Draško Stanivuković

Post Reply
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#4451 Re: Draško Stanivuković

Post by jasib »

vatrogasac wrote: 02/10/2021 22:40
laik1981 wrote: 02/10/2021 22:20 A sta mislis zasto ju je pozvao? Zato sto je odbrusila Dodiku ili zato sto je kcerka nekog borca ili sta li vec?

Šarović silno želi u vlast, Vukanović još više, Nešić kao drogiran, a i ostalima oči sjaje na aplauze. Hajd' vidjet ćemo jer ja sam od večeras sasvim siguran da oni neće čekati izbore za smjenu vlasti nego da će to pokušati i prije. Da li ih je neko ohrabrio jer Dodik mora ići ili imaju sve ove papire koje mnoge iz pozicije mogu odvesti iza rešetaka. Sljedeći skup je pred RTRS-om koji je po riječima Davora Dragičevića trebala biti preuzeta tamo neke noći kada su bili prosvjedi Pravde za Davida. Kada je Stanivuković hapšen. Stanivuković je ovo večeras nazvao ustankom i uporedio sa onim protiv Turaka. Prvi, drugi....do vlasti.
Taj opozicioni srpski ustanak, neće biti ništa više od puke promjene ljudi na vlasti. Politika "srpstva" ostat će ista,nepromijenjna, politika suprotna jedinstvenoj BiH, politika isticanja RS skoro kao države, negiranje srebreničkog genocida, itd. odnosno, sve ono što i Dodik i njegovi sada provode.

Za cijelu državu mnogo je racionalnije pritiskanje Dodikovih jaja do boli, dok ne promijeni retoriku i prestane sa provokacijama. Tek u oktobru treba biti smijenjen, ali opet nekim iz SNSD, ko nije četnički odgojen i ko državu i društvo posmatra moderno i demokratski. SNSD ima takvih ljudi.
giannibelif
Posts: 1964
Joined: 28/01/2017 22:11

#4452 Re: Draško Stanivuković

Post by giannibelif »

Dodik je SNSD, SNSD je Dodik. Niko drugi nema snagu da pokrece ili zaustavlja bilo procese unutar te stranke. Dok je njega stranka ce opstajati,a poslije ce se raspasti na mnostvo fragmenata i u jednoj mjeri preliti u danasnju opoziciju.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#4453 Re: Draško Stanivuković

Post by jasib »

giannibelif wrote: 02/10/2021 23:13 Dodik je SNSD, SNSD je Dodik. Niko drugi nema snagu da pokrece ili zaustavlja bilo procese unutar te stranke. Dok je njega stranka ce opstajati,a poslije ce se raspasti na mnostvo fragmenata i u jednoj mjeri preliti u danasnju opoziciju.
Može ostati predsjednik svoje stranke, ne mora nužno biti izvršni u vlasti
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4454 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

oruzana_pobuna wrote: 02/10/2021 20:20
DonieBrasco wrote: 02/10/2021 20:13 Sutra da mogu pravili bi nove Srebrenice to nikad ne zaboravite.
:thumbup:
Sad i vidimo sto nacionalisti prolaze i sto nema napretka nikad ovdje, jedete parizer za dorucak i pametujete. Nemojte zaboravit esdea zaokruzit opet, pa onda placite kad budete pratili kcerke/sinove na autobusku stanicu koji drze kartu u ruci u jednom pravcu.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#4455 Re: Draško Stanivuković

Post by oruzana_pobuna »

deogest wrote: 02/10/2021 23:16
oruzana_pobuna wrote: 02/10/2021 20:20

:thumbup:
Sad i vidimo sto nacionalisti prolaze i sto nema napretka nikad ovdje, jedete parizer za dorucak i pametujete. Nemojte zaboravit esdea zaokruzit opet, pa onda placite kad budete pratili kcerke/sinove na autobusku stanicu koji drze kartu u ruci u jednom pravcu.


ja sam realista, soc-realista i blage veze sa nacionalnim nema.... da sam iz picke materne ne bi mi bilo normalno pobit 9000 ljudi u 3 dana i 30 godina gledat neki ološ kako organizovano gusla da je to naštimano, da je strijeljanje ozada zicom svezane djece rafalima na kraju 20og vijeka iscenirano i lazirano, i moguce vidjet od strane nekog vojnika koji se nalazi u Evropi..... mislio sam da je to rezervisano za neka africka plemena al eto ima ih u rangu primitivnih africkih plemena i ljudozdera medju nama koji taljigaju...... i 100 posto je covjek u pravu da bi isto ponovili da mogu....... o ala priblizno njemackoj katarzi da ne pricam - to zivotinjama nije ni na kraj pameti.... guslaju non stop kako je to "tragican dogadjaj" a ne genocidno inspirisan zlocin sa razmjerama holokausta na nekih par kvadratnih kilometara....
Last edited by oruzana_pobuna on 02/10/2021 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4456 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

oruzana_pobuna wrote: 02/10/2021 23:26
deogest wrote: 02/10/2021 23:16

Sad i vidimo sto nacionalisti prolaze i sto nema napretka nikad ovdje, jedete parizer za dorucak i pametujete. Nemojte zaboravit esdea zaokruzit opet, pa onda placite kad budete pratili kcerke/sinove na autobusku stanicu koji drze kartu u ruci u jednom pravcu.


ja sam realista, soc-realista i blage veze sa nacionalnim nema.... da sam iz picke materne ne bi mi bilo normalno pobit 9000 ljudi u 3 dana i 30 godina gledat neki ološ kako organizovano gusla da je to naštimano, da je strijeljanje ozada zicom svezane djece rafalima na kraju 20og vijeka iscenirano i lazirano, i moguce vidjet od strane nekog vojnika koji se nalazi u Evropi..... mislio sam da je to rezervisano za neka africka plemena al eto ima ih u rangu primitivnih africkih plemena i ljudozdera medju nama koji taljigaju...... i 100 posto je covjek u pravu da bi isto ponovili da mogu.......
I? Hoce li to ista donijeti tebi i tvojima? Sto ces mrzit citav zivot nekog? 30 godina od rata. Firme nemamo. Pa Drezden gorio citav, vidi ga sad. Al kome ja objasnjavam...
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#4457 Re: Draško Stanivuković

Post by oruzana_pobuna »

buraz nemoj ti meni nista objasnjavat - malo sam ja obrazovaniji nego sto pise - to je meni trosenje vremena - moj neko u familiji historijski nikog nije klao - niti nas je filovo mrznjom prema drugacijem, distinktivnijem - dido je bio na prisilnom radu u njemackoj, drugi dido u agrarnoj reformi "one" Jugoslavije opljackan, posten zivot zivio do kraja i to je to... navijali smo za Zvezdu Dinamo Partizan znali sastave Zvezde, Jugoplastike,itd itd....

bolje ti je da procitas stenogram sjednica parlamenta RSa iz rata o Bosnjacima..... za tadasnje teroristicko cetnicko vodjstvo smo bili nistavan faktor koji nije pripadao ni ljudima i to pise u sluzbenim stenogramima.....

Skupština je zauzela stav da su Muslimani verska skupina turske orijentacije
Krajišnik (predsedava): 0214-9934 – 0214-9935

“Skupština je zauzela stav da su Muslimani komunistička tvorevina i da predstavljaju vjersku skupinu turske orijentacije. ... Oni su nevjernici, narod koji nije narod, odnosno narod koji hoće da bude narod i nema nikakve argumente za naciju.”[46]
Last edited by oruzana_pobuna on 02/10/2021 23:36, edited 2 times in total.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#4458 Re: Draško Stanivuković

Post by jasib »

deogest wrote: 02/10/2021 23:27
oruzana_pobuna wrote: 02/10/2021 23:26

ja sam realista, soc-realista i blage veze sa nacionalnim nema.... da sam iz picke materne ne bi mi bilo normalno pobit 9000 ljudi u 3 dana i 30 godina gledat neki ološ kako organizovano gusla da je to naštimano, da je strijeljanje ozada zicom svezane djece rafalima na kraju 20og vijeka iscenirano i lazirano, i moguce vidjet od strane nekog vojnika koji se nalazi u Evropi..... mislio sam da je to rezervisano za neka africka plemena al eto ima ih u rangu primitivnih africkih plemena i ljudozdera medju nama koji taljigaju...... i 100 posto je covjek u pravu da bi isto ponovili da mogu.......
I? Hoce li to ista donijeti tebi i tvojima? Sto ces mrzit citav zivot nekog? 30 godina od rata. Firme nemamo. Pa Drezden gorio citav, vidi ga sad. Al kome ja objasnjavam...
Dresden nije gorio iz mržnje. Genocid u Srebrenici jeste počinjen iz mržnje. I ta mržnja nije nastala u Srebrenici, niti je završena. I takva etnička i vjerska mržnja je rigidni oblik ljudskog primitivizma. Teško ju je iskorijeniti, slična je korovu :(
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4459 Re: Draško Stanivuković

Post by deogest »

oruzana_pobuna wrote: 02/10/2021 23:31 buraz nemoj ti meni nista objasnjavat - malo sam ja obrazovaniji nego sto pise - to je meni trosenje vremena - moj neko u familiji historijski nikog nije klao - niti nas je filovo mrznjom prema drugacijem, distinktivnijem - dido je bio na prisilnom radu u njemackoj, drugi dido u agrarnoj reformi "one" Jugoslavije opljackan, posten zivot zivio do kraja i to je to... navijali smo za Zvezdu Dinamo Partizan znali sastave Zvezde, Jugoplastike,itd itd....

bolje ti je da procitas stenogram sjednica parlamenta RSa iz rata o Bosnjacima..... za tadasnje teroristicko cetnicko vodjstvo smo bili nistavan faktor koji nije pripadao ni ljudima i to pise u sluzbenim stenogramima.....

Skupština je zauzela stav da su Muslimani verska skupina turske orijentacije
Krajišnik (predsedava): 0214-9934 – 0214-9935

“Skupština je zauzela stav da su Muslimani komunistička tvorevina i da predstavljaju vjersku skupinu turske orijentacije. ... Oni su nevjernici, narod koji nije narod, odnosno narod koji hoće da bude narod i nema nikakve argumente za naciju.”[46]
Nisi ti dobar u vugla.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#4460 Re: Draško Stanivuković

Post by oruzana_pobuna »

dobar sam ja kakvih ima, a eto sad im je u modi velja nevolja i njegovi dozivljaji.... valjda treniraju na svojima mesarski zanat sta li...ugl kakvih ima dobar sam :mrgreen:
User avatar
Skijaš
Posts: 12552
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4461 Re: Draško Stanivuković

Post by Skijaš »

jasib wrote: 02/10/2021 23:05
Za cijelu državu mnogo je racionalnije pritiskanje Dodikovih jaja do boli, dok ne promijeni retoriku i prestane sa provokacijama. Tek u oktobru treba biti smijenjen, ali opet nekim iz SNSD, ko nije četnički odgojen i ko državu i društvo posmatra moderno i demokratski. SNSD ima takvih ljudi.
Covjek psuje americkom operativcu i ocigledno nije psihicki stabilan. Ako ce nas pad SNSD-a postediti rata, odlicno.
TamaraTaca
Posts: 51
Joined: 14/09/2021 21:59

#4462 Re: Draško Stanivuković

Post by TamaraTaca »

oruzana_pobuna wrote: 02/10/2021 23:26 ja sam realista, soc-realista i blage veze sa nacionalnim nema.... da sam iz picke materne ne bi mi bilo normalno pobit 9000 ljudi u 3 dana i 30 godina gledat neki ološ kako organizovano gusla da je to naštimano, da je strijeljanje ozada zicom svezane djece rafalima na kraju 20og vijeka iscenirano i lazirano, i moguce vidjet od strane nekog vojnika koji se nalazi u Evropi..... mislio sam da je to rezervisano za neka africka plemena al eto ima ih u rangu primitivnih africkih plemena i ljudozdera medju nama koji taljigaju...... i 100 posto je covjek u pravu da bi isto ponovili da mogu....... o ala priblizno njemackoj katarzi da ne pricam - to zivotinjama nije ni na kraj pameti.... guslaju non stop kako je to "tragican dogadjaj" a ne genocidno inspirisan zlocin sa razmjerama holokausta na nekih par kvadratnih kilometara....
Prva stvar, u udžbenicima iz istorije, za gimnaziju, učenici u Srpskoj uče da je ICTY presudio da se masakr u Srebrenici pravno kvalifikuje kao genocid. Gdje takav primjer, sa druge strane, u Federaciji ili Hrvatskoj? Dakle, kada govorimo o katarzi, tu je Srpska odmakla malo dalje od Federacije, posebice onih kantona gdje žive Bošnjaci koji vjeruju da je Alah odredio da su jedine pravedne žrtve samo oni jer su muslimani. Kada je riječ o povratku, tu je Srpska opet uradila daleko više od Federacije, neuporedivo više. Samo Prijedor uradio je više nego cijela Federacija. Plus Doboj, Bijeljina, Banja Luka i td...
User avatar
Point.
Posts: 27728
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4463 Re: Draško Stanivuković

Post by Point. »

:wink:
TamaraTaca wrote: 03/10/2021 00:38
oruzana_pobuna wrote: 02/10/2021 23:26 ja sam realista, soc-realista i blage veze sa nacionalnim nema.... da sam iz picke materne ne bi mi bilo normalno pobit 9000 ljudi u 3 dana i 30 godina gledat neki ološ kako organizovano gusla da je to naštimano, da je strijeljanje ozada zicom svezane djece rafalima na kraju 20og vijeka iscenirano i lazirano, i moguce vidjet od strane nekog vojnika koji se nalazi u Evropi..... mislio sam da je to rezervisano za neka africka plemena al eto ima ih u rangu primitivnih africkih plemena i ljudozdera medju nama koji taljigaju...... i 100 posto je covjek u pravu da bi isto ponovili da mogu....... o ala priblizno njemackoj katarzi da ne pricam - to zivotinjama nije ni na kraj pameti.... guslaju non stop kako je to "tragican dogadjaj" a ne genocidno inspirisan zlocin sa razmjerama holokausta na nekih par kvadratnih kilometara....
Prva stvar, u udžbenicima iz istorije, za gimnaziju, učenici u Srpskoj uče da je ICTY presudio da se masakr u Srebrenici pravno kvalifikuje kao genocid. Gdje takav primjer, sa druge strane, u Federaciji ili Hrvatskoj? Dakle, kada govorimo o katarzi, tu je Srpska odmakla malo dalje od Federacije, posebice onih kantona gdje žive Bošnjaci koji vjeruju da je Alah odredio da su jedine pravedne žrtve samo oni jer su muslimani. Kada je riječ o povratku, tu je Srpska opet uradila daleko više od Federacije, neuporedivo više. Samo Prijedor uradio je više nego cijela Federacija. Plus Doboj, Bijeljina, Banja Luka i td...
Je li to bio neki presuđeni genocid u Federaciji ili Hrvatskoj?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#4464 Re: Draško Stanivuković

Post by vatrogasac »

TamaraTaca wrote: 03/10/2021 00:38

Prva stvar, u udžbenicima iz istorije, za gimnaziju, učenici u Srpskoj uče da je ICTY presudio da se masakr u Srebrenici pravno kvalifikuje kao genocid. Gdje takav primjer, sa druge strane, u Federaciji ili Hrvatskoj? Dakle, kada govorimo o katarzi, tu je Srpska odmakla malo dalje od Federacije, posebice onih kantona gdje žive Bošnjaci koji vjeruju da je Alah odredio da su jedine pravedne žrtve samo oni jer su muslimani. Kada je riječ o povratku, tu je Srpska opet uradila daleko više od Federacije, neuporedivo više. Samo Prijedor uradio je više nego cijela Federacija. Plus Doboj, Bijeljina, Banja Luka i td...
Koji genocid je počinila ARBiH?
Kada bi se kalendarski sabrale sve presude nekadašnjeg Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju, poznatijeg kao Haški tribunal, Srbima je dosuđen čitav jedan milienijum zatvora.

Presudama ovog suda Srbi su ukupno osuđeni na 1.038 godina zatvora.

Drugi po broju godina na koje su osuđeni su Hrvati. Hrvati su u Hagu ukupno osuđeni na 294 godine zatvora.

Bošnjaci su u Haškom tribunalu bili ukupno osuđeni na 42 godine zatvora.
I sada ja trebam da se izvinjavam što bošnjačka djeca ne smiju učiti u školama u rs-u bosanski jezik, moraju tamo službeno koristiti ćirilicu i u školama moraju slaviti slavu Svetog Save? RS je entitet ne samo Srba nego i Bošnjaka i Hrvata i Ostalih kako piše u Ustavu tog entiteta. Koliko u rs-u ima direktora Bošnjaka i Hrvata u javnim ustanovama? Taj entitet je nastao na genociedu i provodi i dalje neviđeni apartheid.

I koje protjerao Srbe iz federacije? Srpske vlasti ili bosanske?



Nastala na genocidu nastavlja strašan apartheid.

User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#4465 Re: Draško Stanivuković

Post by bingov buraz »

Što se tiče povratka nikad se neće izlizati činjenica da su se bošnjačka izbjeglička udruženja nazivala Povratak a srpska Ostanak (osim onog iz Drvara).

Ono priča o Prijedoru a napali su autobuse sa prognanima prilikom obilaska svojih kuća i imanja i da nije bilo SFOR-a bilo bi mrtvih.

Jedini razlog zašto su "dopustili"povratak je jer ih niko nije ni pitao.NATO je mogao šta hoće da radi,Bošnjaci su imali 250000 ljudi pod oružjem od kojih se dobrom dijelu Dejton nije ni svidio.Hrvatska takođe tu ako zatreba discipliniranje opet pod palicom Amerike.
Srbija razvaljena sankcijama nemoćna i svom jadu zabavljena.Rusija isto.
User avatar
Skijaš
Posts: 12552
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#4466 Re: Draško Stanivuković

Post by Skijaš »

Tamara, tesko da cemo se usaglasiti oko toga ste je bilo i sta imamo danas, ali mozemo li oko buducnosti? Mozemo li o brisanju diskriminacije koju se praktikuje nametanjem identiteta jednog naroda kao jedinog sluzbenog ? Pa ako skola ili neko ministarstvo imaju krsnu slavu i monoetnicko obiljezje, da to uskladimo sa ustavnim okvirom po kojem su tri naroda konstitutivni na tlu citave drzave.

Znaci ne govorimo sada o mehanizmima odlucivanja, odbrani od sarajevskog diktata itd ... govorimo o tom sta je ljudski i fer. Mozemo li se dogovoriti oko toga da treba prestati sa svojatanjem dijelova BiH nametanjem identiteta svog naroda kao jedinog sluzbenog ? Mislim da bi nam taj prvi korak bio i najveci ... lako bi se usaglasili oko ostatka, pa i nadleznosti. Prilicno sam siguran da bi vecini Bosnjaka bilo svejedno na kojem je nivou koja nadleznost ako bi im se prestalo govoriti da te administrativne jedinice nisu i njihove.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#4467 Re: Draško Stanivuković

Post by zrakomlat »

TamaraTaca wrote: 03/10/2021 00:38
oruzana_pobuna wrote: 02/10/2021 23:26 ja sam realista, soc-realista i blage veze sa nacionalnim nema.... da sam iz picke materne ne bi mi bilo normalno pobit 9000 ljudi u 3 dana i 30 godina gledat neki ološ kako organizovano gusla da je to naštimano, da je strijeljanje ozada zicom svezane djece rafalima na kraju 20og vijeka iscenirano i lazirano, i moguce vidjet od strane nekog vojnika koji se nalazi u Evropi..... mislio sam da je to rezervisano za neka africka plemena al eto ima ih u rangu primitivnih africkih plemena i ljudozdera medju nama koji taljigaju...... i 100 posto je covjek u pravu da bi isto ponovili da mogu....... o ala priblizno njemackoj katarzi da ne pricam - to zivotinjama nije ni na kraj pameti.... guslaju non stop kako je to "tragican dogadjaj" a ne genocidno inspirisan zlocin sa razmjerama holokausta na nekih par kvadratnih kilometara....
Prva stvar, u udžbenicima iz istorije, za gimnaziju, učenici u Srpskoj uče da je ICTY presudio da se masakr u Srebrenici pravno kvalifikuje kao genocid. Gdje takav primjer, sa druge strane, u Federaciji ili Hrvatskoj? Dakle, kada govorimo o katarzi, tu je Srpska odmakla malo dalje od Federacije, posebice onih kantona gdje žive Bošnjaci koji vjeruju da je Alah odredio da su jedine pravedne žrtve samo oni jer su muslimani. Kada je riječ o povratku, tu je Srpska opet uradila daleko više od Federacije, neuporedivo više. Samo Prijedor uradio je više nego cijela Federacija. Plus Doboj, Bijeljina, Banja Luka i td...
Nije entitet sjeverne Bosne ništa uradio za povratak nego povratnici. Ljudi se htjeli vratiti u svoje. Da se pitalo srba iz sjeverne Bosne, nebi se vratio niko. Opstrukcije povratka su bile na svakom koraku.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#4468 Re: Draško Stanivuković

Post by jasib »

Skijaš wrote: 03/10/2021 00:17
jasib wrote: 02/10/2021 23:05
Za cijelu državu mnogo je racionalnije pritiskanje Dodikovih jaja do boli, dok ne promijeni retoriku i prestane sa provokacijama. Tek u oktobru treba biti smijenjen, ali opet nekim iz SNSD, ko nije četnički odgojen i ko državu i društvo posmatra moderno i demokratski. SNSD ima takvih ljudi.
Covjek psuje americkom operativcu i ocigledno nije psihicki stabilan. Ako ce nas pad SNSD-a postediti rata, odlicno.
O ratu u BiH pričaju jedino Bošnjaci. Eno sinoć na TV i javno ga zagovaraju
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#4469 Re: Draško Stanivuković

Post by jasib »

zrakomlat wrote: 03/10/2021 07:50
TamaraTaca wrote: 03/10/2021 00:38

Prva stvar, u udžbenicima iz istorije, za gimnaziju, učenici u Srpskoj uče da je ICTY presudio da se masakr u Srebrenici pravno kvalifikuje kao genocid. Gdje takav primjer, sa druge strane, u Federaciji ili Hrvatskoj? Dakle, kada govorimo o katarzi, tu je Srpska odmakla malo dalje od Federacije, posebice onih kantona gdje žive Bošnjaci koji vjeruju da je Alah odredio da su jedine pravedne žrtve samo oni jer su muslimani. Kada je riječ o povratku, tu je Srpska opet uradila daleko više od Federacije, neuporedivo više. Samo Prijedor uradio je više nego cijela Federacija. Plus Doboj, Bijeljina, Banja Luka i td...
Nije entitet sjeverne Bosne ništa uradio za povratak nego povratnici. Ljudi se htjeli vratiti u svoje. Da se pitalo srba iz sjeverne Bosne, nebi se vratio niko. Opstrukcije povratka su bile na svakom koraku.
... i na svim stranama
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#4470 Re: Draško Stanivuković

Post by banjaluka078 »

zrakomlat wrote: 03/10/2021 07:50
Nije entitet sjeverne Bosne ništa uradio za povratak nego povratnici. Ljudi se htjeli vratiti u svoje. Da se pitalo srba iz sjeverne Bosne, nebi se vratio niko. Opstrukcije povratka su bile na svakom koraku.
:thumbup: Upravo tako. Ko ne zna Prijedor, povratnička naselja i povratnike, ne zna šta je volja i inat. Tim ljudima bi BiH trebala dati priznanja.
I dalje ih većinski gledaju s visine, i dalje bi najradije preskočili Kozarac na putu za BL, i dalje nema spomenika ubijenoj djeci.
Neke godine je dr zlo, Stevandić, imao saobraćajku u Prijedoru o kojoj je tamošnji medij izvijestio da je "u saobraćajnoj nezgodi, Stevandićev auto udarila Bošnjakinja".
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#4471 Re: Draško Stanivuković

Post by zrakomlat »

:run:
jasib wrote: 03/10/2021 09:04
zrakomlat wrote: 03/10/2021 07:50
Nije entitet sjeverne Bosne ništa uradio za povratak nego povratnici. Ljudi se htjeli vratiti u svoje. Da se pitalo srba iz sjeverne Bosne, nebi se vratio niko. Opstrukcije povratka su bile na svakom koraku.
... i na svim stranama
Moguće ali ni blizu izjednačeno.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#4472 Re: Draško Stanivuković

Post by ¤ jelena ¤ »

Koja je svrha poređenja s onima koje smatrate gorim od sebe i svojih...dok vam, i jednima i drugima, okorjeli nacionalisti (retrogradni, bahati i primitivni po definiciji) pobjeđuju na izborima eo skoro 30 godina....

Šta očekujete u budućnosti od države koju bi, po Ustavu, trebalo da gradite iliti konstituišete sa onima koji vam, po vašem mišljenju, stalno rade o glavi, odnosno, podmeću političke predstavnike...na svakim koraku i po zajedničkim institucijama?




Jbt...samo pokupiti prnje i pobjeći što dalje odavdje....
User avatar
okanomalo
Posts: 922
Joined: 09/01/2015 16:10

#4473 Re: Draško Stanivuković

Post by okanomalo »

zrakomlat wrote: 03/10/2021 09:24 :run:
jasib wrote: 03/10/2021 09:04

... i na svim stranama
Moguće ali ni blizu izjednačeno.
tvoje osobno misljenje ili imas neke parametre koji ce potvrditi tvoj stav? tesko je odvagati odokativno cija je nevolja veca.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4474 Re: Draško Stanivuković

Post by Bodkin »

Ja znam da ovakvi ljudi uglavnom postoje samo na forumu ili dijaspori ali kakvu vi buducnost vidite u zivljenju u istoj drzavi sa nekim koga toliko mrzite? Kako mislite da ce drzavi biti bolje za 50 godina?
Ono, pola drzave vam mrak i jedva cekaju da vas pobiju. Pa ja bih se barem spremio i pobio njih prije toga
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#4475 Re: Draško Stanivuković

Post by Login7777 »

jasib wrote: 03/10/2021 09:04
zrakomlat wrote: 03/10/2021 07:50
Nije entitet sjeverne Bosne ništa uradio za povratak nego povratnici. Ljudi se htjeli vratiti u svoje. Da se pitalo srba iz sjeverne Bosne, nebi se vratio niko. Opstrukcije povratka su bile na svakom koraku.
... i na svim stranama
U Vlasenici djevojčica je ubijena snajperom, povratnik. Počinioc nikad uhvaćen.
Sad nađi isti takav primjer u FBiH.
Post Reply