Prijedor 2019

Post Reply
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#151 Re: Prijedor 2019

Post by Kinesko prkno »

Prijedorski muslimani nisu glasali za Aliju,a svi znamo da je SDA simbol otpora ,a ako nisi otpor onda si odron ,drugim rijecima kolateralna steta.
Isti recept je primjenjen u Sanskom mostu i Kljucu.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#152 Re: Prijedor 2019

Post by PM72 »

Kinesko prkno wrote:,a svi znamo da je SDA simbol otpora .
:zid:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#153 Re: Prijedor 2019

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:
Maraschino wrote:
Prijedorcana je previse izginulo i ovako i onako a jos bi vise da su pruzili veci otpor.
Bar bi izginuli ko ljudi ovako su ih poklali ko junad.I Žepa je bila opkoljena i stradala na kraju ali žepljaci im jebaše majku u onoj koloni kad su krenuli sa dva tenka,pragama i 150 vojnika...
Nema žepljaka koji bi dopustio da ga retardirani Robert onako ponizi...MUP RS kad u patroli PONEKAD ulazi u Žepu prvo pita mještane jesmo li dobrodošli...
Kol’ko sam ih ja skont’o, taj Prijedor i okolina su se bas lozili na partizane, jugoslaviju, drz nedaj...nece nas, bratstvo-jedinstvo.
Mislim, ne krivim ja nikog ni za sta, luda vremena, al’ cini se da nisu na vrijeme skontali s kim imaju posla, bar ovi sto bi po defoltu trebali kontati (inteligencija) i upozoriti masu.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#154 Re: Prijedor 2019

Post by Maraschino »

Da skratimo pricu, '92.god. mogli su uzeti sve sto su htjeli. Sto su ostavili za poslije, vecina im se otela.
Onakvoj sili JNA koja se povukla iz Slovenije i veceg dijela Hrvatske i koja je skoro svu logistiku prvo smjestila u BiH nije mogao niko parirati. Nisu iskoristili priliku koja im se ukazala.
B.Krajinu su podrazumijevali ''pod svoje''. Da su na Bihac krenuli odmah cisto sumnjam da bi se odbranio. Ovako, svaki dan smo ih razvlacili, JNA se morala povuci, ostalo je naoruzanje ali nedovoljan broj ljudi da to sve pokrije.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#155 Re: Prijedor 2019

Post by triconja »

Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#156 Re: Prijedor 2019

Post by Fudo387 »

Maraschino wrote:Da skratimo pricu, '92.god. mogli su uzeti sve sto su htjeli. Sto su ostavili za poslije, vecina im se otela.
Onakvoj sili JNA koja se povukla iz Slovenije i veceg dijela Hrvatske i koja je skoro svu logistiku prvo smjestila u BiH nije mogao niko parirati. Nisu iskoristili priliku koja im se ukazala.
B.Krajinu su podrazumijevali ''pod svoje''. Da su na Bihac krenuli odmah cisto sumnjam da bi se odbranio. Ovako, svaki dan smo ih razvlacili, JNA se morala povuci, ostalo je naoruzanje ali nedovoljan broj ljudi da to sve pokrije.
Pa realno, sa onim nesrazmjerom u naoruzanju i organizaciji, mi smo po svim parametrima trebali tarlihnit za dvije hefte. I ovo ovako nakaradno sto se izganjalo je ravno cudu. Provukli smo se kroz iglene usi, i umjesto da radimo na sebi, opet smo sve sjebali.
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#157 Re: Prijedor 2019

Post by Kinesko prkno »

PM72 wrote:
Kinesko prkno wrote:,a svi znamo da je SDA simbol otpora .
:zid:
Sarkazam ,pajdo,sarkazam ,ti kad procitas SDA smanji ti se kapacitet.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#158 Re: Prijedor 2019

Post by insomnia78 »

No je Pedja Kojovic simbol
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#159 Re: Prijedor 2019

Post by Maraschino »

triconja wrote:Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
U cemu je problem da pisemo?
Sa ove vremenske distance i svih raspolozivih podataka, samo je lud mogao uzeti pusku i pruziti otpor. Ali eto bilo nas je a u vecini slucajeva nesvjesno moci neprijatelja i od straha da ti se ne desi kao komsijama za koje si cuo da su vec stradali. Vile nas nosale, nista drugo. Nije to bila nikakva ravnopravna borba pa da si mogao primjenjivati taktike nego prisiljavanjem da tijelom i onim sto imas branis svoj zivot i svih iza tvojih ledja. Ludost.
Last edited by Maraschino on 13/03/2019 20:17, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#160 Re: Prijedor 2019

Post by PM72 »

Ja govorim u svoje lično ime, bio sam dobrovoljac i nisam čekao kad će mi na vrata doći četnik ili opštinar sa pozivom za vojsku.Nije mi SDA dala pušku,čizmu ,uniformu niti me iko savjetovao šta i kako trebam.Bio sam odlučan u namjeri da branim sebe,svoju porodicu i prijatelje makar odmah glavu zijanio.I zato kažem da bi mrtva glava pala kad bi meni neko ovo pokušao uraditi.Ili ja ili on.Ko ga jebe-jednom se živi a ja bi radije umro nego doživio ovakvo poniženje i blam.
Srbi više neće praviti vojne vježbe oko Sarajeva to životom garantujem jer više nema 13 kasarni JNA po Sarajevu i 157 000 Srba u i oko grada.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#161 Re: Prijedor 2019

Post by karanana »

Maraschino wrote:
triconja wrote:Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
U cemu je problem da pisemo?
Sa ove vremenske distance i svih raspolozivih podataka, samo je lud mogao uzeti pusku i pruziti otpor. Ali eto bilo nas je a u vecini slucajeva nesvjesno moci neprijatelja i od straha da ti se ne desi kao komsijama za koje si cuo da su vec stradali. Vile nas nosale, nista drugo. Nije to bila nikakva ravnopravna borba pa da si mogao primjenjivati taktike nego prisiljavanjem da tijelom i onim sto imas branis svoj zivot i svih iza tvojih ledja. Ludost.
jedino sto je jos ludje bilo je imati pusku a ni ne pruziti otpor. i to se u mnogo slucajeva desilo u prijedoru i krajini.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#162 Re: Prijedor 2019

Post by triconja »

Maraschino wrote:
triconja wrote:Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
U cemu je problem da pisemo?
Sa ove vremenske distance i svih raspolozivih podataka, samo je lud mogao uzeti pusku i pruziti otpor. Ali eto bilo nas je a u vecini slucajeva nesvjesno moci neprijatelja i od straha da ti se ne desi kao komsijama za koje si cuo da su vec stradali. Vile nas nosale, nista drugo. Nije to bila nikakva ravnopravna borba pa da si mogao primjenjivati taktike nego prisiljavanjem da tijelom i onim sto imas branis svoj zivot i svih iza tvojih ledja. Ludost.
Bog te mazo pa samo se o tom prica a nikakve fajde od te price nema.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#163 Re: Prijedor 2019

Post by sinuhe »

Ovaj Hodzic je barem jedan od spremnijih Bosnjaka. :-? Njega niko vise ne moze prevariti.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#164 Re: Prijedor 2019

Post by Fudo387 »

triconja wrote:Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
Pa ti si u najboljim godinama.
Mozes li sad sebe zamisliti da naoruzan jednom bombom klipacom, sacmaricom napravljenom od cijevi za grijanje koja za inicijalnu iglu ima ekser seSnesku, i sikiricom za pasom krenes u napad na rov, a tamo pam 12.7 mm uperen u tebe?
Treba da cijenis zrtvu nas budala :lol:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#165 Re: Prijedor 2019

Post by LBVIEW »

karanana wrote:bosnjo nekakve sijace smrti, snajpere fura a onda dodje debil i isamara ga na otpadu sekundarnih sirovina. tako je i 92. prijedor 3000 dugih cijevi imo, pao bez ispaljenog metka, osim sto je stotinjak budala probalo nesto nakon okupacije grada i svi najebali
Opet ti crna nano lazes po forumu. Zadnji put si ustvrdio kako je bolje da se Bosnjaci nisu ni naoruzavali - ako pod par puskica i lovackom naouruzanjem to podrazumijevas - ovako su samo izazvali Srbe, a oni inace ne bi, ko sto nisu ni diljem BiH, bili Bosnjaci naoruzani ili ne. :oops:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#166 Re: Prijedor 2019

Post by славянин »

Fudo387 wrote:
triconja wrote:Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
Pa ti si u najboljim godinama.
Mozes li sad sebe zamisliti da naoruzan jednom bombom klipacom, sacmaricom napravljenom od cijevi za grijanje koja za inicijalnu iglu ima ekser seSnesku, i sikiricom za pasom krenes u napad na rov, a tamo pam 12.7 mm uperen u tebe?
Treba da cijenis zrtvu nas budala :lol:
Ih ne brini... ovde ih ima spremnih da sa sabljama ulijecu u rovove. :D Kazu kada viknu tekbir odmah ce pobjeci neprijatelji :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#167 Re: Prijedor 2019

Post by triconja »

Fudo387 wrote:
triconja wrote:Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
Pa ti si u najboljim godinama.
Mozes li sad sebe zamisliti da naoruzan jednom bombom klipacom, sacmaricom napravljenom od cijevi za grijanje koja za inicijalnu iglu ima ekser seSnesku, i sikiricom za pasom krenes u napad na rov, a tamo pam 12.7 mm uperen u tebe?
Treba da cijenis zrtvu nas budala :lol:
Fulas poentu moi dofu, i vama su vasi stari srali o ratu a zavrsi se vojnim vjezbama oko sarajeva, ha ja. :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#168 Re: Prijedor 2019

Post by karanana »

LBVIEW wrote:
karanana wrote:bosnjo nekakve sijace smrti, snajpere fura a onda dodje debil i isamara ga na otpadu sekundarnih sirovina. tako je i 92. prijedor 3000 dugih cijevi imo, pao bez ispaljenog metka, osim sto je stotinjak budala probalo nesto nakon okupacije grada i svi najebali
Opet ti crna nano lazes po forumu. Zadnji put si ustvrdio kako je bolje da se Bosnjaci nisu ni naoruzavali - ako pod par puskica i lovackom naouruzanjem to podrazumijevas - ovako su samo izazvali Srbe, a oni inace ne bi, ko sto nisu ni diljem BiH, bili Bosnjaci naoruzani ili ne. :oops:
koji dio sam slago?
3000 cijevi? pa dobro, ako je bitno, eto 1600.
znaci dodje mi sda ljepotan i kaze, e evo ti puska dzaba ili je kupi i kad dodje vrijeme ustajemo u odbranu domovine. i naravno, u prijedor uleti jna, raznorazni arkani i orlovi i sta tu treba da se radi? normalno ulete ti u stan i normalno nisi ipak tolika budala da nesto izgiravas sa oruzjem koje si dobio, ali zato opasno najebes jer si ga imao u kuci.
u jednu ruku sluicno kao sto su srbi imali po sarajevu, samo oni u mnogo vecoj mjeri vjerovatno.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#169 Re: Prijedor 2019

Post by Fudo387 »

triconja wrote:
Fudo387 wrote:
triconja wrote:Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
Pa ti si u najboljim godinama.
Mozes li sad sebe zamisliti da naoruzan jednom bombom klipacom, sacmaricom napravljenom od cijevi za grijanje koja za inicijalnu iglu ima ekser seSnesku, i sikiricom za pasom krenes u napad na rov, a tamo pam 12.7 mm uperen u tebe?
Treba da cijenis zrtvu nas budala :lol:
Fulas poentu moi dofu, i vama su vasi stari srali o ratu a zavrsi se vojnim vjezbama oko sarajeva, ha ja. :lol:
Pa dobro eto, necemo ti vise srat’ :lol:
Zivot je jedan, zivi ga Hikmeta, dok te ni krivog ni duznog ne ufate i kazu, sad il’ nikad, pobijeda je nasa.
A ja bih da guzim, idem u skolu, al nedaju pajdo. :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#170 Re: Prijedor 2019

Post by Maraschino »

Fudo387 wrote:
triconja wrote:Nijedna zemlja na svit nema vakih stratega i kontaca ko mi svih mi. Kolika je kvota da ce opet srbi vrsit "vojne vjezbe" oko sarajeva? :izet:
Pa ti si u najboljim godinama.
Mozes li sad sebe zamisliti da naoruzan jednom bombom klipacom, sacmaricom napravljenom od cijevi za grijanje koja za inicijalnu iglu ima ekser seSnesku, i sikiricom za pasom krenes u napad na rov, a tamo pam 12.7 mm uperen u tebe?
Treba da cijenis zrtvu nas budala :lol:
Imali smo mi jednog garonju ni sam ne znam kako je zalutao. Vareni nogari, pa pustimo kraci rafal sa jednog mjesta i trci dalje pa opet da cete misle da imamo dva.
Na drugoj strani znamo da imaju dva tenka, tri samohotke, minobacace koji djeluju iz pozadine a o sitnijem naoruzanju i municiji da ne pricam. Nosili se snjima danima tako dok nismo malo pojacani i mi krenuli u ofanzivu i rastjerali bagru koju smo trpili svaki dan. Da su samo malo ozbiljnije krenuli, nema sanse da smo se mogli odbraniti. Njima je trebalo da se spoje sa jednim selom u kojem vec imaju 6 tenkova a tu je i aerodrom. Nikad oni tamo nisu stigli...

...otisli smo predaleko, povlacim se sa teme. Malo me zanijelo a i da se ispusem. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#171 Re: Prijedor 2019

Post by triconja »

Fudo387 wrote: Pa dobro eto, necemo ti vise srat’ :lol:
Zivot je jedan, zivi ga Hikmeta, dok te ni krivog ni duznog ne ufate i kazu, sad il’ nikad, pobijeda je nasa.
A ja bih da guzim, idem u skolu, al nedaju pajdo. :lol:
Jastaradi necete, pa prije ce se rs odrec zemlje i uputit izvinjenje bosnjacima nego vi prestat pricat, ha ja. :lol:
Last edited by triconja on 13/03/2019 20:35, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#172 Re: Prijedor 2019

Post by славянин »

Maraschino wrote:
Imali smo mi jednog garonju ni sam ne znam kako je zalutao. Vareni nogari, pa pustimo kraci rafal sa jednog mjesta i trci dalje pa opet da cete misle da imamo dva.
Na drugoj strani znamo da imaju dva tenka, tri samohotke, minobacace koji djeluju iz pozadine a o sitnijem naoruzanju i municiji da ne pricam. Nosili se snjima danima tako dok nismo malo pojacani i mi krenuli u ofanzivu i rastjerali bagru koju smo trpili svaki dan. Da su samo malo ozbiljnije krenuli, nema sanse da smo se mogli odbraniti. Njima je trebalo da se spoje sa jednim selom u kojem vec imaju 6 tenkova a tu je i aerodrom. Nikad oni tamo nisu stigli...

...otisli smo predaleko, povlacim se sa teme. Malo me zanijelo a i da se ispusem. :D
Ja ne znam kako ti sada ne pijes kafu u Beogradu na trgu Alije Izetbegovica dok tipkas na forumu ... pa sa jedno 10 ak hiljada takvih sto su bili i Moskva bi bila ugrozena :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#173 Re: Prijedor 2019

Post by Maraschino »

opet pokusavas da budes duhovit a u stvari *eres.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#174 Re: Prijedor 2019

Post by Fudo387 »

славянин wrote:
Maraschino wrote:
Imali smo mi jednog garonju ni sam ne znam kako je zalutao. Vareni nogari, pa pustimo kraci rafal sa jednog mjesta i trci dalje pa opet da cete misle da imamo dva.
Na drugoj strani znamo da imaju dva tenka, tri samohotke, minobacace koji djeluju iz pozadine a o sitnijem naoruzanju i municiji da ne pricam. Nosili se snjima danima tako dok nismo malo pojacani i mi krenuli u ofanzivu i rastjerali bagru koju smo trpili svaki dan. Da su samo malo ozbiljnije krenuli, nema sanse da smo se mogli odbraniti. Njima je trebalo da se spoje sa jednim selom u kojem vec imaju 6 tenkova a tu je i aerodrom. Nikad oni tamo nisu stigli...

...otisli smo predaleko, povlacim se sa teme. Malo me zanijelo a i da se ispusem. :D
Ja ne znam kako ti sada ne pijes kafu u Beogradu na trgu Alije Izetbegovica dok tipkas na forumu ... pa sa jedno 10 ak hiljada takvih sto su bili i Moskva bi bila ugrozena :D
Pa da nam nisu uveli embargo, rasCerali bi vas do Temisvara, al haj sad. Neka vas, i vi ste nasi. :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#175 Re: Prijedor 2019

Post by славянин »

Maraschino wrote:opet pokusavas da budes duhovit a u stvari *eres.
Pa sa puskama rastjerase 8 tenkova i 3 samohodke... zamisli da ste imali transporter :D
Post Reply