Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#28251 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Manual »

Evo ove krave direktorice iz Energoinvesta na N1
Ova žena nije dobro, treba na ispitivanje
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#28252 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by gold'n'brown »

Manual wrote: 25/01/2022 17:53 Evo ove krave direktorice iz Energoinvesta na N1
Ova žena nije dobro, treba na ispitivanje
Rijetko mrska osoba ...
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#28253 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by don vito »

Anquilla wrote: 25/01/2022 17:18 Naslov:

Image

Tekst:
Vlada Kantona Sarajevo je na vanrednoj sjednici donijela odluku da nabavi dodatne količine gasa po tržišnoj cijeni, kako bi spriječila obustavu grijanja za više od 150.000 građana, koji su korisnici "Toplana".

Za naredni period zatražena je nabavka dodatnih 500.000 kubika gasa, koji bi po ugovorenoj cijeni koštali 372.000 KM, a bit će plaćeni četiri puta više.
“Sarajevogas” će u narednom periodu poduzeti pravne radnje koje se tiču nepoštivanja ugovora od strane" Energoinvesta", zbog neisporučenih ugovorenih količina gasa i naknade štete uzrokovane neizbježnom nabavkom dodatnih količina gasa po značajno uvećanoj cijeni.

Iz Vlade KS kažu da je u posljednja tri dana za Kanton Sarajevo isporučeno 215.000 kubika gasa manje u odnosu na garantovane količine.

Manjak je nastao zbog nepredviđenog povlačenja 150.000 kubika gasa od strane privatne kompanije "Arcerol Mittal", na ime navodnog remonta.

"Energoinvest" traži da Kanton Sarajevo plaća tržišnu cijenu gasa za dodatne količine, a koja je četiri puta viša od ugovorene, dok "Arcelor Mittal" dodatne količine plaća po nižim, ranije ugovorenim cijenama.

Vlada KS ističe kako neće dozvoliti da taj udar podnesu sami građani.


Trenutno u Sarajevu 70 posto kotlovnica radi na alternativnim gorivima zbog reduciranih količina gasa.
Zaključak:
klix.ba :jbt:
Da mi neko prije 15-20 godina rekao da će u nekom trenutku Avaz biti objektivniji medij od Klixa, Oslobođenja i Slobodne Bosne, rekao bih mu da je lud... Trenutno jedini mainstream medij kojeg nije poklopila zločinačka SDA hobotnica (što ne znači da neće ako bude u interesu vlasnika)...

Inače, na istu temu, naslov u Avazu

Vlada KS donijela odluku da nabavi dodatne količine plina

https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/712529 ... cine-plina
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11037
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#28254 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Je li nam ovo Klix dosao pod okrilje Simurg Medije? :mrgreen:

Ako da, treba cestitati na akviziciji. S obzirom na tezak vakat i cinjenicu da se na konto clanaka o severini moze zaraditi tek toliko za osnovne potrepstine, finansijska injekcija novca iz fondova za gradnju autoputeva sigurno dobro dodje. :mrgreen:
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#28255 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Manual »

gold'n'brown wrote: 25/01/2022 17:57
Manual wrote: 25/01/2022 17:53 Evo ove krave direktorice iz Energoinvesta na N1
Ova žena nije dobro, treba na ispitivanje
Rijetko mrska osoba ...
Nadam se da će je skinuti, čim bude prilike....
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#28256 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Jao ove direktorice Energoinvesta,kako je iritantna, laže, a da ne govorim o akcentu kao da je Fahro učitelj bio. Kaže ovo je jedina istina,nema drugih strana i istina :-) Nevjerovatna žena. Pa ko ovu kravu postavi? Samo zbog drskosti,bahatosti, nekulture i javnog ophođenja mi ne bila direktorica da je Emerik Blum himself..Zemljo,otvori se.
Last edited by last mohicans on 25/01/2022 18:13, edited 1 time in total.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#28257 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Anquilla wrote: 25/01/2022 17:48
kluz franjo wrote: 25/01/2022 17:35 A jeste lijepo biti stanovnik Brčko Distrikta.
Fino ti se po krajnjoj potrošnji određuje priliv po osnovu PDV-a i niko ti ne spominje janjičarsko-pondersko-haračlijsku i glavnogradskocentričnu familiju.

Površina:______________________________BD 493 km2, TK 2.649 km2 - TK 5 x veća površina
Broj stanovnika:________________________BD 83.500, TK 477.300 - TK 5,5 x više stanovnika
Raspoređeni prihod od PDV-a u 2021.:____BD 186,7 Mio KM, TK 216,2 Mio KM

Halalite Brčaci, ako vas sada struĆnjaci uzmu na zub.
Tek vidjeh tvoj post na temi NS.

Dakle, ponder za BPK je 1,8% (iako se slažem, obzirom na nerazvijenost).

Ali Adžem...

Nešto razmišljam, prvi bi se takvi javili da KS odluči da se subvencionira kupovina stanova za mlade isključivo Sarajlijama, ili da bi se pravo na porodiljnu naknadu u KS ostvarilo samo ako je jedan roditelj bar 5 godina osiguranik ZZO KS, ili, ako nisu zaposleni, bar 5 godina prijavljeni u KS.

Baš ne mogu prestati misliti na njegovu izjavu - mislim da grad koji ga je prihvatio kao svog, bez ikakve diskriminacije, dok je ovdje studirao, to definitivno nije zaslužio.

Sve bez diskriminacije, sve kako treba da mladi ostanu ovdje, sve pošteno, bez krađa=uzet ćemo ti još više.

Također, dobre pruke Čamdžiću :thumbup:, šteta što je na FB neaktivan već sedmicu dana, što li :D
Ne pišem od juče na ovom forumu i može se provjeriti da sam uvijek bio zastupnik teze da (Kanton) Sarajevo kao glavni grad može i mora podnijeti veći teret u svakom polju. Kulturnom, privrednom, sportskom... To je po mom mišljenju obaveza koja ide uz status glavnog grada.
I na stranu prizemna prepucavanja anonimnih forumaša, ali me je užasnuo jučerašnji vokabular na sjednici PARLAMENTA.
Toliko zlobe, gluposti i primitivizma upućeno jednom čitavom kantonu... Adžem je po običaju bio najgori, ali nažalost ne i jedini.
Zato sam i napisao da je šteta, koju su ovim linčom napravili mnogo veća od finansijske štete ili dobiti nekog kantona.
Sramotno.

A o "pameti i pravednosti" ovih struĆnjaka sve govore same cifre.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#28258 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Kako fasisti lazu

https://www.klix.ba/vijesti/bih/postign ... /140206092

Eto ne znamo kako se trcalo po konvektore, a onda konvektori 100% poskupili jer su se kupovali nenormalno. Sto su se odjednom poceli kupovati pa jer nam je nasa sda obezbjedila da imamo grijanje vrhunsko i to dzabaluka.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#28259 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by gold'n'brown »

last mohicans wrote: 25/01/2022 18:06 Jao ove direktorice Energoinvesta,kako je iritantna, laže, a da ne govorim o akcentu kao da je Fahro učitelj bio. Kaže ovo je jedina istina,nema drugih strana i istina :-) Nevjerovatna žena. Pa ko ovu kravu postavi? Samo zbog drskosti,bahatosti, nekulture i javnog ophođenja mi ne bila direktorica da je Emerik Blum himself..Zemljo,otvori se.
naglasak baca na Ekrema Jevrica
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#28260 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by daddy-kool »

Haris.ba wrote: 25/01/2022 16:14
pinkman wrote: 25/01/2022 16:10 Ma da, ali ovdje je tema raspodjela u FBIH nakon sto RS, FBIH i BD dobiju svoj dio.

Ovdje se spominju fiskalne kase i promet evidentiran tu. Medjutim, kad firma iz KS fakturise firmi iz TK neki iznos, to ce opet biti kao prihod.KS iako je kupac platio PDV i on je u TK.

A u FBIH PU sigurno nemaju podatke odakle je kupac tj. mogli bi nesto izvuci na osnovu ID broja ako je B2B...
Ja fakat ne znam šta je nejasno.

Princip podjele između entiteta (zaboravimo Brčko) je krajnja potrošnja. Ta sama podjela ima manjakovsti, ali je na nekom ekonomskom kriteriju.

I kada te pare dobije Federacija, dio zadržava sebi, a dio dijeli kantonima. I sada, šta je problem podijeliti kantonima po krajnjoj potrošnji?

Naravno, zbog same prirode kakav je pdv porez to se mora korigovati, ali je moguće.
Ovo je ustvari najpravednije rješenje.
Samo bi zahtijevalo dodatne napore kod evidencije pdv, i uz manje korekcije socijalne prirode (+-15%), bi bilo svima prihvatljivo.

Ali nema političke šanse da se ovo napravi.
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#28261 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Cipiripi2 »

Istraga.ba je sve fino objasnila...
Je li to direktorica Energoinvesta upravo šamara sektaše čim im botovi kmeče? :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28262 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

Prpa.ba wrote: 25/01/2022 18:00 Je li nam ovo Klix dosao pod okrilje Simurg Medije? :mrgreen:

Ako da, treba cestitati na akviziciji. S obzirom na tezak vakat i cinjenicu da se na konto clanaka o severini moze zaraditi tek toliko za osnovne potrepstine, finansijska injekcija novca iz fondova za gradnju autoputeva sigurno dobro dodje. :mrgreen:
Dok sam pratio te stvari klix je vrijedio oko 17 milijuna maraka prema procjeni
Tako da...ne znam sto se ovako ponasaju
Izrazito neprofesionalno i ovisno
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#28263 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Anquilla »

Cipiripi2 wrote: 25/01/2022 18:15 Istraga.ba je sve fino objasnila...
Je li to direktorica Energoinvesta upravo šamara sektaše čim im botovi kmeče? :lol:
Ovo je obavijest koju je službenik Energoinvesta u subotu, 22. januara ove godine, poslao službenicima kantonalnih sarajevskih preduzeća KJKP Toplane i Sarajevogas. Upozorenje je upućeno putem viber grupe koju čini tehničko osoblje Energoinvesta, KJKP Toplane i Sarajevogasa, a na kojoj se svakodnevno razmjenjuju informacije o potrošnji gasa. No, iz Sarajevogasa i Toplana nije bilo odgovora na poruku koju vidite na fotografiji ispod ovog pasusa.
Viber grupa službenika :lol:

Respiratori se dogovaraju u viber grupi, o plinu pišu službenici u viber grupi...

Logično, iz Vlade KS očekuju da ih obavijeste o problemima e-mailom, dopisima, ali tu je SDA sa viber grupom nekih službenika :lol:
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#28264 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by kluz franjo »

Teritorijalna jedinica Grad Tuzla sa 111 hiljada stanovnika dobija iz raspodjele PDV-a cca. 14 miliona KM.
Teritorijalna jedinica Brčko Distrikt sa 83,5 hiljade stanovnika dobija 186,7 miliona KM.

To bi mu po pravednom rješenju Zildžić Salke ispalo ponder 18 (slovima: osamnaest) za Brčake.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#28265 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Manual »

Balijanderi lažu
jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#28266 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by jagugu »

Jučer na sjednici ovi iz ostalih kantona, sorry ako je neko postavljao :lol: :lol: :lol:

iz zadnje klupe
Posts: 938
Joined: 27/07/2012 18:10

#28267 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by iz zadnje klupe »

Kada bi fiskalne racune iz kantons sarajevo koje su napravili uposlenici federalnih i drzavnih institucija tretirali kao prihode citave drzave ( sto je logicno jer svi ucrstvuju u njihovim platama, pa je logicno da dobijaju dio poreza od rashoda koji su napravili shodno koliko su ucestvovali u njihovim platama), rashodi stranih ambasadora ( jer su oni ambasadori u citavoj drzavi i prihodi ne mogu pripadati samo kant. sarajevo), uvoznici ( dok je omjer u drzavi 2:1, u kantonu sarajevo je 5:1 uvoz izvoz, to nije prihod samo kant Sarajevo koje ostvare daljom prodajom) , elektrprivreda, telekom, isti princip, dosao bi kanton sarajevo vjerovatno na ovu cifru koja je i planirana
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#28268 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

iz zadnje klupe wrote: 25/01/2022 19:04 Kada bi fiskalne racune iz kantons sarajevo koje su napravili uposlenici federalnih i drzavnih institucija tretirali kao prihode citave drzave ( sto je logicno jer svi ucrstvuju u njihovim platama, pa je logicno da dobijaju dio poreza od rashoda koji su napravili shodno koliko su ucestvovali u njihovim platama), rashodi stranih ambasadora ( jer su oni ambasadori u citavoj drzavi i prihodi ne mogu pripadati samo kant. sarajevo), uvoznici ( dok je omjer u drzavi 2:1, u kantonu sarajevo je 5:1 uvoz izvoz, to nije prihod samo kant Sarajevo koje ostvare daljom prodajom) , elektrprivreda, telekom, isti princip, dosao bi kanton sarajevo vjerovatno na ovu cifru koja je i planirana
Imaš li koju zemlju u Evropi da je to tako ? Ili jednostavno tebi naum paloi. Ne radi se to tako bolan.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#28269 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Dr. Kuca »

Sta je ovo kifla dozvolio da mu ovi njegovi iz TK uticu na liderisanje u KSu. Uuu kifla, ne drzi konce u svojim rukama. Ovo je udar na poglavara otpada iz sda.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#28270 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Zox »

Kako starim, krug prijatelja mi se suzava. Prije nekoliko godina, ispricao bih vam mozda malo drugaciju pricu, ali trenutno 100 posto od mojih desetak prijatelja iz sarajeva radi u firmama koje prodaju eksperizu strancima (ukljucujuci i mene). Bukvalno izvozimo znanje. Trosimo pare na bh struju, pdv i poreze, ne zakidamo nikakav prirodni resurs, placamo ogromne poreze koji sluze za sumanutu birokratsku kleptokratiju i opet imamo grozno zdravstvo, sudstvo, infrastrukture i sve ostalo. i opet ne valja. Eto vam telekom, eto vam elektroprivreda, samo sjasite malo, krezavi. Ako moja ekspertiza vrijedi vani a ja te pare trosim u BiH, to bi trebalo biti i vrednovano nekako. Ali ne, ja sam razmazen jer u statistikama rezultira da sam ove sedmice dvaput jeo meso (zdravo, Bisera i Fadile). Sta sad treba, da se o svom trosku skolujem, da sam pronadjem trziste vani, da radim 11 sati dnevno i da svejedno zivim na zelju jer drzava i Zavidovicani nisu omogucili Zavidovicima moju platu al bez srkleta i srcanog u 45oj koji mene ceka? Samo da bi mogli reci hebo strance, ovog rahatluka nidje na svijetu nema.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#28271 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Grean »

Nego hoce li proci ovaj zakon u Domu naroda?
User avatar
Staylezz
Posts: 185
Joined: 25/09/2020 13:49

#28272 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Staylezz »

Zox wrote: 25/01/2022 19:37 Kako starim, krug prijatelja mi se suzava. Prije nekoliko godina, ispricao bih vam mozda malo drugaciju pricu, ali trenutno 100 posto od mojih desetak prijatelja iz sarajeva radi u firmama koje prodaju eksperizu strancima (ukljucujuci i mene). Bukvalno izvozimo znanje. Trosimo pare na bh struju, pdv i poreze, ne zakidamo nikakav prirodni resurs, placamo ogromne poreze koji sluze za sumanutu birokratsku kleptokratiju i opet imamo grozno zdravstvo, sudstvo, infrastrukture i sve ostalo. i opet ne valja. Eto vam telekom, eto vam elektroprivreda, samo sjasite malo, krezavi. Ako moja ekspertiza vrijedi vani a ja te pare trosim u BiH, to bi trebalo biti i vrednovano nekako. Ali ne, ja sam razmazen jer u statistikama rezultira da sam ove sedmice dvaput jeo meso (zdravo, Bisera i Fadile). Sta sad treba, da se o svom trosku skolujem, da sam pronadjem trziste vani, da radim 11 sati dnevno i da svejedno zivim na zelju jer drzava i Zavidovicani nisu omogucili Zavidovicima moju platu al bez srkleta i srcanog u 45oj koji mene ceka? Samo da bi mogli reci hebo strance, ovog rahatluka nidje na svijetu nema.
:thumbup:
Nece to oni da shvate. Zive u kamenom dobu gdje se samo "kopanje" smatra radom. Jedva cekam da prođe par mjeseci, pa da vidimo hoće li i dalje biti tuZLa raDi, saRaJeVo sE GraDI, jos pogotovo ukoliko KS odluci da na sve ovo donese neke kontra mjere (a nadam se da hoce).
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#28273 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Chmoljo »

Zox wrote: 25/01/2022 19:37 Kako starim, krug prijatelja mi se suzava. Prije nekoliko godina, ispricao bih vam mozda malo drugaciju pricu, ali trenutno 100 posto od mojih desetak prijatelja iz sarajeva radi u firmama koje prodaju eksperizu strancima (ukljucujuci i mene). Bukvalno izvozimo znanje. Trosimo pare na bh struju, pdv i poreze, ne zakidamo nikakav prirodni resurs, placamo ogromne poreze koji sluze za sumanutu birokratsku kleptokratiju i opet imamo grozno zdravstvo, sudstvo, infrastrukture i sve ostalo. i opet ne valja. Eto vam telekom, eto vam elektroprivreda, samo sjasite malo, krezavi. Ako moja ekspertiza vrijedi vani a ja te pare trosim u BiH, to bi trebalo biti i vrednovano nekako. Ali ne, ja sam razmazen jer u statistikama rezultira da sam ove sedmice dvaput jeo meso (zdravo, Bisera i Fadile). Sta sad treba, da se o svom trosku skolujem, da sam pronadjem trziste vani, da radim 11 sati dnevno i da svejedno zivim na zelju jer drzava i Zavidovicani nisu omogucili Zavidovicima moju platu al bez srkleta i srcanog u 45oj koji mene ceka? Samo da bi mogli reci hebo strance, ovog rahatluka nidje na svijetu nema.
Šta ti je ekspertiza? Okretanje ćevapa?

:oops:
iz zadnje klupe
Posts: 938
Joined: 27/07/2012 18:10

#28274 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by iz zadnje klupe »

Prvo da kazem, ne volim sto se glodjemo izmedju sebe, dok nam drugi u neumu planiraju skrojiti gace, ali sam promjetio da se ovde provlaci jedna misao za koju mislim da nije tacna, a to je da ks ima vise para jer su vrijedniji i sposobniji
Jedino gdje ks trenutno ima primat u odnosu na ostale kantone jeste it sektor i konsalting, dok u svemu ostalom sepa, u prvih 15 firmi izvoznika nema niti jedne iz sarajeva
Sta ljudima recimo ide na zivce
Rat je
Zgrada elektroprivrede spaljena, centrala ne postoji, niceg nema, rukovodstvs nema
Svaka se prozvodna jedinica morala sama snaci
Termoelektrana tuzla sa svojim ljudstvom iz tuzle i svojim znanjem u nemogucim uslovima bez redovne opskrbe gorivom, rezervnim dijelovima, i svime ostalim uspjeva uvezati rudnike , spasiti par. Vagona, osposobiti i zakrpiti havarisane, postici skoro nemoguce jer je kompletna zrljeznicka operativa sa vagonima i lokomotivama zaplijenjena u ojupiranom doboju, koji je bio zeljeznicko cvoriste bih
Inzenheri su mi pricali u kojim nemogucim uslovima su odrzavali rad te tuzla, tako da je citavu 92 godinu tk imao w4 struje sve do rata sa hrvatima
Nikakvog kontakta sa sarajevom nije bilo
E onda 96 samo iz sarajeva dodje ferman, mi smo uprava ep bih, mi sve odlucujrmo, i sva proizvodnja iz te tuzla se racuna kao izvoz ksntona sarajevo, tj novog sarajeva
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#28275 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Zox »

Chmoljo wrote: 25/01/2022 19:50
Zox wrote: 25/01/2022 19:37 Kako starim, krug prijatelja mi se suzava. Prije nekoliko godina, ispricao bih vam mozda malo drugaciju pricu, ali trenutno 100 posto od mojih desetak prijatelja iz sarajeva radi u firmama koje prodaju eksperizu strancima (ukljucujuci i mene). Bukvalno izvozimo znanje. Trosimo pare na bh struju, pdv i poreze, ne zakidamo nikakav prirodni resurs, placamo ogromne poreze koji sluze za sumanutu birokratsku kleptokratiju i opet imamo grozno zdravstvo, sudstvo, infrastrukture i sve ostalo. i opet ne valja. Eto vam telekom, eto vam elektroprivreda, samo sjasite malo, krezavi. Ako moja ekspertiza vrijedi vani a ja te pare trosim u BiH, to bi trebalo biti i vrednovano nekako. Ali ne, ja sam razmazen jer u statistikama rezultira da sam ove sedmice dvaput jeo meso (zdravo, Bisera i Fadile). Sta sad treba, da se o svom trosku skolujem, da sam pronadjem trziste vani, da radim 11 sati dnevno i da svejedno zivim na zelju jer drzava i Zavidovicani nisu omogucili Zavidovicima moju platu al bez srkleta i srcanog u 45oj koji mene ceka? Samo da bi mogli reci hebo strance, ovog rahatluka nidje na svijetu nema.
Šta ti je ekspertiza? Okretanje ćevapa?

:oops:
Ma ja ih ne okrenem a strenger smaze.
Locked