Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Kaligrafija

#326 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Kaligrafija » 30/09/2019 16:13

pemanapemani wrote:
Kaligrafija wrote:
pemanapemani wrote:
Govorim o ovima koji su ostali, eto, konkretno u Sarajevu. Poslije rata su odlazili svi, a ne samo Mira i Ivan. Koja je razlika između Ivana, pripadnika ARBiH, koji je 1996. razgulio u Njemačku i Seada isto vojnika ARBiH, koji je 1996. razgulio u Njemačku?

Zašto je Sead dobrodošao u "tvoj tor", a Ivan nije?

Zar ne misliš da je i cilj Karadžićeve i Bobanove politike da ti sve Mire i Ivane strpaš u isti koš i kažeš da su isti kao i oni koji su sa brda masakrirali i tebe i njih?
Ne kažem da ima puno Mira i Ivana, ali sigurno ih nema baš tako malo kao što se želi prikazati.
Vidi, razlika izmedju mene i tebe npr. je ta sto ti sanjas BiH, kakva bi trebala biti, koju i ja zelim, a ja sad u ovom momentu, reagujem prema stanju na terenu i pricam ovu pricu cisto radi opstojnosti naroda kojem pripadam u buducnosti... Jer ako su mi isti, zajebali dedu, ranili ga, pa jedva prezivio u 2. Svjetskom ratu, ubili tad 40 clanova moje porodice (cetnici), pa bili toliko bezobrazni, pa te mrtve prikacili u zlocine u Jasenovcu, kao da su ih ubile ustase, pa ranili starog, mene, u ovom ratu, pobili mi opet najmanje 20 clanova porodice, a starog mi protjerali u onom ratu, pa je bio izbjeglica, pa opet sve ponovo prezivljavao... To su samo tri generacije, ima i prije toga, pa se postavlja pitanje, da li treba ponovo biti glup, da sutra i moje dijete dozivi isto i da sahranjuje najmilije!?

Ništa ja ne sanjam.
Evo, kod mene situacija slična. Komšije koje je moja porodica spasila u II svjetskom ratu, tokom agresije na RBiH pobili, protjerali i opljačkali sve što su mogli.
Da li zbog toga trebam jebati mater Jovanu Divjaku i Slaviši Šućuru?
Stric nagazio na minu HVO, jedva izvukao živu glavu, jedna noga kraća za 5 cm. Trebam li radi toga jebati mater Ivi Komšiću i Draganu Vikiću i poručiti im da odjebu iz "tora"?

Da li sam glup, jer ih ne stavljam u isti koš sa Batkom i Tutom?
Normalno da ne treba, to su nasi heroji... Ali evo retoricko pitanje, posto se ja ne suzdrzavam nikad i volim da pricam o tim stvarima, nemam tabua, recimo da su sva nabrojana cetvorica heroja u trenutku kad je poceo rat, bili zitelji Banjaluke, odnosno Sirokog Brijega, da li bi oni mozda bili "njihovi" heroji, da li si se ikad to zapitao!?! A druga stvar, ja ne govorim ovde o pojedincima, nego o kolektivnom misljenju jednog naroda i politici istih...!

LBVIEW

#327 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by LBVIEW » 30/09/2019 16:17

BHCluster wrote:Moze cetnicka ikonografija i zastava to se jos i brani ali kad Bosnjaci koriste zastavi sa ljiljanima ovi sto brane plavusu popizde. :oops:
Molim lijepo, to je ratna zastava :oops: , nije Cyprus dzaba prosvjedovao kad su je na nekoj utakmici izvjesili Manijaci. :D

Kikibombona

#328 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Kikibombona » 30/09/2019 16:18

palermo wrote:
Kaligrafija wrote:
Ok, tuzno ti i meni je tuzno, slazem se sa tobom, procitaj moj post, poslije ovog tvog, pa ti mozda bude jasnije zasto je to tako...! Evo ja cu ti samo postavit jedno pitanje, od preko milion Srba u RSu, koliko bi njih odgovorilo da su Radovan Karadjic i Ratko Mladic ratni zlocinci, ako ih nadjes vise od stotinu, pljuni mi u lice!? Isto vazi za Hrvate na pitanje o Bobanu, Susku i kompaniji...! I o kojem mi suzivotu onda pricamo!? Moze biti samo u masti suzivota... Mozemo "mi" sjedit zajedno, piti, jesti, smijati se, ali kad ode svako svojoj kuci, nemoj da se lazemo, znamo svako sta misli o ovome drugom, a da ne govorim u kakvom ratnom stanju...!
Sve to može biti tačno, i većim dijelom i jeste tačno, ali to opet ne mijenja jednu činjenicu. Samo otvorene, propulsivne i drugima privlačne sredine imaju šansu da opstanu i da se razvijaju. A tor je jednostavno tor, priznajem , ima zavodjivosti u pojmu tora, zajedno samo jači, okupimo se mi što dijelimo iste vrijednosti, mi odabrani.....i tako to....ali to je samo privid. Iza svakog tora stoji samo strah i nesigurnost u sposobnost sebe i sopstvene zajednice da opstane i van tora.

Mislim, tor je prevashodno način razmišljanja, i nije nužno samo priča o nacionu, pa ti imaš recimo naše FGR-ovce (neke od njih) čiji je način razmišljanja upravo bazično torovski
Ima puno vise od stotinu. Opet malo, ali puno vise od stotinu.

15% Srba u RS misli da je Karadzic zlocinac.
9.7% Srba u RS misli da Karadzic nije heroj ni zlocinac.

20.1% Srba u RS smatra da je u Srebrenici bio genocid.

...

Procenti se bitno razlikuju kada se gleda obrazovanje, mjesto stanovanja i spol.
Tako, naprimjer, 42% visokoobrazovanih misli da je Radovan Karadžić zločinac, dok je procenat takvih kod onih sa osnovnom školom 17%. 39% visokoobrazovanih misli da je Ratko Mladić zločinac, samo 17% njih sa visokom stručnom spremom.

Ista razlika je i kod priznavanja genocida. 44% visokobrazovanih reklo je da je bio genocid u Srebrenici, nasuprot 22,8% onih sa osnovnom školom.

Ako bi se izvlačio profil tipičnog ispitanika koji misli da je naprimjer Mladić heroj - to bi bio muškarac stariji od 56 godina, ima osnovno obrazovanje i živi van grada.

- Muškarac

- stariji od 56 godina

- osnovno obrazovanje

- živi van grada

Nasuprot njemu, tipičan ispitanik koji misli da je Mladić zločinac je žena do 30 godina starosti, visokobrazovana i živi u gradu. Isti profil vrijedi za Radovana Karadžića i za genocid u Srebrenici.

- Žena

- do 30 godina,

- visokoobrazovana

- živi u gradu

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjan ... /180711098

hAZNADAR

#329 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 30/09/2019 16:19

_Scarlett_ wrote:Zato i kazem za FGRovce da su srbofili. Zato se i smijem kad ljudi kazu da nisu nego eto, samo su ljudi s "naglasenim osjecajem za pravdu" :D Prvo ce reci da si najgori fasista ako za osobu koja je tebe nazvala poturicom kazes da je drolja, onda ce jebati majku nekoj izbjeglici iz istocne Bosne koja je dosla u Sarajevo ni kriva ni duzna, i cak kriviti nju zbog njene sudbine, jer "uprlja grad".

"Naglaseni osjecaj za pravdu". Mozda, kad ih ne bih znala :lol:
Naravno da FGR jesu srbofili, upravo zato sto jos konzumiraju jugoslovensku skolu koja jeste bila po srpskom ukusu.
Naravno da je mnogima kopiranje srpske kulture i tradicije nacin da ispadnu moderniji, emancipovaniji,.. isto po ehu stare skole. Imam ih i ja na svojoj listi FB prijatelja,.. jos se hvale i isticu kako konzumiraju sve sto je islamom zabranjeno pa dobijaju lajkove kako su prava gradska raja(hebote cuganje mu ispade ko zavrsiti fakultet),... a postavljaju samo EX YU muziku iz Beograda osamdesetih posto je sve iz BiH eto seljacko. Sto dalje od islama - to vise moderniji dok za druge vjere ne vazi to pravilo.

Problem je u tome sto to isto kritikuje i SDA sa razlogom u rjetkim momentima kada je SDA u necemu u pravu - pa po nekoj blesavoj logici ispadnes SDA bot.

Sto se tice historije - nebrojene rasprave upravo ovdje sam vodio o historiji sa ekipom koja se klete u Titu, Andrica, Jugu,.... gdje su im Bosnjani samo vjera, Bosnjaci samo turska rjec za Bosance, Bosnjaci slave sultane i ubice kralja pa s'toga im pripada samo historija islama, u srednjem vjeku cvjetala demokratija po krscanskoj Evrpi a kod nas mrak zbog islama, Bosnjaci ne mogu koristiti bosanski jezik vec samo bosnjacki, Bosnjaci docekali cvijecem sve okupatore, Bosnjaci izmisljeni u hotelu na minderu, a sadasnja historiografija u Sarajevu koja se bazira najvise na djelima Klaicke, Fine-a, Dinica, Hadzijahica,.. postade izmisljena SDA historija gdje frustrirane Bosnje izmisljaju i lazu.

I onda se pitamo odakle Dijani ta pamet o historiji kada vidis lijepo na forumu dio fgr price? Isto kao sto smo se pitali odakle Colakovoj tolika averzija prema pokrivenim curama, Vlaisavljevickoj merak u cistoci mjesta njene objave,...

Nesto mi govori da ce biti jos ovakvih slucajeva gdje ce nepromisljene budale sto ne paze sta objavljuju - morati ko Colakova traziti sponzora spasioca od kamenovanja u Sarajevu. Dijana je samo obican smrtnik za kojeg smo slucajno saznali. Mogu se kladiti da ju je reklamirao samo jedan lik i samo zbog toga joj posvecujemo temu. Ja licno ovog momenta mogu staviti citate i nekih drugih al koja fajda od toga. Nije problem u pojedinim ljudima vec je problem u odredjenim ideologijama i stanardima u koje lakovjerni povjeruju.

BHCluster

#330 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by BHCluster » 30/09/2019 16:19

Koliki kreten moras biti da se slikas sa sajkacom i cetnicom zastavom u ruci i da kazes da tu nema nista biti mrziteljska, zlobna, fašistička, nacionalistička ili tome slično?

Kaligrafija

#331 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Kaligrafija » 30/09/2019 16:25

palermo wrote:
Kaligrafija wrote:
Ok, tuzno ti i meni je tuzno, slazem se sa tobom, procitaj moj post, poslije ovog tvog, pa ti mozda bude jasnije zasto je to tako...! Evo ja cu ti samo postavit jedno pitanje, od preko milion Srba u RSu, koliko bi njih odgovorilo da su Radovan Karadjic i Ratko Mladic ratni zlocinci, ako ih nadjes vise od stotinu, pljuni mi u lice!? Isto vazi za Hrvate na pitanje o Bobanu, Susku i kompaniji...! I o kojem mi suzivotu onda pricamo!? Moze biti samo u masti suzivota... Mozemo "mi" sjedit zajedno, piti, jesti, smijati se, ali kad ode svako svojoj kuci, nemoj da se lazemo, znamo svako sta misli o ovome drugom, a da ne govorim u kakvom ratnom stanju...!
Sve to može biti tačno, i većim dijelom i jeste tačno, ali to opet ne mijenja jednu činjenicu. Samo otvorene, propulsivne i drugima privlačne sredine imaju šansu da opstanu i da se razvijaju. A tor je jednostavno tor, priznajem , ima zavodjivosti u pojmu tora, zajedno samo jači, okupimo se mi što dijelimo iste vrijednosti, mi odabrani.....i tako to....ali to je samo privid. Iza svakog tora stoji samo strah i nesigurnost u sposobnost sebe i sopstvene zajednice da opstane i van tora.

Mislim, tor je prevashodno način razmišljanja, i nije nužno samo priča o nacionu, pa ti imaš recimo naše FGR-ovce (neke od njih) čiji je način razmišljanja upravo bazično torovski
Ok, ali stanje na terenu te demantuje, zasto se velike demokratske nacije poput Velike Britanije, Njemacke, Austrije itd. ponovo radikalizuju, kad se mislilo da su preboljene djecije bolesti... Sve je vise onih koji zagovaraju cistu etniju, bez priliva stranaca, a u isto vrijeme ti im stranci trebaju kao radna marva, ali ih ocima ne mog gledat...!!? Zasto, jer se boje da im je nacionalni identitet ugrozen...Te politike, iako prevazidjene, svako malo u nekom trenutku istorije se vrate...! Ljudi jednostavno vole da necemu i negdje pripadaju, pa ti je to tako...! Samo za razliku od nas, oni imaju novac, pa je sve nekako lakse... A mi generalno kokuzi, pa nam ne preostaje nista drugo nego da se mlatimo...! Jal vako, jal onako..!

hAZNADAR

#332 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 30/09/2019 16:27

kakavdanakneiskustvu wrote:

pa kazem ja,samo da nema fgr,sve bi bilo ok u drzavi
Mani me te ironije. U cemu je bitna razlika izmedju objava jedne homofobne Samre, turkofilnog Zahiragica i Dijane, Lejle,...
Mnogo toga bi bilo bolje bez obje krajnosti. I na jednu krajnost se ne moze odgovoriti drugom.

kakavdanakneiskustvu

#333 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by kakavdanakneiskustvu » 30/09/2019 16:28

hAZNADAR wrote:

Mani me te ironije. U cemu je bitna razlika izmedju objava jedne homofobne Samre, turkofilnog Zahiragica i Dijane, Lejle,...
Mnogo toga bi bilo bolje bez obje krajnosti. I na jednu krajnost se ne moze odgovoriti drugom.

ironija???

hAZNADAR

#334 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 30/09/2019 16:28

BHCluster wrote:Koliki kreten moras biti da se slikas sa sajkacom i cetnicom zastavom u ruci i da kazes da tu nema nista biti mrziteljska, zlobna, fašistička, nacionalistička ili tome slično?
Koliko pametan trebas biti da vidis na profilu nesto mnogo gore od te slike?

BHCluster

#335 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by BHCluster » 30/09/2019 16:31

hAZNADAR wrote:
BHCluster wrote:Koliki kreten moras biti da se slikas sa sajkacom i cetnicom zastavom u ruci i da kazes da tu nema nista biti mrziteljska, zlobna, fašistička, nacionalistička ili tome slično?
OK, da li je tebi ikad palo na pamet da tako nesto uradis i zasto?

Rampage

#336 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Rampage » 30/09/2019 16:33

hAZNADAR wrote:

To je to :thumbup:

Al hajd ti objasni bolidima da jednostavno ne trebaju i ne mogu braniti neodbranjivo, u ovom slučaju kozu o kojoj se ovdje radi.

Osudi ako možeš, ako ne možeš nemoj tražiti nekakve izgovore i opravdanja.

Kikibombona

#337 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Kikibombona » 30/09/2019 16:34

hAZNADAR wrote:Naravno da FGR jesu srbofili, upravo zato sto jos konzumiraju jugoslovensku skolu koja jeste bila po srpskom ukusu.
Naravno da je mnogima kopiranje srpske kulture i tradicije nacin da ispadnu moderniji, emancipovaniji,.. isto po ehu stare skole. Imam ih i ja na svojoj listi FB prijatelja,.. jos se hvale i isticu kako konzumiraju sve sto je islamom zabranjeno pa dobijaju lajkove kako su prava gradska raja(hebote cuganje mu ispade ko zavrsiti fakultet),... a postavljaju samo EX YU muziku iz Beograda osamdesetih posto je sve iz BiH eto seljacko. Sto dalje od islama - to vise moderniji dok za druge vjere ne vazi to pravilo.

Problem je u tome sto to isto kritikuje i SDA sa razlogom u rjetkim momentima kada je SDA u necemu u pravu - pa po nekoj blesavoj logici ispadnes SDA bot.

Sto se tice historije - nebrojene rasprave upravo ovdje sam vodio o historiji sa ekipom koja se klete u Titu, Andrica, Jugu,.... gdje su im Bosnjani samo vjera, Bosnjaci samo turska rjec za Bosance, Bosnjaci slave sultane i ubice kralja pa s'toga im pripada samo historija islama, u srednjem vjeku cvjetala demokratija po krscanskoj Evrpi a kod nas mrak zbog islama, Bosnjaci ne mogu koristiti bosanski jezik vec samo bosnjacki, Bosnjaci docekali cvijecem sve okupatore, Bosnjaci izmisljeni u hotelu na minderu, a sadasnja historiografija u Sarajevu koja se bazira najvise na djelima Klaicke, Fine-a, Dinica, Hadzijahica,.. postade izmisljena SDA historija gdje frustrirane Bosnje izmisljaju i lazu.

I onda se pitamo odakle Dijani ta pamet o historiji kada vidis lijepo na forumu dio fgr price? Isto kao sto smo se pitali odakle Colakovoj tolika averzija prema pokrivenim curama, Vlaisavljevickoj merak u cistoci mjesta njene objave,...

Nesto mi govori da ce biti jos ovakvih slucajeva gdje ce nepromisljene budale sto ne paze sta objavljuju - morati ko Colakova traziti sponzora spasioca od kamenovanja u Sarajevu. Dijana je samo obican smrtnik za kojeg smo slucajno saznali. Mogu se kladiti da ju je reklamirao samo jedan lik i samo zbog toga joj posvecujemo temu. Ja licno ovog momenta mogu staviti citate i nekih drugih al koja fajda od toga. Nije problem u pojedinim ljudima vec je problem u odredjenim ideologijama i stanardima u koje lakovjerni povjeruju.
Jarane, ovo su kolosalne, KOLOSALNE gluposti.

Ti bi 90% moje raje nazvao FGR srbofilima. A ja te uvjeravam da nisu srbofili, za ovo FGR ne znam ni sta znaci.

...

Isto ovo imas u Srbiji, u Beogradu, Subotici, NS... Mladi i obrazovani Srbi, obicno gradska raja, osjecaj prezir prema srpskom drustvu, politici, ikonografiji, kulturi itd. U NS sam cuo za pogrdne nazive poput 'srbovi' ili 'troprstasi'. Govore da je Djokovic seljacina, da je patrijarh nakaza, da je srpska mitomanija uvrnuta, da je srpsko drustvo kanalizacija itd.

I znas kako se prema njima odnose srpski radikali i nacionalisti. Pa nazivaju ih ustasama i siptarima. :lol: A uopste se ne radi o tome. Ljudi ne mogu podnijeti folklor, sistem vrijednosti, drustvene norme... a idu djonom, reaguju provokativno itd. Srpski nacionalisti su isto tako uvjereni da kod Hrvata i Bosnjaka nema takvih pojava, da svi misle isto, da su svi radikalnih stavova itd. Potpuno ista stvar.

...

Niko od te tvoje FGR ekipe nije srbofil. Mozda jeste neka budala, neki izuzetak. O nekoj vecoj pojavi srbofilije kod Bosnjaka glupo je govoriti. Pitaj tu 'FGR ekipu srbofila' sta misle o Karadzicu, RS, Milosevicu, Dodiku, Boju na Kosovu i drugim srpskim mitovima.

...

Ja bih stvari okrenuo na kontra stranu i rekao da se bosnjacki radikali dive srpskim radikalima i da zele biti kao oni. Vise mi ta teorija ima smisla.
Last edited by Kikibombona on 30/09/2019 16:35, edited 1 time in total.

hAZNADAR

#338 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 30/09/2019 16:35

BHCluster wrote:
hAZNADAR wrote:
Slucajno ne, a i ta kapa se moze staviti u neki drugi kontekst. Ne moze neko biti cetnik, mrzitelj,... samo zbog kape. Treba mnogo vise za cetnika od kape. Imam i ja sliku sa sombrerom - pa me to ne cini Meksikancem.

Ono o bivsim Srbima i poturicama je neka druga prica. Zalosno je sto ljudi uocavaju nesto manje bitno a ne kuze da je ono o poturicama mnogo gore i pokazuje mnogo vise.

hAZNADAR

#339 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 30/09/2019 16:38

Kikibombona wrote:
hAZNADAR wrote:Naravno da FGR jesu srbofili, upravo zato sto jos konzumiraju jugoslovensku skolu koja jeste bila po srpskom ukusu.

Jarane, ovo su kolosalne, KOLOSALNE gluposti.

Ti bi 90% moje raje nazvao FGR srbofilima. A ja te uvjeravam da nisu srbofili, za ovo FGR ne znam ni sta znaci.

...

Isto ovo imas u Srbiji, u Beogradu, Subotici, NS... Mladi i obrazovani Srbi, obicno gradska raja, osjecaj prezir prema srpskom drustvu, politici, ikonografiji, kulturi itd. U NS sam cuo za pogrdne nazive poput 'srbovi' ili 'troprstasi'. Govore da je Djokovic seljacina, da je patrijarh nakaza, da je srpska mitomanija uvrnuta, da je srpsko drustvo kanalizacija itd.

I znas kako se prema njima odnose srpski radikali i nacionalisti. Pa nazivaju ih ustasama i siptarima. :lol: A uopste se ne radi o tome. Ljudi ne mogu podnijeti folklor, sistem vrijednosti, drustvene norme... a idu djonom, reaguju provokativno itd. Srpski nacionalisti su isto tako uvjereni da kod Hrvata i Bosnjaka nema takvih pojava, da svi misle isto, da su svi radikalnih stavova itd. Potpuno ista stvar.

...

Niko od te tvoje FGR ekipe nije srbofil. Mozda jeste neka budala, neki izuzetak. O nekoj vecoj pojavi srbofilije kod Bosnjaka glupo je govoriti. Pitaj tu 'FGR ekipu srbofila' sta misle o Karadzicu, RS, Milosevicu, Dodiku, Boju na Kosovu i drugim srpskim mitovima.

...

Ja bih stvari okrenuo na kontra stranu i rekao da se bosnjacki radikali dive srpskim radikalima i da zele biti kao oni. Vise mi ta teorija ima smisla.
Halo ba, Srbi se nikada nisu stidili svoje tradicije i vjere. Srbi nisu nikada davali svojoj djeci neka druga imena u cilju integracije i dokazivanja. Kod njih se sva vjerska diskusija svodi na uobicajenu ateista vs vjernik. Kod nas je mnogo vise od toga - papak vs pametan i moderan.

Kaligrafija

#340 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Kaligrafija » 30/09/2019 16:38

_Scarlett_ wrote:
cyprus wrote:
Ravno dva posta koja sam indirektno njemu posvetio ti nazivaš hajkom? Svaka čast, baš si ono ozbiljan i vjerodostojan sagovornik :D
Treba da preskocim sve dijelove tvojih postova na koje nemam odgovor da bih bila ozbiljan sugovornik, jel da Cypruse :D

I opet bih te zamolila da ostavis covjeka na miru. Nije zasluzio tvoj linc protiv njega. Sta bi mu tek rekao da je za Srbe rekao da su djikani i da imaju cudnu narav zbog jedenja krmetine :D
Neka, ne treba me branit... :D Znam i sam... Ali hvala...! Dobar je Cyprus, imali smo nekad i malu raspravu, gdje je dobio i izvinjenje... Nije problem u njemu, problem je u meni, ne zelim ja ovakve stavove da zastupam, kamo srece da sam rodjen negdje drugo, u nekom boljem drustvu, ali nisam, zato moram, drugi su kroz proslost napravili da ja ovako razmisljam... Zasto da ja sad budem apologeta, da branim nesto sto ne zelim, kad je to meni nesto bezbroj puta nanijelo zlo!? Onda bi ja sutra bio ovca spremna za klanje, a mislim da ni jedan covjek to ne zeli...! Nikog ne vrijedjam, imam pravo na svoje misljenje, kome je to tabu, neka ne razgovara o tome..!

palermo

#341 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by palermo » 30/09/2019 16:38

Kaligrafija wrote:
Ok, ali stanje na terenu te demantuje, zasto se velike demokratske nacije poput Velike Britanije, Njemacke, Austrije itd. ponovo radikalizuju, kad se mislilo da su preboljene djecije bolesti... Sve je vise onih koji zagovaraju cistu etniju, bez priliva stranaca, a u isto vrijeme ti im stranci trebaju kao radna marva, ali ih ocima ne mog gledat...!!? Zasto, jer se boje da im je nacionalni identitet ugrozen...Te politike, iako prevazidjene, svako malo u nekom trenutku istorije se vrate...! Ljudi jednostavno vole da necemu i negdje pripadaju, pa ti je to tako...! Samo za razliku od nas, oni imaju novac, pa je sve nekako lakse... A mi generalno kokuzi, pa nam ne preostaje nista drugo nego da se mlatimo...! Jal vako, jal onako..!
Ništa mene stanje na terenu ne demantuje.
Pa sve velike nacije su i postale velike zato što su dopustili drugima i drugačijama da budu dio njih.
A to što i među njima ima pristalica tora je samo efemerna pojava.

BHCluster

#342 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by BHCluster » 30/09/2019 16:40

hAZNADAR wrote:
BHCluster wrote:
hAZNADAR wrote:
Slucajno ne, a i ta kapa se moze staviti u neki drugi kontekst. Ne moze neko biti cetnik, mrzitelj,... samo zbog kape. Treba mnogo vise za cetnika od kape. Imam i ja sliku sa sombrerom - pa me to ne cini Meksikancem.

Ono o bivsim Srbima i poturicama je neka druga prica. Zalosno je sto ljudi uocavaju nesto manje bitno a ne kuze da je ono o poturicama mnogo gore i pokazuje mnogo vise.
Pa neces naci ni kos Srba da svi nose sajkacu na glavi zasto? Zasto ti takvu sliku nemas ili neko drugi? Mozda sto svi znamo sta tako nesto znaci. Kakvu tezinu ima. Zar ne?

General War

#343 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by General War » 30/09/2019 16:43

hAZNADAR wrote:
General War wrote:
hAZNADAR wrote:
Ugrozen zbog hejtera sto prozivaju a ni sami ne mogu objasniti zasto? :D
:lol:
Je li ti to sam sebi postavljas dijagnozu?
Ne vec tebi i slicnima. Prozivka dijaspore nikada nije bila nicim opravdana. Uostalom, ti si to i ubacio u ovu temu - zasto, kakve veze ima mjesto boravka kada se kritikuje dijanina objava? A vezano za temu - uobicajene crvene i zelene krajnosti kojima ja ne pripadam za razliku od tebe i slicnih. Buduci kakvu historiju pisu jugonostalgicari ovdje - nebi me iznenadilo da je Dijana ovdje pokupila svoju pamet. Ti si dio iste krajnosti i mene ne mozes nikako drugacije opisati nego po svom sablonu da sam eto ja dio neke druge. Jednostavno ne vidite nista mimo Tito-Alija, izmedju Juge i SDA,.... ili si jedno ili drugo. Koliko puta su dijagnoze ovdje vidjele SDA bota u svemu mogucem i nemogucem.

Kladim se da je onakav ton prema Bosnjacima od strane Dijane,.... samo zbog tog glupog stereotipa gdje se sve sto je islamsko ili bosnjacko pripisuje SDA. Pa glupani koji su protiv SDA usput zakace i mnogo toga drugog sto misle da njima pripada.
Tvoji kompleksi se vide iz vasione, em sto si strugnuo pa se nesto vadis, em sto si od jugoslovena postao osvjesteni bosnjak pa to moras uvjek podebljati i projicirati ih na nekoga drugog...bas je zabavno kada te citam vidim kakve sve moralne nakaze hodaju po dunjaluku.
Ne znam, mozda je Diana posjecivala forum pa citala tebe a ne SDA...svasta covjeku se zgadi kad te cita.

Kikibombona

#344 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Kikibombona » 30/09/2019 16:47

hAZNADAR wrote:Halo ba, Srbi se nikada nisu stidili svoje tradicije i vjere. Srbi nisu nikada davali svojoj djeci neka druga imena u cilju integracije i dokazivanja. Kod njih se sva vjerska diskusija svodi na uobicajenu ateista vs vjernik. Kod nas je mnogo vise od toga - papak vs pametan i moderan.
Haj mi iskreno reci, jesi se ikada druzio sa Suboticanima, Novosadjanima, glasacima Cede Jovanovica ili Nenada Canka? I ne samo glasacima, vec mnogim drugim koji su na tom fonu...

Ja ti govorim iz prve ruke.

...

Jesi ikada citao b92 forum, koji je godinama bio kao Klix?

Pa tamo je kompletna administracija bila FGR i FGR je bio dominatan narativ. Srpski nacionalisti su ekspresno bili banovani. Ja sam se registrovao i mene su banovali jer sam napisao da nije ok da Djokovica nazivaju troprstasem i srpskom seljacinom. :lol:

I takve u Srbiji nazivaju ustasama i siptarima.

...

A zapravo, radi se o ljudima koji su opravdano zagdjeni sa pojavama u srpskom drustvu.

Tempo

#345 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by Tempo » 30/09/2019 16:47

ona nam je glavni problem. kad nju zguzimo necemo vise biti krezavi, siromasni, glupi, zli, zatucani, religiozni, bolesni, stari i gladni.

basicm

#346 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by basicm » 30/09/2019 16:51

Dobro insomnia rece, upala joj glava kad se okliznula.
Dragi fgr, kriva je, vidi se, nemojte je braniti, neka snosi odgovornost za svoje postupke. Nemojte biti kao mrski zeleni, koji svoje brane bezrezervno.
Pomislice neko da ste isti kao zeleni neuzubillah.

General War

#347 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by General War » 30/09/2019 16:51

Kikibombona wrote:
Ovo je realan stav. Dijelim misljenje.
:lol:
Ma on nema misljenje, pogledaj samo par postova prije...sam sebi susta suprotnost...tipa lupa ozbiljan PMS :D

kakavdanakneiskustvu

#348 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by kakavdanakneiskustvu » 30/09/2019 16:52

Tempo wrote:ona nam je glavni problem. kad nju zguzimo necemo vise biti krezavi, siromasni, glupi, zli, zatucani, religiozni, bolesni, stari i gladni.
:thumbup:

hAZNADAR

#349 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 30/09/2019 16:53

General War wrote:
Tvoji kompleksi se vide iz vasione, em sto si strugnuo pa se nesto vadis, em sto si od jugoslovena postao osvjesteni bosnjak pa to moras uvjek podebljati i projicirati ih na nekoga drugog...bas je zabavno kada te citam vidim kakve sve moralne nakaze hodaju po dunjaluku.
Ne znam, mozda je Diana posjecivala forum pa citala tebe a ne SDA...svasta covjeku se zgadi kad te cita.
Ja ovdje pricam o bosnjastvu samo kada se ismijava, negira,.... inace mi je to samo opredjeljenje kojeg sam u zivotu imao prilike reci ili napisati samo par puta. Nije mi svakodnevica niti svjetonazor,... i to je samo fakta. Tebi da se neko vadi? :D Kad si ti ikada priznao da je neko u pravu i imalo odstupio od svoje jako poznate price?

Ali tebi je to u rangu sa srbovanjem do Karlobaga, srpskim amebama,... zar ne? Sta onda imamo dalje pricati ko je ovdje slijep i zadojen.

Uostalom, kao i na ostalim temama - samo pucas kontre vjecito jednoj strani. Tako i ovdje jos neznam sta pjesnik hoce reci osim da je locirao groznog dijasporca, ultrabosnajckog nacionalistu,.. sta sve ne na tvojoj listi demona.

hAZNADAR

#350 Re: Poziv na linč ili poziv na odgovornost za napisano/objavljeno?

Post by hAZNADAR » 30/09/2019 16:56

Kikibombona wrote:
hAZNADAR wrote:Halo ba, Srbi se nikada nisu stidili svoje tradicije i vjere. Srbi nisu nikada davali svojoj djeci neka druga imena u cilju integracije i dokazivanja. Kod njih se sva vjerska diskusija svodi na uobicajenu ateista vs vjernik. Kod nas je mnogo vise od toga - papak vs pametan i moderan.
Haj mi iskreno reci, jesi se ikada druzio sa Suboticanima, Novosadjanima, glasacima Cede Jovanovica ili Nenada Canka? I ne samo glasacima, vec mnogim drugim koji su na tom fonu...

Ja ti govorim iz prve ruke.

...

Jesi ikada citao b92 forum, koji je godinama bio kao Klix?

Pa tamo je kompletna administracija bila FGR i FGR je bio dominatan narativ. Srpski nacionalisti su ekspresno bili banovani. Ja sam se registrovao i mene su banovali jer sam napisao da nije ok da Djokovica nazivaju troprstasem i srpskom seljacinom. :lol:

I takve u Srbiji nazivaju ustasama i siptarima.

...

A zapravo, radi se o ljudima koji su opravdano zagdjeni sa pojavama u srpskom drustvu.
Halo ba, nisu Srbi na drugom kontinentu sa okeanom izmedju. Imaju oni svoje komplekse koji se svode na opanak i selo ali nikada, nikada na vjeru, tradiciju,... ONi nisu ucili kako su produkt zle vizantijske okupacije, kako su prodali vjeru za veceru koja ih je unazadila, oni nemaju Srbijanac vs Srbin.

Njihov fgr se samo svodi na rock and rol, kulturno gradjanstvo koje ne baca smece sa balkona,... dok kod nas fgr kaci i vjeru.

Post Reply