Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#27326 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

jasib wrote: 23/01/2022 23:39
made_in_sarajevo wrote: 23/01/2022 23:37 Tacno vidis da je ovom velikom bosnjaku idol zahiragic i fasisticki pokret sda. Bitno da je nacelnik bosnjak, da je premijer bosnjak, da nema zvona crkve, da je bosnjaka uvijek vise... Cisti primjer ljubitelja zahiragica i fasizma zvanog sda.
Imaš li neki konkretan dokaz ovoj tvrdnji?
Sta god uzmes poslije sda unisteno i pokradeno, pobili ljudi respiratorima i sudi im se samo sto i sebija fali na optuzenickoj klupi. Fasizam, nacizam ili bilo koji drugi oblik uzmi isto sda radi samo bez oruzja. Jao uvrijedio sam nekoga jel to, jao jao
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#27327 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Osim_13 »

Sivro je na "našoj" strani, ja se više ne brinem :bih: :izet:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27328 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

:lol:

SDA zavaljuje svoj ogranak u KS-u, nevjerovanje. :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24784
Joined: 08/09/2005 20:08

#27329 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

Prpa.ba wrote: 24/01/2022 09:36 :lol:

SDA zavaljuje svoj ogranak u KS-u, nevjerovanje. :lol:
Pa vjerovatno su napravili racunicu da su izgubili KS.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27330 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Ili da nece biti izbora, sto izadje na isto. :mrgreen:

Dovesti Sindikate i Vladu KS na istu stranu veliki je podvig, da ja ne bih iskljucio ni mogucnost da je SDA pogubila konce interno pa sad svi zauzimaju pozicije. Eno pade im i hitna procedura za federalni budzet. Brukanje. :-)
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27331 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

ja stvarno ne znam mnogo oko ovoh pondera 2, niti je li neko zakinut ili nije. Mislim neko uvijek jeste, takav je život.

Al me ono čisto politički interesuje, kako će stranke trojke pretendovati na federaciju ako ovdje staju apsolutno na stranu Kantona Sarajevo. U suštini, najviše me zapravo intresuje kako će to SDP da prezentira, jer NS je svakako stranka lokalnog karaktera, a NiP iako ima želje i za više, neće biti nezadovoljan ni sa kantonom Sarajevo. Al SDP.....
User avatar
Haris.ba
Posts: 24784
Joined: 08/09/2005 20:08

#27332 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Haris.ba »

Kako je krenulo što se tiĆe KS, najbolji političari koje NIP, SDP, NS ima ispadoše Zahiragić i Dević. :bih:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45455
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27333 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Chmoljo »

palermo wrote: 24/01/2022 12:04 ja stvarno ne znam mnogo oko ovoh pondera 2, niti je li neko zakinut ili nije. Mislim neko uvijek jeste, takav je život.

Al me ono čisto politički interesuje, kako će stranke trojke pretendovati na federaciju ako ovdje staju apsolutno na stranu Kantona Sarajevo. U suštini, najviše me zapravo intresuje kako će to SDP da prezentira, jer NS je svakako stranka lokalnog karaktera, a NiP iako ima želje i za više, neće biti nezadovoljan ni sa kantonom Sarajevo. Al SDP.....
Hajd što ne znaš oko pondera, ali što recimo i ne slušaš i ne čitaš šta se priča, to je problem.

Ali nije problem na osnovu nepročitanog donijeti zaključak.

Ukratko, da te riješim tvoje zabrinutosti: predlaže se novi, pravedniji model raspodjele, zasnovan na ekonomskim pokazateljima, a ne "veličini teritorije".
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27334 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 24/01/2022 12:04 ja stvarno ne znam mnogo oko ovoh pondera 2, niti je li neko zakinut ili nije. Mislim neko uvijek jeste, takav je život.

Al me ono čisto politički interesuje, kako će stranke trojke pretendovati na federaciju ako ovdje staju apsolutno na stranu Kantona Sarajevo. U suštini, najviše me zapravo intresuje kako će to SDP da prezentira, jer NS je svakako stranka lokalnog karaktera, a NiP iako ima želje i za više, neće biti nezadovoljan ni sa kantonom Sarajevo. Al SDP.....
Nije niko stao na stranu Kantona Sarajevo, samo protiv socijalisticke uravnilovke po kojoj svi uplacuju koliko zele (npr. katolicko stanovnistvo rijetko i malo), a svi uzimaju koliko ih ima i koliko imaju aktivne seksualne zivote. :mrgreen:
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27335 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Chmoljo wrote: 24/01/2022 12:07
palermo wrote: 24/01/2022 12:04 ja stvarno ne znam mnogo oko ovoh pondera 2, niti je li neko zakinut ili nije. Mislim neko uvijek jeste, takav je život.

Al me ono čisto politički interesuje, kako će stranke trojke pretendovati na federaciju ako ovdje staju apsolutno na stranu Kantona Sarajevo. U suštini, najviše me zapravo intresuje kako će to SDP da prezentira, jer NS je svakako stranka lokalnog karaktera, a NiP iako ima želje i za više, neće biti nezadovoljan ni sa kantonom Sarajevo. Al SDP.....
Hajd što ne znaš oko pondera, ali što recimo i ne slušaš i ne čitaš šta se priča, to je problem.

Ali nije problem na osnovu nepročitanog donijeti zaključak.

Ukratko, da te riješim tvoje zabrinutosti: predlaže se novi, pravedniji model raspodjele, zasnovan na ekonomskim pokazateljima, a ne "veličini teritorije".
aha, hvala ti, i na informaciji i na pouci iz lijepog ponašanja.

Doduše nisam odbio odgovor na svoje pitanje, ali haj....i ovo je puna šaka brade......mislim te lekcije
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27336 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Izgleda da je SDA sabrala rukice DF-a i "Koalicije Drzava" za ovaj atak na Kanton Sarajevo i punu implementaciju oduzimanja novca onima koji ga zaradjuju na ime socijalisticke uravnilovke i transfera novca u Zapadnu Hercegovinu. :thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#27337 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

ne razumijem se u pondere al ako ukinu te pondere i pocne se dijeliti na osnovu placanja pdv-a ili tako nesto koliko sam shvatio sarajevo samo moze dobiti vise novca
to izgleda guraju ovi koji su nezadovoljni sto sarajevo ima ponder 2
sve su prilike da bi samo sebe zajebali ako su za ukidanje pondera

neka me ispravi neko ko bolje zna i ako grijesim
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27338 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 24/01/2022 12:07
palermo wrote: 24/01/2022 12:04 ja stvarno ne znam mnogo oko ovoh pondera 2, niti je li neko zakinut ili nije. Mislim neko uvijek jeste, takav je život.

Al me ono čisto politički interesuje, kako će stranke trojke pretendovati na federaciju ako ovdje staju apsolutno na stranu Kantona Sarajevo. U suštini, najviše me zapravo intresuje kako će to SDP da prezentira, jer NS je svakako stranka lokalnog karaktera, a NiP iako ima želje i za više, neće biti nezadovoljan ni sa kantonom Sarajevo. Al SDP.....
Nije niko stao na stranu Kantona Sarajevo, samo protiv socijalisticke uravnilovke po kojoj svi uplacuju koliko zele (npr. katolicko stanovnistvo rijetko i malo), a svi uzimaju koliko ih ima i koliko imaju aktivne seksualne zivote. :mrgreen:
a jebo ga život Prpa, ti si barem pametan čovjek, sve da je to i tačno, reci mi kako to SDP može da objasni stanovniku Federacije Bosne i Hercegovine koji nije kantončan sarajevski. Zamišljam Armina Zalihića kako to objašnjava.....

eleneis, mislim da je pravi odgovor....nije nikome ni važno šta misle drugi kantončani
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27339 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

foxlife wrote: 24/01/2022 12:11 ne razumijem se u pondere al ako ukinu te pondere i pocne se dijeliti na osnovu placanja pdv-a ili tako nesto koliko sam shvatio sarajevo samo moze dobiti vise novca
to izgleda guraju ovi koji su nezadovoljni sto sarajevo ima ponder 2
sve su prilike da bi samo sebe zajebali ako su za ukidanje pondera

neka me ispravi neko ko bolje zna i ako grijesim
Ukinuce ponder i ostaviti podjelu iskljucivo na osnovu povrsine kantona i broja stanovnika, a razlika izmedju uplata i dohotka Kantona Sarajevo ce se sa sadasnjih 100 miliona KM gubitka prema drugim kantonima povecati na 220 miliona KM gubitka prema drugim kantonima.
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#27340 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by gold'n'brown »

Prpa.ba wrote: 24/01/2022 12:09 Izgleda da je SDA sabrala rukice DF-a i "Koalicije Drzava" za ovaj atak na Kanton Sarajevo i punu implementaciju oduzimanja novca onima koji ga zaradjuju na ime socijalisticke uravnilovke i transfera novca u Zapadnu Hercegovinu. :thumbup:
Vjerovatno neki trade sa HDZ-om u kojem ce na kraju ispusiti.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#27341 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

Prpa.ba wrote: 24/01/2022 12:13
foxlife wrote: 24/01/2022 12:11 ne razumijem se u pondere al ako ukinu te pondere i pocne se dijeliti na osnovu placanja pdv-a ili tako nesto koliko sam shvatio sarajevo samo moze dobiti vise novca
to izgleda guraju ovi koji su nezadovoljni sto sarajevo ima ponder 2
sve su prilike da bi samo sebe zajebali ako su za ukidanje pondera

neka me ispravi neko ko bolje zna i ako grijesim
Ukinuce ponder i ostaviti podjelu iskljucivo na osnovu povrsine kantona i broja stanovnika, a razlika izmedju uplata i dohotka Kantona Sarajevo ce se sa sadasnjih 100 miliona KM gubitka prema drugim kantonima povecati na 220 miliona KM gubitka prema drugim kantonima.
a sta je sa ovim sto pominju koliko ko uplati i na osnovu toga da se dijeli?
pretpostavljam na osnovu pdv-a trosenja ili nesto slicno
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27342 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 24/01/2022 12:13 a jebo ga život Prpa, ti si barem pametan čovjek, sve da je to i tačno, reci mi kako to SDP može da objasni stanovniku Federacije Bosne i Hercegovine koji nije kantončan sarajevski. Zamišljam Armina Zalihića kako to objašnjava.....

eleneis, mislim da je pravi odgovor....nije nikome ni važno šta misle drugi kantončani
Znas da sam ja iskren, meni je apsolutno nebitno za druge kantone, sto se mene tice budzeti im mogu biti i 0 KM.

NiP previse mekano ide u kontriranje ovom procesu i napustili su sarajevocentricnost i na tome im zamjeram, ali i dalje drze liniju koliko-toliko kulturno. Svako neka objasnjava svojim glasacima van sarajeva kako mu volja. :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27343 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

foxlife wrote: 24/01/2022 12:16 a sta je sa ovim sto pominju koliko ko uplati i na osnovu toga da se dijeli?
pretpostavljam na osnovu pdv-a trosenja ili nesto slicno
Nista od toga, nista ne dijeli na osnovu koliko ko uplati. Dijeli se, i dijelit ce se na osnovu povrsine i seksa.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45455
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27344 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Chmoljo »

palermo wrote: 24/01/2022 12:09
Chmoljo wrote: 24/01/2022 12:07

Hajd što ne znaš oko pondera, ali što recimo i ne slušaš i ne čitaš šta se priča, to je problem.

Ali nije problem na osnovu nepročitanog donijeti zaključak.

Ukratko, da te riješim tvoje zabrinutosti: predlaže se novi, pravedniji model raspodjele, zasnovan na ekonomskim pokazateljima, a ne "veličini teritorije".
aha, hvala ti, i na informaciji i na pouci iz lijepog ponašanja.

Doduše nisam odbio odgovor na svoje pitanje, ali haj....i ovo je puna šaka brade......mislim te lekcije
Pitao si kako misle proći kod glasača u drugim kantonima i donio zaključak da se apsolutno staje na stranu KS.

Pošto je tvoj zaključak netačan, ja sam ti objasnio da stranke koje pominješ, uz asistenciju struke, predlaže model koji će ovisiti od naplate, odnosno, koliko uplatiš, toliko ti se vrati. Pa onda nema zakidanja nikoga, a naplaćivati se može i po mjestu potrošnje, tako da bi argumentacija o proizvodnji negdje, a prikazivanje prometa na drugom mjestu bio izlišan argument.

Samo što se to mnogima ne dopada, jer onda bi se postalo odgovorno za svoje pare. Moralo bi se raditi, fiskalni izdavati, i niko drugi se ne bi mogao kriviti za vlastite nebuloze i budžetske dubioze.

Ako stanovništvo ostalih kantona ima problem sa tim, onda je to uistinu njihov problem i trojka svakako ne bi uspjela učiniti bilo šta sa narodom koji ne želi ono što mu pripada i što zaradi.

Kao što vidiš odgovoreno ti je bilo i prije, samo nije objašnjeno tako da i ti možeš razumjeti.

Moja greška.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45455
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#27345 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Chmoljo »

foxlife wrote: 24/01/2022 12:11 ne razumijem se u pondere al ako ukinu te pondere i pocne se dijeliti na osnovu placanja pdv-a ili tako nesto koliko sam shvatio sarajevo samo moze dobiti vise novca
to izgleda guraju ovi koji su nezadovoljni sto sarajevo ima ponder 2
sve su prilike da bi samo sebe zajebali ako su za ukidanje pondera

neka me ispravi neko ko bolje zna i ako grijesim
Griješiš, oni ne traže promjenu načina raspodjele, nego samo ukidanje pondera 2.
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27346 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 24/01/2022 12:16
palermo wrote: 24/01/2022 12:13 a jebo ga život Prpa, ti si barem pametan čovjek, sve da je to i tačno, reci mi kako to SDP može da objasni stanovniku Federacije Bosne i Hercegovine koji nije kantončan sarajevski. Zamišljam Armina Zalihića kako to objašnjava.....

eleneis, mislim da je pravi odgovor....nije nikome ni važno šta misle drugi kantončani
Znas da sam ja iskren, meni je apsolutno nebitno za druge kantone, sto se mene tice budzeti im mogu biti i 0 KM.

NiP previse mekano ide u kontriranje ovom procesu i napustili su sarajevocentricnost i na tome im zamjeram, ali i dalje drze liniju koliko-toliko kulturno. Svako neka objasnjava svojim glasacima van sarajeva kako mu volja. :mrgreen:
znam da si iskren, zato me i začudi ono šupljiranje :D .....

mislim, nije to pravi način, vjerujem da si i sam svjetsan toga, al jebaji ga sad....meni jedino ide na živce prodavanje muda pod bubrege
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27347 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

Chmoljo wrote: 24/01/2022 12:18
palermo wrote: 24/01/2022 12:09

aha, hvala ti, i na informaciji i na pouci iz lijepog ponašanja.

Doduše nisam odbio odgovor na svoje pitanje, ali haj....i ovo je puna šaka brade......mislim te lekcije
Pitao si kako misle proći kod glasača u drugim kantonima i donio zaključak da se apsolutno staje na stranu KS.

Pošto je tvoj zaključak netačan, ja sam ti objasnio da stranke koje pominješ, uz asistenciju struke, predlaže model koji će ovisiti od naplate, odnosno, koliko uplatiš, toliko ti se vrati. Pa onda nema zakidanja nikoga, a naplaćivati se može i po mjestu potrošnje, tako da bi argumentacija o proizvodnji negdje, a prikazivanje prometa na drugom mjestu bio izlišan argument.

Samo što se to mnogima ne dopada, jer onda bi se postalo odgovorno za svoje pare. Moralo bi se raditi, fiskalni izdavati, i niko drugi se ne bi mogao kriviti za vlastite nebuloze i budžetske dubioze.

Ako stanovništvo ostalih kantona ima problem sa tim, onda je to uistinu njihov problem i trojka svakako ne bi uspjela učiniti bilo šta sa narodom koji ne želi ono što mu pripada i što zaradi.

Kao što vidiš odgovoreno ti je bilo i prije, samo nije objašnjeno tako da i ti možeš razumjeti.

Moja greška.
e, hvala ti, lijepo je sresti tako uljudna i uviđavna gospodina
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65966
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27348 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote: 24/01/2022 12:07
palermo wrote: 24/01/2022 12:04 ja stvarno ne znam mnogo oko ovoh pondera 2, niti je li neko zakinut ili nije. Mislim neko uvijek jeste, takav je život.

Al me ono čisto politički interesuje, kako će stranke trojke pretendovati na federaciju ako ovdje staju apsolutno na stranu Kantona Sarajevo. U suštini, najviše me zapravo intresuje kako će to SDP da prezentira, jer NS je svakako stranka lokalnog karaktera, a NiP iako ima želje i za više, neće biti nezadovoljan ni sa kantonom Sarajevo. Al SDP.....
Hajd što ne znaš oko pondera, ali što recimo i ne slušaš i ne čitaš šta se priča, to je problem.

Ali nije problem na osnovu nepročitanog donijeti zaključak.

Ukratko, da te riješim tvoje zabrinutosti: predlaže se novi, pravedniji model raspodjele, zasnovan na ekonomskim pokazateljima, a ne "veličini teritorije".
Kad se ne zagrcnuh :lol: :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#27349 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Pa nije supljiranje, ja zaista i zelim da vi van KS imate nekakav budzet, necu sve pare za Sarajevo. Zato i pricam o postenom modelu, koliko se uplati, toliko se vrati, minus neki iznos na konto socijalne pomoci nerazvijenim podrucjima.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#27350 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by foxlife »

Chmoljo wrote: 24/01/2022 12:20
foxlife wrote: 24/01/2022 12:11 ne razumijem se u pondere al ako ukinu te pondere i pocne se dijeliti na osnovu placanja pdv-a ili tako nesto koliko sam shvatio sarajevo samo moze dobiti vise novca
to izgleda guraju ovi koji su nezadovoljni sto sarajevo ima ponder 2
sve su prilike da bi samo sebe zajebali ako su za ukidanje pondera

neka me ispravi neko ko bolje zna i ako grijesim
Griješiš, oni ne traže promjenu načina raspodjele, nego samo ukidanje pondera 2.
znam da se pominje i kolicina uplate a ne velicina kantona pa zato i govorim
inace ne znam niti me zanimalo to previse da bih saznao o tome vise
kako god okrenes neko ce biti zakinut na ovaj ili onaj nacin
Locked