i ovaj cetnicic gore ciji si trenutno apologeta.

hAZNADAR

#570 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 03/10/2019 08:48

Kad sam vidio ko mi je replicirao - znao sam unaprijed da ce odgovori biti kontra.

hAZNADAR

#571 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 03/10/2019 08:49

Bodkin wrote:
Kikibombona wrote:

Haznadar kao i uvijek projecting sto bi ameri rekli. A i ima tu neku viziju sta je fgr i sta je bosanac iako u zivotu licno jednog nije upoznao
I upoznao, i znam, i sam licno bio do toga. Zato znam o cemu pricam. Moja zelja, motiv, razlog,..? Da nasa ljevica bude ljevica a ne ozivljeni mrtvac.

hAZNADAR

#572 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 03/10/2019 08:50

General War wrote:
Kikibombona wrote:

Pa buduci da ni tvoji upisi o historiji nisu bili mnogo drugaciji ovdje - nije Dijana izdvojen slucaj. Imam takvih i na svojoj FB listi samo sto ih ne objavljujem. Dijana je poput tebe dio jedne vrlo pogubne krajnosti u nasem drustvu.

LBVIEW

#573 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by LBVIEW » 03/10/2019 08:51

General War wrote:
CPT wrote:
Pa jel Te'eran ili nije. :oops:

hAZNADAR

#574 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 03/10/2019 08:53

Rampage wrote:Forumski FGR ima veze sa stvarniim sarajevskim FGR k" o ja s Klingoncima.

Na forumu gotovo po pravilu sve go salonac, ogrnuli se FGR plastom ali opet gusle provire s vremena na vrijeme.
Ne bas,.. zahvaljujuci Dijani i slicnim curama koje su znale izletiti,... i brojnim drugim anonimusima koji slicno izlijecu i jos vecem broju lajkasa - znamo da to nisu nikakvi salonci.
Forumski fgr je slika i prilika stvarnog u zivotu.
Nedostaje doduse samo prozivka ruralnog SDP-a po cemu mu forumski ispada i blazi.

General War

#575 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by General War » 03/10/2019 08:57

LBVIEW wrote:
General War wrote: Samo kamenovanje to rjesava :thumbup:
Pa jel Te'eran ili nije. :oops:
Kad tebe i ostale citam, prije na Kabul lici :mrgreen:

Post Reply