Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Locked
User avatar
Truba
Posts: 81027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4776 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Truba »

sinuhe wrote: 12/05/2021 09:21 Nije dogovor problem jer dogovoren je i Deyton.
Problem su zatrovani odnosi prije svih tih dogovora i to je ono sto koci neku buducu gradjansku drzavu.
Ako nije problwm zivot u gradovima gdje su se gledali preko nisana
Zasto se dizu tenzije u gradovima gdje nema hrvata ili su manjina manjine ili gdje su polozili oruzje...ili kao tuzla i ostalo nije ni bilo problema

Isto je i sa suprotne strane

Dakle medijsko pumpanje i mrznja preko portala od 25 godina

Vidis kako sr lako preslo preko "izdaje" u mostaru
Za dogovor oko izbora u uskoplj mnogi i ne znaju niti da ima taj grad a ne da su bile ulicne borbe
Isto tako kad legne potpis...sutradan kao da nista nije bilo...a izgubljrna desetljeca
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#4777 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Project Ashe »

Novak20 wrote: 12/05/2021 09:36
Project Ashe wrote: 12/05/2021 09:29
sinuhe wrote: 12/05/2021 09:21 Nije dogovor problem jer dogovoren je i Deyton.
Problem su zatrovani odnosi prije svih tih dogovora i to je ono sto koci neku buducu gradjansku drzavu.
Zato i jest veoma bitno ove ultra nacionaliste skinuti sa vlasti (čitaj: SNSD, HDZ, SDA), mi ostali lako ćemo se dogovoriti oko svega, jer ne patimo od turbo-nacionalnog virusa ko ekipa iz zagrade.
Ja sam već dosta puta napisao da se ultra, turbo, giga nacionalisti sa vlasti mogu skinuti samo kada dovrše poslove koje su započeli.
Problem je što svi mi ostali koji smo ipak većina, ne želimo da vidimo kako to finalno rješenje izgleda jer znamo da vodi samo u siromaštvo, propast, i buduće sukobe, tako da vrijeme je da ih se pošalje na smetljište istorije.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4778 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

seln wrote: 12/05/2021 09:33
Novak20 wrote: 12/05/2021 09:29
seln wrote: 12/05/2021 09:22

To jedino i mozete. :D
:lol:

Dugo te nije bilo. Mislim, nije neka šteta. :D
Ti si, nazalost, stalno prisutan.
Neuroza ili sinekura?
Inace, tu sam samo privremeno, da izjednacim pasivnost moderatora.
:lol:

Čista dosada.

Para mi nikada nije falilo da bih zarađivao na ovaj način.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4779 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Project Ashe wrote: 12/05/2021 09:39
Problem je što svi mi ostali koji smo ipak većina, ne želimo da vidimo kako to finalno rješenje izgleda jer znamo da vodi samo u siromaštvo, propast, i buduće sukobe, tako da vrijeme je da ih se pošalje na smetljište istorije.
A kako ?

Ja sam '80-ih mislio da su nacionalisti stvar prošlosti, '90-ih sam se uvjerio da nisu, naprotiv. Njima treba tisuću puta manje političke energije da pokrenu narod u željenom pravcu nego socijalistima n pr. Da ne govorim o pokretanju naroda na narod uz dodatak vjerske-religijske komponente.

Meni je osnovni problem to što nacionalisti mogu kupiti opoziciju upravo zbog gore navedenog, a samim tim indirektno i moj glas koji im nisam dao.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#4780 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Project Ashe »

Novak20 wrote: 12/05/2021 09:59
Project Ashe wrote: 12/05/2021 09:39
Problem je što svi mi ostali koji smo ipak većina, ne želimo da vidimo kako to finalno rješenje izgleda jer znamo da vodi samo u siromaštvo, propast, i buduće sukobe, tako da vrijeme je da ih se pošalje na smetljište istorije.
A kako ?

Ja sam '80-ih mislio da su nacionalisti stvar prošlosti, '90-ih sam se uvjerio da nisu, naprotiv. Njima treba tisuću puta manje političke energije da pokrenu narod u željenom pravcu nego socijalistima n pr. Da ne govorim o pokretanju naroda na narod uz dodatak vjerske-religijske komponente.

Meni je osnovni problem to što nacionalisti mogu kupiti opoziciju upravo zbog gore navedenog, a samim tim indirektno i moj glas koji im nisam dao.
Ja smatram da normalni ljudi o kojima ja govorim još uvijek nisu dovoljno nadrkani protiv vlasti, tj. trenutna situacija im ne pogoršava njihovo društveno-ekonomsko stanje i položaj, iz navedenog razloga i ne izlaze na izbore niti se petljaju u politiku. Onog momenta kad i njihova egzistencija bude ugrožena na neki način, vidjet ćeš kako se sve mijenja ako u međuvremenu nacionalisti nas ne posvađaju do "point of no return" momenta, onda nek nam je Bog na pomoći.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4781 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Već smo konstatirali da su normalni ljudi manjina, odnosno da su budale većina.

Zato normalni gledaju da se odavde ispale ili da se barem ne miješaju sa budalama.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4782 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by BHCluster »

seln wrote: 12/05/2021 09:33
Novak20 wrote: 12/05/2021 09:29
seln wrote: 12/05/2021 09:22

To jedino i mozete. :D
:lol:

Dugo te nije bilo. Mislim, nije neka šteta. :D
Ti si, nazalost, stalno prisutan.
Neuroza ili sinekura?
Inace, tu sam samo privremeno, da izjednacim pasivnost moderatora.
:thumbup:
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#4783 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Project Ashe »

Novak20 wrote: 12/05/2021 10:12 Već smo konstatirali da su normalni ljudi manjina, odnosno da su budale većina.

Zato normalni gledaju da se odavde ispale ili da se barem ne miješaju sa budalama.
budale su većina na biračkim mjestima, generalno nisu.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#4784 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by sandzokan »

Humljanin wrote: 12/05/2021 07:20
sandzokan wrote: 11/05/2021 20:49
Humljanin wrote: 11/05/2021 15:27

Aliji se zamjera što je par dana nakon toga rekao da to nije njegov rat iako je na teritoriju BiH koje je on bio predsjednik.
Znači za kolonu JNA nije kriv, oslobodio si ga od ovoga što si napisao danas?
Zašto je prevario ljude u Pologu kod Mostara kada su 3 dana držali JNA tenkove dok su mu ti ljudi isti klicali kao predsjedniku?
Pa nije on poslao kolonu JNA tenkova. Naravno da on nije kriv za kolonu.
Znam sa nisi rekao da je Alija poslao tenkove, dzabe vrtis pricu u krug. Rekao si da je Alija “prevario ljude u Pologu” moje pitanje se odnosilo na to.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4785 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

sandzokan wrote: 12/05/2021 10:44
Humljanin wrote: 12/05/2021 07:20
sandzokan wrote: 11/05/2021 20:49

Znači za kolonu JNA nije kriv, oslobodio si ga od ovoga što si napisao danas?

Pa nije on poslao kolonu JNA tenkova. Naravno da on nije kriv za kolonu.
Znam sa nisi rekao da je Alija poslao tenkove, dzabe vrtis pricu u krug. Rekao si da je Alija “prevario ljude u Pologu” moje pitanje se odnosilo na to.
Pa pogledaj kako su ga ljudi dočekali sa oduševljenjem i klicanje. Poslušaj njegov govor kako je on njihov i kako ih neće izdati.
Par dana poslje dok gore hrvatska sela u BiH on kaže nije to moj rat. Nije prstom mrdnuo.
On je bio predsjednik države na koju je krenula agresija a nije učinio ništa, ostavio je hrvatski narod ma cjedilu.
Šta su trebali? Normalno da ce se samoorganizirati.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#4786 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by mirsek »

Humljanin wrote: 12/05/2021 11:04
sandzokan wrote: 12/05/2021 10:44
Humljanin wrote: 12/05/2021 07:20

Pa nije on poslao kolonu JNA tenkova. Naravno da on nije kriv za kolonu.
Znam sa nisi rekao da je Alija poslao tenkove, dzabe vrtis pricu u krug. Rekao si da je Alija “prevario ljude u Pologu” moje pitanje se odnosilo na to.
Pa pogledaj kako su ga ljudi dočekali sa oduševljenjem i klicanje. Poslušaj njegov govor kako je on njihov i kako ih neće izdati.
Par dana poslje dok gore hrvatska sela u BiH on kaže nije to moj rat. Nije prstom mrdnuo.
On je bio predsjednik države na koju je krenula agresija a nije učinio ništa, ostavio je hrvatski narod ma cjedilu.
Šta su trebali? Normalno da ce se samoorganizirati.
Jel ih i Kljuic, osnivac HDZ-a BIH prevario i izdao ?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4787 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

mirsek wrote: 12/05/2021 11:07
Humljanin wrote: 12/05/2021 11:04
sandzokan wrote: 12/05/2021 10:44

Znam sa nisi rekao da je Alija poslao tenkove, dzabe vrtis pricu u krug. Rekao si da je Alija “prevario ljude u Pologu” moje pitanje se odnosilo na to.
Pa pogledaj kako su ga ljudi dočekali sa oduševljenjem i klicanje. Poslušaj njegov govor kako je on njihov i kako ih neće izdati.
Par dana poslje dok gore hrvatska sela u BiH on kaže nije to moj rat. Nije prstom mrdnuo.
On je bio predsjednik države na koju je krenula agresija a nije učinio ništa, ostavio je hrvatski narod ma cjedilu.
Šta su trebali? Normalno da ce se samoorganizirati.
Jel ih i Kljuic, osnivac HDZ-a BIH prevario i izdao ?
Je li BiH bila podijeljena na 3 države ili je bila jedna država sa Alijom kao predsjednikom?

Alija je naveća figura koja je bila tu i nikome taj narod nije klicao kao njemu. On je bio onaj koji je imao navišu funkciju u BiH i njemu se vjerovalo i pozdavalo.

Ako je tebi normalno da predsjednik jedne države kaže da nije njegov rat dok mu druga drzava ubija građane i spaljuje sela...onda OK

Ali onda jasno reci da je Alija prvi podijelio tu i takvu BIH po nacionalno-vjerskom ključu i da ti to podržavaš.

Nemožeš plakati za "jednom i jedinom" i plakati kako je svaki pedalj jednak, kako treba biti unitarna gradanaska.... A u istom dahu pereš odgovornost sa sebe za dijelove te drzave koji te ne interesiraju.

Jednostavno, Alija je oprao ruke od dijelova BIH kojima su Hrvati nastanjeni, nije ga bilo briga. Mislio je stajati po strani i vidjeti kako će se rasplesti sukob Srba i Hrvata pa tko prevagdne njemu se prikloniti.

Tako se negradk povjerenje, nego se sahranjuje jedinstvena drzava.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#4788 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by mirsek »

Humljanin wrote: 12/05/2021 11:17
mirsek wrote: 12/05/2021 11:07
Humljanin wrote: 12/05/2021 11:04

Pa pogledaj kako su ga ljudi dočekali sa oduševljenjem i klicanje. Poslušaj njegov govor kako je on njihov i kako ih neće izdati.
Par dana poslje dok gore hrvatska sela u BiH on kaže nije to moj rat. Nije prstom mrdnuo.
On je bio predsjednik države na koju je krenula agresija a nije učinio ništa, ostavio je hrvatski narod ma cjedilu.
Šta su trebali? Normalno da ce se samoorganizirati.
Jel ih i Kljuic, osnivac HDZ-a BIH prevario i izdao ?
Je li BiH bila podijeljena na 3 države ili je bila jedna država sa Alijom kao predsjednikom?

Alija je naveća figura koja je bila tu i nikome taj narod nije klicao kao njemu. On je bio onaj koji je imao navišu funkciju u BiH i njemu se vjerovalo i pozdavalo.

Ako je tebi normalno da predsjednik jedne države kaže da nije njegov rat dok mu druga drzava ubija građane i spaljuje sela...onda OK

Ali onda jasno reci da je Alija prvi podijelio tu i takvu BIH po nacionalno-vjerskom ključu i da ti to podržavaš.

Nemožeš plakati za "jednom i jedinom" i plakati kako je svaki pedalj jednak, kako treba biti unitarna gradanaska.... A u istom dahu pereš odgovornost sa sebe za dijelove te drzave koji te ne interesiraju.

Jednostavno, Alija je oprao ruke od dijelova BIH kojima su Hrvati nastanjeni, nije ga bilo briga. Mislio je stajati po strani i vidjeti kako će se rasplesti sukob Srba i Hrvata pa tko prevagdne njemu se prikloniti.

Tako se negradk povjerenje, nego se sahranjuje jedinstvena drzava.
Opet Alija pa Alija. Jel ih Kljuic, osnivac i prvi predsjednik HDZ-a BIH izdao, jel kritikovao i napadao Aliju ?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4789 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

mirsek wrote: 12/05/2021 11:21
Humljanin wrote: 12/05/2021 11:17
mirsek wrote: 12/05/2021 11:07
Jel ih i Kljuic, osnivac HDZ-a BIH prevario i izdao ?
Je li BiH bila podijeljena na 3 države ili je bila jedna država sa Alijom kao predsjednikom?

Alija je naveća figura koja je bila tu i nikome taj narod nije klicao kao njemu. On je bio onaj koji je imao navišu funkciju u BiH i njemu se vjerovalo i pozdavalo.

Ako je tebi normalno da predsjednik jedne države kaže da nije njegov rat dok mu druga drzava ubija građane i spaljuje sela...onda OK

Ali onda jasno reci da je Alija prvi podijelio tu i takvu BIH po nacionalno-vjerskom ključu i da ti to podržavaš.

Nemožeš plakati za "jednom i jedinom" i plakati kako je svaki pedalj jednak, kako treba biti unitarna gradanaska.... A u istom dahu pereš odgovornost sa sebe za dijelove te drzave koji te ne interesiraju.

Jednostavno, Alija je oprao ruke od dijelova BIH kojima su Hrvati nastanjeni, nije ga bilo briga. Mislio je stajati po strani i vidjeti kako će se rasplesti sukob Srba i Hrvata pa tko prevagdne njemu se prikloniti.

Tako se negradk povjerenje, nego se sahranjuje jedinstvena drzava.
Opet Alija pa Alija. Jel ih Kljuic, osnivac i prvi predsjednik HDZ-a BIH izdao, jel kritikovao i napadao Aliju ?
Je li Alija bio Predsjednik? Je li jedna država ili ih je 5? Tada ljudi još nisu dijelili ništa na "naše" i "njihove".
Aliju se volilo i smatralo predsjednikom.

Dzaba pokusavas okrenuti priču na podjele. Tada ih u Pologu još nije bilo. Pogledaj samo dokumentarac kako je dočekan i kako je on radostan bio među njima.

Dzaba okreces pricu.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#4790 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by mirsek »

Humljanin wrote: 12/05/2021 11:27
mirsek wrote: 12/05/2021 11:21
Humljanin wrote: 12/05/2021 11:17

Je li BiH bila podijeljena na 3 države ili je bila jedna država sa Alijom kao predsjednikom?

Alija je naveća figura koja je bila tu i nikome taj narod nije klicao kao njemu. On je bio onaj koji je imao navišu funkciju u BiH i njemu se vjerovalo i pozdavalo.

Ako je tebi normalno da predsjednik jedne države kaže da nije njegov rat dok mu druga drzava ubija građane i spaljuje sela...onda OK

Ali onda jasno reci da je Alija prvi podijelio tu i takvu BIH po nacionalno-vjerskom ključu i da ti to podržavaš.

Nemožeš plakati za "jednom i jedinom" i plakati kako je svaki pedalj jednak, kako treba biti unitarna gradanaska.... A u istom dahu pereš odgovornost sa sebe za dijelove te drzave koji te ne interesiraju.

Jednostavno, Alija je oprao ruke od dijelova BIH kojima su Hrvati nastanjeni, nije ga bilo briga. Mislio je stajati po strani i vidjeti kako će se rasplesti sukob Srba i Hrvata pa tko prevagdne njemu se prikloniti.

Tako se negradk povjerenje, nego se sahranjuje jedinstvena drzava.
Opet Alija pa Alija. Jel ih Kljuic, osnivac i prvi predsjednik HDZ-a BIH izdao, jel kritikovao i napadao Aliju ?
Je li Alija bio Predsjednik? Je li jedna država ili ih je 5? Tada ljudi još nisu dijelili ništa na "naše" i "njihove".
Aliju se volilo i smatralo predsjednikom.

Dzaba pokusavas okrenuti priču na podjele. Tada ih u Pologu još nije bilo. Pogledaj samo dokumentarac kako je dočekan i kako je on radostan bio među njima.

Dzaba okreces pricu.
I Kljuica su docekali sa odusevljenjem. Alija i predsjednik HDZ Kljuic su dakle imali usaglasene stavove. Kud ces legalnije i legitimniije.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4791 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

mirsek wrote: 12/05/2021 11:50
I Kljuica su docekali sa odusevljenjem. Alija i predsjednik HDZ Kljuic su dakle imali usaglasene stavove. Kud ces legalnije i legitimniije.
Okreces pricu bezveze.
Odgovori sebi ne moraš meni, je li taj narod izdan? Je li ostavljen sam sebi i JNA na pocetku rata?
Kako je reagirao Alija? Šta je pokrenuo? Je li barem okrenuo diplomatsku i medijsku ofanzivu? Ništa.

Stvar jasna, nema su ta šta puno drviti. To što si ti jos uvijek uvjeren da je samo tvoja (odnosno bošnjačka) pozicija jedina 100% moralno ispravna je stvar pristranosti.
Skontat ces nekad ovo sto sam ti pisao.

Hrvatski narod u BiH je na početku rata ostavljen, pušten niz vodu od te iste BiH u koju se kunemo svi. Tu priča završava.
Odnosno počinje.
I nista ne može promijeniti tu činjenicu.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#4792 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by mirsek »

Humljanin wrote: 12/05/2021 11:55
mirsek wrote: 12/05/2021 11:50
I Kljuica su docekali sa odusevljenjem. Alija i predsjednik HDZ Kljuic su dakle imali usaglasene stavove. Kud ces legalnije i legitimniije.
Okreces pricu bezveze.
Odgovori sebi ne moraš meni, je li taj narod izdan? Je li ostavljen sam sebi i JNA na pocetku rata?
Kako je reagirao Alija? Šta je pokrenuo? Je li barem okrenuo diplomatsku i medijsku ofanzivu? Ništa.

Stvar jasna, nema su ta šta puno drviti. To što si ti jos uvijek uvjeren da je samo tvoja (odnosno bošnjačka) pozicija jedina 100% moralno ispravna je stvar pristranosti.
Skontat ces nekad ovo sto sam ti pisao.

Hrvatski narod u BiH je na početku rata ostavljen, pušten niz vodu od te iste BiH u koju se kunemo svi. Tu priča završava.
Odnosno počinje.
I nista ne može promijeniti tu činjenicu.
Nidje veze, pa onda je i Bosnjacki narod ostavljen i pusten niz vodu, jesmo li se u patikama i sa 30 metaka borili protiv tenkova i artiljerije, haman se nismo ozbiljno pripremali i naoruzavali, i sta sad...
Ne trazi izgovor za nelegalne radnje i ne patetisi..
Last edited by mirsek on 12/05/2021 12:08, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4793 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by BHCluster »

Zapoceli rat sa Srbima i onda haj Alija brani nas! :lol:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#4794 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Sigma90 »

Daj ljudi vise. Pustimo se Kljujica, Alije i ostali. De vise da usvojimo taj „Svicarski model“ i da idemo svi zajedno naprijed! :bih:
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4795 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by BHCluster »

Sigma90 wrote: 12/05/2021 12:15 Daj ljudi vise. Pustimo se Kljujica, Alije i ostali. De vise da usvojimo taj „Svicarski model“ i da idemo svi zajedno naprijed! :bih:
Zar belgijski nije vise u igri?
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#4796 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Sigma90 »

BHCluster wrote: 12/05/2021 12:22
Sigma90 wrote: 12/05/2021 12:15 Daj ljudi vise. Pustimo se Kljujica, Alije i ostali. De vise da usvojimo taj „Svicarski model“ i da idemo svi zajedno naprijed! :bih:
Zar belgijski nije vise u igri?
Kazu svicarski vise odgovara.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4797 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by spreca »

Sigma90 wrote: 12/05/2021 12:22
BHCluster wrote: 12/05/2021 12:22
Sigma90 wrote: 12/05/2021 12:15 Daj ljudi vise. Pustimo se Kljujica, Alije i ostali. De vise da usvojimo taj „Svicarski model“ i da idemo svi zajedno naprijed! :bih:
Zar belgijski nije vise u igri?
Kazu svicarski vise odgovara.
Ja predlazem ruski model,federalno uredjenje sa centralnom vlasucu(Moskvi)Sarajevu,jedan covjek jedan glas,nema vitalnog nacionalnog itd :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4798 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Truba »

Kakav god model dogovore bice dobar
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4799 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by BHCluster »

spreca wrote: 12/05/2021 12:26
Sigma90 wrote: 12/05/2021 12:22
BHCluster wrote: 12/05/2021 12:22

Zar belgijski nije vise u igri?
Kazu svicarski vise odgovara.
Ja predlazem ruski model,federalno uredjenje sa centralnom vlasucu(Moskvi)Sarajevu,jedan covjek jedan glas,nema vitalnog nacionalnog itd :mrgreen:
Nemoze nisi legitiman.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#4800 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Sigma90 »

spreca wrote: 12/05/2021 12:26
Sigma90 wrote: 12/05/2021 12:22
BHCluster wrote: 12/05/2021 12:22

Zar belgijski nije vise u igri?
Kazu svicarski vise odgovara.
Ja predlazem ruski model,federalno uredjenje sa centralnom vlasucu(Moskvi)Sarajevu,jedan covjek jedan glas,nema vitalnog nacionalnog itd :mrgreen:
Svicarski bolje. Odgovara navodno i Humljaninu.
Locked