Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post Reply
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#1 Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by _Scarlett_ »

Republika Srpska je po opredjeljenju antifašistička, i tu nema dileme. Čim je naslonjena na Srbiju, i u dobrim odnosima je sa Rusijom, tu fašizam nema prođu. Baš zato, iz pojedinih centara moći i stižu zahtjevi da se Srpska ukine, jer baštini sve ono što antifašizam predstavlja. Ovo je za portal RTRS-a izjavio Јosip Јoška Broz, unuk Јosipa Broza Tita.
Jugonostalgicari na aparatima
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by славянин »

Pa zna se, komunisti cetnici i ustase uz nato pakt radili da uniste muslimane/bosnjake ali nisu uspjeli zbog selnove hrabrosti.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by seln »

славянин wrote:Pa zna se, komunisti cetnici i ustase uz nato pakt radili da uniste muslimane/bosnjake ali nisu uspjeli zbog selnove hrabrosti.
Tebi se seln vec prividja, ocigledno...
post sam prijavio.
I svaki sljedeci koji se bude bavio selnom, a ne temom, takodje ce biti prijavljen.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by славянин »

seln wrote:
славянин wrote:Pa zna se, komunisti cetnici i ustase uz nato pakt radili da uniste muslimane/bosnjake ali nisu uspjeli zbog selnove hrabrosti.
Tebi se seln vec prividja, ocigledno...
post sam prijavio.
I svaki sljedeci koji se bude bavio selnom, a ne temom, takodje ce biti prijavljen.
Ej opet tablete ne uzmas - pa ja gdje god sam sta napisao 20 tvojih “cetnik” postova je slijedilo :lol: i sada kao prijetis prijavom :lol: :lol:

Obrati se nekome za pomoc ozblijno , previse frustracije je u tebi :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by seln »

славянин wrote:
seln wrote:
славянин wrote:Pa zna se, komunisti cetnici i ustase uz nato pakt radili da uniste muslimane/bosnjake ali nisu uspjeli zbog selnove hrabrosti.
Tebi se seln vec prividja, ocigledno...
post sam prijavio.
I svaki sljedeci koji se bude bavio selnom, a ne temom, takodje ce biti prijavljen.
Ej opet tablete ne uzmas - pa ja gdje god sam sta napisao 20 tvojih “cetnik” postova je slijedilo :lol: i sada kao prijetis prijavom :lol: :lol:

Obrati se nekome za pomoc ozblijno , previse frustracije je u tebi :)
Ne cetnik, vec trol.
I ovaj sam naravno prijavio.
User avatar
dulekrele
Posts: 3837
Joined: 10/04/2014 18:25

#6 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by dulekrele »

E Josko budaletino matora.
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by karanana »

a josko je bitan jer je titov unuk ili jos nesto?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by seln »

Ili je Joska pijan ili je ovo izmisljeno... mislim, prica o 200.000 ruskih tenkova :-)
Republika Srpska je po opredjeljenju antifašistička, i tu nema dileme. Čim je naslonjena na Srbiju, i u dobrim odnosima je sa Rusijom, tu fašizam nema prođu. Baš zato, iz pojedinih centara moći i stižu zahtjevi da se Srpska ukine, jer baštini sve ono što antifašizam predstavlja. Ovo je za portal RTRS-a izjavio Josip Joška Broz, unuk Josipa Broza Tita.

Na današnji dan tačno prije 39 godina, 4. maja 1980. godine prestalo je da kuca srce “najvećeg sina naših naroda i narodnosti”, Josipa Broza Tita. Šta je iza Tita ostalo danas, da li je bilo grešaka, razgovarali smo sa Josipom Joškom Brozom, unukom maršala Tita.

- Pitaju me šta je ostalo iza Tita danas? Lik i djelo, sve što je stvoreno u njegovo vrijeme, što današnje garniture nisu uspjele da unište. Gdje god zakoračite, od Triglava do Đevđelije, ime Tita se sa ponosom izgovara - ističe Joška.

On poručuje da je bilo grešaka, ali da za mnoge on sam nije znao, a jedna od njih je i Jasenovac, jer Tito za 35 godina vladavine nikada nije posjetio najveći logor smrti na Balkanu.

- U to vrijeme hrvatska republička vlast krila je i umanjivala svoju lošu ostavštinu iz rata. Gdje god je pozivan, on je išao, pa zašto ne bi bio i u Jasenovcu. Da je mogao znati da će sve isplivati na površinu, vjerujte mi, bio bi tamo svake godine - tvrdi unuk Josipa Broza Tita.

Kritičari maršala Tita, kao dokaz diktature, najčešće spominju Goli otok. Joška smatra da to nije Titova sramota.

- To je sramota tih ljudi koji su tamo bili. Niko ih nije mučio u Titovo ime, budite sigurni u to. Opravdanost Golog otoka se ne dovodi u pitanje, jer on je zamišljen kao centar za prevaspitavanje. U tom trenutku bilo je 200.000 ruskih tenkova na granici. Tako je nastao Goli otok. Čim je Tito od Rankovića dobio informacije šta se u njemu dešava, sve je stalo, i to morate znati - tvrdi Joška Broz.

On dodaje da mu je žao što velike epopeje iz Drugog svjetskog rata, poput Bitke na Sutjesci obilježavaju se i po nekoliko puta godišnje. Jednom je bio na oba skupa i poručio da više neće ići na Tjentište, dok manifestacija ne bude zajednička.

- Ta bitka nije bila u dvije nedjelje. Olako smo pod noge bacili 10.000 heroja koji su ostavili kosti za našu bolju budućnost - mišljenja je Joška Broz.

Tvrdi da fašizam buja na prostorima bivše Jugoslavije, ali da ima i klice antifašizma.

- Nažalost, Hrvatska je predvodnik lošeg talasa. BiH je nekako po strani, a već sam rekao da Srbija i Republika Srpska imaju potpuno ispravan put po tom pitanju - naglasio je unuk Josipa Broza Tita.

Za kraj razgovora za naš portal, pitali smo ga šta mu je ostalo u nasljedstvu od “silnog bogatstva” koje je ostalo iza Tita.

- Ništa! Niti jedne gaće nisam dobio od Tita. Čak i ordenje koje nam po svim zakonima pripada, ostalo je daleko od porodice - zaključio je Josip Joška Broz, unuk maršala Tita, uz čuveni partizanski pozdrav, umjesto doviđenja: “Smrt fašizmu, sloboda narodu!”
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#9 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by seln »

karanana wrote:a josko je bitan jer je titov unuk ili jos nesto?
Kad bi Turcin koji prodaje lubenice u Becu izjavio da je Genocidija u pravu, obektivni mediji bi preneli tu izjavu.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#10 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by hAZNADAR »

Po opredjeljenju Jugosloven, predsjednik komunisticka partije, zivi u Beogradu,.... - sta ocekivati?

Kladim se da navija za Niksu, Koju,... u Sarajevu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#11 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by General War »

hAZNADAR wrote:Po opredjeljenju Jugosloven, predsjednik komunisticka partije, zivi u Beogradu,.... - sta ocekivati?

Kladim se da navija za Niksu, Koju,... u Sarajevu.
...ubio se za koaliciju sa SDA.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by insomnia78 »

Negdje sam nekad procitao da je navodno na sudjenju Draza izmedju ostalog rekao kako mu je zao sto nece docekati da vidi kakve generacije ce komunisti odgojiti.
Imao je rad sta i zaliti. Danas bi Čiča bio ponosan
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#13 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by LBVIEW »

Ni ovaj ne moze voditi "antisrpsku" politiku.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#14 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by commendatore »

i vuk jeremic je unuk hamdije pozderca pa je cetnik sa dna kace sto ga majka rijetko radja .... ha ja.... kakve veze ima unuk josipa broza sa JBTom? JBT....
User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#17 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by NeDirajSirotinju »

Još jedan u nizu spinova. Imaju velikosrbi kreativne i opasne spinove koji svaki put zadeveraju bosance. I dok se ovi ubjeđuju jes, nije, jes, nije, oni samo odašilju.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#18 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by GandalfSivi »

Jebem ja i njega i izjavu mu, ali ova budala nema nikakve veze (sem krvne) sa JBT-om. Necemo valjda opet ulaziti u raspravu koliko je Tito znacio za BiH i bosanske Muslimane (sa velikim M)...
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#19 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by Lincoln-Burrows »

NeDirajSirotinju wrote:Još jedan u nizu spinova. Imaju velikosrbi kreativne i opasne spinove koji svaki put zadeveraju bosance. I dok se ovi ubjeđuju jes, nije, jes, nije, oni samo odašilju.
Ma nije ovo nikakav srpski spin, Josip Broz i Jovanka su bili mješani par kako se kaže,
e sad na koju stranu koji od unučadi ode je njihova stvar, Joška je sin sovjetskog oficira
tako da mu se ova izjava potpuno uklapa u profil.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#20 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by bunk »

Jel josko motorista il samo leti na zmaju :mrgreen:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#21 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by The 51st State »

GandalfSivi wrote:Jebem ja i njega i izjavu mu, ali ova budala nema nikakve veze (sem krvne) sa JBT-om. Necemo valjda opet ulaziti u raspravu koliko je Tito znacio za BiH i bosanske Muslimane (sa velikim M)...
Kolko mu je bosna guzove spasavala, Malo je ucinio.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by insomnia78 »

No promice vam jedna jako bitna stvar. Hodzanskim rjecnikom receno (efendi fraza sto bi reko kolega :lol: )zlocini nad bejha muslimanima nisu nesto sto izvodi iz vjere. Ono jest da je to pokudjeno ali je itekako moguce biti koljac i antifasista. I to je tako od kad je svijeta i vijeka. Dobro, makar od kako su Turci zamakli niz put.
Tako je bilo u svim sistemima pa bgm i u Jugi i prilikom stvaranja iste. Jednostavno niza klasa
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#23 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by hAZNADAR »

GandalfSivi wrote:Jebem ja i njega i izjavu mu, ali ova budala nema nikakve veze (sem krvne) sa JBT-om. Necemo valjda opet ulaziti u raspravu koliko je Tito znacio za BiH i bosanske Muslimane (sa velikim M)...
Naravno da necemo,... ali nikad nije suvisno preispitati tradiciju i temelje danasnje ljevice u BiH.

Imali smo uostalom temu o antifasizmu danas u BiH i mnogi stavovi nisu daleko od Joskinih.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#24 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by bunk »

Najmanje 50 godina kapitalizma i trzisne ekonomije pa cemo imati ljevicu.
Ljevica kod nas jos uvijek ima slike tita a ne bi me cudilo ds se nadje i pokoji staljim :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#25 Re: Titov unuk: Republika Srpska je antifasisticka, zato i zele da je ukinu

Post by Maraschino »

'iljadu puta ponovljena laz...a cinjenice iz sudova i arhiva govore da je ta tvorevina genocidni brlog nastao na najmonstruoznijim zlocinima.

Joska, da si valjo ne bi te stari k'o pasce drzao van kuce.

Jao bre biografije :lol:
Rođen je 1947. godine u Beogradu. Imao je tri godine kada su mu se roditelji, Žarko Broz i Tamara Veger razveli, pa je sa mlađom sestrom Zlaticom prešao da živi kod svog dede, Josipa Broza Tita i njegove supruge Jovanke. Posle osnovne škole, najpre je upisao gimnaziju, ali je ponavljao prvi razred. Tada se premestio u mašinsku školu, da bi na kraju otišao u šumarsku školu u Kraljevu. Završio je Šumarski fakultet u Beogradu.

Jedno vreme je radio kao šumar i metalostrugar, a kasnije je bio Titov pratilac u lovu i nadzornik njegovih lovišta. Kao milicajac u Antidiverzantskom vodu brinuo se za dedinu bezbednost sve do njegove smrti, 4. maja 1980. godine. Poslovnu karijeru nastavio je kao ugostitelj u Beogradu u kome je držao restoran „Čuburska lipa“ i restoran „Tito“.

Ženio se četiri puta i ima sinove Nebojšu i Viktora i kćerku Tamaru. Takođe ima unuke Lazara, Luku i Filip
Malo uspjesniji od mog komsije Nurije sumara.
Post Reply