Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post Reply
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#101 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Haman2 »

Image

Razoruzan. Izgleda da su mu oduzeta neka ovlastenja kojima je disciplinirao nase politicare. Sad njega discipliniraju nasi politicari po onaj narodnoj " gdje macka nema tu misevi kolo vode".
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#102 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by archi_a »

"BiH kao država pokazuje ponovo sve svoje nedostatke, a Republika Srpska kao stabilna republika pokazuje sve ono što jesu njena sjajna, dobra obilježja. Idemo naprijed, razvijamo Republiku Srpsku i nemamo više vremena da se zamajavamo svim onim što se dešava na nivou BiH. Ali, imamo mehanizme da zaustavimo mnoge stvari", poručila je predsjednica, Željka Cvijanović.
Nije republika, već bosanskohercegovački entitet rs. :D
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#103 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by archi_a »

16.08.
"Ja sam protiv te politike. Nisam se prepao Palmera, jer da jesam ja bih ili napustio ili promijenio politiku", rekao je večeras Dodik.
"Spreman sam da idem do kraja, a za ovo mi treba podrška naroda koju ću tražiti. Ne zanima me šta Palmer misli, nego mi treba da narod shvati da je ugrožen činjenicom da je međunarodni faktor dao mogućnost Izetbegoviću da 10 mjeseci neće da prihvati izbornu volju naroda, nego hoće one koji su izgubili", rekao je Dodik
:D
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#104 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by archi_a »

Povodom izjave lidera SDA Bakira Izetbegovića da ništa u BiH nije samo srpsko osim naziva Republika Srpska, Dodik je rekao da Izetbegović "može samo da se zanosi".

- U Banjoj Luci su institucije koje su pod upravom srpskog naroda. Ne želimo time da pošaljemo poruku Bošnjacima da nisu dobrodošli, ali to je činjenica - istakao je Dodik.
:-D Dogovorajte se. Ono, aneks IV, konstitutivnost i ostala sranja.Zbogom pameti. :bih:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#105 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Haman2 »

Kazu da je tako. U praksi tumac Dejstonskog sporazuma je gospodin Dodik.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#106 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by archi_a »

Komentarišući izjavu Inzka kojom najavljuje nametanje "zakona o zabrani negiranja genocida", Dodik je upitao da li je potrebno da se nečija istina brani takvim nametanjem i nasiljem.

- Mi to odbacujemo, kao i prethodne odluke koji su donosili visoki predstavnici, jer to nije u skladu sa Dejtonskim sporazumom, to je međunarodni kriminal i nasilje, istakao je Dodik na konferenciji za medije u Banjaluci.

On je poručio Incku da se "pokupi i ode ako već nema šta da radi".
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#107 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by MorningStar »

Auu , mislim da ce se inzko zabrinuti. :lol:
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#109 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by archi_a »

Dodik uprkos presudi: Niko nas neće spriječiti da obilježavamo Dan RS-a 9. januara
Spejs Radovan
Posts: 277
Joined: 17/12/2019 10:24

#110 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Spejs Radovan »

još jedan alkoholičar

Image

neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#111 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by neko_sa_strane »

Je li se oglasio Inzko zabrinuti?

Znate šta je komedija. Posjetite sajt federalnog hidrometeorološkog zavoda i sajt se račva na dva linka. Naziv prvog je federalni hidrometeorološki zavod a drugog linka republički hidrometeorološki zavod. Federalni hidrometeorološki zavod a pokriva samo polovinu BiH a s druge strane republički a takođe pokriva oko polovine teritorije BiH. Mislim da je terminologija pogrešna. Znači trebalo bi pisati hidrometeorološki zavod Federacije Bosne i Hercegovine i hidrometeorološki zavod Republike Srpske. U pitanju su nazivi administrativnih jedinica.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#112 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by archi_a »

Još jedan spin nastao u velikosrpskoj kuhinji koji je očigledno prošao i u medijima i javnosti i u ovom drugom entitetu. Korištenjem ovih termina i uvođenjem naziva"republičko, republički" u entitetskim institucijama, oni pokušavaju BH entitetu rs dati na značaju i dodati prerogative "republike" što oni nisu. Rs je samo ime jednog entiteta, ne državno uređenje!
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#113 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by neko_sa_strane »

Trebalo bi i naziv entitet prilagoditi našem jeziku/jezicima. Mislim da je taj termin pogrešan. Definicija:nezavisno, odvojeno postojanje. Funkcionišu odvojeno jedan od drugog ali ne i u odnosu na državu od koje su zavisni. Možda se termin entitet mogao koristiti neposredno nakon završetka rata kada su entiteti imali većinu nadležnosti ali ne i danas. Bosna i Hercegovina administrativno je podijeljena na tri jedinice: Federaciju BiH, Republiku Srpsku i Brčko distrikt.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#114 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by archi_a »

"Ovi monstrumi, visoki predstavnici, niz njih su bili obični kreteni, kao što je bio Paddy Ashdown. Umro je, pa ga sada nećemo moći ganjati. U svakom slučaju, pokušavaju se sakriti iza neke velike sile."

"Da nema onakvih kao što je visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini i da nema onih morbidnih ambasadora i predstavnika međunarodne zajednice koji pokušavaju da nametnu svoj liberalni model u multietničko društvo. Pokušaju da se eliminišu elementi pripadništva i konstitutivnosti. Nego da se gradi politički sistem koji bi uvažavao da postoji samo čovjek sa svim njegovim pravima. Mi znamo da je to globalna podvala. Ta podvala je vezana za činjenicu da oni koji su moćni upravljaju, oni koji imaju novac upravljaju, a nikakav čovjek u tome nema nikakvog značaja. To je podvala koja se kreće čitavim svijetom," rekao je Dodik.
Čuuuj, oni bi da svako ima prava kao jedinka?!?!?! Kakva podvala? Oni bi da dozvole svakom građaninu Bosne i Hercegovine da rođenjem uživa prava dostojna ljudskog bića?!? E kaVineeeee! Prava možeš dobiti samo ako si srbin i ako te mi primimo u stranku! :-)

Sad bez zaHebancije, jel vidite vi ljudi o kakvom monstruoznim umovima se ovdje radi? Vidite li vi kakva je to zatupljena životinja sa iskrivljenim stavovima? Kakve konstrukcije, kakvo poimanje svijeta. Ono bi da dijeli prava ljudima, po principu ti možeš, ti nemožeš, ebiga rođen si pod pogrešnim imenom!?! Nenormalno, ebeno nenormalno!
:pisnuo:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#115 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Maraschino »

archi_a wrote: 17/01/2020 15:30
"Ovi monstrumi, visoki predstavnici, niz njih su bili obični kreteni, kao što je bio Paddy Ashdown. Umro je, pa ga sada nećemo moći ganjati. U svakom slučaju, pokušavaju se sakriti iza neke velike sile."

"Da nema onakvih kao što je visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini i da nema onih morbidnih ambasadora i predstavnika međunarodne zajednice koji pokušavaju da nametnu svoj liberalni model u multietničko društvo. Pokušaju da se eliminišu elementi pripadništva i konstitutivnosti. Nego da se gradi politički sistem koji bi uvažavao da postoji samo čovjek sa svim njegovim pravima. Mi znamo da je to globalna podvala. Ta podvala je vezana za činjenicu da oni koji su moćni upravljaju, oni koji imaju novac upravljaju, a nikakav čovjek u tome nema nikakvog značaja. To je podvala koja se kreće čitavim svijetom," rekao je Dodik.
Čuuuj, oni bi da svako ima prava kao jedinka?!?!?! Kakva podvala? Oni bi da dozvole svakom građaninu Bosne i Hercegovine da rođenjem uživa prava dostojna ljudskog bića?!? E kaVineeeee! Prava možeš dobiti samo ako si srbin i ako te mi primimo u stranku! :-)

Sad bez zaHebancije, jel vidite vi ljudi o kakvom monstruoznim umovima se ovdje radi? Vidite li vi kakva je to zatupljena životinja sa iskrivljenim stavovima? Kakve konstrukcije, kakvo poimanje svijeta. Ono bi da dijeli prava ljudima, po principu ti možeš, ti nemožeš, ebiga rođen si pod pogrešnim imenom!?! Nenormalno, ebeno nenormalno!
:pisnuo:
Da, i on odlucuje o nasim zivotima.
Promjene sa ovakvima su nemoguce. Mora se cekati da ovakve vrste izumru, krepaju pa se nadati boljitku.
Ono bi islo u EU ali po svojim uslovima. Sa ovakvima mi necemo nigdje.
Benjo34
Posts: 1998
Joined: 21/01/2018 00:49

#116 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Benjo34 »

archi_a wrote: 17/01/2020 15:30
"Ovi monstrumi, visoki predstavnici, niz njih su bili obični kreteni, kao što je bio Paddy Ashdown. Umro je, pa ga sada nećemo moći ganjati. U svakom slučaju, pokušavaju se sakriti iza neke velike sile."

"Da nema onakvih kao što je visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini i da nema onih morbidnih ambasadora i predstavnika međunarodne zajednice koji pokušavaju da nametnu svoj liberalni model u multietničko društvo. Pokušaju da se eliminišu elementi pripadništva i konstitutivnosti. Nego da se gradi politički sistem koji bi uvažavao da postoji samo čovjek sa svim njegovim pravima. Mi znamo da je to globalna podvala. Ta podvala je vezana za činjenicu da oni koji su moćni upravljaju, oni koji imaju novac upravljaju, a nikakav čovjek u tome nema nikakvog značaja. To je podvala koja se kreće čitavim svijetom," rekao je Dodik.
Čuuuj, oni bi da svako ima prava kao jedinka?!?!?! Kakva podvala? Oni bi da dozvole svakom građaninu Bosne i Hercegovine da rođenjem uživa prava dostojna ljudskog bića?!? E kaVineeeee! Prava možeš dobiti samo ako si srbin i ako te mi primimo u stranku! :-)

Sad bez zaHebancije, jel vidite vi ljudi o kakvom monstruoznim umovima se ovdje radi? Vidite li vi kakva je to zatupljena životinja sa iskrivljenim stavovima? Kakve konstrukcije, kakvo poimanje svijeta. Ono bi da dijeli prava ljudima, po principu ti možeš, ti nemožeš, ebiga rođen si pod pogrešnim imenom!?! Nenormalno, ebeno nenormalno!
:pisnuo:
Brate moj, mi živimo na prostoru koji je još u srednjem vijeku.

Kaže, oni hoće da nametnu sistem multietničke države, veli Mile. A jel postoji država na svijetu u kojoj živei samo pripadnicu samo jednog naroda? Ne znam kako neko od glupih novinara ne pita ga, jel postoji država koja funkcioniše kao mi, na svijetu i jel normalno da jedini takvi budemo? Baš baš smo duboko u prošlosti.

Imam dovoljno godina da mogu rec, gdje god imas srbe, imas njihovu ugroženost i probleme
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#117 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by archi_a »

Inckoooo, 11.07. je za DVA dana!!!!! Inckoooo, dao si OBEĆANJE da će do ovog dana biti donešen zakon o negiranju genocida i ratnih zločina!!!! Inckoooo, glumiš da naivno vjeruješ i pozivaš ONE koji slave ratne zločince i zločine, negiraju genocid, da učestvuju u donošenju ovog zakona!!!! Inckoooo, ostat ćeš upamćen kao Visoki Predstavnik koji je propustio priliku i ništa nije učinio da uredi ovu oblast, pomogne porodicama ubijenih, zaštiti ih od neljudi i pomogne da se pošalje poruka da ratni zločinci ne mogu proći!!!
SRAM TE BILO VISOKI PREDSTAVNIČE!
:oops:
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#118 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Sociolog »

Sve dok ne budu PROTESTi ispred kancelarcije Inzko s njegovom ostavkom i oflaskom, ali bas kontinuirani protesti Moze se nesto ocekivati.

I njima odgovara ovaj "zamrxnuti" konflikt
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#119 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by dumpa »

Valentin Inzko je samo stražar krstaških šovinista sa Zapada.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#120 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by mO k3 »

pssttt tise ne budite covjeka :mrgreen:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#121 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by high_volume »

Sociolog wrote: 11/07/2020 14:28 Sve dok ne budu PROTESTi ispred kancelarcije Inzko s njegovom ostavkom i oflaskom, ali bas kontinuirani protesti Moze se nesto ocekivati.

I njima odgovara ovaj "zamrxnuti" konflikt
Incko je dio međunarodnog ugovora. U jednom trenutku njegova pozicija ne odgovara srpskoj strani u BiH, a odgovara bošnjačkoj, u drugom trenutku je obrnuto. Jednom je pritisnuo i hrvatsku stranu. Uglavnom, nijednoj strani ne odgovara, a istovremeno odgovara svim stranama.

Bosna i Hercegovina je protektorat UN, a na čelu tog protektorata sjedi Valentin Inzko. Da mu se napušta ova bogomdana pozicija, sam bi je napustio svojom voljom.
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#122 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by dumpa »

high_volume wrote: 12/07/2020 18:38
Sociolog wrote: 11/07/2020 14:28 Sve dok ne budu PROTESTi ispred kancelarcije Inzko s njegovom ostavkom i oflaskom, ali bas kontinuirani protesti Moze se nesto ocekivati.

I njima odgovara ovaj "zamrxnuti" konflikt
Incko je dio međunarodnog ugovora. U jednom trenutku njegova pozicija ne odgovara srpskoj strani u BiH, a odgovara bošnjačkoj, u drugom trenutku je obrnuto. Jednom je pritisnuo i hrvatsku stranu. Uglavnom, nijednoj strani ne odgovara, a istovremeno odgovara svim stranama.

Bosna i Hercegovina je protektorat UN, a na čelu tog protektorata sjedi Valentin Inzko. Da mu se napušta ova bogomdana pozicija, sam bi je napustio svojom voljom.
Sve male zemlje su suštinski nečiji protektorati. I da nema šupka Valentina i dejtonskog ludila BiH bi morala da se kači za neki voz.

Hrvatska je protektorat EU po katoličkoj liniji.
Srbija je protektorat Rusije preko SPC kartela.
Kosovo, Makedonija, CG i BiH su američka priča.
Rumune i Bugare su ogradili EU paranoici zbog Rusije.
Ista priča sa Mađarskom, Slovačkom...

U svijetu ima 4-5 velikih igrača, sve ostalo je njima podređeno.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#123 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by Nekako s proljeća »

archi_a wrote: 12/05/2019 14:50 Kada je ugrožen dejtonski sporazum? Gdje je crvena linija i da li ona postoji?
Taj mirovni sporazum nikada nije ratifikovan u Parlamentu Bosne i Hercegovine.
Image
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#124 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by high_volume »

dumpa wrote: 12/07/2020 20:33
high_volume wrote: 12/07/2020 18:38
Sociolog wrote: 11/07/2020 14:28 Sve dok ne budu PROTESTi ispred kancelarcije Inzko s njegovom ostavkom i oflaskom, ali bas kontinuirani protesti Moze se nesto ocekivati.

I njima odgovara ovaj "zamrxnuti" konflikt
Incko je dio međunarodnog ugovora. U jednom trenutku njegova pozicija ne odgovara srpskoj strani u BiH, a odgovara bošnjačkoj, u drugom trenutku je obrnuto. Jednom je pritisnuo i hrvatsku stranu. Uglavnom, nijednoj strani ne odgovara, a istovremeno odgovara svim stranama.

Bosna i Hercegovina je protektorat UN, a na čelu tog protektorata sjedi Valentin Inzko. Da mu se napušta ova bogomdana pozicija, sam bi je napustio svojom voljom.
Sve male zemlje su suštinski nečiji protektorati. I da nema šupka Valentina i dejtonskog ludila BiH bi morala da se kači za neki voz.

Hrvatska je protektorat EU po katoličkoj liniji.
Srbija je protektorat Rusije preko SPC kartela.
Kosovo, Makedonija, CG i BiH su američka priča.
Rumune i Bugare su ogradili EU paranoici zbog Rusije.
Ista priča sa Mađarskom, Slovačkom...

U svijetu ima 4-5 velikih igrača, sve ostalo je njima podređeno.
To što su "sve male zemlje nečiji protektorati" nije nužno da i BiH bude protektorat. Uz to, za razliku od tih malih zemalja, koji su suštinski protektorati, BiH je i formalno protektorat. To svi znamo, i ne treba glumiti naivnost. Zasluga za protektorat pripada Daytonskim "pregovaračima", koji su nas ojadili svojim političkim umijećem :(
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#125 Re: Visoki predstavnik u BiH - vrhovni tumač Daytonskog sporazuma

Post by high_volume »

Nekako s proljeća wrote: 12/07/2020 20:45
archi_a wrote: 12/05/2019 14:50 Kada je ugrožen dejtonski sporazum? Gdje je crvena linija i da li ona postoji?
Taj mirovni sporazum nikada nije ratifikovan u Parlamentu Bosne i Hercegovine.
Image
Jeste, marta 2009. godine, amandmanom broj 1. na Ustav BiH, Distrikt Brčko.
Post Reply