Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Locked
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4751 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

tl_new wrote: 11/05/2021 17:57
Humljanin wrote: 11/05/2021 17:46
tl_new wrote: 11/05/2021 17:22

Eto, vidiš. Tu se više slažem s tobom, nego sa rahmetli Alijom, ako je istina to što kažeš. Međutim, trebaš imati u vidu da su Bošnjaci bili potpuno nespremni za rat i da nisu ni sebe mogli braniti. Kao što rekoh, naivnost nas je kroz historiju skupo koštala.
I Hrvati su bili nespremni za rat. Nisu naši djedovi sačuvali haubice u vinskim podrumima.

Čak štoviše, na primjeru Slovenije i Hrvatske BIH je imala ppučak šta se sprema i imala je malo više vremena za zbiti redove. Hrvati u BiH nisu čekali ništa kad su vidjeli da njihova draga Hrvatska gori.

Pitanje je sad, je li se Alija samo pravio nevješt želeći prevariti Srbe, ili je želio nekako kupiti vrijeme ili je jednostavno mislio da ga nije btiga ni za Hrvatski korpus unutar BiH, da je to stvar između samo Srba i Hrvata da se oni razračunaju, a onda se prikloniti pobjedničkoj strani.

Kako god bilo, to ni u kojem slučaju nije bio drzavnicki potez.
Ne može predsjednik jedne države na kojoj druga država vrši agresiju reći to nije moj rat.
Ako strana sila napada tvoja sela i ubija tvoje stanovnike, odakle ti pravo stajati po strani?

Ja ti kažem, ljudi koji su bili aktivni svjedoci tih događanja se kunu da su voljeli i poštivali Aliju kao svoga najrođenijeg i očekivali su od njega da pokrene obranu i zaštiti sav narod u BiH. Tako su ga i dočekali i u Pologu goloruki civili dok su blokirali tenkove JNA na 3 dana.

Poslje su vidjeli da Alija ne razmislja kao oni. Ne razmišlja državnički, ne razmislja inkluzivno multikonfesionalno i multinacionalno nego da mu je samo do muslimanske države i do muslimana...

Šta ćeš drugo nego sam se organizirati?
Potpuno se slazem da je tadašnje rukovodstvo BiH trebalo i moralo kompetentnije djelovati.

Ja se bojim da nije bila stvar kompetencije nego ideologije.
Jednostavno sudarale su se različite vizije i različite ideologije.

Malo tko se borio za jedinstvenu multinacionalnu državu. Ali onaj od koga se to najviše očekivali i tko je imao najvevi kapital u rukama da to učini i za kime bi se poveli svi(ili bi otvoreno ustali protiv) je praktički izdao tu ideju...

Kažem ti, ja i danas pričam s ljudima koji sa gorčinom pričaju kako su vjerovali Aliji i smatrali ga za svoga predsjednika. Ti ljudi su poslje promijenili misljenje kada su shvatili da svatko mora braniti sebe.

A možda je moglo biti drugačije...

Ali za prolivenim mlijekom ne treba plakati. Trebalo bi gledati u buducnost, jer danasnja situacija ne izgleda obecavajuce ni za buduce generacije. Prakticki ništa suštinski važno se nije riješilo 30 godina nakon rata. S mrtve točke teško da se pomaklo.

Zato ljudi i iseljavaju jer su premoreni i dosta im je beznađa.
Moždamo se do sudnjeg dana dvađati i prepirati, ali ode život..
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#4752 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by emmir1 »

Humljanin wrote: 11/05/2021 18:06
tl_new wrote: 11/05/2021 17:51
Humljanin wrote: 11/05/2021 17:37

Vi ste im korisne budale kao i Blaz Kraljevic, kao Zeljko Komsic itd... Ono, sluzite kao za pokazivanje da su njihovi politički ciljevi ispravni jer ko biva ima među njima i tolerantnih ljudi, ateista, katolika, pravoslavaca....a ustvari se bori za muslimansku drzavicu.

Po bahatosti SDA pulena vidiš kako oni doživljavaju drzavu.
Oni su begovi, a ostali su raja.
Hrvati u Sarajevu imaju sva prava kao i svi ostali građani. Niko im ne osporava jezik. Ja svoje kolege katolike doživljavam jednako kao i muslimane. Za katolički Uskrs na UNSA je bio neradni dan. Možete li vi to reći za Mostar i za Sveučilište u Mostaru, kada je u pitanju Bajram???
Pa i nije baš tako.
Svaka čast tebi ako se odnosiš prema svima jednako sa poštovanjem, ali znam nekolicinu Hrvata u Sarajevu i manje više svi slično doživljavaju. Nisu to svakodnevne neugodnosti, ali su zasigurno neugodne stvari koje nitko ne bi volio doživljavsti u svome gradu...da ne nabrajam od sitnica na cesti i u trgovini pa do institucija...

Brkaš dvije stvari.
Mi smo svi: i Bošnjaci i Srbi i Hrvati i Romi itd...jednako ugroženi i obespravljeni kao ljudi pojedinci u ovoj i ovakvoj državi.
Ali pored toga, pored osnovnih ljudskih prava imasni kolekticna prava kao prava vjerske skupine, pravo nacionalne skupine, pravo seksualnoh manjina itd...
E sve te razlicite skupine (kao i mnoge druge) nemaju iste probleme s kojima se susreću.

Ako smo ja i ti kao ljudi slično ugroženi i obespravljeni u BiH, kao pripadnici različitih nacionalnoh i vjerskih skupina namo iste probleme nego zasebne.

Hrvat i katolik u Sarajevu može možda imati iste mogučnosti, prava i obaveze kao i ostali građani Sarajeva, ali samim time što je u manjini u ovakvom postkonfliktnom društvu sigurno nema isto iskustvo kao i ti nego mu se htjelo ne htjelo povremeno broje krvna zrnca i doživljava neugodnosti od kojekakvih budala.

Pa samim time što političari svako malo na TV-u naglašavaju da su Hrvazi u Sarajevu svi zaposleni i da su privilegirani zbog toga, se vrši pritisak na te ljude jer se osjećaju pod povećalom sredine kao da im se broje krvna zrnca i kao da otimaju nešto od drugih. Normalno onda da će se naći i neka usijana glava koja će negativno reagirati na tu "privilegiranost" Hrvata u Sarajevu....

Ne kažem ja da je sarajevo drugačije od drugih gradova u BIH. Svugdje oni koji su u manjem broju trpe.
Ali se Sarajevo predstavlja kao glavni grad države, glavni grad svih građana, kao multinacionalna sredina, kao Europski Jeruzalem...

Ma ne seri bezveze.

Izvoli nabrojat te neugodnosti koje Hrvati imaju.

Ili začepi
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4753 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

tl_new wrote: 11/05/2021 18:00
Project Ashe wrote: 11/05/2021 17:55
tl_new wrote: 11/05/2021 17:51

Hrvati u Sarajevu imaju sva prava kao i svi ostali građani. Niko im ne osporava jezik. Ja svoje kolege katolike doživljavam jednako kao i muslimane. Za katolički Uskrs na UNSA je bio neradni dan. Možete li vi to reći za Mostar i za Sveučilište u Mostaru, kada je u pitanju Bajram???
U Bošnjačkom dijelu federacije za bajram se dobije plaćeno odsustvo za božić ku---c u usta, katolici mogu izmoljakat godišnji a o božićnici ni govora, barem je tako gdje ja živim. Bošnjaci uredno dobiju bajramluk i slobodan dan, doduše ne mogu lagati dobiju bajramluk i hrvati i srbi i isto tako taj slobodni dan.
Znam sigurno da na nekim ustanovama UNSA dobiju bozicnicu ili, sto dodje na isto, bajramaluk kojeg su slobodni koristiti za Bozic. Ono sto je sigurno jeste da je Bozic neradni na cijelom UNSA, kako katolicki, tako i pravoslavni. Tu se najbolje vidi razlika u svjetonazorima ;-)
Eto nisam siguran, moguce da si u pravu...

Ali šta je nedavno bila hajka i ovdje na forumu u vezi dekana Elektrotehnickog fakulteta da provodi samovolju i da su studenti katolici ponekad imali predavnja i ispite na Bozic i Uskrs?
Bas pisali studenti muslimanske vjeroispovijesti da nije u redu sto katolici nemaju slobodne dane a to kao piše na papiru ali se ne poštuje.
Pa im dekan nekako osorno odgovorio da to ko biva traže slobodne dane jer su lijenčine i jer im se ne dolazi na predavanja...nešto u tom smislu..
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4754 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

emmir1 wrote: 11/05/2021 18:14
Humljanin wrote: 11/05/2021 18:06
tl_new wrote: 11/05/2021 17:51

Hrvati u Sarajevu imaju sva prava kao i svi ostali građani. Niko im ne osporava jezik. Ja svoje kolege katolike doživljavam jednako kao i muslimane. Za katolički Uskrs na UNSA je bio neradni dan. Možete li vi to reći za Mostar i za Sveučilište u Mostaru, kada je u pitanju Bajram???
Pa i nije baš tako.
Svaka čast tebi ako se odnosiš prema svima jednako sa poštovanjem, ali znam nekolicinu Hrvata u Sarajevu i manje više svi slično doživljavaju. Nisu to svakodnevne neugodnosti, ali su zasigurno neugodne stvari koje nitko ne bi volio doživljavsti u svome gradu...da ne nabrajam od sitnica na cesti i u trgovini pa do institucija...

Brkaš dvije stvari.
Mi smo svi: i Bošnjaci i Srbi i Hrvati i Romi itd...jednako ugroženi i obespravljeni kao ljudi pojedinci u ovoj i ovakvoj državi.
Ali pored toga, pored osnovnih ljudskih prava imasni kolekticna prava kao prava vjerske skupine, pravo nacionalne skupine, pravo seksualnoh manjina itd...
E sve te razlicite skupine (kao i mnoge druge) nemaju iste probleme s kojima se susreću.

Ako smo ja i ti kao ljudi slično ugroženi i obespravljeni u BiH, kao pripadnici različitih nacionalnoh i vjerskih skupina namo iste probleme nego zasebne.

Hrvat i katolik u Sarajevu može možda imati iste mogučnosti, prava i obaveze kao i ostali građani Sarajeva, ali samim time što je u manjini u ovakvom postkonfliktnom društvu sigurno nema isto iskustvo kao i ti nego mu se htjelo ne htjelo povremeno broje krvna zrnca i doživljava neugodnosti od kojekakvih budala.

Pa samim time što političari svako malo na TV-u naglašavaju da su Hrvazi u Sarajevu svi zaposleni i da su privilegirani zbog toga, se vrši pritisak na te ljude jer se osjećaju pod povećalom sredine kao da im se broje krvna zrnca i kao da otimaju nešto od drugih. Normalno onda da će se naći i neka usijana glava koja će negativno reagirati na tu "privilegiranost" Hrvata u Sarajevu....

Ne kažem ja da je sarajevo drugačije od drugih gradova u BIH. Svugdje oni koji su u manjem broju trpe.
Ali se Sarajevo predstavlja kao glavni grad države, glavni grad svih građana, kao multinacionalna sredina, kao Europski Jeruzalem...

Ma ne seri bezveze.

Izvoli nabrojat te neugodnosti koje Hrvati imaju.

Ili začepi
Znas li ti nabrojati neugodnosti koje Bošnjavi dozivljavaju u Mostaru i Banja Luci?

Ako ih nema, onda sve ok, ti si u pravu.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#4755 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Project Ashe »

emmir1 wrote: 11/05/2021 18:14
Humljanin wrote: 11/05/2021 18:06
tl_new wrote: 11/05/2021 17:51

Hrvati u Sarajevu imaju sva prava kao i svi ostali građani. Niko im ne osporava jezik. Ja svoje kolege katolike doživljavam jednako kao i muslimane. Za katolički Uskrs na UNSA je bio neradni dan. Možete li vi to reći za Mostar i za Sveučilište u Mostaru, kada je u pitanju Bajram???
Pa i nije baš tako.
Svaka čast tebi ako se odnosiš prema svima jednako sa poštovanjem, ali znam nekolicinu Hrvata u Sarajevu i manje više svi slično doživljavaju. Nisu to svakodnevne neugodnosti, ali su zasigurno neugodne stvari koje nitko ne bi volio doživljavsti u svome gradu...da ne nabrajam od sitnica na cesti i u trgovini pa do institucija...

Brkaš dvije stvari.
Mi smo svi: i Bošnjaci i Srbi i Hrvati i Romi itd...jednako ugroženi i obespravljeni kao ljudi pojedinci u ovoj i ovakvoj državi.
Ali pored toga, pored osnovnih ljudskih prava imasni kolekticna prava kao prava vjerske skupine, pravo nacionalne skupine, pravo seksualnoh manjina itd...
E sve te razlicite skupine (kao i mnoge druge) nemaju iste probleme s kojima se susreću.

Ako smo ja i ti kao ljudi slično ugroženi i obespravljeni u BiH, kao pripadnici različitih nacionalnoh i vjerskih skupina namo iste probleme nego zasebne.

Hrvat i katolik u Sarajevu može možda imati iste mogučnosti, prava i obaveze kao i ostali građani Sarajeva, ali samim time što je u manjini u ovakvom postkonfliktnom društvu sigurno nema isto iskustvo kao i ti nego mu se htjelo ne htjelo povremeno broje krvna zrnca i doživljava neugodnosti od kojekakvih budala.

Pa samim time što političari svako malo na TV-u naglašavaju da su Hrvazi u Sarajevu svi zaposleni i da su privilegirani zbog toga, se vrši pritisak na te ljude jer se osjećaju pod povećalom sredine kao da im se broje krvna zrnca i kao da otimaju nešto od drugih. Normalno onda da će se naći i neka usijana glava koja će negativno reagirati na tu "privilegiranost" Hrvata u Sarajevu....

Ne kažem ja da je sarajevo drugačije od drugih gradova u BIH. Svugdje oni koji su u manjem broju trpe.
Ali se Sarajevo predstavlja kao glavni grad države, glavni grad svih građana, kao multinacionalna sredina, kao Europski Jeruzalem...

Ma ne seri bezveze.

Izvoli nabrojat te neugodnosti koje Hrvati imaju.

Ili začepi
Evo ja sam naveo u mom selu kako stvari stoje, znači za božić možeš eventualno dobit godišnji za bajram plaćeno odsustvo, božićnica nula bodova, bajramluk obavezno. Većinski Bošnjačka općina ali ima i hrvata i srba u nekim malim brojevima, znači bukvalno manjina.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4756 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by BHCluster »

Apsolutno je neprihvatljivo bilo kome uskracivati ljudska prava, ukljucujuci vjerske slobode! I takve stvari treba pravno kaznjavati.
tl_new
Posts: 16
Joined: 06/01/2019 17:11

#4757 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by tl_new »

Humljanin wrote: 11/05/2021 18:06
tl_new wrote: 11/05/2021 17:51
Humljanin wrote: 11/05/2021 17:37

Vi ste im korisne budale kao i Blaz Kraljevic, kao Zeljko Komsic itd... Ono, sluzite kao za pokazivanje da su njihovi politički ciljevi ispravni jer ko biva ima među njima i tolerantnih ljudi, ateista, katolika, pravoslavaca....a ustvari se bori za muslimansku drzavicu.

Po bahatosti SDA pulena vidiš kako oni doživljavaju drzavu.
Oni su begovi, a ostali su raja.
Hrvati u Sarajevu imaju sva prava kao i svi ostali građani. Niko im ne osporava jezik. Ja svoje kolege katolike doživljavam jednako kao i muslimane. Za katolički Uskrs na UNSA je bio neradni dan. Možete li vi to reći za Mostar i za Sveučilište u Mostaru, kada je u pitanju Bajram???
Pa i nije baš tako.
Svaka čast tebi ako se odnosiš prema svima jednako sa poštovanjem, ali znam nekolicinu Hrvata u Sarajevu i manje više svi slično doživljavaju. Nisu to svakodnevne neugodnosti, ali su zasigurno neugodne stvari koje nitko ne bi volio doživljavsti u svome gradu...da ne nabrajam od sitnica na cesti i u trgovini pa do institucija...

Brkaš dvije stvari.
Mi smo svi: i Bošnjaci i Srbi i Hrvati i Romi itd...jednako ugroženi i obespravljeni kao ljudi pojedinci u ovoj i ovakvoj državi.
Ali pored toga, pored osnovnih ljudskih prava imasni kolekticna prava kao prava vjerske skupine, pravo nacionalne skupine, pravo seksualnoh manjina itd...
E sve te razlicite skupine (kao i mnoge druge) nemaju iste probleme s kojima se susreću.

Ako smo ja i ti kao ljudi slično ugroženi i obespravljeni u BiH, kao pripadnici različitih nacionalnoh i vjerskih skupina namo iste probleme nego zasebne.

Hrvat i katolik u Sarajevu može možda imati iste mogučnosti, prava i obaveze kao i ostali građani Sarajeva, ali samim time što je u manjini u ovakvom postkonfliktnom društvu sigurno nema isto iskustvo kao i ti nego mu se htjelo ne htjelo povremeno broje krvna zrnca i doživljava neugodnosti od kojekakvih budala.

Pa samim time što političari svako malo na TV-u naglašavaju da su Hrvazi u Sarajevu svi zaposleni i da su privilegirani zbog toga, se vrši pritisak na te ljude jer se osjećaju pod povećalom sredine kao da im se broje krvna zrnca i kao da otimaju nešto od drugih. Normalno onda da će se naći i neka usijana glava koja će negativno reagirati na tu "privilegiranost" Hrvata u Sarajevu....

Ne kažem ja da je sarajevo drugačije od drugih gradova u BIH. Svugdje oni koji su u manjem broju trpe.
Ali se Sarajevo predstavlja kao glavni grad države, glavni grad svih građana, kao multinacionalna sredina, kao Europski Jeruzalem...
Ispada primitivnih pojedinaca vjerovatno ima na svim stranama i to apsolutno osuđujem. Međutim, dok se u Hrvati u Sarajevu sekiraju zbog pritiska privilegiranosti, bošnjačka djeca u RS i nekim kantonima FBiH nemaju pravo obrazovanja na bosanskom jeziku. Tu se dakle već krše temeljna ljudska prava i to ih ne krše pojedinci nego se djeluje sistemski. Kako se bilo kome može zabraniti da svoj jezik zove kako god on/ona to želi?! Kako god bilo, vjerovatno ćemo se svi složiti da niko nije zadovoljan sadašnjim uređenjem BiH, a pogotovo Hrvati i Bošnjaci. Hrvati su se okrenuli SNSDu, pa bi se po uzoru na njih Bosnjaci mogli i trebali okrenuti partnerstvu sa SDS-om i PDP-om. Nazalost zivimo u takvoj drzavi gdje izgleda nije moguce ostaviti po strani narodnu pripadnost, a meni i vecini mojih poznanika bi najdraze bilo kada bismo jednostavno mogli svi biti LJUDI. Da smo svi LJUDI, sistem "jedan covjek, jedan glas" bi bio najbolji moguci sistem. Pozdrav!
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#4758 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Project Ashe »

Kako li se najbogaiji Bosanac u Hrvatskoj izjašnjava baš me živo interesuje:

https://--- no links ---/gospodarstvo-i-tu ... tblpHDKhB4
User avatar
Point.
Posts: 27506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4759 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Point. »

Opet @Humljanin sa svojim pacenickim postovima. :D

Potlaceni, obespravljeni, jadni Hrvati. Kao pokvarena ploca. Nevjerovatno.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#4760 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by sandzokan »

Humljanin wrote: 11/05/2021 15:27

Aliji se zamjera što je par dana nakon toga rekao da to nije njegov rat iako je na teritoriju BiH koje je on bio predsjednik.
Znači za kolonu JNA nije kriv, oslobodio si ga od ovoga što si napisao danas?
Zašto je prevario ljude u Pologu kod Mostara kada su 3 dana držali JNA tenkove dok su mu ti ljudi isti klicali kao predsjedniku?
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#4761 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by emmir1 »

Humljanin wrote: 11/05/2021 18:18
emmir1 wrote: 11/05/2021 18:14
Humljanin wrote: 11/05/2021 18:06

Pa i nije baš tako.
Svaka čast tebi ako se odnosiš prema svima jednako sa poštovanjem, ali znam nekolicinu Hrvata u Sarajevu i manje više svi slično doživljavaju. Nisu to svakodnevne neugodnosti, ali su zasigurno neugodne stvari koje nitko ne bi volio doživljavsti u svome gradu...da ne nabrajam od sitnica na cesti i u trgovini pa do institucija...

Brkaš dvije stvari.
Mi smo svi: i Bošnjaci i Srbi i Hrvati i Romi itd...jednako ugroženi i obespravljeni kao ljudi pojedinci u ovoj i ovakvoj državi.
Ali pored toga, pored osnovnih ljudskih prava imasni kolekticna prava kao prava vjerske skupine, pravo nacionalne skupine, pravo seksualnoh manjina itd...
E sve te razlicite skupine (kao i mnoge druge) nemaju iste probleme s kojima se susreću.

Ako smo ja i ti kao ljudi slično ugroženi i obespravljeni u BiH, kao pripadnici različitih nacionalnoh i vjerskih skupina namo iste probleme nego zasebne.

Hrvat i katolik u Sarajevu može možda imati iste mogučnosti, prava i obaveze kao i ostali građani Sarajeva, ali samim time što je u manjini u ovakvom postkonfliktnom društvu sigurno nema isto iskustvo kao i ti nego mu se htjelo ne htjelo povremeno broje krvna zrnca i doživljava neugodnosti od kojekakvih budala.

Pa samim time što političari svako malo na TV-u naglašavaju da su Hrvazi u Sarajevu svi zaposleni i da su privilegirani zbog toga, se vrši pritisak na te ljude jer se osjećaju pod povećalom sredine kao da im se broje krvna zrnca i kao da otimaju nešto od drugih. Normalno onda da će se naći i neka usijana glava koja će negativno reagirati na tu "privilegiranost" Hrvata u Sarajevu....

Ne kažem ja da je sarajevo drugačije od drugih gradova u BIH. Svugdje oni koji su u manjem broju trpe.
Ali se Sarajevo predstavlja kao glavni grad države, glavni grad svih građana, kao multinacionalna sredina, kao Europski Jeruzalem...

Ma ne seri bezveze.

Izvoli nabrojat te neugodnosti koje Hrvati imaju.

Ili začepi
Znas li ti nabrojati neugodnosti koje Bošnjavi dozivljavaju u Mostaru i Banja Luci?

Ako ih nema, onda sve ok, ti si u pravu.
Znam

Evo svako malo napadate po Mostaru i razbijate po bosnjackim ulicama.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4762 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

sandzokan wrote: 11/05/2021 20:49
Humljanin wrote: 11/05/2021 15:27

Aliji se zamjera što je par dana nakon toga rekao da to nije njegov rat iako je na teritoriju BiH koje je on bio predsjednik.
Znači za kolonu JNA nije kriv, oslobodio si ga od ovoga što si napisao danas?
Zašto je prevario ljude u Pologu kod Mostara kada su 3 dana držali JNA tenkove dok su mu ti ljudi isti klicali kao predsjedniku?
Pa nije on poslao kolonu JNA tenkova. Naravno da on nije kriv za kolonu.

Ali sve što je rekao je bila laž.
"Vi ste moji, ja sam vaš"
"Vjerujte mi, ja vas ne znam izdati i da hoću"
"Idu tenkovi samo malo vježbati vratit će se"

Par dana poslje pustio sve te ljude niz vodu.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4763 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

emmir1 wrote: 11/05/2021 23:00
Humljanin wrote: 11/05/2021 18:18
emmir1 wrote: 11/05/2021 18:14


Ma ne seri bezveze.

Izvoli nabrojat te neugodnosti koje Hrvati imaju.

Ili začepi
Znas li ti nabrojati neugodnosti koje Bošnjavi dozivljavaju u Mostaru i Banja Luci?

Ako ih nema, onda sve ok, ti si u pravu.
Znam

Evo svako malo napadate po Mostaru i razbijate po bosnjackim ulicama.
A Bošnjaci ne napadaju Hrvate? Nema navijačkih huligana sa druge strane? Nema napada na nevine ljude? Nema razbijanja i demoliranja...?

Ako si musliman, nije ti baš fino lagati pred sami Bajram.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4764 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Priče o prošlosti neće nas daleko dovesti jer se tu ništa ne može promijeniti.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4765 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Čović se barem ima kome izjadati u RH.

Što u relativno bliskoj prošlosti nije bio slučaj jer su harali primaoci nagrade Isa-bega.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/hrvatska ... a-i-ustava
Ključna tema današnjeg sastanka bilo je predstojeće reformsko razdoblje i ubrzano rješavanje izbornog zakonodavstva i ograničenih ustavnih reformi u BiH.

Nakon okončanja izbora u Mostaru, izborni zakon BiH je ostao sljedeći politički preduvjet, kako nalažu odluke i preporuke Europske komisije i Europskog parlamenta.

Hrvatski premijer Plenković izrazio je potporu u postizanju konsenzusa svih političkih stranaka i institucija oko ovog pitanja koje će usmjeriti europsku budućnost i reformski put Bosne i Hercegovine. Pritom je podsjetio kako je legitimno predstavljanje konstitutivnih naroda ugrađeno u Daytonski mirovni sporazum i sastavni je dio Ustava BiH.

Čović je naglasio kako uz potporu i medijaciju međunarodnih predstavnika i organizacija, politički akteri u BiH trebaju sami iznaći rješenje na tragu Sporazuma o načelima izmjena i dopuna Izbornog zakona potpisanog u lipnju 2020. godine u Mostaru, priopćeno je iz Ureda za informiranje HDZ-a BiH.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4766 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Truba »

Ja vjerujem da ce nas dragi vodja izgurati stvar do kraja
Bitno je razgovarati

Pricati ...nesto ce se dogovoriti kao u mostaru...uskoplju...
Tano gdje su u rovovima bili imamo dogovor
A koci sarajevo gdje se predalo hvo
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#4767 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by sinuhe »

Nije dogovor problem jer dogovoren je i Deyton.
Problem su zatrovani odnosi prije svih tih dogovora i to je ono sto koci neku buducu gradjansku drzavu.
Last edited by sinuhe on 12/05/2021 09:23, edited 1 time in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4768 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by seln »

Novak20 wrote: 12/05/2021 08:44 Čović se barem ima kome izjadati u RH.

To jedino i mozete. :D
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#4769 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Humljanin »

sinuhe wrote: 12/05/2021 09:21 Nije dogovor problem jer dogovoren je i Deyton.
Problem su zatrovani odnosi prije svih tih dogovora.
Bravo :thumbup:
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#4770 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Project Ashe »

sinuhe wrote: 12/05/2021 09:21 Nije dogovor problem jer dogovoren je i Deyton.
Problem su zatrovani odnosi prije svih tih dogovora i to je ono sto koci neku buducu gradjansku drzavu.
Zato i jest veoma bitno ove ultra nacionaliste skinuti sa vlasti (čitaj: SNSD, HDZ, SDA), mi ostali lako ćemo se dogovoriti oko svega, jer ne patimo od turbo-nacionalnog virusa ko ekipa iz zagrade.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4771 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

seln wrote: 12/05/2021 09:22
Novak20 wrote: 12/05/2021 08:44 Čović se barem ima kome izjadati u RH.

To jedino i mozete. :D
:lol:

Dugo te nije bilo. Mislim, nije neka šteta. :D
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4772 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Truba »

Bitno je da nema vise efekta davanje kuverte kosorki i mesicu
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4773 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by seln »

Novak20 wrote: 12/05/2021 09:29
seln wrote: 12/05/2021 09:22
Novak20 wrote: 12/05/2021 08:44 Čović se barem ima kome izjadati u RH.

To jedino i mozete. :D
:lol:

Dugo te nije bilo. Mislim, nije neka šteta. :D
Ti si, nazalost, stalno prisutan.
Neuroza ili sinekura?
Inace, tu sam samo privremeno, da izjednacim pasivnost moderatora.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#4774 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by seln »

Black swan wrote: 12/05/2021 09:32 Bitno je da nema vise efekta davanje kuverte kosorki i mesicu
Bitno je da vam ni to nece pomoci.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4775 Re: Politika Hrvata u BiH, folovi, autogolovi, alternative...

Post by Novak20 »

Project Ashe wrote: 12/05/2021 09:29
sinuhe wrote: 12/05/2021 09:21 Nije dogovor problem jer dogovoren je i Deyton.
Problem su zatrovani odnosi prije svih tih dogovora i to je ono sto koci neku buducu gradjansku drzavu.
Zato i jest veoma bitno ove ultra nacionaliste skinuti sa vlasti (čitaj: SNSD, HDZ, SDA), mi ostali lako ćemo se dogovoriti oko svega, jer ne patimo od turbo-nacionalnog virusa ko ekipa iz zagrade.
Ja sam već dosta puta napisao da se ultra, turbo, giga nacionalisti sa vlasti mogu skinuti samo kada dovrše poslove koje su započeli.
Locked