Draško Stanivuković

Post Reply
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11511
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4176 Re: Draško Stanivuković

Post by japin_mutapi »

tnikače lima
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4177 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

toska wrote: 21/08/2021 14:57ovo je postalo kao aksiom i za WWI i za WWII, Srbi su kao pobjednička strana mogli raditi šta žele. ali eto bili milostivi :-)
nedavno sam postavio pitanje zašto je onda prva zajednička država 1918. nazvana Kraljevina Srba Hrvata i Slovenaca, zašto nije samo Velika Srbija ?

stvaranje obje Jugoslavije su pravile velike sile dok su ratovi još trajali.
Vidim da fale komentari, a nisam stigao odgovoriti tebi i Sokratesu.

I ne mislim da je prica o proslosti off jer se ta pitanja cesto Drasku postavljaju, narocito vezana za njegove simpatije prema cetnistvu.

...

Imaj na umu da su mnoge zajednice islamske vjeroispovijesti nestale sa Balkana u toku i nakon balkanskih ratova. Moras znati da su Bosnjaci tada i decenijama nakon toga bili RAZBIJEN narod koji je razmisljao da li da ostane ili bjezi u Tursku. Sam Bog zna kako je opstala Bosna i Bosnjaci kao relevantan politicki faktor.

Kada je u pitanju 2SR, zapitaj se kako bi Bosnjaci prosli da nije bilo partizanske ravnoteze u odnosu na cetnike. I ovako su napravili pokolje, a ti se zapitaj kako bi bilo da su cetnici bili jedina domaca vojna sila.

Da nije bilo partizana cetnici bi uzivali status zapadnih saveznika jednako kao grcki nacionalisti koji su se takodje isticali sa zlocinima i radikalnim ideologijama.

Bosnjaci su se kao narod organizovali i ostvarili politicku moc tek za vrijeme komunizma.

Ja sam antikomunista, ali cinjenice su cinjenice.

...

I molim te, molim, procitaj ponesto o nastavku jugoslovenstva u Hrvatskoj. Kako ce se zvati Velika Srbija kada su Hrvatska i Slovenija svojom voljom usle u tu drzavu? Hrvati su tvorci jugoslovenstva. Procitaj nesto o tome, ima gomila materijala na netu pa ce ti se neke stvari razjasniti.

...

I jos nesto, kada se govori protiv komunista koji su vodili ljute borbe protiv cetnika, stisni zeludac i poslusaj pjesmu... Crne Gore i Sandžaka gdje propada petokraka...

https://youtu.be/ClTsunH_yWw

Sta bi bilo samo u Crnoj Gori da nije bilo komunista sa druge strane barikade. Kakvu bi sudbinu Bosnjacima odredio Pavle Djurisic i njegove horde?

Da nije bilo partizana svi Srbi bi bili u cetnicima.

Da nije bilo partizana mozda ti ne bi bio rodjen jer bi cetnici pobili mnogo vise Bosnjaka nego jesu.
User avatar
eltroxin
Posts: 2022
Joined: 30/08/2009 23:35

#4178 Re: Draško Stanivuković

Post by eltroxin »

TURBO FOLK
Image
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4179 Re: Draško Stanivuković

Post by JohnnyS »

zarko.filip wrote: 20/08/2021 00:34
Bossona wrote: 18/08/2021 17:23
Image
Image
SRPSKA HEGEMONIJA NAD BOSNOM JE RAZLOG TERORISTIČKOG UBISTVA FERDINANDA ALI I POVOD PRVOG SVJETSKOG RATA
(28.JUNA 1914).
ORGANIZATOR SARAJEVSKOG ATENTATA JE BIO OSNIVAČ TERORISTIČKE ORGANIZACIJE "CRNA RUKA " DRAGUTIN DIMITRIJEVIĆ "APIS"-a
-"Ujedinjenje ili smrt", poznatije i kao "Crna ruka", koju je osnovao sa nekoliko terorističkih istomišljenika.
- Cilj osnivanja ove terorističke organizacije iza koje je stajao velikosrpski plan proširenje Srbije zapadno od Drine i ujedinjenje srpstva.
-Među prvim žrtvama terorističke organizacije "Crna Ruka" je bilo ubisto kralja Aleksandra Obrenovića i njegove supruge Drage Masin u Beogradu 1903 godine.
-Ubistvo poslednjeg vladara iz dinastije Obrenovića izvršila je grupa oficira iza čega je stajao osnivač terorističke organizacije Dimitrijević. Nakon toga novi kralj Srbije postao je Petar I Karađorđević.
-Nakon balkanskih ratova, ista teroristička organizacija, preko svoje terorističke ćelije u Bosni pod imenom "Mlada Bosna" organizuje teroristički čin ubistva Franca Ferdinanda na pravoslavni crkveni praznik "Sveti Vid", poznatiji kao Vidovdan 28.6.1914 godine preko srpskog teroriste Gavrila Principa što je bio povod za početak Prvog Svjetskog Rata (WWI), kao posljedica tog rata velikosrpski plan uspjeva 1918 godine uz pomoć rusko-englesko francuskih saveznika i da okupira Bosnu, Hrvatsku, Sloveniju , Crnu Goru, Makedoniju i otmu Mađarima to jest Austorugarskoj Vojvodinu koja do tada nikada nije bila dio Srbije.
- Dragutin Dimitrijević APIS je nakon bijega srpske vojske iz Srbije na Grčki otok Krf uhapšen na solunskom frontu u decembru 1916 godine, a nakon smrtne presude vojnog suda, APIS je streljan 26.juna 1917 godine na solunskom polju, streljan je kao generalštabni pukovnik srpske vojske Dragutin Dimitrijević Apis, te majori Ljubo Vulović i Rade Malobabić, oni su osuđeni kao organizatori atentata na regenta Aleksandra Karadordevića.Situacija nakon terorističkog atentata 28. juna 1914 godine na prestolonasljednika Franju Ferdinanda i njegovu trudnu suprugu Sofiju je bila šokirajuća.

Osnovnu ulogu u atentatu odigrala je tajna srpska teroristička organizacija "Crna Ruka" koja je službeno osnovana 1910. godine, iako su njezini članovi već ranije bili uključeni u terorističke operacije i politička ubistva kao na primjer ubistvo srpskog kralja Aleksandra Obrenovića i njegove supruge. Glavni zapovjednik "Crne ruke" bio je ujedno i glavni zapovjednik Srpske vojne obavještajne službe pukovnik Dragan Dimitrijević Apis. "Crna Ruka " je kontrolisala svoj ogranak u Bosni pod nazivom "Mlada Bosna" čiji članovi su izvršili atentat.

Planovi za ubistvo Franje Ferdinanda počeli su se stvarati tek pošto se tajnim kanalima u Srpskoj obavještajnoj službi na čelu s Apisom saznalo da austro-ugarski prijestolonasljednik dolazi u Sarajevo nadgledati vojne vježbe. Aktivnostima na granici, prebacivanju trojice mladića s oružjem u Bosnu bio je obaviješten srpski predsjednik vlade Nikola Pašić koji je navodno srpskom veleposlaniku u Monarhiji naredio da vijesti prenese državnom vrhu međutim, on je to prenio previše diskretno, govoreći kako su vježbe i pokazivanje moći na srpski vjerski praznik Vidovdan možda previše provokativni. U samom terorističkom činu je učestovalo sedam osoba raspoređenih po maršruti od polja gdje su se održavale vježbe do Gradske vijećnice:

Prijestolonasljednik je bio ubijen od pripadnika udruženja "Mlada Bosna" koji su bili obučavani i naoružani u Beogradu. Takođe Austro-Ugarska policija je našla dokument o organizaciji atentara potpisan od Nikole Pašića 5 juna 1914. godine (23 dana prije atentata) u kojem je napisan i nadimak jednog od atentatora. Srbija će 1917. godine izvesti pred sud tada nepoželjnog Dragutina Dimitrijevića Apisa zbog zločina nevezanih s ovim Sarajevskim atentatom i on će tada priznati da ga je organizovao u svojstvu "Glavnog zapovjednika Srpske vojne tajne službe".

Na kraju zbog drugih zločina koje nije ni počinio Apis je 1917. godine osuđen i strijeljan. Vrhovni sud Srbije će ga 1953 godine proglasiti nevinim za zločine zbog kojih je 1917. godine pogubljen.

Austro-Ugarska je nakon zvršetka preliminarne istrage o atentatu uputila ultimatum Srbiji koji je na početku Srbija prihvatila, da bi ga nakon dobijene podrške od Rusije odbila. S druge strane bez obzira na dokaze koji povezuju Srbiju s ubistvom Franje Ferdinanda, Austro-Ugarski car Franjo Josip Prvi žestoko se protivio objavi rata Srbiji. Bez obzira na narodnu želju za osvetom,
U tom trenutku najveće moguće napetosti dio srpskih vojnika se "greškom" iskrcao na Austro-Ugarskoj obali na što su tamošnji vojnici pucali u zrak. To je bio završni "mirnodopski" akt krize stvorene atentatom u Sarajevu i Austro-Ugarska 28. juna 1914. godine objavljuje rat Srbiji. Navodne riječi Franje Josipa I. nakon potpisivanja mobilizacije bile su: "Ja sam sve uradio najbolje što sam mogao, ali sada je sve gotovo"
Ubrzo potom Rusija objavljuje rat Austro-Ugarskoj, a Njemačka Rusiji i Francuskoj s čime počinje prvi svjetski rat koji će odnijeti više od 40 miliona ljudskih života.

Nakon napada na Srbiju godinu dana kasni srpska vojska bježi iz Srbije preko Albanije ka Grčkoj i ostavlja nezaštičen narod što je bio jedinstven slučaj u historiji ratovanja.
25. novembra 1915. godine, počela je čuvena bježanija srpske vojske iz Srbije poznatija kao Albanska Golgota u kojoj je život izgubilo 243.000 srpskih vojnika i civila.
Odluka o povlačenju donijeta je jer je stanje u srpskoj vojsci bilo veoma teško. Vladao je zamor, nije bilo hrane, kao ni oružja i municije, a zima je bila na pragu. Albanija je tada bila saveznica Srbiji, jer je Esad Paša dozvolio srpskoj vojsci da prođe kroz Albaniju
Savezničke trupe stigle su u neutralnu Grčku 1915. pokušavajući da pomognu Srbiji, ali je ekspedicija stigla prekasno i u nedovoljnom broju da spriječi pad Srbije. Tada je donijeta odluka o bježaniji srpske vojske i civila preko Albanije, i pretrpljeni su strašni gubici.
Hajde ovako da ne tupimo vise.Gavrilo Princip,Srbin iz BiH,ubio prestolonaslednika drzave koja je okupirala BiH.Apsolutno je junak.I za mene i za moju djecu i za sva pokoljenja koja dolaze.I svako ko se borio protiv bilo kog okupatora(Osmanlije,Ausrtougara,Nijemaca..)je junak.I moje djete sigurno nece ici u skolu gdje ce se uciti da je Gavrilo terorista.I slicne price.Pocetak i kraj price.I apsolutno me ne interesuje tvoje misljenje po tom pitanju.I da iako nisam iz Srbije Stevan Sindjelic je junacina jer se borio protiv Osmanlija.I apsolutno me ne interesuje sta ti i tebi slicni mislite o tome.I da nemam problem sa tim da li je u Srebrenici bio genocid.Naravno da jeste.Da li su Ratko,Radovan i mnogi drugi zlocinci?Naravno da jesu.Ali naravno da su Gavrilo,Stevan i mnogi drugi JUNACINE.

Onda ćeš se složiti kako i Vlado Černozemski nije terorist nego borac za slobodu jer Kraljevina Jugoslavija i Aleksandar nisu bili ono u što su Hrvatska i Makedonija mislili da ulaze.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4180 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

zarko.filip wrote: 20/08/2021 00:34
Hajde ovako da ne tupimo vise.Gavrilo Princip,Srbin iz BiH,ubio prestolonaslednika drzave koja je okupirala BiH.Apsolutno je junak.I za mene i za moju djecu i za sva pokoljenja koja dolaze.I svako ko se borio protiv bilo kog okupatora(Osmanlije,Ausrtougara,Nijemaca..)je junak.I moje djete sigurno nece ici u skolu gdje ce se uciti da je Gavrilo terorista.I slicne price.Pocetak i kraj price.I apsolutno me ne interesuje tvoje misljenje po tom pitanju.I da iako nisam iz Srbije Stevan Sindjelic je junacina jer se borio protiv Osmanlija.I apsolutno me ne interesuje sta ti i tebi slicni mislite o tome.I da nemam problem sa tim da li je u Srebrenici bio genocid.Naravno da jeste.Da li su Ratko,Radovan i mnogi drugi zlocinci?Naravno da jesu.Ali naravno da su Gavrilo,Stevan i mnogi drugi JUNACINE.
Ko je za tebe Nerdin Ibric?terorista ili rodoljub?
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#4181 Re: Draško Stanivuković

Post by toska »

Kikibombona wrote: 23/08/2021 12:56
toska wrote: 21/08/2021 14:57ovo je postalo kao aksiom i za WWI i za WWII, Srbi su kao pobjednička strana mogli raditi šta žele. ali eto bili milostivi :-)
nedavno sam postavio pitanje zašto je onda prva zajednička država 1918. nazvana Kraljevina Srba Hrvata i Slovenaca, zašto nije samo Velika Srbija ?

stvaranje obje Jugoslavije su pravile velike sile dok su ratovi još trajali.
Vidim da fale komentari, a nisam stigao odgovoriti tebi i Sokratesu.

I ne mislim da je prica o proslosti off jer se ta pitanja cesto Drasku postavljaju, narocito vezana za njegove simpatije prema cetnistvu.

...

Imaj na umu da su mnoge zajednice islamske vjeroispovijesti nestale sa Balkana u toku i nakon balkanskih ratova. Moras znati da su Bosnjaci tada i decenijama nakon toga bili RAZBIJEN narod koji je razmisljao da li da ostane ili bjezi u Tursku. Sam Bog zna kako je opstala Bosna i Bosnjaci kao relevantan politicki faktor.

Kada je u pitanju 2SR, zapitaj se kako bi Bosnjaci prosli da nije bilo partizanske ravnoteze u odnosu na cetnike. I ovako su napravili pokolje, a ti se zapitaj kako bi bilo da su cetnici bili jedina domaca vojna sila.

Da nije bilo partizana cetnici bi uzivali status zapadnih saveznika jednako kao grcki nacionalisti koji su se takodje isticali sa zlocinima i radikalnim ideologijama.

Bosnjaci su se kao narod organizovali i ostvarili politicku moc tek za vrijeme komunizma.

Ja sam antikomunista, ali cinjenice su cinjenice.

...

I molim te, molim, procitaj ponesto o nastavku jugoslovenstva u Hrvatskoj. Kako ce se zvati Velika Srbija kada su Hrvatska i Slovenija svojom voljom usle u tu drzavu? Hrvati su tvorci jugoslovenstva. Procitaj nesto o tome, ima gomila materijala na netu pa ce ti se neke stvari razjasniti.

...

I jos nesto, kada se govori protiv komunista koji su vodili ljute borbe protiv cetnika, stisni zeludac i poslusaj pjesmu... Crne Gore i Sandžaka gdje propada petokraka...

https://youtu.be/ClTsunH_yWw

Sta bi bilo samo u Crnoj Gori da nije bilo komunista sa druge strane barikade. Kakvu bi sudbinu Bosnjacima odredio Pavle Djurisic i njegove horde?

Da nije bilo partizana svi Srbi bi bili u cetnicima.

Da nije bilo partizana mozda ti ne bi bio rodjen jer bi cetnici pobili mnogo vise Bosnjaka nego jesu.
kad si uporan...pisao si o pobjedi četnika u ww2 "da nije bilo komunista" , sav moj odgovor je prejednostavan i dokaziv, četnici nikada i nikako ne bi mogli izaći kao pobjednici pored Crvene armije u naletu i koja ulazi u Beograd oktobra 1944.
četnici, ustaše i sl. bi mogli završiti samo u Sibiru, nikako kao pobjednici i vlast. spominjanje saveznika i njihova borba sa četnicima a protiv Crvene armije je suvislo.
Jugoslavija bi bez domaćih komunista završila samo kao još jedna slavenska država Istočnog bloka i Staljinom kao vođi.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#4182 Re: Draško Stanivuković

Post by studiorum_tuzlaensis »

toska wrote: 24/08/2021 14:04
Jugoslavija bi bez domaćih komunista završila samo kao još jedna slavenska država Istočnog bloka i Staljinom kao vođi.
da malo i ja skrenem sa teme :D

Ona bi to postala svakako i sa domaćim komunistima da nije bilo Titove veze sa Saveznicima još od proljeća 1943. godine. Sovjetska vojska i NKVD su godinu nakon toga već imali neograničeno ljudstvo da lako pokriju čitavu Jugoslaviju, ali Titovo igranje na dvije stolice iza leđa Staljina (posebno sa Churcillom) se itekako isplatilo. Staljin je prvo na konferenciji u Teheranu 1943. odustao od Grčke, a na Jalti početkom 1945. i od permanentne okupacije Jugoslavije, vjerovatno jer je od starog operativca, boljševika i revolucionara Tita očekivao da će se ponašati kao Gheorghiu (Rumunija) ili Beneš ili Gottwald (Čehoslovačka).

Tito je imao dobre i zajebane savjetnike (Kardelj, Moša Pijade, Ribar) i to sigurno mogu reći. Juga bi vjerovatno do početka 1950-tih završila ko Mađarska 1956. da se nisu povlačili pravi potezi.

Da li bi to bilo bolje ili gore... to niko ne zna.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#4183 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Govoreći o zakonu kojim se zabranjuje i kažnjava negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca, Stanivuković je rekao da je paradoksalno da “oni koji govore o demokratiji, pravu na mišljenje i izražavanju istovremeno nameću zakon po kome to isto ne može”.

– To je pogubno i vraća nas više od 20 godina unazad – istakao je Stanivuković.
https://www.6yka.com/novosti/stanivukov ... ovo-mjesto
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4184 Re: Draško Stanivuković

Post by Kikibombona »

toska wrote: 24/08/2021 14:04kad si uporan...pisao si o pobjedi četnika u ww2 "da nije bilo komunista" , sav moj odgovor je prejednostavan i dokaziv, četnici nikada i nikako ne bi mogli izaći kao pobjednici pored Crvene armije u naletu i koja ulazi u Beograd oktobra 1944.
četnici, ustaše i sl. bi mogli završiti samo u Sibiru, nikako kao pobjednici i vlast. spominjanje saveznika i njihova borba sa četnicima a protiv Crvene armije je suvislo.
Jugoslavija bi bez domaćih komunista završila samo kao još jedna slavenska država Istočnog bloka i Staljinom kao vođi.
Da nije bilo partizana, cetnici bi bili mnogo jaci jer bi iza njih bio cijeli srpski narod. To bi za Bosnjake bilo pogubno jer bi se desili mnogo veci zlocini. Jedino su partizani tupili ostricu cetnika i slabili im moc. Time su partizani spasili desetine hiljada muslimana. Mnogi ljudi ne bi bili rodjeni da nije bilo komunista kao najzesceg i prakticno jedinog oponenata cetnicima.

Da su cetnici bili dominantan faktor, zapad bi radio na tome da se iskrca u Crnu Goru i Dalmaciju, kao sto su uradili u Grckoj, Italiji ili bilo gdje drugo gdje su njihovi igraci bili dominantan faktor. Ne vidim kako bi Sovjeti ratovali sa zapadnom cetnickom vojskom. To se nigdje nije desilo. Medju njima je vladalo pravilo - ne dirajte nase, necemo ni vi vase.

...

Al' evo, sve da je tako kako ti kazes, a ja mislim da nije, da li bi za Bosnjake bilo bolje da su Jugoslaviju preuzeli Staljinisti i Rusija!??
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#4185 Re: Draško Stanivuković

Post by Hakiz »

studiorum_tuzlaensis wrote: 24/08/2021 14:25
toska wrote: 24/08/2021 14:04
Jugoslavija bi bez domaćih komunista završila samo kao još jedna slavenska država Istočnog bloka i Staljinom kao vođi.
da malo i ja skrenem sa teme :D

Ona bi to postala svakako i sa domaćim komunistima da nije bilo Titove veze sa Saveznicima još od proljeća 1943. godine. Sovjetska vojska i NKVD su godinu nakon toga već imali neograničeno ljudstvo da lako pokriju čitavu Jugoslaviju, ali Titovo igranje na dvije stolice iza leđa Staljina (posebno sa Churcillom) se itekako isplatilo. Staljin je prvo na konferenciji u Teheranu 1943. odustao od Grčke, a na Jalti početkom 1945. i od permanentne okupacije Jugoslavije, vjerovatno jer je od starog operativca, boljševika i revolucionara Tita očekivao da će se ponašati kao Gheorghiu (Rumunija) ili Beneš ili Gottwald (Čehoslovačka).

Tito je imao dobre i zajebane savjetnike (Kardelj, Moša Pijade, Ribar) i to sigurno mogu reći. Juga bi vjerovatno do početka 1950-tih završila ko Mađarska 1956. da se nisu povlačili pravi potezi.

Da li bi to bilo bolje ili gore... to niko ne zna.
Goli otok je zbog toga i postojao, da ne bi Jugoslavija postala ssmo još jedna robinja SSSR.

Nisu na Goli otok išli kriminalci nego Staljinovci. Bar u početku.
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#4186 Re: Draško Stanivuković

Post by zarko.filip »

spreca wrote: 23/08/2021 19:17
zarko.filip wrote: 20/08/2021 00:34
Hajde ovako da ne tupimo vise.Gavrilo Princip,Srbin iz BiH,ubio prestolonaslednika drzave koja je okupirala BiH.Apsolutno je junak.I za mene i za moju djecu i za sva pokoljenja koja dolaze.I svako ko se borio protiv bilo kog okupatora(Osmanlije,Ausrtougara,Nijemaca..)je junak.I moje djete sigurno nece ici u skolu gdje ce se uciti da je Gavrilo terorista.I slicne price.Pocetak i kraj price.I apsolutno me ne interesuje tvoje misljenje po tom pitanju.I da iako nisam iz Srbije Stevan Sindjelic je junacina jer se borio protiv Osmanlija.I apsolutno me ne interesuje sta ti i tebi slicni mislite o tome.I da nemam problem sa tim da li je u Srebrenici bio genocid.Naravno da jeste.Da li su Ratko,Radovan i mnogi drugi zlocinci?Naravno da jesu.Ali naravno da su Gavrilo,Stevan i mnogi drugi JUNACINE.
Ko je za tebe Nerdin Ibric?terorista ili rodoljub?
Terorista.
User avatar
zarko.filip
Posts: 1617
Joined: 26/02/2010 21:44

#4187 Re: Draško Stanivuković

Post by zarko.filip »

JohnnyS wrote: 23/08/2021 13:07
zarko.filip wrote: 20/08/2021 00:34
Hajde ovako da ne tupimo vise.Gavrilo Princip,Srbin iz BiH,ubio prestolonaslednika drzave koja je okupirala BiH.Apsolutno je junak.I za mene i za moju djecu i za sva pokoljenja koja dolaze.I svako ko se borio protiv bilo kog okupatora(Osmanlije,Ausrtougara,Nijemaca..)je junak.I moje djete sigurno nece ici u skolu gdje ce se uciti da je Gavrilo terorista.I slicne price.Pocetak i kraj price.I apsolutno me ne interesuje tvoje misljenje po tom pitanju.I da iako nisam iz Srbije Stevan Sindjelic je junacina jer se borio protiv Osmanlija.I apsolutno me ne interesuje sta ti i tebi slicni mislite o tome.I da nemam problem sa tim da li je u Srebrenici bio genocid.Naravno da jeste.Da li su Ratko,Radovan i mnogi drugi zlocinci?Naravno da jesu.Ali naravno da su Gavrilo,Stevan i mnogi drugi JUNACINE.

Onda ćeš se složiti kako i Vlado Černozemski nije terorist nego borac za slobodu jer Kraljevina Jugoslavija i Aleksandar nisu bili ono u što su Hrvatska i Makedonija mislili da ulaze.
On je rodoljub koliko i Nikola Kavaja.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#4188 Re: Draško Stanivuković

Post by ¤ jelena ¤ »

Ljudi dragi, tema je lik koji mora guglat sva ova imena koja ste u posljednjih par stranica nabrojali..... :D


Samo da podsjetim. :|
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4189 Re: Draško Stanivuković

Post by spreca »

zarko.filip wrote: 24/08/2021 18:11
spreca wrote: 23/08/2021 19:17

Ko je za tebe Nerdin Ibric?terorista ili rodoljub?
Terorista.
Tvoj Shupak terorista i zlocinac Gavrilo je ubio trudnu zenu, (koja slicnost sa genocidasima 92-95) je za tebe ,Eroj a ja takve eroje nabijem na kurac, koji ubijaju nerodjenu djecu i zene a Nerdin Ibric je terorista jer je ubio ubicu svog oca koji nije imao sansu da se brani,Nerdin je Heroj ali, vi ste uvijek imali izvrnutu logiku i zato nemate na balkanu nikoga sa kime imate dobre odnose i nikada necete imati sa takvom fasistickom istinom
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#4190 Re: Draško Stanivuković

Post by soha96 »

Halo idioti :?

Ne smarajte glupostima i off topicom. Jeste li vi nepismeni i ne znate procitati naslov teme?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4191 Re: Draško Stanivuković

Post by Sanjarko »

Momak Drasko, cica Drazo :evil:
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4192 Re: Draško Stanivuković

Post by mayab »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4193 Re: Draško Stanivuković

Post by Bloo »

Temaaaaaaa
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#4194 Re: Draško Stanivuković

Post by Hakiz »

Naravno.

Da nije neko pomislio da mu je gradonačelnikovanje cilj? Stepenicu po stepenicu. Poslanik, gradonačelnik, ministar, možda ambasador, premijer, predsjednik...
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4195 Re: Draško Stanivuković

Post by Hajvan »

zarko.filip wrote: 24/08/2021 18:11
spreca wrote: 23/08/2021 19:17

Ko je za tebe Nerdin Ibric?terorista ili rodoljub?
Terorista.




Nerdin Ibrić, kako saznaje " Avaz" rođen je u Kučić Kuli kod Zvornika, gdje je i živio. Imao je godinu dana kada su pripadnici Vojske Republike Srpske sa pripadnicima zvorničke policije i paravojnih jedinica iz Srbije, njegovog oca Sejfu, zajedno sa oko 750 Bošnjaka, 1. lipnja 1992. godine odveli na Bijeli Potok. Svi su u razdoblju od pet dana ubijeni, a zatim bačeni u masovnu grobnicu, koja je pronađena prije devet godina.
Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#4196 Re: Draško Stanivuković

Post by ultima_palabra »

Ako je Gavrilo heroj onda je i on. I svako ko ubije predstavnika okupatorske vlasti tamo, zasluzuje skole i mostovi da se zovu po njemu.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4197 Re: Draško Stanivuković

Post by problemnatravunu »

Hakiz wrote: 25/08/2021 22:52
Naravno.

Da nije neko pomislio da mu je gradonačelnikovanje cilj? Stepenicu po stepenicu. Poslanik, gradonačelnik, ministar, možda ambasador, premijer, predsjednik...
Najebali smo svi mi u BiH , a posebno "njegovi" Srbi , mislim, šta očekivati od lika koji je definitivno deklarirani klero nacionalista :-? ali možda sazrije vremenom, možda , ako ništa drugo, ublaži te svoje nazadne svjetonazore .
U svakom slučaju, treba ga uzimati sa oprezom i pomno pratiti
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4198 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

problemnatravunu wrote: 26/08/2021 06:45
Hakiz wrote: 25/08/2021 22:52

Naravno.

Da nije neko pomislio da mu je gradonačelnikovanje cilj? Stepenicu po stepenicu. Poslanik, gradonačelnik, ministar, možda ambasador, premijer, predsjednik...
Najebali smo svi mi u BiH , a posebno "njegovi" Srbi , mislim, šta očekivati od lika koji je definitivno deklarirani klero nacionalista :-? ali možda sazrije vremenom, možda , ako ništa drugo, ublaži te svoje nazadne svjetonazore .
U svakom slučaju, treba ga uzimati sa oprezom i pomno pratiti
Mora puhat u 'srpsku stvar' jer je to uvjet br.1 opstanka na političkoj sceni. Kratkoročno će nešto hajrovati, ali svi njemu slični dugoročno su gubitnici. Jeste Dodik i mučačosi oko njega dobrih para se nakupili na srbovanju i to je kao oprobani recept koji koristi i opozicija. Ako je evropska vrijednost provjereno zabranjeno negiranje holokausta, genocida, slavljene totalitarnih režima i ratnih i zločinaca u miru nizom EU deklaracija, kakav mu je ovo argument?
Govoreći o zakonu kojim se zabranjuje i kažnjava negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca, Stanivuković je rekao da je paradoksalno da “oni koji govore o demokratiji, pravu na mišljenje i izražavanju istovremeno nameću zakon po kome to isto ne može”.

– To je pogubno i vraća nas više od 20 godina unazad – istakao je Stanivuković.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#4199 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

Ako je ovo tačno, Draška stvarno treba lupati po glavi. Gromoglasno je najavljivao izgradnju replike nekadašnje najpoznatije fontane u BL, onako, čisti populistički, kako on to zna. Rupa je iskopana nekad u maju i stoji u istom stanju i danas.
Na listu onih koji bespravno grade upisala se i banjalučka gradska uprava. Tri mjeseca je prošlo od početka izgradnje fontane u Parku "Mladen Stojanović". I u ta tri mjeseca, niko iz Gradske uprave, koja je inicijator gradnje, nije pokucao na vrata Ministarstva i tražio dozvole za gradnju. A morali su.

"Park Mladen Stojanović, gdje je fontana predviđena, odnosno koliko znam, već se izvode radovi dio ambijentalne cjeline koje je zaštićeno područje u skladu sa Odlukom Komisije za zaštitu spomenika kulture. Nadležno je ministarstvo za izdavanje svih dozvola i upravni nadzor nad sprovođenjem Zakona", rekao je Miladin Gaćanović, pomoćnik ministra za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju.

Na pitanje zašto se nisu obratili Ministarstvu, iz Gradske uprave danas ne odgovaraju. Čitava situacija možda i ne čudi mnogo. Gradonačelnik je u nekoliko navrata pokazao da Zakon o legalizaciji ne poznaje. Čudi zato što upravo na nelegalno izgrađenim objektima, Draško Stanivuković gradi politiku.

"Evo gdje je nelegalna. Ali će odmah doći druga inspekcija da to pregleda, doći će komunalna policija, doći će sve i jedan nadzor", govorio je Stanivuković.

I hoće, po svemu sudeći i u Park "Mladen Stojanović".

Fontana u Parku Mladen Stojanović bi trebalo da asocira na onu koja se nekada nalazila u parku Petar Kočić. Nostalgija ipak nije opravdanje za nepoštovanje Zakona. U Ministarstvu Stanivukoviću poručuju da bi, ko god da finansira izgradnju fontane, penale zbog nelegalne gradnje, kroz budžet grada, na kraju mogli da plaćaju građani Banjaluke.

https://atvbl.com/vijesti/banja-luka/ba ... -25-8-2021
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4200 Re: Draško Stanivuković

Post by daddy-kool »

Mali je diletant sa dugim jezikom, šta očekivati osim lajanja?
Post Reply