Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Sociolog

#1 Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Sociolog » 21/08/2019 23:44

Pozdravljam, dobio sam dojavu da par miliona ulaze iz Srbije za Gruicica, zele da zadrze geostratesku pobjedu na izborima,ponovo.

Samo na osnovu demografskih podataka,bez odseljavanja ima 270 manje Srba u opstini Srebrenica.

Ima li iko,ozbiljan, da se organizujemo, da nadjemo osobu,po mogucnosti zenskog spola, koja je skolovana, da predstavlja SVE STRANKE I DA NE BUDE KANDIDAT IZ SDA, gdje cemo se sloziti oko izbora 1 osobe, Iz Srbije se vec ozbiljno sprema na ovome..

Koliko ima mladje raje do 40 godina iz Vogosce,Ilijasa,pa i Ilidze koji su prognani iz Srebrenice da ih aktiviramo, ne mislim na dijasporu i na ublehe..

Subjektivno,ja bih nekog drugog umjesto Camila Durakovica,ili bilo koga ko mirise na SDA, mladji ispod 40 i mogucnosti Zensko??

Molim vas sa sto manje Trolla i za.je.bancij.a

Hvala,stari forumash

Dope_Man

#2 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Dope_Man » 21/08/2019 23:48

Zasto bi neko iz Vogosce ili Ilijasa bio politicki vladar u Srebrenici? Pa ti ljudi imaju veze sa Srebrenicom haman koliko i ja koji nikad tamo nisam bio, bez obzira sto su rodjeni tamo.

Ljudi su odselili, zive, rade i grade zivot u toj Vogosci i Ilijasu. Ako mislis da se ikom od njih vraca u Srebrenicu, debelo se varas. U Srebrenici, kao i bilo gdje drugo, treba da se kandidira osoba koja tu zivi, koja dozivljava svaki problem grada i zeli da isti rijesi jer time cini i svoj zivot boljim. A tamo su, bar koliko ovako ofrlje znam, uglavnom stariji, manje obrazovani i slicno... jer ostali su nasli poslove i zivote u Sarajevu.

MaksprotivMarksa

#3 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by MaksprotivMarksa » 21/08/2019 23:52

Predlazem Fikreta Hodzica, a da budemo sigurni u pobjedu mozemo vec sutra vratiti 1000 ljudi iz Srebrenice koji su primili najvise pomoci u proteklih 25 godina, sa njih 1000 da osiguramo vecinu naspram Srba u Srebrenici, a da se onda vrate naravno, da ne gubimo izbore u pobrojanim opcinama, Fikretu osigurati dovoljno novca sa napravi RTV Srebrenica, da mu karijera ne kaska. Jedina stvar koja me brine je sta ce Camke raditi, sestorka nevjernicka ga nije zaposlila u Kantonu, dali mu samo savjetnik da bude, a on engleski govori savrseno, sramota !

Sociolog

#4 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Sociolog » 21/08/2019 23:54

Dope_Man wrote:Zasto bi neko iz Vogosce ili Ilijasa bio politicki vladar u Srebrenici? Pa ti ljudi imaju veze sa Srebrenicom haman koliko i ja koji nikad tamo nisam bio, bez obzira sto su rodjeni tamo.

Ljudi su odselili, zive, rade i grade zivot u toj Vogosci i Ilijasu. Ako mislis da se ikom od njih vraca u Srebrenicu, debelo se varas. U Srebrenici, kao i bilo gdje drugo, treba da se kandidira osoba koja tu zivi, koja dozivljava svaki problem grada i zeli da isti rijesi jer time cini i svoj zivot boljim. A tamo su, bar koliko ovako ofrlje znam, uglavnom stariji, manje obrazovani i slicno... jer ostali su nasli poslove i zivote u Sarajevu.
Omi dovlace raju SAMO ZA IZBORE, iz Ljubovije,Malog Zvornika,Bajine Baste pa cak i iz Bratunca, za 500 eura ne maraka, nekima koji dovedu dosta familije,solidan motikultivator, dosta dosta ozbiljno, i studiozno rade za razliku od nas ,koji smo prilicno pasivni.40% njihovih biraca ne boravi 11 mjeseci tokom jedne godine u opstini Srebrenica

MaksprotivMarksa

#5 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by MaksprotivMarksa » 21/08/2019 23:55

Dope_Man wrote:Zasto bi neko iz Vogosce ili Ilijasa bio politicki vladar u Srebrenici? Pa ti ljudi imaju veze sa Srebrenicom haman koliko i ja koji nikad tamo nisam bio, bez obzira sto su rodjeni tamo.

Pa to se radilo godinama, ljudi su samo prijavljeni tamo, kolega stari forumas ti fino kaze, a ti ne kontas, oni bi tamo samo bili prijavljeni, da su Srbi pametni i oni bi nesto slicno uradili u Sarajevu, ali oni nece jer ovdje vlasi vec vladaju na celu sa Kojovicem i Konakovicem.

MaksprotivMarksa

#6 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by MaksprotivMarksa » 21/08/2019 23:55

Sociolog wrote:

Omi dovlace raju SAMO ZA IZBORE, iz Ljubovije,Malog Zvornika,Bajine Baste pa cak i iz Bratunca, za 500 eura ne maraka, nekima koji dovedu dosta familije,solidan motikultivator, dosta dosta ozbiljno, i studiozno rade za razliku od nas ,koji smo prilicno pasivni.40% njihovih biraca ne boravi 11 mjeseci tokom jedne godine u opstini Srebrenica
Evo vidis, objasnio ti je covjek :zjev: :bih:

Dope_Man

#7 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Dope_Man » 21/08/2019 23:57

Isto tako vecina glasaca koji se zovu Fikret, Mujo, Sabaheta itd.. ne zive u Srebrenici, kao sto ne zive ni razni Mitri i Slobodanke. I jedni, i drugi dolaze samo da glasaju, a zivot tamo ostavljaju onima koji druge opcije nemaju ili se drugdje nisu snasli, ili su pak naivno mislili da tu mogu ostvariti neki normalan zivot.

I dok se glupost oko ''strateske kontrole'' nastavlja, raja umire u beznadju. Ljepota. Treba se nastaviti svadjati oko kontrole, to je bitnije i donijece taj dugo ocekivani napredak.

MaksprotivMarksa

#8 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by MaksprotivMarksa » 21/08/2019 23:59

Dope_Man wrote:Isto tako vecina glasaca koji se zovu Fikret, Mujo, Sabaheta itd.. ne zive u Srebrenici, kao sto ne zive ni razni Mitri i Slobodanke. I jedni, i drugi dolaze samo da glasaju, a zivot tamo ostavljaju onima koji druge opcije nemaju ili se drugdje nisu snasli, ili su pak naivno mislili da tu mogu ostvariti neki normalan zivot.

I dok se glupost oko ''strateske kontrole'' nastavlja, raja umire u beznadju. Ljepota. Treba se nastaviti svadjati oko kontrole, to je bitnije i donijece taj dugo ocekivani napredak.
Nije istina, to samo vlasi rade, zaposlimo Fikreta Hodzica, godine mu prolaze, to je nas buduci lider, stanimo svi uz SDA i podrzimo kandidata SDA, oni fantasticno brane interese Bosnjaka u manjem entitetu.

Sociolog

#9 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Sociolog » 22/08/2019 00:02

Bio na nekoj stipendini za geostrategiju,isfurao se kako ljudi organizovano to rade...

Kod nas ce to sljedece godine poceti u martu i aprilu, i opet ce visoko sujetni Durakovic htjeti.

A koliko znam, ima skolovanih djevojaka moje generacije ispod 35 godina koje bi mogli biti ozbiljan kandidat..

Mislim da imamo puno raje samo iz Vogosce i Ilijasa a kamoli iz Tuzlanskog kantona,na proslim izborima su minimum 80% bili pasivni +demografski samo na osnovnu prirodnog prirasta bez emigracije ce biti -300 manje Srba

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#10 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by _BataZiv_0809 » 22/08/2019 00:03

Sociolog wrote: Ima li iko,ozbiljan, da se organizujemo, da nadjemo osobu,po mogucnosti zenskog spola, koja je skolovana, da predstavlja SVE STRANKE I DA NE BUDE KANDIDAT IZ SDA, gdje cemo se sloziti oko izbora 1 osobe, Iz Srbije se vec ozbiljno sprema na ovome..
Ševala Fikretova žena.

MaksprotivMarksa

#11 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by MaksprotivMarksa » 22/08/2019 00:07

Seki bi bila divna prva dama, pa onda Hayat snimi reportazu o Hodzicima iz kabineta, a vlasi samo placu sto su Bosnjaci jos jednom nadmudrili izborni sistem i zakone ove drzave :D

Sociolog

#12 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Sociolog » 22/08/2019 00:08

Bez zafrkancija :-D

Moenx

#13 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Moenx » 22/08/2019 00:51

Nemojte biti grubi i povrsni kada je posrijedi nostalgija za zavicajem
Kao i moralna i nacionalno emotivna obveza prema istom
Ne budite malodusni

spreca

#14 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by spreca » 22/08/2019 08:27

Sociolog wrote:Bio na nekoj stipendini za geostrategiju,isfurao se kako ljudi organizovano to rade...

Kod nas ce to sljedece godine poceti u martu i aprilu, i opet ce visoko sujetni Durakovic htjeti.

A koliko znam, ima skolovanih djevojaka moje generacije ispod 35 godina koje bi mogli biti ozbiljan kandidat..

Mislim da imamo puno raje samo iz Vogosce i Ilijasa a kamoli iz Tuzlanskog kantona,na proslim izborima su minimum 80% bili pasivni +demografski samo na osnovnu prirodnog prirasta bez emigracije ce biti -300 manje Srba
Sve i nekako razumijem, ali ne kontam ovo insistiranje da treba biti zenska osoba,valjda bi osnovni uslov trebao biti znanje i postenje

Haman2

#15 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Haman2 » 22/08/2019 13:26

Image

Pisi propalo. Ljudi pobijeni, Prezivjeli iseljeni sa tih prostorsa, malo ko se vratio i sta sad treba da ocekijuemo. Mrtvi u Potocarima ne glasaju. Mozda je i velika graska sto su tu ukopani ? ?

Sociolog

#16 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Sociolog » 22/08/2019 18:37

spreca wrote:
Sociolog wrote:Bio na nekoj stipendini za geostrategiju,isfurao se kako ljudi organizovano to rade...

Sad su malo politicki procesi,jaki lobiji,da se forsiraju zene,pocev od Kolinde pa preko one iz Srbije, da ne idemo u off..trenutno se prednost,generalno daje zenama,na to sam mislio

Sve i nekako razumijem, ali ne kontam ovo insistiranje da treba biti zenska osoba,valjda bi osnovni uslov trebao biti znanje i postenje

Sociolog

#17 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Sociolog » 22/08/2019 22:12

spreca wrote:

Trenutno je sad incinativa za zenama u politici,i politickom smislu,imamo primjere u komsiluku i lijevo i desno, kao sto cemo morati"nafatati", osobe gay za nekih 7 godina ,jer oni imaju najveci lobi u politici, da ne odemo previse off..Vucic je poslao naljepse zene iz Srbije da lobiraju u institucija Eu u Briselu, think thank organizacijama ,jakim Fondacijama kao Konrad Adenauer, Andre Maraux, Willy Brandt, Schumman Fondacija, a to nije bas slucajno, naljepse zene sam tamo i vidio i to iz Srbije, mi nemamo nazalost SKORO nikoga, a vidimo kako Macron pomalo mijenja plocu Francuske vanjske politike, da ne idemo previse off

Moj prijedlog bi bio da bude zenska osoba

MaksprotivMarksa

#18 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by MaksprotivMarksa » 22/08/2019 22:16

Bez zajebancije, nije to za zenu bez pameti, ne slazem se sa prevarama na izborima, sa kriminalom koji ke predlozen, ali zena kao nacelnik Srebrenice bi bio sasvim ok potez, moze se pronaci sigurno pregrst mladih djevojaka iz Srebrenice sa pristojim referencama, a bilo bi dobro da i Srbi predloze zenu, da zene malo smire strasti u i oko Srebrenice, ali opet mi je zao Camketa, pa nije dovoljno ukrao na asfaltu oko Srebrenice, tuga.

Sociolog

#19 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Sociolog » 22/08/2019 22:31

MaksprotivMarksa wrote:Bez zajebancije, nije to za zenu bez pameti, ne slazem se sa prevarama na izborima, sa kriminalom koji ke predlozen, ali zena kao nacelnik Srebrenice bi bio sasvim ok potez, moze se pronaci sigurno pregrst mladih djevojaka iz Srebrenice sa pristojim referencama, a bilo bi dobro da i Srbi predloze zenu, da zene malo smire strasti u i oko Srebrenice, ali opet mi je zao Camketa, pa nije dovoljno ukrao na asfaltu oko Srebrenice, tuga.
Nije to bas kriminal,ili prevara,svako ko ke raseljena osoba ima pravo da glasa po mjestu prebivalista iz 1991, ja ne mogu ali sigurno ima dosta raje koja mogu.
Samo ono sto znam, 1000% Iz Srbije se vec studiozno radi na ovome,prosli put su imali demografski manji broj populacije,pa su opet uzeli jer su dovodili iz Srbije glasace,kod nas nije bilo ni 20% toga da je dovedeno s strane

MaksprotivMarksa

#20 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by MaksprotivMarksa » 22/08/2019 23:59

Sociolog wrote:
MaksprotivMarksa wrote:Bez zajebancije, nije to za zenu bez pameti, ne slazem se sa prevarama na izborima, sa kriminalom koji ke predlozen, ali zena kao nacelnik Srebrenice bi bio sasvim ok potez, moze se pronaci sigurno pregrst mladih djevojaka iz Srebrenice sa pristojim referencama, a bilo bi dobro da i Srbi predloze zenu, da zene malo smire strasti u i oko Srebrenice, ali opet mi je zao Camketa, pa nije dovoljno ukrao na asfaltu oko Srebrenice, tuga.
Nije to bas kriminal,ili prevara,svako ko ke raseljena osoba ima pravo da glasa po mjestu prebivalista iz 1991, ja ne mogu ali sigurno ima dosta raje koja mogu.
Samo ono sto znam, 1000% Iz Srbije se vec studiozno radi na ovome,prosli put su imali demografski manji broj populacije,pa su opet uzeli jer su dovodili iz Srbije glasace,kod nas nije bilo ni 20% toga da je dovedeno s strane
Takav narativ unistava ovu drzavu, ali ok, legitimno je da se boris za to, ne vidim samo razlog da se Srbi uvijek podvlace kao razlog za djelovanje, budimo jednom proaktivni, sto uvijek reagiramo na Srbe, ili samo tako sebe volimo da lazemo.

Sociolog

#21 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Sociolog » 24/08/2019 14:15

Ipak se cita ova moja tema...Sadikovic najgora moguca opcija,kao"koordinator"...

Nema kapacitet da uveze ljude niti organizacione sposobnosti da mobile 5000 ljudi,poznavajuci nas mentalitet,sujetu i gordost 95% gubimo,iako imamo demografski kapacitet po zakonu....

Nadjite nekoga ko je na posten nacin stekao diplomu managera organizacionih nauka +racunajuci pri tome da broj koji budu aktivirali da ce ih 30% odustati poznavajuci nas mentalitet, i sto manje da ljudi salju poruke postom namjerno ce im kasno poslati papire za glasanje,koci ce Srbi iz nasih ambasada

Zamijenite Sadikovica,previse istrosen i kompromitovan

BHCluster

#22 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by BHCluster » 25/08/2019 00:18

Haman2 wrote:Image

Pisi propalo. Ljudi pobijeni, Prezivjeli iseljeni sa tih prostorsa, malo ko se vratio i sta sad treba da ocekijuemo. Mrtvi u Potocarima ne glasaju. Mozda je i velika graska sto su tu ukopani ? ?
:thumbup: Vecina ljudi i ne zna sta je zapravo genocid, ovo je zapravo rezultat genocida. Umjesto da se radi na umanjivanju i otklanjanju rezultata genocida ovdje se SERUCKA da prostis.

Maraschino

#23 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by Maraschino » 25/08/2019 00:42

Sociolog wrote:
Na osnovu tih nekih nasih pojedinaca koji su zeljeli pomoci(zanemarujuci masovnost Srba) Dodik je isposlovao promjenu zakona o prebivalistu koje mu je omogucio Lagumdzija i koja nam svima pravi probleme pa cak i u pederaciji.
Hocu reci, povika na vuka a lija koke tamani.

dječak sa šibicama

#24 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by dječak sa šibicama » 25/08/2019 11:11

Politicka kontrola grada i opcine u kojoj zivi samo onaj ko mora, gdje nema knjizare, mesnice, postene brijacnice, grad koji lagano odumire, kao krucijalno pitanje.

Nije ni cudo sto se ova drzava prazni ko brod koji tone.

salik79

#25 Re: Izbori Srebrenica ,lokalni 2020

Post by salik79 » 25/08/2019 11:39

dječak sa šibicama wrote:Politicka kontrola grada i opcine u kojoj zivi samo onaj ko mora, gdje nema knjizare, mesnice, postene brijacnice, grad koji lagano odumire, kao krucijalno pitanje.

Nije ni cudo sto se ova drzava prazni ko brod koji tone.
Upravo tako. Isto pitanje je postavio Zeljko Komsic Draganu Covicu. Pitao ga je, otprilike, kada je zabiljezen najveci masovni egzodus Hrvata, posebno iz zapadne Hercegovine, za njegovog, ili Draganovog mandata, kada se vec toliko potencirala "legitimnost".

Locked