Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33601 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Truba »

Styling wrote: 22/11/2022 14:12
Truba wrote: 22/11/2022 13:26 nema veze al je pokazatelj "omiljenosti"

isto ko golovi u utakmici
nešto govore

što onda ne imenuju nekog s ulice
nekog profu ekonomije
Pa uglavnom svi ministri svih vlada su "s ulice". Niko nije bio kandidat.
i zašto je tema o premijeru federacije na stranici za kantonalnu vladu
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#33602 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

Styling wrote: 22/11/2022 14:14 Ti si bas jedno vece razocarenje na forumu. Znam da ljudi mijenjaju stavove, ali da ovako radikalno odu, to mi nikako nije jasno. Bas sam se u tebe razocarala.
I ja sam se razocarao sto sam dozvolio da me prevare i da moj glas ode HNS=u=, ali necu istu gresku napraviti dvaput, zivot ide dalje.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#33603 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by last mohicans »

Prpi kao pm72 hakovan account :D
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#33604 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Styling »

Truba wrote: 22/11/2022 14:53
Styling wrote: 22/11/2022 14:12

Pa uglavnom svi ministri svih vlada su "s ulice". Niko nije bio kandidat.
i zašto je tema o premijeru federacije na stranici za kantonalnu vladu
Pojma nemam, ali isto pravilo vazi i za kantonalu vladu.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#33605 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Prpa.ba »

last mohicans wrote: 22/11/2022 14:57 Prpi kao pm72 hakovan account :D
Hakovao me Scmidtler 02.10. u 20:00. :mrgreen:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#33606 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by statixx »

Prpa.ba wrote: 22/11/2022 14:55
Styling wrote: 22/11/2022 14:14 Ti si bas jedno vece razocarenje na forumu. Znam da ljudi mijenjaju stavove, ali da ovako radikalno odu, to mi nikako nije jasno. Bas sam se u tebe razocarala.
I ja sam se razocarao sto sam dozvolio da me prevare i da moj glas ode HNS=u=, ali necu istu gresku napraviti dvaput, zivot ide dalje.
Kao da je vazno kako ces dalje glasati, svakako ce prodati drzavu. :D
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#33607 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Prpa.ba wrote: 22/11/2022 14:55
Styling wrote: 22/11/2022 14:14 Ti si bas jedno vece razocarenje na forumu. Znam da ljudi mijenjaju stavove, ali da ovako radikalno odu, to mi nikako nije jasno. Bas sam se u tebe razocarala.
I ja sam se razocarao sto sam dozvolio da me prevare i da moj glas ode HNS=u=, ali necu istu gresku napraviti dvaput, zivot ide dalje.
E, da :(
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#33608 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Hakiz »

Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#33609 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Spit_fire »

Ako si sposoban i obrazovan znaci da si vec negdje gdje vrijedis

Koja budala bi se odrekla toga i upustila u politiku..ja ne bi taman da mi ponude da budem premijer federacije a ne kantona

Zato kantonalna politika i jeste za propale sportiste, glumce voditelje i ostale ine koji nista u zivotu nisu mogli i znali pa sad prodaju pricu da ce vodit kanton kako treba

Ne mislim samo na KS u drugim je vjerovatno i gore

Cast izuzecima...
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#33610 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

dobro je ovo sda skontala. vladi kantona ne mozemo ni guzici cistiti, zato cemo sindikati stalno huskati na proteste. eno sad opet protesti, nema 2 mjeseca kako su ugovore potpisali i dobili vece plate. znaci likovi svaka 2 mjeseca protestuju za nesto i svaki put su toliko ugrozeni da jedva zive i hljeb kupe.
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#33611 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mishic »

Ovi koji nas ubjeđuju da lordovski živimo i da su nam "povišice" plata donijele enormno visok standard polaze od sebe i svoje botovske pozicije jer nesumnjivo stranke u BiH žive i preživljavaju što među sobom dijele ono što se otkida od usta običnih građana koji ne pristaju na prodaju vlastitog dostojanstva pa makar i gladovali. Gornji post nas ubjeđuje u to pravdajući istodobno premijera Fortu koji poručuje:

EDIN FORTO ODGOVORIO SINDIKALCIMA: "Nije moguća isplata klix pomoći"
Poručio je da je i na sastanku održanom 15. novembra kazao da Vlada KS nije u mogućnosti isplatiti jednokratnu pomoć zbog prihoda u budžetu, o čemu ih je obavijestio nadležni ministar Davor Čičić, javila je TVSA.

Ova toliko hvaljena vlada za razliku od onih kuđenih u drugim kantonima ne može ono što te druge mogu.

A botovi se čude što vjerujemo sebi i gladnom stomaku umjesto njih, botova koji bolje od nas znaju kako nam je i kako živimo. Nešto ranije su nas uvjeravali i da naše potraživanje zarađenih sredstava koje su nam ranije oteli i ukrali ne trebamo potraživati jer ćemo time poremetiti efikasnost uprave i finansijskih planova te efikasne vlasti.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#33612 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tramvajtrojka »

mishic wrote: 10/12/2022 15:05 Ovi koji nas ubjeđuju da lordovski živimo i da su nam "povišice" plata donijele enormno visok standard polaze od sebe i svoje botovske pozicije jer nesumnjivo stranke u BiH žive i preživljavaju što među sobom dijele ono što se otkida od usta običnih građana koji ne pristaju na prodaju vlastitog dostojanstva pa makar i gladovali. Gornji post nas ubjeđuje u to pravdajući istodobno premijera Fortu koji poručuje:

EDIN FORTO ODGOVORIO SINDIKALCIMA: "Nije moguća isplata klix pomoći"
Poručio je da je i na sastanku održanom 15. novembra kazao da Vlada KS nije u mogućnosti isplatiti jednokratnu pomoć zbog prihoda u budžetu, o čemu ih je obavijestio nadležni ministar Davor Čičić, javila je TVSA.

Ova toliko hvaljena vlada za razliku od onih kuđenih u drugim kantonima ne može ono što te druge mogu.

A botovi se čude što vjerujemo sebi i gladnom stomaku umjesto njih, botova koji bolje od nas znaju kako nam je i kako živimo. Nešto ranije su nas uvjeravali i da naše potraživanje zarađenih sredstava koje su nam ranije oteli i ukrali ne trebamo potraživati jer ćemo time poremetiti efikasnost uprave i finansijskih planova te efikasne vlasti.
Sivri i njegovim gladnim ustima ne bih i marke dao pa jbt lik svako cetiri mjeseca ucjenjuje sa nekim povecanjima i parama

ako mu je tesko neka predje u privatni sektor kao sto svi ostali radimo u njemu pa neka vidi kako je i nama :bih: :bih:
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#33613 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mishic »

tramvajtrojka wrote: 10/12/2022 15:06 Sivri i njegovim gladnim ustima ne bih i marke dao pa jbt lik svako cetiri mjeseca ucjenjuje sa nekim povecanjima i parama

ako mu je tesko neka predje u privatni sektor kao sto svi ostali radimo u njemu pa neka vidi kako je i nama
Sivro kao i stranački botovi odavno dodatno šićari stajući bliže stranačkim haznama nego onima koje predstavlja. Problem je velika većina onih koji, ponavljam to, "ne pristaju na prodaju dostojanstva" nego žive isključivo od svoga rada.

Počinjem da se plašim kako li ćemo se naviknuti na ovo do sada neviđeno blagostanje koje nam se nagovještava jer evo na pomolu su i pravna država, i efikasna i funkcionalna vlast, i relaksirani međunacionalni i međustranački (izuzev onih omraženih) odnosi pa eto i ekonomsko blagostanje koje nama koji decenijama treniramo stezanje kaiša predstavlja samo daleki i nedosanjani san.

Ti vaši međustranački animoziteti i obračuni, to ko je čiji i da je bitno da komšiji (Sivri) crkne krava pa makar i ja gladovao nas obićne, male, koji žive od svoga rada ne zanimaju.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#33614 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

mishic wrote: 10/12/2022 15:32
tramvajtrojka wrote: 10/12/2022 15:06 Sivri i njegovim gladnim ustima ne bih i marke dao pa jbt lik svako cetiri mjeseca ucjenjuje sa nekim povecanjima i parama

ako mu je tesko neka predje u privatni sektor kao sto svi ostali radimo u njemu pa neka vidi kako je i nama
Sivro kao i stranački botovi odavno dodatno šićari stajući bliže stranačkim haznama nego onima koje predstavlja. Problem je velika većina onih koji, ponavljam to, "ne pristaju na prodaju dostojanstva" nego žive isključivo od svoga rada.

Počinjem da se plašim kako li ćemo se naviknuti na ovo do sada neviđeno blagostanje koje nam se nagovještava jer evo na pomolu su i pravna država, i efikasna i funkcionalna vlast, i relaksirani međunacionalni i međustranački (izuzev onih omraženih) odnosi pa eto i ekonomsko blagostanje koje nama koji decenijama treniramo stezanje kaiša predstavlja samo daleki i nedosanjani san.

Ti vaši međustranački animoziteti i obračuni, to ko je čiji i da je bitno da komšiji (Sivri) crkne krava pa makar i ja gladovao nas obićne, male, koji žive od svoga rada ne zanimaju.
Što ste ljubomorni na sivonju?
Image
Image
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#33615 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Ucitelji ne znam da su koga naucili, obucili pa da kmece svaka 2 mjeseca. Doktori i medicinski radnici... Nista zena treba zuc da operise ljudi je zakazu za 2 sedmice kod interniste i ko te jebe sto umires od zuci i bolova. Kamen u bubregu dodji sljedece godine na snimanje. Policija niti ih smijes pitati niti im se obratiti za nesto, prijavim ilidzi glasnu muziku dodju za 2h i to se jos izvinjavaju skoro gazdi kafane sto su morali doci. Znali su i ne doci nikako zavisno od smjene. Nedavno su imali povecanja plata i kaze jedva zivimo. Dakle vi ne stvarate nista, ne proizvodite nista, samo trosite budzet koji drugi pune. Izvinite molim vas sto nismo vise napunili da vi mozete svaka dva mjeseca dizati plate jer samo vi jedva zivite od plate.

NAJBOLJA VLADA IKAD, crknite od muke sto vam vepar niie glavni i nece zadugo biti. NAJBOLJA VLADA IKAD STO RADE I DRUGE STVARI OSIM SAMO DA DIZU PLATE I TAKO KUPUJU GLASOVE.

Kmeee jebo vas tramvaj daj meni kmeee
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#33616 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by thekupus »

made_in_sarajevo wrote: 10/12/2022 18:08 Ucitelji ne znam da su koga naucili, obucili pa da kmece svaka 2 mjeseca. Doktori i medicinski radnici... Nista zena treba zuc da operise ljudi je zakazu za 2 sedmice kod interniste i ko te jebe sto umires od zuci i bolova. Kamen u bubregu dodji sljedece godine na snimanje. Policija niti ih smijes pitati niti im se obratiti za nesto, prijavim ilidzi glasnu muziku dodju za 2h i to se jos izvinjavaju skoro gazdi kafane sto su morali doci. Znali su i ne doci nikako zavisno od smjene. Nedavno su imali povecanja plata i kaze jedva zivimo. Dakle vi ne stvarate nista, ne proizvodite nista, samo trosite budzet koji drugi pune. Izvinite molim vas sto nismo vise napunili da vi mozete svaka dva mjeseca dizati plate jer samo vi jedva zivite od plate.

NAJBOLJA VLADA IKAD, crknite od muke sto vam vepar niie glavni i nece zadugo biti. NAJBOLJA VLADA IKAD STO RADE I DRUGE STVARI OSIM SAMO DA DIZU PLATE I TAKO KUPUJU GLASOVE.

Kmeee jebo vas tramvaj daj meni kmeee
znaš šta je najsmiješnije - isti ovi što govore kako treba svakih dva mjeseca povećavati platu javnim službenicima, poslije kažu VIŠE OD POLA BUDŽETA TROŠITE NA PLATE, SRAMITE SE, GDJE SU PARE
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#33617 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by saale »

Dvije najbolje kantonalne vlade su vlada ZDK i vlada TK!
Tamo izgleda ima para i za povecanje plata i isplatu 1080KM pomoci!

Na celu obje vlade mladi i uspjesni premjeri iz SDA! :bih:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#33618 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mirza_15 »

U ZDK je odlazeća vlada i može šta hoće. Ostavit će deficit nekom drugom, a zasluge prigrabiti sebi. Osim povećanja plata i isplate ove klix pomoći šta je još vlada ZDK uradila? Skontali da je trošenje para na plate i naknade budžetskih korisnika najbolji predizborni trik. Sve ostalo je na čekanju.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#33619 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

A sute da su imali povecanja prije nego je fodil odlicnu ideju skontao, pomozite ljudima tako sto ce te iz svog budzeta, dzepa dati pomoc, a milijarde od poreza i akciza cemo se praviti budale
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#33620 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mishic »

Kada botovi krenu sa uvredama i psovkama onda tek vidiš do koje mjere je društvo srozano. Taj prostakluk i nekultura koja je krenula od Dodika pa se preko stranačkih šefova prelila i na nepismene i nekulturne botove obesmislila je ne samo forum nego i potrebu da se o nečemu raspravlja sa likovima čiji nivo opće kulture je ispod nivoa kokoši.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#33621 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by made_in_sarajevo »

Uhhh tugo moja, ono radi, proizvodi, stvara i botovi ga mrze :lol: :lol:

Inace slazem se da je drustvo toliko srozano kad vi sa budzeta kmecite da vam je tesko, a samo za vrijeme ove najgore vlade koliko ste 2 ili 3 puta dobili povecanje plate. Vama i jest sda najbolja na vlasti, lezi, kafa, grad laganica, nemoj srkleta. Forto jest najgori jer u prvom mandatu covjek ostao bez rijeci kad je vidio zapakovane laptope koji uposlenici kantona odbijaju koristiti. Sejtanska posla pusti to.

Buraz budi uhljeb, da radite vidimo rezultate toga, vas 90% u realnom sektoru ne bi mjesec izdrzalo, drugo 60% budzeta ide na plate i vi bi jos ovih 40% da vam se prebaci. Sto ce nam tramvaj, sto ce nam.ceste svakako je vrhunac sda kocija i konj.

Ma ovo sam ja ljubomoran samo sto nisam uhljeb nego moram ko konjina raditi da bi namirio sebe, drzavu i vas uhljebe pa da me mozete za najgluplje stvari vozati 10 dana, jer mos misliti koliko posla imate

Drzavni nivo administracija i policajci mogu zivjeti, ali vi sa par stoja u startu vecom platom za hljeba nemate. Forto lopove.

Posto nemas kapacitet da kontas, niko ne osporava da minimalna plata bude i 2000km, ali kad napravite i stvorite nesto. Ti bi da raduckas pomalo, a da ja muda svoja odvalim radeci i trazeci poslove, a ti ces puniti budzet kupovinom u zari. Bravo evo keks
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#33622 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drug_profi »

Meni plata zakovana 12 godina. Zakovana.
Zapravo se smanjila kad mi je Fadil uveo namete na topli obrok i oporezovao platu.
Nekad mi je palta bila 1,5 prosjecne plate.
I necu dobiti pomoc. Jer nema para. Sve otimaju parafiskalni nameti, krvopije koje svako malo dolaze i namecu troskove od cega nista drustvo ni drzave nemaju, vec samo oni, na svojim izmisljenim radnim mjestama i izmisljenim biznisima.
Ja cu u januaru sa platom pasti ispod prosjeka. Godisnji nam se gadi koristiti osim ako moramo jer nam se odbija topli obrok 9 KM i jos 4 marke koje su prebacena na platu kao dio toplog na koji se placaju doprinosi. 13 maraka, dvije hefte godisnjeg 130 maraka manje plate. Hoces da places kad je dobijes.

A gladomudi samo iscu, krvopije i pijavice...
Nema para jer smo morali popravljati sve sto je SDA sjebala za 30 godina. Nema para jer je vaznije da porodilja ima novca za bebu jer joj je drzava ukinula primanja na porodiljskom.

Dragi sindikalisti budžetarijata, napušite se više... gandže...
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#33623 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by mistek »

Ovi zahtjevi sindikata su smiješni. Spadam u jednu od ovih grupa koju ovi sindikati pokrivaju, nisam član sindikata i apsolutno svi oko mene se čude da ovi nešto traže. Normalno, svima je drago da se plata poveća, ali niko nije ni 1% nezadovoljan platom :D Meni je čudno da nema niko ko će ove sindikate odjebati, al baš drsko i da valja.

Ok je pomoć kome treba, ali ovo je preseravanje.
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#33624 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by desni »

Vlada Kantona Sarajeva bi trebala ovim krvopijama, lelemudanima smanjit plate makar 20 posto :izet:
Pare uložiti u nabavku novih tramvaja 8-)
Oni našli da se bune, a drugi za njih rade i sebi a i njima plate zarađuju :shock:
Forto, hebeš učitelje, policiju, doktore i sve ostale uhljebe, većinu ih je SDA još dok je Kifla u njoj bio naprimala :izet:
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#33625 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by HelaS »

Za svaku državu i njeno društvo strateški je značajno da su prosvjetni radnici - najprije kvalitetno obrazovani, da takvi svoja znanja mogu prenijeti drugim, i da su zadovoljni svojim radnim mjestima, što uključuje i plaće. Za svaku vlast sramota je da se prosvjetari bune i traže bolje uslove, jer vlast sama treba da procijeni njihovo stanje i, prije svega, plaće uskladi sa potrebama, i čak i iznad. U takvim okolnostima vlast ima i pravo da od prosvjetnih radnika traži vrhunske rezultate, i da vrši njihovu selekciju prema znanju i sposobnosti.
Locked